Rommelige tweede helft Ondanks knappe wedstrijd... Geen geschenken knappe Brabo Denderbelle gered? S.K. Grembergen zonder problemen AVANTI LEBBEKE-SASJA: 16-21 punt heeft wellicht de hoop op een kentering aangewakkerd want ondanks het nog 12-9 werd na 35' slaagde Aalst erin gelijk te stellen (13-13) een kwartier voor het einde. De thuisploeg kon opnieuw uitlo pen tot 15-13 maar een erg gemotiveerd en soms sterk spelend Eendracht slaagde er opnieuw in gelijk te stellen via treffers van Bomon en Van Der Borght 6' voor het einde (15-15). Eendracht werd echter op nieuw op achterstand ge plaatst door de zeer gerouti neerde thuisploeg (17-15) en hoewel D. Bayens nog even de hoop aanwakkerde (17-16) kon Herstal de punten thuis houden. E.V. Aalst: Van Malderen en Van Pottelberghe, W. Bomon 2, D. Bayens 8, Van Der Borght 4, Van Malderen 1, Steemans 2. R. Bayens, Wel- lekens, Cooreman, Vinck. Reserven: J.S. Herstal-E.V. Aalst: 15-12 Via een 8-5 ruststand bleef E.V. Aalst praktisch gans de wedstrijd op achtervolgen aan gewezen. eerste helft duidelijk geworden dat Sparta het nog moeilijk ging krijgen. En inderdaad, tij dens het tweede wedstrijdge deelte bleef een hortend Spar ta op achtervolgen aangewe zen. Via 12-14 werd het 16-18 10 minuten voor het einde en dat Gent het uiteindelijk haal de met 18-22 cijfers wekte ei genlijk geen verbazing in de Sparta-rangen. Goede wed strijd van Corthals maar J. Bo mon werd wegens dispuut met de scheidsrechter gediskwali ficeerd tijdens de laatste minuten. Sparta Aalst: K. Bomon 2, Maes 5, Van Temsche 2, Cor thals 5, J. Bomon 3. JOCHEWOA AALST- SASJA 3: 14-21 Tegen Sasja 3 speelde Joche- woa een ontstellend zwakke tweede helft. De ploeg van J. Diependaele en C° yor.ö plots geen tegenzs'; meer op het Steeds wisselend verdedi- gingsstramien van de bezoe kers en meteen verloren zij elk voordeel van een zeer degelij ke eerste helft. Tijdens die eer ste helft was het inderdaad de D.B. ZWIJNAARDE: 26-15 S.K Grembergen 2 heeft voor al dankzij een goede tweede helft de punten gepakt tegen Zwijnaarde. De bezoekers hielden tijdens het eerste wed strijdgedeelte inderdaad op vallend goed stand en 5 minu ten voor de rust wees het sco rebord 9-8 aan. Na een gelijk- opving. Scoorden: Van Nuffel 9, Brouillard 1, De Maesschalck 3, Bas 1Van Damme 2 Reserven: Buggenhout-UI- lensplegel: 5-32 Buggenhout, praktisch totaal samengesteld uit jeugdspe- Na een aantrekkelijke en erg goede eerste helft is de wedstrijd Avanti Lebbeke-Sasja tijdens het tweede wedstrijdgedeelte totaal de mist ingegaan. De leiders schakelden bij het begin van de 2* helft onmiddellijk over op een bijzonder agressieve verdediging en voor de zoveelste maal werd het duidelijk dat Avanti zonder De Vlieger tegenover dit verdedigings principe te weinig kracht uit de tweede lijn bezit. Neem daarbij nog dat het scheidsrechtersduo Mo- net-Remy naargelang de tijd vorderde totaal de greep op de wedstrijd verloor zodat de tweede helft echt zeer rommelig werd. Er werd hard maar zeker niet brutaal gespeeld en het was jammer dat Avanti zich liet meeslepen in een zenuwach tig gedoe in de hand gewerkt door de onberekenbare ingre pen van de scheidsrechters. Het was nochtans goed be gonnen voor de thuisploeg die na 6 minuten met 2-0 leidde na een 7 m-worp van De Ridder, afgedwongen door Vermoe- sen en een prachtig indivi dueel nummertje van Schaers. Gedurende de ganse eerste helft bleef Sasja op achtervol gen aangewezen en beide ploegen zorgden voor echt aantrekkelijk en goed gestof feerd handbal. In het eerste wedstrijdkwartier bleef Avanti, met een tijdens deze periode goede Nincovic, meester en langs Cornelis en De Ridder werd het 5-3 na 15 minuten. Drie minuten later is Sasja dan toch erin geslaagd gelijk te maken via een toevalstreffer (5-5) maar een gemotiveerde M. De Bruyn en een bijzonder attente H. Maes zorgen er nochtans voor dat Avanti via 9- 7 de eerste helft afsloot met een 10-8 voorsprong. Het be gin van de tweede helft werd echter fataal voor de thuis ploeg. In amper 4 minuten tijd Sasja erin 10-12 voor te kómen. De nu zeer agres sieve bezoekende verdediging betrapte Avanti meermaals op balverlies en hoewel M. De Bruyn en een nochtans opval lend zwakke K. Verhofstadt Lebbeke na 39 minuten nog eenmaal gelijkbrachten (13- 13) was het dan reeds duide lijk dat Sasja het wedstrijdver loop in handen had. Het scheidsrechtersduo was on dertussen zeer zenuwachtig gaan doen en bij een 13-15 score na 41 minuten miste Lebbeke de kans om het wed- strijdgebeuren te heroriënte ren. Sasja kreeg kort na elkaar drie uitsluitingen te verwerken maar enkel via een 7 m-worp van De Ridder kon Lebbeke nog scoren (14-15). Beide ploegen voelden zich nu om beurten benadeeld door de soms niet te begrijpen beslis singen van de wedstrijdleiding maar mede door het feit dat Avanti 2 doelkansen de nek omwrong leidde Sasja met 14- 17 10 minuten voor het einde. Tijdens de laatste 10 minuten konden de bezoekers nog ver der uitlopen tot 15-21 vooral eer H. Maes aangespeeld door Verguit de 16-21 eind- score vastlegde. Avanti Lebbeke: Mertens en Nincovic, Cornelis 1, Vermoe- sen, Verhofstadt 1, A. Maes 2, Schaers 1, H. Maes 4, De Ridder 4, Verguit, De Bruyn 3, De Batselier. Sasja: D'Hollander en De Bock, Backx, Adamczyck 1, Deckers 3, Jacobs 8, Smits 4, Willemsens 3, Keyzers 1Van Den Berghe, Van Croonen- burgh 1Content. Reserven: Avanti Lebbeke- Sasja: 14-16 Avanti, nu praktisch met een totale juniorenploeg, toonde zich drie kwartier de betere. Na een gelijkopgaande eerste helft (rust 9-9) namen zij een 14-12 voorsprong, maar het meer geroutineerde Sasja buitte tijdens het laatste kwar tier de Lebbeekse jeugdzon den uit om enigszins tegen de gang van het spel in met 14-16 cijfers te winnen. Avanti: VermeirM H. De Smedt, Van Gucht, Van On- sem, Parijs, Verguit, De Rid der, Moyersoon, De Batselier. EVA min.). Maar zoals het de lat ste wedstrijden regelmatil voorkwam bleek Dendermon de tijdens het laatste kwartief leeggespeeld zodat een gevend Rosis 10 minuten voc het einde 16-18 leidde, nog 8 minuten te spelen ka| D. Verleyen het enig Dendeij mondse doelpunt tijdens I laatste kwartier scoren en F sis Aalst stevende dus nog v gemakkelijk naar een Dendermonde fatale 17-21 r derlaag. H.B.C. Dendermonde: Mar naert, Van De Velde 5, VaJ Cauwenberghe 3, De Bock 2| Trienpont, Gyssels, P. Swaef, Van Der Veken, Bats lier 4, Lenaerts, Verleyen 3. Reserven: H.B.C. Dendi monde-Rosis Aalst: 16-15 Na een volledig gelijkopgaar de wedstrijd (rust 6-5) Dendermonde langs Batseliel winnen met het kleinste ver' schil. J.S. HERSTAL- E.V. AALST: 18-17 E.V. Aalst heeft, na een bijzon der moedige wedstrijd, de broodnodige punten zien ont glippen na een nederlaag met het kleinste verschil. De pres tatie van Eendracht, vooral tij dens de tweede helft, laat nochtans verhopen dat het nog in staat is zich in extremis veilig te stellen in de nog te spelen wedstrijden. Tijdens de eerste helft vlotte het nochtans niet zo best bij de ploeg van trainer Wellekens. Er werd nogal wat balverlies geleden en het geluk zat hen tijdens deze periode ook niet mee aangezien 6 doelworpen op de palen terug het veld in ketsten. Herstal leidde na 7 minuten dan ook met 3-0 en hoewel D. Bayens bijzonder goed in de afwerking er 3-2 van maakte werd het 7-3 even voor het einde van het eerste kwartier. Eendracht bleef ech ter strijden en via 7-5 na 18' werd de rust bereikt met een 10-8 score. Onmiddellijk na de rust bracht Van Der Borght Eendracht op 10-9 en dit doel- Scooraen: Cooreman 4, Vinck 4, Arijs 2, R. Bayens 2. KAPEK- AJAX LEBBEKE: 16-12 Ook tegen Kapek heeft een krampachtig spelend Ajax het niet kunnen waarmaken. Ajax- voorzitter J. De Decker leek ons dan ook een ontgoocheld man toen hij zegde: «Sommi ge van onze spelers gedragen zich echt niet volwassen, het gebrek aan inzet en verant woordelijkheidszin is soms storend en de trainingsinzet is ontgoochelend. Met deze mentaliteit verdienen wij niet uit te komen in 2* nationale.» Ajax speelde tegen Kapek nochtans een verdiendelijke eerste helft. Er werd met meer inzet dan normaal gespeeld, maar het ontbreken van M Hendrickx gekwetst en door trainer Multael niet opgeroe pen liet zich uiteraard aan voelen. Langs een vloeiende ingestudeerde beweging tus sen de veelbelovende D. Ver- meiren en Quidé kon Ajax, langs laatstgenoemde, twee- maai scoren en via 1-2 bleef het gelijkopgaand tot 2 minu ten voor de rust (7-6). Ajax mistte dan nog maar eens een open doelkans en bij de rust leidde de thuisploeg met 9-6. Tijdens het begin van de twee de helft kon Ajax langs M. Huyck bedacht met een persoonlijke bewaking nog even aanklampen maar na 47 minuten wees het scorebord toch reeds 14-9 aan. Ajax kreëerde wel doelkansen via snelle tegenaanvallen maar het was opvallend dat nie mand echt de verantwoorde lijkheid nam om af te ronden. Coach Multael bleef verder ex perimenteren maar het was al boter aan de galg Ook het regelmatig wisselen van kee per bracht geen oplossing zo dat Ajax uiteindelijk met een 16-12 nederlaag moest vrede nemen. Ajax Lebbeke: De Bruyn en Dierick, Van Geel 2, P. Ver- meiren, D. Huyck, Quidé 2, D. Vermeiren 1, Van Medegael, De Busschere 4, Holbrecht, De Doncker, M. Huyck 3. EVA Ondanks moedig verweer kreeg HBC Dendermonde toch de kous over de kop (ks) H b C DENDERMONDE- ROSIS AALST: 17-21 Na de nederlaag tegen Rosis Aalst en de overwinning van Antwerp tegen Hechte! is Den dermonde nu ook rekenkundig een zekere «daler». De thuis ploeg, opnieuw met Batselier en Van Cauwenberghe, had eigenlijk op een minder hard nekkige tegenstand gerekend van Rosis Aalst. De thuisploeg had inderdaad Rosis van de degradatie gered op het einde van vorig seizoen door Zand vliet na een opmerkelijke pres tatie te verslaan. Rosis bleek echter duidelijk geen geschen ken te willen uitdelen zodat beide ploegen hardnekkig voor de derbyzege streden. Tijdens een goede eerste helft bleek H.B.C. zeer gemotiveerd zodat de Aalstenaars via tref fers van Van De Velde na een kwartier met 7-4 leidden. Na een studieronde van 5' open de Aalst weliswaar de score maar via 3-3 werd het 6-3 na 12 minuten. Na dat eerste kwartier ging het minder vlot bij de thuisploeg maar een hardnekkig spelend Rosis kon gelijkstellen 4 minuten voor de rust langs een weer hard en juist werpende Bomon (8-8). Rosis Aalst bezegelde het lot Van Cauwenberghe bracht Dendermonde opnieuw op voorsprong maar met een 9-9 ruststand had Dendermonde toch zijn voordeel moeten prijsgeven. Na de rust waren het de bezoekers die het hoge woord voerden. Het werd 9-11 van HBC Dendermonde (ks, maar een echt gemotiveerd H.B.C. Dendermonde: Manf"' spelend Dendermonde slaag- naert, Assaert, D'Hooge, Sme de erin langs Batselier het tij te kens 1Claessens, Van Derf 1 doen keren Via 13-13 na 39 Veken 4, De Smet 1. Hoorel-L minuten slaagde H.B.C. er op- beke, Lenaerts 3, Batselier nieuw in voorsprong te nemen Gyssels 1 langs Van Cauwenberghe en Van De Velde (16-14 na 43 2* Landelijke BRABO DENDERBELLE STENOR 2: 20-17 Het zou best kunnen dat Bra bo dankzij deze overwinning het behoud verzekerd heeft in 2* Landelijke. De ploeg van H. Verpoest wipt, na de neder laag van Jochewoa over de Aalstenaars en dit betekent dat zij nu op de 9* plaats postvat. Met nog drie wedstrij den te spelen komt het er nu op aan dat Brabo deze plaats niet meer kwijtspeelt en na de wedstrijd tegen Stenor 2 ziet men dit wel zitten. Het begon aRemaal uitstekend voor de thuisploeg Reeds in de eerste minuut stopte keeper Van Goethem een 7 m-worp en via Van Lembergen en D. Van Goethem werd het 3-0 na 5'. Tot de 16* minuut behield Bra bo deze 3 doelpunten voor sprong maar plots liep het dan verkeerd bij de thuisploeg. Er lukte nu helemaal niets meer en via 6-10 werd de 7-10 rust stand bereikt. Tijdens de tweede helft scha kelde Brabo dan over jn handbal s;g ongebruikelijke man per man verdediging en zowaar Stenor raakte totaal van streek. Na 44 minuten was Brabo langs Uyttersprot op 14- 14 gekomen en kort daarna bracht Van Lembergen Den derbelle opnieuw op voor sprong. Vanaf dan bleef Brabo steeds aan de leiding met één of twee doelpunten voor sprong en uiteindelijk werd het een ovenwinning van goud- waarde met 20-17 cijfers. Brabo: Van Goethem, Ver poest 2, D. Van Goethem 3, Van Lembergen 4, Uyttersprot 4, Bouteille 4, Thollenbeek 3, P. De Smedt. LOKEREN- MECHELSE: 10-22 Titelkandidaat Mecheise cn- den/ond slechts tijdens de eer ste helft enige tegenstand van een toch wel rudimentair spe lend Lokeren dat na 5' reeds met 0-3 in het krijt stond. Na 10 minuten was het zelfs 1-6 geworden maar 10 minuten voor de rust was een plots goed Lokeren genaderd tot 8- 9. Niettemin werd een redelij ke eerste helft voo'. Lokeren afgesloten met eer, 9.13 rust stand. Na de rust vlotte het helemaal niet meer bij de thuisploeg die nog amper een maal tot scoren kwam. Loke ren zocht nooit meer naar een open doelkans en door het ondoordacht spelen van de thuisploeg kon Mecheise meestal in teganaanval een goede keeper Coppens kans loos laten. H.C. Lokeren: Fl. D'Hanis en G. Coppens, Sonck, A. D'Ha nis, Rombaut 3, Weyers 2, De Brouwer, Jacobs 3, Caudron 2, De Coen. SPARTA AALST- GENT: 18-22 Ook tegen Gent bleek dat Sparta Aalst de laatste weken af te rekenen heeft met een dalende vormcurve. Het vlot helemaal niet bij Sparta en ondanks veel goede wil slaagt men er niet in het normale peil te evenaren. Na een gelijkop gaande eerste 10 minuten leidde Gent met 3-4 en 1Q minuten later werd hg» ^elfs 5- 8. Onder impuls van G. Mens Slaagde de thuisploeg er nog in tot 9-10 te naderen bij de rust maar het was tijdens deze thuisploeg geweest die het meest aanspraak scheen te maken op de overwinning. Na dat Quintelier de score had geopend liep Aalst 3-1 uit na 5 minuten. Sasja 3 raakte aan het kwartier weliswaar even op voorsprong (5-6) maar via 8-6 langs Agneessens leidde Jo chewoa met 9-8 aan de rust. Tijdens het begin van de 2* helft hetzelfde spelbeeld maar via 10-11 na 40 minuten ver loor Jochewoa alle kontrole over de wedstnjd zodat de be zoekers met 11-15 leidden bij het ingaan van het laatste kwartier. Tot 10 minuten voor het einde kon Aalst nog enigs zins aanklampen (13-17) maar in een ontgoochelend wedstrij deinde stevende Sasja 3 nog naar een 14-21 zege die Jo chewoa wel eens de degrada tie zou kunnen kosten. G. Dg Vuyst werd n0g gediskwalifi ceerd (3 x 2 min.) tijdens de slotminuten. Jochewoa Aalst: Coppens en V. Meert, Eckeman, Diepen daele, Van De Vijver, Moens 2, Agneessens 1, Huybrechts 3, De Ketelbutter, De Vuyst 7, Quintelier 1 EVA 3* Landelijke S.K. GREMBERGEN- ANDERLECHT 2: 28-12 Anderlecht 2 was geen partij voor het sterke Grembergse dat vooral tijdens de eerste helft voor een knap vertoon zorgde. Tijdens het wedstrijd- begin konden de bezoekers nog enigszins de indruk wek ken voor er.igs tegenstand te kunnen zorgen maar vlug bleek dat Anderlecht 2 dit ze ker niet kon volhouden. Na 10 minuten leidde Grembergse inderdaad met 5-2 en via 11-6 na 20 minuten demonstreerde de thuisploeg een zo duidelijke overmacht dat de rust bereikt werd m&i een 18-8 score. Tij dens de tweede helft werd er vlot gekombineerd door de thuisploeg maar mede door onkans werden een heel pak Wim De Jonghe, de veelbelovende keeper van SK Grem- uitgespeelde doelkansen niet bergen (eva) HBC BUGGENHOUT- UILENSPIEGEL: 16-18 Leider Uilenspiegel heeft te Buggenhout echt tot het uiter ste moeten gaan om een ge motiveerd spelende thuisploeg van zich af te schudden. De ploeg van trainer M. De Proft had inderdaad niets aan toeval overgelaten om de bezoekers totaal gemotiveerd te bestrij den. Na een gezamenlijk eet maal in de vroege namiddag volgde een boswandeling en met de mentale voorbereiding zat alles dus uitstekend. Uit eindelijk zou Buggenhout toch niet in zijn opzet slagen, het onbeschikbaar zijn van J. De Proft wordt niet zo maar opge vangen, maar het is niet uitge sloten dat deze wedstrijd nog een staartje krijgt aangezien Buggenhout een klacht we gens scheidsrechterlijke ver gissing wil formuleren. Scheidsrechterkontroleur Cooreman, aanwezig te Bug genhout, is inderdaad een uit stekende getuige. Buggenhout startte nochtans erg zenuw achtig aan de wedstrijd, het «te» goed willen doen zorgde ervoor dat er erg gespannen werd gespeeld en na 9 minu ten leidde Uilenspiegel zelfs met 0-6! Nadat Van Nuffel, weer beresterk, na 12 minuten het eerste doelpunt voor de thuisploeg lukte (1-7) ver dween de krampachtigheid plots uit het Buggenhoutse spel en via 6-9 na 25 minuten naderden De Proft en C° tot 9- 11 aan de rust. Onmiddellijk na de rust maakte Van Nuffel er 10-11 van maar opnieuw werden de zenuwen de thuis ploeg de baas zodat de bezoe kers tot 10-14 konden voor sprong nemen na 39'. Even later (11-14) volgde dan de door Buggenhout aangevoch ten scheidsrechterlijke beslis sing een doelpunt gescoord uit een foutieve spelsituatie werd toegekend aan Uilen spiegel en nu ging de thuis ploeg met nog meer inzet spe len en dit resulteerde in een 14-15 score na driekwart wed strijd. Nu bleef het bepaald spannend en jammer voor Buggenhout werd er enkele keren gefaald in de afwerking i i I' waardoor de leiders via 15-16 7 minuten voor het einde op nieuw tot 15-18 konden uitlo pen. Het werd uiteindelijk 16- 18 na een bijzonder goede wedstrijd van de thuisploeg die de mandekking die op M. De Proft gespeeld werd goed Iers, speelde moedig tegen he sterke Uilenspiegel maar kor. via een 2-15 ruststand de afpgg straffing niet vermijden. Scoorjjgn den: Waterschoot 2, Merckx 2 c Van Moer 1 EVA)e, >ou benut Niettemin wees het scorebord 20-8 aan na 40 mi nuten en via 24-10 6 minuten voor het einde werd de 28-12 eindscore bereikt. S.K. Grembergen: W. De Jonghe, Krogstrup 9. J Van Hout 5, Heirman, De Braecke- leer 1, H. Van Haute 1, Segers 10, Dauwe 5, St. De Swaef 1. S.K. GREMBERGEN 2- opgaano wedstrijdbegin was de thuisploeg nochtans 6-3 voorgekomen na een kwartier maar dan had Zwijnaarde een tiental minuten meer gedaan dan zich verdedigen. Bij die 9- 8 score sloegen Krogstrup en Dauwe dan toe zodat bij de rust G.S.K. met 12-8 leidde. In het begin van de tweede helft konden de bezoekers nog even aanklampen (14-10) rjeii maar daarna ging GrembflCar gen in een ruk naar 19-1 jgr zodat de laatste 20 minutl nog slechts een formaliteit b }n tekenden voor de thuisploeg, «-1 S.K. Grembergen 2: W C Jonghe, Impens, Dauwe 3, h Van Haute 2, Van Der Veke ^0| 1, G. De Jonghe 5, Heirman J. Van Hout 3, Krogstrup 7. '£V?ec 1* Landelijke

De Voorpost | 1982 | | pagina 32