A f i: Juliette had het niet gemakkelijk Eendracht mag het vergeten Er zat een gelijkspel in Johan Dadanfort en Wim Bruneel tweemaal goud t StBllC8l£li 'w JFr>< Stap in goede richting Alleen Excelsior pakt puntjes Doel bereikt V.R.V. Paastornooi van voetbalklub VK Hamme Sabine Van Wauwe acht doelpunten 28 - 9.4.1982 - De Voorpost mé m VOETBAL jP&itS fctUJklJÜ t'^iü wmmWË mm -i v, LIEFHEBBERSVOETBAL BUGGENHOUT RAC. WETTEREN Aalst. 2° Provinciale OUDEGEM ST.-PAUWELS SK Oudegem wil blijkbaar ten allen prijze het behoud in tweede provinciale verzeke ren. Daarvoor legt het een al gehele inzet aan de dag en strijdt het met de wapens waarover het beschikt. Tegen Sint-Pauwels heeft de thuis ploeg voor een flink stuk de wedstrijd gedomineerd. Op het halfuur leidde dat tot een eer ste doelpunt. Een hoekschop omgezet door Van Zande werd door Vereecken met het hoofd afgerond. Tien minuten na de hervat ting verdubbelde Raoul Ab- beel de cijfers via een straf schop. Een terecht toegestane elfmetertrap trouwens, nadat binnen de grote rechthoek een overtreding was begaan op Urbain Van Den Berghe. Er zouden na dat tweede doel punt nog moeilijkheden ont staan in zoverre dat de scheidsrechter zich genood zaakt zag om twee bezoeken de spelers, Hermans en Van Poucke. uit te sluiten. Achteraf bekeken had Oudegem nog wel een tweetal kansen kun nen benutten. Mare Rombout bijvoorbeeld kreeg twee keer een gelegenheid. Deze jonge voetballer speelde een goede wedstrijd. In Oudegem is men uiter aard tevreden met de punten- winst. Door het verlies van SK Aalst zijn de filosofen de rode lantaarn kwijtgeraakt. Er zal echter nog moeten geknokt worden wil men het behoud realiseren. Zondag komt Sparta Bug- genhout op bezoek. Deze ploeg verloor wel op eigen veld tegen Racing Wetteren maar liet een flinke indruk. De thuisploeg zal zich in ieder geval flink moeten wapenen en over gerichte munitie moe ten beschikken wil ze de volle inzet aan huis houden. Het wordt een interessante vier puntenwedstrijd. Juniores B FC Stekene kampioen Afgelopen weekeinde kon men te Stekene reeds een eerste kampioenenploeg vieren in voetbal. De juniores-B van FC Stekene Sportief wonnen hun laatste wedstrijd in reeks S van Meerdonk met 5-0 (goals van Michelet, De Block (2), Van Belleghem en Santé) en daardoor werden zij kampioen met 2 punten voorsprong op Melsele dat héél het seizoen FC Stekene op de hielen had gevolgd. Natuurlijk kwamen er bloemen aan te pas, gevolgd door een korte receptie in de kantine. Later op de avond was er in het lokaal «A La Belle Vue» aan de Stekense markt nog een officiële hulde met receptie voor de nieuwe kampioenen én hun trainers en begeleiders. Van harte proficiat aan trainer Eddy van den Berghe, hulp-trainer René Ferket, afgevaardigde Eddy Maes en natuurlijk de spelers: Geert de Maeyer, Luc van Havenberghe, Geert de Smet, Mark de Block, Hugo van Overloop, Jacky Santy, Peter van der Heyden, Danny Pierssens, Pascal Janssens, Patrick Herreweghe en Mathieu Michelet KIJK OP TWEEDE PROVINCIALE Onze provincialers uit deze reeks blijven goeie wedstrij den afwisselen met zeer slechte want ook afgelopen zondag was er maar één van de vier gevolgde ploegen die punten kon winnen. Dat was dan ook broodnodige winst voor de mannen van trainer Bressinck. Toch was het geen overlopertje tegen Sint-Lievens-Houtem, want nadat een bijzonder sterke eerste helft maar één treffer opleverde via Goossens en een heel pak andere kansen onbegrijpelijk werden gemist, met ondermeer een schot van Meul op de deklat, kwamen de bezoekers na rust stevig opzetten. De Houtemnaars kwamen dan ook gelijk met een opportunistisch staaltje van Verhoeven, zodat de thuisploeg nog op zoek moest naar betaald antwoord. En groen-zwart ontketende zowaar een slotoffensief dat er niet om loog met nu wel goals van Van Royen en Meul zodat een verdiende zege mocht opgetekend worden. De overige ploegen uit Waas moesten het buitenshuis proberen en dat werd een regelrechte ramp. Zo bijvoor beeld voor Herleving Sint-Pauwels dat zich de les liet lezen door rode lantaarn Oudegem. Niet alleen kregen de geelzwarten twee doelpunten tegen maar werden er ook twee van hun spelers van het terrein gewezen. Met name Ronny Herremans en Luk Van Poecke zorgden naast puntenverlies ook voor een sportieve tegenvaller voor de anders zeer rustige Samsonploeg. Sporting Sint-Gillis maakte evenmin een goeie beurt te Appelterre, waar blauw-wit zomaar eventjes met vier doelpunten tegen nul werd overtroefd. Vooral de verdedi ging verkeerde in een mindere dag want keeper Mario Marin zorgde voor een doelpunt tegen eigen ploeg. Nog erger is Klauwaerts Kemzeke er aan toe omdat een puntje halen bij Standaard Wetteren werkelijk een te zware opdracht bleek. De Kemzekenaars brachten aanvankelijk wel het meeste gevaar voor het Standaarddoel, voorna melijk via Tony Van Gulck, maar werden rond het halfuur getrakteerd op twee suksesvolle counters van de gast heren. Hiertegen stelde de Klauwaertsformatie enkel een kopbaldoelpunt van Dirk Roelandt. Door deze zoveelste nederlaag raakt roodzwart alweer in het bereik van de staartploegen die gelukkig, Oudegem uitgezonderd, pun- tenloos bleven zondag. Volgende week staat er een beperkt inhaalprogramma af te werken waarbij Kemzeke op eigen veld moet spelen tegen de nieuwe leiders van Racing Wetteren. De andere match stelt Oudegem en Buggenhout tegenover mekaar zodat de Klauwaerts wel verplicht zijn om een puntje thuis te houden, zoniet.. Manil POLLARE ROBUR Sparta Buggenhout heeft te gen het gemotiveerde Racing Wetteren hard op de tanden gebeten. Het kon grotendeels gelijke tred houden met de kandidaat-kampioenen. In de eerste helft was het zelfs op bepaalde momenten beter, waardoor het enkele kansen kreeg. Al na drie minuten was het ei zo na raak. Maar onmid dellijk daarop haalde Sonnevil- le gevaarlijk uit langs de over zijde. De beste kans in die eerste helft kreeg Frankie Roels. Net voor het ingaan van de rust verscheen hij moeder ziel alleen voor het bezoeken de doel. Hij besloot de bal evenwel naast. Kort na de her vatting flaterde Rudy Verhey- den in de verdediging. Dat liet De Bock toe om op te rukken en metéén een eer ste doelpunt aan te tekenen. Sparta heeft nadien gepro beerd om gelijk te stellen en Van Muylders slaagde daar bijna in. Toen De Pauw echter op de tachtigste minuut een tweede doelpunt lukte was de wedstrijd beslecht. Gino Van Den Berghe liep in de slotmi nuten nog wel dicht bij een doelpunt en ook Van Muylders haalde gevaarlijk uit. Hij zag zijn poging tegen de dwarslig ger stranden. «Een gelijkspel was een be tere weergave geweest» ver telde klubsekretaris Freddy De Bisschop na afloop van de ontmoeting. «Je zou het zeker en vast een gevleide zege mo gen noemen. Wij hebben doorlopend meegespeeld en tijdens de eerste helft waren we zelfs licht de meerdere. Door deze nederlaag is de weg naar het behoud die we de laatste weken ingeslagen- waren, enigszins onderbro ken. Maar toch knokken we verder. Zondag moeten we naar Oudegem, een gevaarlijke trip. Vooral omdat de thuisploeg nog meer de punten nodig heeft dan wij. Ik hoop alvast op een puntendeling, aldus de Buggenhoutse klubsekretaris. E.D.M. Runner-up Juliette heeft het moeilijk gehad om overeind te blijven bij Onder Ons, terwijl Vlasbloem de andere Grem- bergse formatie, meer en meer naar de onderste regione- nen schijnt te verdwijnen. Ook nu werd ze op een forse nederlaag getrakteerd. De Post-Stille Vr. Bonte Os-Vlabl. Coulier-Nachtegaal Snuffel-BVDI/Den Trap Dubbelspel-Plaza EENDR. ST.-GILLIS TEMSE In Moerzeekse voetbalkrin gen had men met het oog op de uitwedstrijd tegen Pollare een punt als streefdoel ge steld. Dat doel is bereikt en men is er tevreden over die puntendeling. «We hebben voorzichtig ge speeld» zegde trainer René Verniers. «Je mag niet vergeten dat de thuisploeg nog moet knok ken om haar behoud veilig te stellen. Bij voorbaat wisten we dat we de punten niet cadeau zouden krijgen. De thuisploeg kon ons goed opvangen. Wij lieten de gevaarlijke spitsen als een Van Der Stockt en Vernis geen schijn van kans. Het spel beperkte zich dan ook meestal tot het middenveld. Bijwijlen ging het hard om hard. Achteraf gezien is het resultaat zowat de juiste weer gave». Door de winst die Racing Wetteren boekte is deze ploeg op gelijke hoogte gekomen van Robur Moerzeke. Wette ren heeft echter een wedstrijd minder gespeeld. Die wordt op paaszondag betwist terwijl Ro bur die dag mag rusten. Meer dan waarschijnlijk zul len de meeste Moerzeekse spelers de wedstrijd Kemzeke- Wetteren bijwonen Het hoeft geen betoog dat men het deze keer voor de Waaslanders zal opnemen. Een week later komt Sparta Buggenhout op bezoek. In principe moet Robur in staat zijn om deze ploeg op afstand te houden. E.D.M. Voor Eendracht Sint-Gillis is de kous af. De ploeg was na de ovenwinning op Sint-Lie vens-Houtem opnieuw in koers gekomen voor de titel. Na de nederlaag tegen Temse mag men die ambities nu wel opbergen. Tijdens de rust van de wedstrijd verklaarde de Sint-Gillisse voorzitter dat hij voor de 0-1 stand had willen tekenen. Waarop de delegatie uit Temse antwoordde dat de kansen moeten waargemaakt worden en het voor beide ploegen de uitschakeling zou betekenen zo de nul op het bord bleef. Blijkbaar had men hiervoor in de kleedkamers van de be zoekers meer oor. Toch was het de thuisploeg die het eerst op voorsprong kwam. Weèr was het Dirk Van Limbergen die auteur werd van het doel punt. Onbetwistbaar was hij de beste aanvaller bij Eendracht Dat doelpunt bracht hij tot stand na een fraai nummertje. Temse replikeerde hierop on middellijk door er met man en macht tegenaan te gaan. Een dracht hanteerde voorlopig als antwoord het wapen van de tegenaanval. Maar spoedig diende men de wet te onder gaan van een wilskrachtiger Temse dat in de kortste tijd de scheve situatie wist recht te zetten. Bij het tweede bezoe kend doelpunt ging de lokale verdediging geenszins vrijuit. Het zou dan ook verkeerd zijn om de steen naar doelman De Bruyne te werpen. De Een- drachtdefensie was hopeloos tekort geschoten met alle ge volgen vandien. Hoe dan ook, Sint-Gillis mist deze keer duidelijk de slag vaardigheid, wat bij Temse wel aanwezig was. Temse won dan ook verdiend. Voor Sint- Gillis komt het er nu op aan nog het beste te maken van de resterende wedstrijden en uit eindelijk toch een ereplaats te behalen. E.D.M. Bonte Os 6 Vlasbloem 3 Het gaat Vlasbloem momen teel zeker niet voor de wind. Goed begonnen dit jaar, werd het later elke week in de ver nieling gespeeld. Heirwegh scoorde wel het openingsdoel punt maar de Vlasbloem vreugde was van korte duur. Een misverstand in de bezoe kende verdeidging zorgde dra voor een gelijke stand. Gedu rende de rest van de eerste helft was het al Bonte Os wat de klok sloeg. Bij de rust keek Vlasbloem al naar een 4-1 stand op. Het werd nog 6-1 maar toen kon Vlasbloem mil deren langs Bogaert en Heir wegh. De Snuffel 2 BVDI Den Trap 4 Een zich fel werend De Snuffel met een uitstekende doelman kon een 2-0 voorsprong niet veilig stellen! Toen Impers echter in eigen doel verwerkte (2-1) kreeg BVDI opnieuw ver trouwen en Willockx scoorde de gelijkmaker. Jef Kinders, altijd goed voor een goal, maakte er 2-3 van en dezelfde Willockx legde de eindcijfers vast. Onder Ons 3 Juliette 5 Geen gemakkelijke zege voor de tweede in de rangschikking die aan de rust met 0-1 in het krijgt stond. In de tweede helft zou Juliette echter uit de schelp komen. De Ridder maakte de gelijkmaker en So gers deed even later opnieuw de bezoekende suppoders juichen. Het werd 1-3 langs dezelfde speler, maar Onder Ons klampte aan tot 2-3. Van Couwenberghe liet de bordjes op 2-4 brengen maar Onder Ons naderde tot 3-4. Uiteinde lijk zou De Ridder de eindcij fers vastleggen. De Post 0 Stille Vrienden 6 Tegen zwak broertje De Post. kende Stille Vrienden geen problemen. Van de 25e minuut werd het een waar doelpun- tenfestival. Een lob van Claeyé versloeg de lokale goalie een eerste keer. De Bleser rondde nadien een hoekschop af en van dan af was er aan de leiders geen houden meer. De Clercq zette haarfijn een hoekschop en Wuytack scoorde. Hij scheen er trouwens smaak in te krij gen zodat hij ook de auteur van het vierde doelpunt werd. Nu stond er maar een ploeg meer op het veld. Van Riet maakte de forfaitscore rond maar daarmee was Willockx niet tevreden en hij zette naar het einde toe nog een straf schop om. Coulier 2 Nachtegaal 4 Coulier heeft een van zijn zwakste matchen van het sei zoen gespeeld. In de eerste helft waren de ploegen aan mekaar gewaagd maar in de tweede moest Coulier de rol lossen. Peelman opende de score en Coulier stond op 1-0, maar na de rust zakte de thuisploeg volkomen in mekaar en het werd dra 1-3. Nog even kon Coulier aansluiten met 2-3 maar Nachtegaal sloeg alle hoop de bodem in met een laatste en vierde doelpunt. Uitslagen Siera-V.K. Hamme 2-2 Hardy-Moerheide 5-1 Onder Ons-Juliette 3-5 Klassement 1. Stille Vrienden 2. Juliette 3. FC Hardy 4. Plaza 5. Hansevelde 6. Coulier 7. Nachtegaal 8. Snuffel 9. Vlasbloem 10. BVDI/DenTrap 11V.K. Hamme 12. OnderOns 13. Moerheide 14. Siera 15. Bonte Os 16. De Post 17. Dubbelspel Wedstrijden voor deze weel V.K. Hamme - Hardy Siera - Onder Ons (14 u.) Moerheide - De Post Juliette - Bonte Os Stille Vrienden - Coulier Vlasbloem - De Snuffel Nachtegaal - Dubbelspel BVDI/Den Trap - Hansevelde Plza vrij 23 25 25 25 31 24 36 24 3: 24 35 25 2S 24 2 25 2 24 2 24 2 22 1 26 1 VA 23 1 KA 24 1 24 Proef I DE I niveau voorberet dende en training 1. Tumeleer Martine (TimonyBI 60,58% - 2. Maes Fran (Windsor) 58,82, 3. Coeck Er om win (Woodan) 56,47, 4. Walte Duym (Valet) 55,88, 6. II Maes (Joyee) 53,52. Proef 2 DA6 niveau I 1. Reda Verhaegen (Ubertl° j: 57,20 - 2. Nicole MichM P°rt (Wendy) 56,40 - 3. Eli m (Winks) 55,20. Proef 3 DL 5 niveau II 1Lieve Sey (Bocht) 60,51 - Omer Van Stappen (WMm 59,56. dert Op zaterdag 10 en zondag 11 april (Pasen) richt VK Hamme zijn jaarlijks paastornooi in, dat zal plaatshebben op het terrein in de Moerheide De deelnemende ploegen zijn: FC White Hart uit Newbury (Engeland), VS Destelbergen, VK Hamme- Zogge en VK Hamme. Tijdens dit tornooi spelen drie jeugdploegen van VK Hamme een vriendenwedstrijd tegen een ploeg uit Enge land. Programma zaterdag 10 april VK Hamme (kadetten)-FC Abbey Youth uit Engeland, om 11 uur Om 14u30 uur 1ste schiftingswedstrijd paas tornooi. Om 16u30 2de schiftingswedstrijd paastornooi. Zondag 11 april VK Hamme (scholieren)-FC Putney uit Engeland om 11 uur. VK Hamme (kadetten)-FC Putney uit Engeland om 13 uur. Om 14u30 wedstrijd voor de derde en de vierde plaats. Om 16u30 finale. De uitreiking van bekers en plaketten zal gebeuren om 20 uur in de kantine van VK Hamme. int-Amands, SK Opwijk, Sparta Buggenhout, KAV Dendermonde, V.O. Wemmei en Eendracht Opstal. De schiftingen hebben plaats op paaszaterdag tussen 14 en 18 uur en op zondagmorgen tussen 9u30 en 11 u30. De eindronden kan je gaan bekijken 's namiddags vanaf 14 uur. De grote finale wordt gespeeld te 16u30. Rond 16 uur heeft er een kleine receptie plaats en worden ook de winnende loten van de tombola getrokken. De wedstrijden worden betwist op de terreinen van Sparta Buggenhout in de Sportveldstraat en duren 2 x 20 minuten. L.V.D. JTI De Kalkense voetbalploeg (ks) ZWEMMEN WISSELBEKER DIRK SEVENS TE GENT WATERPOLO Zondag werd onder grote be langstelling de Schaal Dirk Se vens in het Gentse Stropbad betwist, een wedstrijd die zich vooral richt tot clubs die in alle kategorieën over vier zwem mers beschikken. Het werd in feite een duel tussen Meetjes- landse Zwemkring en Sint- Martens Latem, tenslotte ge wonnen door eerstgenoemde dank zij vooral de sterkte in de oudere leeftijdskategorieën. De Gentse ploegen moesten zich tevreden stellen met ere plaatsen, die ze moesten de len met het Engelse Bot- tingsham. Jastremski Hamme en Den- dermondse zwemclub waren de enige clubs uit de streek die aan het tornooi deelnamen. Vooral door de onvolledigheid van zijn team, Sabine en An- nick Pauwels en Chris Rottiers verbleven in het buitenland, moest laatstgenoemde met een zevende plaats tevreden zijn. Nochtans zwommen heel wat van de Hamse en Dender- mondse zwemmers zich in de kijker. Goud was er voor: Frank Bru neel, Johan Dadamfort (2x), Wim Bruneel 2x) en de aflos- singsploeg van de Jastremski- dames met Myriam Samijn, Ann Peeters, Sabine Van Wauwe en Kristien Van Cau- teren. Zilver kwam toe aan Michel Beeckman, Kristine Van Cau- part teren, Cris Sarens, en Fra Bruneel. Brons voor Myriam Samifcoo (2x) en Cris Saerens. Mooie prestaties werden vet," der geleverd door Veerle Patwils rijs (2x vierde) door Mich Van de Casteele en Sven Vf kemans in dolfijn (10 secoi m den beter) door Peggy Block, Eddy Beeckman, Marti ne De Bruyne, Bruno Va Damme, Heidi De Clercq, Pf ter Vercauteren, Nico Van d Voorde, Tamara Van Micheline Zaman, Erik Va Goethem, Eddy en Dani Beeckman, Nico VerwilgeA™ Annick De Paepe, Myriam 0 Waele, Ingrid Creus, M. Paepe en Ann De Decker. ue Jastremski dames betwist ten zaterdag te Gent hun laat ste moeilijke wedstrijd. Van bij de aanvang gingen ze in de aanval en onmiddellijk bleek de Gentse verdediging een zeef, waarvan vooral Sabine Van Wauwe gretig gebruik maakte: 4 doelpunten in de eerste periode. Gent dat het moest stellen zonder enkele kernspeelsters, raakte volledig in paniek en maakte de ene fout op de andere. Na in de tweede periode even op hun lauweren te rusten, spande de Hamse ploeg zich nogmaals in in de derde periode om de 20 doelpunten te bereiken. Eind stand 7-20. Over veertien dagen wordt de Olympic Burst-SK Herdersem 1-0. Door een doelpunt van Hulsbosch werd SK de das zoj^tegm'Mecheten betwist. omgedaan. Het liet zelfs een hele reeks kansen onbenut, (per) Milou SK Berlare-SK Grembergen 0-2. De Grembergenaars die de eerste helft de wind in de rug hadden wisten er handig vJ te profiteren, scoorden twee keer en sloten nadien het doelgebied af. (jj)

De Voorpost | 1982 | | pagina 28