t internationaal turngala van Rust Roest: erweldigende bijval... Staf Arbyn zette Temse in beweging Buggenhout in de bloemetjes Dendermondse Minivoetbalkompetitie t halve ploeg EO VAN DEN BERGH E WILLEBROEKSE JOKER Zaalvoetbal Het Land van Beveren EENRICHTINGSVOETBAL! ORNEM LOOPT VERDER UIT Europese marathon te Willebroek. De Voorpost - 26.3.1982 - 37 ub Rust Roest prezenteerde zaterdag een internatio- turngala in de sporthal van De Witte Molen te Sint- s en de publieke belangstelling beantwoordde er wel de verwachtingen. Een duizendtal entoeziaste turnlief- rs waren er aanwezig en zij hebben er intens van het eerde programma genoten. jazz-afdeling van Rust »st onder de leiding van la Thys beet de spits af. werd de aanloop tot een tterende turnmanifestatie. charmant optreden van i jeugdige meisjesgroep werd gevolgd door enkele oe feningen van de mannelijke jongeren van Rust Roest. Be ginnelingen met een onbe twistbare aanleg trouwens en deze demonstratie werd door een dankbaar publiek ten zeerste op prijs gesteld, ten kwotering die ook door de na dien optredende groepen van Rust Roest werd geoogst. Hoogtepunt werd nochtans de demonstratie van de buiten landse gasten. Een biezonder geslaagd intermezzo, en meerdere opwindende mo menten, werden toen beleefd. Ook de selektieploeg van Rust Roest zorgde voor stijlvolle nummertjes en eigenlijk kwa men daar alle groepen van veel belangstelling voor de turners van Rust Roest, (dw) deze Wase turnklub aan bod, telkens bekroond met even veel applaus. De finale werd een daverende demonstratie, een wervelwind van de moge lijkheden van Rust Roest. Het sympatieke bloemetje nadien werd het sluitstuk van een bie zonder geslaagd turngala. Primus in Destelbergen Enkele uurtjes voor de aan vang van het internationaal turngala te Sint-Niklaas, heb ben enkele meisjes de klubkleuren van Rust Roest te Destelbergen verdedigd tij dens het tweede Oostvlaams turngala voor dames. Het werd daar de tweede uitgave om de wisselbeker Georges De Vol der. Verleden jaar werd Rust Roest al primus en Herlinde Verscheuren, Marie-Paule Thiébaut en Ingrid Van Bo- gaert hebben dit bravourstukje nog eens overgedaan. Indivi dueel werden Herlinde Ver scheuren en Marie-Paule Thiébaut en onderscheidelijk als eerste en tweede geklas seerd. Voor Ingrid Van Bo- gaert werd het een schitte rende vijfde plaats op zo'n der tig deelneemsters. Voldoende om de wisselbeker Georges De Volder een tweede maal te veroveren vóoér het organize- rende Athena Destelbergen. Vermelden we nog dat aan deze manifestatie een tiental klubs deelnamen. Meteen de zoveelste uitschieter van de Wase turnsters. (roger van la ere) De grote turngala ingericht door Rust Roest te Sint-Niklaas, kende een overweldigend sukses. (dw) MINIVOETBAL Debo Lovendegem-Mini Temse »ns een gemoedelijke ontvangst op het gemeentehuis den de vier pioniers van SV Buggenhout gehuldigd rille van hun jarenlange inzet voor het sportieve leven de gemeente. René Van Nieuwenhove, Laurent Van '"lijven, Petrus Cooreman en Kam lel Schelfhout werden erd omdat ze tijdens de voorbije 35 jaar juist 100 'ge^ irwedstrijden hebben georganizeerd. al pen Heymans belichtte formaliteiten vervuld werden. aé is zijn toespraak de histo- Tijdens al die jaren bleven de >ing van de vereniging die zich pioniers wekelijks vergaderen, 06 luggenhout noemt. soms meer om een kaartje te 946 werd voor het eerst leggen dan om de agendapun- koers voor beginnelingen ten te bespreken, maar toch, ™Panizeerd' Toen was het iaarl|)ks werden er enkele Symphonia (gehouden wedstrijden op punt gezet. De Wiske Cooreman, zuster organizatie was dan telkens meester») dat alle biezonder verzorgd en kende een vlot verloop. De meeste tijd werd besteed aan het ophalen van steungeld bij de Buggenhoutse nering doeners en andere sympati- zanten. Tijdens al die jaren moet het viertal zowat enkele miljoenen ingezameld hebben om aan jonge mensen de kans te geven de wielersport te beoefenen. Hun wedstrijd werd zo'n vast gedeelte van de kermis dat men bijna zou kunnen stellen dat een jaar markt zonder wielerwedstrijd eigenlijk geen jaarmarktdag is geweest. De koersen van SV Buggenhout kenden overigens niet enkel sukses bij de plaat selijke sportliefhebbers; ook de beroepsrenners van heel het land kwamen geregeld hier meedingen naar de eerste plaats. Zowat alle wielerkam pioenen kwamen hier mee fietsen. Burgemeester De Landtsheer mocht aan de vier pioniers een plakket van de gemeente overhandigen. Nadien dankte Laurent Van Gerwen het gemeentebestuur voor de vriendelijke ontvangst. (Ivd) Mini Temse begon sterk in deze partij en vond in Staf Arbyn de man om de geboden kansen te verzilveren in de aanvangsfaze van de partij. Na vier minuten spel had voor noemde speler reeds twee maal geskoord (0-2). De thuisploeg kon langs Blond, die een twijfel in de bezoekende verdediging uit buitte, op 1-2 komen. Maar nog in dezelfde periode kon weer Staf Arbyn de bal voorbij de home-doelman schuiven (1-3) In de tweede periode dreef Temse de skore op. Marc Van Breuseghem skoor- de beheerst de vierde treffer (1-4). Temse bleef de wed strijd kontroleren en stelde de Lovendegemse verdediging op de proef. Een comer werd dan ook afgedwongen en deze werd door het duo Freddy Van Breuseghem en Danny Meers man keurig omgezet (1-5). Een attent keepende Jean De Ryck was steeds ter plekke op counters van het thuisteam. Dan kwam voor Temse een donkere derde perode. Amper één minuut was de bal aan het rollen of een slechte terug speelbal liep via de voet van Stevens over de Temse-doel- lijn (2-5). Een gestrekt schot van Moreel leverde 3-5 op. De thuisploeg knalde op de paal en de een comer werd door Lovendegem ook niet benut. Temse stond voor hete vuren en vond geen oplossing om te blussen. Goede ingrepen van Albert Brijs en André De Wolf hielden Temse verder over eind. De eerste minuut van de vierde penode knalde Stevens hoop in de thuisrangen: 4-5. Maar Marc Van Breuseghem deed Temse herademen: 4-6. Toen even 'ater Jean De Ryck knap redde, zwiepte zijn schot over de spelersgroep en een te ver voor zijn doel akterende thuisdoelman zag net als de anderen hoe de bal tegen het net belandde, ongetwijfeld het doelpunt van de maand (4-7). Een comer van Temse legde de eindcijfers vast. Freddy Van Breuseghem was weer de man om te lobben en Danny Meersman knikte de bal over de doellijn. Te vermelden in deze partij is de sekure leiding van scheids rechter Rony Crabbé, een ref die de akties op de voet volgt. Laat nog meer wedstrijden door zo'n scheidsrechters lei den en het minivoetbal kan er enkel wel bij varen. Vrijdagavond om 21 uur speelt Mini Temse in de sporthal Til- roda tegen Eres Gent. Het be treft de voorlaatste thuiswed strijd van de kompetitie. Drie pl KORFBAL intls Lebbeke - Zelzate: 6-9 »en gehavende ploeg kon Met doelpunten van Danny lis het slechts een helft Van Praet en Lieven Maes- IEE|uden. Nadien moest men schalk werd het 2-C en Zelzate prijsgeven en werd kon hierop gepast antwoorden de bezoekers de zege en de stand terug in evenwicht rngepalmd. Zonder Pierre brengen. Dank zij Hubert Van Iglavert. Marietta Van Praet Hauwermeiren en Danny Van 'ten De Leeuw, was het Praet nam de thuisploeg terug jonnen werk, meende afstand maar deze stand kon bij de start. Maar in het het verzwakte team niet hou- kwartier ging het beter den en naarmate het einde ien verwachtte. van de wedstrijd naderde kon Zelzate het heft in handen ne men en een achterstand om zetten in een voorsprong. In de volgende wedstrijden zal nu moeten getracht worden om met de overblijvende krachten voor een degelijke repliek te zorgen. Vast geen gemakkelijke taak. Spelers als Pierre Verhavert en Mariette Van Praet vervangt men zo maar niet. Om de ploeg aan te vullen daar onvoldoende da mes aanwezig waren, werd beroep gedaan op Monique Frangois om in te vallen en zij heeft het vrij goed gedaan ge zien zij toch zonder training tussen de lijnen stond. Men hoopt nu dat Monique ook voor de volgende wedstrijden van de partij zal zijn. De vol gende wedstrijd is een uitstap naar Aartselaar en daar hoopt men iets te kunnen rapen. De reserven speelden een goede wedstrijd tegen Zelzate II en konden een 3-1 zege in de wacht slepen. Met doelpunten van Willy Verhavert en Mark Dubois en Jean Ruyskensveld werden de punten binnen gehaald. Edelweiss opnieuw afwe zig - Nettetrillers winnen punten - Rijkswacht klopt politie Uitslagen A-reeks De Markt - Jovanda 3-16 Minispartanen - Pappenhei mers g- 1 Caxtus - Mespelare 4- 3 Bus Boys - Lucky Sport 2-12 Schuttershof - Sportvrien den 3. 3 Herdersem - Mannaert 3- 9 Minishotters - Edelweiss 10- 0 FC Plaza - Wit Hof 9- 3 B-reeks Regentboys - Waterdienst FC Okapi - Nettetrillers Intercom - Tuitvrienden Kawede - Young Boys Den Heizei - Piccadilly Rijkswacht - Politie Stany Wafels - Van Biese Rangschikking A-reeks 1. Jovanda 2. Minispartanen ï- 3 3. Caxtus 37 2. Stany Wafels 43 4. Minishotters 33 3. Piccadilly 39 5. Lucky Sport 32 4. Volksvrienden 35 4-4 6. Schuttershof 32 5. Famisport 35 9-4 7. Mannaert 28. 6. Intercom 33 2-3 8. De Markt 26 7. Rijkswacht 29 5-1 9. Herdersem 25 8. Tuitvrienden 22 3-6 10. Plaza 24 9. Okapi 21 2-3 11. Sportvrienden 21 10. Regentboys 21 4-3 12. Mespelare 19 11. Kawede 19 5-9 13. Edelweiss 14 12. Den Heizei 16 14. Pappenheimers 9 13. Nettetrillers 15 15. Wit Hof 8 14. Politie Denderm. 14 16. Bus Boys 8 15. Waterdienst 14 43 B-reeks 16. Young Boys 13 41 1. Van Biesen 52 /VILLEBROEK - VK OOSTENDE: 2-0 ag heeft men in Willebroek nog eens viktorie kunnen en. SV had hiervoor wel 22 speeldagen nodig, want na i0 leningswedstrijd in september, heeft men geen overwin- meer genoteerd. Nu gebeurde dat ten koste van ende, waardoor de kloof tussen beide gereduceerd is tot eenheden. Nu oranje-zwart, de rode lantaarn heeft jelaten aan Namen, is er in de kanaalgemeente bij |q| ligen opnieuw een greintje hoop gerezen om in de Ine wedstrijden, de degradatie nog te kunnen ontlopen. >roek heeft wel de tweede moeten afwachten, toen ounterend een efficiënte bood tegen een wel aal maar al even inspira- aanvallend Oostende, edstrijd leek bij de aan- voor Willebroek echter o veel goeds te voorspel- >e bezoekers waren agres- jestart tegen een eerder chtend vertrokken thuis- die slechts met Reyn- en De Smedt in de spits vertrokken. Oostende vinnig aanvalsspel 'ia ultra-snelle één-twee gingen vanuit de defensie opgebouwd. Hoewel het een voorzichtig aftasten luidde in de 8ste minuut een schot van de bezoekende Van Welsenaere dat door Den dal in hoekschop werd ge stuurd en waarop Biesemans de kopbal van Perreira op de lijn stopte, een aantal kritieke standjes in voor de Willebroek- se muit. Even later meldde Per reira zich weer op links, draai de voor De Keersmaecker weg en drukte af, maar Dendal stopte in twee tijden. Wille broek op zijn beurt, kreeg de grendel van de Oostendse de fensie niet weg en deed het met dropballetjes waarmee de hoogopgeschoten Wittevron- gel geen problemen kende. Pas toen we op sleeptouw waren genomen naar het einde van het eerste kwartier kwam Wille broek toch op het voorplan. Eerst miste De Buyser op ccn kort konijnepootje van Cal- laerts en even later schoof Reyntiens een dubbelpas met De Buyser nipt naast. Aan de overzijde knalde Fort enkele minuten voor de kampwisse ling de beste bezoekende kans naar de haaien. Was Oostende hierna uitge blust, of was de thuisploeg hy- pergemotiveerd, maar Wille broek eiste vooral in de tweede helft het gevaar voor zich op. Callaerts had er de kneep van weg, telkens een van zijn maats de diepte in te sturen. Eerst strandde er op die manier een schot van De Smedt in hoekschop maar enkele minu ten later lukte het wel met De Buyser, toen de hele Oostend se defensie ter plekke was ge bleven en hij enkel nog de uitlopende Wittewrongel hoef de te kloppen, wat lukte met een schuiver. In antwoord kop te Perreira wel op doelman Dendal en even later kwam hij iets te kort op voorzet van Van Haecke. Dat laatste kwartier kwam Willebroek het meest aan de bak. De Smedt snoepte nog een slechte terugspeelbal van Muylaert op Wittewrongel af, maar schoot onbegrijpelijk naast. Voor Oostende was het liedje gezongen, en toen Van den Bergh amper 2 minuten later was ingevallen voor Bie semans, maakte deze onmid dellijk bij zijn eerste balcontact het geruststellende doelpunt, toen hij een droomvoorzet van Reyntiens, die door De Buyser was weggestuurd, in de tou wen schoot. Scheidsrechter: Cauberghs Toeschouwers: 500. SV Willebroek: Dendal, Man- ders, Verschueren (88' 'vle- minckx), De Keersmaecker, Michiels, Huys, Callaerts, Bie semans (83' Van den Bergh), De Buyser, Reyntiens, De Smedt. KV Oostende: Wittewrongel, Vandeput, Van Doussdaere, Muylaert, Hogers, Fort (78' Maene), Van Haecke, Bellaert, Perreira, Van Welsenaere, Ta- vernier (63' Schuytzer). Doelpunten: 60' De Buyser 1- 0, 85' Van den Bergh 2-0. Boekingen: 38' De Smedt Uitslagen FC Sport-SVS 11 -4 Rainsafe-Carl BI. Label 3-2 St.-Michael-'t Pavilj. 4-0 ZVC Laar-TV Sport Wllss. 5-1 Smoutpot-Baert Keukens 2-2 Melsior-'t Paviljoentje 8-2 Miniklel-Renova 5-3 SK Beestenhoek-Meersen 7-5 Parochiehuis-Arnaroll Programma Maandag 29.3, Sporthal Beveren 19 u.: Carl Black Label-Smout- pot 20 u.: Baert Keukens-ZVC Laar 21 u.: Roll. Bollaert-Rainsafe Woensdag 31.3, Sporthal Melsele 21 u.: Renova-Beestenhoek 22 u.: S/S Meersen-FC Sport Klassement Reeks 2C 1. Laar 11 22 2. TV Sport Wilssens 11 16 3. Rainsafe 11 14 4. Carl. BI. Label 11 10 5. Baert Keukens 11 11 6. Parochiehuis 11 10 7. Smoutpot 11 5 8. Roll. Arnarol 11 2 Reeks 2b 1 Minikiel 9 15 2. Renova 9 14 3. Meersen 9 11 4. FC Sport 8 10 5. SK Beestenhoek 9 6 6. SVS 9 3 7. RollBollaert 8 5 F.C. Visboys - 't Vat (Denderbelle) 3-1 Hoewel de uitslag dit niet laat uitschijnen, toch was het een partij die (bijna) op één speelhelft verliep. De Visboys kenden ongelooflijk veel pech.... dat was de eni ge reden waarom de score niet hoger opliep. Reeds vanaf het startsignaal gingen de Mariekerkenaars op de offensieve toer. Doelscho- ten bleven dan ook niet uit, doch met het nodige dosis ge luk, keerde de doelman alle pogingen. De Mariekerkse lin kerflank (met Frans Wau- mans, en Roger Kerremans) speelde menigmaal de verde diging uit verband en bood hun maats enkele fraaie gelegen heden aan. Niemand kon ech ter het orgelpunt plaatsen. Op het kwartier kende Frans Wau- mans bijna succes maar zijn schuiver trof de buitenkant van de paal. Geen tikkeltje meeval, want toen ook Roger Kerre mans vrij naar doel kon kop pen, werd er terecht gefloten voor een fout op de doelman. Zodoende werd er gedraaid met een voor de bezoekers zeer gevleide brilscore. In de tweede helft was de Mariekerkse druk nog groter, maar onmiddellijk succes bleef uit. Toen Luc Vermeire op het uur fraai inkopte, kon een ver dediger de bal op de lijn in extremis keren. Toch was het diezelfde speler die uiteindelijk de weg naar doel vond. Een geloste bal, na een afstands schot van Frans Waumans, werd door Luc keung in het doel gewerkt (1-0). Twee minuten later bediende Pierre Van Assche gepast Frans Waumans. Tegen diens loeier was er geen verhaal (2- 0). De bezoekers moesten nu toch wel meer aanvallen. Dat leverde hun verrassend een doelpunt op. De rechterspits rolde een nochtans sterk ak terende verdediging op en haalde prachtig uit (2-1). De schnk zat er meteen in en men vreesde zelfs voor een anticli max (want ook de Oostvlaam- se spelverdeler had heel wat in zijn mars). Toch werd hij gans de wedstrijd voortreffelijk geschaduwd door Staf Van Hoorick die bewees dat hij ze ker nog niet 'versleten' is. Het geruststellende derde doel punt schreef Frans Waumans andermaal op zijn naam (dankzij een kanjer in de win kelhaak). Het laatste wapen feit kwam van Luc Vermeire dié op akrobatische wijze de bal in één tijd nipt over het doel joeg. Meteen het einde van deze faire wedstrijd die, zoals steeds, voortreffelijk geleid werd door Frans Maerevoet. De ploeg Jean-Pierre Van De Velde, Patrick Maerevoet, Guido Cro- ket, Amedé Maerevoet, Willy Michiels, Pierre Van Assche, Staf Van Hoorick, Frans Wau mans, Theo Van Zeebroeck, Luc Vermeir, Roger Kerre mans. Guido RNEM AAI TFR. r n attente Van Trimpont kon nME.m aal iciH. B-0 scoorde maar liefst 3 maal een listige schuiver in ex- half dozijn doelpunten, geef toe, men ziet het Qedurende deze wedstrijd, tremis in hoekschop du- iedere week gebeuren. De afwezigen hadden en Zl^n doelPuntenwaren wen. Op zichzelf was deze ook vorige zondag weer eens ongelijk. Voor s s,oor. s Pare'ljes van afgetekende overwinning ndjn volk werd er op afgetekende wijze afstand balvaardl9heid- zelfver- al een reden tot uitbundig- »men van het vierde geklasseerde Aalter dat |[ouw®n ef1 traptechniek. heid. Daar kwam dan nog jei «tussen toch al de reputatie verworven heeft 9°* Zl'1? medemaats lieten h©t magere 0-0 gelijkspel ei sterk verdedigende ploeg te zijn. zich niet Pramen- want van Zottegem bij, waardoor •ei speler-trainer Jean Jans- Bornem uitloopt tot vier aal ug bleek dat Bomem te deviëren buiten het be- sens liet eveneens doel- eenheden, en dit met nog 1 l ffensieve tour op wou. reik van de bezoekende nan Mestdagh kansloos een zevental wedstrijden c >r impuls van een vlot doelman. Meteen viel alle (na een splijtende rush), voor de boeg. De kam- Jinerend middenveld, spanning bij Bornem weg. Zelfs de heroptredende La- pioenstitel nadert.. esten de SV aanvallers Oe tegenstanders werden vaert scoorde in de aller- DE PLOEG; op keer de diepte in volkomen overspeeld. Dit laatste minuut met een Van Trimpont, Lavaert, Pe en. Veel werk aan de overwicht werd dan ook loeier van een afstands- permans (75' Jacobs), el dus voor de West- verdiend in doelpunten om- schot. Eén enkele maal Spiessens, Rochtus, Ver- Tise verdediging. Een gezet. Voor Gewele Lo- kwamen de bezoeekers meir, Glorieux, Peersman. dijjvige Peersman lukte fombo een unieke gelegen- d'Cht bij een doelpunt, na- Lofombo, Van Herstraeten, eerste doelpunt, door heid om zijn doelpunten- rnelijk in de aanvangsfase Janssens (70' Wey- fal mooi met het hoofd saldo op te drijven. Hij vso d© wedstrijd. Maar een meersch). Lofombo (links) zal ook volgend ja Zoals eerder gemeld gaat in oktober (vaste datum moet nog vastgesteld worden) de Europese marathon door te Willebroek. Zowel voor heren als voor dames. Tevens een halve marathon dames en heren! De eerste Vlaming in de ma rathon of de halve marathon wordt Vlaams regionaal kam pioen. Dit alles gebeurt met de medewerking van het gemeen tebestuur, de gemeentelijke sportraad en in het bijzonder door het ATB-bestuur. Ook de Vlaamse Atletiek en Wandelfe deratie verleende aan die dag r bij SV spelen. haar medewerking. Bloso-verantwoordelijke van groot-Willebroek, Albien Van Stappen, bevestigde reeds de volledige deelname van vol gende landen (die met hun beste atleten zullen aantre den): Holland, Ierland, Rus land, DDR, Frankrijk, Italië, W.Duitsland, Poien, Bulgarije, Hongarije, Israël, Japan, Tune sië, Algerië, Marokko, Portu gal, Finland, Denemarken en natuurlijk ook onze beste Belgi sche marathonspecialisten (zoals Lismont, Smet, Sc hoofs en De Blander enz...). De prijsuitreiking gebeurt in de gemeentelijke feestzaal. FKANS F.

De Voorpost | 1982 | | pagina 37