opeac QPB8C Nieuwe BOLS van H.R.I.T.O. Aalst Strukturele wijzigingen in Dendermondse kliniek... Jeugduitwisseling in Sint-Niklaas Kippen eten voor Incar ftedakUe De Vssrpost Omlegging buslijnen te Dendermonde Kernwapens: Sint-Niklaas beslist op 22 april Zevende Paaseierenworp te Hamme Kerkstraat 64-66 9330 DENDERMONDE Tel. 052-21.72.72 2 - 9.4.1982 - De Voorpost (100.000 fr.) aan H.R.I.T.O. Na de overhandiging door Prof. Roland Paepe, voorzitter van de Vriendenkring, dankte direkteur P. Van den Wijn- Op donderdag 25 maart werd leerkrachten, hetzij via leerlin- gaerde voor het gestelde ge- een Bond van Oud-Leerlingen gen en studenten van HRITO baar. De heren Herwig bracht, dankzij de mede werking van de ambulan cedienst van de Kristelijke Mutualiteiten. De direktie van O.L. Vrouw van Troost stelt er prijs op de patiën- Op de perskonferentie wel- tie, thans in de afdeling ten te danken voor het be- ke de direktie van het Al- Zwarte Zusterstraat, in een grip dat zij opgebracht heb- en -Studenten aan het H.RT.- Aalst. De opening van een Steyaert, Hugo Van Aken en gemeen Ziekenhuis O.L- later stadium overgebracht ben gedurende deze om- T.O. Aalst opgericht. Op de rekeningnummer werd bij de Luc De Weerdt zorgden voor .Vrouw van Troost hield op zou worden naar de lokalen bouwperiode, die onont stichtingsvergadering werd ASLK aangevraagd. een demonstratie. De aanwezi- vrijdag 11 december van van de vroegere materni- beerlijk was om het nij- volgend bestuur samengesteld- 6™ 1™™™-ondetvori g jaar, k0ndi gde zij de teit, van de afdeling Kerk- pend probleem van de STSSE, van zijn iaat- Z t tfSSLÏÏ SfS. overheveltng aan van de straat. Dit geschiedde on- overbezetting van de dienst C^eb^t secretaris Jozef reuze tombola schonk de printer. Zo werd door een een- dienst materniteit van de dertussen op donderdag 1 materniteit op te lossen. Er Van Gijseghem penni'ngmees- Vriendenkring van de RTS een voudig programma in machi- afdeling Kerkstraat, naar april. Vanaf 12.30 uur en mag verwacht worden dat ter; bestuursleden zijn Dirk microcomputer Tandy TRS 80 netaal de TRS 80 omgetoverd de afdeling Zwarte Zuster- rond 17 uur waren alle ob- na 1 mei 1982 de toestand Claus, Hugo Van Aken, Car- mode' 111 met een printer tot een speelcomputer. straat. Tevens meldde zij servatiepatiënten in de terug in alle diensten nor- los Valckenborgh en Wilfried toen dat de dienst observa- nieuwe afdeling onderge- maal zal zijn. (abl) Van Der Poorten. Deze vereniging stelt zich tot studeerden van de vroegere T.a zowef ondertog d^met In Leb.beke de kunstgroep Incar voorstellen is overbodig. Deze groep, die volgend jaar de school nauwer aan te halen. haa.r 25"Jarig bestaan viert, heeft zich al die tyd geregeld voorgesteld met een of ander Allerlei initiatieven zullen boeiend programma. Velen zullen zich nog wel Egovisie herinneren. Het is met dit tieke leiding, administratie graag de vaat doet met Pa- en financiën, publiciteit, sen kan dus terecht in de techniek en vorming of nu zaal Ons Huis te Lebbeke, animatie. Omwille van een Leo Duboisstraat 23. Op vlot verloop bij de optre- de middag van 12 tot 15 uur dens is er ook de onderver- of 's avonds van 18 tot 21 Zoals de vorige jaren zal er ook in 1982 een jeugduitwisse ling worden georganizeerd tus sen Sint-Niklaas en haar zus tersteden Abingdon (Enge land), Colmar (Frankrijk), Gorinchem (Nederland), Luc ca (Italië) en Schongau (Duitse Bondsrepubliek). De data van deze jeugduitwisseling werden als volgt samengesteld: naar Abingdon van 10 tot 18 augus tus, naar Colmar van 4 tot 12 augustus, naar Gorinchem van 6 tot 16 augustus, naar Lucca van 22 augustus tot 1 septem ber, naar Schongau van 16 tot 24 augustus en te Sint-Nikl zelf van 29 juli tot 7 august Iedere inwoner uit Groot-Si j», Niklaas, tussen 17 en 25 ja r.r !t komt hiervoor in aanmerking" Wie belangstelling heeft wenst mee te gaan naar n* zusterstad kan zich hierv< CI laten inschrijven op de kul tkl rele dienst (stadhuis, 2de v aa dieping) waar men ook ver gj( re inlichtingen kan bekomi cr Vermits het aantal plaatsen 1 perkt is, wordt door S.N.J.C.E. aangeraden zo v et mogelijk in te schrijven. H P si daartoe genomen worden in de laatste programma dat Incar deze zomer van 12 juli tot 28 juli naar Griekenland wil loop van de eerstkomende reizen. Zoals ieder jaar organiseert de groep dan verschillende aktiviteiten om de nodige maanden. financiën bijeen te krijgen om de reis te bekostigen. Wie als lid tot de BOLS wil w toetreden kan zich nu al mei- Dit jaar moet er een ex- dan met de boot overgezet weken reeds een appelslag aeiing in groepen. Het is uur. Vooraf inschrijven den hetzij schriftelijk op het tra inspanning geleverd te worden. Toen kwam be- en een appelsienenslag ge- een zeer entoesiaste groep, hoeft niet. Wilt u zich zeker sekretariaat Welvaartstraat 70, worden. De groepsreis richt dat ze in het noorden houden. Deze week is er Aktiviteiten een P'aats garanderen dan he.trij telefonisch heeft gewoonlijk een zeer zouden optreden. Dus is het kipfestijn en volgende kunt u zich op nr. 052/ dhr, 9aUeba1'£; demokratische prijs. Maar het nutteloos die zuidelijke week het jaarlijks bal, P Paasdaê 11aPril kan, 21.96.14 telefonisch een fie^rmdeaSSe vanaia5SUril de reis naar Griekenland is busreis te ondernemen, ze waardoor de leden nu al m Lebbeke voor plaats reserveren. De op- 83 tot 14 april 1983 Lidkaar- een reis met hindernissen. gaan nu met het vliegtuig, ijverig de hele streek afzoe- PnJsJe uit eten brengst van dit festijn gaat ten worden overgemaakt na Incar wilde er eigenlijk vo- Dtd brengt echter meer ken naar prijzen voor de jj*™1- UP menu: kip integraal naar de Grieken ontvangst van het lidgeld op rig jaar reeds naartoe, kosten mee: reis, huren van tombola. curry ot Kip met sla en landtoernee van Incar, die het sekretariaat hetzij via Maar een Griek is een een vrachtwagen voor het tomaten, en natuurlijk frie- na drie jaar pogen vast en beetje een oosterling en je vervoeren van het mate- Werk|ng ten voorde prijs van 190 fr. zeker doorgaat, kan hem niet altijd gelo- riaal, vervoer van de groep Aktief telt de groep on- ^.oor fr- heb je een ven „zodat de reis in duigen 45 mensen). Daarom geveer 90 leden. Er is het kindermenu. Wie niet viel. Ook dit jaar hebben hebben ze nog wat extra hoofdbestuur en er zijn de ze reeds heel wat moeilijk- akties gepland, buiten het verschillende subkommis- heden te bekampen gehad. jaarlijks bal, om de op- sies, die elk iets van de HftmCO jPUflOlf iUll DBI1 Tïflll Oorspronkelijk zouden brengst te gebruiken voor werking ter harte nemen en wh ze in het zuiden van Grie- de jaarlijkse toernee. zo hun steentje bijdragen OOH (fgrflg IliStfUITI tOG kenland optreden. Ze plan- om van Incar een soepel MM den dus een reis met de bus AKUes werkende groep te maken. Dit jaar is het 15-jarig be- voorverkoop 100 fr. Inkom tot in de hiel van Italië om De ,eden hebben vorige Zo is er de kommissie artis- staan van J.K. Den Trap. 120 fr. Te verkrijgen in Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde Tel. 062/21.40.60 HL Heymanplein 16 te Sint-hBkfaas Tel. 031/76.43.54 Pontstraat 64 te Aalst Tel. 053/70.41.19 Staf Dewachler, Mailt De Backer en Wouter Vloebergh Verantwoordelijke D. De Cuyper Oude Vest 34 te Dendermonde Publiciteit; Uitgeverij De Cuyper Oude Vest 34 te 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 L.V.G. Ingevolge een wegomlegging te Sint-Gillis-Den- dermonde worden in deze deelgemeente van Den dermonde een aantal buslijnen omgelegd. Het be treft de buslijn 53a Gent-Dendermonde-Londer- zeel, de buslijn 270 Aalst-Wieze-Dendermonde en de buslijn 356a Asse-Lebbeke-Dendermonde. Van af 5 april is de wegomlegging in voege. Het is een gevolg van de tweede faze der wegeniswerken te Sint-Gillis-Dendermonde. Behalve voor de lijn 270 (ritten via Denderbelle) is volgende omlegging voorzien: via Denderbellestraat, Boonwijkstraat en Burgemeester Portmanslaan naar het Stationsplein. De halte van de kerk van Sint-Gillis wordt afge schaft. Vaka-Waasland, dat werkgroepen heeft in Sint-Niklaas, Lokeren, Stekene, Waasmunster, en initiatiefgroepen in Beveren, Temse, Sint-Gillis, Kruibeke, Sinaai, Nieuwkerken, Kemzeke en Steendorp, blijft zich duchtig verzetten tegen «de waanzin van de atoombewapening». Men tracht van alle Wase gemeentebe sturen een raadsbesluit af te dwingen tégen het plaatsen en vervoeren van kernraketten. Het hele Waasland moet kernwapenvrij blijven, aldus de groepe ring. Tijdens de voorbije gemeenteraad in Sint-Niklaas stelde burgemeester De Vidts voor dat het schepenkollege tegen de volgende raadszitting, op 22 april, een voorstel zou uitwerken. Op die bijeenkomst zal opnieuw een forse Vaka- delegatie de publieke tribune bevolken. (wv) Tentoonstelling De inrichters hebben er- Den Trap. voor gezorgd dat er voor elk wat wils op het pro- gramma staat. Op vrijdag 9 pP zaterdag 10 april heeft april vanaf 20 uur een m de Sint-Renildezaal avond met Tony Bell-mop- Hooirt te 19 uur de opening pen aan de toog. Op zater- plaats van de tentoonstel dag 10 april krijgt men het bng van werken van de Live-optreden van de En- kunstschilders Jozef en Pol gelse formatie Guys and Van Geert. Deze expo Dolls, met in het voorprog- wordt geopend met een op- ramma Free-action en Ba- treden van het Sint-Rem - seball. Aanvang te 20 uur. dekoor. Deze tentoonstel- Op zondag 11 april staat er hng 's voor bet publiek toe een T-dansant op het feest- gankelijk op zondag 11 en programma in hun eigen maandag 12 april van 10 tot lokaal met het gastoptre- 12 u en van 14 tot 20 uur. den van Dreken Roos. Len beozek aan deze ten- Aanvang te 19 uur. Gratis toonstelling loont werkelijk inkom. Kaarten voor de de moeite voor alle kunst avond van Tony Bell: 40 fr. minnenden. Voor Guys and Dolls in P.V.G. Op Paaszaterdag 10 april om 15 uur wordt in Hamme voor de zevende maal een Paaseierenworp gehouden. De handelaars van het Handelscentrum in de Kerkstraat te Hamme gooien dan vanuit de kerktoren 2.000 paaseitjes op het Marktplein te grabbel. Zes eieren bevatten een nummer dat recht geeft op een prijs. De eerste prijs is een prachtig tinnen bord en verder zijn er nog vijf reuze gevulde chocolade eieren te winnen. Dit gaat gepaard met een grote kinderrommel markt in de verkeersvrije Kerkstraat. Oud speel goed, tweedehandsboeken en allerlei kinderspullen worden door kinderen verkocht of geruild. Wie wil meedoen moet zich zo snel mogelijk aanmelden op het adres, Kerkstraat 35 te Hamme. B.A.C.: GESCHIEDENIS, STRUKTUUR, DOELSTELLINGEN De geschiedenis van B.A.C. is een verhaal van enthousias me, inzet en deskundigheid. Al die jaren werd de evolutie ge schraagd en verwezenlijkt door militanten van de bewe ging. Zij hebben hun vrienden overtuigd om regelmatig een stuk van hun loon opzij te leggen en te sparen. Zij hebben zich ingezet in de wijk, in de parochie, in de fabriek. Zij hebben tienduizenden de weg getoond naar het verwer ven van hun stukje welzijn. Hun ideaal staat ons vandaag nog voor ogen. Hun beginsel is ook vandaag nog ons devies Mijlpalen: 1924: De Belgische Arbeiderscoöpe ratie werd opgericht als een centraal organisme met als hoofddoel de coördinatie van sociale coöperatieve diensten. In datzelfde jaar werd de Spaarbank van de Christelijke werklieden gesticht. Deze bundelde de krachten van di verse regionale spaarinstel- lingen. 1930-1935: De recessieperiode. Zelfs gedurende deze moeilij ke jaren heeft B.A.C. al haar verplichtingen kunnen voldoen mede dank zij de solidariteit van de ganse christelijke ar beidersbeweging en zonder organisme werd overgenomen door het «L.V.C.C.» dat in 1935 werd opgericht. 1955: De aangroei van deposito's neemt zo'n geweldige vaart dat hypothekaire leningen op grote schaal kunnen worden toegekend. 1975: In dit jaar werd de mammoet wet van toepassing voor alle financiële instellingen. Hier door kwam de B.A.C onder de controle van de Bankkommis- 1975 460.000 spaarders 10 miljard 880.000 spaarders 100 miljard 1981 1.130.000 spaarders 142 miljard In 1982 kan B.A.C. steunen op de inzet van 12 regionale ze tels, meer dan 400 kantoren en 1300 plaatselijke medewer kers. Het B.A.C. dienstenpakket 1Sparen en beleggen het gewone spaarboekje huwelijksleningen krediet voorafbetaling belas tingen 3. Volledige bankservlce girorekeningen eurocheques eurochequekaart domiciliering permanente opdracht spaaropdracht bankcontact open bewaargeving effektendepots alle wisseloperaties travellers cheques PRIVATE SPAARKAS AGENTSCHAP DENDERMONDE Kerkstraat 66 Tel. 052 21 72 72 Kantoorhouders BLOCK MARK VERBEIREN FRANQOIS Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag OPENINGSUREN 9.00- 12.30 u. 14.30- 17.30 u. 9.00- 12.30 u. gesloten 9.00- 12.30 u. 14.00- 17.30 u. 9.00- 12.30 u. 14.00- 17.30 u. 9.00 - 12.30 u. 14.00- 18.30 u 9.00- 11.00 u. gesloten en na afspraak GRATIS PARKING KLIENTEEL PRIVATE SPAARKAS CENTRALE DEPOSITOKAS S.V. AGENTSCHAP Kantoorhouder A. Block enige hulp van buitenaf of van de overheid. 1934-1935: In deze periode werd door de overheid voor de banken en de spaarkassen een regle mentering uitgewerkt en vanaf dat ogenblik ging de B.A.C. zich exclusief toeleggen op het spaarwezen en werd aldus «B.A.C.-CENTRALE DEPOSI TOKAS... De rol als centraal coöratief sie en werd het formeel kader aangepast aan de evolutie van de branchevervaging. 1979: De kaap van 1 miljoen spaar ders en 100 miljard deposito's wordt overschreden. DE EVOLUTIE VAN DE SPAARDERS EN SPAARINLAGEN SINDS 1953 1953 130.000 spaarders 1 miljard 1958 250.000 spaarders 3 miljard de spaarrekening termijnboekjes spaarbons kapitalisatiespaarbons groeibons korte termijnrekeningen 2. Kredieten hypothekaire leningen financieringen persoonlijke leningen modern krediet beroepskredieten verhuring safes De uitbreiding van een telepro- cessing-systeem naar alle kantoren is een beslissende stap geweest naar een effi ciënte uitvoering van de koe rante bewerkingen Via bank- terminalen zal de kantoorhou der rechtstreeks zijn operaties zelf op de centrale computer kunnen uitvoeren, zodat tijd vrij komt voor de persoonlijke begeleiding van de cliënt. A 8 8 Drukker Kerkstraat, maar binnenin ruime parking voor behouden aan het kllénteel, voor 30 auto's. 0e heer K. Van Impe, Onderdirekteur BAC en hoofd van de promotiedlenst die In zijn betoog de evolutie van BAC schetste. Geluidsinstallatie Télévallé Foto's E Vermeir Kantoorhouder Frangois Ruime moderne kantoren ten dienste van het kllenteel.

De Voorpost | 1982 | | pagina 2