Zevende opeenvolgende overwinning voor Peter Dhanis Martin De Winne, Noël Van den Steen en Peter Dhanis winnaars De Voorpost - 9.4.1982 - 37 MOTORCROSS Sfieciaie- lugo Di hap pij ok al k< Gel'Ufy Van Acker lukte zijn tweede koningstitel in het Gildenhuis te Eksaarde (dm) chuttersvereniging oning (jj) BOOGSCHIETEN BOKSEN len ook aandrong. De andere plaatsen werden ingenomen door een sterke Vercruysse, Van de Klooster, Doms, De Meyer en Waterschoot. De tweede serie was het Mare de Splender die de leiding nam en het er niet naar uit zag dat hij deze nog zou afstaan maar kettingproblemen na half wed strijd verdrong hem naar de achtergrond. Hierdoor kwam De Meyer aan de leiding voor Tanghe, De Winne en Van Baelen, en Ver cruysse. Bij de inters B werd Van de Klooster terug eerste voor Doms en Meiresonne. Raoul Waterschoot werd door enkele valpartijen achteruit ge zet maar kon toch nog een achtste plaats innemen. De eindzege bij de inters A ging naar De Winne voor Van Bae len, De Meyer en Vercruysse en bij de B'ers gingen de zege- bloemen naar Van de Klooster voor Gerry Doms en Water schoot. Omer Baetens kwam op een zesde plaats. Voor het paasweekend komen deze B.L.B.-rijders aan de start te De Geest is bijna de vaste koning geworden van de Overmeerse schuttersmaat- Rodeo. Hij werd voor de vijfde keer in zes jaar tijd gekroond. Hij is natuurlijk Donk Eendracht uit Berlare kroonde Rerni De Thaeye als nieuwe [i? Conserriere won een derde koningstitel in de Nieuwe Wandeling te Daknam. Hij ®r w ook al twee keer keizer (dm) \imé Conserriere behaalde zijn vierde koningstitel in «De Weegbrug» te Daknam. (dm) Bij de juniors 500 cc heeft Peter Dhanis reeds meer dan bewezen dat hij gewoonweg de sterkste in zijn reeks is. Vorig weekend te Lochristi kwam hij als vierde uit de start der eerste reeks, waar Gino van Cutsem de leiding had genomen. Op een tweetal ron den was Peter op de tweede plaats gekomen om dan de aanval op de leider te begin nen. Van Cutsem kon nog ge ruime tijd aan de leiding blijven maar moest deze dan in de laatste ronden toch afstaan. Ook de tweede reeks was Dhanis als vierde gestart maar nam hier snel de leidersplaats over om met een ruime voor sprong te winnen voor zijn teamgenoot Pascal Van der Kelen. Ook bij Franky Apers wordt het zowat de gewoonte dat hij op het podium ver schijnt wat dan ook weer ge beurde te Lochristi. In de eer ste serie was hij wel niet bij de eersten gestart maar toch kon hij zich niet zo goed in de strijd mengen. Als 250-cc-er finishte hij echter op de tweede plaats hetgeen ook gebeurde in de tweede reeks maar hier liet hij de anderen duidelijk gevoelen dat hij op wiel kwam. De eindoverwinning ging naar Van de Geuchte voor Apers en Van der Kelen. Na een lange inaktiviteit van een operatie aan de kruisbanden nam Mare Vlassenroot terug de start, zijn eerste wedstrijd werd wel als een training opgepakt maar hij kon toch zijn beide reeksen beëindigen met een zeven tiende plaats in de eindstand. Dirk Vereecken eindigde als twaalfde na een negende en twaalfde plaats in de reeksen en dorpsgenoot Guy Fran- ckaert kreeg er nog eens een pechdag bij. Na een goede seizoeninzet met een overwin ning en enkele ereplaatsen krijgt Guy de ene tegenslag na de andere te verwerken wat ook zondag gebeurde. In de eerste start raakte hij verzijlt in een valpartij maar kon bij de finish toch nog een vierde plaats der 250 cc-ers inne men. In de tweede serie werd hij na een ronde reeds te voet gesteld door een gebroken bout die de ketting deed aflo pen. Bij de 500 cc-ers nog reed Filip De Corte een negen de en een veertiende plaats en kwam op een elfde plaats in de eindstand. Nationaal 125 cc Filip De Pauw werd winnaar van de eerste reeks met een redelijke voorsprong op groot meester Stouvenackers en Combee. De tweede reeks fi nishte hij op een vierde plaats wat hem derde maakte in de eindstand op enkele seconden van tweede Combee. Johny De Witte eindigde hier op een vijfde en een zevende plaats en kwam als zesde voor in de eindstand. Derde plaats voor Marc Van Langenhove - de eerste reeks was Mare als tweede uit de start gekomen en kwam afwis selend op een tweede en der de plaats door om uiteindelijk bij de finish derde te worden. De tweede serie nam hij een vierde plaats in en kwam als derde voor in de eindstand. Bij de nationalen 500 cc reed Mare Baetens zich opnieuw in de kijker door twee opmerkelij ke reeksen te rijden. Telkens kwam hij van een veertigste plaats terug om een zesde plaats te hebben in de eerste reeks en achtste in de tweede serie. De eindstand bracht hem een vijfde plaats op maar wat meer geluk kan hem toch zeker weer aan een podium plaats doen geraken of voor een overwinning is hij met zijn huidige conditie eveneens de te duchten kandidaat. Die overwinning ging hier naar Noël Van der Steen die de eerste reeks van bij de start aan de leiding reed en won met ruim een halve minuut voorsprong. De tweede serie was hij terug aan de leiding vertrokken maar een slippertje zette hem naar de vierde plaats maar kon toch nog aan spraak maken op de overwin ning. De Hamse nieuwelingen Her man Lenaerts die uitkomt bij de 250 cc-ers eindigde op een 42e plaats na een 41e en een 46e plaats in de reeksen dit van een 65-tal vertrekkers. Bij de 125cc nieuwelingen kreeg Eric Brems dan toch wat meer geluk en kon telkens een redelijke start nemen om als dertiende te eindigen in de eerste reeks en op een tiende plaats finishte in de tweede serie. De eindstand gaf hem hierna een achtste plaats. Dirk Vlas senroot werd zevende in deze eindstand, steeds meer ziet men hem als snelstarter aan het werk wat ook te Lochristi gebeurde. De eerste reeks was hij er terug vooraan bij maar' een valpartij kwam er weer roet in gooien en ging als twaalfde over de meet. De tweede serie nam hij direct de leiding en kon zich zeer goed inzetten, enkel een paar oude ren (nieuwelingen?) moest hij laten voor gaan maar wist toch de vierde plaats te houden bij de eindmeet. Luc Verbraeken eindigde de eerste reeks op een derde plaats maar in de start der tweede reeks werd hij in een valpartij betrokken waarbij een stuur in zijn wiel geraakte en de spaken werden gebroken waardoor hij terug naar het rennerspark moest. In de hoogste categorie, de inters A-B, werd de eerste reeks op gang getrokken door Martin De Winne die deze plaats dan ook niet meer liet afnemen hoe sterk Van Bae- Assenede op zondag voor de omloop «Het Molenbos» het geen op een gans nieuwe om loop verreden wordt en maan dag trekken de piloten naar Wingene op de omloop «De Hoeve» voor een inrichting van M.C.T. De Voer waar de piloten zullen strijden voor de fel begeerde Paastrofee en ook zijn er voor enkele catego- riën punten te verzamelen voor het nationale kampioen schap. De eerste start voor beide organisaties wordt ge geven om 11 uur. D.H. De Zeienaar bokste te Utrecht een knappe kamp tegen Anton Verrups met de Beneluxtitel als inzet. De eindbeslissing werd een dubbeltje op zijn kant. Het duurde een kwartier vooraleer de Luxemburgse scheidsrechter de thuisbokser als winnaar uitriep. Na tien ronden werden de bei de boksers maar door twee punten gescheiden. Gilbert Baeyens was de eerste vier ronden de bokser die het initiatief nam en zijn opponent bestendig in het verweer trof. De beschermeling van trainer Van Driessche hield het tempo bijzonder hoog. In de vijfde ronde werd Baeyens verrast met een slag in de lever en de scheidsrechter telde tot 8. Die knock down is de Zeienaar noodlottig geworden en heeft zijn invloed gehad op de eind afrekening. In de volgende twee ronden moest Baeyens dan wel even op adem komen en Verrups gesteund door 1500 lokale aanhangers in de nieuwe zaal te Utrecht, toonde in die periode zijn vechters temperament, maar kon onze landgenoot niet meer verras sen. Fysiek stond deze er het beste voor en in de laatste ronden voerde hij een forcing. Misschien iets te ontstuimig en met wat te weinig dekking, maar met het enige doel om een eindstoot te plaatsen. In de laatste ronde plaatste Gil bert een preciese rechter di rect op de kin van de Neder lander. Deze wankelde maar kon zich gepast hervatten. Ook hier kon de scheidsrech ter tot 8 geteld hebben. Baeyens verloor maar had de grote verdienste om aan het spektakel te hebben meege werkt. Onmiddellijk na de uit spraak was hij wel ontgoo cheld. Hij had zich tien jaar lang ingezet om wat te berei ken en de kansen lager schoon en dan verliezen me een miniem verschil komt we pijnlijk aan. BENC Buffalo-treffen plaats te Lede, starten te 10 uur. Het inschrij- deelname aan de rondrit. De een organisatie van M.C. de vingsgeld bedraagt 120 fr. het ze manifestatie komt in aar Buffalo's. De inschrijving heeft geeft recht op een volledige merking voor de Nationale ir plaats in De Klub, Rosselstraat warme maaltijd in het restau- terclub-wisselbeker van d* 2, Lede van 9 u. tot 12 uur. De rant van de GB of droe hot- BMB. rondrit is een tocht over 120 dogs, een koffie, een kon- (m. km en de eerste vertrekkers sumptie, een mini-trofee en In de BLB-cross te Lochristi won Martin De Winne de eer ste reeks bij de inters en legde beslag op een derde plaats in de tweede reeks, plaats die genoeg bleek om eindlaureaat te worden bij de inters A. Ro ger Vercruysse behaalde in de reeksen een derde en een vijfde plaats en eindigde op de vierde plaats in de eindstand. Raoul Waterschoot werd der de in de eindstand van de inters B die gewonnen werd door Van Klooster voor Doms. Bij de zijspannen behaalde het duo Ramon-Goethals nog maar eens de zege. Voor de verdere ereplaatsen moest de krono geraadpleegd worden watn zij hadden alle zeven punten verzameld. Het duo va der en zoon Sagaert haalden het van Marc Van Langenho- ve-Verboven en Michel Rom- baut-Dhont. Bij de nationalen won Noël Van den Steen de eerste reeks en werd als vierde afge- vlagd in de tweede reeks. Met een betere tijd werd hij eind- laureaat bij de nationalen 500 cc waar Baetens vijfde eindig de. Philippe De Pauw zege vierde in de eerste reeks bij de seniores 125 cc en werd vier de in de tweede reeks. In de eindstand werd hij derde. Pe ter Dhanis won de reeksen bij juniores en werd eindwinnaar bij de 500 cc ers voor Van Cutsem. Bij de 250 cc rijders werd Franky Apers tweede en Guido Perreman vijfde. Motocrosskalender Zondag 11 april BMB-moto- cross te Aye, omloop van «Ry d'Amifosse». Wedstrijden voor inters (3 reeksen), nationalen 500, 250 en 125 cc, juniores 250 en 125 cc, kampioen schapswedstrijd voor de junio res 250 cc. Eerste start te 12.30 uur. BLB-cross te Assenede. Wedstrijden voor inters A en B, zijspannen, nationalen 500 en 250 cc, seniores 125 cc, juniores 500 en 250 cc, nieu welingen 250 en 125 cc. eer ste start te 11 uur. De zijspan nen en de nieuwelingen 250 cc strijden voor de kampioen- schapspunten. BVM-cross te Kerksken. Wedstrijden voor inters, zij spannen, nationalen, juniores en nieuwelingen. MCB-cross te Zulzeke, kam pioenschap van Oost-Vlaan- deren. Wedstrijden voor inters, zijspannen, nationalen, junio res en nieuwelingen. Maandag 12 april BMB-cross te Egenhoven (Leuven) om loop «Mulsportcircuit». Wed strijden voor inters (3 reek sen), nationalen 500, 250 en 125 cc, juniores 500 en 125 cc. Eerste start te 12.30 uur. Kampioenschapsproef voor ju niores 500 cc. BLB-cross te Wingene. Wed strijden voor inters A en B, zijspannen, nationalen 500 en 250 cc, seniores 125 cc, junio res 500 en 250 cc, nieuwelin gen 250 en 125 cc. Kampioen- schapsproeven voor de junio res 500 en 250 cc. Eerste start te 11 uur. De BVM-ers zijn van de partij te Lens en de MCB-piloten slaan hun tenten op te Koeke- lare. Vijfde Buffalo-treffen Zondag 11 april heeft het viifde L°k""lhoudcr en titelverdediger Cornells schoot tekort zodat Patrick Carmeliet koning werd in Smisken-Doorslaar (dm) Eddie Rossie en Rita Van Herreweghe werden koning en koningin in «Ons Vermaak» te Eksaarde. Eddie won de finale en Rita revancheerde zich in de koninginnestrijd (md)

De Voorpost | 1982 | | pagina 37