topploegen in de halve finales Rapid Sint-Niklaas en Bazel in halve finales tegen elkaar Kruibeke en Stekene elkaar in halve finale Temse naar hoogste afdeling Germain De Mol trainer bij VC Juvenes Zele rans Van Langenhove: dubbele Lebbeekse Quiévrain-Keizer Collegeminiemen provinciaal kampioen paatsing maken ^eikenoot Sinda Sinl sla d )at Frans eg «ar heeft cys ütvloeisel an ran de Bas .mi umpioen een sterke lerekend het ïesteam VOLLEYBAL DUIVEN VAN DE ROZENSTREEK» In het Volle/baltornooi voor heren-rekreatieploegen, de Beker de Rozenstreek, werden de voorbije dagen de kwartfinales De acht ploegen die deze kwartfinales hadden kunnen we zonder meer het etiket van «top-rekreatiep- meegeven. De vier halve finalisten, die op zaterdag 24 aanstaande zullen uitmaken wie de derde winnaar zal staan ongetwijfeld nóg hoger op de waardelijst. Deze ploegen zijn: Pletsers Baasrode, KWB Londerzeel, Heros en Verhasselt Londerzeel. De eerste wedstrijd in de 1/4 finales was Pletsers Baasrode- Zingem: de thuisploeg kreeg het dit keer niet zo moeilijk de achtste finales tegen VC Krivo Gent (3-2 winst), igem, dat na forfaitzege tegen Lobos Lochristi zover in dit tomooi, slaagde er tijdens de eerste twee sets in om Pletsers Baasrode te bedreigen. De wedstrijd leek andere wending aan te nemen na hun derde setzege met maar in de vierde beurt sloegen de Pletsers opnieuw toe, en kwalificeerden zich voor de ultieme T/2 finale- Eindstand: 3-1, (15-3/15-6/15-17/15-6). Heros Deinze-JH Eureka Erembodegem. Dat de spelers van tureka Erembodegem het niet onder de markt zouden krijgen in Ie uitwedstrijd tegen Heros Deinze, lag in de lijn der verwachtin- n. Echter, dat de nederlaag werkelijk zo zwaar is geworden, n men als verrassing bestempelen. In de eerste set smeerde iros zijn gasten een kloeke 15-0 op de boterham. Eureka herpakte zich in de loop van de tweede set, maar strandde toch pok op 15-8. De derde partij ging tenslotte ook verloren met 15- jp cijfers. Eindstand. 3-0 (15-0/15-8/15-5). Rebels Massemen A-KWB Londerzeel: Rebels Massemen :e belangrijke wedstrijd zijn positieve resultaten uit de kompetitie niet doorzetten tegen een veel te sterk KWB Londer zeel. De bezoekers slaagden er op elk moment van de wedstrijd in, om de thuisploeg te overtreffen. Dit zowel in de aanval als in de verdediging. In de eerste set gaf Rebels tot 8-8 stand de indruk dat het zou kunnen aanpikken, maar toen ging Londer zeel in één ruk door tot 8-15. De beide andere sets kregen een identieke eindstand, maar was de thuisploeg steeds van bij het begin met een paar lengtes achteruit geslagen. Egmont Zottegem-Verhasselt Londerzeel- Deze wedstrijd leek de meest interessante té worden uit de kwartfinales. Egmont Zottegem, dat in de vorige ronde op verbluffende manier VK De Molen Grembergen huiswaarts had gestuurd met 3-0, kon het voor mekaar brengen dat de wedstrijd omgewisseld werd, maar ondanks dit thuisvoordeel ging Verhasselt Londer zeel met de zege lopen. Het werd een gelijkopgaande wedstrijd, waarbij de beide ploegen om beurten een setzege opliepen, zodanig dat een beslissende vijfde beurt nodig was om de winnaar te kennen. Zoals gezegd, de bezoekers haalden het met 5-15 cijfers. Eindstand: 2-3 (5-15/15-3/9-15/15-10/5-15). De beide halve finales, de troosting en de finale van de derde «Beker van de Rozenstreek» worden gespeeld in zaal Smet- reyns, Spoorwegstraat te Schellebelle op zaterdag 24 april 1982. Het programma zie) er als volgt uit: 10.00 uur: 1/2 finale: Pletsers Baasrode-KWB Londerzeel 12.00 uur: 1/2 finale: Heros Deinze-Verhasselt Londerzeel 14.00 uur: Voorwedstrijd 15.30 uur: Troostingwedstrijd 17.30 uur: FINALE derde «Beker van de Rozenstreek» De vier halve finalisten verdelen een pot van 16.000 fr De miniemen van het H. Maagdcollege te Berlare werden provinciaal kampioen in het Nationaal Sportverbond van het Vrij Onderwijs. Volgende spelers hebben daaraan meegewerkt: Johan Tackaert (kapitein); Chris Tackaert, Peter Dumon, Danny De Decker, Frank Haentjes, Chris Kalbaey, Kurt De Vuyst, Dany Nelis, Edwig en Ludwig Van Uytfangh, Frank Saey. Paul Sacré en Kurt De Rouck waren de coaches. Het team van het H. Maagdcollege is zeker niet aan zijn proefstuk toe. De klub speelde twaalf jaar in kompetitie, behaalde drie keer de titel en eindigde evenveel keren op de tweede plaats. Burgemeester Van Sande ontving de kampioenen op het gemeentehuis, waar zij met gelukwensen werden overladen... (jj) Het wordt geen Wase finale de dameseditie van de be- van Oost-Vlaanderen. In halve finale werden Pardaf Stekene immers elkaar uitgeloot. De an- halve finale is, zo moge een echter derby want ontmoeten de beide White Star en Nova Sint-Amandsberg el- Om tot die halve finale te moest Stekene de ver- naar reeks- Sint-Niklaas. Tij de kompetitie was dit tweemaal uitgedraaid op overwinning voor de Tijdens de heenron den ze zelfs een 14-8 achterstand in de vijfde set goedmaken op de Stekense meisjes die toen hun allereer ste wedstrijd in derde nationa le speelden en tijdens de te rugronde maakte Sinda wer kelijk spaanders van een on dermaats akterend Stekene. Een favoriet aanduiden voor de bekerwedstrijd leek dan ook niet heel moeilijk te zijn. Het liep nu echter helemaal anders want nog voor ieder een met de ogen had kunnen knipperen was de eerste set al afgelopen (4-15). In de tweede set kon Stekene met Anita De Rudder aan de opslag uitlopen tot 0-6 maar Sinda kon terug komen met Cools aan de ser vice tot 7-6, een stand die heel lang op het bord bleef tot Nic- que, Sey en Heyman het wel letjes vonden. Stekene liep uit tot 8-11. Sinda kon aanklam pen tot 11-11 via Van Moor- hem en dan was het over en uit (11-15). In de derde set overklaste Stekene werkelijk zijn tegenstanders. Met Anne ke Hamelinck en Linda Vlae- minck in de ploeg liep men uit tot 2-3. Deze beide invalsters bleven het zo goed doen dat Sinda niet verder kwam dan drie schamele puntjes. De re cepties waren inderdaad alles behalve bij de thuisploeg zo dat Stekene punten kon ma ken naar hartelust (3-15). In nauwelijks 50 minuten was de zaak dan ook bekeken. Volgende opdracht voor Stekene is dus Pardaf Kruibe ke geworden. Ook dit is een reeksgenoot en ook deze ploeg kon tweemaal winnen van de Stekense dames, zo dat een pronostiek weer zeer logisch lijkt. Datzelfde Pardaf Kruibeke begon met een klein hartje aan de wedstrijd op Assenede. Er werd met slechts zeven speel sters afgereisd die regelmatig in de basis stonden tijdens het afgelopen seizoen. Pardaf Kruibeke hoopt nu de finale te bereiken De onschuldige hand die de loting van de halve finales voor de Beker van Oost-Vlaande- ren heeft moeten verrichten had zeker en vast iets tegen derby's in de finale want van de vier halve finales werden er vier derby's getrokken. Bij de heren wordt dat een wedstrijd tussen HVC Zottegem en He- melveerdegem, en tussen Ra pid Sint-Niklaas en Oltisj Ba zel, de enige overlevende pro- vincialer. Twee Wase ploegen waarvan er dus zeker ééntje de finale speelt. Rapid Sint- Niklaas diende het in de kwart finales op te nemen tegen be kerhouder Pardaf Kruibeke dat met drie punten voorgift aan elke set mocht beginnen. De bekerhouders brachten er minder dan niks van terecht. «Het moet een absoluut diep tepunt van Pardaf zijn geweest sedert de tijd dat er terug naar tweede provinciale gedegra deerd werd en dat is lang gele den», vertelde sekretaris Juul De Mayer. Rapid kreeg de punten inderdaad in ge schenkverpakking en had niet de minste moeite om zich te kwalificeren voor de volgende ronde dankzij driemaal 15-9. Meteen kan Sint-Niklaas als het wat meezit zorgen voor een mooi afscheidscadeau, in de vorm van de Beker van Oost-Vlaanderen, aan Luk Speleman die vanaf" volgend jaar bij de nieuwe eerste pro- vincialer Steendorp gaat spelen. Hetzelfde kan Kurt De Moor misschien doen bij Oltisj Ba zel, nu zijn overgang naar... Pardaf Kruibeke bijna rond is. Oltisj Bazel diende het in de kwartfinale op te nemen tegen de reeksgenoot van volgend jaar Gentse, beter gekend als ATB Sint-Niklaas. Deze ploeg zakte na een eenjarig verblijf in vierde nationale naar pro vinciale terug en ontmoette nu dus een der tenoren van de reeks Oltisj Bazel. Bazel won de eerste set ongelooflijk mak kelijk met 4-15 maar zag ATB Bij de Zeelse vierdeklasser is de beslissing gevallen nopens het trainerschap voor volgend seizoen. De ex- nationale trainer Vic Ernon neemt in alle vriendschap afscheid van Juvenes en in zijn plaats komt een oude bekende Germain De Mol. Hij was reeds vroeger twee seizoenen aktief te Zele en onder zijn trainerschap bewerkten de Zeienaars de promotie naar de nationale reeksen. De kans is groot dat de nieuwe trainer ook de dames van Juvenes onder de hoede zal nemen. Marcel Goossens kernspeler verlaat de klub wegens beroepsbe zigheden voor Sibok Sinaai. De overgang werd voor één jaar met optie onderschreven. Sportief krijgt Juvenes het volgend seizoen niet onder de markt vermits drie kernspe lers onder de wapens moeten met Johan Symoens, Danny De Maesschalck en Rudy Everaert. De Zeels e Springbokken kunnen voor volgend seizoen op een spelerssteuntje rekenen van Juvenes, de voornaamste transfer in dit kader is deze van Johan Van den Berghe. Om de aangesloten leden wat meer speelgelegenheid te bezorgen start Juvenens in september met een ploeg in vierde provinciale terwijl ook enkele nieuwe jeugdploegen de aktieradius zullen verruimen van het volleybalboeg beeld uit sporthal De Zeven, (ajz) onmiddellijk terugkomen via 15-9. Weer kon Bazel uitlopen dankzij een 5-15 maar ATB wou zich nog niet met zijn lot verzoenen en kwam 2-2 gelijk (15-8). Twee keer kon ATB terugkomen maar driemaal is nu eenmaal onmogelijk in het volleybalwereldje zodat de overwinning met 7-15 van Ol tisj Bazel in de vijfde set met een de beslissing met zich bracht. Voor de volgende ronde moet Oltisj het dus opnieuw opnemen tegen een Sint-Nik- lase ploeg. Of de Bazelse jon gens nu ook weer na vijf sets als overwinnaars zullen kun nen gaan douchen durven wij nu toch wel betwijfelen en ve len met ons... De Voorpost - 9.4.1982 - 35 Temse, de club, die voor jaar het daglicht zag naam VC Willebrord, terug een grote stap ge- Toen voor zeven jaar de uit eerste nationale tui- steeg het damesteam, de voorbije jaren werd nieuwe generatie gekneed formatie, die het jaar dat de van de club landskam- worden, hun promotie vieren naar ere afde- Zowel een heren als een in de hoogste van de volleybalcompe- een weelde die voor wei verenigingen is wegge- leider Roeselaere, enkele weken zeker van I, ontspon zich een felle strijd waarin Temse en Temat gewikkeld waren, een duel dat zijn ontknoping kende op de laatste speeldag. Temse liet geen enkele steek meer vallen en legde beslag op de tweede plaats wat de zekerheid gaf naar ere divisie te stijgen. De laatste hindernis in deze op mars was de ontmoeting aan huis tegen Turnhout. VC Temse - Turnhout 3-0 Na 58 minuten had Temse zekerheid over zijn tweede plaats en kon het feest begin nen. Hard heeft Temse niet moeten knokken om een zwak spelend Turnhout te verslaan. In de eerste set tilden Gilbert De Lamper, Ludwig Van Hec- ke en Patrick Van den Eynde Temse de hoogte in. Kwamen daarbij nog een serie geslaag de opslagen en Temse won met 15-7 (1-0). In de tweede set kon Temse vooral rekenen op een efficient spelende Mare Hoffman en een hard sma- shende Luc Van de Velde. Ook de motor van de ploeg Benny Heyninck draaide op een hoger toerental en hier lag dan ook de basis van een 15-7 setstand na 18 minuten (2-0). In de derde set kwam het be zoekend team van 4-1 naar 4- 5. Maar de spionkop van de thuisploeg schudde hun team wakker. Marc Hoffman ser veerde prima en Gilbert De Lamper vond zijn productiviteit 8-5. Moens kwam even Luc Van De Velde vervangen ter wijl Erik Bosserer tussen de lijnen kwam bij 8-6 in de plaats van Ludwig Van Hecke. Met een attent spelende Mare Hoffman aan het net en het duo Benny Heyninck - Patrick Van den Eynde, dat hij mo menten echte volle baldemon stratie gaf, pakte Temse een 11-6. Van Eckelpoel zorgde nog even voor onzekerheid door Turnhout op 11-10 te brengen, maar Erik Bosserer plaatste Temse op veiligheid: 15-11. Deze 3-0 zege vormt de bekroning van het seizoen waarin het voor Temse hard knokken werd om de verloren plaats in de hoogste reeks van de volleybalcompetitie terug te winnen, maar de vreugde zal er niet minder om zijn. Frans Van Langenhove één der beste Quiévrainspelers is die Lebbeke de laatste tien heeft gekend wordt niet door mij verteld maar is in die duivengemeente een logisch de resultaten die hy kan voorleggen. Zyn woonkamer aan het nummer 72 de Baasrodestraat is één grote trofeeënkast. Een melker die zes jaar tereke algemeen is. Vier opeenvolgende seizoenen met dezelfde duif de asduif-prys wint, die nu weer by de oude duiven alle pryzen naar zich toetrok en die in de periode van beke sportgemeente de prys van Bloso in ontvangst mocht nemen, moet iemand zyn een uitzonderlijk palmares.En dat heeft inderdaad Frans. Zyn superioriteit is de >nj Utste seizoenen zo groot, dat het bestuur van de maatschappij hem als waardering de van Quiévrainkeizer toekende. bijzonder streng selectie- kolonie-grote daden om rijn grote daden te eta- Van Langenhove be- leren. De reden of de oor- heer en hij wacht daarvoor maar over een be zaak, zoals je wilt, is bij niet tot het seizoen afgelo- aantal vliegduiven Frans te zoeken. Hij is een pen. Van het moment dat het seizoen begint, zitten er vliegers op het hok, die hun hoofd riskeren. De weduw naar die op vijf vluchten geen drie vroege prijzen vliegt is er aan voor zijn moeite. Het bewijs zagen we reeds op het jaarlingen- hok. Frans was er met 9 begonnen en er waren reeds drie woonbakken leeg. Het is voor de Leb beekse melker een enige voorwaarde om aan de top te blijven en hij zal het best weten. Hij begint ook ieder seizoen met 9 oude duiven en daar moeten er ook on verbiddelijk drie tussenuit, want het aantal is beperkt. Frans speelt zoals de mees te Quiévrainmelkers het traditioneel weduwschap. Zijn duiven worden er mis schien wel op een enigszins andere wijze voorbereid dan bij de meeste melkers. Zijn vliegers kweken niet voor het seizoen. Ze mo gen enkel 10 dagen broe den en gaan dan op het spel. Na het speelseizoen mogen ze één jong groot brengen en dan worden ze de hele winter gescheiden. angt zijn trofee van bestendig afgevaardigde Fons De In het achterhoofd van Frans sneelt hierbij hnnfH. ol(c) Lebbeekse Quiévrainkeizer Frans Van Langenho\ zakelijk de rust. De ster- vliegers van de Lebbeke- naar krijgen een zo lang mogelijke recuperatietijd. Voor de inkorving gaat Frans niet altijd op dezelf de manier te werk. Het is best mogelijk dat de vlie gers de mand ingaan met alleen een omgekeerde nestschotel. Soms worden er een paar duivinnen op het hok gebracht en het is ook mogelijk dat iedere duiver zijn duivin te zien krijgt. Gedurende de week zitten de weduwnaars op gesloten in de woonbakken en ze krijgen afzonderlijk eten en drinken. Frans voe dert het hele jaar door kweekmengeling. Dit is vrij zware kost, maar het wordt wel met maat gegeven. Al leen bij de thuiskomst wordt er zuivering gege ven. De Lebbeekse Quié vrainkeizer verklapte ons wel dat hij de vliegers wel een dag zonder eten durft zetten. Als ze te zwaar zit ten is dit wel eens nodig. We maakten uit ons ge sprek wel op, dat de lief hebber moet observeren hoe de konditie evolueert en daar ligt misschien het onderscheid tussen de fijne melker en degene die het soms nog als eens te ge makkelijk opneemt. Voor en na het seizoen laat Van Langenhove zijn vliegers onderzoeken door de die renarts. Rond zijn tuinhok- ken, die bedekt zijn met boomse pannen en uiter aard goed verlucht, worden er groenten gezaaid voor de duiven en look in het Hrinkpn hehnnrt ml hii Hp verzorging. De hokken worden tweemaals daags gekuist. Wè ervaarden dat de Leb- bekenaar niets onverlets laat om zijn duiven in de beste omstandigheden naar de vluchten te brengen, maar de kwaliteit van de duif, is het voornaamste element om te lukken. Snelheid Frans heeft zijn kampioe nenimago opgebouwd op de Quiévrainvluchten en hij perkte hoofdzakelijk tot die vluchtlijn omdat het goed marcheerde en ook omdat hij wegens tijdsge brek Noyon en eventueel Dourdan moest terzijde la ten liggen. Nu hij in pre pensioen is, kan het best dat hij ook verder speelt. Zijn stam is daartoe bekwaam. De echte Van Langenhove duiven gaan misschien wel 30 jaar terug met cracks van Alfred Walraevens uit Lebbeke en Rene Van de Plas Vrasene. Voor 10 jaar moest Frans verhuizen en zijn duiven werden voorlo pig ondergebracht in een varkensstal. Dit bekwam hen slecht. Het grootste deel moest gedood worden. Vier duiven bleven over. Frans moest dan op een totaal nieuwe lei beginnen. Hij haalde twee duivers bij Frans Van den Abbeele Lebbeke, twee duivinnen bij Louis Goedgezelschap Lebbeke en twee duivinnen bij Pierre Mommens Bug- genhout. Uit die kruisingen vormde hij stel parade-vlie gers, dat nu reeds zes sei- K." T KK",.I- Quiévrain gebeuren be heerst. Enkele seizoenen terug schafte hij zich op de totale verkoping van Ward Die- rickx uit Moorsel een paar van de beste duiven aan en bracht die bij in zijn stam. Frans heeft per seizoen maximaal 20 jonge duiven en dit jaar zitten er twee uit een andere stam tussen. Eentje van Frans Buslot uit Lebbeke en één van Frans Meert Lebbeke. Frans Van Langenhove waakt er over dat hij zijn kweekstam zo dicht moge lijk bij elkaar houdt. Al hoewel prestaties op de eerste plaats staan, heeft Frans een voorliefde voor duiven met zijdeachtige pluimen, die een goed ge sloten oog hebben en een fijne keel. Prestaties Frans was voor de zesde keer algemeen kampioen bij de oude duiven, Hij heeft daarbij een negenja rige duiver, van zijn ge waardeerd blauw-witpen ras, die nu reeds voor de vierde keer als asduif wordt gekroond. Een stervlieger, die reeds presteert vanaf jaarling. Zijn kleinst aantal prijzen op een seizoen was 21 en het hoogste aantal 28 prijzen. We noteerden enkele pres taties van het Lebbeekse Quiévrainkeizershok 19.4: 213 oude: 6-15-22-64 (6); 20.4: 65 oude: 1-5-16 (6); 3.5: 185 oude: 2-3-53 (6); c 9.5 200 oude: 5-19-31-3 V- 38 (6); 16.5: 263 oude: 7-11-13-17 (6); 31.5: 210 oude: 1-6-18 (41; 7.6: 190 oude: 3-10-17- 10 (4); 8.6: 65 oude: 1-17 (4); 14.6: 162 oude: 1-17 (4): 14.6: 162 oude: 1-14-20- - 48(6); 21.6: 134 oude: 5-9-34 (6) 5.7: 112 oude: 12-13-25 21.7: 27 oude: 1-4-9 (4); 3.8: 33 oude: 2-9 (4); 10.8: 36 oude 4-5-10-12 (6); 15.8: 39 oude: 1-2-3-6 (6) BENO Op het Hamse VP-terrein in het Meulenbroek werd een gloednieuwe fït-o-meter opengesteld (vh)

De Voorpost | 1982 | | pagina 35