een punt van de titel I 3" Provinciale Burst is verrezen Ondanks lokale druk Beslissing na rust Verdeelde partij Zonder hoogtepunten Geen verrassingen Alex Van Bocxlaer mist strafschop Telkens Kindermans en D'Hauwere Kop en staart blijven ongewijzigd Topper Grembergen-Wieze op donderdag Spelers in het boekje VOETBAL iit a m li-lif»* H l'H vl| f f*, 1 1 WIEZE KALKEN 'hüsVan Ee! uitmuntende ploeg van Wieze die vorige zondag tegen Kalken in het veld moest (ka) e'BURST-HERDERSEM 1-0 llstf Het ter dood veroordeelde Burst is verrezen. Tot groot ^jolijt van de plaatselijke sup- portersschare. De kans om in "derde provinciale te blijven is iu reëel. Mere en Kalken wer den in de klassering reeds bij- gehaald Het liep echter alle- maal niet van een leien dakje. Aan Herdersem had men geen gemakkelijke kluif. Men hield echter het gebeuren goed on der kontrole. Frans De Bruyne •gde voor de rust in de ver liging en dat had een goe- invloed op de rest van de spelers. Men speelde ont spannen zodat Herdersem in feite schrok om dit Burst aan het werk te zien. Men zag dat Burst de bal beter in de ploeg kon houden en weinig moeite had om de bezoekers te belet ten gevaarlijk te worden. Bij Burst kwam men echter geluk kig op voorsprong. Henwig Hulsbosch probeerde een ver re voorzet van een 35 meter van het doel. De bal had vol doende vaart want hij plofte over de bezoekende doelman hoog in het net. Een hoogst merkwaardig doelpunt maar Burst had meteen wind in de zeilen. De felbegeerde zege tegen Herdersem werd in de tweede helft beveiligd. Men bleef vooral op het midden veld, de bezoekers overtroe ven. Burst schreef zo twee punten in van goudwaarde. Oververdiend, want men was konstant de beste ploeg en men belette de bezoekers op een rustige manier om ook maar één keer gevaarlijk te zijn. Guy De Tandt Eksaarde-Kruibeke 0-0. De lokale aanvallen schampten af op een sterke Kruibeekse verdediging. Ook dit schot werd een sisser, (md) BAASRODE NIEUWERKERKEN Het blijkt dat FC Baasrode in de allerlaatste sekonden van de wedstrijd een punt heeft verspeeld. Nochtans is Baas rode hard gaan knokken nadat het in de eerste helft op ach terstand was gekomen na een blunder in de verdediging. Tij dens de tweede helft bleef Baasrode trouwens het initia tief behouden. Het kreeg de kans om op gelijke hoogte te komen nadat Van Riet in de zone van de waarheid werd neergehaald. Wim Moens zet te de strafschop om en kort daarop wist Eddy Van Keer Baasrode op voorsprong te zetten. Dat doelpunt was ei genlijk tot stand gekomen met de hulp van de bezoekende doelman. Hij loste de bal nadat Mare Spinoy hem onder vuur had genomen. Baasrode bleek de zege op zak te hebben maar in de laatste minuut mochten de bezoekers een hoekschop trappen. Hierbij be ging Chris De Cock handspel. Penalty was het gevolg, wat resulteerde in de gelijkmaker. Globaal genomen heeft de wedstrijd maar weinigen be koord. Het spektakel had meer weg van gevechtsvoetbal, wat resulteerde in drie boekingen, telkens voor beide ploegen. E.D.M. PAMBRUGGE C MELDERT Bambrugge en TK Meldert na een forse wedstrijd elk punt rijker geworden. Lo in feite wanneer men is beschouwd heeft. Bam- jge was aanvallend alles- is de meerdere maar tak- :h kwam Meldert zo sterk de dag dat Bambrugge irmaals de tanden stuk it op de afweer. Uit een eusachtige reeks hoekschop- en uit de eerste helft kan men e openingstreffer niet puren, ammer eigenlijk als men over een kopspecialist als André Van den Bossche beschikt. Aan de overzijde kenden de bezoekers meer sukses. Mel dert scoorde in de 25ste mi nuut en Maes werd hiervoor bejubeld. Zo bleef het ook tot aan de rust. Bambrugge stond in het krijt en had reeds diep in de krachten geput. Dit alles liet niets goeds verhopen voor de tweede helft. Doch, de thuis- spelers hadden na de herne ming nog voldoende kracht over om Meldert onder druk te plaatsen, ue verdiende gelijk maker kwam er na 55 minuten. André Van den Bossche, reeds een tijdje in goede doen, zorgde voor deze treffer. Bam brugge was nu blijkbaar tevre den en drong minder scherp aan. Misschien was het daar te vermoeid voor. Er werd op nieuw een goede wedstrijd ge speeld tegen een ploeg die op papier sterker was maar dit hier alleszins nooit heeft kun nen bevestigen. Güy De Tandt SK Lokeren-Edeboys 0-0. Stopper De Mol van Lokeren miste de interceptie maar de bezoekende aanvallers konden er geen gebruik van maken (md) 4* PROVINCIALE SKOVERMERE SCHOONAARDE EDE 2 plooien in de eerste periode. W. MOORSEL 2 was Cock d'e bin- nentikte. Meteen kreeg Ede Ede en Moorsel hebben een nooit het alleszins reeds lang wntendeling verkregen na verdiende. Dit was meteen de «n open en bijgevolg slordige ruststand en Moorsel kon te- tertij voetbal. In de eerste helft vreden zijn dat Ede niet meer "rawas Ede veruit de gevaarlijk- afstand had kunnen nemen. jste ploeg. Men slaagde er Daarom werden echter teveel m1 loorlopend in om in de bezoe- kansen verkwanseld. Dit zou tende rangen paniek te zaai- den de lokalen zich echter nog vp®*n Voorlopig bezweek een beklagen want Moorsel kwam wlskrachtig Moorsel niet maar na de rust fors opzetten. Moor- iteindelijk diende men toch te sel forceerde toen een 1-2 voorsprong en ae lOKaien Kre gen het toen even benauwd. Maar Van den Brempt ver zachtte het lijden. Hij nam na melijk de gelijkmaker voor zijn rekening. Zo stond er meteen een verdiend gelijkspel op het bord maar indien Ede beter afrondde tijdens de eerste helft was de partij toen reeds beslecht geweest. Guy De Tanot 4' Provinciale SK Overmere blijft de over winningen bij elkaar spelen. Dat is nodig want Heikant ook blijft sterk doorgaan. De komst van Schoonaarde mocht trou wens in theorie geen proble men opleveren. Die theoreti sche benadering is overigens pas na de rust waar gemaakt door de gastheren. Overmere kwam wel reeds in de 1' op voorsprong langs Danny Van der Stricht die een geharrewar met sukses kon afronden. Maar ondanks het feit dat Overmere de wedstrijd na drukkelijk kontroleerde bleef het geruststellende tweede doelpunt uit. Rond het halfuur kregen de gastheren nochtans twee uitgespeelde kansen maar zowel De Veirman als Van Driessche misten onbe grijpelijk. Een vaststelling die Schoonaarde blijkbaar ver trouwen schonk en de gasten konden dan ook een schitte rende aanval met de gelijkma ker afronden. Die gelijkmaker had Over mere evenwel niet ontmoedigd en de gastheren kwamen in de tweede helft dan ook duidelijk agressiever uit de hoek. En toen bleek dat een verdienste lijk Schoonaarde toch niet op gewassen was tegen de ploeg van trainer Peelman. Overme re ging niet alleen nadrukkelijk domineren ook het scoren werd niet uit het oog verloren. Het lokaal overwicht werd trouwens onderstreept door het feit dat flankverdediger Verbeeck er 2-1 van maakte maar de figuur van de wed strijd werd ongetwijfeld Danny Van der Stricht die nog twee maal scoorde en meteen een hattrick liet optekenen. Midweekwedstrijden Ingevolge de winterstop zal men in de provinciale reeksen gekonfronteerd worden met een verrassende innovatie, met name midweekwedstrij den. Voor SK Overmere staan niet minder dan drie midweek wedstrijden op het programma waaronder het belangrijk duel tegen Heikant. Het is wel een onbekende faktor die het ver loop van de kompetitie kan oriënteren. Maar trainer Peel man van Overmere is er wel gerust in. Hij kan op iedere training nog altijd een 20-tal spelers begroeten zodat SK wel het nodige spelerspoten- tieel heeft om een tegenslag op te vangen. W.V.L KIJK OP VIERDE PROVINCIALE Dat is wel het voornaamste kenmerk van de jongste speeldag of zou de nederlaag van Waasmunster bij Verrebroek moeten wezen met 3-2, waardoor de Sparta nen alle hoop op (een waterkans tot) promotie voor dit jaar mogen vergeten. De tweede plaats blijft er integendeel wel inzitten voor Klein Laar Vrasene, dat Straatje met een nette 3-0 overwinning naar huis stuurde, en Gerda, dat nauwelijks baas bleef op eigen terrein tegenover Herle ving Sinaai (1-0). Deze twee ploegen moeten dan ook wel geamuseerd geweest zijn door de scoreloze drawn die Kruibeke moest toestaan bij Eksaarde. Deugddoende overwinningen noteren we ook voor de twee meest tegenvallende elftallen uit deze reeks, namelijk de White Boys, die Olympia Rupelmonde met 3-0 versloegen, en Kieldrecht dat bij het zwakke Hoogeinde toch nog met 2-3 overeind bleven. En dan blijft er nog een wedstrijd en wel de kop tegen de staart, of Stekene tegen Meerdonk. In deze wedstrijd had de kopploeg aan twee flitsen genoeg om de puntjes te pakken die hen nu al rekenkundige zekerheid geeft nopens de titel. Voor Paaszondag staan slechts twee inhaalwedstrijden op het spel en dan nog twee weinigzeggende partijen tussen enerzijds Rupel monde en Moerbeke en anderzijds Verrebroek en Hoog einde. Man ii 4M PROVINCIALE ,>i 3a LU" PELS UTTERZELE jÉ De wedstrijd tussen Sparta ^pels en Lutterzele is inszins uitgegroeid tot een itrekkelijke bedoening, ïrgaans verliep het spel ivenwichtig maar glansmo- nenten vielen er niet te note- en. Kortom, een wedstrijd die ypisch als een eindeseizoen- hatch kon bestempeld wor- Iten. Na pakweg tien minuten kwamen de bezoekers op voorsprong langs Rudy Moyens. Minder dan tien mi nuten later zou de thuisploeg gelijkstellen. Geert Geldoif werd auteur van een doelpunt, waarbij voordien Etienne Sterckx was betrokken. Die zelfde Sterckx zou ook het voorbereidende werk leveren, wat resulteerde in een tweede doelpunt via Dirk Frangois. Op dat ogenblik was de wedstrijd nog geen halfuur oud. Toch lagen de eindcijfers al vast. In de tweede helft viel er nog minder te beleven dan voor de kampwisseling. Sparta moet op Paaszon dag Rapide Lebbeke gaan be kampen. Tijdens de heenron de veroverden de Lebbeke- naars een punt. Thans meent Sparta-trainer Van Hoorde dat zijn ploeg een reële kans maakt om in Lebbeke de volle winst op te strijken. E.D.M. FC EKSAARDE KRUIBEKE PROVINCIALE R. LEBBEKE 'FSTADE Rapide Lebbeke heeft een "e zege behaald tegen Hof- Het moest nochtans :hten tot in de tweede helft n aan doelpunten te komen. (Voor de rust hadden de be- ïkers de stand geopend. In 9 periode was het nochtans pide dat het hoge woord arde. Dat was ook het geval de kampwisselina. maar toen kwamen er doelpunten bij. Eerst lukte Richard Kinder mans met het hoofd de gelijk maker. Uit een haast identieke faze kwam door dezelfde spe ler een tweede doelpunt tot stand. Nadien lukte Mare D'Hauwere nog twee doel punten. Na afloop sprak men bij de thuisploeg over een gemakke lijke zege. De bezoekers lieten in ieder aeval geen grote indruk. Lebbeke krijgt nu in enkele dagen niet minder dan drie wedstrijden af te werken. Op Pasen krijgt het Sparta Appels op bezoek. Op Paasmaandag ontvangt het Lutterzele en de donderdag daarop is Idder- gem te gast in Lebbeke. Het hoeft niet gezegd dat Sparta Appels de meest gevreesde tegenstander wordt. E.D.M. Ondanks het feit dat de 0-0 cijfers op het bord bleven is het te Eksaarde toch een leuk duel geworden. De bezoekers uit Kruibeke opteerden immers voor offensief voetbal. Voet- baltechnisch hadden de gas ten zelfs meer te bieden dan Eksaarde dat toch bij de bete re ploegen uit de reeks wordt gerekend. Maar dit alles zou niet beletten dat Eksaarde op de 31ste minuut de beste kans van de wedstrijd kreeg om te scoren. Michael Van Bocxlaer slalomde door de bezoekende defensie en werd gepakt in de fatale zone. Strafschop en broer Alex zette zich achter de 11-meterstip. Maar voor de vijfde keer dit seizoen liet men bij Eksaarde een strafschop onbenut en dit op een totaal van zes. Indien men die unie ke kansen had weten te benut ten had Eksaarde ongetwijfeld dichter bij de top gestaan hoe wel de huidige zesde plaats zeker verdienstelijk is. Overigens bleef ook na die gemiste strafschop de wed strijd aantrekkelijk en span nend. Eksaarde kompenseer- de het technisch overwicht van de bezoekers door een voor treffelijke inzet zodat de wed strijd alle kanten uitkon. Nog voor de rust moest de bezoe kende doelman een grote sa ve opbrengen om een schot van Creve te neutraliseren ter wijl ook de plaatselijke invallersdoelman Ivan Van Driessche attent moest reage ren op verdienstelijke pogin gen van de bezoekende aan vallers. Het spelbeeld wijzigde niet na de rust. Een evenwichtig verloop werd gekruid met knappe doelpogingen naar de beide doelmannen lieten zich niet verrassen. Michaël Van Bocxlaer en Van de Putte haalden nog zwaar uit maar ook doelman Van Driessche moest grote reddingen op brengen om een logische pun- tendeling op het bord te houden. W.V.L De knapen van SK Berlare zijn kampioen. Voor de aanvang van de match die de fanionploeg tegen Grembergen speelde, werden ze gehuldigd, (jj) KIJK OP DERDE PROVINCIALE Dat is natuurlijk al lange tijd bekend, vooral wat de eerste twee plaatsen aangaat. Svelta Melsele bleef nu overeind bij V.V. Wippelgem, maar kon pas naar het einde toe zijn overwicht ombuigen in een tweetal doelpunten langs Rogiers, op zeer betwiste strafschop, en Bosman na een afstandsschot. Ook Herleving Vrasene blijft gedul dig achtervolgen en kwam aan een niet kinderlijke 1-6 overwinning bij hekkesluiter (nu toch) Bassevelde. De witzwarten beleefden daar een schitterende start die in een mum van tijd ook in twee doelpunten van Dirk Cool resulteerde. Omdat de thuisploeg zich vooral tegen de leiding keerde en daardoor weinig aandacht over hield voor het spel (twee thuisspelers mochten ook voortijdig naar de kleedkamers) had Herleving vrijspel. Goals van Ongena, tweemaal Kindt en Van Bergen en een tegen doelpunt maakten uiteindelijk de stand vol. Red Star Haasdonk presteerde niet onaardig bij Sint- Kruis-Winkel en zag pas in de slotminuten een 0-1 voorsprong ongedaan gemaakt na een verrassende vrij schop. Eendracht Bazel had wel heel wat geluk aan zijn kant en kon heel de wedstrijd door bij Muide kontroleren dankzij een vroeg doelpunt van Vergauwen. De thuis ploeg had daarentegen heel wat pech en leverde meerde re schoten op het doelhout van keeper Troch. Ten langen leste raakten ze toch nog langszij maar dat was ook al niet gegund omdat Bazel in de slotminuten nog een penalty kon versieren langs Borgheys. En tenslotte de twee bedreigde Sportkrings die tegen Zelzaatse ploegen moes ten optornen. De Klinge had eerst een strafschop gemist tegen FC Zelzate om dan zelf achter te raken na een welomgezette penalty van de gasten. Op het uur kwamen de grensjongens nog op gelijke hoogte na een knappe goal van Van Doorslaer. Bij Kallo loopt het de laatste tijd heel wat minder goed want nu ook moesten ze bij SLV Zelzate twee goals toestaan terwijl ze geen enkele konden aantekenen. Voor komende zondag is er slechts één inhaalwedstrijd voorzien tussen Haasdonk en Melse le, waarbij het de vraag blijft of de Melselenaars de voorsprong kunnen uitbouwen tot vijf punten en zo wel een heel grote optie nemen op de titel. Manil De Voorpost - 9.4.1982 - 29 3* PROVINCIALE 2 1 1 Is Wieze volgende week donderdag kampioen? Het ■speelt op donderdag 15 april een kompetitiewedstrijd op SK Grembergen. De match begint om 18u45. Het is nu zo dat, indien Wieze in Grembergen een puntendeling in de wacht sleept, het zeker is van de ampioenstitel. Tegen Kalken won het slechts op de valreep. de De bezoekers domineerden womamelijk in de eerste helft en in die periode kwamen ze ook op voorsprong langs Lau- waert. Ei zo na werd het zelfs nog 0-2 maar Jean-Pierre Couers liet de open kans onbenut. Ook tijdens het eerste kwartier van de tweede helft zag het er maar pover uit voor FC Wieze. De lokale voorzetten kwamen vrijwel altijd in de verkeerde voet terecht. Wel sloeg tus sendoor een kopbal van Michel Heyvaert tegen de dwarsligger. Minder dan tien minuten voor het einde kwam de opluchting voor de thuis ploeg. Merckx plaatste een voorzet in bereik van Mare Van der Jeught en deze plaat ste de bal net naast de staan der in doel. Metéén was Wieze gelanceerd. Twee minuten la ter kwam dan de winning goal tot stand. Ook hier waren de twee zelfde akteurs in betrok ken maar dan in omgekeerde zin. Dat men na afloop overge lukkig was met het resultaat hoeft geen betoog. Vooral toen later nog werd vernomen dat Ede een punt had verloren. Zodoende hebben Walter Van Poucke en co nog net één punt nodig om naar tweede provinciale te promoveren. Lukt het hen in Grembergen? Op een donderdagavond dan nog? Wellicht zou dat een uniek verschijnsel zijn in de annalen van de huidige leider. E.D.M. BERLARE 0 GREMBERGEN 2 Bij het begin van deze bij drage is het belangrijk te ver melden dat de topwedstrijd in de derde provinciale afdeling tussen SK Grembergen en lei der Wieze op donderdag 15 april om 18u45 wordt betwist. Voor de voetballiefhebbers is dat een uitgelezen avond. Er wordt op dat ogenblik geen enkele belangrijke wedstrijd in de streek betwist. Het is bo vendien niet uitgesloten dat Wieze op die avond, in geval van winst, kampioen is. Dat wil nu niet zeggen dat Grember gen de punten zal cadeau ge ven. De ploeg van voorzitter Herman Burghgrave beoogt een gunstig klassement. Ze wil er zelfs alles opzetten om in extremis nog op de tweede plaats te eindigen, en dat is niet uitgesloten. Tweede geklasseerde Ede leidt met drie punten voor sprong op SK Grembergen. Maar die ploeg is nog in Grem bergen te gast, vandaar dat alles nog mogelijk is. Daar tegenover staat dan wel dat Grembergen nog twee keer Wieze ontmoet. In Berlare won Grembergen in ieder geval verdiend. Het kwam al na zeven minuten op voorsprong via Chris Buydts, die oordeelkundig de keeper had weten te omzeilen. Net voor het ingaan van de rust lukte Leo Van Cauwenberghe een biezonder fraai doelpunt. Metéén zat Grembergen op rozen. In de tweede helft ging het die voorsprong verdedi gen. De thuisploeg kon echter zelden een vuist maken en zal alvast moeten knokken wil ze ook volgend seizoen derde provincialer blijven. Op Paas zondag komt S.O.S. uit Schel- lebelle op bezoek. Verlies mag Berlare zich thans niet permit teren. E.D.M. F PROVINCIALE

De Voorpost | 1982 | | pagina 29