Slokop Rodania Finales 3de Beker van de Rozenstreek dp zaterdag 24 april te Schellebelle Eerste aanwijzingen n toch bleef Baasrode overeind Kaatsverbond Hamme m Durmen zorgt voor eerste verrassing KAATSEN De Voorpost - 16.4.1982 - 35 Opvallend deze week Ie de eerste overwinning van KWB. let blijkt dat 't Zolderken leergeld zal moeten betalen. Verder Is er ook Rodania dat hoge vijfera lukte. lamse Groentenhalle - KWB strop voor de Moerzekenaars Chrlstiaensens 12-5 maar toch konden ze zich her- Onmiddellijk na de start van de ste,len 0n het werd zowaar 11 - natch stevende de thuisploeg 11 Het laals,e spel besliste in naar een 3-0. De bezoekers het voordeel van de lokalen, tonden wel 3-1 maken, maar Ub/ULm, i - B^,.i voor het 5-3 werd duurde het SSÜTÏ19 V «vel even. Toen er rusten ge- dazen werd was het 6-3 en De Kastelnaars hebben een ton nog alles gebeuren. Het rus*'9e namiddag beleefd, tou echter spoedig blijken dat Omdat Madeion zo zwak de bezoekers het niet konden scheen gingen de bezoekers waarmaken en zonder veel vnl 9err,skkelijk naar 0-8. Een moeite stevende de Groenten- kleine opflakkering kwam er talie naar een ruime zege. dan toc^ en het werd 3'9. maar nadien viel de thuisploeg stil. KWB-Chrlstiaenssens - delon 12-6 Ma- Wv sterkste formatie en won met een straat verschil. gelijk op 4-4. Het zou nog ste helft werd het 6-4. Maar na i-7 en 6-8 worden maar in de df wasJCWB duidelijk de latste spelen was het al m Iroekkant wat de klok sloeg. lodanla - Lamotboys 12-2 ir schijnt geen maat te staan ip de sterkte van de lokale ormatie die de tegenstanders net rode kaken naar huis duurde. Zonder haperen ging todania naar een 11-0, zon- ler dat de bezoekers daarte- |en iets konden inbrengen. Toch konden de Lamotboys og twee punten ophalen, voor de thuisploeg er een eind lan maakte. Van Malderen - Van Gaeve- ren 12-11 formidabel hoe Van Malderen agenwoordig speelt. Nu ver- Wedstrijden voor zaterdag: iloeg het Van Gaeveren zeer Bekerkompetitie: «Pt Nadat de thuisploeg met Broekkant - Van Malderen !-0 op voorsprong kwam, Van Gaeveren - Rodania iloegen de bezoekers terug Toyota/Le Patrimoine m het werd 2-3. Maar dat was Madeion lenoeg. Zonder omzien maak- Kompetitie: i Van Malderen dan 10-4 en KWB/Christiaenssens - La- De Kaste/se ploeg Toyota had geen problemen met de Lamotboys en won met 12-1 (vh) elfs 11-5. Het leek wel een motboys REKREATIE-VOLLEYBAL 1. Toyota/Le Patrimoine 3 36 2. Rodania 3 36 3. Broekkant 3 36 4. Van Malderen 3 35 5. Hamse Groentenhalle 3 31 6. Van Gaeveren 3 27 7. Christiaenssens/KWB 3 22 8. Zolderken 2 18 9. Madeion 3 11 10. Ons Vermaak 2 8 11. Lamotboys 2 3 VOLLEYBAL Op zaterdag 24 april a s. indigt te Schellebelle het vol- lybaltomooi voor heren-rek- itieploegen, de Beker van e Rozenstreek. Aan dit tomooi namen in itaal 42 ploegen deel, en na mi periode van zeven maan- &n volleybalstrijd, slaagden «er ploegen erin om zich te valificeren voor de ultieme ziewedstrijden. Dit zijn de letsers Baasrode, KWB Lon- Brzeel Sint-Jozef, Verhasselt xiderzeel en tenslotte Heros Binze. Hoe zijn deze vier ploegen ver geraakt: half september werden de 42 ploegen in- Bdeeld in 11 reeksen (9 reek- Bn van 4 ploegen, 2 reeksen an 3 ploegen), en in iedere eks werd een mini-kompeti- gespeeld, met heen- en rugwedstrijden. Op die ma- kon elke deelnemende oeg minimum zes wedstrij- m spelen zonder gevaar oor uitschakeling na verlies, a deze voorronde ging iede- reekswinnaar over tot de ndronde van het tomooi. Hierbij werden dan nog een 5 ploegen bij loting aangeduid om tot een totaal van 16 ploe gen te komen in een eind ronde Deze 16 ploegen betwistten in maart 1982 de wedstrijden om de 1/8ste finales en de 1/4 finales, volgens het systeem van rechtstreekse alimentatie. Het is dus duidelijk dat voor noemde vier ploegen reeds een lange weg hebben afge legd om de finaledag te berei ken. Het is uiteraard eveneens overduidelijk dat we op zater dag 24 april aanstaande de sterkste ploegen uit het deel nemersveld in Schellebelle zullen kunnen begroeten. Wie zijn de deelnemende 1/ 2 finalisten: Pletsers Baasrode is in de streek van Dendermonde on getwijfeld één van de toonaan gevende rekreatieploegen. In de plaatselijke kompetitie be zetten ze steeds een plaatsje in de top en vorig jaar behaal den ze in de «Beker van de Denderstreek» een fantasti sche tweede plaats. In de Be ker van de Rozenstreek van dit jaar is deze ploeg nog het énig ongeslagen team uit het deelnemersveld. Slagen de Pletsers erin om zonder één nederlaag de beker te winnen? KWB Londerzeel Sint-Jozef liet gedurende de voorgaande wedstrijden in dit tomooi ge woonweg een schitterende in druk. Zonder problemen wer den ze reekswinnaar, en in de eindronde zette de ploeg moeiteloos VC Brandweer Gent en Rebels Massemen A met een 3-0 opzij. Deze ploeg maakt dan ook een grote kans om op zijn minst door te drin gen tot de finale van het tornooi. Verhasselt Londerzeel be hoort tot de top in de plaatselij ke liefhebberskompetitie, en kan daarenboven ook nog een 1ste plaats voorleggen in de reeds genoemde Beker van de Denderstreek. Volgens inge wijden bezit Verhasselt Lon derzeel de sterkste ploeg uit het viertal dat de halve finales bereikte. Kunnen we Verhas selt Londerzeel tippen als zijn de de opvolger van UFO 78 Aalst?. Heros Deinze tenslotte zit ook bij de top van het Oost* vlaamse rekreatie-volleybal. Na hun schitterende seizoen, waarin ze een vijfde plaats behaalden in reeks 1 van de VOBOG-kompetitie, en daarbij een plaatsje in de 1/2 finales van de Beker Generale Bank, slaagden ze er tevens in zich te kwalificeren bij de laatste vier in het sterk bezette tornooi van de Beker van de Rozen streek, Kortom, een ploeg die niet misstaat op de affiche van dit derde volleybaltprnooi. Het volledige programma van dit tornooi ziet er als volgt uit: 10.00 uur: 1ste Halve finale: Pletsers Baasrode-KWB Lon derzeel 12.00 uur: 2de Halve finale: Heros Deinze-Verhasselt Lon derzeel 14.00 uur: Omlijstingswed strijd: Borvoc Borsbeke-Krivo Gent (dames) 15.30 uur: Troosting 17.30 uur: Finale 3de Beker van de Rozenstreek. Alle wedstrijden worden ge speeld in zaal Smetreyns aan de Spoorwegstraat te Schelle belle. nabij het station. In totaal wordt een prijzen- pot verdeeld van 16.000 frank. De winnaar van dit tomooi neemt 7.500 fr. voor zijn reke ning, de verliezer van de finale neemt 4.500 fr. mee naar huis, terwijl de derde en de vierde ploeg respektievelijk 2.500 fr. en 1.500 fr. aan dit tornooi overhouden. Dit tornooi wordt georgani seerd door Geert Baeyens, Hekkergemstraat 7, 9208 Schellebelle (091/69.10.02). Bekerwedstrijden voor 17/4/ '82: (2de ronde) Broekkant - Van Malderen Van Gaeveren - Rodania Toyota - Madeion Rangschikking na 3 speel dagen: 1. Rodania 36 2. Toyota 36 3. Broekkant 36 4. Van Malderen 35 5. Geywa/Groentenhalle 31 6. Van Gaeveren 27 7. K.W.B. Christ. 22 8. 't Zolderken 18 9. Madeion 11 10. Ons Vermaak 8 11. Lamotboys 3 (A.T.) Kaatsverbond «Ons Vermaak» Lebbeke Uitslagen van 11/4/'82: Reeks A Oudegem -'t Zolderken 15- 8 Moerstraat - Modema 15-11 Lindeken - Bertare 15- 3 Boereschuur - Onder Ons 12-15 Reeks B Smisken - Ons Vermaak 8-15 Gijzegem - Bal Op 5-15 Super 7 - Popey's 3-15 Mieregem - Appels 10-15 (A-T.) lis- If), jZolderken - Broekkant 6-12 )e bezoekers startten zeer (wiek en haalden al snel 0-3. üolderken, nadien in een bes- Ie bui, zorgde ervoor dat er De eerste z®9ö yan de KWB- De Lamotboys zijn voor een beenhouwersreis uit Baasrode naar Kastel gekomen. Zij (panning in de wedstrijd ers en waarschijnlijk niet de verloren tegen Toyota met 12-1. (vh) (wam. Zonder blozen kwam 'aatste. In een boeiende eer- ZEELSE KAATSKOMPETJTIE Neyt - De Meester B 15-3: Het begin van deze wedstrijd liet een duidelijk meesterschap zien van de thuisploeg. G. D'Hossche en zijn medespelers stelden zich, naargelang de opslag oordeel kundig op en dit resulteerde in een 4-1 stand, nog gemilderd door de bezoekers tot 5-2 maar bij de rust was het ver dikt toch 8-2. Na de pauze ging de thuisploeg, na een vervanging, rustig verder op zijn elan. Nochtans stond aan de overzijde een W. Baecke die een prachtwedstrijd speel de, maar dit veranderde aan de einduitslag niet veel meer, aangezien de bezoekers ook nog tegenslag kenden op be slissende momenten met de over het kaatsterrein hangen de en hinderende elektriciteits draden. Verscheidene spelers zoeken nog de ideale konditie en... de zon. Rubbens - Durmen 15-7: Nieuwkomer Durmen heeft toch wel voor de verrassing gezorgd. De gereputeerde thuisspelers hadden naarge lang de eerste helft vorderde het steeds moeilijker om de gemotiveerde spelende be zoekers op achterstand te houden. Na de rust (8-6) heeft een sterk spelende H. Callaert er dan voor gezorgd dat bij een 13-6 stand en 40-40 het begeerde punt mee naar Dur men ging. Niet minder dan 10 spelen eindigden op 40-40. Bij Rubbens mag Fr. Van de Vel de op een goede wedstrijd terugblikken. Zijn medespelers zijn hun supporters zeker nog wat schuldig na deze eerder matte prestatie, gezien in het licht van de toch wel gewettig de ambities van Rubbens aan gaande de titel. Van Geeteruyen/Poppe Pimpernel 15-5: Pimpernel, voor het eerst tussen de lijnen dit seizoen, is op een uitste kende W. Van Geeteruyen ge stuit. Wie de kompetitie volgt weet wat dit wil zeggen. Zeker de eerste helft trok de ganse thuisploeg zich aan deze spe ler op. Via een 1-2 stand ging het over 5-2 naar 5-3 en ten slotte bij rusten 8-3. Na de rust nam bij de thuisploeg achter man R. Van de Cauter het werk over van zijn grootmid den en was de zaak bekeken. Al moeten we hier wel aan toevoegen dat de bezoekers, die hun grootmidden B. Van der Straeten momenteel moe ten missen, in G. Van der Straeten een pechvogel in hun vijftal hadden. Hij moet werke lijk Dame Fortuna beledigd hebben om zoveel tegenslag te verkrijgen. De Meester A. - 't Hoeksken 15-1: Grootse momenten zijn er in deze wedstrijd niet ge weest. Daarvoor was de tegenstand van de bezoekers te zwak. Maar toch het vermel den waard is de geest die er bestond tussen de spelers van 't Hoeksken. Nooit versagend of afgevend hebben ze tot het einde hun kleuren verdedigd tegen deze toch wel gerepu teerde ploeg. Als spelers zoals De Varez - De Looze - Van Doorselaer en noem maar op, op elkaar ingespeeld zijn en dezelfde sportieve geest blijft door hun rangen waaien kun nen er dit jaar nog onverhoop te uitslagen behaald worden. Bij de thuisspelers waren het vooral de keerders die nu al lieten blijken bij de eerstvol gende konfrontaties geen ge schenken te zullen uitdelen. Klassement: 1De Meester A 1-3,2. Neyt 1- 3, 3. Van Geeteruyen/Poppe 1-3, 4. Rubbens 1-2, 5. Dyr- men 1-1, 6. Pimpernel 1-0, 7. De Meester B 1 -0, 8. 't Hoeks ken 1-0, 9. Gemeenteperso- neel 0-0. Wedstrijdkalender van za terdag 17 april: 't Hoeksken - Pimpernel (Lu- cien Christiaens), Gemeen- tepersoneel - De Meester A (Henri De Paepe), De Meester B - Van Geeteruyen Poppe (Theo Wauters), Durmen - Neyt (Romain Van Driessche. Rubbens vrij. (ajz) De ploeg van Rubbens Zele, een kandidaat-kampioen in de Zeelse Kaatskompetitie (bvw) K.W.B. Volleybal TAFELTENNIS thuisspelers het laken naar hun kant zodat Vlierkouter to taal onverwacht een puntje uit de brand sleepte. Prado B heeft het jammer ge noeg niet kunnen waarmaken tegen Patro C. Toch heeft het vooral naar het einde toe een goede wedstrijd gespeeld. Eerst was het al Patro C wat de klok sloeg, maar na het dubbel werd het 4-4, zodat alles nog mogelijk was. Jammer genoeg voor Prado konden de laatste wed strijden geen puntjes meer op leveren. Geen feest voor Smash C dat Beveren A op bezoek kreeg. Deze sterke formatie liet er geen gras over groeien en maakte van bij de start haar bedoelingen duidelijk. Van Bouwelen en Van Hasselt wa ren de enigen die bij Smash voor tegenpunten konden zor gen: 2-8. Baasrode C kreeg in eigen midden het deksel op de neus van Smash C dat met 3-7 een mooie uitslag haalde. Tooh bleek er halfweg nog hoop voor de thuisploeg die een 0-4 achterstand kon omzetten in een 3-4. Deze opflakkering was echter kortstondig en ook Lijneel en Van der Vreken kon den daaraan niets veranderen. Ze wonnen zelfs geen wed strijd meer Madeion A blijft op het goede spoor. Na een voorbeeldige inzet won het met 9-1 tegen het bezoekende Smash B. Het punt van de bezoekers werd behaald in het dubbel. Patro E heeft een flinke 7-3 zege laten optekenen tegen KWB C. De voorsprong die de thuisploeg van in het begin behaalde, gaf ze nooit meer prijs. Het werd uiteindelijk 7-3. Pardaf E heeft bij het bezoek van Troelant C zeer lang de kansen kunnen gaaf houden maar naarmate de wedstrijd vorderde moest de thuisploeg door de knieën zodat Roelan' toch nog een grote overwin ning kon laten noteren, vooral dank zij Vercauteren die alle wedstrijden won. Bij de verlie zers was ongetwijfeld Stan- daert het beste element. Dynamica C was vol goede moed naar KWB D getrokken, maar het bleek zeker geen spek voor haar bek. Een steengoede Eddy Saman en Janssens zorgden en/oor dat de thuisspelers al na het dub bel de zege op zak hadden: 6- 1. Het werd tenslotte Steveninck die het eerreddend puntje maakte. De eerste Grote Prijs Romain Baert georganiseerd door de Vlaamse Wielrijdersbond op het Hertjen werd in de C- reeks gewonnen door J. Van Steene (dw) Het kompetitieverloop in de K.W.B. Volleybalkompetitie is na de eerste wedstrijden wellicht reeds in een vrij definitieve vorm gegoten. Inderdaad, de betere ploegen zijn nu reeds opgeklommen naar de kop van de rangschikking en het ziet er niet direkt naar uit dat deze eerste aanwijzingen nog drastisch zullen tegenge sproken worden. In reeks I prijken na drie wedstrijden Dender belle B, Keur A en Grembergen aan de leiding. Ook Hamme Center blijft ongeslagen maar heeft slechts twee wedstrijden gespeeld. Het zou nochtans een verrassing betekenen moest Denderbelle A hier de titel verspelen. Keur A wordt wellicht de enige konkurrent. In reeks II prijken de Dendermondse veteranen aan de leiding met 10 punten uit 4 wedstrijden. De favoriet voor de titel dient hier echter gezocht tussen Grembergen B en Opwijk. Beide ploegen tellen uit hun drie gespeelde wedstrijden nog steeds het maximum en t.o.v. de huidige leiders speelt beslist de jeugd in hun voordeel. Boonwijk A lijkt het hier wel moeilijk te kunnen krijgen in verband met de degradatie. Een ontgoochelend Nijversele en Zele Kouter A zijn de opponenten van de Boonwijkenaars. In Reeks III lijkt Schellebelle op weg om de eerder toevallige degradatie uit reeks II vlug uit te wissen. Schellebelle prijkt na 4 wedstrijden inderdaad met het maximum aan de leiding maar ook Keur B blijkt sterker uit te pakken dan in het verleden en zou wel eens Schellebelle het vuur aan de schenen kunnen leggen. Wedstrijden van 28 maart 1982 Reeks I Hamme Center-Baasrode B uitgesteld Grembergen-Zele Center 3.2 Kalken A-Moerzeke 3.0 Keur A-Hamme H. Familie 3-1 Reeks II St.-Gillis-Denderbelle A 1.3 Overmere A-Dendermonde B 3.2 Boonwijk A-Nijverseel (forf. 1x- 5 man) 3-0 Grembergen B-Zele Kouter A 3.1 Reeks III Boonwijk B-Baasrode C 0-3 Oudegem-Overmere B 3.2 Schellebelle-Zele Kouter B 3-0 Keur B-Kalken B 3-0 Wedstrijden van 4 april 1982 Reeks I Moerzeke-Denderbelle B 2-3 Zele Center-Hamme Center Keur A-Baasrode B Kalken A-Grembergen A Reeks II Nijverseel-Opwijk Dendermonde B-Sint-Gillis Denderbelle A-Zele Kouter A Boonwijk A-Overmere A Reeks III Dendermonde C-Zele Kouter B Overmere B-Boonwijk B Baasrode C-Keur B Schellebelle-Oudegem Klassement Reeks I 1. Denderbelle B 2. Keur A 3. Grembergen A 4. Hamme Center 5. Zele Center 6. Hamme H. Familie 7. Kalken A 8. Moerzeke 9. Baasrode B Klassement Reeks II 1. DendermondeB 2. Grembergen 3. Opwijk 4. Overmere A 5. Denderbelle A 6. Sint-Gillis 7. Boonwijk A 8. Nijverseel 9. Zele Kouter A Klassement reeks III 1. Schellebelle 2. KeurB 3. Dendermonde C 4. Baasrode C 5. Overmere B 6. Oudegem 7. Boonwijk B 8. Kalken B 9. Zele Kouter B 0-3 3-2 0-3 0-3 3-0 uitgesteld 0-3 0-3 3-1 1-3 3-0 4 2 2 10 6 1( 3 3 0 9 1 3 3 0 9 2 4 2 2 8 8 t 3 2 1 6 7 t 3 1 2 4 6 4 1 3 3 9 3 4 1 3 3 9 3 2 0 2 1 6 1 1 4 0 12 0 12 I 3 0 9 1 9 2 1 7 4 7 2 2 7 4 7 1 1 3 6 10 6 1 1 3 5 11 5 I 1 2 4 6 4 I 1 2 3 7 3 1 3 3 10

De Voorpost | 1982 | | pagina 35