Tweede nationaal bowlingtornooi: «Ereprijs Mare Van Houdt» Prado B het sterkst Sint-Niklase Sai-Kwai opent nieuwe dojo Wase opnieuw aan de winst Donkse Bowling hield internationaal tornooi bbeekse sportraad kiest sportlaureaten Geroutineerd Eeklo haalt het van Jastremski De Voorpost - 26.3.1982 - 35 kom splo i tac n bei3 zaterda9 20 en zondag richters konden zich verheu- haalde met 267 de topscore. scratch veroverde, hierbij ,kk naart hield de Donkse Fuji gen in een goede intemationa- De topserie van 647 werd ge- Louis Wildemeers en Henri klub in de Bowling aan het Ie bezetting. Er waren deelne- haald door Chris Van Damme Clerckx naar de tweede plaats kmeer een internationaal mers uit Rijsel, Duinkerke en die met zijn maat Roger Pie- verwijzend. We kregen de vol- 'l'iet lw' v00r dabeis. De in- Malon. Louis Wildemeers ters ook de eerste olaats in de gende uitslagen: WA1XU j INDK1P Scratch Van Damme Chris met Pie- ters Roger, 2368; 2. Wilde meers Louis met Clerckx Henn 2290; 3. Tilschner Pieter met Van Meenen Walter 2258; 4. Mauroux met Briffoz 2247; 5. Haeveneers met Gielen 2219; 6. Marengo-Vernalde 2229; 7. Van Der Snickt met Schepens (van Donkse Fuji-Film) 2225. Bij de handicaps werden zeer hoge cijfers genoteerd: Droogers Gerard met Van Tongerloo haalden samen 2540; 2. Van Geel Yvens met 3roekmans F. 2501; 3. Mat- hijs-Bosman 2445; 4, Hendrik De Schepper en Roger 2429; 5. Jeunen-Derenet 2373; 6. Kegels en Reynaert 2370 en winnaars van het internationale bowlingtornooi, georganiseerd door de Donkse Fuji Filmklub jj 7. Van Bael-Heremans 2369. wee eeid nner inaf lachf1 p Vi stuit* 9rbi siikk beke Duyi Zondagavond was er de tra ditionele prijsdeling en het uit reiken van de trofeeën in aan- odigden en bestuur samen op het podium met de winnende bowlingteams na het bezigheid van de vertegen- ooi van BC Zilverspar te Erondegem woordigers der Fuji Film-direk- tie. De laureaten werden voor gesteld door klubsekretaris Je rome Schepens die iedereen dankte voor de massale opkomst. TAFELTENNIS ZWEMMEN tweede sportfeest van heeft dit jaar ts in de zaal «Ons Huis» 'j rij dag 23 april met me- erking van het gemeen- stuur en Bloso. Tijdens •rtfeest zullen de nieu- aureaten worden voor- eld, verdienstelijke le- gchuldigd worden en is die de kampioenstitel ilden, in de bloemen Jen gezet. laureaten kunnen ge- igd worden; een per of ploeg, een sport- ifenaar en een sport- ifenaarster in kompeti- ort, een sportbeoefe- en sportbeoefenaar- in de rekreatiesport. geldende norm voor de s irkiezing worden de gtaties van het voorbije in aanmerking geno- Daarnaast worden aantal kandidaten «ex tra muros» gehuldigd op deze avond. Onder meer Julien Michiels, Jacky Mu- naron, Eddy De Smedt, Pierre De Vis, Gilbert Van Nuffel, André De Nul, Jos Abbeel en nog anderen. Teneinde de jury toe te laten de ontvankelijkheid van de kandidaatstellingen voor de titel van sportlau- reaat, alsmede de voorstel ling inzake huldiging van verdienstelijke leden van sportverenigingen te beoordelen, dienden deze gestaafd te zijn door een opgave van de biezondere prestatie van de betrokke ne. Voor de verkiezing van de laureaten moet wel re kening worden gehouden met een aantal voorwaar den: de klub, ploeg en kan didaat moeten in Groot- Lebbeke hun verblijfplaats hebben en aangesloten zijn bij de Gemeentelijke Sportraad. Voor de huldiging van «verdienstelijke» geldt en kel dat deze persoon lid is van een Lebbeekse sport vereniging en tenminste vijf jaar aangesloten is bij eenzelfde klub. Alle kandi daturen en voorstellen hieromtrent moeten tegen uiterlijk 5 april worden bin nengebracht bij de voorzit ter van de sportraad. Men moet daarvoor de speciale formulieren gebruiken. Er werd ook een jury sa mengesteld om deze lau reaten aan te duiden. Het betreft ier Mare Stassijns (BRT-radio), Ivan Sonck (BRT-televizie) en Bert De Cleyn en Herman Luylaert (Bloso). (at) Zwemlessen in Lebbeke In het zwembad van het sportcomplex te Lebbe ke wordt weer gestart met een reeks zwemles sen voor kinderen en volwassen. Men wil hier- meer iedereen de kans te geven het zwemmen aan te leren of te verbrijzelen. Het gaat om een reeks van 10 lessen, die beginnen op zaterdag 27 maart van 10.00 u. tot 12.00, uur. Een tweede groep komt aan de beurt van 11 u tot 12.00 uur. Geïnteresseerden kunnen voor inlichtingen en inschrijvingen (terecht) maakte 21.60.71 of 52/ 52.80.Z5 De cyklus kost 650 fr. voor kinderen en 850 fr. voor volwassenen. Hierin is de toegang tot het bewapend en de verzekering voor de zwemles begrepen. Men kan ook inschrijven op zaterdag 27 maart in het zwembad zalf. Beker Duches op het podium eieke B heeft het niet I lijk gehad om Patro-Tivo- met zware 8-2 cijfers te aan Deze gemakkelijke winning lag reeds vroeg 6-1. Voor Hamme won- Heyvaert en Caljon elk wedstrijd tegen J. Hey- 3rsp maar dat wés ook alles. ste ibergse A heeft in de g ni i Ros Beiaardzaal een ling d e overwinning geboekt te- ;iBaaï isrode B Zoals uit de blijkt is Grembergse niet J er slag of stoot aan de gekomen. De beste man tc, ongetwijfeld M. Van Bo- gelï 'ie elke wedstrijd won. Bij 0j ezoekers was De Groef jvi leste Nadat de lokalen lt „2-1 hadden geleid, kwa de bezoekers op gelijke Ie: 4-4. De Grembergse /inning werd vastgelegd laatste twee spelen: 6-4. (O B tegen Prado A is lard een spannende W( l, ook deze keer! De B- r,rteMie met een ongrijpbare w ïbier en een even schitte rende Messagie, bleef gedu rende de ganse wedstrijd aan de bovenhand. Toen daarbij nog het dubbel werd gewon nen, was er geen twijfel meer aan. De eerzuchtige B's kre gen een mooie 7-3 uitslag op het bord. Victory A kreeg bezoek van Madeion A Het werd een wedstrijd waarin de bezoekers konden tonen hoe sterk ze wel zijn. Het rezulteerde in een 0- 10 zege, waarin aan de tegen standers amper twee setjes werden gegund. Madeion ste vent nu recht op het kam pioenschap af. Patro E heeft thuis moeten ondervinden hoe sterk Ons Huls is. 1-9 is wel een duidelij ke uitslag. Alleen Mare Stal- laert kon een overwinning la ten noteren, voor de rest was het al Ons Huis dat de klok sloeg. Geen enkele formatie is in staat deze ploeg te stoppen als Van Langenhove op zijn sterkst speelt. Dynamica A heeft tegen KWB C duidelijk getoond welke de beste ploeg is. Zonder pardon werd het 10-0 met amper één setje voor de bezoekers. René Van Bogaert mocht dit puntje op zijn naam zetten. BAC D en Victory B hebben een mooie wedstrijd gespeeld. Aanvankelijk werd het 2-2, maar BAC zou toch uitlopen tot 4-2 en via het dubbel naar 5-2. Men dacht toen dat de laan naar de overwinning breed open lag. Zo ver kwam het echter niet. Via De Schep per zou Victory meer weer stand gaan bieden en men moest het laatste spel afwach ten om de 6-4 eindstand te weten. Madeion B heeft Baasrode D in eigen midden diets gemaakt dat het veel tekort schoot. Zonder enige weerstand werd het 6-0, waarna Baasrode al leen nog de eer kon redden. De Vadder zou dat puntje ach ter zijn naam schrijven. Na de zware periode van de distriktskampioenen, hadden de meeste klubs uit onze gouw er de voorkeur aan gegeven even uit te blazen. Enkel Tem- se Scheldezwemmers, Loke ren en een beperkte delegatie van Dendermonde. Zwemclub Olympos waren van de partij. De beker werd met slechts één punt voorsprong gewon nen door de Gentse Zwemve reniging (1.07.4 op vlinder) op deze fraaie derde plaats aan spraak maken. Lokeren kwam ook met een verjongde ploeg aanzetten. Bij een hermeiden we de optre dens van A. De Brobee, Bart Magherman, R. Van Puym- broeck, E. Van Louise. Lokeren kwam ook met ver jongde ploeg aanzetten. Bij hen kan verstefaan Vercruys- sen, K. Van Lathe. Dendermonde zwemvereni ging Olympos liet vooral de zwemmers aan het werk die tijdens de distriktkampioen- schappen konden rusten Met haar beperkte delegatie kon zij dan ook weinig aan spraak maken op het alge meen klassement. Wel willen we even de aandacht vestigen op de wedstrijden van Heidi De Clerck, Filip en Dominique Chavatte, die vooral in de rug veel vooruitgang boekten. A. De Paepe, die bij haar leef tijdsgroep begint aan te klam pen en op de voortdurende vooruitgang van Michel Van de Casteele. Olympos wandelt Zondag 28 maart gaat de Den- dermondse zwemklub Olym pos wandelen langsheen de schilderachtige scheldeboor- den. Vertrek aan het zwembad om 2 u. Sympatizanten zijn welkom. Na de wandeling gelegenheid tot het deelnemen aan het vie ruurtje: koffie en koeken in de benedenzaal van het zwembad. Prijs 70 fr. - Inschrijving gewenst. (milou) Erondegem. - De be stuursleden van Bowling Club Zilverspar die zich een paar wekerj geleden nog zorgen maakten over het traag bin nenkomen der inschrijvingen, alsook over het - toen nog - kleine deelnemersaantal, kun nen nu toch bogen op een geslaagd tomooi met opnieuw een rekordaantal deelnemers. Zij kwamen van overal uit ons land. Er waren ploegen uit Turnhout, Knokke, Deurne, Seraing, Charleroi, Zulte, Zot- tegem, Aalst, Hamme, Sint- Niklaas, Gent, Brussel, Her- selt, Opglabbeek, Schulen, Mechelen, Dottignies, enz. Allen waren ze naar Eronde gem gekomen om te trachten deze 2d0 Ereprijs Voorzitter Marc Van Houdt te veroveren. Zoals gebruikelijk bij Bowling Club Zilverspar werden ze er verwelkomd met allerlei pre sentjes. Doch nieuwigheid en aantrekkingspunt tijdens dit nationaal tornooi was wel de «WANG»-computer, die on middellijk na elke game de klassering bekend maakte via een groot scherm in de zaal, zodanig dat elke ploeg zijn voorsprong of achterstand op de andere ploegen kon zien. Na afloop van elke shift kregen de deelnemers dan ook nog een listing mee naar huis, waar elke game en de klasse ring op vermeld stond van ie dere deelnemer aan deze shift! Voor het maken van de programma's of de «software» voor deze Wang-computer zorgde BC Zilverspar be stuurslid Iwein De Brauwer. Het was voorzitter Roland De Clippel die de start gaf voor de eerste shift, en al onmiddel lijk werden er dikke cijfers op het scorebord genoteerd. Een ploeg van het plaatselijke BC Tirolerhof stond met 3837 ke gels over de zes games on middellijk bovenaan in het klassement. Ook individueel scratch deden Daniël De Ke gel (1211 kegels) en Eric De Thaey (1179) hierbij een goe de zaak want het zou moeilijk worden om hen nog uit de finales te wippen. De tweede shift werd een overwinning voor de ploeg Aalst-Mixte na een harde nek aan nek-race met een ploeg van Sunny Pins. Bij Aalst-Mix- te was Roger Cardon in zijn beste doenmet 1186 kegels scratch en 1312 kegels met handicap. De derde shift bracht ons evenveel spanning. Het trio 't Zwin 1 verdrona od de eind streep het trio «pro-shop LUK- Hamme» naar de 2de plaats. Om in de halve finales han- dicap te komen had men uit eindelijk 1275 kegels nodig. Chnstian Droogers (BC Gent) zag in de halve finale zijn eerste plaats verloren gaan door een slechte 1° ga me, dit ten voordele van Yvon ne Van Heel (BC Nachtegael). De prachtige beker ge schonken door de heer sche pen Johan De Wolf ging eervol naar de revelatie van dit tor nooi, de 17-jarige Christian Droogers met zijn topscore van 265 pins! BC Zilverspar deelde nadien ook nog bloe metjes uit aan de sympatieke eigenaars van de bowling, na melijk de h. en mevr. Edgard en Frika Lalmant-Van Hoore- beke, alsook aan Iwein De Brauwer die het werk op zich nam om de Wang-computer te programmeren. Vol entoesias- me over deze computer en het hele verloop van dit prestigieu ze tornooi, werd er achteraf nog tot in de vroege uurtjes nagekaart over strikes en spa res en splits! De bestuursploeg met als voorzitter Roland De Clippel, sekretaris Luc De Cooman, sportleider Norbert De Mol, schatbewaarder Iwein De Brauwer en de kommissaris- sen Lucien Bekaert en Daniël IJdiers, keerden dan ook zeer tevreden maar moe terug naar huis. JUDO Te Opwijk wordt nu zaterdag te 11 u. de plechtige eucharistieviering en de begrafenis gehouden van de 75-jarige Frans Hofman, echtgen. Anna De Maeyer (uit Bornem) ere-schoolhoofd. De aflijvige is de vader van de in gans Kl.-Brabant bekende goalkeepers Paul Hofman (ex-Puurs en Ant werp, nu trainer bij F.C. Mazenzele) en Karei Hofman (ex-Puurs en F.C. Boom). J.l. WATERPOLO (4-WZK 10 Tijdens de opening van het nieuwe lokaal van Sai Kwai uit Sint-Niklaas werd een demonstratie gegeven (dw) lant bij de afwerking, hoewel de Brugse keeper daar ook wel voor iets tussenzat. De doelpuntenoogst was in deze periode wel heel karig: enkel Franky Lyssens slaagde erin de bal in de netten te jagen. Aan dit euvel werd in de laat ste set verholpen: Jan Foubert knalde eerst een strafworp binnen, en speelde even later de keeper uit toen hij alleen voor doel verscheen. Brugge liet zich echter niet zonder meer afslachten en trachtte onder de druk uit te komen zo het enigszins kon. Franky Lys sens ging bij een lokale aktie in de fout en mocht in de strafhoek. Een eerste doelpo ging werd gekeerd, maar de herneming was toch rijp voor het doel. De meeste standjes speelden zich toch af voor het andere doel, waar WZK nog maals numeriek voordeel af dwong en langs Franky Lys sens 4-10 skoorde, meteen de eindstand. Ook voor de reserven werd het een overwinning, al liep het hier niet zo vlot. Wase was al vlug op achtervolgen aange wezen maar leek in de derde periode toch afstand te ne men. De thuisploeg kwam echter terug maar moest uit- van Hamme te Eeklo komt eindelijk toch nipt de duimen alles weer samen in de kop leggen: uitslag 10-11 van de rangschikking, zodat Van de dames nog volgend het een bijzonder spannend berichtje: die kenden geen kompetitieëinde schijnt te moeilijkheden bij Ghent Swim- worden, ming, en gingen er met 2-12 D.M. winnen. Mede door het verlies WATERPOLO 1' Nationale Dames Sinds enige tijd was het oefenlokaal in de Sint-Niklase sporthal langs de Azalealaan voor de plaatselijke Sai- Kwaiklub té klein geworden. In de judozaal op de eerste verdieping mocht de klub niet trainen en het aantal uren dat In de benedenzaal wèl mocht geoefend worden was onvol doende. Voor de trainers zat er dus niets anders op dan uit te kijken naar een nieuw dojo en bovendien de nodige gelden bij elkaar te krijgen voor de aanschaf van een nieuwe oefenmat. Vorige vrijdag is dit voor de vijftig Sint- Niklase Sai-Kwalers allemaal realiteit geworden. Zaterdag 20 maart, ter gele genheid van de Hamse karna val, was Jastremski te gast bij het hoog gekwoteerde Eeklo, met de titel als inzet. Na de kennismaking in de eer ste helft, kwam Jastremski zich aanmelden met een doel punt van Hilde Bleyaert, goed gegeven door Kristien Van Cauteren; kort daarop volgde de gelijksteller van Meetjes land. Hierdoor geprikkeld brak het spervuur los en behaalde de ploeg een komfortabele voorsprong van 1 -4. Bij de der de herneming liep Jastremski verder uit tot 1 -5, maar daarna kwam de kentering. Het slordi ge spel van de Hamse dames werd onmiddellijk afgestraft zodat de laatste minuut werd ingegaan met een 4-5 stand. Een in paniek geraakt Ja stremski slaagde er niet meer in de overwinning, zo belang rijk voor de titel, te behalen. De kansen zijn nog niet volledig verkeken. Zaterdag treedt Ja stremski in het strijdperk tegen Aalst. De speelster die zich tegen Eeklo beslist in de kijker speel de was Patricia Van Hemel- rijck, die als keeper heel wat gevaarlijke doelworpen kon redden (milou) Een nationale en Zuidko- reaanse vlag gaven vorige vrij dagavond duidelijk te kennen dat er iets gaande was in de Vermorgenstraat. Aan de in gang van nr. II stonden een groepje jonge klubleden in ki mono opgesteld om de 150 genodigden te verwelkomen en te begeleiden naar de bo venzaal. Op de lage eretribune namen burgemeester De Vidts, erevoorzitter rijkswacht kapitein Van der Stock en echtgenote, Jean-Pierre Gue- don, promotor Etienne Maes en Staf Van Daele plaats. Even later arriveerden ook schepen De Winne, sportpro- motor Johan Heirbaut en raadslid Marcel Van Gijsel, in gezelschap van de goed ver tegenwoordigde pers. Alleen de Zuidkoreaanse konsul had zware moeilijkheden om in de Vermorgenstraat te geraken... Trainer-sekretaris de h. Yvan Van Royen hield het wel komstwoord en dankte de sponsors, de uitbaatster en... de brouwer voor hun inzet. Ook de vele leden die hun krokusvakantie hadden op geofferd om de zaal in orde te brengen, werden door de h. Van Royen in de bloempjes gezet. Waarnemend distriktskom- mandant Van der Stock loof de het initiatief van deze jonge dynamische klub, die hij in de ze tijden van vandalisme en geweld meer dan ooit verant woord vond. Na de uitreiking van een tiental trofeeën werd aangevangen met een spekta- kulaire demonstratie. Enkele opwarmingsoefeningen en een sprong over acht perso nen (op handen en knieën ge zeten) vormden de inzet. In de reeks «techniek» werden een aantal sprongen uitgevoerd, het afweren van messteken, stokslagen enz. Danny God- daert en Danny Bruyns de monstreerden afweeroefenin- gen in serie: een aanval op keel, haar, gezicht en kruis. Nieuwkomer Marina Van He- cke toonde zich qua techniek heel wat méér dan een begin nelinge en kreeg dan ook her haaldelijk applaus. In de reeks «gevechten» werd in het nummer semi-kontakt (karate-komitee) voor een spektakulair achthandenge- vecht gezorgd. Bij het demon streren van een kontakt-ge- vecht viel de groep der klein sten erg in de smaak bij het publiek. Na het optreden van een zestal dames sloten twee gevorderden, Danny Geerinck en Jurgen Casteleyn, de reeks kontakt-gevecht af, onder het scheidsrechterlijk toeziend oog van Jean-Paul Burm. Ten slotte werd nog een sai-ge- vecht gedemonstreerd door David Van Laere en Kurt Cas teleyn. Toen na het slotwoord van burgemeester De Vidts een paar kleintjes kwamen aanruk ken met het lint, weigerde de fonkelnieuwe schaar elke dienst! Na het overhandigen van bloemen aan uitbaatster mevr. Van Landeghem werd de opening van de nieuwe do jo afgesloten met een receptie terwijl voor de belangstellende perslui nog een judo-, tijger-, slange- en zwanekata ten bes te gegeven werd.

De Voorpost | 1982 | | pagina 35