Ie Jannen edden weer hun ploeg Sterk gemotiveerd Eendracht Aalst Wee afstandstreffers -lezorgen Eendracht Zele Ie zege ien resem kansen Pimpernel in finale Beker van België Eendracht Aalst: Geert Van Roy en Jef Cornells onzeker Eendracht Aalst zoekt versterking in Zaïre.. Nelis en De Loose spelen bekerfinale van Zele Dendermondse Minivoetbalkompetitie VOETBAL De Voorpost - 16.4.1982 - 27 3° Nationale De welbekende lange winter had er voor gezorgd dat de thuiswedstrijd van Sportkring nt-NIklaas tegen Menen niet in januari kon doorgaan maar pas zondag werd gespeeld. Van bij het begin toonden de bezoekers zich bestendig gevaarlijk met vooral hun spits I als aalvlug heerschap. Die kon tot tweemaal toe aanleggen maar steeds was keeper rt Smet bij de pinken. Vooral aan het kwartier deed Jan dat met een schitterende parade, n tot dan toe passief Sportkring kreeg aan de 20ste minuut een duw In de goeie richting n de Menense - of is het Meense? - speler-trainer Wim Reyers. Hij leverde immers een korte terugspeelbal af naar doelman Vervaeke en dat is zoals bekend levensgevaarlijk it Jan Slmoen in de buurt. Deze voorsprong bracht ook het startsignaal voor de lokalen itot dat moment de hoogdagstemming niet wilden breken. Wel meer schwung dus maar Idzame goeie komblnatles in de kampioenenrangen. 2* Nationale MINIVOETBAL MINIVOETBAL NOMB: Halve finale GARKA BRUGGE - PIMPERNEL ZELE: 3-4 De Westvlamingen brouw- tevreden zijn. Eens te meer van hun kant wel goed was keeper Smet steeds at- enspel maar moesten met tent. Diens naamgenoot in de twee uitgespeelde kansen vuurlinie was overigens de de ontmoeting tussen bint-Niklaas en Menen t de akteurs zeker niet bang van een stevig duel (dw) enige die onvervaard naar het andere doel afstevende. Si- moen forceerde bovendien op weinige minuten voor het ein de de beslissingstreffer nadat hij de gastverdediging in snel heid nam en de bal in de breedte voorschotelde, naar de vrijstaande Lacroix. Erik besloot niet onmiddellijk maar weifelde lang genoeg om door Sahnoune neergehaald te worden. Geen twijfel mogelijk: penalty. Natuurlijk een kolfje naar de hand van Simoen die hiermee zijn 27ste doelpunt van het seizoen tegen het net prikte. Nog was de doelpun- tenhonger van de Sint-Niklase nummer twee niet gestild want in de daaropvolgende aanval loodste hij in soortgelijke om standigheden Guy Rodrigo naar een kanszwangere situa tie maar keeper Vervake had een bijzonder goeie reaktie in huis. Met deze stand van zaken en in de wetenschap dat in de resterende vier matchen nog minimaal vijf punten moeten gehaald worden voor het re- kord, weet je wel, staat zondag een reis naar Dottenijs gep land. Hoogstwaarschijnlijk zal hiervoor Truyens die door een Jeenblessure reeds verstek moest laten gaan voor de partij tegen Menen evenmin opko men, zodat Ivo Wouters terug aan de bak komt. Verder gaat het ook niet goed met Jef Bei- rinckx die al lange tijd met tendinitis sukkelt en naar het laat aanzien eerlang onder het mes moet. M.N. Op La Louvière stond een sterker gemotiveerd Aalst in het veld. Een ploeg van wie meer glans afstraalde dan de vorige weken. Dat kwam voor al omdat op het middenveld het trio De Bolle-Sergeant- Dierickx, regelmatig gesteund door een oprukkende Stal- laert, weer sterk akteerde. Eendracht dat vrij vlug op een 1-0 achterstand aankeek, vond nadien een voldoende rendement om nog te kunnen terugslaan. Langs de andere kant moet onderstreept wor den dat weer een hele resem kansen onbenut bleven. Na een twintigtal minuten diende Salvador, wegens een lichte verrekking, vervangen te wor den. Deze blessure was vol gens insiders het gevolg van een overbelasting van zijn ge kwetste knie. Niettemin mag vermeld worden dat Salvador in dat eerste kwartier van de wedstrijd zich terdege had in gespannen om de Aalsterse aanval op gang te krijgen. Als substituut van de Braziliaan verscheen de 17-jarige belofte Pathek De Bolle tussen de krijtlijnen. Hij fungeerde als te ruggetrokken buitenlinks. Ak teerde hij in de eerste helft eerder schuchter en ontbrak het hem toen duidelijk aan durf, tijdens de tweede helft bewees deze jonge Uefajunior dat hij heel wat in zijn mars heeft om een «grote» te wor den over een paar jaren. Hij verstaat de kunst om een tegenstander in een handom draai uit te schakelen en na dien een goede pas uit te de len. Hij mist natuurlijk nog wel wat kracht, iets dat duidelijk tot uiting komt na het uithalen van een lange spurt, maar die te kortkoming zal wel verdwijnen naarmate hij nog zal uitgroei en. In ieder geval, volgens trai ner Georges Heylens was hij het lichtpunt in het team van Eendracht Aalst dat zich op La Louvière sterk wist te herwaar deren na een reeks ontgooc helende prestaties. Vermits Eendracht uitgeschakeld is voor de eindronde krijgt Hey lens tot einde mei de gelegen heid om enkele nieuwe ele menten uit te testen. Vermits het elftal nadien op rust gaat tot en met de zeventiende juli zal aangevraagd worden om de wedstrijd tegen AA Gent in het kader van de beker van Vlaanderen af te haspelen in de loop van de maand mei. Verder zal in diezelfde mei maand getracht worden tij dens een serie oefenwedstrij den uit te maken wie van het spelerspotentieel nog in aan merking kan komen om vol gend seizoen weer als kern- speler te fungeren. Dat er naar versterking dient uitgekeken te worden staat ondertussen als een paal boven water. Voor oefenmeester Heylens breekt thans de periode aan om flink uit de doppen te kijken. De man is echter intelligent ge noeg om niet over één nacht ijs te gaan. ABL Eendracht Zele heeft op het veld van Lede zijn irste overwinning behaald. In het verleden was er ïor de Zeienaars weinig te rapen maar bij monde in hun trainer hielden zij hun belofte stand geen Mchenken uit te delen aan een in puntennood srkerende gebuur. Het gaat Zele dit seizoen voor de lind, dat bewees de nieuwe zege op verplaatsing aarbij met oude tradities werd gebroken. Deze keer gebeurde het aan hand van twee knappe af- mdstreffers waarmee doel- Veyt geen raad wist. seds na een kwartier liet een vrije rol akterende Peter Van ambeke zich aan zijn beste de zien. Hij vertrok van ver at de bal aan de voet en it zich vrij en schoot vanop intig meters onhoudbaar men. Een knap doelpunt na- it Jan Pieters in de aanvan- faze voor dreiging had ge- maar dubieus van de bal gehouden in de fatale ine. ,r* U Ook de andere spitsaanval- Eugène Blomme speelde 0». rol in het stuk maar zag lzrt n forse kopbal door Veyt stuit. Blomme zou zich rond ft halfuur nog gevaarlijk aan- n maar zijn schot zoefde de dwarsligger. Na een ;e eerste speelhelft van de bezoekers voerde Lede de for cing na rust. Eendracht, zon der de wegens een neusbreuk in de kleedkamers achtergeb leven Mare De Brabander, bleef op de counter loeren en ving de druk op van een on mondig Lede. Achterspeler Fi- lip Plaetinck zou vijf minuten voor tijd alle hoop op een te rugkeer wegnemen toen hij vanuit de defensie mee naar voren toog en vanop dertig meter binnenschoot. In een la te reaktie werd Dirk de Ferrer- re gepakt in de fatale zone maar de scheidsrechter legde het leder diplomatisch buiten het strafschopgebied en voor kwam een zwaarder verdikt voor Lede. Trainer Van Lerberghe had het na de wedstrijd over een bikkelhard gevecht om de pun ten: «Wij wisten dat Lede alles zou veil hebben om enige pun- tenwinst binnen te rijven. Deze inzet liet zich gevoelen in de kontakten zodat Freddy Ja cobs bijna een volledige match met een gekloven wenkbrauw diende te spelen. Dank zij zijn gekende klubliefde bleef hij een volledige wedstrijd op het veld. Ook Mare De Brabander liep een gebroken neus op na een kontakt. Voor hem was het bekeken met de rust. Jan Pieters werd vroeg in de wed strijd zwaar aangetrapt en wij verdienden op dat ogenblik een strafschop. Waarom de referee ons dit weigerde blijft voor mij een open vraag. On danks de mindere weersom standigheden hebben wij twee fraaie doelpunten laten opte kenen. Ons taktisch plan klop te uitstekend vermits Luc Col- lewaert erin slaagde spelma ker Toon Pfaff uit de wedstrijd te houden. Ik ben van mening dat wij de match taktisch heb ben gewonnen en mag deze overwinning als verdiend erva ren. Lede speelde te kram pachtig om onze defensie in gebreke te vinden.» Joost Arens Eendracht Aalst haspelt zondag a.s. tegen Leuven ae laatste thuiswedstrijd van het seizoen af. Georges Hey lens ligt erop gevlamd om het trouw Eendrachtpubliek te dier gelegenheid een spektakelstuk aan te bieden. Een presentje als dank voor de trouwe ondersteuning welke zijn poulains mochten genieten voor een seizoen dat globaal bekeken niet steeds van een leien dakje liep. Ook nu staat de Eendrachtcoach voor een zwaar probleem vermits hij in de totale onzekerheid verkeert aangaande het aantreden van Geert Van Roy en Jefke Cornelis, beiden het slachtoffer van een griepaanval. Ook Salvador, spierverrekking, is out. Over diens verdere loopbaan in de schoot van Eendracht Aalst, zal in de loop van de maand mei verder onderhandeld worden. Zondag a.s. wordt Patrick De Bolle, de 17-jarige belofte uit Aaigem, vanaf het startsein in de strijd geworpen. Heylens was zeer geïmponeerd door zijn prestatie op La Louvière en wil hem nu aan een tweede serieuze test onderwerpen. Ferrera heeft lichtjes de trainingen hervat maar volgens de kinesisten wordt hij niet meer gevechtsklaar voor de rest van het seizoen. Aalst hoopt verder tussen de 10de en 14de mei de eerste wedstrijd voor de Beker van Vlaanderen op AA Gent te kunnen afhaspelen. Verder zijn onderhandelingen aan de gang om een paar wedstrijden in Zaïre te spelen tussen de 15de en 22ste mei. Er is nog werk op de plank voor Van Kemseke en Co alvorens die einde mei op vakantie worden gestuurd. ABL Bevordering LOUGES-VW HAMME 1-1 VW Hamme heeft een puntendeling behaald bij het 'Mlse Elouges, op zichzelf bekeken een behoorlijk resul- t. Elouges Is Immers een ploeg die vecht om het behoud Hg te stellen en dergelijke ploegen zijn In de huidige •tandlgheden dubbel gevaarlijk. Toch kreeg Hamme een nse reeks kansen om afstand te nemen van zijn oppo- mt. Het faalde echter bij de afwerking. Anderzijds was er Igens de Hammenaars een reukje aan het thulsdoelpunt tijdens de eerste helft tot stand kwam. fddy Van Den Driessche )ver: «Op een ogenblik dat man Amelinckx de bal te kreeg hij een forse duw Charly Jacobs. Hierdoor m onze keeper ten val en de hij de bal te lossen die de doellijn rolde. Dat was de scheidsrechter vol- ide om naar de midden- te wijzen. Wij protesteer- X zowel bij de spelleider als ^'pechter, maar het hielp niet. fc moet zeggen dat we in die We helft nog kansen kre- n om op gelijke hoogte te Uien. Eddy De Malsche kreeg daarbij de beste kans voor de voet. In de tweede helft zijn we dan offensiever van stapel gelopen. De thuis ploeg kon alleen nog het wa pen van de tegenaanval han teren. Uiteindelijk zijn we dan toch op gelijke hoogte geko men. Hiervoor was een vrije trap nodig, die door Robbie Smet op schitterende wijze via de paal in doei werd besloten Een parel van een doelpunt was dat. Niemand kan vrij schoppen trappen zoals Rob bie. De kracht die daar telkens achter zit is enorm. Later hadden we nog recht op een strafschop, zegt Eddy Van den Driessche. Dat was toen Luc Schuddlnck alleen in de zone van de waarheid was verschenen. Hem bij de benen grijpen was nog de enige mo gelijkheid die de Waalse por tier zag om een doelpunt te verhinderen. De spelleider stond er met zijn neus bij, maar gebaarde van niets. Globaal genomen waren we in staat om met verschillende doelpunten afstand te nemen van de tegenstrever. Uiteinde lijk zijn we tevreden. Wij beo gen de derde plaats in de algemene rangschikking en momenteel is die binnen schot,» aldus Eddy Van Den Driessche. Wij vermelden nog dat Maku Mayanga die vorige week door VW Hamme werd getest, thans aanwezig was als toe schouwer in Elouges. EDM Eendracht Aalst zoekt blijkbaar versterking in Zaïre. Heylens, die nauwe handelsbetrekkingen onderhoudt met Kinshasa, heeft daar een voetbalscout die nauwgezet de esbattementen volgt van enkele Zaïrese voetballers die waardig worden geacht om aan te treden in de Belgische kompetitie. In dat verband werd reeds een paar maanden geleden Yangara naar Aalst overgeheveld. We zagen die Zaïrees reeds aan het werk tegen het Zweedse Sandvi- kens. Hij deed op technisch vlak wel fraaie dingen, maar of hij voldoende gestoffeerd is om in de kern van Eendracht opgenomen te worden, zal in de maand mei dienen uitgemaakt te worden. Ondertussen komt eerst daags een tweede «zwarte» uit Kinshasa naar de Dirk Martensstede overgewaaid. Een 20-jange middenvelder die voigens de Eendrachtscout in de Zaïrese hoofdstad bekwaam moet zijn om opgeld te maken in onze nationale kompetitie. Ook hij zal tijdens de eerstkomende weken aan een intensieve test worden onderworpen. Het groot vraagteken voor oefenmeester Heylens blijft echter het «geval Salvador». Het is een publiek geheim dat Georges Heylens zielsveel van Salva houdt en dat hij hem graag bij Eendracht zou willen houden. Volgens de Aalsterse coach is de Braziliaan een toonbeeld van wat een profvoetballer dient te zijn. Hij heeft alles over voor het voetbal, leidt in dat verband een voorbeeldig leven en is volgens de Aalsterse oefenmeester nog altijd vijftig procent van Eendrachts aanval waard. Maar Salvador sukkelt al enige maanden met een gekwetste knie. Een geheimzinnige kwaal waarvan enkele specialisten bewe ren dat het wel eens het einde van Salvadors loopbaan zou kunnen betekenen Heylens en Salvador in de eerste plaats hopen dat in de loop van de volgende maand hierin verbetering zou kunnen kohien. Salvadors kontrakt loopt nog tot het einde van volgend seizoen, maar hij heeft zijn werkgevers reeds laten weten dat hij in het ergste geval Eendracht niet langer op kosten wil jagen en dat hij desgevallend naar Brazilië zal afreizen om er zich bij zijn echtgenote te voegen die er reeds verblijft in afwachting van de beval ling van een tweede kindje Er resten dus voor hem nog bange momenten om uiteindelijk te weten of hij er volgend seizoen te Aalst nog zal bijlopen. ABL een kringloopaktie organize- ren onder de leuze «afval is grondstof». Hierbij wordt alle aandacht gericht op de kwik- oxydebatterijen. Bij de foto grafen, optiekers, enz. zal men een inzamelbokaal kunnen aantreffen mei hei opschrift Pimpernel heeft zich op het terrein van de nieuwe kam pioen in tweede nationale ge plaatst voor de finale om de Beker van België. Net als De Grauwe vorig jaar bereikt op nieuw een Zeelse minivoet- balklub de begeerde finale van de NOMB-beker. Beide twee de nationalers hebben er een sportief duel van gemaakt en ditmaal mag de korrekte lei ding van de twee aanwezige referees in de verf worden ge zet. Zij hebben ervoor gezorgd dat deze belangrijke konfron- tatie in de geest van het «ech te» minivoetbal verliep. Pim pernel kon het openingsdoel punt aantekenen via Robert Van Dorp en dit was de aanlei ding dat Brugge door een uit stekende Jacky Vaernewijck sterk terugkwam. Nadat Pim pernel een strafcorner onbe nut liet was het aan doelman Bruggeman om zich in vedette te spelen maar hij kon niet verhinderen dat Vaernewijck de ruststand op 2-1 bracht. In de derde spelperiode miste Vaernewijck eveneens een strafcorner maar Paul De Ke gel mikte ditmaal raak: 2-2. De laatste spelperiode was er een van de bovenste plank. Vaer newijck, weer hij, kon een nieuwe strafcorner inkoppen maar een sterk spelend Pim pernel liet zich niet afschrik ken. Na zes minuten rondde Eddy Van Puyvelde een knap pe aktie Maes-De Kegel af en bracht de bordjes in even wicht: 3-3. Zes minuten voor het einde rukte Paul De Kegel in snelheid voorbij de Brugse defensie en schoot krachtig binnen. Een prachtig doelpunt van uitstekende makelij dat Pimpernel een finaleplaats be zorgde. De Zeienaars wonnen verdiend en kunnen zich thans koncentreren op de finale die omwille van het 10-jarig be staan van de plaatselijke kom petitie doorgaat op 30 april in de eigen sporthal VHVD te Zele. Het belooft een warme meiavond te worden voor de Zeelse minivoetbalfans. De ploeg: Rudy Bruggeman, Ro bert Van Dorp (1), André Maes, Eddy Van Puyvelde (1), Paul De Waele, Frangois Mic- hiels en Paul De Kegel (2). ZEELSE MINIVOETBALKOMPETITIE DE LOOSE 2 VAN CAUTEREN 1 Het was lang geleden dat we nog zo'n wedstrijd aan een hels tempo te zien kregen in de sporthal. Beide ploegen maakten er een echt spekta kelstuk van. Alhoewel er wei nig doelpunten vielen werden de kijkers steeds geboeid door de hete standjes voor beide doelen. Vooral Van Cauteren was erg gevaarlijk onder im puls van een knap spelende Paul Van Cauteren. Doelman Bruggeman moest beroep doen op al zijn kunde om Van Cauteren reeds vroeger in de wedstrijd van de openingstref fer te houden. Het werd 0-1 halfweg de derde periode. Een mooie actie belandde eerder ongelukkig via hel lichaam van een rood-wit verdediger in ei gen doel. De Loose kreeg aan sluiting via een listig schot van Eddy Van Puyvelde. Dezelfde speler legde in deze laatste periode nog eerder onver wacht de winstcijfers vast voor De Loose op 2-1 VAN CAUTEREN 3 DE LOOSE 3 (10 april '82) Met de heenwedstrijd in het geheugen, kon deze terug wedstrijd zeker nog alle kan ten op. Van Cauteren heeft méér dan één periode met de gedachte rondgelopen dat een finaleplaats in het bereik lag. Toen Marc Van den Berghe na de rust bij een 2-2 stand de bordjes op 3-2 bracht, stonden de beide ploegen voor verlen gingen. Paul De Kegel beze gelde in de vierde periode het lot van Van Cauteren door het scoren van de gelijkmaker (3- 3). Marc Van den Berghe scoorde de drie doelpunten voor Van Cauteren. Robert Van Dorp scoorde tweemaal voor De Loose. De Loose krijgt nu de kans om op 1 mei tegen Nelis revanche te nemen voor de gemiste kampieonstitel. NEYT 2 NELIS 5 Nelis had in de heenwedstrijd reeds een optie genomen op een finaleplaats. J.P. Chris- tiaens scoorde een eerste maal in de beginact en in de tweede periode verhoogden Jan Berkers en Antoine Van der Burgt de stand tot 0-3. Pas na de kampwisseling scoorde Neyt tegen, maar Michel Dau- we en weerom Jan Berkers brachten de stand op 1 -5. Een tweede doelpunt van Patrick Herrebaut legde in de vierde periode de einduitslag vast op 2-5. Nelis is nu in de mogelijk heid gesteld om een dubbel slag binnen te halen. Het zal op 1 mei echter stuiten op een gemotiveerd De Loose. Wedstrijdkalender voor zaterdag 17 april 1982 13 u. ON. Van Damme - 't Sloeberke. 14 u. Nelis - De Graeve 15 u. Neyt - MV. Zele 16 u. Rombout - Klodde 17 u. Van Cauteren - De Loose 18 u. Ness - Arsenal De Bisschop (vrij) (alz) Leider Jovanda faalt tegen schitterend Luc ky Sport Rijkswacht klopt Sta- ny Wafels Volksvrienden scoren vlot UITSLAGEN REEKS A Pappenheimers-Mannaert 6-10 Mespelare-Sportvr. 6-6 Minishotters-De Markt 12-3 Herdersem-Caxtus 0-10 Schuttershof-Minispart. 3-10 Jovanda-Lucky Sport 3-5 Bus Boys-Plaza 0-10 Wit Hof-Edelweiss 10-0 RANGSCHIKKING REEKS A 1. Jovanda 2. Minispartanen 3. Caxtus 4. Lucky Sport 5. Minishotters 6. Mannaert 7. Schuttershof 8. Plaza 9. De Markt 10. Herdersem 11. Sportvrienden 12. Mespelare 13. Edelweiss 14. Wit Hof 15. Pappenheimers 16. Bus Boys Mannaert opnieuw fel op 47 naanhef. 47 43 38 35 32 32 na een matige seizoe- REEKS B Nettetrillers-Tuitvr. 2-4 Volksvr.-Regentboys 9-2 Okapi-Intercom 7-13 Fami Sport-Waterdienst 8-5 Rijkswacht-Stany Wafels 10-9 Den Heisel-Kawede 3-2 Piccadilly-Young Boys 7-3 Politie Dend.-Van Biesen 2-11 REEKS B 1. Van Biesen 58 2. Stany Wafels 47 3. Piccadilly 41 4. Volksvrienden 39 5. Fami Sport 39 6. Intercom 39 7. Rijkswacht 32 8. Tuitvrienden 25 9. Regentboys 25 10. Okapi 22 11. Kawede 22 12. Den Heisel 20 13. Nette tril Iers 15 14. Young Boys 15 15. Politie Dendermonde 14 16. Waterdienst 18 Pappenheimers blijft altijd optimistisch ondanks een onaf wendbare degradatie Ook dit jaar zal Natuur 2000 «Afval is grondstof». Daarin kunnen de klanten hun lege batterijen stoppen Die wor den dan opgehaald. Voor de 25' maal hebben dit jaar te Tongeren de Basilica koneerten plaats. Er werd dan ook een merkwaardig pro gramma uitgewerkt: 7 grote koneerten in de basiliek van Tongeren zelf. 5 belangrijke koneerten in diverse kerken van Sint-Truiden en nog 7 kon eerten op verschillende plaat sen in Zuid-Limbure. SK Sint-Niklaas-Menen 2-0. - De Menense doelman kan hier gepast tussenkomen voor Wauters (dw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 27