Verrassing van de week Tornooi F.C. Hudino Boys: F.C. Vapo uit Lokeren zonder problemen Derbysfeer en -uitslag Beslissing in slotminuten Mooie en vooral belangrijke zege Enig doelpunt langs Roland D'Hondt Boonwijk: nipt 0. H. S i^CGSW^-'y, k. ft s ftscrttwt' [Ms ^cchW' 4° Provinciale VOETBAL De Voorpost - 16.4.1982 - 29 OORDEGEM SMETLEDE |SK OVERMERE 1 \LKEN 2 Overmere had een paar moeilijke uitwedstrijden achter de rug. Met Schoonaarde en Kalken moesten de virtuele lei ders in theorie gemakkelijk vier punten rijker worden. Te gen Schoonaarde lukte dat wel maar het derby met Kal ken leverde wel de verrassing van de week op. Blijkbaar was Overmere te zelfzeker en dat werd in de slotminuten afge straft. Overmere boekte nochtans snel sukses want net zoals in Schoor.aarde prikte ook nu Danny Van Der Stricht reeds in de eerste minuut het ope ningsdoelpunt tegen de be zoekende netten. Overmere leek gelanceerd naar een vlot te zege. Vergeet het maar. In het middenveld viel het plots stil en achteraan was de onze kerheid troef. Kalken kwam dan ook steeds nadrukkelijker in de wedstrijd. Daaruit volg den dan ook de logische gelijk maker. Trainer Peelman werd er danig zenuwachtig van dat hij door de scheidsrechter ach ter de omheining werd ge stuurd. Tijdens de rust werd bij Overmere Baeyens vervangen door Schalckens en Overmere kwam terug op dreef. Kalken werd steeds zwaarder onder druk geplaatst en kwam nog nauwelijks over de middellijn. Dat veldoverwicht leverde ook vier, vijf uitgespeelde kansen op maar scoren was er niet bij. Integendeel, op de 83' werd een schaarse tegenstoot van de bezoekers met sukses be kroond. Een prachtig doelpunt, dat wel. Een center die enig mooi in de vlucht werd overge nomen. Overmere gooide nu alles in het offensief en kreeg nog twee schreeuwende doel kansen, maar ook die werden gemist. Het was twee jaar ge leden dat Overmere nog op eigen veld verloor. Meteen ook een hypotheek op de titelkan- sen. Trainer Peelman hoopt nu wel dat de ploeg zich don derdag zal revancheren op het veld tegen Beervelde. WVL Na een zeer spannende wedstrijd hebben beide oppo nenten de puntjes eerlijk ge deeld. Niet meer dan billijk na zo'n evenwichtige partij. Hoe wel het zwaartepunt van de eerste helft vooral op het mid denveld lag, werden er vele doelkansen gekreëerd. Er werd keurig en meestal over de grond gekombineerd, zodat er mooi voetbal te zien was, de portiers wisten echter hun doel vrij te houden. Ondanks gebrek aan goals was het een aangename wed strijd die ook na de rust nog alle kanten uitkon. Ook dan veranderde er weinig, alhoe wel de thuisploeg nu nog beter begon te spelen en langs Pa trick De Clerck kon scoren. Wie dacht dat daarmee de kous af was, moest vlug iets anders bedenken. De bezoe kers konden nog gelijkstellen en meteen was deze logische derbyuitslag een feit. Alle spe lers hebben na deze wedstrijd nog lang genoten van een écht hartverheffende partij voetbal en dat kan niet dikwijls gezegd worden. Guy De Tandt ERPE-VLIERZELE 0-4 Vlierzele en Erpe staan zo- 8danig gerangschikt dat er veel belangstelling voor deze wed strijd moest zijn. Indien Erpe kon winnen zou het aansluiting krijgen met de kopgroep, maar (indien Vlierzele won zou de (strijd om het kampioenschap een duel worden met Helder- gem en Vlierzele zelf. Het ver wonderde iedereen dat Vlier zele deze match op eenvoudi- wijze kon winnen. Reeds voor de rust was het irdikt uitgesproken. Mare Van Paemel opende de score en Pierre De Poorter verdub- ilde even later de stand. Die zelfde De Poorter zou nog [voor de rust de plaatselijke defensie op een magistrale manier uit verband kunnen spelen. Zijn inzenden beland- Vlj de mooi op het hoofd van Mare Renneboog die maar in hoef de te knikken. Dat was dus in (orde. Na de rust kwam Erpe meer in de wedstrijd, maar hoewel het nu meer ruimte kreeg, kwamen er geen doel punten. Integendeel. Eddy De Braeckeleer zou de thuisploeg afstraffen door een vrijschop mooi binnen te lobben, een knap staaltje van traptechniek. Dezelfde De Braeckeleer zou de kans nog missen om de forfaitcijfers op het bord te spij keren. En nochtans mooi ge trapte strafschop werd door doelman Van Den Bossche van vlak naast de paal gehaald. Voor deze nederlaag kan HEIKANT 2 SK LOKEREN 1 Leider Heikant is tegen SK Lokeren slechts door het oog van de naald gekropen. Pas in de slotminuten kon Paul Van Doorslaer een fors geharrewar met sukses afronden. Wel een kapitaal doelpunt voor Hei kant, zeker nu Overmere op eigen veld verrassend verloor van Kalken. Aanvankelijk zag het er nochtans naar uit dat Heikant een vlotte zege bij elkaar zou spelen. De leiders kontroleer- den nadrukkelijk de wedstrijd en kregen ook de beste kan sen. De afwerking was even wel ondermaats terwijl doel man Braeckman een schitte rende partij leverde. Toch kwam Heikant rond het halfuur op voorsprong langs Luc Van Cauter. Vijf minuten na de herne ming was evenwel alles te her doen. Wim Van de Voorde kon een misverstand tussen stop per Boeykens en doelman Luc Van Doorslaer benutten om de knappe gelijkmaker te lukken. Na die gelijkmaker speelde Lokeren sterk gegroepeerd achteraan zodat het voor Hei kant steeds moeilijker werd om een reële kans af te dwin gen. Het geroutineerde Loke ren liet daarbij geen kans voor bij gaan om het tempo af te remmen. Middenvelder Van Hoorick werd zelfs geboekt voor oeverdreven tijd winnen. Uiteraard ging leider Heikant steeds nerveuzer spelen zodat ook steeds meer de samen hang uit de akties verdween. En wanneer de gastheren dan toch even dreigden was er een attente doelman Braeckman om het gevaar te keren. Tot dan een hardwerkende Paul Van Doorslaer Heikant toch in extremis de volle inzet be zorgde. WVL Sombeke en Sint-Pauwels speelden voor de beker van het Waasland. Een Sombeekse aanvaller slalomt tussen de verdedigers door maar zal ten val komen (dw) RP LEBBEKE APPELS Sparta Appels is onmondig gebleken op het veld van Ra- pide Lebbeke. Het kreeg te maken met een wilskrachtige thuisploeg die voornamelijk in de eerste helft een veldmeer- derheid afdwong. Dat resul teerde in een doelpunt langs Roland D'Hondt. In de tweede helft poogde Appels de situatie te keren. Het bleef echter on mondig. Bovendien speelde doelman Jan Van der Meersch zich in de kijker en was Ri chard Vermeulen achteraan de man die men zomaar niet in zijn hemd kon zetten. Een flink resultaat in ieder geval voor Rapide. En dat hadden weini gen verwacht. RP LEBBEKE LUTTERZELE Rapide Lebbeke won ook de tweede wedstrijd die het tij dens het paasweekend moest betwisten. Tegen Lutterzele werd het een gelijkopgaande eerste helft zonder belangrijke doelkansen. Tijdens de twee de helft voerde Lebbeke het hoge woord. Het kwam na vijf tien minuten tot scoren langs Mare D'Hauwere. Een doel punt, waar zowel doelman als bezoekende defensie niets te gen vermochten. Globaal ge nomen werd het ook tegen Lutterzele een verdiende ze ge, dat wil zeggen dat Lebbe ke tijdens het paasweekend niet minder dan vier punten wist te verzamelen. E.D.M. LIEFHEBBERSVOETBAL Erpe-Vlierzele 0-4. - Keeper Jan Van de Keere kan op deze vrijschop de bal wegpunchen (per) Erpe enkel de afwezigheid vzn rangschikking weggedrukt. Van Keymeulen en Eric De Vlierzele blijft intussen mee- Smet als verzachtende om- doen in de nek-aan-nek-race standigheid inroepen. Nu werd tegen het paarswitte Hei een verjongd Erpe fataal in de dergem. Guy De Tandt Door F.C. Hudino Boys uit Sint-Niklaas werd reeds het vierde paastornooi ingericht. Een viertal uitstekende ploe gen stonden borg voor het sportieve sukses daarvan. Het verliep voor F.C. Vapo uit Lokeren nogal probleemloos. Met duidelijke cijfers heeft deze ploeg dit tornooi dan ook gewonnen. Een tornooi dat gespeeld werd op één der terreinen aan de Meesterstraat te Nieuwkerken. Daar was de belangstelling ondanks de minder gunstige weersom standigheden nog meer dan behoorlijk. Degelijk waren ook Richard Van Overmeiren, Jozef Lardon en Gilbert De Cauwer, het scheidsrechterstrio. In café Novelty In de Lindenstraat te Sint-Niklaas werd nadien de trofeëenuitrei- king verzorgd. De fair-playbeker geschonken door Hugo en Dlane Daelman, de lokaalhouders van F.C. Hudino Boys, werd door de scheidsrechters aan het onmondige F.C. Familia toegewezen... Rapide Lebbeke kon met 1-0 Sparta Appels van de zege houden (c) 3 Erpe-Vlierzele 0-4. Dit topduel liep eerder eigenaardig af. Erpe had nochtans meer verdiend dan deze pil (per) "^BOONWIJK GIJZEGEM het einde van dé wedstrijd toe, dreigden de bezoekers tot twee keer toe Een eerste keer was dat langs Roland Roe land, nadien langs Vereecken die een gekraakt schot net naast de staander joeg. Nipte zege dus voor de Boonwijkenaars die metéén ook een staD dichter bij de titel zijn gekomen. Het worden nog moeilijke en wellicht spannen de weken, zegt men in Boon- wijk. Over de wedstrijd zelf had men weinig kommentaar. De twee winstpunten die wer den opgestreken waren het belangrijkste uit dit paas- treffen. E.D.M. De op paaszaterdag ge teelde wedstrijd tussen Ra ng Boonwijk en Gijzegem inde bepaald geen aantrek- ilijk verloop. Boonwijk was, •oral in de eerste helft de itere ploeg. Het kreeg vrij TOeg in de wedstrijd de kans op voorsprong te komen een strafschop. Pierre ïrenhout die als elfmeter- :ialist was aangesteld, Bnjerde de bal tegen de aander. Racing zou dan, ilfweg die eerste helft toch p voorsprong geraken langs Willy Danijs, die met een ver schuin in de verste hoek lesloot. De thuisploeg kreeg voor de rust nog een paar tansen. Eddy Van Ransbeeck daarbij de beste kans. Hij liet zich échter de bal ont futselen binnen de zone van de waarheid. 'fii In de tweede helft is Gijze gem offensiever van stapel ge lopen en daardoor kreeg ijz Boonwijk meer ruimte maar de tsp afwerking ontbrak. Vooraan Mo bleek het samenspel tussen I Willy Danijs, Daman en Eddy n Van Ransbeeck niet te vlotten. 50 w« Op de duur probeerde Medard am Van Der Meersch het een paar it^keer vanop het middenveld keren dat hij oprukte naar het bezoekende doel, werd hij telkens vóór de grote recht- De ploeg van de Boonwijk speelt een vooraanstaande rol in rE<f hoek onderuit gelopen. Naar hermans) De verdediging van F.C. Fami lia werd dan ook als het beste ploegonderdeel beschouwd. Men kon echter niet beletten dat Mark Christopher de man nen van De Sater naar winst bracht (0-1). Die ploeg hield de wedstrijd trouwens stevig in handen. De beste kombinaties werden dan ook langs die zijde opgetekend. Daaruit puurde Mark Christopher nogmaals een doelpunt. Na de kampwis seling werd F.C. Familia ech ter meer opgemerkt. F.C. De Sater werd echter gevaarlijker. Als Gerrit Pauwels bij Familia gekwetst werd was de zaak daar hejemaal bekeken. Het verweer brokkelde bij Familia langzaam af en op een tiental minuten van het einde skoorde Danny Rotthier van F.C. De Sater (0-3). Hierdoor werden de Sint-Ni- klase blauwhemden naar de troosting verwezen en daarin werd F.C. Hudino Boys be- kampt. Veel problemen heeft dat voor de organisatoren niet opgeleverd. Deze ploeg liet een doorlopend ovenwicht op tekenen. Met talrijke doelkan sen uiteraard en die werden door F.C. Hudino Boys niet altijd benut. Slechts Wilbert Heirbaut vond daarbij de juiste opening (1-0). Voor de rest werd het een krampachtig ver dedigen voor F.C. Familia. waarbij Guy Rooms en Erik Vercauteren nog tot de bete ren konden gerekend worden. Na de rust werd het team van Hudino Boys schotvaardiger. Langs Manu Thoen, een gast- speler, werd de skore verdub beld (2-0). Daarna werd het de periode van Lucien Van Raemdonck. Op een tiental minuten tijd werden de cijfers door deze laatste tot 5-0 opge dreven. Moed en volharding volstonden voor F.C. Familia blijkbaar niet om een zeer be weeglijk F.C. Hudino Boys in toom te houden. Zij skoorden langs Freddy Cools nogmaals en daarmee werd het lot van een uiterst sportief F.C. Fami lia definitief bezegeld (6-0). De finale tussen F.C. Vapo en vierde provinciale (foto prei F C .De Sale' "»S°n de 1 eerstgenoemden nogal gun stig. In de aanvanasminuten Tijdens de openingswedstrijd had F.C. Vapo zich reeds als een ernstige kandidaat voor de eindzege aangemeld. F.C. Hudino Boys bleek niet be kwaam te zijn om de Lokerse formatie te kunnen bedreigen. Vooral tijdens de eerste helft niet waarin F.C. Vapo een rus tig meesterschap liet bekijken. Daniël Segers, nam het eerste en het tweede doelpunt voor zijn rekening. Eddy Van Ros- sem deed er nog eentje bij (0- 3). Voor F.C. Hudino Boys werd de toestand toen al ho peloos en uit het countervoet bal werd niet veel positiefs gepuurd. Alleen Guido Pies- sens geraakte er aan een tegendoelpunt (1-3). Na de hervatting werd het evenwich tiger. Nochtans zorgde Daniël Segers van F.C. Vajso voor een nieuw doelpunt (1-4). Een enigszins beter geïnspireerd F.C. Hudino Boys werd nu ook gevaarlijker en Freddy Cools knaagde even aan de achter stand (2-4). Een tamelijk verzwakt F.C. Fa milia heeft tegen F.C. De Sa ter een logische nederlaag ge leden. Daarbij kon de schade nog enigszins beperkt worden. Sparta Appels moest met 1-0 buigen voor Rapide Lebbeke (c) skoorde Keith Baeker al en Daniël Segers maakte num mer twee. Nochtans werden deze doelpunten enigszins be twist en over buitenspelstand wordt alleen door de scheids rechter beslist. Desondanks beet F.C. De Sater moedig door maar rond het kwartier had Keith Baeker al voor 3-0 gezorgd. Toch lukte Mark Christopher vóór de rust nog een tegendoelpunt (3-1). De tweede helft werd evenwichti ger. Een beetje hardnekkiger ook en langs weerszijden wer den er toen doelkansen ge kreëerd. De wedstrijd werd daardoor ook aantrekkelijker en Jorge Paz van F.C. Vapo haalde uit een Lokerense aan val nog het volle profijt (4-1). Hierop zou F.C. De Sater nog reageren met een doelpunt van Roland Deckers (4-2). Als F.C. Vapo terug een betere periode inzette verhoogde Di- dier Van Ryssel andermaal de voorsprong (5-2). Die werd zelfs afgetekend als Eddy Van Rossem ook op de schutters- lijst werd bijgeschreven (6-2). Uitslagen: Schiftingswedstrijden: F.C. Hudino Boys - F.C. Va po 3-5 F.C. De Sater - F.C. Familia 3-0 Troosting: F.C. Familia - F.C. Hudino Boys 0-6 Finale: F.C. Vapo - F.C. De Sater 6-2 Falrplaybeker: F.C. Familia. Roger VAN LAERE Liefhebbersvoetbal te Aalst. Somati had zaterdagnamiddag geen moeite met het acht man sterke Intercom en voetbalde rustig een oogstrelend resultaat bij mekaar (per)

De Voorpost | 1982 | | pagina 29