Piet Mariman Lokeren - Daknam: na twee seizoenen algemeen Quiévrainkampioen Cyriel De Westelinck uit Temse: Halve fond kampioen in de Wase Scheldekant Reusachtig sportweekeinde in Stekene Kampioen Zenith Dendermonde viert feest Jean Van den Bossche, L. H. Van Désiré Claes, de eerste Noyonwinnaars Uit de oude doos Blindeman, Ifaut (9e en DUIVEN Tijdens het voorbije seizoen speelde Piet Mariman uit Daknam zich algemeen Quiévrainkampioen in het lokaal aan de Lindestraat, waar de betere snelheldspelers weke lijks paraat zijn om naar de hoge inzetten te dingen. Voor Piet Mariman kan men van een blitz-opgang gewagen. Hij is pas twee jaar aktief aan de Pontweg, 38 A te Daknam- Lokeren. Het betekende uiteraard voor deze Waaslander geen debuut in het duivenspel. Hij ademde van toen hij nog in korte broek rondliep, de duivenlucht in, op het ouderlijk erf te St.-NIklaas. Piet heeft nu zijn eigen kolonie en in een tijdspanne van twee seizoenen stond hij aan de zakelijk trachten om met de oude duiven en ook met de jaarse te presteren. Op dit mo- top. Niettegenstaande hij al- ment wordt er aan de Pontweg leen over jaarduiven beschik- veel aandacht aan de kweek te, speelde hij het toch klaar om de algemene titel te win nen. De jaarlingen werden ge- iubbeld tegen de oude. Voor 9 kolonie Mariman was dit jg sukses zeker ~een stimu- ns om door te gaan en zijn afleggen. Ze moeten dit sei- panningen voort te zetten zoen presteren. Piet Mariman Piet Mariman be schikt dus over een groot aan tal vliegers. Alle jonge duivers die overbleven kregen een plaats op het vlieghok en moe ten als jaarduif hun examen zijn streven te verwezenlij- i. Hij koncentreert zich Dfdzakelijk op het Quié- tinspel, om geleidelijk aan speelt wel met zijn jonge dui- ven, maar aanziet het eerder, ondanks de goede resultaten, Melker Piet Mariman (l) en verzorger Fons Smet uit als een opleiding. Hij is van Daknam met een kampioen in spe (bvw) Noyon over te schakelen mening, dat met oude duiven zelf de granen. Na de vlucht biergist en op het einde van de week wat kiemolie over de granen om kracht te winnen. Piet Mariman heeft een kurve om de voeding evenwijdig te laten lopen met de konditie. In het begin van het seizoen wor den de duiven zo kalm moge lijk gehouden, om naarmate het seizoen vordert een bijko mende impuls te geven. In het begin van de week zuivering en naarmate de inkorvingsdag nadert vluchtmengeling en als er zwaar werk in het vooruit zicht wordt gesteld, krijgen ze wel een toemaatje. Piet Mariman is een voorstan der van regelmatig bezoek aan de veearts. Als er wat hapert, is hij op weg. Hij oor deelt dat in zijn geval de risi co's groter zijn. Hij heeft ver schillende bloedstromingen op het hok en de kans is reëler dat ze de eventuele zwakke plekken gemakkelijker over- ar de halve fond. Dat )komstmuziek, maar die ?e ontwikkelt zich toch. ASVORMING ■ILANGRIJK if de primordiale vereiste om en jonge duiven tergelijkertijd prestaties halen mogelijk is. De piepers worden van op het planksken gespeeld en zeker niet op de honger, zodat er wel eens wat tijd bij het binnenlo pen wordt verspeeld. De jonge sultaten te halen de goede duiven worden zeker niet ka- brengen. Een ziekte waar het ene ras meer verweer tegen heeft, is voor het andere moei lijker te bestrijden, daarom is hij op zijn hoede. Piet Mariman beoefent het dui venspel ten gronde. Hij heeft zich voorgenomen, om in de kortste keren een sterke vlieg- kolonie te vormen en zoals de/ zaken momenteel draaien is hij op weg om daarin te lukken. Dat 1981 geen bevlieging was, is hij bij het begin v5h het nieuwe seizoen reeds aan het bewijzen. Zijn eerste speelda gen waren knap en het is nog maar de aanloop. 21.3: oude duiven: 58: 14-15 (2), 35 jl. 4-14-16n (3); 38 duivinnen: 7- 18-19 (3); 28.3: 137 oude duiven: 2-3-15- 19-26-36-47-62-68 (15); 135 jaarl.: 2-6-46-47-59 (8); 4.4: 168 oude: 3-6-21-37-43- 51-78-80 (12); 192 jl. 10-16-20-29-31-32-53- 59-67 (11). BENO gine is, moet niemand de Kerse Quiévrainkampioen het hoofd praten. Hij gelooft 9t in de stelling, dat men met ;r en der een gratis geschon- duifje hoge toppen kan potgespeeld De duiven hebben er nog altijd «ik ben 70 en sta al vanaf mijn 10e jaar In de duivensport», een dubbele funktie. vliegen was de aanloop naar een interessant gesprek dat we met de sen de kampioenen, en kweken. Uit alle vliegers, Temsenaar opzetten. «Het is voor mij altijd een hobby Hollandse inbreng zowel de tweejaarse als de gebleven. Ik betreur dat momenteel het geldgewin bij velen jaarlingen, wordt er een ronde centraal staat. We zouden een voorbeeld aan de Nederlan- heren. De harde waarheid jonge duiven gekweekt. De ders moeten nemen, waar men kampioen kan spelen dat men moet durven inves- ren, om achteraf de intrest te itvangen. Bij de samenstel- >g van zijn kolonie kon Piet 'kenen op de hulp van zijn roer Omer Mariman uit Ham- e, ook een uit de gekende -iariman-duivenfamilie, die beroepshalve midden in de tranche zit. Door het feit dat Piet vanuit Quiévrain wilde vertrekken, om dan verder te werken, werd uiteraard in eerste in stantie gezocht naar de beste Quiévrain hokker. Een deel van de eerste Quiévrainresul- taten heeft Piet te danken aan de duiven die hij rechtstreeks haalde bij Judook en Jozef Debbaut uit Baasrode. Hij luk te er ook een goede sa- menkweek met de duiven van Alois Van Raemdonck uit Bel- sele. Om zijn snelheidsras zo veelzijdig mogelijk te maken haalde hij het beste bij Van den Bossche en zn., St.-Ni- klaas, Marcel Noens, St.-Gil- lis-Waas en verder, en daar zit niet op die plaats aan de top zijn toekomstgerichtheid voor staan, geeft hij grootmoedig oude worden rond lichtmis bij- zonder één frank uit te leggen, daar Is het duivenspel een eengezet en de jaarlingen drie kollektief buurtspel. weken later. En onmiddellijk Sommige liefhebbers hebben het hier zodanig op de heu- kende hij er sukses mee. Een pen als de duiven moeten vallen, dat als men een noot bamis-duivber, geboren in tussen hun knieën moest steken ze zeker gekraakt zou zijn, spetember en geen enkele ult schrik voor het ingezette geld». pen gestoten, zorgde reeds voor sensatie door zowel bij oude als jaarse een 2* prijs te vliegen. Zijn laat-geboren dui- ven worden door Piet vroeg .'-f opgeleerd. In februari is hij er WmJi". reeds de baan mee op en ze krijgen de kans niet om dom- merikken te worden. GEZONDE KOST j-jf Bij de verzorging van zijn kam- pioenenkolonie kan Piet reke- MSsBSÈKÊÊm nen op de hulp van zijn gebuur Fons Smet, die voor vele ta- ken instaat en als oud-duiven- H melker op de hoogte is van de stiel en niet alleen voor reine hokken instaat, maar ook een goed oog heeft en 's avonds paraat is om aan Piet te signa- jM leren als er wat misgaat. Zon- der verzorger Fons zou hij nog veel tussen, heeft hij de origi- nes van buren en vrienden Weduwe en zonen Braem uit Daknam, Desiré Acke Zelzate, Adhemar Lerno Lokeren en Stan Raeymaekers. Piet Mariman ziet zijn speelwij ze nog altijd als een proefpe riode. Hij speelde in 1981 knap met zijn jaarlingen en nu heeft hij tweejaarse en hij zal hoofd- toe Cyriel De Westelinck uit Temse toont de vleugel van zijn Piet Mariman twijfelt er geen «Donkeren», een stervlieger die de laatste twee seizoenen moment aan dat de voeding niet meer miste (bvw) van de duiven een zeer voor naam onderdeel is van het Cyriel De Westelinck is dus werd afgenomen, spel. Op de eerste plaats staat een doorwinterde melker, die Cyriel heeft op alle vluchtlijnen qezonde kost. De granen steeds zijn mannetje heeft sterk gespeeld. Hij begon met moeten gezond en kiemkrach- kunnen staan en die in al die Quiévrain en tot 1980 speelde tiq zijn en de Lokerse Quié- jaren nooit een blad voor de hij met sukses op Noyon. In vrainkampioen rekent hierbij mond heeft gehouden, het- 1980 begon hij in de Wase op zijn eigen smaak. Hij proeft geen hem niet altijd in dank Scheldekant op de halve fond en hij stond onmiddellijk tus- het hok. Ze worden er niet uitgeperst ais een citroen. LICHTE KOST De basis van deze Wase halve Als gepensioneerde fondkolonie ligt nog .altijd bij meestergast van de scheeps- duiven die hij sedert 1965 op werven heeft De Westelinck het hok heeft. nu tijd zat om zijn duifjes opti- De stamvader was de «Oude maal te verzorgen en dat doet Schelfaut», een. zoon uit de hij ook. «Vos», die een broer was van Ze zitten op zelfgebouwde de «Braven» van Schelfaut hokken, waarbij vooral reke- (De Klinge), duiven die toen- ning is gehouden met een dertijd de beste in hun genre goede luchtcirculatie, waarbij waren. Cyriel schafte zich een bon aan van de Hollandse kampioenen Toon Van Aspe- ren en Bartol uit Gorrinchem en met het Hollands bloed kende hij sukses Via Georges Huyghe uit Bazel geraakt hij aan duiven van de gebroeders Wayenberg uit Roeselare en de kruising met zijn duiven lukte wondenwel. Cyriel heeft op zijn hok goede afstamme lingen van de «onbekende» zitten. Een duif die hij uitgeput aantrof in Monschau en die hij liet herstellen en aanmeldde bij de Duitse bond, maar hij kreeg het eigendomsbewijs. De laatste origine is die van de fondkampioen Roger Van Quickenborne uit St.-Amands- berg. Cracks heeft Cyriel alleszins op zijn vlieghok. De «donke ren» werd op twee seizoenen 26 keer zonder missen inge- korfd en vloog 13 eerste prij zen. De jonge duiven worden aan de Hoogkamerstraat te Temse gespaard. Cyriel laat zich niet verleiden door de prestaties. Een jonge duiver, De tandem Van Hoorebeeck uit Baasrode: Te Wanzele was het Georges Van Cauteren die bij oude duiven op de eerste plaats stond voor Edmond De Pauw, Maurice Uyttendaele, Kamiel Ringoot, Jean Van den Bossche (5e en 7e), G. en zn. Van Gyseghem (6e en 10e), Frans Piscador (8e en 9e). Bij de jaarlingen de 1e en 2e voor Jean Van den Bossche en vroege duiven op de hokken van Fr. Piscador, Kamiel Ringoot, Cl. Gilbert Galle, Richard Ydens en Frans Schelfaut (9e 10e). Te Baasrode - Buggenhout - St. Gillis - St. Amands stond er geen maat op de duiven van vader en zoon Van Hoorebeeck uit Baasrode met de 1e en 9e bij de oude duiven en de eerste drie bij de jaarduiven. Vroege oude duiven Van Landeghem-Jacobs, Ed. Hermans, Edmond De Kerpel, P. en zn. Boeman (5e en 10e), R. Van der Schnek, Pierre Van Ransbeeck, Georges Daelemans. Bij de jaarlingen waren de ereplaatsen voor Louis Jozef Cooreman, Frans Cool (VI.), Camiel Van Herreweghe, P. Vanden Eede, Pierre Van der Schrieck, Van de Walle. In Lebbeke Verbroedering won Van Bosbeke de vlucht bij de oude voor Jean Van Biesen en J. Beeckman met de 3e, 4e en 5e prijs. Bij de jaarlingen won Désiré Claes met een straat voorsprong op Clement Van Biesen, Jean Van Biesen, J.M. Van Peteghem en Cleemput. BENO en 90Svloog0bK achferaf'op QrieDe Wemlinck Temse heef' «n zeer eenvoudig hok, maar wat erin zit teI RUGBY (bvw) alle tocht is geweerd. De Tem se halvefondspeler houdt het bij lichte kost. Bij alle rantsoe nen is er bijna 1/3 gerst ge mengd. Hij speelt het traditio- ZATERDAG 17 EN ZONDAG 18 APRIL goede duiven, maar een goe de duif met slechte pluimen dat bestaat niet. De pluimen moeten zeemzoet zijn. Het is moeilijk om zo maar een goe- neel weduwschap. De oude de duit t® onderscheiden. Als Het komende weekeinde voor de scholencross, lagere 16 uur: start cross, sekun- staat te Stekene zowat alles in scholen; het teken van de sport, want in - 14u30: eerste start scho- organisatie van de sportraad lencross, lagere scholen; gaat op zaterdag 17 en zon- - 15 uur: schieting op de lig dag 18 april namelijk het reus- gende wip: op 2 wippen in de achtig Sportweekeinde door in sporthal, ledereen kan deelne- en rond de gemeentelijke men. Men schiet volgens de sporthal. De verschillende me- reglementen van de BNFLW; dewerkende verenigingen ver- - 15u30: uitreiking medailles zorgen zelf hun aktiviteiten, cross lagere scholen; maar kunnen natuurlijk reke- - vanaf 15 uur; op de buiten- nen op de volledige steun van terreinen: demonstratie mo- het dagelijks bestuur van de torcross door Tony Hofman, sportraad. De allereerste en uitkomende in de BMB, junio- voomaamste bedoeling van res 500 cc; een dergelijk weekeinde is na tuurlijk het propageren van de deelnemende sporttakken. Daarom dat zowat alle sport verenigingen en -klubs uit Ste kene die zichzelf én hun sport respekteren, hun medewer king verlenen aan dit reusach tig sportweekeinde. De toegang tot dit sportweekeinde is voor ieder een volledig gratis en de in richters en organisatoren ver wachten dan ook zowat alle sportievelingen uit groot-Ste- kene en omstreken. Het grootste deel van de sporten die zullen worden ge propageerd zullen kunnen worden bekeken, maar geluk kig zijn er ook enkele klubs die eraan gedacht hebben om de bezoekers aktief aan sport te laten doen. Zo zal men onder meer kunnen meeschieten op de liggende wip, men kan schaken en eventueel meelo pen met de scholencross Geïnteresseerden die even tueel nog verdere inlichtingen willen kunnen daarvoor terecht bij sportraadvoorzitter André Gijsel, Voorhout te Stekene, tel.: 031/79.78 23, bij Hedwig Meuleman, Kemzekestraat, tel.: 031/79.83.59 of bij Theo Jacobs, Kwakkel 77, tel.: 031/ 79.70.52. Zondag 18 april dair onderwijs; - 14 uur: klubkampioenschap - 17 uur: uitreiking medailles dames en heren badminton cross sekundair onderwijs. door BC Stekene; - 17 uur: volleybalwedstrijd in - 16 uur: turndemonstratie de sporthal tussen de dames- dames en heren door turnklub ploegen van Stekene en Reinaert, Kemzeke; Kemzeke. - 17u30: tennisdemonstratie - 18u30: volleybalwedstrijd door TC De Trompe; tussen de heren van Stekene - 18u30: minivoetbalwedstrijd en Kemzeke. Ondertussen zijn tussen een delegatie van het in de hal van de sporthal aller- gemeentebestuur en afge- lei informatiestandjes open- vaardigden van de sportraad, gesteld. - tussen 13 en 18 uur: regel matig demonstraties en ten- duivers krijgen de eerste twee keer hun duivin getoond, daar na moeten ze het stellen met een omgekeerde nestschotel. De jaarduiven worden meer vertrouwd gemaakt met het spel en krijgen het ganse sei zoen hun duivin te zien voor ze de mand ingaan. Als het sei zoen op zijn einde loopt, dan laat Cyriel de weduwnaars een ganse dag bij de duivin en mogen ze er zelfs eens mee uitvliegen. Het model van de duif is bij Het spreekt voor zich dat Cyriel niet altijd een maatstaf fondspeler zowat alle sportliefhebbers om te selekteren. streek, van harte welkom zijn. De in- <«Er zijn onder alle modellen kom is gratis. De BeEr toonstelling van modelbouw vliegtuigen en -helikopters. Een modelhelikopter zal regel matig opstijgen vanaf 16 uur. - 15 tot 17 uur: schaken in de bovenzaal van de sporthal. Hier kunnen de schaaklusti- gen het met een pint als inzet, opnemen tegen de leden van de Kemzeekse Schaakkring. ik op een ander hok kom, dan koncentreer ik mij op de dui ven en degene die mij aan staart en uit haar blik verraadt, «Wat komt gij hier doen!», dat zijn de goede karakters en daar gaat mijn voorkeur naar. Met de «donkeren duiver» van 1978 als koninginnestuk, zijn titel met de 1e getekende en de 2e getekende en een gan se woonkamer trofeeën als bewijsmateriaal, zal Cyriel De Westelinck in de komende sei zoenen een gevreesd halve blijven in zijn PRESTATIES Wase Scheldekant; 3.5; Noyon: 249 oude: 1 - 21 29 - 54 (4) 17.5 Etampes- 86 oude: 1 - - 20 - 27 (4) 24.5: Etampes: 83 oude: 9 - - 24 (4) 31.5: Dourdan: 71 oude: 3 - 4 Pr< 9- 15-17(5) 7.6: Etampes: 69 oude: 1 - 5 18 - 19 - 25 (5) 14.6: Dourdan: 62 oude: 3 - - 19 (4); 84 jl.: 5(1) 21.6: Corbeil: 55 oude: 1 - 12- 14 (5); 64 jl. 7(1) 12.7: Etampes: 52 oude: 2 - (4); 63 jl.: 9 - 37 (2) Vo de be 19.7: Dourdan: 50 oude: 1 - 6 de 14 - 20 (4) 26.7: Dourdan: 33 oude: 1 - (2) 4.8: Etampes: 21 oude: 1 (2) J 11.8: Etampes: 20 oude 1 - (2) BENC Het programma Zaterdag 17 april - vanaf 14 uur: inschrijving Voor het begin van de kompetitie had Zenith .g jn moej|jjke periode de schikking. Zenith heeft die Dendermonde zichzelf tot doel gesteld volgend rug- Lebbekenaar geweest die de goed gebruikt. Volgend jaar byjaar in tweede nationale te spelen. Halfweg de spelers bleef stimuleren. Het is wordt het tweede nationale huidige kompetitie scheen alles erop te wijzen dat de hem gelukt. De man die er voor de Dendermondse rug- stoere bonken uit Sint-Gillis hun kampioenendroom reeds bij was toen rugbyclub byclub, dat is geweldig en met opnieuw voor een jaar konden opbergen, maar na de Alfa het poogde waar te ma- de kern én het entoesiasme én uitzege op Bree stond het dan toch vast: Zenith ken voerde nu Zenith naai Frans Van der Veken is de nonrUrmnniio ie kamninan tweede nationale. Sinds de bloei voor Zenith nog niet Dendermonde is kampioen. wedergeboorte van het rugby voorbij. In het Zenithlokaal werd in geloven. Frans Van der Veken te Sint-Gillis stelde Frans al Hugo Aerts de voorbije week feest ge- bleef er echter in geloven. Het zijn kennis en ervanng ter be- vierd. Trainer-coach Frans Van der Veken werd er zelfs in triomf rondgedragen En dat fK dük J had sympatieke Frans dan ook om. verdiend. De barslechte wed- wel maar had het toch zeer êÈU^ÈÊÊL, moeilijk tegen slechts 13 4 IE tegenstanders, was natuurlijk j ll^J|||||| al gepraat over volgend sei- -j. zoen. Een zaak was voor alle mÊÈL- Tm' V J' fW Zenithers duidelijk: «Volgend d j fot M stiger oppakken. Het mag niet WÈÈL^U-i «PJK-v meer gebeuren dat we met-te fjflVr u l'wfr' weinig spelers ergens toeko- JÊÊÊV''U men. de trainingen moeten an- SHkMMH ders opgevat worden, er moet zoveel veranderen. 'Ë&wf Maar dit jaar heeft Zenith het dus geklaard, ledereen had het gehoopt,-maar na een paar slechte wedstrijden durf- De kadettenploeg van Sparta Buggenhout die deelnam aan het Paastornooi (foto piet den er nog maar weinig in hermans) In lang vervlogen dagen won Lowieken De Bock uit Sint-Gillis-Dendermonde de Deri Grote Prijs Burgemeester Hendrickx. Momenteel rijdt hij sinds veertien dagen bij d Vlaamse Wielerbond. Let wel even op de bekende figuren die op deze oude foto staan (c fi[ 32 -16.4.1982 - De Voorpost

De Voorpost | 1982 | | pagina 32