Spektakel genoeg Waaslandse Limburgers delen in de malaise Zaterdag nieuwe topper op Freethiel CHLOn Robert Goethals: «Weer een 0-0, maar wat voor een! Leo Clijsters naar Beveren Voor de dames die niet naar Spanje gaan André Raes «Larsen kreeg het behoorlijk op de heupen» Robert Coremans "ysTJ COPS'CODi prim heeft h« jk op F reet knalverrictv s dus zater - Vieux Temps VOETBAL Lokeren-Gent 0-0. Doelman Laureyssen, werkelijk dé man van de match (md) Een 0-0 uitslag aan het eind van een wedstrijd, zoeken hoe die muur kon Meestal staat dit voor een ergerlijke, trieste en ontweken worden, vervelende bedoening. Robert Goethals had het Het eerste was zaterdagavond wel het resultaat, dus weer eens goed beke- maar de tweede omschrijving kan alleszins niet als ken. Larsen bijvoorbeeld passend aangehaald worden voor deze Oostvlaamse werd door de snelle Raes derby. volledig uit de wedstrijd ge- Zonder topprestaties van op, volgens omstaanders de beide doelmannen zou- achter, de lijn. Ref Con- nlmanie^rH den er ongetwijfeld cijfers stantin wees resoluut naar ®eef werden omevanq^n op het bord gekomen zijn. de elfmeterstip. Nog even W 9 Vooral Laureyssen had zijn begeleidde de scheids- ^„iïï^an cte ,^dmk o^ konijnepoot en zijn kunde rechter de doelman tot op 'oc mee naar Daknam ge- diens lijn en gaf hem on- ^£en met meer mei bracht. Reeds na vijf minu- dertussen nog kort enkele frioKQiH „na,K,i ten wipte hij een bijna on- uittreksels mee uit het reg- ^ej£^de,£££ mogelijke bal over de lement zoals het destijds f .P®Q ®9r®p® hoekschoplijn en na de werd opgesteld en zoals ÏJESJÜÏ mooiste aanval opgezet het nu nog steeds van toe door Van Bergen en Lar- passing zou moeten zijn. sen had Verheyen een De held van de wedstrijd vluchtschot in huis dat de knikte instemmend en Re- plaatselijke aanhang deed né Verheyen mocht aan- rechtveren. Te vroeg ech- leggen. Nog vooraleer die ter, want Dré schoot eens zijn laatste stap naar de bal te meer als een duiveltje uit deed was de Gentse keep- aangekondigde eindspurt zal in ieder geval nog een voldoende sterke «jump» moeten inhouden om een Europees ticket binnen te halen. Gent blijft immers, on danks de lange reeks voor spellingen, nog steeds aan een doosje om de bal uit er alle goede voornemens l ziin rlnelvlak te honden verasten en lande zich oer- de ,0P meedraaien en heeft zopas nog bewezen Omdat Maurice De Schrijver zijn driehonderdste wedstrijd voor SC Lokeren speelde, overhandigde Rony Somers hem namens de klub een geschenk (md) zijn doeMak te houden. vergeten en legde zich per- Zijn koninginnestuk hield fekt in de baan van de hard "jjj"' - hij echter voor de tweede maar onjuist getrapte bal. 9 helft. Een hoekschop ge- Constantin weigerde het trapt door René Verheyen baanbrekende werk in de werd door Mommens en Belgische scheidsrechterij Larsen bijna gelijktijdig en boog de reglementen naar de Gentse kooi ge- even om. kopt. De keeper was dit Aan de overzijde moest keer wel verslagen, maar Hoogenboom eerst een Bo (jammer genoeg niet schot van Braem pareren Derek, wel Braem) redde en in de slotminuten klapte het deksel bijna op de Lo- kerse neus toen de inge vallen Tokodi een droom- voorzet op het hoofd van Quipor schilderde. De Ne derlander leek evenwel even goed geïnspireerd te zijn als zijn kollega aan de overkant. Zonder van hoogstaand Tijdens de rust van de wedstrijd tegen Standard Luik kreeg trainer Robert Goethals de stille tip mee van voorzitter De Meester om de snelle Raes op de snelle Tahamata te plaatsen. Een ingreep waaraan later zowel binnenskamers als buitenskamers heel wat ruchtbaarheid gegeven werd. In zoverre zelfs dat de betonwegen van beide heren volgend seizoen dreigden uit elkaar te lopen. Maar ja, dacht De Meester, wie doet nu zijn beste waar weg zonder daar eens diep over na te denken. Ook Goethals dacht na en vond uiteindelijk het idee van zijn meesterlijke voorzitter, ontdaan van alle emoties erom heen, helemaal niet zo slecht. Dus zaterdag de snelle Raes op de snelle Larsen. De Deen brieste het na afloop in de kleedkamer uit: «Een bewaker aan uw been die er alleen maar op uit is u het spelen te beletten, intimidatie vanwege de scheids rechter en een ploeg die helemaal achteruit kruipt en zo het voetballen en kombineren onmogelijk maakt. Wie komt daar op de duur nog naar kijken? Bovendien was het handspel van Braem achter de lijn gebeurd en dus moest Costantin een doelpunt toekennen in plaats van een strafschop.» Larsen moest het allemaal eens kwijt, het had hem al te lang op de lever gelegen. Voor een geboren winnaar is persoonlijk verliezen inderdaad geen pretje. Zijn tegenstander André Raes zat er in de andere kleedkamer nog hijgend bij: «Ik had het al voelen aanko men dat ik met die opdracht het veld zou inmoeten,» zei de Aalstenaar. «Het deed wel wat onwennig aan en in het begin voelde ik mij bijzonder zenuwachtig. Achteraf ben ik wel tevreden over mijn prestatie. Ik meen zelfs dat mijn zenuwachtigheid overging op Larsen, want die liep er naar het einde toe niet meer gerust bij» R. Coremans «Weer een blanco score,» moeten we toch stellen dat gen hebben dan nu tegen ons. zijn op een bijzonder sterke begon Goethals zijn betoog, ook onze tegenaanvallen niet Een bewijs, voor zover dat nog Laureyssen gestuit en toon- nfllMno„ ,.,arr* «maar het is er alleszins een van gevaar ontbloot waren, moest geleverd worden, dat den onszelf toch kwetsbaar op voeioai ie gewagen wera die voor ons meer waard is. Het feit van de wedstrijd is we ook in de breedte over een de counter. Jammer dat deze hiermee een voortreffelijke Ook voor de toeschouwers natuurlijk de redding van onze sterke ploeg beschikken.» rechtstreekse konkurrent geen wedstrijd afgesloten. Gent dacht ik, die dan toch een keeper geweest op de straf- punten afhandig werden ge- had gestreden met de mid- serieus spektakelstuk opge- schop van Verheyen. Robert Waseige kwam wat maakt. Mijn eerste voorspel- delen waarover het be diend kregen. Bij het begin van Met die uitslag houden we cynisch over bij het beoorde- ling is dus uitgekomen. Van schjkte, Lokeren leek bij de tweede helft dreigden wij Lokeren één punt achter ons len van zijn eigen ploeg, maar ons programma na Club Brug- momenten bereid om door nochtans te verstikken onder en hebben we toch bewezen komplimenteerde daarom niet ge heb ik als de moeilijkste m.„,r to noon vooloor het Lokerse geweld. Het tem- dat onze positie in de rang- minder gemeend zijn tegen- wedstrijden onze thuispartijen een muur ie gaan veeieer po werd toen verschrikkelijk de schikking er niet toevallig is stander «Gent heeft hier ze- tegen Gent en Beveren voor- aan naar een oplossing te hoogte ingejaagd, maar er gekomen. Lokeren zal het ker verstandig en korrekt ge- opgesteld.» werd daardoor minder precies zelfs in zijn Europese konfron- speeld. Ik ben wel ontgoo- gespeeld Achteraf bekeken taties zelden moeilijker gekre- cheld over het resultaat. We Lokeren-Gent 0-0. Strafschop, schreeuwt Lubanski. Braem heeft immers de bal met hand uit het doel geslagen (md) R. Coremans TONGEREN-BEVEREN 1-0 De wedstrijd Tongeren-Beveren had voor beide teams nog heel wat betekenis. De thuisploeg kon het behoud in eerste nationale veilig stellen, de Waaslanders hadden de twee punten nodig om In aanmerking te blijven voor de Uefa-cup. Na de nederlaag was de ontgoocheling bij bij voorbeeld Schönberger dan ook groot: «We verliezen hier de laatste kans om nog in aanmerking te komen voor de Uefa-cup. We hebben dom gespeeld». Want Beveren verloor inder- een overrompelend eerste daad deze voor geel-blauw zo kwartier verdiend op voor- belangrijke partij. Schönberger sprong gekomen met een gou- was er de schuldige niet van den doelpunt van Leo Clij- want de Duitser was opnieuw sters. Dit vroege sukses bleek de beste Waaslander op het na negentig minuten voldoen- terrein, Het Beverense mid- de voor de twee punten, denveld kreeg trouwens na Beveren had wel excuses, een kwartier wedstrijd de partij De Waaslanders moesten in handen maar verder dan zonder Albert, Jaspers en balbezit en veldoverwicht kwa- Baecke de Motten op en het men de bezoekers niet. Inmid- duurde wel even voor leder- dels was Tongeren dankzij een zijn plaats op het veld scheen gevonden te hebben. Maar er moesten bij Beveren dan toch ook een paar spe ciaal gemotiveerde spelers bij lopen. Eerst was er Van Moer, een rasechte Waaslander dat wel, maar nu al jaren woon achtig in Limburg. Eerst zelfs te Tongeren, nu te Hasselt. Wilfried speelde een zenu wachtige wedstrijd. Vlak voor de rust kreeg hij trouwens een boeking na fout op de Tonger- se spelmaker Clijsters. Het thuispubliek tilde zwaar aan de overtreding en Wilfried kreeg het toch moeilijk zich helemaal waar te maken. Dan was er ook Paul Theu- nis. Met zeven doelpunten nog steeds de topschutter voor geel-blauw. Jarenlang grote smaakmaker bij Winterslag had ook hij het moeilijk tegen zijn gouwgenoten. Ook hij wist de nodige vuurkracht niet in de ploeg te-brengen. Dat wist ten slotte ook Schoofs niet. De ex- Hasseltenaar zwoegde wel hard, misschien ook omdat er vanwege Tongeren interesse voor Patrick zou zijn, maar echt gevaar ging er ook van hem niet uit. Tongeren won dus verdiend van een veel te loom Beveren. Voor de Limburgers is het be houd nu dichtbij, voor de Waaslanders de Uefa-cup ge weldig veraf. Hugo Aerts Ook voor de Waaslandse persjongens viel er na de wedstrijd op Tongeren nog wat positief nieuws te rapen, via de figuur van de wedstrijd: Leo Clijsters. Clijsters speelde vooral in de eerste helft een knappe partij. Zijn vroeg doelpunt bleek achteraf voldoende voor de twee punten. Clijsters verscheen erg gemotiveerd aan de aftrap. Met Beveren kwam immers de ploeg op bezoek waar Leo al een paar seizoenen mee scheep wil gaan. Inderdaad, reeds drie seizoenen hengelt Beveren achter de Tongerse spelmaker maar de gevraagde som bleek steeds te hoog. En nu, Clijsters «De gevraagde som ken ik zelf niet zo juist, maar er wordt gesproken over tien miljoen. Wel wat veel. Ik heb nu wel ernstige kontakten met Beveren en ik sprak ook reeds met de mensen van Tongeren. Er blijken nog maar weinig problemen. Waarom ik weg wil? Na vijf jaar Tongeren wil ik wel wat meer aan de top gaan spelen, graag ook Europees. Waar is voor mij van bijkomend belang, maar vermits Beveren zelf zo veel interesse heeft wil ik eerst daar proberen.» Inmiddels vernamen we ook dat Limburger Patrick Schoofs op Freethiel blijft. Tijdens het Paasweekeinde werd er tussen de Hasseltenaar en het bestuur onderhan deld. De Limburger verlengde zijn kontrakt met één seizoen. (h.a.) De Standardprestatie overdoen tegen Anderlecht Na de dinsdagtraining op Freethiel werd er nog maar nauwelijks gesproken over de nederlaag tegen Tongeren. Het had trouwens allemaal niet zoveel belang meer. De geelblauwe spelers dachten al veel meer aan de komende opdrachten. Er is eerst en vooral de wedstrijd Beveren-Anderlecht. Een wed strijd die, na de incidenten uit de heenwedstrijd, geweldig geladen is. Vrouwen van voetballers lij onder een sterke stress, meerdere weken naar een nebben net als renners- /ooral wanneer er belang- vreemd land afreist en zich ✓rouwen geen gemakkelijk rijke wedstrijden voor de daar dag na dag koncen- oestaan. Geregeld is hun boeg staan. Zo onder meer treert op het gebeuren. De man voor een hele tijd van een wereldkampioenschap vrouw blijft dan thuis ach- nuis weg. Bovendien staat voetbal, waarbij men voor ter, wordt voortdurend las tig gevallen met vragen en telefoontjes over het wel en wee van de voetballende man. Een lastig bestaan dus. Maar de meeste voetballersvrouwen weten die last goed te dragen. Wanneer het leven hen bo vendien nog een stukje aangenamer wordt ge maakt, lijken alle proble men van de baan. Dat laaste gebeurde on langs op de Heyzel waar zowel de spelers van ons nationaal elftal en hun we derzijdse echtgenote of ver loofde, werden uitgenodigd op een gezellig en sympa thiek cocktail. Ze werden er toegesproken door de heer Jacques Mourlon-Beer- naert, algemeen direkteur van de NV Alutef, filiaal van de Franse reus Seb- Tefal-Calor. Hij vergastte de dames van de voetbal lers, evenals mevrouw Thys, op een keuze apDO- Trainer Braems wou wel eerst nog zeggen dat Tonge ren verdiend gewonnen had. «De thuisploeg heeft er het felst voor gestreden. Wij kre gen echt te weinig kansen. De motivatie was er ook niet.» Maar ook voor Braems scheen de wedstrijd tegen de huidige landskampioenen van groot belang. «Er zijn heel wat redenen voor. Eerst en vooral wil een trainer steeds goed presteren tegen een ploeg waar hij vroeger aan het werk was. Ik kan nog verschillende van die mensen, ook van de spelers trouwens. Dan is er natuurlijk de heenwedstrijd. Daar werden wij onrechtvaar dig van een overwinning ge houden. Dat zijn de spelers en de supporters hier nog niet vergeten. Verder blijft de reu zeprestatie tegen Standard nog hangen. Dat willen we nu tegen Anderlecht eens over doen. Tegen kopploegen kun nen we al eens een stunt uit halen. Het moreel van de spe lers staat zeer hoog, koncen- tratie zal er wel genoeg zijn. De sfeer en de samenwerking blijven uitstekend en leeft vol vertrouwen naar topper. Mogelijk krijgen we bert dan toch speelklaar. bert verkeerde in een vorm toen hij uitviel een dijletsel. Erwin dinsdag mee. Het blijft er ten dat hij er zaterdagavoni opnieuw bijloopt» s|j Trainer Braems heeft er dut goede moed op. De speleffc, ook. Anderlecht steeds zeer hiel. Een nieuwe ting van Beveren is dus dagavond mogelijk. Hugo Aertj I 4 raten uit het Seb-1 etal-Ca- lor gamma, drie grote na men op het gebied van huishoudapparaten. Rita Boelaert legde de da mes van naaldje tot draadje uiteen wat zij eigenlijk alle maal als geschenk of als troost meekregen geduren de de Spaanse campagne van hun echtgenoten. Het waren heel wat apparaten, teveel om op te noemen, maar voor de vrouwen en voor hun hele gezin een aangename verrassing die het leven heel wat eenvou diger gaat maken. Op die manier werd aange toond dat het leven van de vrouw veraangenamen de ware roeping is van de di- rektie van Seb-Tefal-Calor. Zij heeft op originele wijze haar erkentelijkheid betuigd tegenover de vrouwen van hen die ons binnenkort gro- Te Appels werd voorzitter Filemon Roels kampioen van zijn eigen kaartersklub te voetbalmomenten zullen Sportvrienden.. Fons Seghers is er rode lantaarndrager. De klub telt denig bezorgen. belottersi (v) 1" Nationale 26 - 16.4.1982 - De Voorpost SC LOKEREN-AA GENT 0-0

De Voorpost | 1982 | | pagina 26