Iverzicht lasketballkompetitie Overtuigend Avanti Femina Mooie prestaties van AVLO Lokeren op de Weilingtonaflossing te Oostende Ambiorix beefde alco deze keer e betere IASKETBAL: Promotiekans blijft JEUGDHANDBAL Willy Steveniers in Sint-Niklaas!!! Willy Oelbrandt ook van de partij!!! P.K. Oost-Vlaanderen begroet 21 nieuwe scheidsrechters JAMESHANDBAL aal iVANTI FEMINA- a^ASJA/VOPSA: 9-7 rtirf ilia /(x egen Sasja/Vopsa, gecoacht »r Avanti-speler M. De ruyn, speelde Avanti Femina jef an erg knappe wedstrijd he /oensdagavond, de wedstrijd Ro rerd vervroegd omwille van V[ et Paasverlof, viel het op- ,0Jieuw op hoe trainer-coach A. nJhissen haar ploeg vanaf de p dirigeert. Taktisch worden Ie aanwijzingen onmiddellijk pgevolqd en ook tegen Sas- k 2 De tse J. ja/Vopsa liet het resultaat niet op zich wachten. Nadat H. Bleyaert, nog maar eens in de dubbele cijfers met 10 treffers, de score had geopend konden de Antwerpse meisjes even aanklampen. Na 8 minuten maakte E. Van Damme er 2-1 van en als H. Bleyaert even daarna driemaal raak trof was de kloof reeds geslagen: 5-1 na 13 minuten. De thuisploeg deed het nu wat kalmer aan maar twee mooie treffers van Callens zorgden toch voor 7-2 vooraleer de 10-3 ruststand bereikt werd. Ook in het begin van de tweede helft blijft Avan ti het wedstrijdgebeuren be heersen. De Klippel maakt er onmiddellijk 11-3 van en via 12-3 langs Bleyaert en 15-6 stevent Avanti Femina na een knappe wedstrijd naar een overtuigende 19-7 zege. Ook goalie Van Langenhove speel de opvallend sterk. Avanti Femina: Van Langen hove, Cools, Bleyaert 10, Moonen 1Van Den Broeck 1 Van Damme 2, V. Lissens, Biesemans, De Troetsel, Cal lens 3, De Klippel 2. BASKET ALCO - SCHELDEJEUGD TEMSE 100-80 et herspelen van een wed- rijd na de kompetitie schept Itijd problemen. Zo was het uk deze keer wanneer, in een atch waarin mogelijks opstij- ing de inzet is, niet elkeen op waarde aan de start komt. ildejeugd met een opge- Chris De Pauw (operatie de knie) maar zonder de 'leugel Gosselin was al zeer gehandicapt. De men- sterke Faico ploeg, aan steeds de besten waard uit tot 42-24 moment irop de scheepbouwers even de neus aan net venster staken. De 52-47 rustcijfers gaven echter valse hoop want de Gentenaars bleven aggres- sief verder spelen. Waar bij Temse enkel Van Renterghem op peil was ging het vlug van kwaad tot erger. Bouderez- Van de Velde tekenden het Temse vonnis en Falco komt op gelijke hoogte van Volvo Oudenaarde. Promotie als tweede geklasseerde zit er wel degelijk in en de uitgestelde match die Vovka nog bij Were di Sint-Niklaas moet betwisien zal van doorslaggevende aard zijn. De kompetitie is dus nog niet voorbij voor vele ploegen. Punten: Scheldejeugd: Wal- tens 5p., Kersse 2p„ De Pauw Kris 18p., Van Lombergen 17p„ Verspecht 9p.. Van Ren terghem 27p., De Pauw Ivo 2p. Falco: Vincent 4p., Van Voo- ren 15 p., Beiranert 15p., Bou- derez 16p., Noben 14 p.. Van de Velde 18p., Servaes 16 p., Polfliet B. 2 p. WEGA. ivo Moerzeke - St.-Niklase: 96-94 e thuisploeg, die wegens het uitstel van enkele redstrijden in de winterperiode, nu nog met een akompetitie opgescheept zit. Voor de Moerzeke- aars zijn dit uiterst belangrijke matchen. Tweemaal tonnen staat gelijk met een testmatch tegen Loke- an'»n om de tweede plaats en die kan uitzicht geven p een stijgersplaats naar eerste provinciaal. 9| e Uhoewel Bavo Geywa daar 44-47. In de tweede helft anvankelijk niet zo veel scheen het kampioenen- oor voelde is het klimaat team op weg naar een vlotte mgeslagen en zou de jonge zege en had bestendig 10 Brn in de ploeg nu wel am- punten voorsprong op het itie gekregen hebben om scorebord, oor een plaats in de hoog- De bezoekers stonden wel te provinciale te strijden, met foutenlast en dit werd Ie eerste gevaarlijke klip hen uiteindelijk fataal. Aan ias kampioen St.-Niklase. de 16* minuut leidde St.-Ni- ie in 25 wedstrijden nog de klase nog altijd met 73-83. ederlaag niet kende. Het Moerzeke had alleen nog het ïg er aanvankelijk naar uit wapen van de press om wat at dit ook in de 26' match te proberen. Maar de thuis- iet zou gebeuren. De be- ploeg vond in haar spelma- ikers hadden doorlopend ker Van Houtte een aanval- leiding op bord. Willaert, Ier, die de bezoekers voor oed gesteund door Sauvil- onoplosbare problemen r en De Poorters hadden plaatste en zijn drives en zijn in de 11* minuut een 20-26 vrijworpen resulteerden in oorsprong. De thuisploeg extremis in een gelijke stand )n goed aanklampen langs (88-88). an Looi-Colman en Van Een verlenging moest dan leemput, om te rusten met maar de winnaar aanduiden en om de kleine maar be langrijke overwinningen te behalen kon de thuisploeg rekenen op Van Looi en Van Houtte, die zich kalm en pre cies aan de vrijworp toon den en hun team met 96-94 aan de winst hielden. Moer zeke moet op 18 april op nieuw thuis tegen Melsele en als die match gewonnen wordt, hetgeen geen pro bleem mag zijn, begint de promotie-aktie. Moerzeke beschikt momen teel met Van Looi - Van Riet - Van Houtte - Colman - Van Cleemput over een sterk vijf tal en heeft nog een stel bruikbare wisselspelers om in twee seizoenen van derde provinciaal naar eerste pro vinciaal te promoveren. Punten: Moerzeke: Colman 8-6, Van Looi 20-11, Van Riet 6-6, Van Houtte 3-17, Van Cleemput 7-8, Raemdonck 0- 4. St. Niklase: Van der Linden 6-4, Sauviller 9-4, De Poorte- re 8-4, Govaert 5-15, Willaert 19-17 en Hilgert 0-2. BENO. tde Nationale i de viering van de kam- istitel door Frisa Kortrijk im de strijd om de tweede lts nog voor spannende lenten zorgen Okapi it toonde zich al de voor- tte match zeker van de ivering naar de hoogste ^eks en wordt nu weer de ^Jaandeldrager van onze pro- ncie. Een ambitieus bestuur tot heel wat in staat en een lentaal sterke Aalsterse beg volgend seizoen in hoogste basketbalreeks Ijlen gevreesde underdog fmlorden. lerde Nationaal A •siris Denderleeuw heeft in xtremis de kans verspeeld m als tweede geklasseerde en testmatch voor promotie te dwingen. De Geest was eker geen tegenvaller maar e ploeg van Dirk Temmer- ian had wel met heel wat J instegen af te rekenen die iet uiteindelijk verdict be- a walden. Sint-Niklaas lange tijd degradatiegevaar kon met .„Je inbreng van coach Louis :V' te Bruyne in extremis het be- oud veilig stellen. Naudts een knappe aanwinst alle ogen zijn gericht op e speler van het jaar Willy telbrandt die op de transfert- lerm. x2, narkt de duurste vogel van dit ar wordt. Hermes zal zijn asketkunde nu wel verzilve ren en zijn ploeg uitbouwen dals het hoort. 3- Nationaal A (era he voorbije basketbal- eizoen voor Cabrita Zele y een meevaller dan zal de èelse ploeg zich beraden over de te voeren transfertpoli- tiek. Men koopt immers geen kampioenenploeg en wij den ken dat de heren Verneirt en C° deze keer uit een ander vaatje zullen tappen. Wasocub en Beveren speel den een ondermaats seizoen en waar Wasocub met de in breng van De Keyzer (Her mes) een schutter bij heeft is het voor Beveren deze keer het jaar van de waarheid Sommige spelers willen el ders, en het bestuur gelooft in eigen jongeren. Het wordt dus knokken voor de ploeg van Hilair Stoop. 1* provinciale Panters Baasrode werd kam pioen zonder konkurrentie. Met de regelmaat van een klok wierp de ploeg van coach Pi- ron de overwinningen bij el kaar. Panters wordt een aan winst voor vierde nationaal daar is elkeen van overtuigd. De verrassing van dit jaar werd eveneens Scheldejeugd Temse of moeten wij zeggen Chris De Pauw! Zijn kwetsuur hield Temse van de mogelijke tweede plaats in de rangschik king. Were Di van zijn kant kon zijn slechte start doen verge ten met een schitterende tweede ronde. Een zesde plaats in de rangschikking werd hun beloning Dender- monde mag dit seizoen als een rampjaar bestempelen. De jarenlange (2 jaar) schor sing van Bieseman doet de deur dicht en voor Dender- monde staat er nu veel op het spel. Laat het bestuur nu de oren hangen dan is het ge beurd en verdwijnt een ploeg met geschiedenis uit de kom petitie The Tower van zijn kant blijft te speels ingesteld om in eerste provinciaal naar de top te spelen. Zonder ge stalte kan men In die reeks nooit bij de eerste vijf spelen. Dit ondervond ook Hemaco dat na het wegblijven van heel wat topspelers (Vèrhas, Wij- nendaele, Van Nuffel) niet ge noeg klasse in huis heeft om bij de top te behoren. Tweede provinciale A Kampioen zonder problemen werd St. Niklase dat met Wil- laert-Sauviller beslist een trap je hoger stond. Met één neder laag uit 26 wedstrijden werd geen rekord gebroken maar de Klaaskens worden toch een aanwinst in de hogere reeks. Wie de tweede plaats krijgt toegewezen wordt volgende week beslist. Bavo Moerzeke een verrassing van formaat. De ploeg van Louis Coppens die met eigen materiaal BBC Lokeren naar de kroon steekt. Wie zal de uiteindelijke win naar van de testwedstrijd wor den? Onze prognose gaat naar het jonge Moerzeke dat meer klasse in huis heeft. Min dere prestaties kwamen van Grembergen dat met Colpin slechts vijfde kon eindigen en ook Erpe Mere dat als gede gradeerde ploeg nooit in strijd kwam voor promotie. Sportief Temse kon met Bertino in de middenmoot van de rang schikking plaatsnemen. Benny D'Hooge kneedde Temse in een goede plooi maar Bertino vond dit seizoen nooit de goe de kadans Thierry De Bock kon de Waaslanders nog enigszins leiden maar zijn af scheid wordt wellicht de zwa nenzang van Bertino. Leeuwe- Reeds voor de zesde maal en liefst met drie ploegen bij de heren en een ploeg bij de dames nam AVLO deel aan de Wellingtonaflossing te Oosten de. Bij de dames, waar voor de tweede maal een ploeg in lijn werd gebracht, werd een be hoorlijk resultaat bijeengelo- pen. Ann Van den Berghe nam een behoorlijke start, de ge zusters Christine en Leen De Borger zorgden voor de eerste aflossingen, waarna Nicole Kelem en Carine Puimège moedig verder streden. Catha- rina Pauwels en Marina De Borger haalden hun beste be nen boven in de langere af standen. Celesta Van Brsnden en Patricia Trienpondt zetten de eindspurt in die fraai werd afgerond door Nadia Van Pe- teghem, met als uiteindelijk re sultaat een 37ste plaats op 45 ploegen. Bij de kadetten-jon- gens zorgden Dirk Munghen en Frank Thienpondt na de stokwisseling met Pascal Hos te en David Van Boven voor een behoorlijke uitgangsposi tie. Marnix De Vos en Bruno Van der Jeugt streden verder om de verworven posities te behouden, zodat Eddy Ketels en Peter De Witte in de eind spurt een mooie 12de plaats konden voorleggen op 18 deelnemende ploegen. Het mooiste resultaat be haalde A.V.L.O. bij de kateao- rieén juniors en seniors natio naal, waar maar liefst met 2 ploegen van. 12 man werd ge start. De eerste ploeg nam een prachtige start met Alex Ver- vaet die na 800 meter afgelost werd door Luc D'Hooghe. Hier gebeurde echter een spijtige missing bij het doorgeven van de wisselstok, zodat AVLO tientallen meters verloor op de rechtstreekse tegenstanders, en een kans op een ereplaats kleiner werd. Luc D'Hooghe, Danny Heirman, Yves De Coen en Peter De Groove gin gen tot het uiterste om zoveel mogelijk van de verloren af stand goed te maken. Toen kwamen Raf en Dirk Vervaet, die in een strak tempo een kwasi verloren situatie recht gezet hebben. Dirk De Maes- schalck en Carlos Desmyter konden op nun beurt nog en kele plaatsen naar voren schuiven, zodat Wim Mouton en Geert De Borger, die de laatste kilometer ingingen, een ereplaats in het vizier kregen. Na een prachtige inspanning werd Guy Biesbroeck als laat ste man gelanceerd, en die kon met een mooie eindspurt een derde plaats in de wacht slepen na Z.O.V.A. en A.C. Lierse, en dit op 33 men ploegen. De tweede ploeg startte in dezelfde reeks met veteraan August Van der Steen, die werd afgelost door Herman Daeyaert. Andy Smeets en Franky De Vos na men dan de kortere afstanden voor hun rekening. De langere afstanden werden in hoog tempo afgewerkt door Roland Adriaensens, Wilfried Van der Hoeven. Waiièr Ar.ïnüenis en Frangois Van Boven Veteraan Romain Arens en Paul De Groove zetten de eindspurt in die werd afgerond door Ronny Verstuyft, die zodoende een 28ste plaats wist veilig te stellen. Open meeting Ingericht door AVLO Lokeren Op zaterdag 17 april richt AVLO zijn eerste open mee ting in te Lokeren op de atle- tiekpiste gelegen aan de Sportlaan. Volgende nummers staan op programma: pupillen meisjes: 60 m., ver; pupillen jongens: 60 m„ kogel; minie men meisjes: 80 m., hoog; miniemen jongens: 80 m., hoog; kadetten meisjes: 100 m., 400 m., ver, kadetten jon gens: 100 m.. 4QC rr.., speer; scholieren meisjes: 100 m., 4ÖÖ m., ver; scholieren jon gens: 100 m„ 400 m., kogel; junioren-senioren dames- 100 m„ 400 m„ 1500 m., diskus; junioren-senioren heren: 100 m., 400 m., 1500 m„ hoog, kogel en diskus. Alle Lokerse atletiekliefheb- bers worden vriendelijk uitge nodigd om de atleten uit de eigen en omliggende gemeen ten te komen aanmoedigen. De aanvang van de meeting is vastgesteld op 14u30. J.V.L. cftsnir* GJS8ITI HANDBAL ATLETIEK De Voorpost - 9.4.1982 - 33 UITSLAGEN Heren Avanti Lebbeke-Sasja 16-21 Kapek-Ajax Lebbeke 16-12 J.S. Herstal-E.V. Aalst 18-17 Dendermonde-Rosis Aalst 17-21 Buggenhout-Uilenspiegel 16-18 Denderbelle-Stenor 2 20-17 Sparta Aalst-Gent 18-22 Jochewoa Aalst-Sasja 3 14-21 Lokeren-Mechelse 10-22 Temse-Appoloon Kortrijk 13-21 Grembergse-Anderlecht 2 28-12 Grembergse 2-Zwijnaarde 26-15 Waasmunster-Groot-Bijgaarden 2 13-17 Avanti 2-Groot-Bijgaarden 16-22 Dames R.B. Dendermonde-Tongeren 12-14 Avanti Femina-Sasja/Vopsa 19- 7 Neerpelt-Aalst Sportief ff 10- 0 Houthalen-E.V. Aalst 27-13 R.B. Dendermonde 2-Brahand 17-11 Avanti Femina 2-Daza 20- 9 EVA PAASTORNOOI WERE Dl BASKET Heirman van Ros Beiaard Dendermonde speelde een opvallende wedstrijd tegen landskampioen Tongeren (eva) R.B. DENDERMONDE- TONGEREN: 12-14 Tongeren, onverslagen leider en toekomstig Belgisch kam pioen, werd door een zeer ge motiveerd spelend Dender monde echt bedreigd. Ros Beiaard deed Ambiorix wanke len en hoe onwaarschijnlijk het ook klinkt, de gereputeerde bezoekers die volgend sei zoen Europees spelen, waren reeds voor de wedstrijd bang voor het «ploegje» van klublei- der Van Der Jeught! De bezoekende coach ver klaarde inderdaad voor de wedstrijd.dat zijn meisjes ui terst zenuwachtig waren om dat ze tegen Dendermonde speelden. En het wedstrijdver- loop heeft hen beslist geen ongelijk gegeven. Nadat de gasten de score hadden geopend werden zij door een knap spelend Dendermonde op achterstand geplaatst en gedurende het grootste ge deelte van de eerste helft stond Ros Beiaard aan de lei ding. Onder impuls van een opvallend goed spelende Heir man leidde Dendermonde met 4-3 na een kwartier en via 6-4 na 20 minuten en 7-5 even later kon Tongeren nog vrij onverwacht gaan rusten met een 7-9 voorsprong. Ook tij dens de tweede helft bleef de thuisploeg het Tongeren moei lijk maken. Wijnant en C° tel den inderdaad nooit meer dan 2 doelpunten achterstand en via 9-10 na 44 minuten en 10- 12 na 51 minuten slaagde Dendermonde er zelfs in 12- 12 gelijk te komen 3 minuten voor het einde. Jammer voor de thuisploeg oordeelden de scheidsrechters toen dat L. Hermans bestraft diende te worden met 2 minuten uitslui ting en het was vooral dankzij de numerieke meerderheid dat Tongeren nog met 12-14 de zege kon behalen. Trainer- coach Hendrickx mag na deze prachtprestatie zijn Ros Bei aard-meisjes beslist op een extraatje vergasten. Scoorden: Heirman 5, Wij nant 4, Hermans 2, Laureys 1 2* Landelijke RB DENDERMONDE 2- BRASSCHAAT: 17-11 Hoewel Brasschaat over een «sterke arm» beschikte (10 treffers via dezelfde speelster) kwam de zege van het homo gene Ros Beiaard 2 nooit in het gedrang. Reeds bij de rust leidde de thuisploeg met 7-4 en de diskwalifikatie van I. De Decker, normaal een toon beeld van sportiviteit, was het enige feit dat tijdens de twee de helft voor nog wat hilariteit zorgde. Scoorden: Melis 3, M. Moo nen 1, Broothaerts 3, De De cker 1De Witte 1Heirman 4, Hermans 4. AVANTI FEMINA 2- DAZA: 20-9 Aangezien verschillende speelsters met paasverlof wa ren vertrokken, diende Avanti Femina uit de eerste ploeg te putten om Daza partij te ge ven. Het resultaat liet niet op zich wachten want na een ge- lijkopgaande tien eerste minu ten moesten de gasten afha ken en bij de rust wees het scorebord reeds 10-6 aan. Na de rust deed de thuisploeg zowat wat ze wilde. Het was uiteindelijk Van Den Broeck die de 20-9 eindcijfers vast legde. Avanti 2: L. Van Handenhove, H. Bleyaert 4, G. Lissens 1, Quarin 1, Bucque, V. Lissens 3, K. Van Damme 4, K. Biese mans 2, S. Van Den Broeck 2, M. De Geest 3, K. Moonen. EVA AJAX LEBBEKE- E.V. AALST: 14-7 De Ajax-kleinsten, op de 2* plaats gerangschikt, speelden een voortreffelijke partij tegen E.V. Aalst dat beslist vooruit gang boekt. De Aalsterse «eerste-jaars» konden echter niet optomen tegen het spel- technisch duidelijk beter Leb beke dat na een uitstekende eerste helft reeds met 7-2 leid de. Een degelijk Eendracht Vrij kon tijdens de tweede helft wat meer evenwicht in de wedstrijd brengen maar het knap spe lende Ajax bedreigen zat er echt niet in. Ajax: Moens, Verheyden, Cooreman, Buytaert, Bosman, Said, De Potter. W Moens. Het P.K. Oost-Vlaanderen bemerkte met voldoening dat het genomen initiatief nml. het inrichten van een scheids- rechterskursus een succes werd. Inderdaad, 21 scheids rechters slaagden in het theoretisch examen en dit op een deelneming van 28 kandidaten. Dat lesgever L. Van Acker het beslist niet gemakkelijk maakte bewijzen volgende cijfers. Van de ongeveer 40 inschrijvingen bleven er uiteindelijk slechts 28 over die de cursus beëindigden. In het examen op 28 maart slaagden amper 11 deelnemers maar bij het herexamen op 3 april slaagden nog 11 kandidaten erin de noodzakelijke 65% te behalen. De fysische proeven aan de hand van de I.H.F.-normen bleken geen probleem te zijn voor de in het theoretisch examen geslaagde kandidaten. De overhandiging van het «schildje» en de andere uiterlijke kentekens zal gepaard gaan met een korte huldiging van de geslaagden door het P.K.O. Dat het P.K. Oost-Vlaanderen niet bang is van het nemen van initiatieven blijkt nog maar eens uit een volgende organisatie die op touw gezet is door ondervoorzitter L. De Nil. Tijdens de maand mei wordt een provinciaal jeugdtornooi georganiseerd voor niet-aangesloten spe lers. Het P.K.O. doet hiervoor uiteraard beroep op de medewerking van R.O.O.S. en N.S.V.O. De leeftijdskate- gorieën: pupillen geb. in 1970 en vroeger, miniemen geb. 1968-69, kadetten geb. 1966-67, scholieren geb. 1963- 1964-1965. De uiterste datum van inschrijving zaterdag 1 mei. EVA De basketters van Cabrita Zele rik Lede met de Van Dnessche brothers kwam nooit in de pro blemen en ook Melsele wissel de goede matchen met slechte af. De verwachtingen van Stout en co bleken echter toch hoger te liggen dan het eindre sultaat laat vermoeden Bazel en Erembodegem speelden een minder geslaagd seizoen en vooral Eenhoorn moet heel wat beter kunnen. De terug keer van Van Renterghem en de aanwerving van een man met gestalte kunnen hen weer in eerste provinciaal brengen. Afdalers uit de reeks worden Cibo Zele een tweemans- ploeg en Eksaarde die wij stil aan als een iiftploeg gaan bes tempelen. Cibo met 6 zegep ralen kwam duidelijk tekort en Eksaarde mist routine om in tweede gensters te kunnen slaan. WEGA. Voor de 16* maal richt de Wase eerste provincialer zijn vermaard basketbaltornooi in. Deze keer wordt het weer een knalaffiche want niemand minder dan Willy Steve niers voert een ploeg aan. De Antwerpenaar komt met Champion Nike USA samen met Kamiel Dierickx en een Amerikaan voor het basket festijn zorgen. Andere ploegen zijn Schelde Gent, Tissac Gentbrugge en Were di Sint-Nikiaas. Programma: 9.30 u.: Were di - Tissac Gentbrugge 11.00 u.: Schelde Gent - Champion USA 14.30 u.: Troosting 16.00 u.: Finale. Dat het Paastornooi steeds heel wat gastspelers voor het voetlicht brengt is zeker geen verrassing. Were di Sint-Niklaas stelt Willy Oelbrandt op (als hij toelating krijgt van Hermes), Tony Vanden Bosch en René Stevens (Maes Pils Mechelen). Schelde Gent komt met José Vandermeiren (Hellas Gent en Beveren-Leie) terwijl Tissac Gentbrugge met Jean Marie Declercq (Hellas Gent) en Joost-De Burgghraeve (Beveren) van de partij zal zijn. Paul De Geest wordt de joker van de Gentse ploegen maar wie deze dubbele meter in zijn ploeg opstelt is nog een probleem. Zondag 11 april 1982 afspraak in de St.-Niklase sporthal. Spektakel gewaarborgd! WEGA.

De Voorpost | 1982 | | pagina 33