Is Eendracht Aalst al op verlof? Eendracht Zele straft flaters van doelman Colinet af Wordt Salvador m weer ingeschakeld?L Bergen presenteert de kampioenen de rekening Tweede jeugdtornooi «Gustaaf Verbeke- in Temse Ontgoochelde Heylens: «Het wordt keihard onderhandelen» li Petanque in Grembergen Sportactua verdwijnt bij Radio Freeland Oude gloriën van SK Beveren weer in het gareel 26 - 9.4.1982 - De Voorpost 2° Nationale VOETBAL Be Ondanks de Paasverlofperio- de waren er zaterdagavond II. in het P. Comelisstadion nog ruim 2.500 toeschouwers aan wezig om Eendracht Aalst aan het werk te zien tegen hekke- sluiter Witgoor Dessel. Voor deze aanhangers van zwart wit en zeker in het biezonder voor oefenmeester Heylens werd het een snertpartij. We hebben ons bijwijlen zitten af vragen wie nu eigenlijk op de laatste plaats van de rangtabel stond: Eendracht of Witgoor? In ieder geval werd het een geklungel van jewelste en bui ten Geert Van Roy schenen de meeste Aalsterse akteurs al in verlof te vertoeven. De kollek- tiviteit in het Aalsters team is totaal zoek en men krijgt wer kelijk de indruk dat Eendracht leeggespeeld is en zich naar het einde van de kompetitie sleept. Oefenmeester Heylens had met het oog op het beves tigen van de kontrakten of het lichten van de opties een spe ciaal notaboekje op zak gesto ken. Een van die gevizeerde spelers was doelman Wim De Paepe. De ingenieur kreeg al een volle kans tergelegenheid van de oefenwedstrijd tegen het Zweedse Sandvikens. Toen echter kreeg hij te weinig serieus werk op te knappen om hem op de juiste waarde te kunnen schatten. Tegen Des sel was de gelegenheid ge schikter om een eindrapport op te stellen. De balans viel echter negatief uit voor de re servegoalie, zodat Dirk Rosez, ook al liet die in de loop van het seizoen enkele steken val len, nog steeds als de betere van de twee doelmannen kan beschouwd worden. Oefen meester Heylens was na de wedstrijd een diep ontgoo cheld man. In de kleedkamer kreeg Geert Van Roy geluk wensen van de Aalsterse trai ner voor zijn voortdurende in spanningen die hij de laatste weken opbrengt. De andere akteurs voelden duidelijk aan dat het in de loop van de week zal donderen en dat ze schoorvoetend naar de onder handelingen in verband met hun kontrakten zullen trekken. Voor Dirk Rosez, Wim De Pa- pe en Flip Rootsaert moeten de opties gelicht worden. Voor laatstgenoemde is dat al uitge maakt. Het is maanden gele den dat hij nog op de trainin gen verscheen in de Brede- straat. Hij werd voor vele ken ners een bittere ontgooche ling. Zij die moeten aantreden om opnieuw te praten over het verlengen van hun kontrakt zijn: Manu Ferrera, Geert Van Roy, Johan Dierickx, Rudi Ver meulen, Luk Limpens, Mare Van Geersom, Jean Arnolis, Alvez de Souza, Jef Cornelis en Leo De Smet. De overeen komst met Eddy De Bolle, Sal vador, Desanghere, Sergeant, Van Kemseke en Stallaert loopt tot het einde van het volgende seizoen. (abl) Een diep ontgoochelde Georges Heylens stak zaterdaga vond na de nederlaag tegen Dessel niet onder stoelen of banken dat tijdens de eerstkomende dagen tergelegen heid van het verlengen van de kontrakten keihard zal onderhandeld worden met de betrokken spelers. Hiervoor komen tien spelers in aanmerking. In dat verband citeerde de Aalsterse oefenmeester o.m. het volgende: «Onze voorzitter is met mij volledig akkoord dat bepaalde spelers die de jongste weken niet meer de nodige inzet opbren gen een kontrakt zullen aangeboden krijgen in verhouding met de geleverde prestaties. We zullen keihard zijn tijdens deze onderhandelingen en ons niet laten vermurwen om de een of andere reden. Zij die niet tevreden zijn met de voorstellen kunnen gerust ophoepelen. Deze avond was voor mij de maat vol. Het lijkt mij dat de meesten onder hen al in een vervroegde verlofperiode verkeren en zich eenvoudigweg laten uithollen. Dat is puur amateurisme en beschamend ten overstaan van de supporters die door dik en dun Eendracht blijven steunen. Neem het van mij aan, de maat is vol en we zullen van onze kant keihard optreden» aldus Georges Heylens die, naar we achter de schermen vernamen op zoek is naar een viertal waardige zogenaamde vaste pionnen ter vervanging van enkele elementen, die duidelijk onder het peil van tweede natio nale bleven in de loop van het seizoen. (abl) De Zeienaars hebben hun tweede thuiszege na de winterstop laten aantekenen. Het was immers van 24 januari geleden dat Eendracht in de Elststraat nog de volle buit kon meepikken. De wedstrijd met Olympic had niet veel om het lijf nu de thuisploeg regelmatig dient op te tornen tegen stugge verdedigingen in de hoop via een rake counter een maximum-resultaat uit de brand te slepen. Na vier minuten had deze zomerse ontmoeting heel wat gunstiger perspektieven kun nen meekrijgen maar het boogschot van John Chris- tiaens vloog via de onderkant van de dwarsligger opnieuw het veld in. De bezoekers bo den slechts in de eerste speel- helft enig tegenspel door toe doen van Ferrera. Nadat hij Jacobs met een schijnbewe ging uitschakelde bediende hij Esgain met een afleggertje maar deze kreeg het voor me kaar om onhandig over de bal te trappen. Het enige schot dat de Zeelse doelman Van Puy- velde te verwerken kreeg kwam rond het halfuur van diezelfde Ferrera en aan de overzijde knalde Blomme een voorzet van Van Wambeke in de vlucht naast. Even dreigde er gevaar toen De Brabander tekort op zijn doelman speelde en Goossens in extremis Fer rera van een doelpunt hield. Na de herneming bleef Olym pic onmondig voetballen en liet geen enkel vernoemens- waardig voetbalfeit optekenen. De thuisploeg voerde de for cing en rond het uur was er sensatie te beleven toen Blomme met Plaetinck doel man Colinet kwamen bedrei gen. Colinet verloor door toe doen van Plaetinck de kontrole over een inzenden van Coore- man en de bal dwarrelde over de doellijn neer. Een bezoe kende verdediger was er als de kippen bij om het leder naar andere oorden te zenden maar scheidsrechter Moons liet voortspelen. De grensrech ter had evenwel een betere kijk op de zaak en rende naar de middellijn. Door het protest van de Eendrachtkolonie liet de referee zich tot bij zijn assi- tent piloteren en kende na sa menspraak het doelpunt toe. Het protest kwam nu van Olympiczijde en door de Waal se furie zag het er even naar uit dat de wedstrijd zou ontaar den. De thuisdefensie hield echter het hoofd koel en een van zijn bewakers verloste Van Wambeke en kon het wedstrijdritme enigszins opvij zelen. Negen minuten voor tijd zou de voor Collewaert ingekomen Dirk De Ferrerre zekerheid brengen nopend de einduit slag. Colinet ging in de fout op een inzenden van Blomme en een hoog opverende Ferrerre sloeg de bal met het achter hoofd in de Waalse netten. Een knappe aktie van Van Wambeke en een schot van Blomme waarbij Mauro even k.o. ging, waren de laatste wa penfeiten in een treffen waar Eendracht zich als verdiende winnaar kon opwerpen zonder van een glansprestatie te kun nen gewagen. Voor trainer Van Lerberghe was het voor naamste bereikt: «Deze over winning brengt ons opnieuw een stap dichter bij ons streef doel. Ik heb met voorzitter Pierre Verbeeck immers een weddingschap aangegaan dat wij dit seizoen 40 punten zul len totaliseren. Ik hoop er stel lig als winnaar uit te komen vermits ik er van overtuigd ben dat de voorzitter er met de glimlach zal voor opdraaien Ook vandaag hebben we op nieuw kunnen vaststellen dat het iedere week moeilijker wordt om tegen de bezoeken de defensies op te tornen. Wij betalen nu voor onze reputatie met gevolg dat er in de eerste speelhelft nerveus en kramp achtig werd gespeeld. Toch hebben wij de overwinning ze ker niet gestolen». Joost Arens v \"9 - i Zele-Olympic. Een mooie kopstoot van Zeienaar Blomme. (jvc) 3" Nationale Alhoewel Salvador nog niet helemaal wel en fit is zal oefenmeester Heylens hem waarschijnlijk te La Louvière weer inschakelen onder het motto... liever een halve Salvador dan helemaal gene... De Zuidamerikaan deed in de loop van de week weer de loopoefeningen mee en naar verluidt schijnt de kniekwetsuur gunstig te evolueren. Het opstellen van Salvador is bovendien een noodzake lijkheid omwille van het feit dat Manu Ferrera op zijn beurt |J<| naar de ziekenboeg is verhuisd. De Spanjaard liep een liesblessure op, is volgens de dokters voor de rest van de kompetitie uitgeschakeld en indien de genezing zich niet snel openbaart zou zelfs een heelkundig ingrijpen tot de mogelijkheden behoren. Georges Heylens had in de loop van de week een ernstig gesprek met de spelerskern. In hoofdzaak ging het onderhoud tussen de oefenmeester en zijn akteurs over de matte prestaties van de jongste weken. Uit het gesprek kon Heylens distilleren dat del motivatie weg is bij bepaalde spelers. De eindronde werd V gemist en meteen verscheen in de kem een gemis aan I vertrouwen. Georges Heylens neemt dat echter niet. Van I Kemzeke en C~ staan onder kontrakt tot einde mei en het I is maar logisch dat ze tot die periode de nodige inzet I dienen te tonen om de rest van de kompetitie af tel werken. Trouwens Eendracht heeft nog één punt nodig om zich in veilige wateren te bevinden. Tegen La Louvière wordt het weer oppassen vermits de Walen nog in eenl bittere strijd om het behoud zijn gewikkeld. Ondertussen zal de jonge Patrick De Bolle zaterdagavond opnieuw in de kern van «veertien» opgesteld worden. Georges Heylens wil duidelijk meer inzicht krijgen op het talent van deze Uefa-Junior. Tegen Dessel ging dat niet vermits hij moest meedraaien in een team dat ver onder de middel-1 maat akteerde. fabh Waren het de feestluizen die de Inzet wat hadden afgebot of was het veeleer een gevorderde desinteresse voor het voetbal, we weten het niet, maar feit was dat de mannen van Staf Van den Bergh zonder veel pardon in duidelijk verlies werden gespeeld door de mannen uit Bergen. Wellicht geen toeval dat juist dit elftal aan de Klaaskens de tweede nederlaag uit het seizoen toediende want zij waren het ook die een zeer goeie partij speelden aan de Watermolenstraat en toen ook driemaal de geelblauwe defensie het nakijken gaven. Op dat moment skoorde Sportkring echter zesmaal en speelde op die novemberzondag de meest suspensrljke thuiswedstrijd van dit seizoen. *OY Zondag ging het daarente gen bijna niet want tijd om zich aan de tegenstander en het terrein aan te passen was er voor de Sint-Niklazenaars niet bij. Na amper twintig minuten stond Sportkring reeds voor de onmogelijke opdracht drie doelpunten weg te werken. Die waren er gekomen door twee knap uitgespeelde kan sen van Lefèvre en Leroy en een verzilverde strafschop van Save. De geelblauwen wilden er wel wat aan doen maar gaven blijk vail te weinig offen sieve kracht, een eerreddend doelpunt van Patrick Verhoo- sel in de 76ste minuut niet te mers ingekalkuleerd. «Een na gesproken. Na de wedstrijd zwakke wedstrijd mag er na de reageerde Staf Van den Bergh vele voorgaande hooggespan- verrassend nuchter, hij had nen zondagen wel bijzitten, deze tweede uitnederlaag im- Dat de motivatie bij het vero veren van de titel wat afneemt is ook niet onlogisch. En toch probeerden onze spelers er alles aan te doen nadat Ber gen op een wat fortuinlijke ma nier uitliep tot drie doelpunten voorsprong.» Staf meent dat niettegenstaande deze minde re prestatie het rekord van Union Sint-Gillis, dat ooit eens een kompetitie met dertig speeldagen afsloot met vijftig doelpunten, nog steeds in het bereik ligt. Spijtig is wel dat Sint-Niklaas door deze r laag een einde weet aan l reeks van twintig wedstrijq zonder nederlaag, welke L aanmerking komt voor de Pa paertbeker. Wordt er op Paa zondag een begin gemai aan een nieuwe suksesrijl serie tegen de grensjongej uit Menen? De supporters 1 kenen er zeker op. Zele-Olympic. Cooreman schiet op doel (jvc) Tijdens het paasweekend zal het in de Schoolstraat weer stormlopen voor het jeugdtor nooi dat daar plaats grijpt. Het jeugdbestuur van K.S.V. Tem se, dat op geen moeite ziet en in het verleden reeds heel wat initiatieven op zijn naam schreef ten voordele van de jeugd organiseert nu het twee de jeugdtornooi «G. Verbeke». Liefst zestien ploegen treden tussen de lijnen. Het bestuur gestimuleerd door het sukses van de eerste uitgave, meer dan 600 toeschouwers heeft ook nu alles weer keurig uitge kiend om het tomooi tot een voetbalfestijn voor de jeugd te laten uitgroeien. Op zaterdag 10 april worden de schiftingen gespeeld. Een onschuldige hand trok volgen de ontmoetingen uit de trommel. Om'13.30 uur spelen de minie men A van K.S.V. Temse te gen Sombeke, terwijl de B mi niemen van Temse Moerbeke bekampen. De knapen van Waasmunster nemen het op tegen Haasdonk. Te ,15 uur staan de knapen van Temse oog in oog, het A team en het B team zullen het tegen elkaar opnemen. De scholieren van Zele geven Ru- pelmonde partij. Terwijl de an dere wedstrijd tussen Temse en Sinaai een heruitgave is van de finale van vorig jaar. Te 16.30 uur hebben de juniors het laatste woord; Gerda te gen Waaslandia Burcht en Temse tegen Lokerse. Paasmaandag wordt de finale dag, om 13.30 uur voor minie men en knapen, te 15 uur voor de scholieren en te 16.30 uur voor de juniors. De overhandi ging van de trofeeën heeft plaats op het A terrein om 18.30 uur door de oudste zoon Luc van wijlen G. Verbeke, de schepenen van sport Siegfried Buytaert en de voorzitter van de sportraad Jozef De Caluwé. Een koude schotel aangebo den na de finale wedstrijden aan spelers en clubafgevaar digden zal trachten om de ver loren gegane energie terug op peil te brengen, Vele spelers zullen nu al staan trappelen op het eerste fluit signaal van dit tornooi en met rede. Tornooi Gustaaf Verbeke Dit tornooi draagt de naam van één van de noeste werkers in K.S.V. middens, en meer be paald in de jeugdrangen, die voor twee jaar overleed Deze man, die sportminnend was droeg de voetbal shirt van Sportkring Temse, na de fusie met Temsica ontstond het hui dige K.S.V. Temse en ook daar bond hij de shoes aan. Na een lange onderbreking had Gustaaf Verbeke terug de richting van het voetbalveld in geslagen en dynamisch als hij was bood hij spontaan zijn diensten aan. Zijn hoofddoel was de spelers gelukkig te maken, zo nam hij een trai nersfunctie waar en was jaren lid van het oudercomité. Op meerdere gelegenheden trok «Staf» de handen uit de mouwen. Zijn optreden ten dienste van de jeugd en zijn enorme werk kracht zullen steeds een voor beeld blijven. Het bestuur is dan ook de familie Verbeke erkentelijk omdat ze de naam van hun vader met dit tornooi willen verbinden. Voetbalkalender Wedstrijden voor het weekend van 10 en 11 april (aftrap om 15 uur) Eerste nationale SC Lokeren - AA Gent (Costantin), Zaterdag 10/4 om 20 u. SK Tongeren - SK Beveren (Laenens) Zaterdag 10/ 4 om 20 u. Tweede nationale La Louvière - Eendracht Aalst (Segers) Zaterdag 10/4 om 19 u. Derde nationale a Sint-Niklase SK - SC Menen (Picard) VC Jong Lede - FC Zele (Vekemans) Vierde nationale a FC Elouges - VW Hamme (Geyskens) Tweede provinciale b Oudegem - Buggenhout (Vermassen) Kemzeke - RC Wetteren (Van Kerckhoven) Derde provinciale b Ede - Baasrode (De Bruyn) Zaterdag 10/4 om 15 u. Berlare - Schellebelle (Wiels) Terjoden - Bambrugge (Van Zande) Derde provinciale d Haasdonk - Melsele (Lambrecht) Kallo - Assenede (Lievens) Vierde provinciale c SK Overmere - SK Kalken (Okladnicoff) Heikant - SK Lokeren (Ryndziewicz) Maandag 12/4 om 15 u. Vierde provinciale g Erpe - Vlierzele (Eeckman) Oordegem - Smetlede (Strijpens) Westrem - Serskamp (Wauters) Vierde provinciale h Opdorp - Edixvelde (Van Gasse) R. Lebbeke - Appels (Burm) Baardegem - Opstal (Matthijs) R. Lebbeke - Lutterzele (Maes). Maandag 12/4 om 15 u. lok Boonwijk - Gijzegem (Van Hoey) Zaterdag 10/4 om 16 u. Vierde provinciale i Rupelmonde - Moerbeke (Lambrechts) 16 uur Waasmunster - K.L. Vrasene (Saomson) Zaterdag 10/4 om 15 u. Sinaai - Str. Stekene (Teugels) Maandag 12/4 om 15 Na een jaar voorbereiding startte op 3 april de petan- queklub «De Gezonde Smijters» haar eerste jaar als officieel aangeslotene bij de «Vlaamse Petanque Liga». Wie daarin geïnteresseerd is kan een kijkje nemen op de trainingen die plaats hebben elke zaterdagvoormiddag vanaf 9u30. Uiteraard kan men op gelijk welk ogenblik spelen. Het lokaal is in het «Hof van Grembergen» en de terreinen liggen onder de spoorwegviadukt. Diegenen die niet over petanqueballen beschikken kunnen die ter plaatse huren. Meer inlichtingen zijn te bekomen in het Hof van Grembergen bij de klubsekretaresse Erika De Decker, tel 2120.10. Er worden geregeld vrienden matchen en officiële wedstrijden georganiseerd, zodat er samen met het klubkampioenschap meer dan voldoende aktiviteiten zijn. Vorig jaar werd dat kampioenschap gewonnen door het trio Jozef De Geest, Gustaaf Mertens en Louis Tas. «Sportactua», het gekende sportprogramma van de maandagavond op radio Freeland, vervalt op het einde van deze maand. Het programma was biezonder populair en had een zeer grote luisterdichtheid in de Denderstreek. Het bracht telkens aktuele sportinformatie en liet mensen aan het woord. Sportliefhebbers of sportbeoefenaars die geregeld naar )ch dit programma luisteren en van oordeel zijn dat dit best behouden blijft, kunnen reageren door een briefje te schrijven naar Radio Freeland, Postbus 10 te 1890 tbt Opwijk. toj i*J< lant Het wordt stilaan een traditie dat de oude gloriën van SK Beveren ergens aantreden in een tornooi of een wedstrijd spelen tegen een buitenlandse ploeg. Vorig jaar werd in juli deelgenomen aan een internationaal tornooi in het Luxemburgse Wiltz. De Beverense veteranen sleepten er een tweede plaats in de wacht. Aan dit tornooi namen gereno- meerde ploegen deel zoals Bonn en Alemina Aachen. Dit jaar blijven de oude gloriën van Beveren in eigen land en hebben ze de Spiel- und Sportverein Hagen uit West-Duitsland uitgenodigd voor een voetbalwedstrijd. Hét Duitse gezelschap zal gedu- in rende het hele paasweekend in Beveren verblijven en op Paaszondag 11 paril om 15 uur uitkomei tegen de Beverense veteranen. Het bestuur van SK Beveren was zo vriendelijk het hoofdterrein ter beschikking te stellen voor deze ontmoeting. De inkom is gratis en de kantine zal geop>end zijn. Wie graag nog eens de oude vedetten van SK Beveren aan het werk ziet, mag deze wedstrijd in geen geval missen. Hij wordt er ontvangen met de kenmerkende Beverense hartelijkheid. Blft

De Voorpost | 1982 | | pagina 26