STADSBERICHTEN Medische zondags- feestdagsdienst en Afdeling Stedebouw Gemeenstelijke jongensschool Grembergen dankt! Openbaar centrum voor Maatschappelijk Welzijn Dendermonde 1 maatschappelijk werker(ster) Fiat Ritmo diesel CL Wielewalers naar Nederland DENDERMONDE SOCIO-CULTURELEINFO-KALENDER Hams komitee en de jongerenmars voor werk 22 0emderN\O^° 1e jaargang - nr. 15 Dienst Secretariaat - A. De Decker Zaterdag 17 april 9.30 u.: Studiedag «De Latemse school achterna» geor ganiseerd door de Oudheidkundige Kring van het Land van Dendermonde. Vertrek met de autocar op de Grote Markt te Dendermonde. 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door schepen Hubert Maes, georganiseerd door K.W.B.-Boonwijk aan de Gast huisstraat 106. Tot 12.00 u. 19.00 u.: Algemene ledenvergadering met goedkeuring jaarprogramma door de Vlaamse Vrouwenkring Grember- gen in zaal Uilenspiegel te Grembergen. 19.00 u.: Algemene ledenvergadering met goedkeuring jaarprogramma door Toneelkring Verbroedering Grem bergen in zaal Uilenspiegel te Grembergen. 19.00 u.: Muzikale avond met «De Kinderen van de Schelde» en «Vreugd in Vrijheid», georganiseerd door muziékvereniging «Ons Plicht» in de sporthal te Appels. 19.30 u.: Wandelconcert te Beveren voor en tijdens de voetbalwedstrijd Beveren-Anderlecht door de Kath. Mu ziekmaatschappij St.-Cecilia. Vertrek aan café Half-Af om 18.30 u. 20.00 u.: Paasfeest met spreekbeurt «Is bidden in het gezin nog mogelijk» door K.W.B.-Dendermonde-centrum in de Mariakring. 21.00 u.: Jazzavond: The Dutch Swing College Band (Ned.) georganiseerd door Honky Tonk Jazzclub in de bunker. Zondag 18 april 7.00 u.: Lentewandeling in de Hoge Venen door K.W.B.- Boonwijk. Vertrek: Parochiaal Centrum «Boonwijt». 9.00 u.: Uitstap per fiets over een afstand van 55 km, door W.T.K. Blijf Jong Oudegem. Vertrek: café Prado, Oudegemsebaan 137 te Oudegem. 10.00 u.: Volleybal: Falos Boonwijk B - Keur B Terrein: Boonwijkschooi, Rob. Ramlotstraat te St.-Gillis. 10.00 u.: Volleybal: Opwijk - Falos Boonwijk A Terrein: Opwijk. 14.00 u.: Namiddagwandeling te Sint-Lievens-Esse door V.T.B.-V.A.B. St.-Gillis, o.l.v. Dhr. en Mevr. K. Van den Bossche. Vertrek op het kerkplein te St.-Gillis om 14.00 u. Verzamelen aan de kerk St.-Lievens-Esse om 14.30 u. 14.00 u.: Wandeltocht naar Lebbeke langs Kroonveid- laan, Elsbos, Spoorwegstraat, Buisstraat, Olieslagers straat, Baasrodestraat en terug langs Volaardestraat, door K.A.V.-Keur. 14.30 u.: Wandelconcert te Appels door de Kath. Mu ziekmaatschappij St.-Cecilia in samenwerking met de Zandruiters. Vertrek aan café Half-Af om 14.30 u. 14.30 u.: Volksdansbal van V.V.K.B. Nationaal, met medewerking van V.V.K.B. Reynout, in de Sporthal te Oudenaarde. 15.00 u.: Volleybalwedstrijd in de sporthut te Baasrode, door vzw Vrouwenhuis, St.-Jorisgilde 20, Dendermonde. Tot 17.00 u. 19.00 u.. Filmvertoning «Badlands» van Terence Malick, georganiseerd door het Willemsfonds Baasrode in zaal Casino te Baasrode. Maandag 19 april 14.00 u.: Voordracht en bespreking «Perspectieven voor vrouw en kind in de ontwikkelingslanden» door E.P. Van Der Scheuren, georganiseerd door C.M.B.V.-Grem- bergen in het Parochiaal Centrum te Grembergen. 19.30 u.: Voordracht met toepassing «Kimono voor haar of voor hem» door K.A.V.-Lutterzele in het St.- Lutgartcentrum. 20.15 u.: Foto- en diaclub: bespreking aan de Mand van meegebrachte dia's, door V.T.B.-V.A.B.-St.-Gillis in het oud-gemeentehuis te St.-Gillis. Dinsdag 20 april 19.00 u.: Kookles met proeven door Nederlands Zuivel- bureau, eveneens film- en diavoorstelling over bereiding van kaas, door de Socio-Cult. Vereniging van Vlaamse Liberale Vrouwen, afd. St.-Gillis in zaal Welkom te St.- Gillis. 19.30 u.: Demonstratie «Hoe maken wij een wikkelrok» door K.A.V.-Grembergen in het Parochiaal Centrum te Grembergen. 20.30 u.: Filmavond te Brussel voor vzw Vrouwenhuis. Samenkomst: Vrouwenkaffee Den Heksenketel, St.-Joris gilde 20 te Dendermonde. Woensdag 21 april 20.00 u.: Voordracht en debat «Elkanders taal verstaan - Luisteren naar kinderen» door psycholoog-gezinsthera peut E. Van Mossevelde, ingericht door C.M.B.V.-Oude- gem in de Parochiezaal te Oudegem 20.00 u.: Lezing door ir. J, Wielandt «De chip in het dagelijks leven», ingericht door C.M B.V.-Dendermonde in het stadhuis. 20.00 u.: Werkavond: sonoriseren van dia's, door de Fotografische Kring in de Nijverheidsschool te Dender monde. Vrijdag 23 april 19.45 u.: Toneelopvoering «Nacht in hotel Regina» komedie van W. Bischot, door de Kon. Rederijkerskamer Rosiers in zaal Casino, St.-Jorisgilde te Dendermonde. Speciale voorwaarden voor 3* leeftijd en studenten. Ook op zaterdag 24 april. 20.00 u.: Cursus huiselectriclteit: het leren van thuis kleine karweitjes op te knappen, ingericht door K.W.B.- Appels in zaal Gildenhuis te Appels. Dokters Dendermonde - St.- Gillis - Appels - Den derbelle - Oudegem 18 april Dr. P. Goossens, St. Gillislaan 65, Dend. (St. Gillis), tel. 21.10.27 Dr. G. Moens, Gentse Steenweg 48, Dend., tel. 21.81.34. Hamme - Grembergen - Moerzeke 17/4 Dr. K. Joostens, Slangstraat. 55, Ham- me, tel. 47.12.63. 18/4 Dr. K. Follens, Sportpleinstraat 7a, Hamme, tel. 47.99.06 Berlare - Schoonaarde - Oudegem 18 april Dr. G. Moens, Gentse Steenweg 48, Dend., tel. 21.81.34 Buggenhout - Baasro de - Malderen 18 april Dr. Herssens P., Dorpsplein 19, Baasrode, tel. 33.58.00 Apothekers Dendermonde-Cen- trum 16 april Ap. Van Daele, Zwarte Zustersstr. 6, tel. 21.31.24. Dendermonde en om liggende 16 april Ap. Van Herpe, Baasrode. Stad Dendermonde-Technische dienst Regelmatig moeten, door ons bestuur, weigeringen van verkavelingsvergunning en weigeringen van bouwvergunning afgeleverd worden omdat de eige naar en ontwerper niet voldoende ingelicht zijn over de stedebouwkundige voorschriften van toepassing op hun perceel grond. Wij dringen bij de kandidaat verkavelaars, bouwlus- tigen en architecten aan zich terdege te laten informeren, alvorens handeling te stellen (aankoop grond, ontwerpen van bouw- of verkavelingsaan- vragen). Inlichtingen kunnen steeds bekomen worden bij onze stedelijke technische dienst, afdeling stede- bouw, Weggevoerdenstraat 1te 9330 Dendermon de (tel. 21.12.42). De leden van het oudercomité de directie en leerkrachten van de gemeentelijke jongens school van Grembergen danken de vele aan wezigen op en medewerkers aan het 5e lente bal van 27 maart om hun sympathie. Dank zij hen kunnen wij onze ouderwerking ten bate van de kinderen van onze school verder zetten. Uitslag van de tombola verbonden aan de toegangskaarten: wint de reis naar Duitsland het nr. 1676. De winnaar dient zich te melden op het secretariaat van de oudervereniging, Gaver straat 50, 9150 Grembergen vóór 30 april. Nadien komt de prijs toe aan het reservenum mer 1036 dat zich eveneens vóór 30 april moet aanmelden. Volgende betrekking is te begeven: full-time Een wervingsreserve geldig gedurende twee jaar, wordt aangelegd. Aan de ouderdoms- voorwaarden moet voldaan zijn op 1 mei 1982. Inlichtingen en voorwaarden kunnen bekomen worden op het secretariaat van het O.C.M.W.- personeelsdienst. De aanvragen om deelneming aan het exa men, vergezelgd van de nodige bewijsstukken dienen onder aangetekende omslag gericht te worden aan het O.C.M.W., Sas n.g. te 9330 Dendermonde, waar zij uiterlijk op 15 mei 1982 moeten toekomen. Autotest In deze dure tijden kijkt iedereen zowat uit naar een kleine middenklaswagen, die toch nog ruim is van binnen, niet te veel verbruikt, maar langs de andere kant ook weer niet te traag is. Een diesel motor van minder dan 2000 cc lijkt dus wel de oplossing te zijn. Neem nu bv die Fiat Ritmo diesel CL. Vooreerst beschikt hij over een 1714 cc zeifont- brander die u maximaal 40 kw bij 4500 o/m. kan leveren. Bij 3000 o/m. verkrijgt men het max. koppel van 97,5 NM. Deze middelmatige cijfers maken de Ritmo niet be paald snel, want de akselera- tietijd van 0 tot 100 duurt ruim 20". Op de dieselmarkt is dit een normale waarde, hoewel de VW Golf, die de rechtstreekse konkurrent is van deze wagen, het veel beter doet. Soepel is de vier- pitter daarentegen wel en men hoeft dan ook niet erg veel te schakelen in stads verkeer. Over het verbruik kan men het ook vlug eens worden: met 5,6 liter bij 90 km/W en 8,4 I bij 120 km/u. kan men de Ritmo niet be paald gulzig noemen. Tij dens onze test had de wagen gemiddeld 8 liter nodig op 100 KM. De voorverwar- mingstijd van de motor is langer dan de constructeur U tracht wijs te maken. In derdaad heeft men meer dan 20" nodig alvorens het lampje dooft. Nadien start de krachtbron tamelijk vlot, maar het is wel aangeraden om de vrijloop iets te ver snellen. Zoniet, word je af gestraft met een afslaande motor. De enorme rookont wikkeling tijdens de eerste minuten is ook al geen pret tig detail en de meeste voor bijgangers zijn er duidelijk niet op gesteld. De versnellingsbak is goed gespreid, maar toch blijft dit het zwakke punt bij Fiat. De pook schakelt hopeloos on nauwkeurig en van snel schakelen is er helemaal geen sprake! Bovendien is de derde zeer slecht ge synchroniseerd en schakelt ze soms moeilijk in. En alsof dat nog niet genoeg was staat de greep van de hendel los, zodat je deze stevig moet vasthouden om hem niet uit je handen te laten schieten. Vering en wegligging De ophanging werd iets ver zwaard met het oog op de diesel, die traditioneel meer weegt dan een benzinemo tor. Vooraan vinden we Mc Pherson veerpoten met een anti-rolstang, terwijl er ach teraan overdwarse driehoe ken, overdwarse bladveren en hydraulische schokdem pers gemonteerd werden. Het weggedrag van de die selversie is even goed als dat van de benzine. Er is hooguit een vleugje onder stuur waar te nemen, maar dat is geen wonder met die toch vrij zware diesel onder de motorkap. Daarom heeft men ook de veren en de schokdempers harder ge maakt en dat voel je trou wens heel goed binnenin. Rijden De zetels van de Ritmo zijn comfortabel en steunen overal goed behalve aan de schouders. Zowel vooraan als achteraan beschikken de passagiers over een vol doende beenruimte. De stuurinrichting is van het tandheugeltype. Men heeft het aantal stuuromwentelin- gen voor de dieselversie tot 4 opgevoerd (tegenover 3,5 voor de benzineuitvoering). Daar het gewicht van de zelf- ontbrander zou het sturen anders te zwaar zijn uitge vallen. Uiteraard ging hier door een stukje van de di rectheid verloren. Ander zijds blijft toch nog de nodi ge spierarbeid vereist om vlot te parkeren. De verwar ming doet speelgoedachtig aan, alhoewel ze niet on doeltreffend kan genoemd worden. Er zijn twee kraan tjes, waarvan het eerste dient om het debiet te rege len en het tweede om de ge paste temperatuur in te stel len. De uitrusting is naar be horen voor een wagen van die klasse. In het interieur vindt men een dagteller, een koeltermometer, een brand- stofpeilmeter, een achteruit- ontwaseming ruitenwis ser en een oliedrukmeter. De geluidsisolatie werd door Fiat niet vergeten, want men heeft nooit last van storende motorgeluiden, zelfs niet bo ven de 120 KM/H. Over de estethiek van het koetswerk zijn de meningen sterk ver deeld. Het heeft alleszins zijn charmes maar toch vinden we de wielen en de kleine lichten vooraan echt niet ge slaagd. Vooral met vijf deuren is de Ritmo echt praktisch. Door de achterbank neer te klap pen kan men desgewenst over een aanzienlijke baga geruimte beschikken. Besluit De Fiat Ritmo diesel heeft een aantal kwaliteiten die hem wel tot een aantrekkelij ke auto maken. Zo beschikt men over veel ruimte bin nenin, heeft hij een ruime koffer, een zuinige motor en een aantrekkelijke prijs. Als minder goed ervaarden we de versnellingsbak, de mid delmatige prestaties en de nogal indirecte stuurinrich ting. We menen nochtans dat hij heel wat eigenaars zal tevreden stellen. verbruik wegligging ruim interieur geluidsisolatie 0 remmen - onnauwkeurig schakelen plaatsing van de pedalen Prijs Ritmo ld 3 deurs 187.700 Prijs Ritmo ld 5 deurs 197.400 Prijs Ritmo CL 5 deurs 211.500 25% BTW Kris Schelkens Het Nationaal Houtvoorlich tingsbureau bestaat 25 jaar. De bedoeling was de Belgische houtsektor te voorzien van een modern promotieinstrument. Anderzijds wilde men de stu die en de verdediging van het materiaal hout onder al zijn vormen, evenals zijn rationeel en estetisch gebruik in de meest verschillende domeinen verdedigen. Het Nationaal Houtvoorlichtingsburcau is ge vestigd in de Koningsstraat 109-111 te 1000 Brussel. Het familiepark De Efteling is de laatste jaren sterk uitge breid met in het oog springen de attrakties Een paar jaar geleden opende het Spookslot zijn deuren en vorig jaar kon den de bezoekers twee keer over de kop gaan in de super achtbaan. Dit jaar presenteert het park een schommel die de vorm heeft van een schip en de naam «halve maan» meekreeg. De Mercedes van de laatste Duitse keizer, een Peugeot uit 1891, een originele Silver Ghost en de spijkerracewagen uit 1902. Ze zijn allemaal te zien in het automuseum Lips Autotron te Drunen eventjes ten noorden van Tilburg. Meer dan 400 automobielen kan men er bekijken. Verder is er ook een Old Timer baan, een kindertrcintje en een speel tuin. Voor elk wat wils dus De ASLK-Galerij in de Kreu- pelenstraat 12 te Brussel brengt een tentoonstelling «De wereld van het circus». In deze tentoonstelling wordt de boeiende aparte wereld van het circus tot nieuw leven ge roepen. De circussen van Bel gische origine hebben er een bevoorrechte plaats gekregén. De tentoonstelling is te bezich tigen van 23 april tot 4 juli, alle dagen van 10.00 tot 18.00 uur. In het kader van de «Wet - De Clercq», die onze ondernemin gen meer risicokapitaal wil be zorgen, en de investeringen wil bevorderen, lanceert de Kre dietbank binnenkort een nieuw beleggingsfonds. Fivest genaamd. De Oostvlaamse Volkshoge school programmeert voor de komende weken weer een tweetal kursussen. De eerste gaat onder het tema «Waarom vrouwen moederen» en gaat over twee donderdag- en 4 dinsdagnamiddagen (start op 29 april). De tweede is een kursus in de reeks basiskursus- sen en heeft als tema «Nietsche een eerste kennismaking». Voor meer informatie kan men steeds terecht bij de Oost vlaamse Volkshogeschool, Kon. Albertlaan 136 te 9000 Gent. Ook dit jaar organizcert The Horsewhip RC het Grote Na tionale Ruitertornooi op 28, 29, 30 en 31 mei te Hoogboom, Bosdreef 50 te 2070 Ekeren Aan deze wedstrijd nemen een 250 paarden deel. waaronder in de klasse IV vele Belgische internationale en enkele Ne derlandse internationalen. Op zaterdag 24 april heeft te Brussel een jongeren- mars voor werk plaats. Het Hams komitee «Jongeren- mars voor werk» wil rond die betoging de jongeren sensibilizeren. Recht op vast, kreatief en nuttig werk; recht op een volwaardig inkomen, werk of geen werk; gelijke kan sen in onderwijs en vor ming en tenslotte een ande re maatschappij. Ziedaar vier titels van de hoofd stukken waarin het natio naal komitee zijn eisen om schreef voor de komende jongerenmars. De jongerenmars voor werk is een nationaal initia tief van KAJ-JOC, MJA, ABW-jongeren, FGTB- jeunes, jeugdwerkloos- heidskomitees. Tal vai jeugdorganizaties zijn on dertekenaars van het plat form (eisenbundel) «Jonge renmars voor werk». Vanuit de Hamse jeugc raad werd een plaatselij! komitee opgericht. Voor de mars zelf, die o 24 april te Brussel plaat heeft, worden er vanuit he gewestelijk komitee Ham me bussen ingelegd. Di vertrekken te Hamme oj de Markt omstreeks 12.0 uur. Voor meer inlichtin gen rond het programm en een praktische regelinj kan men terecht op volgen de adressen: Reuze weg Oostkouterstraat Broekstraat 91, Damstraa 60 en Evangeliestraat Op zaterdag 1 en zondag 2 mei 1982 gaat de Wielewaal afdeling 's Heerenbosch op weekend naar Zeeland (Nederland). Men wil er zich geheel onderdompelen in een totale kijk op geheel Zeeland. Het wordt een tweedaagse met bijzonder veel afwisse ling. Twee eilanden wor den bezocht: Walcheren en Schouwen-Duiveland. Op het programma vindt men een allegaartje van interes sante aktiviteiten: strand wandelingen, bekijken van de kunst- en watervogels, het doorkruisen van een bosgebied met wandeiin- frastruktuur, met begelei ding van een gids door de duinen trekken, een dia avond over de plaatselijke flora en fauna bijwonen. Ook worden een kaasma kerij en een gedeelte van de deltawerken bezocht. Ook het bezichtigen van een heuse windmolen en het natuur-historisch mu-

De Voorpost | 1982 | | pagina 22