Eerste nederlaag voor leider Wieze Binnenkort nog vechten voor behoud! Robur Moerzeke alleen op kop K.A.V. Dendermonde dringend aan punten toe Kemzeke en Excelsior winnen wel maar zijn nog niet veilig ■mït VOETBAL EDE-WIEZE 1-0 Robur-Aalst 2-1. Doelman D'Herde van Aalst grijpt gepast in voor de aanstormende Er was natuurlijk heel wat belangstelling voor de match Saerens (vh) tussen leider Wieze en de eerste volger Ede in derde Ondanks de felle supporters kreten van de Pros blijft Oudegem in de gevaarlijke zone hangen (foto pier hermans) provinciale. Gelukkig werd het ook een spannende wed strijd. Scheidsrechter Guy De Ruych, geflankeerd door de grensrechters Jan Temmerman en Gustaaf De Bruycker kregen volgende spelers op hun wedstrijdblad: Ede: Goossens, Annaert, Van Den Bremt, Asselman, W. Van Cauwenbergh, Verhofstadt, De Cock, Bruylant, Hunninck, De Rouck en de wisselspelers Van der Eecken en Batens. Wieze: Matthijs, Merckx, Siccard, Putteman, De Wolf, Van der Jeught, Van Drlessche, Van Poucke, Heyvaert, Vermelr. Wisselspelers waren Heuvinck, De Wit en De Batselier. sing. Wieze zette dan man en had Matthijs een gevaarlijke Van der Jeught mocht zich aanval van Hunninck moeten na een hard kontakt een vijftal afslaan die alleen voor zijn minuten laten verzorgen, maar macht in om terug te komen, muit verscheen. dartelde enige tellen later te- rug het terrein op. Na de rust waren er geen Toch zou de thuisploeg op - veranderingen in de ploegen, voorsprong komen nadat de stand bleef dus 1-0. Wieze viel via Hunninck weer bezoekende verdedigers per- Door deze eerste nederlaag eerst aan, maar Matthijs trok P'ex bleven na vermeend bui zijn plan met dit nochtans tenspel,_waarbij de aanstor- maar keeper Goossens en stopper Van Den Bremt wisten wel raad met dit geweld. De- ziet Wieze zijn voorsprong ver minderen tot zes punten, wat goed schot De Ede-keeper mende Bruylandt een uitgelo- nog geen aanleiding is om te y non iietthiir izrtvr, nnccoron naan nanikeren. Voaens de gaan panikeren. Volgens de home-supporters speelde Ede de beslis- (gm.) E. Meldert-Kemzeke 0-1. De eerste helft werd gedomineerd door de bezoekers. Hier weer een van die gevaarlijke corners (per) E. Meldert-Kemzeke 0-1. Robert Van Keer kon niet beletten dat Stefaan Schaap doelman Van der Jeught, wat zijn klas- Buyle met dit grondscherend schot belaagde, (per) se bewees. VOETBALKALENDER zou trouwens bewijzen dat hij P®n Matthijs kon passeren. Reeds op de tweede minuut Rudy Matthijs van Wieze uit het qoede hout gesneden is Hoewel dit doelpunt heel sloeg de vlam in de pan toen geraakte ondertussen voor de 0p een schot van De Rouck wat aanleiding gaf tot diskus- de beste wedstnjd van het verdediger Annaert de bal iets tweede keer in het boekje. De die mooi was bediend door sies, bleven de ref en de seizoen, te kort naar zijn doelman ruststand was 0-0. maar toch Hunninck. grensrechters bij speelde en De Wolf vanop twee meter miste om Wieze op voorsprong te brengen. Toen op de tiende minuut diezelfde Annaert een tweede maal faal de, mocht de thuisploeg zich gelukkig achten dat de bordjes op 0-0 bleven staan. Toch kwam ook Ede aan bod, want op de twaalfde mi nuut moest Vermeir een zware fout begaan op De Rouck om een Ede-aanval te stoppen. Nog geen drie minuten later verkeek Van der Jeught een reuzekans voor de mannen van het bierdorp. Het spel wisselde zeer snel en steeds opnieuw liepen de Wiezenaars in de buitenspel- val. Protest kwam er toen de scheidsrechter Van Cauwen bergh in het boekje zette voor een fout op Merckx. terwijl hij even voordien een fout van Vermeir ongestraft had gela ten. Er werd mooi gevoetbald en beide doelmannen moes ten spelen voor wat ze waard waren. Op de 21e, 24e en 25e minuut waren er drie prachtige reddingen nodig van keeper Matthijs op schoten van Ver hofstadt, Bruylandt en Hun ninck. Ook doelman Goossens van Ede moest enkele keren ge past uit zijn doel komen om Wiezes aanvallen te onder scheppen. Daarmee was zijn kous niet af. Op de 35ste mi nuut moest hij in de voeten van Merckx duikelen en even later stopte hij een kanjer van Wedstrijden voor zondag 28 maart (aftrap om 15 uur) Eerste nationale SC Lokeren - Club Brugge (Van Lagenhove) Waterschei - Beveren (Peeters) (zaterdag 27 maart om 20 uur) Tweede nationale Rac. Jet - Eendracht Aalst (Mageret) Derde nationale VC Jong Lede - SC Menen (Gernay) WA Namur - Eendracht Zele (Thiron) Sint-Niklaas Willebroekse SV (Wautelet) Bevordering Sc Paturage - VW Hamme (Vekemans) Eerste provinciale Haaltert - Dendermonde (De Ruyck) Heirnis - Lokerse (Vermassen) SK Lebbeke - Borsbeke (Van den Berghe) Tweede provinciale b Sint-Gillis-Waas - E. Meldert (Praet) SK Aalst - Buggenhout (Arnou) Kemzeke - Oudegem (Staes) Sint-Pauwels - Excelsior (Staes) Sint-Lievens-Houtem - Sint-Gillis-Dcndermonde (Bock- staelc) Robur - Appelterre (Balthazar) Temse - Pollare (De Wispelare) Derde provinciale c Herdersem - Baasrode (Melkebeeck) Nieuwerkerken - Kerksken (Van Zande) Terjoden - Berlare (Ryndziewicz) Grembergen - Bambrugge (Van Hoey) TK Meldert - Ede (Anné) W. Moorsel - Wieze (Vereeken) Mere - Burst (Lievens) HO Kalken - Schellebelle (Cornelis) Derde provinciale d Melsele - Sombeke (Colpaert) Haasdonk - Klinge (Van Damme) H. Vrasene - SLV Zelzate (Okladnicoff) Vierde provinciale c SK Beerveldc - Lokeren SK (Spclecrs) Zaffelare - SK Overmere (Van de Winckel) Val. Overmere - SK Kalken (De Buck) Schoonaarde - Wichelen (Van Kerkhove) Vierde provinciale g Erondegem - Heldergem (Cooreman) Westrem - Oordegem (Fierens) Erpe - Bavegem (Dierickx) Serskamp - E. Houtem (De Bruyn) Vierde provinciale h Hofstade - Iddergem (Roelandt) Erembodegem - Gijzegem (Drieghe) Edixvelde - Welle (Moons) Opdorp - Doggen (Van Mieghem) Opstal - Appels (Lambrechts) Lutterzele - Baardegem (Nijs) Boonwijk - Rac. Lebbeke (Moreel) Lebeke - S. Moorsel (Van der Kelen) Vierde provinciale i Moerbeke - Eksaarde (Melis) Kruibeke - Verrebroek (Heirman) Waasmunster - WB St.-Niklaas (Huylebroeck) Rupelmonde - Gerda (De Mare) Sinaai - KI. L. Vrasene (De Waele) Kieldrecht - Stekene Sp (Van Gasse) Str Stekene - Hoogeinde (Reyniers) 1° Provinciale Trainer Freddy Heirman heeft langdurig met zijn spelers van gedachten gewisseld. Iederéén beseft dat, na de onverwachte thuisnederlaag, puntenwinst nu dringend noodzakelijk is geworden. Of K.A.V.D. dat tegen een fysiek sterk elftal als Haaltert zal kunnen reali seren is een open vraag. Haaltert behaalde eerder een 2-2 resultaat in Den dermonde. De thuisploeg moest toen tot tweemaal toe een voorsprong prijs geven. Met welke opstelling KAVD naar Haaltert zal reizen is nog een vraag teken. Feit is dat de rel met een bestuurslid de taak van oe- fenmeester Heirman niet gemakkelijker heeft ge maakt. De ploeg heeft er in ieder geval een morele klap door gekregen. De speler die bestuurslid Van Den Bergh graag door de pers in de grond had geboord ge zien, zal wellicht zelf aan trainer Heirman verzoeken om niet te moeten spelen in Haaltert. Die jongen is er zo door in de put, dat zijn prestaties er dreigen onder te lijden. De volledige spelerskern staat in ieder geval in blok achter haar geviseerde kol- lega. Dat heeft de speler in kwestie een riem onder het hart gestoken. Aan de spelers nu om sportief weerwraak te ne men. Dat kan door een zege te behalen op Haal tert. Een algehele inzet kan wonderen verrichten. E.D.M. KAVD - HEIRNIS: 1-3 Wase kijk op Tweede Provinciale De Klauwaerts hadden de puntjes zeer nodig en pakten die ook in Meldert. Een vroeg doelpunt van Dirk Roelandt na een knappe aktie stelde Eendracht Meldert immers voor de moeilijke taak om terug te slaan. Keeper Persoon, goed bijgestaan door zijn ganse verdediging, hield zich echter staande tegen de aanvallen van de gastheren. Excelsior stak ook goed van wal tegen Sint-Gillis- Dendermonde maar had na een vroeg doelpunt van Meul onvoldoende kracht in huis om door te gaan. Dendermon de scoorde immers uit een verrassende counter vlug tegen. Via doelpunten van Goossens en wederom Dirk Meul liepen de groenzwarten dan uit. De bezoekers lieten zich echter niet onbetuigd en zagen de kans om via twee weinig geslaagde akties van de lokale laatste man Luk Van Puyvelde weer op gelijke hoogte te komen. Excelsior was wel een tijdje aangeslagen maar kon in het laatste kwartier toch orde op zaken stellen via een droge knal van Dirk Van Royen. Zondag bleven de mannen van Herleving Sint-Pauwels voor de zoveelste keer dit seizoen beneden peil en wel bij Buggenhout. De vroegere rode lantaarn liet de geelzwar ten immers weinig gelegenheid om hun spel op te dringen. Tocb was "r WaaclanHor Hip vPrHuiyplH goed speelde en dat was eens te meer doelman Franky Herremans. Hij moest zich jammerlijk genoeg een keertje gewonnen geven wanneer hij door drie plaatselijke spe lers werd belaagd. De enige gevaarlijke Pauwelsaktie kwam op naam van Barthier maar diens schot werd door keeper Tilley uit de winkelhaak gehaald. Sint-Gillis-Waas houdt zich voorlopig uit gevaarlijke oorden hoewel het zondag weer niet groots was bij Pollare. Integendeel, de Ninovieters raakten na meerdere pogingen aan een doelpunt via Van der Stockt en zagen nog kéns om meerdere open kansen te verkwanselen. Blauw-wit was in staat om nog een puntje in te halen omdat een verfijnd genomen hoekschop van Van den Bossche via een lokale voet in doel belandde. Volgende zondag laat zich zeer belangrijk aanzien met betrekking tot de redding van enkele Wase ploegen. Kemzeke mag thuis uitpakken tegen staartploeg Oude gem en moet zeker winnen, Sporting Sint-Gillis mag ook niets aan het toeval overlaten tegenover Meldert en de overige twee, Herleving Sint-Pauwels en Excelsior, moe ten het onder mekaar uitvechten. Manil 3' Provinciale 28 - 26.3.1982 - De Voorpost D* nederlaag tegen Heirnis is in Dendermonde hard aange komen. Dendermonde begon trouwens goed aan deze match. Een uitstekend eerste halfuur werd met een prachtig doelpunt afgerond. Een mooie aktie, begonnen door Jac ques Joris, werd afgerond door Piet Abbeel. Toen echter de bezoekers nog voor de rust psychologisch 6en zeer slecht moment op voorsprong kwamen, en on middellijk na de rust een derde doelpunt konden scoren, was de kous af. Om het tij te doen keren, wij zigde trainer Heirman de op- stelüng. Hij verving Poppe en Verstraeten door Van Der Jeugd en De Donder, een wis sel die door veel supporters niet in dank werd afgenomen. Zij wisten echter niet dat Ver straeten zelf om zijn vervan ging had verzocht. De Dendermondse oefen- meester gaf na de wedstrijd deze kommentaar: «Na een mooie eerste halfuur zijn onze spelers te ver van de tegenstander gaan evolueren. Zo kregen de bezoekers ruim te. Toen Collewaert onmiddel lijk na de hervatting een kans kreeg, kon dit het keerpunt van de wedstrijd worden, maar in plaats daarvan kwam een der de bezoekend doelpunt en toen verloren we ons geloof in het eindresultaat. Uiteindelijk mogen we nog van geluk spreken dat we niet zwaarder werden afgestraft in de tweede helft!». Deze nederlaag brengt Den dermonde in een eerder bena rde positie. Het moet dringend punten verzamelen om uit de gevaarlijke zone weg te blij ven. Of dat nu zondag op Haaltert mogelijk wordt is een ander paar mouwen, (edm) INCIDENT Wij hebben de indruk dat men er op en rond de KAVD-terrei- nen tamelijk nerveus bijloopt. Melding kregen we van een licht incident, waarbij een be stuurslid van KAVD aan de pers zou gevraagd hebben om een bepaalde speler «de grond in te boren». Toen de jongens van de gazet hierop reageerden en zegden dat zoiets hun taak niet was, schoot het hek helemaal van de dam, waardoor er zelfs een regelrechte woordenwisseling plaats had. We vermoeden dat het be stuurslid, in een eerder sar- kastische bui, de verkeerde uitdrukking heeft gebruikt, zo dat anderen zijn ironie voor realiteit aanzagen. Deze affaire heeft echter nogal wat kunstmatig stof doen op waaien. Toch vinden we dat het nu minder dan ooit het ogenblik is om te kankeren. Daarom ook publiceren we de brief niet van een boze sup porter. Hier en daar lichten we er wel enkele passages uit. STEUN ONZE JEUGD Zo begint de brief van een supporter die zich al 25 jaar opffert om naar K.A.V.D. te komen kijken. Hij vindt het erg dat van de veertien spelers die op het scheidsrechtersblad voorkomen, er amper drie Dendermondenaars zijn. Deze drie blijken dan nog elk een speciaal cunculum te hebben of is de carrière van een Dan ny Verstrepen of een Luc Col lewaert zo logisch verlopen? De verbolgen supporter vraagt zich ook af waarom men elk jaar opnieuw stoppers en voorstoppers wil aankopen, terwijl men nu al vijf jaar tel kens opnieuw Luc De Donder moet opvissen en in de ploeg zetten.. GEEN GELEUTER Hoewel de spanning langs alle kanten toeneemt, zijn we er van overtuigd dat KAVD nu meer dan ooit, al dat gezwam kan missen als kiespijn, leder een weet dat een bestuur moet roeien met de riemen die het heeft, dat een trainer zijn keuze van spelers bewust en beredeneerd doet, dat nie mand eraan denkt om de ploeg schade te berokkenen, integendeel. Men zou stilaan de indruk krijgen dat men in het Dendermondse voetbal wereldje steeds een slachtof fer, een zondebok, een zwart schaap moet vinden, voor de perioden waarin het al eens minder goed gaat. Daaraan doen wij niet mee. Robur - S.K. Aalst 2-1 Sedert zondagavond voert Ro bur Moerzeke de rangschik king aan in de tweede provin ciale. Toen het vernam dat zowel Standaard als Racing Wetteren, de twee koplopers, hun wedstrijd hadden verlo ren, sloeg de vlam in de pan. Men begint in Moerzeke ern stig in de titelkansen te gelo ven hoewel het de overwin ning niet op een presenteer blaadje kreeg. Robur speelde in de eerste helft zeker niet als een leidersploeg. In die perio de werd Moerzeke op achter stand geplaatst na een misver stand in de verdediging. De bezoekers die de punten meer dan nodig hebben, verdedig den met hand en tand hun voorsprong. Aan de rust stond Robur nog altijd in het krijt. In de tweede helft voerde het de forcing maar ook dan had het af te rekenen met een moedig S.K. Aalst. Halfweg de tweede helft kwam dan de gelijkmaker tot stand. Een voorzet van Walter Coen kwam bij Eric Raemdonck terecht die met één zijn dertiende goal lukte in deze kompetitie. Ook na dat gelijkstellend doelpunt bleef S.K. Aalst hardnekkig van zich afbijten. Met een punt was het toen meer dan tevreden ge weest Maar ook dat was niet voor hen weggelegd. Een kwartier voor het einde schoof Herman Van Langenhove een voorzet door naar Leo Wuy- tack, metéén was de bezoe kende hoop verloren. «Een verdiende zege» zei klubleider De Maere. «Wij hebben in de eerste helft niet zo denderend gespeeld. Na de rust hebben we dan de forcing gevoerd, wat resulteerde in twee doelpunten. Bovendien zijn we leider geworden. Ik geloof thans in onze titel kansen. Zondag krijgen we Appelterre op bezoek. Ook dat is een ploeg die nog gelooft in haar kansen. Ze zal zich hier beslist moedig verdedigen. Indien ze verliest dan mag ze haar titel- ambities opdoeken. Ter gelegenheid van de komst van Appelterre speelt Rene Vlaminck zijn driehonderste wedstrijd. Dat is een gelegen heid om te vieren. Wanneer dat samenvalt met een over winning dan zal de sfeer nog beter zijn». Voorlopig kan Robur geen be roep doen op Fons Vercaute- ren. Vorige week tuimelde hij Robur-Aalst 2-1. Wuytack in duel met een Aalsterse verdediger (vh) op zijn werk van een stelling, maar uit een onderzoek bleek dat hij niets had gebroken. Toch zullen we enkele weken de diensten van Vercauteren moeten missen. Zijn afwezig heid liet tegen S.K. Aalst wel sporen na. E.D.M.

De Voorpost | 1982 | | pagina 28