)e mannen van loen het weer toen Brengen de paasklokken weer vreugde op Daknam Arnors oom naar Lokeren VOETBAL MATCH VAN DE WEEK letbalhappening op Freethiel Robert Goethals: «Hopelijk speelt Beveren evengoed tegen Anderlecht» Uitblinker Schönberger nog twee seizoenen bij SK Beveren Z Sonny Martens: 5 >lk begon al aan mezelf G te twijfelen» Arnors vrienden komen naar Lokeren De Voorpost De Voorpost - 9.4.1982 - 25 1' Nationale EVEREN-STANDARD 3-2 Het Freethielstadion daverde zaterdagavond weer zijn grondvesten. En dat was lang geleden. Wat Beveren de 16.000 toeschouwers liet zien ver lende inderdaad alle lof. Standard Club Luik mag ouwens in de eer delen want de bezoekers zorgden ok voor een spannende en oogstrelende voetbal- ippening. Beveren zelf ging geweldig van start en zes minuten tijds haalden de geelblauwen een 2-0 torsprong. De wedstrijd had toen gespeeld kunnen horste Garot en zonder de pioenenelftal van het seizoen mannen van toen Het was een onverwacht be- want Beveren was verre n gerust aan de partij be nnen Zonder de geelge- nog steeds gekwetste Albert en Jaspers maakte de thuis ploeg zich weinig illusies. Maar Beveren speelde plotse ling met de zwier van het kam- «Dat was misschien wel de beste wedstrijd die op de Belgische velden dit seizoen te zien was.» zo sprak Raymond Goethals na de wedstrijd Beveren-Standard. «We hadden ons aan zo een sterkspelend Beveren nooit rerwacht. Misschien hadden we de tegenstander wel iets onderschat. Na zes minuten al 2-0 achter. Ongelooflijk. Maar we haalden de achterstand in. We speelden goed vandaag. Goed tegen een sterke tegenstander. Ik zou dus tevreden moeten zijn. Maar dat kan ik niet. Twee keer tcoren op verplaatsing en dan nog verliezen. Ik voel me jllendig Beveren heeft hier echter verdiend gewonnen. Jaar wil ik niet aan tillen. Nu alleen maar hopen dat ze hier evengoed spelen als Anderlecht op bezoek komt. Dan krijgen die hier goed op hun donder. En dan worden wij biina zeker kampioen. Afwachten toch nog.» H.A. Hoinz Schönberger was zaterdagavond de held uit de vedstrijd Beveren-Standard. De Duitse middenvelder, nu eeds tien jaar in België aan het werk, wou na afloop van Ie wedstrijd zijn aandeel in de overwinning tegen de eidersploeg niet overroepen. Alles is toch zo relatief meent de sympatieke Heinz. «Het liep lekker vandaag. Met een tegenstander die liet roetballen en zelf resultaat zocht via goed voetbal Dat leleeft men hier te weinig. Het ging er wel hard aan toe naar het werd nooit unfair. Gewoon veel inzet zoals het voor een topper past. Beveren speelde ditmaal geweldig goed samen. Opnieuw een geheel. Ik vind trouwens dat we dit jaar bepaald niet onder de maat blijven zoals men hier en daar leest. Het viel de laatste tijd alleen maar wat tegen En daar was gans de ploeg verantwoordelijk voor Niet alleen de spitsen, niet alleen de invallers. Als er schort is het de fout van de ganse ploeg Schönberger dus. Tevreden over Beveren. Tevreden .ook over zijn bestaan als voetballer. Vorige week tekende Heinz trouwens een nieuw kontrakt dat hem nog twee "n seizoenen bij Beveren bindt. Geen verdere ambities i meer? «Kijk, ik ben hier zeer tevreden. Leuke sfeer, goed tet publiek. Ik ben nu 32 en dan moet men ook niet te ver ie|, meer zien, hé. Ik had misschien wel meer uit mijn j„ loopbaan kunnen halen Door bijvoorbeeld in Duitsland te lini '>l-'ven voe,bal,en- Nu mogen we echter geenszins klagen. Hier heb ik alles naar wens. De kans is trouwens zeer lün groot dat ik ook na mijn voetbalkarrière in België blijf, in het Antwerpse. Het is hier goed om toeven Waarom dan wat anders zoeken?», lof de 1st ieD Ronny Martens speelde tegen leider Standard een ■ali °P9ern©rkte partij, Toch bleek de Deftingenaar achteraf rdi| 0r9 gelukkig. Er bleek nog steeds iets te 6 «Na de nederlaag tegen Cercle Brugge en mijn slecht lef presteren op Waterschei kreeg ik hier een nieuwe kans fr» Alleen maar dankzij de afwezigheid van Albert. Het was •lin Vanavond alles of niets voor mij. Gelukkig liep het dan ooi Vandaag prima, niet alleen voor de ploeg maar vooral voor jks mii- lk begon al aan mezelf te twijfelen. Kon ik het nog vat Dit seizoen werd een rotseizoen voor mij. Niets dan vie "9ens,a9 en dan ook minder presteren. Moeten werken he s'resS- ''9' me niet. Ik moet nu opnieuw °®9'nnen Mezelf waarmaken. Misschien kan ik er in de mi vijf laatste wedstrijden, en in de bekerpartijen, neg iets t. van maken. Het zal wel moeten». 1978-79. En het waren de mannen van toen die het ook nu weer deden. Schönberger, waarschijnlijk ook volgend jaar nog bij Beveren, was weer de gedroomde regisseur Wat Heinz zaterdagavond op de grasmat legde was weer het bewijs van zijn geweldige voetbalkunde. Verder was er dan de kalende eminentie Van Moer met de ploeg uit zijn jeugd, en zijn eigen tweede jeugd, tegen de ploeg waar mee hij de grootste suksessen haalde. En de Standardaan- hangers zullen het zich nu wel erg beklagen dat ze Wilfried zo snel lieten gaan. Als derde speler van toen was er ook opnieuw Freddy Buyl. Na zes weken noodgedwongen rust nu weer aan het roer. En hoe! «Ik geloof dat Beveren hier vandaag zijn beste match ge speeld heeft,» zei Freddy ach teraf. «Wij vreesden een over rompeling van de Luikenaars maar Beveren heeft het ge daan. Ik heb nog een jaar te doen bij Beveren. Het wordt nu weer leuk. Goed ook, want voetballen is voor mij echt geen noodzaak meer.» Maar Beveren heeft Buyl nog nodig. Dat bewees hijzelf zaterdag avond door Benny Wendt geen enkel ogenblik bij de bal te laten. Theunis topschutter De spelers van toen dus. Maar ook de nieuwelingen van dit jaar deden het nu. Eindelijk. Paul Theunis, sinds enkele wedstrijden toch goed op dreef, scoorde reeds in de openingsminuut. De Limbur ger wordt nu met zeven doel punten topschutter voor de Waaslanders. «We waren wel bijzonder gemotiveerd. Altijd tegen grote klubs. Wanneer we een kompetitie met de eer ste zes van de rangschikking zouden houden werd Beveren misschien zelfs kampioen. We hebben het tegen de kleinere ploegen verknoeid. Nu komt alles echter weer goed. De kompetitie blijft immers span nend en aantrekkelijk.» En dan was er Ronny Mar tens. Van bij het begin gewel dig attent tegen de leiders. Hij zorgde trouwens voor de be slissende pas bij het eerste, vroege doelpunt. Maar ook daarna was Ronny steengoed. En dat bleek nodig. De wed strijd was inderdaad niet ge speeld want een sterk Stan dard sloeg hard terug. Nog voor de rust was de voor sprong van Beveren volledig weggewerkt. Gelukkig had Be veren toen Pfaff in het doel staan want de nationale portier moest eerst Tahamata en daarna Plessers van een ge maakt doelpunt houden. Ook Pfaff kon niet beletten dai aè bezoekers rond de veertigste minuut opnieuw langszij kwa men. Net voor de rust kwam Pfaff dan nog in botsing met Tahamata en hield er een ge kneusde rib aan over, Taha mata een inwendige bloed storting in de linkerkuit. Counterend Beveren Na vijfenveertig minuten prachtvoetbal stonden Beve ren en Standard dus weer op gelijke hoogte. In de geel-blau- we kleedkamer vreesde men na de rust door de knieën te gaan, maar dat gebeurde ze ker niet. Standard had bij het offensief te diep in de reserves getast en te veel krachten ble ken opgebruikt. Beveren daarentegen ging opnieuw zwierig counteren. Rond het uur bouwden Schön- berger-Van Moer opnieuw een paar heerlijke voetbalstukjes bij elkaar. Standard kreeg het steeds moeilijker en ook doel man Preud'homme moest ten slotte plooien op de beslissen de treffer van Ronny Martens. Beveren kreeg toen trouwens nog kansen maar met schoten van Creve en Weihrauch wist de Luikse doelman wel raad. Beveren won verdiend de twee punten in dit topduel. Standard mocht ook op een goede wedstrijd terugblikken en het is in feite spijtig dat na zo een wedstrijd een van de twee ploegen zonder punten huiswaarts moet. Hugo Aerts Beveren-Standard 3-2. Wie nog niet hoog genoeg kan springen, neemt de tegenstander bij het haar, zoals bij het eerste Luikse doelpunt (dw) Beveren-Standard 3-2. Trainer Braems keuvelt na de wedstrijd zeer ontspannen met c jongens van de gazet (dw) Beveren-Standard 3-2. Weihrauch werd binnen de fatale zone neergelegd zonder dat de bal in de omgeving was. Gerets en Poel lopen er «onschuldig» bij en ref Ponnet weet van de prins geen kwaad, (dw) Beveren-Standard 3-2. Preud'homme is verslagen maar de bal gaat nipt voorbij (dw) Völsungur, voor de meeste lezers kan dit evengoed staan voor een nieuw wasprodukt, een pas op de markt versche nen elektrische auto of een ingevoerde kaassoort. Voor anderen, en die zetten reeds een stap in de goede richting, heeft deze naam iets kouwe lijks, een Deense, een Noorse of een Zweedse klank. Voor de mensen van liefhebbers- ploeg 't Bijlken uit Lokeren be tekent het de naam van hun hoofdattraktie op het paastor- nooi dat dit weekend georgani seerd wordt. Völsungur, van wie we u de wijze van uitspraak niet durven voorzeggen, is inderdaad een IJslandse tweedeklasser die van een stage gebruik maakt om het Lokerse tornooi, als een voorbereiding op de rest van hun seizoen, te spelen. Kapitein van de ploeg is de oom van Arnor Gudjohnsen. Oorspronkelijk wou deze klub een vriendenwedstrijd be twisten tegen Sporting Loke ren, maar daar wou Arnor zelf, omwille van het spelpeil van zijn vroegere klub, niet van weten. Er werd dus een alter natief gezocht en gevonden. De IJslanders arriveerden op 5 april en zullen zich vanaf 13 apnl opnieuw op hun eiland terugtrekken. Voor de opvang en de organisatie van het ver blijf tekenden Peter Van Herpe en Jos Veraert. Er werden on der meer busreizen gepland, een rondtocht op het kanaal Gent-Terneuzen en een be zoek aan de stad Temeuzen en Lokeren. Völsungur leverde aan het topvoetbal niet alleen Amor Gudjohnsen, maar telde in zijn rangen ook de huidige doel man van de IJslandse nationa le ploeg. Op de dag van de finale van het paastornooi zul len benevens Arnor Gudjohn sen, Rik Van Cauter, Peturs- son en mogelijk Jonsson aan wezig zijn. Achter de organisatie van het tomooi zelf staat Kamiel De Soete. De man die zopas nog het bewijs bracht van een aktief familieleven en onder zijn verschillende voorzittersti- tels ook deze van de liefheb- bersploeg 't Bijlken telt. De wedstrijden worden ge speeld op het terrein «Nijs- straat» te Lokeren. Programma Zaterdag 10 april 9.00 uur: Onder Ons-Bijlken A 10.30 uur: Rio Boys-Völsungur 12.00 uur: DOW Temeuzen-Jong Bijlken 13.30 uur: Rio Boys-Bijlken A 15.00 uur: Onder Ons-DOW Temeuzen 16.30 uur: Völsungur-Jong Bijlken Zondag 11 april: 9 00 uur: Rio Boys-Onder Ons 10.30 uur: Völsungur-DOW Temeuzen 13.00 uur: Bijlken A-Jong Bijlken 14.30 uur: Rio Boys-DOW Temeuzen 16.00 uur: Völsungur-Bijlken A 17.30 uur: Onder Ons-Jong Bijlken 19.00 uur: Bijlken A-DOW Temeuzen Maandag 12 april 9.00 uur: Rio Boys-Jong Bijlken 10.30 uur: Völsungur-Onder Ons Finales: 13.00 uur: 5-6 14.30 uur: 3-4 16.00 uur: 1-2 SPORTING LOKEREN-AA GENT: ZATERDAGAVOND OM 20 UUR Er staat zaterdagavond heel wat op het spel als Lokeren en Gent het tegen elkaar opnemen. Er is niet alleen het prestige in dit derbytreffen, er is ook en vooral de strijd om een plaatsje in de Europese kompetitie volgend jaar. Lokeren wil er zich verder in uitbouwen, Gent wil er als nieuweling zijn eerste stappen zetten om eveneens buiten landse roem te vergaren Voor AA Gent valt Lokeren midden in een bijzonder zwaar pro gramma met verleden week Anderlecht, nu Lokeren dus en volgende week Standard Luik. Het morele front, dat na een fantastisch seizoenbegin de laatste weken wel enkele fer me deuken had gekregen, heeft zich na de overwinning tegen de hoofdstedelingen op nieuw hersteld. Duizenden dragen het blauw-witte hart weer op de rechte plaats. Een belangrijke faktor waar Lokeren alleszins terdege rekening zal moeten mee houden wil het zijn thuis publiek, na de smadelijke ne derlaag tegen Club Brugge, geen nieuwe desillusie rijker maken. De Waaslanders zijn hen immers een serieuze re vanche verschuldigd voor het verlies dat hen anders middenin de titelstrijd had ge bracht. Maar goed, jammeren helpt niet in zo'n gevallen en na Club Brugge, de verrassing van het seizoen in negatieve zin, komt AA Gent, de verras sing in de positieve zin. Lokeren zal het nog steeds zonder de geschorsten Snel- ders en Dobias moeten stel len. Bob Hoogenboom daar entegen komt na een strafzon- dag weer onder de lat Voor het overige hoopt men de ge kwetsten Mommens en Lu- banski te rekupereren. Met de wetenschap in het achterhoofd dat men bij AA Gent de laatste weken zo moeilijk tot scoren komt en men het vooral moet hebben van een goed en stevig geor ganiseerd geheel, valt het te vrezen dat men zich aan de boorden van de Durme geen illusies moet maken over" een open speelstijl van de «Gan- toise». Het is immers licht te voorspellen dat de Gente naars met een bijna aap de zekerheid grenzende waar schijnlijkheid naar Daknam af zakken met de bedoeling er een puntendeling af te dwingen. Men zal niet aarzelen de daartoe voor de hand liggende taktiek te huldigen. «Beton- voetbal» zou hun meesterlijke voorzitter Albert het noemen, «realistisch voetbal» zal het uit de mond van trainer Goethals klinken. Een vroeg doelpunt van de plaatselijken zou de «Buffalo's» echter onmiddellijk tot een ander opzet dwingen. Nadat Beveren en Standard vonge week weer enig animo brachten in een als topper bestempelde wedstrijd, hoopt iedere rechtgeaarde voetbal liefhebber nu hetzelfde te mo gen beleven amper enkele ki lometers verderop, Zoet voet bal in het Soete Waasland. Robert Coremans Völsungur Husavik uit IJsland is de eerste ploeg waarbij Amor Gudjohnsen een paar voetbalschoenen heeft versleten. Momenteel spelen er nog enkele familieleden van de Lokerse IJslander mee. Oom Hannes Karlsson is er zelfs een van de steunpilaren van. Omdat de ploeg die dit jaar aan de top van de tweede klasse eindigde, volgend jaar een gooi naar het kampioenschap wil doen, wordt er nu onder meer een trainingsstage in Vlaanderen voorzien. Völsungur zal dit jaar deelnemen aan het internationaal bezette Paastornooi van de KSC Lokeren-supportersklub 't Bijlken, die veel voor deze organisatie heeft gewerkt, sameri met o m. Gudjohnsen zelf. Tussen het vele trainingswerk door zullen deze IJslandse voetballers ook enkele toeristische uitstapjes ondernemen in Waas- en Zeeland. Tijdens de wedstrijd die SC Lokeren gaat spelen tegen AA Gent zullen ze bovendien nog de supportersschare komen versterken met 23 eenheden. We vermoeden dat Arnor aan hen een fameuze spionkop zal hebben. De aftrap van de finale van het tornooi van 't Bijlken zal gegeven worden door Amor Gudjohnsen en Rik Van Cauter, allebei kernspelers van de eerste nationaler. SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Oendermonde. Tel. 05^21.40,60

De Voorpost | 1982 | | pagina 25