Liefhebbers s porten zo 7* K.W.B. Belsele wint.... Programma Vlaams Sportverbond Liefhebbersvoetbaltornooi van Stekene Coulier kan het weer COMAR SPORT O A w TP* Walivo-kalender 36 - 16.4.1982 - De Voorpost i I4l LiJ QJ I I GROOT - KLEINHANDEL Specialisatie ft VOETBAL TENNIS SKI Een sportzaak met ERVARING! Schoolstraat, 54 Koolstraat, 159 9300 AALST Tel. 053/21.25.56 LIEFHEBBERSVOETBAL Tornooi der veteranen van F.C. 1000 Appels De veteranen van F.C. 1000 Appels hebben met de organisatie van hun eerste Paastornooi reeds bemoedigend sukses geskoord. De voorbeeldige Ingesteldheid van de deelnemen de ploegen was daar beslist niet vreemd aan. De dienstdoende scheidsrechters Antoine Boënne en Willy Roosenboom hadden het dan ook niet moeilijk om een goede prestatie te laten optekenen. Attraktief waren de matchen alleszins en op het terrein aan de Schrijberg te Belsele werd dit tornooi met een uiterst spannende finale besloten. Daarin werden de organisatoren tenslotte na verlengingen door het team van de K.W.B. Belsele verslagen. Als apotheose werd door Eddy D'Hanls, de voorzitter der veteranen van F.C. 1000 Appels, nog een stemmige troffeeënuitrelking verzorgd. Voor de eerste schiftings- der probleemloos. Misschien ten was Maurice De Decker match tussen F.C. Post en ook al door het feit dat Post van K.W.B. Belsele de eerste K.W.B. Belsele was het voor slechts met tien eenheden doelschutter met sukses (0-1). de laatstgenoemden nog eer- aantrad. Na een viertal minu- Diezelfde De Decker verdub- De veteranen van FC 1000 Appels eindigden tweede in hun eigen tornooi (dw) De KWB van Belsele won het veteranentornooi van 1000 Appels tegen de organiserende ploeg (dw) Week-end ven 17 en 18.04.82: Zaterdag met aftrap te 15 u tenzij andera vermeld: 1 Meteoor - Sportief Steendorp, Cool Omer Vriendenkring - Den Buiten, Maes Florent VK Peugeot A - Laar, Vercauteren Ronald De Zwervers - Shell Boys, Baert Theo 't Hoekske - De Jager, Meersman Antoon Pylonen De Kerf - Audi, Buytaert Alfons Kobekensvnenden (vrij) 2 Wembley - Sport, Reyns Roger Reinaart - RD Beveren Travel, Buytaert Jozef Welvaart - Verbroedering, 14 u Thoen Viktor RBS Hoger Op - Club 66. De Hert André VK3M Zwijndrecht - VK Frema, De Groote Roger Gaveriand (vrij) Altodie (vrij). 3A u. - De KWB Kruibeke - Sportief Kruibeke, 1 Rechter Robert Tivoli Boys - Baanvrienden, 14 u. Uytdenhouwen Michel Glazenleeuw - VK Peugeot B, Smet Guido VK Veile - Kalishoek, Vervaet Marcel Boomkwekerij De Wolf - Groenen Boom, Lardon Jozef CR Saeftinghe - Ten Bosch, Baetens Willy 3B De Nieuwe Sportvriend - TipTop, Peersman André Alu De Cauwer - Brouwersboys, D'Hollander Herwig Luitentuit - VSK Jonge Leeuwen, Van Bossche Willy Palm - Wijnvekf C, Van Overmeire Richard Klein La er - Akai Boys, Brugge man Jean-Pierre Tromp - St. Palske. Van Boven Marcel 3C Moderne - Durmevrienden, Nies Petrus Vlierkouter - All Keep, Bruggeman Walter Viola - Welkom, De Weeze Gustaaf Bijlken B - Moerstraat, Aper Julien Zeemeermin - Scoutshuis, Saadouni Mohamed Uilen (vrij) Onder Ons (vrij). Zondagvoormiddag met aftrap te 10 u. 1 KWB Kruibeke I - Los Amigo's, Simoen André Glazenleeuw - De Rijcke Beton, Dingenen Emiel Van Hoecke - Luitentuit, Verstrepen Julien KWB OLVrouw A - Wijnveld A, Van Lombergen Luc Sportief Waasmunster - VK Frema, Van Overmei re Richard VK Gaveriand - Pompstraat, Vercauteren Ronald VK Veile (vnj). 2 Kommersanten - 't Klokhuis, Lardon Petrus De Jager B - Kalishoek, Debbaut Jaak Spaans Kwartier - Blue Boys, Van Doorselaere Omer RD Multicenter - Shell Boys, De Hert André Zillebeek - Meteoor II, Meersman Antoon Sp Steendorp (vrij) Wilgenhof (vrij). 3A Bijlken A - Neerstraat, Polfllet Lucien Real Witte Pen A - Moerstraat, Vermeire Robert KWB St. Anna - VK Nopri Temse, Van Boxlaer Julien The Cup - KLJ St. Anna I, Van Bossche Willy De Leenheer - Oud KWB Elversele, Uytdenhou wen Michel V.D Voorde (vrij) Jong Bijlken (vrij). 3B Centrumvrienden - Real Witte Pen B, Van de Cauter Willy Koekoek - Scoutshuis, Boenne Antoine Den Ijzer - Jong KWB Elversele, Van Boven Marcel SK Belsele - St Michael, Nies Petrus Wijnveld B - Metallo's, Demey Roland Zeemeermin B - Belsele SV, Coppieters Paul Hoop en Vreugd I (vrij). Zondagnamiddag met aftrap te 15 u. 1 KLJ St. Anna II - Thor Veldeken, Peersman André 3 Herleving - Blue Boys, Dingenen Emiel Statievrienden - Den Buiten, Maes Lode Terlocht - Drij Boeren, Vereecken Dirk Rapid Burcht - Caves, Verbeke André Wijkagenten (vrij) Welkomboys (vrij). 2 Fina Boys - Hudino Boys. Peersman Achiel Donderdag 22/04 met aftrap te 19 u. Bekerwedstrijden 1/16* finale: Zillebeek - 't Klokhuis, Buytaert Jozef Jong Bijlken - Fina Boys, Van Boxlaer Julien Hoop en Vreugd - Terlocht, Peersman Achiel Pompstraat - Favo, Van Overmeire Richard Uil Temse - VK Nopri Temse, Van Doorselaere Omer Glazenleeuw - Los Amigo's, Dingenen Emiel Sportief Waasmunster - Wilgenhof, Simoen André Lambrecht - Herleving, Peersman André RD Multi Center - De Zon, Meersman Antoon Rebellen Vossenhoek - Moerstraat, Van Bossche Willy Thor Veldeken - Real Witte Pen A, D'Hollander Herwig Club '66 - Gaveriand, De Rechter Robert KLJ St Anna - De Rycke Beton. Polfliet Lucien KWB OLVrouw - Van Hoecke, Verstrepen Julien Kalishoek - Heesdonk, Cool Omer Frema - V D Voorde, Baert Theo. Inhaalwedstrijden: Blue Boys - Den Buiten, Bruggeman Walter Welkomboys - Caves, Bollaert Herman Shell Boys - Kommersanten, Bruggeman Jean- Pierre. Emmanuel THOEN. belde skore en voor een ge- handikapt F.C. Post waren de winstkansen toen al verkeken (0-2). Temeer omdat een sterk aandringend K.W.B. Belsele moeilijk van het lijf kon gehou den worden en voor deze ploeg doelde Luk Zaman ook (0-3). Nog vóór de rust be stelde Maurice De Decker en nog ééntje (0-4). Na de kamp wisseling was het dan de beurt aan Norbert De Boom om de forfaitcijfers op het bord te spij keren (0-5). Door een own- goal van Willy Martens werd de kloof dan nog vergroot (0- 6). Nog meer afgetekend werd het als Luk Zaman voor K.W.B. Belsele nogmaals skoorde (0-7). Uiteindelijk wer den de loffelijke inspanningen van Post toch beloond en met een strafschop geraakte Mark De Baere aan een tegendoel punt (1-7). Die werd samen met Jaak Baert één der ver dienstelijken van F.C. Post, dat langs Luk Zaman nog een doelpunt zou inkasseren, en meteen werd de eindstand be reikt (1-8). De tweede schiftingswedstrijd werd spannender. De vetera nen van F.C. 1000 Appels en F.C. De Trappers bleken el kaar waard. Nochtans doelde Patrick Annaert voor de vete ranen het eerst (1-0). Even later deed Patnck Annaert dit bravourstukje nog eens over (2-0). Jacky De Cock milderde onweerstaanbaar (1-2). In die zelfde zin werd door die ploeg verdergeborduurd en nog vóór de verfrissingen had Peter Creve al gelijk gesteld (2-2). Voor 1000 Appels werd de toestand weer gunstig als Ed dy D'Hanis, de voetballende klubvoorzitter, ook skoorde (3- 2). Een voorbeeld dat door Patrick Annaert bijna onmid dellijk werd gevolgd (4-2). Met een hadden de «oudjes» van F.C. 1000 Appels de beste kwalificatiekansen op zak, maar door een owngoal van André Elewaut, werd het alle maal weer twijfelachtig (4-3) Echter niet voor Werner D'Hooghe die de finaleplaats van de organisatoren tenslotte veilig stelde (5-3). Aldus verzeilden de mannen van F.C. De Trappers, waar van Michel Michiels al een vijf tal jaren lid is, naar de troos ting van dit tornooi. Daarin werd een volledig F.C. Post bekampt en dat werd een vrij spektakulaire wedstrijd. Met tamelijk veel doelgevaar en met Luk Van Der Henst van F.C. Post als eerste doelpun tenmaker (0-1). Tijdens de eerste helft werden de aanval lers nog enigszins aan banden gehouden. Beide verdedigin gen waren toen de toestand meester. Aleen Peter Gee- rinck zou met sukses kunnen aanleggen en daarmee ston den de ploegen terug gelijk (1- 1). Na de hervatting hadden de aanvallers meer sukses. Eerst doelde Jaak Baert voor F.C. Post (1-2). Het antwoord van F.C. De Trappers liet ech ter niet lang op zich wachten en met een strafschop bracht Patrick Vermeiren weer even wicht (2-2). Tot Jaak Baert weer hij er anders over oordeelde en daarmee klom F.C. Post terug op winst (2-3). Het doelpuntenfestival werd daarbij echter nog niet afge sloten, en Paul De Cauwer, werkte af (3-3). Zodat het ver volg nu bijzonder spannend werd en daaruit haalde F.C. Post weer profijt. Bij een straf schop op een achttal minuten van het einde, faalde Mark De Baere ook nu weer niet (3-4). De finale werd een boeiend kijkstuk en zowel de veteranen van F.C. 1000 Appels als de K.W.B. uit Belsele hielden het bij een eerder voorzichtige aanpak. Daaruit vloeide veel middenveldspel voort en de spannende momenten waren schaar. Misschien ook al om dat de beide verdedigingen er duidelijk het hoge woord voer den. De aanvallers geraakten trouwens maar moeilijk uit die greep en alleen Eddy D'Hanis vormde daarop een uitzonder ing. Die skoorde onhoudbaar maar voor de organisatoren bleef dit zonder resultaat. Om dat dit doelpunt wegens een buitenspelstand van Patrick Annaert geannuleerd werd. Ondanks alle inspanningen werd de rust met een skoorlo- ze drawn bereikt. Dan werd het team van aanvoerder Georges Beernaert (51) gewij zigd en Johan Maes, de voet ballende sponsor van de vete ranen van F.C 1000 Appels, werd nu in de samenstelling opgenomen. Tijdens de twee de helft werd door de beide ploegen kordater naar winst gegrepen. Vooral de innchters lieten toen goede akties bekij ken en Patrick Annaert skoor de op het randje van buiten spel (1-0). De voetballers van de K.W.B. uit Belsele met An dré De Roose, Edwin Van Roeyen en John Van Poucke als de beteren, reageerden nochtans gevat. Met sukses trouwens, en een tiental minu ten na het openingsdoelpunt bestelde John Van Poucke de gelijkmaker (1-1) Bij deze fa se werd Marcel Baté. de doel man. gekwetst en die werd vervangen door Erik Jans- sens. Veel zou dat allemaal niet inhouden en in de reste rende minuten werd de skore niet meer gewijzigd. Tijdens de verlengingen evenmin, want Hugo De Handschutter van F.C. 1000 Appels miste op een aangeven van Johan Maes de kans van de match. Hij schoot rakelings voorlangs en daarmee werd de beslis sing naar de strafschoppen geschoven.^Daarin werden de K.W.B.-ers*de meest schot- vaardige ploeg (1-4) en met een veroverden de mannen van voorzitter Mark De Boom en coach Maurice Lambrecht de cup. Uitslagen Schiftingswedstrijden: F.C. Post - K.W.B. Belsele 1-8 Veteranen F.C. 1000 Appels - F.C. De Trappers 5-3 Troosting F.C. De Trappers - F.C. Post 3-4 Finale: Veteranen F.C. 1000 Appels - K.W.B. Belsele 1-1 (na verlen gingen en strafschoppen 1-4). Roger Van Laere Enkele tijd geleden werd, tijdens een algemene vergadering van het dagelijks bestuw yki van het Tornooi van Stekene, de eerste prijs van de tombola overhandigd nM— Ankerspeler Etienne Jonckers. iele rgar oke loed :nk De kompetitie in het liefheb bersvoetbaltornooi van Steke ne zit er op. VK Were Di werd voor de derde keer kampioen met slechts 1 puntje vóór op SK Anker. Were Di verloor geen enkele wedstnjd - er werd niet meer verloren sinds 22 maart op KWB Helle straat- en verloor in totaal slechts 4 punten. Viermaal een gelijkspel dus: tegen An ker, Van Hooste, Bosdorp en KWB Hellestraat. Gemakkelijk hebben de geelzwarten het niet gehad, want Anker be heerste in feite het grootste deel van de kompetitie. Verder dan één punt kon An ker echter nooit uitlopen en waar iedereen reeds dacht aan een tweede titel voor An ker, besliste Van Hooste daar anders over. Deze ex-familie- ploeg won namelijk van Anker op 7 maart '82 en Anker kwam niet verder dan een 0-0 gelijk spel de week nadien op Were Di. Zo werd Were Di dus kam pioen, want Van Hooste kon zijn stunt van tegen Anker niet meer overdoen tegen Were Di. BEKERKOMPETITIE Na een weekje paasrust gaat het «Tornooi van Stekene» verder met de bekerkompetitie die werd onderbroken door en kele winterse speeldagen. Vermits de kompetitie voor rang kreeg op de «Beker van Stenene», worden de nog res terende drie wedstrijden vanaf zondag 18 april afgewerkt. Voor deze bekerkompetitie zijn de 12 ploegen in 2 groe pen van 6 onderverdeeld. Na tuurlijk bij loting. Zij spelen on der elkaar een soort minikon J petitie De eerste 2 daarva spelen op 15 mei de halv s finales, terwijl de finale op 1 mei volgt. Ondertussen won echter nog een wedstrijd gi speeld tussen de rode lai taarn (Sint-Andries) en een s lektie van de arbiters. Wie z die wedstrijd fluiten? PROGRAMMA: Bekerwedstrijden voor zaft* dag 18 april: Groep a: Bosdorp-Sint-Andries Anker-Were Di Gouden Leeuw-KWB Stekenj Groep b: KWB Hellestraat-Canada Heikant-Safari Van Hooste-Vagebonden (de t Coulter, een oude konkurrent, Is erin geslaagd om leider Stille Vrienden een punt afhandig te maken, zodat het Grembergse Juliette met twee puntjes achterstand nog in de achtervolging mag blijven geloven. Wedstrijden voor 17 en 18 april 1982 Zaterdag (telkens aftrap te 15 u) 1' afdeling Sparta I - F.M.C. - Van Hoornijck 1000 Appels I - Hemelaer I - De Breuck Avanti - Raap - Van Mieghem E. Rodeo - Milano - Van De Voorde A. Bondgalm I - Prado I - Moortgat (Steenman - De Clercq) Palamos - Drie Linden I - Van Osselaer V.K.W. 70 - Cup 81 - De Puysseiyr 2* afdeling Jacky Boys - S.V.S - Wijmeersch Tivoli - R.M.S - Plaquet Kabul - Puyvelde - Van Brande FC Cup - Vivak - Heirbaut Berg Op - Niko - Van Royen Club 69 - Dino Boys - De Vos Temsica - Siera I - Vergauwen 3* afdeling Reeks a Rembrandt - Vapo - 0-5 ff Familia - Herten Aas - De Wilde V.K. 80 - De Muiter - Van Steelant Eendracht - Hubo - Vercauteren Nantes - Vercauteren - Van de Voorde F. Reeks b Bristol - Fair Play - gespeeld op 27.3.82 Old United - Lorenzo - Van Brussel 14.30 u: Motoreco - Novelty - Baert Inter Service - Ankerhof - Roosenboom 14.30u: Zw. Parels - Oud Belsele - Herreweg Juliette - Bonte Os 3-1 In het Grembergse derby heeft Juliette het niet gemakkelijk gehad om het hoofd boven water te houden. Het moest in de eerste helft zelfs tegen een achterstand opkijken, maar begreep het gevaar en trachtte daaraan zo snel mogelijk te verhelpen. Toen Van Couwen- berghe rond het halfuur een strafschop mocht omzetten, waren ze er al veel geruster in. In de tweede helft was Juliette wel beter. Gino Segers kon met zijn hoofd een prachtig doelpunt lukken en nog geen drie minuten later werd het 3-1 via Peter De Ridder. Hoewel Juliette nu voortdurend bleef aandringen, kwamen er geen doelpunten meer door over haasting. Stille Vrienden - Coulier 4-4 De bezoekers stonden nog niet goed op het terrein of ze zagen al 0-4 cijfers voor hun ogen dansen. Via De Bleser werd het 1-0, 2-0 en 3-0, onder meer na voorzet van Wuytack. Ook een hoekschop zou de zelfde speler omzetten en zo werd het 4-0. Hoe beroerd het er voor Coulier ook uitzag, in de tweede helft werd deze toe stand rechtgetrokken. Op de 47" min. bleef de bal in de modder steken en Roels is er de eerste bij: 4-1Drie minuten later maakt De Pieker er 4-2 van en dan begon Coulier de leiders te overspe{en. Willaert zette een hoekschop recht streeks om. Op de 80* min. is het al 4-4 en uiteindelijk kon niemand nog de winning-goal scoren. Vlasbloem - De Snuffel 1-4 Een slecht spelend Vlasbloem kon de jeugd van het jonge rencentrum niet van de zege houden. In de eerste helft werd het al 0-2 en toen het zelfs 0-3 werd was de kous af. Bruno Herssens kon milderen, maar dat bleek een strovuurtje te zijn. Toen de lokalen nog flaterden ook, was de 1 -4 zege binnen schot. Uitslagen: Juliette - Bonte Os 3-1 Stille Vrienden - Coulier 4-4 Vlasbloem - De Snuffel 1 -4 BVD I/Den Trap - Hansevel- de 1-0 Klassement 1. Stille Vrienden 26 45 2. Juliette 26 43 3. Hardy 25 37 4. Plaza 24 36 5. Hansevelde 25 33 6. Coulier 25 3P 7. Nachtegaal 25 MÊ 8. De Snuffel 24 9. Vlasbloem 26 2 10. BVDI/Den Trap 24 2 11. VK Hamme 24 2 12. Onder Ons 22 1 13. Siera 23 1 14. Moerheide 25 1 15. Bonte Os 25 1 tic 16. De Post 24 17. Dubbelspel 23 1 Kalender voor zaterdag: Onder Ons - Hardy De Post - V.K. Hamme Bonte Os - Siera (16 u) Coulier - Moerheide De Snuffel - Juliette Dubbelspel - Stille Vrienden I Vlasbloem - Hansevelde Plaza - Nachtegaal BVDI/Den Trap vrij. *C\ Stille Vrienden, momenteel aan de leiding in de Hamse Voetbalbeker, won nu ook h Paastornooi. Ze speelde de finale tegen Zakanto en won met 5-2. (vh)

De Voorpost | 1982 | | pagina 36