Topper miste enkel doelpunten Snelle bezoekers en ongeïnspireerde thuisploeg De Valck stopt strafschop Berlare langs Brusselmans en De Kegel Meer dan verdiend Logisch Thuisploeg geeft voorsprong prijs Marcel Van Nuffel drie keer in de linkse hoek De jeugd doet het opnieuw jfttWUi' VOETBAL De Voorpost - 26.3.1982 - 29 3e Provinciale Wase kijk op Derde Provinciale De twee beste ploegen uit de reeks. Herleving Vrasene en Sveita Melsele, hebben zondag in een onderlinge konfrontatie een degelijke wedstnjd afgeleverd. Bij de ongeslagen Melselenaars dacht men er in de eerste plaats aan geen doelpunt tegen te krijgen en kwam men niet gauw tot een gevaarlijke aktie. De thuisploeg ging dan ook vooral na de herneming vrank en vrij haar kans, maar de Melseelse verdediging liet niet begaan. Nochtans was wit-zwart een keertje heel dicht bij de beslissing wanneer Lardenoit een knappe voorzet nikte naar het hoofd van Van de Vijver. Diens kopslag werd echter door het doelhout gestuit. Ook met tienen, bij het ingaan van het laatste kwartier werd Van der Linden immers uitgesloten wegens een tweede boeking, bleef Herleving de tegen stander tegen het doel drukken maar het oververdiende doelpunt kwam er niet. Red Star Haasdonk maakte zijn reputatie buitenshuis enkel waar in de tweede helft bij Sombeke, want dan maakte rood-geel een achterstand van twee goals goed langs Van Boxelaer en Vergauwen. De mannen van Theo Ruymbeke (Eendracht Bazel) bevestigen daarentegen hun betere forme met een overtuigende 0-3 zege bij Assenede. Vooral de superbe techniek van de Bazelnaars werkte deze cijfers in de hand via De Dijcker, Vercauteren en De Clercq. En dan de in nood verkerende streekploegen: Kallo liet in het eerste wedstrijduur zeer goed voetbal bekijken bij, Bassevelde maar kon amper één doelpunt aantekenen via Verdoodt. Naderhand bleek dat de Sportkringers iets! te voortvarend waren begonnen en ze werden dan ook' door de thuisploeg tegen de muur gezet in het laatste halfuur. Gelukkig werd de schade dan beperkt tot een goaltje zodat een drawn binnen was en de Kallonaars ook nog een puntje boni behouden ten opzichte van datzelfde Bassevelde in de klassering. Bij SK De Klinge lijkt het een verloren zaak want nu moest geelblauw ook de duimen; leggen bij Muide dat de hekkesluiter eerst liet storm lopen en naderhand orde op zaken stelde. Volgende zondag biedt een iets kalmere kalender, t hoewel men in deze reeks daar nooit van op aan kan. Zo is leider Sveita thuis aan de slag tegen Sombeke, en zal Vrasene ook met SLV Zelzate geen overmatige moeite hebben. Ook Red Star Haasdonk moet op eigen veld Muide de baas kunnen en SK Kallo kan als het thuis 1 of 2- puntjes houdt tegenover Wippelgem haar voorsprong op de andere staartploegen opdnjven. Bassevelde moet immers naar FC Zelzate en Sportkring De Klinge zal aan het kasteel te Bazel op geen geschenken mogen rekenen. Manil BURST-TER JODEN 1-3 Baasrode - Grembergen 3-2 aldus voorzitter Herman Er waren hooguit nog vier mi- nederlaag tillen. Ik wil graag Burghgraeve. nuten te spelen toen S.K. toegeven dat Baasrode de ge- Net als de Grembergse voor- Grembergen een strafschop boden kansen beter wist te zitter was ook klubleider kreeg toegewezen, ledereen benutten. Chris Buydts die de Moens van Baasrode van oor- dacht dat dit meteen de gelijk- konditie opnieuw te pakken deel dat vooral doelman De maker zou inhouden. Maar de heeft besluit steeds met pech: Valck op een bijzondere pres- specialist terzake, Walter ofwel vindt hij een prima doel- tatie mag terugblikken. Peelman, was al eerder ver- man op zijn weg, ofwel mist hij «Voor ons is het verheugend vangen. Voor speler-trainer het tikkeltje meeval. Nadat dat we uit de jongste vier wed- Gerard Verhelst bleef er nau- Baasrode via Marcel De Cock strijden het maximum aan welijks meer over dan zelf zijn er 2-0 had van gemaakt, zijn punten konden puren. Tegen verantwoordelijkheid te ne- we tot vervangingen overge- Grembergen brachten we het men. Het schot was wel goed, gaan. Chris Dierickx en Valère tot een knappe prestatie. Ver- Dp nrint unf i j r. maar iets te zwak. Doelman Van Den Neste werden in de heugend daarbij is dat de kan- Hof ten Rode kwam de aftrap geven te Baasrode (v) De Valck Guido kon het doel- ploeg gebracht. Met Jozef sen die we kregen werden be- punt verhinderen en meteen Paerewijck op de linkerflank nut. Overigens werd het een behield Baasrode de overwin- en Chris Buydts in de spits sportieve partij. Dat kan niet ning. kregen we een juniorsvoorlijn. altijd gezegd worden van een De Grembergse voorzitter De kansen die Chris Dierickx derby». Burghgraeve had uiteraard lie- kreeg, nam hij waar. Hij kwam Baasrode speelt nu zondag uit ver een gelijkspel gezien. «Dat twee keer tot scoren. Voor ons op Herdersem. De vraag is of had geenszins onlogisch ge- is het verheugend dat de jeugd de zegereeks kan worden ver weest. Ik vind het bovendien zich weet te manifesteren. Ze der gezet. Grembergen krijgt biezonder jammer voor Gerard krijgt ook meer dan vroeger de Bambrugge op bezoek. Daar Verhelst. Die man zet zich kans om het waar te maken, mag het logischerwijze niet te- honderd procent in. Toch mo- Wij moeten trachten deze jon- gen falen gen we niet zo zwaar aan deze ge lichting samen te houden» EDM Destelbergen - S.L. Overmere: 0-2 opende. Daar bleef het voorlopig bij en de bezoe kers hoefden niet te klagen want Mere drong fel aan. Bij de lokalen werden ech ter een aantal kansen ver kwanseld. Men bleef ook na de rust meespelen en dikwijls aanspraak maken op de gelijkmaker. Doch een domper kwam er op het gemoed na 70 minuten. De Bosschere verdubbelde de Nieuwerkerkse voor sprong en even later was het Steenhoudt die on houdbaar binnenknalde. Het festival was voor de Op een goed maar zwaar Mertens borstelde de bal Troch nam de plaats in speelveld heeft Burst aan voorbij de muur. Terjoden voor Ronny Van Aerde. Ter joden partij gegeven, stond meteen ruim aan de Hulsbosch kwam in de De wedstrijd startte zeer winst. In de achterhoede voorlijn terecht en scoorde D j cv aangenaam. Burst was kon- was het vooral ouderdoms- mooi op een kwartier voor tiaasroae-SK (grembergen. Herman Burghgrave volgt aandachtig de match, (v) stant in de aanval en het deken Paul De Deyn die als tijd. Burst geloofde er op was Luc De Tandt die ge- een kraan voetbalde. Hij nieuw in maar de hoop was vaarlijk kon besluiten. Het stoorde doorlopend de van korte duur, want in vluchtschot werd nochtans ideeën van het aandringen- dezelfde speelminuut werd het 1-3. Burst was er dus aan voor zijn moeite en heeft zijn puike prestatie Ber|are op rozen. Dat men van vorige week tegen Berlare - Moors©l 2-0 beurt een poging. Na de her- tevreden was met het resultaat Nieuwerkerken niet kun- vatting kreeg men nagenoeg hoeft geen betoog. keurig geweerd. Maar Ter- de Burst. In een kontakt joden counterde gevat en met Ronny Van Aerde ver- na een kwartier kopte Eric loor Terjoden zijn doelman Van de Wiele van dichtbij De Vroe. Hij werd vervan- in. Ook Ronny Van Aerde gen door Leo Van Der drong nog eens goed aan Steen. Een wijziging aldus1 nen bestendigen. Terjoden Het heeft er lange tijd drama- eenzelfde maar zijn schot uit moeilij- in het doel, maar niet meer was te sterk voor het in t'sch uitgezien voor F.C, Berla- ke positie miste de nodige in de score. Er werd rusten wanhoop verkerende re- Enkele overwinningen de kracht. Op de 25ste minuut geblazen bij 0-2. Burst Burst. De degradatie laats,e weken hebben de mocht Terjoden een vrij- kwam in de tweede helft wenkt nu meer dan ooit. JSJJ, °R J5" Jï* v®ilig«5r schop nemen. Christian sterker voor de dag. Dany Guv Dk Tandt bS/duf SiztahtoXï spelbeeld. Wel Gerrit Corthals hierover: «Een moest doelman Rudy Kerre verdiende zege werd het zich op een gegeven moment ieder geval, ledereen speelde reppen op een vrijschop van met overtuiging en dat heeft De Nil. Kort daarop kwam Ber- zijn vruchten afgeworpen om lare op voorsprong. Een aktie het behoud te verzekeren. Als BAMBRUGGE HO KALKEN André Van Den Bossche is hier de man van de match tussen De Potter en Brussel- het de komende weken even peWorden Hii heeft vier ding. Het heeft bovendien nog mans werd door laatstge- gunstig blijft evolueren dan J v, een wedstrijd minder ge- noemde met een doelpunt af- blijven we zeker en vast in a K"nnen scoren en had speeld. Het behoud verzeke- gerond. Berlare heeft toen ge- derde provinciale. Degraderen zodoend® een groot aan ren is thans het voornaamste poogd zekerheid te brengen in zou dan onverdiend zijn». deel 'n de ruime en ver streefdoel. De bezoekers on- de situatie. Met nog tien minu- Nu zondag staat een verplaat- diende zege van Bambrug- dervonden aan den lijve dat ze ten speeltijd voor de boeg ver- sing naar Terjoden op het pro- ge tegen het zwakke Kal- te maken hadden met een ge- scheen De Kegel alleen voor gramma. Gemakkelijk zal het ken. De Racingers begon- motiveerde thuisploeg, die het doel. Hij omzeilde de nochtans daar in geen geval gaan. Toch „en fors aan de wedstrijd toen wks~he7kalf ™ds'ï»™ meeste doelgevaar schiep. In flink spelende bezoekende hoopt men in Berlare minsten pn Hr,,w^n 17. reedsjang de eerste helft ondernamen doelman en rondde de zaak op één punt. De Kegel en De Potter elk om voortreffelijk af Meteen zat score gaan rusten maar An dré Van den Bossche was zich zeker aan het oppep pen voor de tweede helft. Na de kampwisseling stond hij pas goed achter het ka non. Kalken had geen voet in de wedstrijd want voor aan scoorde Van Den Bos sche met de regelmaat van een klok. Eindelijk kon Kalken de eer .redden maar Rapide Lebbeke kwam net iets sen langs Hans Van Damme, te kort voor een gelijkspel te- Marc D'Hauwere, Richard Kin- w gen een tegenstrever die nog dermans en Raymond De Wil- ry Goossens werd binnenge- Eddy Van Overstraeten na altijd titelambities heeft. Leb- de. Vijf minuten voor rust trapt. Korte tijd geloofde Leb- afloop. 4' Provinciale Rapide Lebbeke - Edixvelde 2-3 na een vrijschop die vanop dertig meter afstand door Dar- MERE 1 NIEUWERKERKEN 4 Mere heeft in het bezoe kende Nieuwerkerken dui delijk zijn meerdere er kend. Tot aan de rust kon den ze gelijke tred houden met de bezoekers maar na de rust vielen voor de loka len de zware klappen. Nieuwerkerken drong wel fel aan maar kende in de eerste helft slechts laat suk- ses. Het was De Petter die rond het halfuur de score en drukten de bezoekers verdronken. Voor Bam' uit Kalken volledig op hun brugge was de felbegeerde E.D.M. speelveld terug. Er was zege reeds lang binnen en voor hen absoluut geen me- het plezierde vooral trainer ter ruimte. De toeschou- Johnny Vagenende om zijn bezoekers nog niet uit. Op wers vonden het zo een half ploeg zo goed en produk- strafschop maakte Roe- wonder dat het duurde tot tief te zien akteren André landt er dan maar 0-4 van. in de 35ste minuut voraleer Van den Bossche Hans Mere bleef echter door- Mare Weckelfcroeck de Van der Eecken en Mark vechten en verkreeg een score kon openen. Bam- Neckebroek werden te- verdiende gelijkmaker net brugge ging door op zijn recht door hem gefelici- voor inrukken. Lanckman elan. Nog net voor rust teerd. Gelukkig was Jean- lukte deze treffer. Mere zorgde André Van den Pierre Coens bij de bezoe- knjgt het dus ook lastig in Bossche voor een gerust- kers zeer produktief om de degradatiestrijd en zal stellende 2-0 voorsprong. een totaal débacle te ver- zich ernstig moeten oppep- Allen gingen met deze mijden, pen voor de sleutelmatch van zondag tegen Burst. Deze ploeg verkeert im mers in hetzelfde schuitje. Guy De Tandt Guy De Tandt Sparta Appels - Baardegem 5-1 beke heeft hem geenszins de kwam het op gelijke hoogte, beke toen in een overwinning. "OP een puntendeling hadden punten op een presenteer- Een voorzet van Roland Die hoop zou echter verdwij- w® zeker recht. Wij hebben blaadje aangeboden. Edixvel- D'Hondt kwam in bezit van nen nadat de bezoekers een verschillende kansen gehad de kwam na twintig minuten op Mare D'Hauwere die scoorde, tweede en nadien zelfs een om doelpunten te scoren. Dat voorsprong en nadien kreeg Zowat tien minuten na de rust derde doelpunt lukten. was zowel in de eerste als in thuisploeg een viertal kan- kwam Rapide op voorsprong, «Onverdiend» zei sekretaris de twoede helft het geval. Wij hebben flink van ons afgebe- Sparta Appels heeft niet veel last gehad om Baardegem onder de knie te krijgen. Konden de bezoekers in de eerste helft nog enigszins gelijke tred houden, dan was het Sparta dat na de hervatting volledig zijn wil kon opdringen. Het speelde als het ware zijn opponent van het kastje naar de muur. Marcel Van Wichelen heeft een minieme maar in ieder geval verdiende Nuffel sloeg in amper tien minuten driemaal keihard toe zege behaald. Het voetbalde beter, leek technisch bekwamer Telkens koos hij de linkse hoek en lukte meteen een hattrick! en speelde met meer overtuiging. Toch kwam het slechts aan Zoals gezegd konden de bezoekers zich in de eerste helft nog slotte kandidaat'is vóór de titel één doelPunt- Dat er al na drie minuten. Ronny Haentjes enigszins laten gelden. Toch was het de thuisploeg die een licht Nu zondag moeten we naar was door9®brok®n lan9s rechts en centerde de bal naar de overwicht aan de dag kon leggen. Dat resulteerde in een Racing Boonwijk Ook daar doelmond- waar Peter D® Wint®r k°n binnenknallen. ledereen doelpunt. Dat kwam tot stand na een center van Geert Geldhof, zullen we onze huid duur ver- verwachtt® °P dat ogenblik dat er nóg doelpunten zouden tot verlengd nadien met het hoofd door Dirk Francois. Tot de rust kopen De Racingers zijn wel s,and komen- Langs de overzijde lieten de bezoekers zich ook bleef die minieme voorsprong op het bord. goede buren maar dat wil niet een paar keer 9e|d®n Maar telkens was doelman Bart Strings Nadien stond er nog één ploeg op het veld. Dirk Francois zette zeqqen dat we hen een ca- op f1081 om het 9evaar te onderscheppen. Een grote indruk van op afstand het sein op groen voor een kort maar heviq Iiptpn rlp naclpn nocncTinc rlnplniinlcnlacliwil wii..xx_i deautje zullen g9ven. We zul len voor de punten spelen tot aan het laatste fluitsignaal», aldus de Lebbeekse sekre taris. Speler-trainer Leo Pissens van Racing Boonwijk is met één een gewaarschuwd man. E.D.M. ploeg van Edixvelde (v) lieten de gasten geenszins. doelpuntenfestival. Toen Marcel Van Nuffel er dan in de kortste Klubleider Van Der Putten was tevreden met de zege. tijd 5-0 van maakte waren de bezoekers volledig het noorden «Uit deze wedstrijd is nogmaals gebleken dat Wichelen in de kwijt. Slechts in de laatste minuten konden ze de eer redden, algemene rangschikking beneden zijn waarde staat geklas- Klubleider Jules Van Hoorde was tevreden over de winst van seerd. De ploeg liet tegen Lochristi een goede indruk en won zijn poulains. «Wij spelen de laatste weken behoorlijk goed. Wij verdiend. Ik ben er van overtuigd dat er een betere klassering hebben al de vijfde plaats bereikt in de rangschikking. Een paar inzit tegen het einde van het seizoen». maanden geleden had niemand daaraan durven denken. Zoals Een goede indruk gaf Patrick Van Poucke. Als linksachter liet hij we nu spelen moeten we eigenlijk niemand vrezen. Ook zich opvallend gelden. In het Wichelse kamp mocht men hem Eendracht Opstal niet waarheen we zondag reizen, na afloop aanwijzen als de beste speler. Nu zondag staat de Spelen voor een punt doen we zeker niet. Wat ons interesseert derby tegen Schoonaarde op het programma. Wanneer men is een zege, al is Opstal een titelkandidaat. Wij van onze kant met dezelfde overtuiging van stapel loopt, maakt men kans om beogen een ereplaats als afscheid van het voetbalseizoen de naaste buur, zelfs in eigen vesting, een punt afhandig te Daar willen de spelers alles voor doen. Die zijn gemotiveerd! maken Dat zal Eendracht Opstal alleszins ervaren», aldus de Appelse E.D.M. klubleider. Baardegem krijgt F.C. Lutterzele op bezoek. Het is geenszins zeker dat het de punten in de wacht zal slepen. Lutterzele valt immers niet te onderschatten. Lebbeke was aan ie slag legen Edixvelde (v) Voor de derde opeenvol gende wedstrijd hebben de tieners Filip Schepens en Patrick Boone de basis ge legd van een overwinning voor S.K Overmere. De vorige keren gebeurde dat nadat de beide jonge aan vallers mochten invallen. Op Destelbergen waren ze er van de aftrap bij en ook nu hebben ze kunnen be vestigen. Schepens knikte de eerste treffer binnen en Boone werd in de fatale zone gepakt wat een straf schop opleverde. Maar het belangrijke wapenfeit van de jonge Boone werd niet gevalideerd. Een 35-meter knal in de winkelhaak werd niet toegekend wegens een buitenspel positie van een medespeler. Maar in Over mere zal het ondanks die annulatie het doelpunt van het jaar blijven. Maar ook naast die doel punten leverden de tieners van Overmere een duidelij- ke bijdrage in de nieuwe zege van hun ploeg. Zij knokten voor iedere bal en hun geestdrift werkte blijk baar aanstekelijk op de rest van de ploeg. Op Destel bergen kon Overmere in ieder geval de matte indruk van de laatste weken weg werken. En dat is erg be langrijk nu Overmere zon dag op bezoek moet bij Zaffelare. Dat wordt in ie- voor de ploeg van trainer Peelman. «Indien we op Zaffelare de 'olie inzet kunnen pakken hebben we een belangrijke stap gezet naar de titel», steeld; trainer Julien Peel man. «Niet alleen is Zaffe lare een erg goede ploeg maar nadien volgen nog zes thuiswedstrijden en drie verplaatsingen. Bovendien beschikken we over enkele volwaardige wisselspelers en dat kan zwaar doorwe gen in het kompetitieslot». Overigens was trainer Peel- man ondanks de beperkte winstscore wel tevreden met de prestatie te Destel bergen. Reeds na 10' kon Schepen een inzenden van Van der Stricht benutten om de stand te openen ter wijl Boone op de 38' ge pakt werd in de fatale zone. De lokale doelman stopte wel de penalty van Van der Stricht maar De Veirman kon met succes hernemen. Ook na de rust bleef Over mere doorlopend domine ren maar onkans en het doelhout verhinderden een hogere score.

De Voorpost | 1982 | | pagina 29