Marc Van Gijseghem enige winnaar Eric De Wilde bij de «Blauwe Garde» BEROEPSRENNERS Jan Bogaert verzilvert zijn kopmanschap Met de fiets door de modder Stekense Sneltrappers fietsen achtste seizoen in Bij onze W.A.O.D.-renners Al achtste zege voor Pascal Elaut 9 30 - 16.4.1982 - De Voorpost WIELRENNEN AMATEURS Klasbal Marc Van Gijseghem was veruit de beste in zijn Erpe-Mere en behaalde ook nog tijdens een midweekwed strijd een 6® plaats te Dender- houtem. In Erpe Mere zaten er nog andere streekliefhebbers in de vroege prijzen met Ron- ny Dierickx (Buggenhout) 4*, Ferdy Dierick (Buggenhout) 5®, Van Impe (Erembodegem) 10*. Op tweede Paasdag konden de plaatselijke amateurs de zege niet in eigen huis te Ber- lare-Schuitje houden. Walter Ongena (Zele) lukte wel de beslissende ontsnapping uit maar moest in de ultieme kilo meters de Brabander Demies laten voorgaan, zodat hij zich met de 2* plaats moest tevre den stellen. Willy De Backer (Berlare) werd 5%Le, Eddy Van den Abbeele (Erpe-Mere) 6', Patrick De Waegemaecker (Zele) 9* en Ronny Westelinck 15'. Te St.-Niklaas moesten de Wase streekrenners zich met de ereplaatsen tevreden stel len. Guido Haentjens (Temse) 6", Victor Van Landeghem (Temse) 10*, Emiel Van Daele (Temse) 13* en Jan Joos (Be- veren) 15*. Te Nieuwkerken een 8* plaats voor Guido Haentjens en een 13* voor Victor Van Landeghem. De Hammenaar Ronny Mette- penningen is op weg om dit seizoen de eeuwige tweede te worden. Nu haalde hij de eer ste aksessiet te Serskamp, waar Willy De Backer (9*), Frans Van Nuffel (Lebbeke) 10*, Ronny Westelinck 17* en Dirk Heirwegh (Zele) 18* werd. Frans Van Nuffel liet te Affli- gem - Hekelgem nog een 8* plaats optekenen. In de sterrit te Kalken werd Eric Van Moer- zeke (Hamme) 14* en Ronny Mettepenningen 15*. Ronald Van Avermaet knap in Franco-Beige In de Waalse rittenwedstrijd heeft Ronald zijn konditie op punt gesteld. Hij was er het toonbeeld van regelmaat. Een ritzege zat er evenwel niet in. Hij werd tweede in de tijdrit en werd met amper 5 sekonden geklopt. In de 3* rit was hij opnieuw goed voor de beste ereplaats. In de tweede rit werd hij 8*. in de vierde 8*. in de 6® rit 6* en in de eindstand legde hij beslag op een voortreffelijke 4* plaats, op 43 sekonden van de win naar. In die koers kwam ook de Aalstenaar Rene De Bruec- ker aan zijn trekken. Hij werd 8® in de eindstand en klasseer de zich regelmatig bij de eer ste tien. BENO WTC De Sneltrappers uit Stekene De Temse prof werkt bijzonder tje door te dringen. De laatste plaatsen van toprenners va- hard om vanuit de tweede lijn wedstrijden hebben duidelijk kant zijn. Er is geen echte top naar de top van het profleger- gesteld dat de fel begeerde meer en de Waaslander bezit Roger Seghers werd overwinnaar van de XVAOD-wedslrijd te Sint-Niklaas (dw) genoeg inhoud en tempera ment om mee te dingen naar een definitieve plaats van kop man. In de midweekwedstrijd te Hannuit bewees hij dit nog maar eens door elkeen uit het wiel te spurten en vlot te winnen. In de beslissende ontsnappin gen zaten de Zeienaars Wil liam Tackaert, die 7® werd. Rik Caethoven, werd 11" en is op weg om een goed seizoen te rijden. Etienne De Beule werd er 23® en Dirk Heirweg, die in het begin kleur aan de koers gaf, miste de goede trein en reed als 27® over de meet. Na al die ploegperikelen werkt de Zeienaar opnieuw aan zijn konditie. Te Schendelbeke was de Lo- kerse Australiër Phil Anderson één van de toonaangevers. Hij legde beslag op de 2® plaats voor de Waaslander Benny Vermeulen. Prijzen ook voor William Tackaert (10®), Rik Caethoven (14®) en Etienne Van der Snickt (30®). Te Bellegem was Patrick Ler- no de 23®. In de klassieker Gent - Wevelgem redde Jan Bogaert de streekeer met een 5® plaats; Phil Anderson was 7® en William Tackaert 31". BENO OP 18 APRIL TE HAMME Op zondag 18 april presenteert Milac een primeur aan de Hamse bevolking. Fietsencross is immers een sport die pas enkele jaren geleden vanuit de States kwam overge waaid. Ginds een daverend sukses, kent deze nieuwe sport ook bij ons reeds veel aanhangers. In ons land bestaan er niet minder dan zes officiële bonden die het fietscrossen propageren en aanmoedigen, een bewijs van de belangstelling die er bestaat. Deze bonden hebben een min of meer provinciaaal karakter, zoals dat ook bij motorcross het geval is. Milac Hamme wil de fietscrossers naar de omloop van het Zwaarveld lokken. Vlaamse, Limburgse en zelfs buitenlandse klubs zullen deelnemen aan deze promotie- en demonstratiewedstrijden. De deel nemers zijn jongens en meisjes van 5 tot 16 jaar. Sportieve jongelui uit Hamme en omgeving kunnen ook deelnemen. Wel moeten ze vergezeld zijn van hun ouders en mits betaling van een luttele vijftig frank, kunnen ze op het terrein zelf een crossfiets en alle benodigdheden (valhelm, handschoenen, enz.) huren. Vanaf 12 u. kan men zich op het terrein laten inschrijven. De eerste start is voorzien om 14 u. Na afloop ontvangt iedere deelnemer een medaille of beker. Voor dit groot sportief feest, verwacht Milac dan ook een zeer grote belangstelling, niet alleen van de crossers, maar vooral van supporters en nieuwsgierigen. De Stekense wielertoeris- tenklub «De Sneltrappers» is een vrolijke vriendenklub. Zo wel wielertoeristen die jagen op jaarlijks vele toeristenkilo meters als gewone toeristen die al fietsend hun fysiek een beetje in orde willen houden én meteen iets van de wereld willen zien, kunnen er terecht. Voor de eerste kategorie neemt de Stekense wielertoe- ristenkiub deel aan zowat alle belangrijke grote manifestaties voor wielertoeristen: Vlijtingen - Monchau - Vlijtingen (begin mei), de Ronde van Vlaande ren, Pgrijs - Roubaix en de tweedaagse Boule d'Or te Niel (allemaal in mei). Later volgen nog tal van grotere rally's, de nationale bijeenkomst te Helchteren, de kermis-twee- daagse te Sint-Niklaas, de tweedaagse Stekene - Berin gen - Stekene, de nationale eeuwfeestrally te Brussel t.g.v. het honderdjarig bestaan van de B.W.B. enz. De tweede kategorie kan ech ter ook terecht bij de Stekense Sneltrappers. Want wekelijks organiseert de klub uitstappen waarin iedereen aan z'n trek ken kan komen; zowel de piep-jonge als de oudere wie lertoeristen. Het bewijs ligt dui delijk bij de club zelf, want de klubuitstappen variëren tussen de 50 en 75 km. Het «geza pig» tempo zorgt ervoor dat iedereen meekan én dat er steeds iri één groep wordt ge fietst. Bovendien wordt ieder een opgewacht en gedepan- naerd als het moet, zodat alle fietsers samenblijven. Er wordt dus georganiseerd gefietst. De jongste Sneltrapper is 11 jaar: Kristine Speleman, de oudste is 58 jaar: Omer Van den Berghe... In tegenstelling tot andere ja ren organiseert het bestuur géén meerdaagse in 1982! Het voornemen én de voor bereiding was er wel, doch de interesse én de financiële middelen van de leden ontbra- 8rt arl ken blijkbaar. In plaats daar van zullen enkele geïnteres seerde Sneltrappers zich dan toeleggen op grote brevetten zoals de «Zilveren Arend» en de «Gouden Arend». Voor vol gend seizoen wordt dan uitge keken naar een vernieuwde fc formule voor zo'n meer-prt daagse. il Op bijgaande foto poseren een deel van de Stekense Hi Sneltrappers in de tuin van a sponsor Gebroeders Jacobs m uit Nieuwkerken t.g.v. de rally rc over 75 km die onlangs werd betwist te Nieuwkerken. De Beer Het bestuur van K.S.C. Denderstreek stond in voor een puike organisatie van Dwars door het Pajottenland» (per) De K.B.W.B. nam enkele jaren vier amateurs die zo goed de geleden een nieuw jnitiatief. 100 km ploegentijdrit reden. Onder leiding van Ferdinand Een renner die het vooral van Bracke bracht men toen de een ontembare aanvalslust beste amateurs samen. Zo moet hebben. Goed nieuws kreeg men de «blauwe gar- voor De Wilde dus. de», een groepje elite-ama- Inmiddels werden de opdrach- teurs dus die de basis vorm- ten voor de «blauwe garde» den voor alle grote klassiekers ook al netjes opgesteld. Van bij de amateurs alsook voor de 26 april tot 1 mei neemt een wereldkampioenschappen. zestal deel aan de Italiaanse Die garde voor dit jaar bestaat Giro delle Regione. Naast Ru- nu uit twaalf renners. De laatst dy Rogiers en Kenny De Mar- bijgekomene is de Wichelaar teleire, beiden goed gekend in Eric De Wilde. Vorig jaar op de de streek, ook Nico Emonds, W.K. te Praag nog een van de Francis Vermaelen, Jean-Pier re Valepijn en Eric De Wilde. Voor De Wilde meteen het debuut bij de «blauwe gar disten» Later op het jaar maakt men uit dit elitegroepje ook de ploeg voor de wereldkam pioenschappen op de weg, dit jaar in Engeland. Voor Eric De Wilde, vorige week tijdens de vierdaagse Franco-Beige nooit echt op dreef, wordt het nu dus ernstig werken. Zijn wielertoekomst staat hier op stapel. - H.A. Aerts en Seghers winnaars bij WAOD te St.-Niklaas - Driekoningen De 71 cyclotoeristen gestart in Foubert. Na enkele studieron- een sneeuworkaan stoorden den kozen Wim Dewael en zich niet aan de helse weers- Roger Vandemaele het hazen- omstandigheden en lagen na pad en werden slechts bijge- twee ronden verspreid op de haald op drie ronden van het omloop. Vijf renners namen einde. Niemand geraakte nog een minuut voorsprong: Aerts weg en de spurt werd van iets (NI), Van Assche, De Valke- te ver ingezet door Zuid-Afri- neer, Sobrie en Van Sande. In kaan Alan Dipple zodat Se- de laatste ronde dienden Sob- ghers hem op de meet kon rie en Van Sande nog los te vloeren, laten terwijl de rest van het ZATERDAG WAOD-LIEF- uitgedund peloton op 2 minu- ucdrpdc tc tcmcc cm ten volgde. Aarts won nipt voor zoNDAGTFBFLqFLF Van Assche. Uitslag: 1. An- ZONDAG TE BELSELE toon Aarts (NI) 43 km in 1.07 Zaterdag 17 april te Temse- u., 2. Julien Van Assche, 3. Cauwerburg. Om 14 u. wieier- Peter Devalkenneer, 4. Etien- koers voor cyauioensien, 42 ne Sobrie, 5. Erwin Van Sande km over 7 ronden. Inschrijven (St.-Niklaas), 12. De Geest café «Oud Gelaag» alsook Marcel (Hamme), 13. Frans vertrek en prijsdeling. Aan- Vandevijver (Temse), 15. Gil- komst: café «Breugel» - 3.000 Nederlander Carolus Steel won te Kemzeke de junioreswedstrijd voor William Staes en bert Maes (Beveren), 18. Luc fr prijzen. Peter Galle (dw) Rotthiers (Hamme), 20. Hugo Om 15.30 u. wielerkoers voor Temmerman (St.-Niklaas). liefhebbers WAOD over 84 km 74 liefhebbers werden op of 14 ronden. 8.000 fr prijzen, gang geschoten door Schepen Inschrijven, vertrek, aankomst en prijsdeling; café «Breugel» Cauwerburg. Zondag 18 april om 15 uur wielerkoers voor liefhebbers WAOD te Belsele-dorp. In schrijven in café «Drie Lin den». Aankomst: café «Dek- priem». Prijsdeling café «Breugel». 12.000 fr prijzen. Uitslag: 1. Roger Seghers (Destelber- gen), 2. Alan Dipple (Z.-Afr.), 3. Paul Goethals, 4. Eric Geir- land, 5. Roger Beelaert (Kiel- drecht), 7. Omer Deblock (Temse), 13. Freddy Oel- brandt (Belsele), 22. Willy Vincke (Moerzeke), 24. Alex Vaerewijck (Hamme). JUNIORES Rudy Saelens, Peter Van Impe, Stefaan Van Leeuwe, Nico Leus: de zegekapers Bij de juniores werd de zegevlag toch vier keer gehesen Vonge woensdag behaalde de Lokeraar Stefaan Van Leeuwe zijn derde seizoenzege en dit te Beveren. In de wedstrijden reden ook Wim De Smet (Hamme) 6® en Peter Galle (Kieldrecht) 11® in de prijzen. Stefaan Van Leeuwe werd tijdens de Paasdagen nog tweede te Londerzeel. Rudy Saelens (Stekene) is een beloftevolle junior die de winninghonger te pakken heeft. Hij maakte te Kemzeke zijn kwaliteiten ten gelde. In de kaatsgemeente Tollen- beek ging Nico Leus (Aalst) zijn zegekwaliteiten met een palm demonstreren. Te Erondegem stond er geen maat op Peter Van Impe (Erpe Mere). In die wedstrijden zagen we ook andere streekrenners vooraan koersen met een vierde plaats voor Henri De Meester (Lede) een zevende prijs voor Ludwig Van Tittelboom (Erpe Mere), een een achtste prijs voor Peter Burms (Zele). Te Ninove werd John De Mesmaecker (Lede) tweede na Peter„yan Impe (vijfde) Guy Rooms en Didier De Witte: de beste streeknieuwelingen Bij de nieuwelingen is de jongeman uit Temse Guy Rooms veruit de beste nieuweling. Hij laat geen koers- weekend voorbij om een eerste prijs te rijden en dat is zeker hoopvol voor de toekomst. Nu was hij de beste te Aspelare - Ninove. Paasbloemen bracht ook Didier De Witte mee naar St.-Niklaas. Hij won zijn koers te Otter- qem. Te Beveren werd Gerry De Gendt uit Steendorp 10®. BENO De A-reeks van de Grote Prijs Romain Baert werd gewonnen door Belgisch kampioen Karei Clerckx (dw) t/orig seizoen haalde Pascal Elaut zeventien overwinnin gen. Hij werd toen in de streek beschouwd als de te kloppen renner bij de nieuwelingen. Dit jaar behaalde de Wetterenaar tijdens de eerste twee maanden koersbedrij- vigheid reeds acht zegepralen en Elaut zet dit jaar duidelijk zijn zinnen op wedstrijden van betekenis. Stilaan krijgt hij nu overal naam als de te kloppen renner. Ook te Wolvertem verscheen Elaut als groot favoriet van de zestig nieuwelingen Het deerde Pascal niet want reeds na twee van de negen af te leggen ronden fietste hij samen met vier anderen voorop. In het peloton werd natuurlijk fel gereageerd maar het was vooral de harde werker Elaut die de leiders voorop hield. De vijf vluchters bleven dus voorop en ook in de spurt was het de sterke Elaut die honderd meter voor de streep onweerstaanbaar zijn gezellen in de steek liet en tenslotte met een kleine tien meter voorsprong zijn achtste palm won. Werkelijk een sterke, snelle renner Een renner ook die het zware werk niet schuwt. En dat laatste maakt zijn acht overwin ningen allemaal even mooi. Er volgen er nog, zeggen zijn supporters. We geloven het ook. - H.A. K.S.C. Denderstreek reikte zondagnamiddag trofeeën uit aan de deelnemers van Dwars door het Pajottenland(per) De Zeienaar Walter Ongenae legde de basis van de beslissende ontsnapping maar moest L zich tevreden stellen met een tweede plaats (bvw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 30