Erpe-Meerse aprilvis Oostbergkomitee in Temse bereidt nieuwe akties voor Begroting kostte Lebbeekse raad uren Ouderkomitee St.-Jozefschool vierde vijfjarig bestaan Teledienst organiseert gespreksavond Tien jaar vriendschap in 't Scoutshuis te Sint-Niklaas Onvrede i.v.m. onteigeningen AALSTERSE DIEPVRIESCENTRALE BEDEVAARTEN VOLKSVERTEGENWOORDIGER Norbert DE RATSELIER 8 - 9.4.1982 - De Voorpost In een brief met hoofding Veeweide - Instituut voor Veeartsenij- de grap slechts een matig suk- kunde kreeg de bevolking van Erpe-Mere vorige week een ses kende moet zeker gezocht «Bericht aan alle bezitters van huisdieren» in de brievenbus. worden in het feit dat de brief In deze brief stelde het Ministerie van Volksgezondheid een akute druk besproken werd onder de Niklaas een ontmoetingsplaats te maken. De keuze viel op Tien jaar geleden werd besloten, voor de leiding en oud- stoflaag op de grote trommel. leiding van scouts en gidsen van alle groepen van Sint- Ondanks het feit dat de leden van de Golden nu o.a. dokter, epidemie van enctiliasis vast, een aandoening die waarschijnlijk bevolking, van virale oorsprong is. Gedurende de week, die aan 1 advokaat, leraar, e hun optreden even studentikoos Deze riekte kan steeds vol- Hoewel bij de gefopten ver- april voorafgaat, is het vaccin werd vorig jaar verlaten, en nu is er het ruime hoekkafé in een lokaal tegenover de Sint-Jozefkerk, op Tereken. Na een twee jaar werd het huis verkocht, en vond men een de oude djd Gm. onderkomen in de Driekoningingenstraat. Dat lokaal ge[d vergaten ze hun tekst, de Baron D'Hanisstraat. gens het schrijven door schillende bejaarden waren, het belangrijkste onderwerp rechtstreeks kontakt overge- liepen toch ook een aantal geweest van de gesprekken, bracht worden bij de mens en mensen in het valstrik, waar- Aldus begonnen velen te twij- leiden tot impotentie. Om deze van, volgens de loketbediende felen en om zich niet belache- epidemie tijdig in te dijken van bureel 9, waar men het "ujk te maken bleven ze dan dienen alle huisdieren te wor- zogezegd vaccin kon verkrij- maar afwachtend thuis, den gevaccineerd. Het vaccin, gen, men het niet zou gedacht schap van dat oraal kan worden toege- hebben! Daarbij komt nog dat velen y^e bebbe. diend, kon op donderdag 1 Toch kan de aprilvis niet als zich de voorgaande jaren her- april tussen 9 en 12 uur en mislukt worden beschouwd, innerden, waar telkens een tussen 18 en 20 uur gratis afge- vermits een aantal twijfelaars aprilgrap op touw werd gezet haald worden op het gemeen- naar het gemeentehuis hadden volgens hetzelfde scenario: de tehuis. getelefoneerd het nummer mensen naar het gemeentehuis De brief was ondertekend stond eveneens in de brief ver- lokken, door de verantwoordelijke meld om inlichtingen in te veearts, dr. P. Nis en door de winnen. Zo is er de kwestie geweest êvoiüeeVd, maar de'geai direkteur-generaal, F.P. De- van de gratis plastiek vuilzak- het Scoutshuis is eebleven klittelaere. De echteenote van een eekend a„.^coulsnuis ts geoieven. alles werd goedgemaakt door het laaiend enthousiasme van het publiek dat keihard Het Scoutshuis: voor velen ze «Scoutshuisliefde» ge- meebrulde met oude krakers als roept het een stroom herinne- trouwd, en inmiddels is er al Komt kameraden«Patrouil- ringen op aan lange vrijdag- en voor opvolging binnen 15, 20 leiders komen getreden», Een zaterdagavonden, in het gezel- jaar gezorgd. Nederlandse Amerikaan», enz. vrienden. Vorig weekeinde hebben wij dit Het'Zeemanslied» moest maar We hebben er wat afgelachen, alles uitgebreid gevierd. Vrij- lierst dnemaal herhaald wor- en de sluitingstijd werd zelden dagavond begon het feest met den met een S0i0.0ptreden er ger espekteerd. Eerst waren we een receptie, naar aloude hij. Atmosfeer! er groentjes, nieuwkomers. La- scoutsgewoonte niet met ter habitués, en nog later be- schuimwijn, maar met bier. De gonnen we ons af te vragen of mensen die hier uitgenodigd Boven was een bodega voor wij ook zo jong en onnozel waren hadden allemaal al eens zien, waar men wijn kon drin- geweest... We zijn ge- achter de toog gestaan als lid ken en een hapje eten, en het van de tapploeg. Later op de werd steeds later en later, en avond verhuisde het hele gezel- vroeger en vroeg. Mra^s»^eH^te»ofn<tpeiopfr!iftpn ken' vermeende gemeente- Ergernis van vele ouders, van schap naar de zaal Terminus, Matige opkomst behcërd'e, poogde zich alsnog kofSmen'ïïeeln over f T T" "Z "Z™ ,'f Toch was er T '7 "Br Was deze brief te doorzichtig een houding geven en vroei Sbere Te dXa laat werd, en de muziek zelden dansen en waar nog méér volk dagmorgen al volk voor de opgesteld of was de bevolking dan maar naar een pakje rat- die "Si was eS 2flc/fr werd Sezet Er stond bIl?"enk?nj... u c ^xstkaarting, en s namiddags te zeer op rijn hoede, feit is dar tenvergif. Aldus moist L ten- v™r vXn?iaa^»l dan ook c"**™ f"s'n\€n Scaup- u.erd de sporthal van he, de opkomst eerder matig te minste niet met lege handen JeTanto Xario^S, te zomernachten hup gans de zaterdag open. Je koUege een volleybal,omoo, Teledienst nodigt alle belangstellenden vriendi lijk uit op een gespreksavond over: Schrijven n onze bejaarden af?» op dinsdag 27 april 1982 om 2 uur in bet Stadhuis te Dendermonde. We gaan pogen zicht te krijgen op de plaats e situatie van de 3de generatie in onze modern samenleving. Dit zal gebeuren langs «en vraaggesprek van voorzitter, P. Roggeman, met de heren Luk VO nationaal sekretaris van de Kristelijke Bonden va Gepensioneerden, en Franck SZONYI, nationaal a kretaris van de Vlaamse Federatie van Socialistisch Gepensioneerden. Het zijn twee mensen die via hu beroepsbezigheid voortdurend gekonfron teerd wo den met de realiteit van de 3de leeftijd. Vragen die ongetwijfeld ons aller aandacht gaaz de houden, zijn ondermeer: - Welke positie krijgen bejaarden in onze samenk ving toebedeeld? Worden zij behandeld als vo waardige mensen met eigen behoeften en noden - Hoe verhouden andere leeftijdsgroepen zii tegenover hen? - In welke mate geven wij hen de kans hun eigt levenswijze te bepalen en konkreet gestalte noemen was. huiswaarts keren. Slechts een tiental personen meldden zich aan om het vac- Druk besproken tin te komen afhalen. Eén van de redenen waarom dacht worden om de aprilvis ten gronde te doen slagen. Zaterdag werd in zaal Familia, P. Vander Jeugdlaan een Blommaert, schatbewaarster ouder wiens kinderen naar de toneelopvoering gegeven door de Bolhoeden uit Moerzeke. De C. Van Caenenberg. Verder Sint-Jozefschool gaan in de voorstelling van «De Pronostiekburgemeester» had plaats naar maken nog een tiental leden Dr. Heyleboslaan kan deel uit- aanleiding van het vijfjarig bestaan van het Ouderkomitee Sint- deel uit van de werkgroep. maken van de werkgroep. Men Jozef uit de Dr. Heyleboslaan. Dit is een werkgroep die als doel Tijdens de schoolmaanden dringt daar sterk op aan want heeft mede te werken aan de uitbouw van de school aldaar. Met wordt er iedere maand verga- zoiets kan alleen maar de band een beperkt aantal mensen wil men meebouwen aan deze school, derd. Het is een vergadering tussen kind, ouders en school die wordt bijgewoond door de verstevigen. Momenteel mag Men heeft al heel wat verwe- Sint-Niklaas en Kerstfeest, schooldirektie en een afvaardi- de werkgroep zeker niet kla- zenlijkt in die richting. Denk Aktiviteiten die geld in het ging van de leerkrachten. Daar gen. maar aan de zandbak op de kastje brengen: Vlaamse ker- worden ideeën en voorstellen speelplaats die door de ouders missen, taartenverkoop, fris- naar voren gebracht en uitge- toneelopvoering was de zelf werd opgericht, aan het koverkoop, enz. Want alles werkt. De bedoeling is dat di- s'art van v'er"ng van ^et schenken van drie bandrecor- wat er verzameld wordt gaat rektie, leerkrachten en ouder- v'i^ari8 bestaan van het ou ders die de leerkrachten kun- volledig naar de school toe. komitee hun krachten bunde- derkomitee. Op 5 juni ter gele nen gebruiken voor hun onder- Voorzitter van deze werk- jen voor de verdere uitbouw 8er)heid van de Vlaamse ker- richt. Daarrond cirkelen aller- groep is R. Waegeman, verder Van deze school. mis aldaar wil men het vijfde lei andere aktiviteiten die is daar nog ondervoorzitter L. werkjaar op een goede manier vooral op de jeugd mikken: De Schrijver, sekretaresse: J. Belangrijk is ook dat ieder afsluiten. hadden we graag buiten ple- kon er oude caféspelen komen gespeeld met zeven ploegen, zier, soms nogal luidruchtig, uitproberen, 's Avonds retro- Zondagavond was er taptoe Af en toe kregen we een verma- avondin uniform. De meesten voor wie nog kon. ning van de politie, maar nooit waren ook inderdaad in al of £en weekend zoals in de oude werd er ruzie gemaakt, nooit niet volledig uniform komen dagen, met toch veel 'jong was er geweld! Alleen plezier, opdragen, en er was een optre- volk», we waren allemaal «ver bier, muziek, vriendschap, den van de Golden Electric, bonden door éénzelfde wet», en... liefde. Deze band is al enkele jaren die van de vriendschap. De meesten van ons werden er niet meer operationeel, en dat E.D. verliefd, sommigen zijn met de- was duidelijk te zien aan de Beantwoordt de bestaande dienstverlening asj hun noden en verwachtingen? - Worden de bestaande sociale voorzieningen (v tehuizen, verpleegtehuizen, revahdatiedienstei door de jongere generatie niet al te gemakkelij gebruikt als een vluchtheuvel om hun ven woordelijk t.a.v. ouders of grootouders af schuiven? Voor meer inlichtingen: TELEDIENST (Centi waar mensen met vragen en moeilijkheden terecl|| kunnen Dienst voor Vrijwilligershulp), markt 29, 9330 Dendermonde. Tel.: 052/21.51.L Dinsdag vergaderden de zich inschrijven en niet kosten- en batenanalyse vroede vaderen van Lebbe- eens meer omzien. Maar ze sluit met een negatief saldo ke over een serieus agenda, ontvingen toch telkens een van 6.581.041 fr. «En de Alles verliep redelijk vlot aangetekend schrijven. Als kosten voor huisvuilver- Onder het motto «Van Oostbergwijkkomitee opnieuw de voorstelling van feiten is Over de aard van die naar Actiekomitee» zetten woordvoerders van Oostberg betwistbaar. Volgens het ko- werd nog niet uitgeweid, en Fonteinstraat zaterdag jl. tijdens een perskonferentie miI« M« to,°°8 °P de 6=™ hun standpunt uiteen omtrent de laatste fase van de tmgen de nunnehjlte schikking raadsverkiezingen van 10J F. te ondertekenen, zeggend dat ber zeiden de woordvo* onteigening in deze straten. Het komitee is het niet eens personen x en y a, gete_ dat het komitec geen p met de voorgestelde prijzen, beschouwt de vergelykings- kend hebbeili huewe| da, nict jjtieke koers voert of wil 4 punten ter bepaling van de prijzen onaanvaardbaar en waar is. Vooral dit punt zit het en bijgevolg niet aan dt protesteert vooral tegen de manier waarop, volgens hem komitee hoog; meenteraadsverkiezingen y° de onderhandelaars trachten de mensen de minnelgke er wordt nergens gespro- deelnemen, onder welke (Ag schikking te laten ondertekenen. ^en over sommen die de ook. Wel kunnen leden io Gal betrokkenen zelf zullen dienen dueel aan partijpolitiek! Het Ons tergkonutee om- het gemeentebestuur werd [e met echter in naam va. a Ef V°°' slraatve'dredm8 Het komitee vraagt zich af, komitee. redenen haait de gemeente »«d da> het gemeentebestuur aanverwante problemen een waarom gcme|„tebesIuur De pekonferentie wen *k zmnens was de Costberg-Fon- kompromisoplossmg mtgedok- informattevergewiond door Luc Carliu "a teinstraat te verbreden terd. Momenteel nadert de b Trfr» Een aantal bewoners klaagden zaak haar ontknoping: aan be- aan: stijging van brandstof, elektriciteit, waterverbruik en onderhouds- en ont- tot het punt van de begro ting. Toen vroeg één oppo sitielid de stemming van de begroting artikelsgewijze. Zelfs zijn eigen partijleden vonden de houding van Jo- han De Mol ronduit schan dalig. «Gewoon een verkie zingsstunt». Wat hier ge beurt is eenvoudigweg be lachelijk, aldus Rosa Biese- mans in 1971 lijsttrekker van de VU. De hele raad keek alles behalve opgezet, maar: du- ra lex, sed lex: de stemming verliep punt na punt. er inschrijvingsgeld is, zal werking zullen nog stij- er niet lukraak ingeschre- gen,» aldus de heer Abbe- ven worden. De heer Tas loos. «Willen we dit defi- bleef toch ook bij de me- ciet beperken dan moeten ning dat 500 fr. veel was. we de bijdrage verhogen.» Vermits er examens waren Johan De Mol merkte op voor opsteller, klerk, poli- dat de opcentiemen laag tieagent, betekent dit een gehouden worden, maar uitgave van 1500 fr. voor dat de prijs voor het huis iemand die aan de drie vuil steeg. «De dure huis examens wil deelnemen, vuilverwerking is te wijten De h. Hiel replikeerde dat aan het wanbestuur van de 500 fr. slechts 1/3 dekt van DDS. De bedragen die aan wat deze examens aan de de interkommunale moe gemeente kosten, per kan- ten betaald worden voor didaat. Ten andere, aan het huisvuilverwerking stijgen vast wervingssekretariaat jaarlijks, en toch heeft vraagt men ook inschrij- DDS verlies. Dit heeft zijn Parochiale werken vingsgeld. Voor niveau 1 is weerslag op de gemeente. Een gunstig advies werd dat 400 fr.voor niveau 2 Het wanbeheer in de inter- verleend aan de beslissing 300 fr. en voor niveau 3 en kommunale moet wegge- van het bureel van de 4 200 fr. «Toch,» aldus de werkt worden. Er zitten kerkmeesters van Dender- h. Tas, «is het niet verant- hier verschillende mensen belle Sint-Martinus, voor woord dat ge moet betalen van de interkommunale en de verdiskontering van de als ge werk gaat zoeken», ik hoor die nooit». De koa- vast beloofde toelagen voor Voor de ongelovigen werd litie antwoordt: «ge hebt de uitvoering van herstel- een agenda van het vast bij DDS al uw grieven kun- lingswerken aan de kerk. wervingssekretariaat ge- nen regelen. Wat hebben Bedrag: 6.867.083 fr. De haald, met de vermelding ze u geantwoord? Ge moet kerkfabriek H.Johannes van de prijzen. Na een kort die zaken daar gaan rege- Maria Vianney (Heizijde) over en weer gediskussieer, len. Wij moeten ons huis- kreeg ook het licht op leverde de stemming het vuil kwijt geraken en het is groen voor herstellingswer- akkoord van de raad om niet zoals vroeger: ergens ken aan het dak en de mu- voortaan inschrijvingsgeld in een put het boeltje in ren van de kerk, evenals op de examens te vragen brand steken. Mensen met voor de uitvoering van aan hetzelfde tarief als het zorg voor het milieu heb- schilderwerken. Enkele pa- vast wervingssekretariaat. ben dat verhinderd en maar cmettincenrndukten in JT «oners die (voor een stuk) wordt gca.honken. De woora. Hij woonde de konfereni smettingsprodukten, in («té breed!.) aan, maai ook de onteigend worden wordt mo- voerdl£ vocgden aall hun pro. als waarnemer, om ruims dexenng van de lonen. Een onteigeningen (vooral voortui- menteel een mmnekjke schik- d momenP«, ,nfon„eerd Ie worden ov nen) d,e daarmee zouden gep- king voorgesteld, en het ,s pre- akti<;s voorberei„ om hu„ oostbergkomitee en de1 aard gaan, alsmede de verhaal- cies in verband met deze onlei- te onderlijnen, waarvoor het ijvert, belasting die voor sommigen gemng en de manier waarop ze 6 6 zeer hoge vormen zou aanne- wordt tot stand gebracht, dat men. Ook het gebrek aan in- het komitee opnieuw zijn on spraak werd aangeklaagd. Het genoegen uit Met Leo Ro- kollektieve verzet leidde tot de byns, Oswald De Waele, Willy oprichting van een wijkkomi- Staes en Fons Van Schoor als gadenng houdt voor de be- momenteel in Temse aan ^ri< trokkenen, zodat klare wijn lijst Gemeentebelangen i zwembeurt kost een vol wassene nu 45 fr. i.p.v. 40. Scholen van buiten de ge meente betalen 25 fr. Scho len van Lebbeke 20 fr. Een schoolabonnement kost voortaan 200 fr. Voor Leb beekse scholen, voor ande re 250 fr. Een abonnement voor volwassenen kost nu 400 fr. Voor scholen in groepsverband, georgani seerde jeugdverenigingen en jeugdelftallen aangeslo- V rochies, nl. H.Kruis, J.M. Vianney, St.-Martinus en H. Salvator sloten hun re kening met een batig saldo. Het advies was gunstig. Watertoren tee, dat zich sindsdien als de woordvoerders betrof de spreekbuis van de bewoners sentie van de kritiek volgende heeft ontpopt en zowel harde punten: als ludieke akties heeft ge voerd. Zo neemt het komitee de terreinen die worden sinds 1979 deel aan de karna- aangeduid als vergelijkbaar valstoet. met de Oostberg (voor wat de en jeugdelttallen aangeslo- yjer maa| Qp vjer werd het tot prijsbepaling betreft) zijn on- ten bij de gefedeerde klubs algemeen laureaat uitge- aanvaardbaar; gingen de prijzen voor het roepen. de voorgestelde prijzen zijn afhuren van de sporthal Dankzij nadere kontakten met te laag; ook lichtjes de hoogte in. Ook de gemeentelijke met zich brengt. Toch wil- «Ge behandelt ons als klei- tumzalen werden 25 fr. len we in de toekomst zoe- ne kinderen». Johan De duurder. Bij de buitenter- ken hoe we dat probleem Mol: «Dat ondervind ik al reinen steeg de prijs vooral gaan oplossen. Er zijn vijf jaar», de h. Moeyer- voor afhuring van voetbal- slechts een 50-tal gemeen- soons «Dat is een onde- veld, tennisveld en atletiek- ten in Vlaanderen die voor mokratische houding. Eén piste. Vooraleer de ge- 1981 geen deficiet hadden, man die er 24 aan 't lijntje meente tot deze verhoging Wij hebben gepoogd de houdt». Ja, en toch werd besloot, was ze te rade ge- ontvangsten te minimalise- het één tegern 24. Eerst gaan bij de omliggende ge- ren, omdat ook de wer- stemde men artikelsgewijs, meenten en/of steden om- kingskosten slechts met 4 Na een korte pauze ging trent hun prijzen. procent mochten verhogen. De Mol akkoord, blad per Dan zijn er ook door Leb- blad te stemmen. Het was beke leningen aangegaan een volkomen nutteloze en begroting om werken uit te voeren en eis, de meerderheid veran- Zo gemakkelijk en vlot zï)n er onderhandelingen derde immers haar mening als het jaarverslag gestemd bezig om toelagen te beko- niet, integendeel. De stem- eook. We moeten met werd, zo moeilijk was het men. Er zijn plannen voor ming voor de begroting Belastingen bet huisvuil weg. Boven- voor de begroting. Aller- de bouw van een OCMW- duurde dus ongeveer tot Waar oorspronkelijk dien interpreteert ge de be- eerst merkte de h. Vlassen- rusthuis, we doen een in- rond 1 uur. door de gemeente een ver- lasting verkeerd.» root op dat de bevolking spanning voor de bibliote- hoging voorzien was van de De prijs van de huisvuil- van Lebbeke vooral in aan- ken enz. We moeten een Bes,0,en vergadering opcentiemen op onroeren- zakken blijft op 10 fr. en de tal gedaald was. «Heeft het oplossing zoeken om de ge- Werden benoemd tot ge- de voorheffing, besliste retributie voor het gebruik dan nog zin nieuwe wijken meente die middelen te ga- meentebode-telefonist: ROOMIJS en DIEPVRIESPRODUKTEN AAN GROOTHANDELSPRIJZEN Nestor de Tièrestraat 42 - AALST OPEN alle weekdagen van 9 tot 12 u. en van 14 tot 17 u. '8 Zaterdags van 9 tot 12 u. Jon Op vrijdag 7 mei Kortrijk - Gistel - en H. Godelieve H. Bloed Brugge Op donderdag 3 juni Edegem, Lettelingen, Hoofd en O.L.Vr. Van Halle Inschrijving: bij Mevr. Wwe Van Gucht C. - Pater Ruttenplein 30, 9330 DENDERMONDE. Tel. 052-21.80.15. en bij Mevr. Segers - Vercammen, Dorp 40, GREMBERGEN-DENDERMONDE. Tel. 21.14.55 15/15301 1 De raadsleden keurden men het vorig bedrag nl. Van containers blijft"865 fr. te bouwen? We zouden ook het aangaan van een 1.174 fr. te handhaven. Het per jaar en per 1001. moge- veel beter huurhuizen kre- lening goed, terugbetaal- percentage voor de aanvul- lijke inhoud met een mini- éren.» Schepen Hiel zei dat baar op 20 jaar bij jaarlijk- lende gemeentebelasting mum van 500 1. Bij meer- daarvoor reeds de kontak- se aflossing van haar aan- op personenbelasting blijft voudig gebruik wordt de ten gelegd waren en dat deel in de bouw van een 6 procent. Ook aan de op- watertoren te ex-Baasrode, centiemen op de provincia- Brandweer: de aanvraag je belasting op de drijf- tot inlijving bij het gemeen- kracht (400) en op het nij- telijk vrijwillig brandweer- verheidspersoneel (bedien- korps van de heer Rudy den en werklieden: 200 op- Robberecht werd éénparig centiemen) kwam geen wij- aanvaard. Examens: het ziging. Dit geeft voor alle schepenkollege vroeg een Lebbekenaren een lage be- aanvulling van de beslissin- lastingdruk van de ge- gen van 8.2 en 8.3 van de meente. gemeenteraad betreffende het vakant verklaren van Huisvuil betrekkingen, namelijk het Hier werden de belas- invoeren van een inschrij- tingen wel verhoogd, na- vingsgeld van 500 fr. De melijk van 750 fr. naar oppositie protesteerde: het 1.000 fr. Dit per jaar per bedrag was veel te hoog. gezin. Er wordt een tussen- Schepen Hiel antwoordde komst voorzien voor terug dat de kosten van zo'n exa- betaling aan gezinnen van- men te hoog oplopen. Er af 3 kinderen en voor ge worden ongeveer 600 aan- pensioneerden, zoals ze getekende brieven ver- reeds bestaat voor water en stuurd. Daarbij komen dan elektriciteit. De reden van nog de vergoedingen voor deze verhoging werd met de jury. Bovendien zijn er cijfers gestaafd door een Perdaens Francois, klerk: Brusselmans Karine, Vermeir Chantal, De Bor ger Christine, tot opsteller full-time: Van der Vreken Dany, Merckx Rita, Mer- randeren die ze nodig heeft voor haar taak,» aldus de h. Abbeloos. Toen kwam de verwach- te interventie van Johan De prijs per afhaling toege- ervoor gezorgd zou wor- Mol. «Er is geen samen- past. den- «Later komen we daar hangend beleid, het is hier tens Lena. Tot opsteller nog op terug». Verder wees eendagspolitiek, wanbe- half-time Cooreman Lin- Standplaats wekelijkse de h. Vlassenroot erop dat heer. Er wordt ondoor- da, De Valck Lydia. Rond markt de schuld per inwoner dacht aangekocht. Boven- lu45 waren de raadsleden De heer Tas trok er de enorm gestegen is, name- dien worden aan de begro- eindelijk klaar. De benoe- aandacht op dat de weke- lijk een stijging van ting telkens weer laattijdige ming op proef van één poli- lijkse markt in Lebbeke 12.000 fr. per hoofd. De wijzigingen aangebracht, tieagent ging niet door. Ze achteruitgaat. De midden- begroting zelf sluit met een zodat men moeilijk een werd verdaagd. Wie niet stand heeft er belang bij batig saldo van 263.150 fr. doorzicht verkrijgt. Ik naar huis ging, trok naar de een goede markt te heb- in gewone dienst en vraag een artikelsgewijze bierboom voor een door ben. We zouden dat dus 4.805.667 fr. in buitenge- stemming». Dat was de spoeler. En of dat nodig beter stimuleren. De h. wone dienst. «Er is ge- donderslazg bij heldere he- was... Abbeloos antwoordde dat poogd zoveel mogelijk te mej, «Maar sommige van het reeds 15 jaar geleden besparen. Het is hier een deze zaken zijn reeds ge was dat de tarieven nog zeer waarheidsgetrouwe stemd», aldus eén veront- aangepast werden. Johan begroting waar zeer schrap waardigd raadslid. Waarop De Mol vroeg of er ook nog zal moeten mee geleefd Johan lakoniek: «Dat kan invorderingsrechten waren worden. Er zijn zeer grote n0g veranderd worden», en of dat invorderen wel infrastrukturele werken Reaktie: «Dan waren wij degelijk tot de taken van aan de gang en gedaan, allemaal ezels, als dat niet een politiekommissaris waarop Lebbeke reeds lang g0ed was». De h. Moeyer- behoort. gewacht heeft. Bovendien SOOns vraagt Johan De Mol heeft Lebbeke geen ver- Qf hij zich nog goed bij zijn aportkomplex haalbelasting omdat wij hoofd voelt. Mevrouw Bie- Hier werd een tariefaan- vinden dat dat teveel admi- semans: «Is dat nu echt passing doorgevoerd. Als nistratieve moeilijkheden Mp.vrouw_De_M L.V.G. De 17de Nationale Muziek- wedstrijd voor de Jeugd van het Gemeentekrediet van Bel gië wordt in april afgesloten met een reeks van vijf prijsuit reikingen. De plechtigheid gaat telkens gepaard met een koncert van Francois Glorieux en een recital van één der laureaten. Zitdag te: APPELS: 4d' zaterdag van de maand van 10 u. tot 10.20i Volkshuis, Zand. BAASRODE: 2* zaterdag van de maand van 10.30 u. 11.20 u., Volkshuis, Palingbotterstraat. BERLARE: 3M maandag van de maand van 17.30 u. 18.30 u., Volkshuis, Frankrijkstraat, 17. BU66ENH0UT: 2°" zaterdag van de maand van 9.30 u. 10.20 u., Brouwershuis, Kerkstraat. DENDERBELLE: 3d* zaterdag van de maand van 10.05 u.ij 10.25 u., Volkshuis, Dorp. DENDERMONDE: 1*" en 3°* zaterdag van de maand vi 10,30 u. tot 11.20 u., Volkshuis, Brusselsestraat (vanfvci heropening) GREMBER6EN: 1 Da' het Ma zcf 1 zei Pol 1 zei die zaterdag van de maand van 9.30 u, 10.20 u., 't Ros Beiaard, Groot Zand, 89. HAMME: 1 2"*, 3"* en 4°* dinsdag van de maand van 18 tot 19 u., Volkshuis, Kapellestraat 26. KALKEN: Maandag 24.5.1982 van 17.30 u. tot 18.30 Volkshuis, Koffiestraat. LEBBEKE: 3°* zaterdag van de maand van 9.30 u. tot 10i Volkshuis, Dendermondsesteenweg. 0UDE6EM: 4* zaterdag van de maand van 10.30 u.de 11.20 u., Volkshuis, Varenberg. na ST.-6ILLIS: elke zaterdag van de maand van 11.30 u. Be 12.30 u„ 't Potterken, St.-Gillislaan. yh- UITBERGEN: 1*" en 3d" dinsdag van de maand van 19 u.l ve 20 u., café De Brug, Veerstraat 9 (vervanging) ZELE: 1"* maandag van de maand van 17.30 u. tot u., Volkshuis, Kouter 81. WETTEREN: 2* maandag van de maand, van 17.30 u.l öt 18 30 u., 't Geheim, Molenstraat 41. WICHELEN: maandag 26 4.1982 en 28.6.1982 van 17.30 tot 18.30 u.t Volkshuis, Margote. Elke vrijdag van 10 u. tot 12 u. in Bond Moy* Noordlaan 21Dendermonde. hi

De Voorpost | 1982 | | pagina 8