J I Zaïrees internationaal naar V.W. Hamme? iet denderend, ?Ltaar parels van doelpunten lm snel te vergeten Ie Schrijver en Aariën uitgesloten Goal van De Wolf volstond niet Billijke drawn De Voorpost - 9.4.1982 - 27 Bevordering VOETBAL AMME-GEDINNE 6-0 Ook tijdens de rust heb ik erop gewezen dat men de tegen- |W Hamme heeft dit aelzoen tegen Gedlnne dertien strever moest a(maken Ipunten gescoord. Het scoorde er zeven tl|dens de wel eigenaardig dat ik me altlid monde Nu werden de Welen Ir'Hammei afgemaakt met «,,3, moe, maken ,k dezelfde cijfers die nog een flink stuk hoger konden besef wel dat er „iels meer le jen. Maar zoals eerder al gesteld, Is ook bl|de Wultens winnen 0( ,e ve,|iezen valt, fut weg. Men snakt er naar het einde van het seizoen. maar het komt ar in deze om. - doelpunten lagen er op zl|n minst In het bereik van de standigheden opaan dat ie ze- ■nloeg. Had trainer Meersman zich een paar keer meer ker je suppor,ers nie, mag ont. 1 gemaakt, dan had men wellicht die cl|fers bereikt. goochelen. Bovendien willen .We kwamen vlug op voor- we blnnen 6"s" W eindi" zegt Willy Meersman, fraai doelpunt waarin ie Smet en Luc Schud- nck waren betrokken en aarbij Eddy De Malsche de oon op het werk plaatste. jssen haakjes gezegd: alle selpunten waren van een uit- akende makelij. Vooral de Dltreffer van Robbie Smet as een pareltje. Met zijn be- mde linker tikte hij de bal in j verste hoek. Verder nam jk Eddy Van den Driessche ie doelpunten voor zijn reke- Sfi og. Tijdens het eerste kwar- ir van zowel de eerste als de eede speelhelft werd er ge- etbald zoals ik van mijn spe- rs verwacht. Na de ope- agstreffer is men langs onze rit veel te nonchalant gaan etballen. Dat werkte op mijn nuwen, zodat op een be- ald ogenblik mijn spelers Bt weinig vleiende woorden i die tekortkoming hebben iwezen en dat resulteerde vlug in twee doelpunten. p)e Gedinne-keeper had meer dan de handen vol (jvc) gen en dat ligt momenteel bin nen het bereik. Tegen Gedin- ne werd het geenszins een denderende partij, maar de zes doelpunten waren ingre diënten om de toeschouwer tevreden te stellen. Niet iedere zondag krijgt men zoveel waar voor zijn geld,» zegt de Hamse oefenmeester. E.D.M. Het lijkt niet uitgesloten dat V.W. Hamme volgend seizoen een beroep zal doen op een buitenlander. Tijdens een vriendschappelijke wedstrijd tegen Eendracht Aalst, werd de Zaïrees Maku Mayanga aan een test onderworpen. Hij vatte post In de aanval en werd auteur van twee doelpun ten. Dat wil uiteraard niet alles zeggen. Trainer Willy Meersman had een gunstige indruk over de voetballer. Hij blijkt technisch begaafd te zijn. Fyslch daarentegen ver toonde hij tekortkomingen. Hierdoor kwam hij zich voorna melijk In de tweede helft niet meer aanbieden. Voeg daarbij nog dat de wedstrijd aan een zeer hoog tempo werd gespeeld. Maku Mayanga is 28 jaar. In 1974 was hij lid van de natio nale ploeg van Zaïre die deel nam aan de wereldbeker. Sa men met zijn collega's genoot hij nadien van een ontvangst bij president Moeboetoe. Ma ku Mayanga is sedert veertien dagen in België. Momenteel is hij nog altijd lid van een eerste klasser uit Kinshasa. Antoine Kamania is oorzaak dat Mayanga bij V.W. Hamme is terechtgekomen. Kamania was in de zestiger jaren lid van V.W. Hamme. Hij was de trek pleister. In die tijd waren bui tenlanders in een Vlaamse voetbalploeg nog een zeld zaamheid. Kamania is, wel licht door zijn huwelijk, Ham- menaar gebleven. Zijn relaties met Zaïre beperkten zich niet tot de gewone familiebanden. Hij blijkt op de hoogte van het voetbalgebeuren in zijn land van herkomst. Hij kent daar ook verschillende voetballers. De komst van Mayanga is daar nu het gevolg van. V.W. Hamme heeft nog niet beslist of het deze voet baller zal aantrekken. Trainer Willy Meersman zal de Za ïrees eerst nog een paar maal aan het werk willen zien in oefenwedstrijden. Technisch zal hij hem in geen geval moe ten bijschaven. Leren «wer ken» misschien wel. Dat is trouwens een hoofdprincipe bij Willy Meersman. De Hamse oefenmeester wil nu éénmaal alleen met werklustige voet ballers te maken hebben. Ook nu de kompetitie voor V.W. Hamme beslecht is, eist hij nog de volle overgave van zijn spelers. In Elouges aast Mee rsman op de punten. Niet dat hi j die ploeg graag ziet degra deren. Alleen omwille van het principe. «Men moet altijd spelen om te winnen» zegt Willy Meersman. «Ook al gaat het doodgewoon om een vriendschappelijk treffen. Stel bijvoorbeeld vorige zon dag tegen Gedinne. Wij scoor den zes doelpunten. Aan de rust drukte ik mijn spelers op het hart dat ze bekwaam wa ren om die ploeg af te maken. Men had best met tien doel punten verschil kunnen win nen. Een abnormaal hoge sco re realiseren is immers een mijlpaal in je voetbalcarrière. Ik herinner mij nog altijd dat ik met de jeugdploegen tijdens de oorlogsjaren eens met 27-0 won. Dat is iets wat je bijblijft». Ondanks de zekerheid dat Wil ly Meersman volgend seizoen het werk op het veld overlaat aan Eddy Maes, is het nu wel duidelijk dat hij bij het voetbal- gebeuren in Hamme zal be trokken blijven. Wie is er trou wens in staat om een ploeg op te peppen, zoals Willy Meers man dat doet? E.D.M. DENDERHOUTEM 1 HAALTERT 1 Ondanks de konkurrentie van een wielerwedstrijd in de gemeente en de Ronde van Vlaanderen op de tv werd de ze plaatselijke derby door een 1000-tal supporters bijge woond. Voor trainer-oud inter nationaal Gaston Vander Eist blijven er maar steeds proble men, want na zijn gekwetste spelers moest hij nu ook de diensten van de bedrijvige Jan Kiekens missen. Voor trainer Van Bever van Haaltert waren er nu heel wat minder zorgen, want hij kon terug beschikken over De Wael en hij kon Hen- derickx terug in de verdediging brengen, doch hij moet het nog steeds zonder Mon Boone (gekwetst) en De Wilde (leger dienst) stellen. Voor de aanvang van de wedstrijd moesten de plaatse lijke spelers hun rode trui om wisselen voor een witte, aan gezien de bezoekers even eens in het rood waren opge steld, zodat de wedstrijd met een paar minuten vertraging begon. De plaatselijke spelers van Verbroedering aangemoe digd door hun muzikale vrien den, trokken onmiddellijk ten aanval. Wanneer op de 14de minuut een mooi inzenden van Luc Kestens voor het doel werd gebracht, was de lange Hugo Van Herreweghe daar om naar doel te koppen, doch te zwak om Van Bever te ver slaan. Doch zou die zelfde speler aan de basis liggen van het Denderhoutems doelpunt op de 25ste minuut. Een cor ner die hij had afgedwongen werd door hem prachtig naar doel gekopt, doch Van Bever was daar om redding te bren gen. De bal kwam bij Bombe- ke terecht die binnenschoot. Bij dit doelpunt kwam de vlag van de lijnrechter even om hoog, omdat de bal voordien over de lijn was geweest, maar de scheidsrechter had niets gezien. Stand 1-0. Ondertussen had de thuis ploeg de gekwetste speler Verpeten moeten vervangen door Huylebroeck. Na een halfuur kregen wij bij de be zoekers eveneens een ver vanging. De Waele (gekwetst) en Byn erin. Ook deze speler moest er 5 minuten nadien gekwetst uit en nu kwam het talent van Burst Pat Van Lae- them in de ploeg. Alhoewel er zeer sportief was gespeeld, waren er 3 gekwetste spelers. Door het inbrengen van Pat Van Laethem kwam er meer leven in de ploeg van Haaltert. Langs beide zijden vielen er doelkansen, doch de rust kwam er met 1-0 stand. De thuisploeg verdiende wel iets meer. Na de rust kregen wij een veel beter spelend Haaltert en wanneer De Ceuleneer bij de thuisploeg moest vervangen worden, kregen wij een zeer zwak Verbroedering. De ver dediging moest maar steeds in de bres springen om De Taeye een handje toe te steken en de voorsprong te behouden. Wat er moest van komen, gebeur de dan ook op de 70ste mi nuut. Wanneer een bezoeken de aanvaller op 30 meter van het doel werd neergelegd, plaatste Cardon zich achter het leder en het schot vloog onhoudbaar in het doel. Dit zal waarschijnlijk wel het doelpunt van de week zijn geweest. Meteen de einduitslag. Trainer Gaston Van der Eist was na de wedstrijd ontevre den aangezien sommigen van zijn spelers zich niet volledig inspanden voor de ploeg, zo dat wij ons voor de verplaat sing op Paaszondag naar Borsbeke aan vervangingen mogen verwachten. Trainer Van Bever was zeer tevreden met het behaalde resultaat. G.M. -40KERSE SV-EVERGEM CENTER 0-0 Lokerse SV heeft zondag een zwakke prestatie geleverd er hoop dat Lokerse opnieuw de vorm te pakken had. Zelfs toonde een schrijnend gebrek i het overigens laag gekwoteerde Evergem. Wel onbe- het verlies op Helmis kon die gedachte niet ontzenuwen aan inze' wat meteen schril ..IKelljk dat de ploeg die voor de jaarwisseling ledereen In maar het gebrek aan regelmaat in de terugronde kwam contrasteerde met de vecht- le vernieling speelde er nu niet meer In slaagt om een lijn In zondag schrijnend aan de oppervlakte tegen een overigens 'ust van Evergem dat met erg t prestaties te steken. Na de wedstrijd tegen Lebbeke was zwak Evergem. bescheiden middelen voor de r tv punten knokte. Een Evergem dien lijkt het toch wel aange- daj ze|fS mej een zestal junio- wezen dat een spits die niet res jn het ve,d stond meer scoort de kans knjgt om Overigens ziet het er wel naast de ploeg even tot rust te naa[ uit dat Lokerse dit keer komen. wei de tweede plaats zal kun- t nen veilig stellen. Een plaats die steeds een kleine hoop op Maar zoals gezegd werd er nr0motie insluit. Maar het belet zondag niet alleen in de spits njet dat men onmogelijk naast gefaald. De ganse ploeg ver- he, )ei, kan kijken dat s v reeds meerdere seizoenen een sterke eerste ronde speelt maar na de jaarwisseling het laat afweten. Dit seizoen toon de SV zelfs een ongekend meesterschap in de heenron de en was er ook een herop flakkering in de wedstrijd te gen Deinze. Maar ruw ge schetst bleef het scenario identiek. Daarbij volgt automa tisch de vraag naar de oorza ken. Een vraag die dit keer scherper dan ooit is. Lokerse beschikt immers over een spe- lerspotentieel, zowel qua kwa liteit als kwantiteit, dat terecht titelambities mag koesteren. Kan de spelersgroep de men tale druk van een titelstrijd niet aan? Faalt de begeleiding? Worden de krachten onvol doende gedoseerd? Het lijkt ons wel noodzakelijk dat men bij Lokerse SV aan een ernstig gewetensonderzoek toe is om in de toekomst nieuwe ont goochelingen te vermijden. Ons is in ieder geval opgeval len dat er juist in die tweede ronde te lang in een hoera- stemming werd gevoetbald ook wanneer reeds duidelijk was gebleken dat het minder vlot draaide. Men kan zich af vragen of in dergelijke omstan digheden en met een driepun ten-boni het niet geraadzaam was om tijdelijk naar een meer realistische speelwijze over te schakelen. Kwestie van de moeilijke periode zonder te veel kleerscheuren door te komen. W.V.L. okerse SV-Evergem 0-0. De bezoekende doelman is Costa Vervaet te vlug af. (dm) EINZE-LEBBEKE 1-0 Met een achterstand van 4 punten lijkt het nu wel definitief bekeken. En dat is onbegrijpe lijk voor wie de ploeg van trai ner Bettens voor de winterstop aan het werk zag. Het zwak presteren van zondag kan ze ker niet op het passief van één ploegonderdeel geschoven worden. De ploeg beleefde im mers een kollektieve off-day. de Dendermondse meester. oefen- Zelfs de afwezigheid van een erg verdienstelijke Jean-Pierre Meersschaut die voor vier we ken in het gips zit kan niet aanvaard worden als een geldig ekskuus. Maar toch kan men niet naast het feit kijken dat het duo Vervaet-Aabech voor de winterstop goed was voor 26 doelpunten maar zich in de tweede ronde moest te vreden stellen met 2 goals. Men was in Lebbeke zondagavond niet gelukkig. Niet alleen as de nederlaag in het verkeerde keelgat geschoten, men tkloeg zich vooral over de scheidsrechter. Die man floot, ilgens onze zegsman, volledig in het voordeel van de thuis- oeg. Dat kwam duidelijk tot uiting toen het eerste en enige lelpunt van de partij tot stand kwam. Binnen de grote chthoek krijgt Jean-Pierre Hals een duw in de rug. Hierop itstond een duel en blijkbaar ook handsspel. Volgens de Bbbeekse visie zou een lokale speler de bal met de hand abben gekontroleerd. De scheidsrechter moet blijkbaar van Drdeel geweest zijn dat het Hals was die het leder met de hand _nder kontrole nam. Hoe dan ook, er kwam een strafschop als anktie. Dat leidde tot een doelpunt. In het Lebbeekse kamp as men uitzinnig van woede over zoveel onrecht. Hoe dan Lebbeke bleef de aanval prediken. Vooral in de tweede Wt kreeg de Konkelgoedploeg een paar kansen. Het dient tóegd dat het niet makkelijk was om doorheen de plaatselijke Goals van Aabech want Ver dediging te flitsen. De thuisploeg was tijdens die tweede helft vaet kwam niet meer tot sco- Jn en al aandacht in het verdedigen van de verworven ren. Costa kreeg zondag voor torsprong. Op een gegeven moment beging Bert De Schrijver de rust nochtans opnieuw >n overtreding. Dat ieverde hem zijn uitsluiting op. Toen Arnold twee open doelkansen maar in ariën er de scheidsrechter op wees dat de speler op wie de eerste instantie knalde hij op drtreding werd begaan een stukje komedie opvoerde, mocht de doelman en de tweede mo- ok hij zijn kleren gaan aantrekken. gelijkheid schoof hij meters Het dient wel gezegd dat hij voordien reeds een boeking naast. Maar we zullen de laat- kasseerde. Lebbeke is toen met negen man tot het einde s'e zijn om Vervaet verwijten Ijven verder vechten. Het kon de gelijkmaker waarop het te maken voor zijn falen. Voor- aslist jacht had gemaakt niet tot stand brengen eerst werkt Costa iedere wed- SK mag zondag van een vrij paasweekend genieten. Nadien strijd keihard. En dat werken •oet het uit naar Evergem-Center. missen we de laatste weken EDM •wroP'®61 b'i Aabech. Boven- In het K.A.V.D.-stadion te Grembergen werd voor de zoveelste maal bewezen dat men te grazen kan worden genomen in een wedstrijd die men volkomen beheerst en onder kontrole heeft. K.A.V. Dendermonde presenteerde Inderdaad een vloeiende eerste helft en kreëerde enkele valabele kansen. De Dendermondse spitsen vonden op hun weg echter de uitstekende doelman Pleters (vijf jaar gele den nog de tweede goalie van Club Brugge), die met een paar prachtige saves zijn ploeg overeind hield. Ook na de rust bleef Den- voor ons weer een ander dermonde het spelbeeld bepa- beeld. Met 23 punten op het len, hoewel het toen duidelijk aktief ben ik nog niet zeker van wat gas diende terug te ne- de redding. Men mag niet ver men. Toen gebeurde het. Met geten dat we nog een zwaar nog twintig minuten voor de programma af te werken knj- boeg werd de stoere Dutree 9en oa- twee wedstrijden op het middenveld niet aange- tegen Denderhoutem. Laat vallen. Hij kon rustig oprukken ons hopen dat we in de vol- tot de rand van de backlijn en gende wedstrijden wat meer alvorens doelman Verstrepen geluk hebben bij het doel- enige reaktie vertoonde zat de schieten en we opdoffers kun- bal in het dak van het n0n vermijden naar het einde K.A.V.D.-doel. Eén kans en van de wedstrijd toe,» aldus een doelpunt. Konsternatie bij de thuis- aanhang tot een toch weer aktieve Stefaan De Wolf de balans opnieuw in evenwicht kon brengen op een tiental minuten van het einde. Men verwachtte zich nog aan een verwoed eindoffensief van de thuisploeg, maar op vier minu ten van het eindsignaal beoor deelde ref De Wispelaere (vol gens ingewijden zijn maiden- match in eerste provinciale) een fout van Verstraeten op Verdeyn zwaar genoeg om naar het penaltypunt te wijzen. Met een kreeg K.A.V.d. Den dermonde die deze wedstrijd «op punten» nooit had mogen verliezen tegen een zeer voor zichtig akterend Boelare een k.o. te inkasseren. Na de wed strijd was oefenmeester Heir- man ontgoocheld over het ver loop der zaken: «Ik wil me niet uitspreken over dat penaltyge- val, maar het is duidelijk dat het voor mijn poulains de doodsteek betekende na een wedstrijd die ze volkomen hadden beheerst. Met deze nederlaag krijgt de kompetitie K.A.V.D.-BOELARE 1-2 WEEKBIAC PAftKöf KOP Dendermonde-Boelare 1-2. Ondanks een bestendig overwicht moest KAVD toch de luimen leggen voor een toch zwak Boelare. (wvc)

De Voorpost | 1982 | | pagina 27