Sint-Niklase Patroonshuisdirekteur R. Syts: «Sociaalekonomische toestand ziet er somber uit Zeelse CVP neemt beshiursdeelname onder de loupe Aalst 2000 start met studie verenigingsleven Jaarverslag Wase Kamer van Koophandel Nationaal CVP voorzitter Frank Swaelen te Zele: «Meer bestuurskracht voor de gemeenten» Joris De Beule wint tekenwedstrijd Schildpadaktie Minder treinen vanuit of naar Lokeren Nieuws van de Lokerse C.V.P. VU vergadert efficiënt Foto-identificatiewinnaars 6 - 9.4.1982 - De Voorpost De jaarverslagen die de Kamer voor Handel en Nijverheid de voorbije jaren in het arrondissement Sint-Niklaas voorlegde zagen er telkenmale allesbehalve rooskleurig uit. Nooit eerder had een balans echter een zó ontgoochelend effekt als dit vorige vrijdagavond het geval was na de statutaire algemene vergadering in het Patroonshuis te Sint-Niklaas. Niet alleen voor een groot gedeelte van de bevolking maar ook voor tal van ondernemingen en bedrijven ziet de toestand er vandaag uitzichtloos en somber uit. «Ons is het er niet om te doen een zondebok te vinden, die we met alle zonden van Israël zouden kunnen beladen. Prijsstijgingen van energie, verhoging van rentetarieven en zoveel andere faktoren droegen bij in het tot stand komen van de precaire situatie van vandaag. Zelfs de waardevermindering van onze Belgische munt kan het tij niet doen keren en de toename der werkloosheid indijken» aldus direkteur R. Syts. Een vermindering der rentabi- dag gelegd ten aanzien van de index. De noodkreet van dit liteit gaf aanleiding tot sluiting geleidelijke achteruitgang van memorandum schijnt bij de re- van vele bedrijven. De werk- onze ekonomie. Bij gebrek gering niet in dovemansoren gelegenheid daalde zo sterk aan een samenhangend ekono- terecht gekomen te zijn. Vol- dat ons land nu opgescheept zit misch, sociaal, financieel en gens de h. Syts werd het de met een leger van een half budgettair beleid, stelde men hoogste tijd. Via de volmach- miljoen werklozen. «Men kan zich in ons land tevreden met ten vraagt men bijzondere in- zich terecht afvragen waar dit het nemen van geïmprovizeer- spanningen van iedereen maar gaat eindigen» aldus de direk- de en fragmentarische beslis- volgens de direkteur hangt de teur van de Kamer voor Han- singen, het geen al te vaak ten tewerkstelling van onze natie del en Nijverheid. België was koste van de ekonomie ge- ervan af en uiteindelijk dus volgens hem tot het begin der beurde. Vandaar het memo- onze welvaart. Volgens hem zeventiger jaren één van de randum dat de Kamers van werd dan ook een stap in de meest welvarende Europese Koophandel tot de regering goede richting gezet en hij was landen met een zeer gunstige richtten. Hierin werd o.a. ge- ervan overtuigd dat weldra de handelsbalans en een stevige pleit om een eind te stellen aan eerste tekenen van herstel van munt. Nauwelijks tien jaar la- het toekennen van overheids- ons land zullen blijken. «Op ter zouden we echter al aan de steun aan onleefbare bedrij- hoop van zegen!» zo besloot de rand van de katastrofe zitten, ven, de niet gerechtvaardigde h. Syts zijn verslag over de Volgens de h. Syts hebben on- uitkeringen van de sociale ze- werking gedurende het jaar ze regeringen in elk geval te kerheid en het vasthouden aan '81waarvan we hieronder de weinig waakzaamheid aan de de koppeling der lonen aan de hoofdlijnen weergeven. Breigoed Voor de fabrikanten die de nodige inspanningen doen, zich bedienen van de nieuwste technologieën en de mode op de voet blijven volgen, zijn er volgens de Kamer zeker over levingskansen. Het man-made fluweel maakte vorig jaar zelfs een goede beurt met een winst van 4% in gewicht en 7% in waarde. Het man-made éping- lé verloor lichtjes terrein en bij de platgeweven meubelstoffen bleef de waarde omzeggens ge lijk. Een positief punt is dat de invoer van stofferingsweefsels daalde (komt ten goede aan onze handelsbalans). Tapijten De bedrijvigheid in deze sek- tor is er het voorbije jaar aan merkelijk op vooruit gegaan. De totale uitvoer steeg met 9% in gewicht en de waarde met 12%. Groothandel breigoederen Hier werd een daling der ver koopcijfers genoteerd ten op zichte van het vorig jaar. Wei nig spektakulair echter en vol gens de prognoses zal men het zelfde peil dit jaar kunnen be houden, mits hard werken en het nemen van risiko's. Kousen en sokken Het werd in deze sektor een gans jaar zoeken om de ver koop te stimuleren. Slechts zij die enkele produkten op de markt konden brengen die plots door de evolutie van de mode werden gevraagd, kon den eind '81 vaststellen dat hun zakencijfers tegenover het vorig jaar geen daling kende. Positief is dat de Belgische klanten nog steeds verkiezen, in eigen land te kopen omdat daar kan gerekend worden op een degelijke levering en re gelmatige herbevoorradingen, wat van ingevoerde artikelen niet kan gezegd worden. Konfektie Sinds jaren is de sektor kon fektie ziek omdat die te kam pen heeft met de invoer uit landen met lage loonkosten en waar tevens goedkopere ener gie gebruikt wordt. Tal van konfektiebedrijven hebben dan ook hun deuren moeten sluiten. Sommige laten hun produkten in Noord-Afrika produceren en anderen wijken uit. Het wordt volgens de Ka mer dan ook de hoogste tijd dat de regering daadwerkelijk gaat ingrijpen om onze eigen bevolking te vrijwaren tegen de invoer uit die landen die ons sociaal-ekonomisch klimaat sinds jaren storen. Textielverdeling Net als in 75 werd het in 81 voor deze sektor een erg slecht jaar. Enkel de dralon-pool- weefsels gingen niet in dalende lijn. Ook al werden de kosten op alle vlakken gedrukt en is de personeelsbezetting ekono- misch verantwoord, toch heeft de veredeling van tekstiel de grootste moeite om niet ten onder te gaan. Bouw Ook de bouwsektor is het vo rig jaar bijzonder slecht ver gaan Het aantal bouwvergun ningen viel scherp terug en al even scherp steeg het aantal falingen en werklozen in deze sektor. In het Waasland wer den vorig jaar nog slechts 586 bouwvergunningen uitgereikt voor woongebouwen (dit is bij na de helft van in '79) en werd voor het eerst de kaap der duizend volledig werklozen overschreden. Toch is er in de bouwsektor dank zij de re cente b.t.w.-maatregel hoop op reële beterschap. De Zeelse CVP afdeling hield in aanwezigheid van nationaal voorzitter Frank Swaelen een open partij-kongres. De bedoeling van het lokaal bestuur was tweeërlei: een evaluatie opmaken van vijfjaar bestuursdeelname en anderzijds de komende gemeente raadsverkiezingen voorbereiden. Voorzitter Roger Van Hecke meende dat dergelijke gewetens onderzoek noodzakelijk is om een open politiek te kunnen voeren. De leden kregen de kans om een oordeel te vellen over de gedragslijn van de partij tijdens de voorbije beleidsperiode. Anderzijds vroeg de voorzitter de vergadering de bevestiging van de in het bestuur genomen beslissingen. Schepen Karei Poppe gewone dienst een te kort ^enHff"en; kreeg de opdracht om de vertoonde van 1.139.500 F. In 1981 een overschot van voorbije periode in de ge- Spreker gaf de werkelijke 54.712.000 F. en 1211 op- meentepolitiek voor zijn eindcijfers van de volgende centiemen volgen perekwa- groep te evalueren. Hij jaren met de toegepaste ge <rf de 1600 van vroeger, verdeelde zijn betoog in opcentiemen als richtpunt, bchepen Karei Poppe drie onderdelen: het finan- In 1976 een overschot van meende te mogen bevesti- ciële aspekt, de gerealiseer- 15.142.000 F. en 1100 op- êen dat met die gunstige de wegenwerken en bou- centiemen; c,jfers voor ogen er kan wingen en het verwezenlij- In 1977 een overschot van 8ezegd worden dat de ge- ken van het vooropgestelde 23.896.000 F. en 1300 op- meente °P een gezonde fi- CVP programma. centiemen; nanciële basis wordt ge- De schepen oordeelde dat In 1978 een overschot van stuurd en op een zeer eko- met de CVP medewerking 35.714.000 F. en 1600 op- nomische manier tewerk de gemeente er financieel centiemen; 8aat-. behoort tot de op vooruitgegaan is. Hij In 1979 een overschot van weinige gemeenten in het vertrok van het dieptepunt 39.573.000 F. en 1600 op- !a"d< d«e nog een sluitende in 1975, toen zijn groep centiemen; begroting hebben en met niet in het schepenkollege In 1980 een overschot van de eindcijfers voor ogen is zat en de gemeente op de 60.276.000 F. en 1600 op- het wel de "af». aldus de heer Poppe. Door dit zuiver financieel beleid, heeft de gemeente nog echte toekomstmoge lijkheden en na een flauwe periode tussen 1971-1977, aldus spreker, kende de ge meente de volgende jaren een steile heropbloei bij het realiseren van grote openbare wegenwerken Schepen Poppe citeerde hierbij de twee slagaders van de gemeente: de Kou ter en de Dries- en Eist- straat en de bouw van een nieuwe gemeenteschool. Anderzijds werden er be langrijke onderdelen van het Totaal Rioleringsplan uitgevoerd. Als derde punt evalueerde de schepen het ABC van de CVP, waarbij het program ma stond aangegeven waar mee naar de verkiezingen 1976 werd gegaan. Hij meende dat een groot deel van het programma door toedoen van de CVP man datarissen werd gereali seerd. Hij liep het rijtje af en meende dat de program mapunten die sloegea op de bejaarden, de cultuur, het OCMW, de gastarbei ders, het grondbeleid, de gezondheidszorg, de ge handicapten, gezin, huis vesting, inspraak en infor matie, jeugdbeleid, land bouw, sport, onderwijs, veiligheid op de weg, te werkstelling, verkeer en vervoer werden uitge voerd. In alle objektiviteit citeer de hij ook de programma punten, die er niet kwa men: het oprichten van een VZW om de gemeentegoe deren te beheren, de Zui delijke Omleiding, een ge- zins-vervangend tehuis, op richten van interzonale telefooncellen. In haar pro- Voorzitter Swaelen sprak op het open CVP kongres te Zele het slotwoord uit. Hij ontleedde de huidige politiek die op nationaal vlak wordt gevoerd en toet ste die aan de gemeentepo litiek. De heer Swaelen bevestig de dat zijn partij volledig achter de gevoerde politiek staat die door de regering naar voor wordt gebracht. Hij gaf toe dat de genomen maatregelen hard onaange naam en onpopulair zijn, maar het voornaamste is dat het land momenteel ge regeerd wordt, hetgeen voorheen met de socialis ten in de koalitie niet kon. Hij meende dat men op de goede weg is en dat de problemen waar het land mee opgescheept zit dege lijk worden aangepakt. Er moet een kontinuiteit in het beleid komen en de CVP zal, volgens haar voorzitter, alles in het werk stellen om de vier jaar rond te maken. Volgens de heer Swaelen behoort België nog altijd tot de rijkste tien landen van de wereld, maar door de huidige ekonomische- en maatschappij krisis wordt die rijkdom onder mijnd. 55 ten honderd van de be werkte produkten zijn be stemd voor de uitvoer. liet land heeft geen natuurlijke rijkdommen en is als dus danig aangewezen op het bewerken en verwerken van grondstoffen. Het pro bleem ligt in het feit dat de produkten te duur en voor bijgestreefd zijn. Er moet naar nieuwe sektoren ge zocht worden. De regering treft nu maatregelen in trei nen, die niet populair zijn, maar noodzakelijk om tot een herstel van de produk- tie en de werkgelegenheid te komen. Het regeringsbe leid is evenwichtig en recht vaardig en kan gezien de krisistoestand verdedigd worden aldus de CVP voor zitter. Voorzitter Frank Swaelen meende dat er een band moet zijn tussen hetgeen op nationaal vlak wordt voorgehouden en de te vol gen gedragslijn op gemeen telijk vlak. Er moet een klimaat van soberheid in de gemeenten komen. In die optiek moet de CVP haar programma opstellen voor de komende gemeente raadsverkiezingen. De ac centen moeten verlegd worden en er moet een goede menselijke verhou ding komen. De CVP, die bestuurt in 3/4 van de Vlaamse gemeenten, heeft een taak te vervullen. Hij vroeg dan ook dat bij het samenstellen van de lijsten er veel belang aan de per sonen gehecht wordt. Ze moeten bekwaam, geloof waardig, ernstig zijn en vertrouwen hebben. An derzijds moet er een even wicht zijn tussen de jeugd en de ervaring en moeten de vrouwen interessante Een jury, samengesteld uit een vertegenwoordiger van de jeugdraad, een afgevaardigde van de gezinsraad en twee leraren van de Koninklijke Akademie voor Schone Kunsten heeft tijdens een vergadering de tekening ge maakt door Joris De Beule, Geerstraat 52 te Dendermon- de, bekroond als beste inzending. De tekening van Joris De Beule zal dan ook worden overgemaakt aan de Werkgroep Schildpadaktie van de BRT. Deze tekenwedstrijd ning van Joris De Beule werd opgezet door de Den- over te maken aan de BRT, dermondse Stedelijke Ge- dan werden na beraadsla- zinsraad en de Werkgroep ging toch nog een aantal Speelpleinen van Dender- werken bekroond. Voor monde en dit naar aanlei- kinderen geboren in 1970 ding van de Schildpadaktie zijn dat Nathalie Van Be- voor veilig verkeer voor ver, Jan Van Schoor, Koen iedereen. Niet minder dan Verdurme, Vera Declerck, 1600 kinderen namen aan Catherien Van de Putte, de wedstrijd deel, wat zon- Christel Vzn Gucht. Voor der meer wil zeggen dat de de kinderen geboren in direkties en de leerkrach- 1971 werden bekroond: ten lager onderwijs uit Mark Van Ackoleyen, Filip Dendermonde hun uiterste Van Belle, Philippe Van best hebben gedaan om Caeneghem, Marleen Ver hun leerlingen te motiveren bruggen en Erwin Verho- om aan deze wedstrijd deel len. Joris De Beule, Bert te nemen. Het tema van Van Kerckhove, Wendy deze tekenwedstrijd was De Saert, Kathleen Ver- «Hoe zou ik als kind, mijn eecken en Bart van Acko- straat willen hebben?». Om leyen werden de beste bij deel te kunnen nemen aan de kinderen geboren in deze wedstrijd moest men 1972 en voor het geboorte leerling zijn van het lager jaar 1973 gingen de prijzen onderwijs en woonachtig naar Martine Van Ighem, zijn in Groot-Dendermon- Saskia Bertin, Greet De de. Koker en Sandra Du- Rf.lnnt H» i.,r» Hp ti-ltr- mnm»h F.riwin Pp Cnck Johan Van den Veken, Sonja De Kinder en Hele na De Beule zijn de win naars bij de kinderen gebo ren in 1974 en voor het geboortejaar 1975 koos de jury de tekeningen van Koen Van Geertruyen, Maarten Geerinckx, Tom Duerinck, Kristien Van Den Bossche en Dany Peeters. De officiële prijsuitrei king zal plaatshebben op zondag 18 april om 14 uur op het stadhuis te Dender monde en gevolgd worden door een optreden van het reizend jeugdteater «Nele» met het stuk «De ratten vanger van Hameien» (om 15 uur). De bekroonde kin dertekeningen zullen bij die gelegenheid ook ten toon gesteld worden. De inkom is gratis. Tijdens de beheerraad van de NMBS van 26 fe bruari werd voorgesteld, een reeks treinverbindin gen tussen Antwerpen en Gent-Sint-Pieters af te schaffen, speciaal voor treinen met bestemming of vertrek Lokeren. Volksvertegenwoordiger Freddy Willockx toont zich met heel wat pendelaars bezorgd om de kon- sekwenties van die maatregel en verwacht van minister De Croo een opsomming van de argumen ten ter staving van het voorstel en wil ook weten in welke mate het voorstel kans maakt om in praktijk te worden omgezet. (w.v.) Plasticverwerking In deze sektor wordt achteruit gang vastgesteld, niet alleen voor de binnenlandse afzet maar ook voor de export. Het is immers duidelijk dat de kri sis niet alleen ons land treft, maar gans Europa. De defen siekracht bij de buitenlandse konkurrenten werd scherper én werd gekoppeld aan het aanwakkeren van nationalisti sche koopreflexen. Door de hoge kwaliteit der Belgische produkten en de hoge lonen bij ons. kunnen de Belgische producenten dan ook maar weinig kompetief zijn op het prijsvlak. gramma è!óa vroeg de par tij ook een kontrole van de gemeenteraadsleden. Sche pen Karei Poppe meende dat dit zeker is gebeurd. De CVP fraktie was tijdens de raadszittingen toonaange vend en toonde zich een stok achter de deur voor het schepencollege. Hij noemde dit goed, niette- genstaand op sommige mo menten de tussenkomsten nog al scherp overkwamen. Hij meende dat er mag ver schild worden van mening als dit later in de groep uitgepraat wordt, hetgeen dan wel gebeurde. Na de evaluatie van het gemeenteleid door de CVP, gaf Paul Schoolmees ters uitleg over de poll-akti- viteiten. De kandidaturen hiervoor worden ingewacht tot 18 april en op 16. mei 1982 zal de poll gehouden worden. BENO Metaal Alhoewel Nobels-Peelman er in '81 in slaagde de volledige tewerkstelling te verzekeren, diende tijdens het laatste tri mester van vorig jaar toch al ernstig rekening gehouden te worden met een gedeeltelijke werkloosheid. In Irak, Lybië en Saoudi-Arabië werden be langrijke opdrachten vervuld. Nobels Group n.v. bouwde 1400 woningen in het door aardbeving getroffen gebied van El Asnam (Algerië). Toch staan er zware problemen voor de deur Er is de totale terug val van de overheidsopdrach ten. Dus mag ook de voorziene bouw van een stormstuw in de Schelde afgeschreven worden. Ook van de kant van de staal industrie werden reeds ver leende opdrachten met vele maanden achteruitgeschoven. Meer dan ooit tevoren zal No bels-Peelman zich op de export noeten gaan richten. Maar Jan zal moeten gerekend wor den op de overheid, vermits de ongeremd stijgende staalprij- zen en de hoge interest-poli tiek niet langer binnen de kon- trolesfeer van deze onderne ming blijven liggen. Op de scheepswerven te Temse dien de men over te gaan tot de afdanking van een honderdtal arbeiders. De vooruitzichten in deze sektor blijven erg zorg wekkend gezien het orderboek medio '83 volledig zal afge werkt zijn. plaatsen krijgen, daar ruim de helft van de kiezers vrouwen zijn. De verkiezingen worden door mensen gewonnen, was de opinie van voorzit ter Swaelen. De CVP voorzitter was an derzijds van mening dat aan de gemeenten meer be stuurskracht moet gegeven worden, dat was één van de bedoelingen van de fusie- wet. Er werden grotere leefbare en bestuurskrach- tige entiteiten gecreëerd, maar men gaf ze te weinig verantwoordelijkheid en autonomie. BENO De vzw Aalst 2000 is In het kader van haar onderzoekswerk over het kultureel beleid te Aalst, gestart met een studie van het verenigingsleven in Groot-Aalst. Het biblioteekwezen, het Kultu reel Centrum, de Socio-Kulturele infrastruktuur werden in eerste instantie onderzocht en de rapporten hierover zijn aan de eindredaktie toe. Nu wordt het verenigingsleven onder de loepe genomen. Groot-Aalst is zo'n 800 vereni gingen rijk: postzegelklubs, turnverenigingen, vogellief- hebbersklubs, toneelgroepen, vormingsverenigingen, gepen sioneerdenbonden., Vanaf deze week zullen mede- werkers van Aalst 2000, per- soonlijk de verantwoorde lijken van de gekende Aalster- se verenigingen bezoeken met een uitgebreide vragenlijst, waarin gepeild wordt naar o.a. de aktiviteiten van de vereni ging, de bereikte bevolkings groep, de betrokkenheid bij de gemeentelijke adviesraden, de huisvesting, de problemen van de vereniging enz. Aalst 2000 gaat ervan uit (zoals bij de andere onderzoekspro- jekten) dat een efficient stede lijk beleid slechts gevoerd kan worden als er voldoende en juiste informatie bestaat over de bestaande situatie. Uit het onderzoek van het ver enigingsleven, zal, na verwer king, een inventarisatie kun nen opgemaakt worden van de mogelijkheden en de proble men van de verenigingen, zo dat leemten en behoeften hier uit kunnen besloten worden. Voor dit omvangrijk onder- Gas en elektriciteit Het elektriciteitsverbruik in 1980 voor het eerst get was, heeft zich in '81 vt gehandhaafd. De achte gang der industriële konsi tie bleef beperkt tot 2,1% de huishoudelijke sektor s p men een stijging van 2% p De verkoopprijs van de triciteit nam vorig jaar toe bijna 40%, hetgeen ve zaakt werd door de stijgii de aankoopprijs der brant fen voor de centrales, het indienststellen van et nieuwe distributiekabines uitrusten van nieuwe wijkt het vervangen van oudt vengrondse netten door grondse kabels wordt eenl ciale uitgave voorzien plaatsen van een belanj hoogspanningstransport! tussen Driegaaien en de seelse Vijverstraat. Opvallend is de stijging het gasverbruik voor niet- houdelijk verbruik Dat| hoofdzakelijk te wijten aan het omschakelen van een aantal reeds best bedrijven en het aan; van enkele nieuwe vestig De gasprijs steeg in de van het voorbije jaar ook sterk. En dat was weer te wijten aan de prij Distrigas moet betalen aa Nederlandse Aardolie schappij. De verkoopprijs rief B voor verwarming) juli '81 lag één derde h dan die van juli '80. T.v. -distributie Vt Het aantal aangesloten I steeg van 20.000 (in '80) 24.000 (eind '81) Het toe gen van Duitsland 3 aar zenderpakket is nog niet beurd, maar zodra de R. met haar installaties klai i®1 maakt de maatschappij et If getwijfeld werk van. Ontwikkeling Linker-Scheldeoever opi vM De infrastrukturele ontslu int< de Linker Scheld» werd vorig jaar verderj 4600 meter nuttige oeve 280 ha bouwrijpe tem worden nu aan kandida vesteerders ter bcschikkit steld. En deze interesse n e" stilaan ook konkrete voilc'"; aan. Zo werd ons meegeiS(* dat besprekingen aan met een houtoverslagbi en een aantal firma's die bezighouden met de overslag van L.P.G. Oo aantal kleinere bedrijven den reeds een aanvraag it een vestiging langsheci water. hnj de Het partijbestuur van de Intussen is een werkgroeJarl C.V.P.-Lokeren kwam op dins- zig het programma op te dag 30 maart samen onder ken voor de verkiezingen, voorzitterschap van Volksver- eerste bespreking wees u tegenwoordiger Miet Smet op het gemeentebestuur vee dinsdag 30 maart. realiseerd heeft tijdens Met unanimiteit werd burge- voorbije jaren en zo van l meester Hilaire Liebaut aan- ren DE groene Waasla geduid als kopman voor de lijst stad heeft gemaakt, van de gemeenteraadsverkie- In het kader van de zingen van oktober eerstko- informatieèavonden over mend. gemeentetijk beleid die De volledige lijst zal samenge- C.V.P. de voorbije jaren steld worden in de maand juni, ganiseerd heeft, worden nadat een poll van alle leden maanden apnl en mei no haar goedkeuring gehecht wijken Heiende, Oude Bn heeft aan de modellijst. nogmaals Oudenbos bez< I.s.m. het vormingscentrum Lodewijk Dosfel organiseert de Volksunie van het arrondis sement Sint-Niklaas een kur- sus waarin aandacht zal wor den besteed aan de manier waarop je efficiënt kan deelne men aan vergaderingen. Op 13, 19 en 20 april om 20 tl Stad Nantes, Grote Ma Sint-Niklaas. Johan Bell geleidt de cyklus. Driehol frank betaal je voor del reeks. Bellen naar Jan-I Maes (031/76.51.30) als] wil laten inschrijven, Odette De Kimpe en Gery Ruys wonen allebei aan de Spinnerstraat 15 in Hamme. Zij wonnen resp. de eerste en tweede prijs van de foto-iden- tifikatiewedstrijd die door de Oostvlaamse toeristische fede ratie georganiseerd werd en behalve in Gent, Zottege Geraardsbergcn ook in 1 me gepaard ging aan een en diatentoonstelling. DeP de prijs werd in de wad sleept door Lutgarde j. Wachter, Kapellestraat Hamme. zoek, waarvoor Aalst 2000 hoopt op de positieve mede werking van de verenigingen, heeft de studiedienst beroep gedaan op een tiental werklo zen, die mits vrijstelling van stempelkontrole, vrijwillig de baan opgaan met de vragenlijs ten. Er zijn nog een aantal medewerkers tekort. Langs deze weg had de vzw Aalst 2000 graag een oproep gedaan: wie werkloos is en graag meewerkt kan terecht op het sekretariaat van de studie dienst: Korte Nieuwstraat 12 te Aalst. Tussen 8 en 17.30 uur kun je telefoneren: 78.89.84. Willy De Cock stemde voor Tijdens de jongste gemeenteraad te Dendermo de legde SP-fraktieleider Norbert De Batselier et Ij motie voor om van de stad Dendermonde et kernwapenvrije zone te maken. In dezelfde mot :r wordt aan de regering ook gevraagd het transpc s van kernwapens niet via Dendermonde te latt r geschieden. Niet iedereen was het met deze mot eens. Onder meer volksvertegenwoordiger Frai Verberckmoes van de PW niet, die meende d men dergelijke inspanningen niet unilateraal m< doen. Volgde dan de stemming ovef deze motie. II e vele rumoer speelde ons echter parten en zo kwa °I het dat wij enkele gemeenteraadsleden in o:11 artikel verkeerd hebben laten stemmen. Voor an PW stemde Willy De Cock voor de motie, mev u' Crombie-Baeten onthield zich en de heren Vea" berekmoes en Van Gaever stemden tegen. P Daarmee heeft iedereen gekregen waarop li a8 recht heeft.

De Voorpost | 1982 | | pagina 6