De Voorpost Autorally vernielde natuurgebied in Aalst Eerste colloquium Jonge Kamer Dendermonde! Vlet «Infobo '82» heeft Aalst zijn eigen «Batibouw» DAG EN NACHT OPEN U/ERELDRECORD BWRUKZÏÏTEN kandidaten zitten al ureal) reek van de Middenstand te Lokeren Moorsel krijgt nieuwe dreef aan Waterkasteel Spoelekermis in Lokeren 3 Vervolg van biz. 1 oeimogelijkheden van de gio Dendermonde. Wat laatste betreft heeft men stgesteld dat de bevol- van de regio aan- oeit, dat de werkloosheid ijgt en dat de arbeidsba- ns negatief uitvalt. De I indel neemt nog steeds e en het welvaartspeil ge- ikt achterop. Voldoende f dus om een weten- appelijk uitgelanceerd ionaal beleid in Dender- g onde en omgeving na te laajreven. 'aarom een colloquium? e herziening van de spil- jersen in het Europees onetair stelsel moest •helpen aan de verster- ig van onze konkurren- :positie door een krachti- groei van de in vesten n- n, dank zij de relatieve K irlaging van de kosten, terreinwinst die door huidige maatregelen kan ge au eih tcx eze ad worden geboekt, moet op een oordeelkundige en ekonomisch efficiënte wij ze worden aangepakt. Het colloquium richt zich bijge volg tot iedereen die einde lijk eens wat gezonder wil gaan financieren, maar bo vendien in het biezonder tot de verantwoordelijken van de financiële diensten van de onderneming, de ac countants, de boekhou ders, de financiële direk- teurs, maar evenzeer tot de leiders van de kleine en de middelgrote ondernemin gen, middenstanders en voor elke lesgever die een degelijke opleiding naar fi nancieel raadgever geeft en die een behoefte heeft aan een praktische en nuttige materie. De Jonge Kamer Dender monde heeft voor dit collo quium kunnen rekenen op de medewerking van de voornaamste financiële in stellingen en kan op die wijze op een objektieve wijze inspelen op een noodzaak aan degelijke in formatieverstrekking op fi nancieel vlak. Men heeft een 650 perso nen uit de regio Dender monde een eerste maal ge- kontakteerd en hen sum miere gegevens over het colloquium doorgespeeld. Men heeft hen evenzeer verzocht vragen te willen opstellen, problemen te willen schetsen, die men dan aan het vooraanstaand sprekerskorps kan voorleg gen. In een tweede fase volgen dan de meer prakti sche gegevens, zoals in schrijvingsformulier, enz. Het colloquium heeft plaats in het stadhuis te Dendermonde. Het begint op vrijdag 14 mei om 20 uur en loopt die dag door tot 22.30 uur. Sprekers op deze eerste dag zijn Walter Corluy die het zal hebben over de korte termijn fi nanciering (van 19.45 uur tot 20.45 uur) waarna er een koffiepauze volgt. Van 21 uur tot 22.30 uur spreekt Jos Michiels over de lange termijn financiering. Zater dag 15 mei wordt het collo quium ingezet om 9 uur. De eerste spreker is prof. Roger Vandelanotte die het zal hebben over de fis cale stimuli. Om 10.15 uur is er weer een koffiepauze, waarna Luc Cappellemans van 10.30 uur tot 11.15 uur zal spreken over de financi ële stimuli. Aan de direk- teur van DDS Herman Ru- pus werd de opdracht gege ven de groeimogelijkheden van de regio Dendermonde toe te lichten (11.15 uur tot 11.45 uur), waarna een pa- neelgesprek aan de hand van praktijkgevallen het colloquium zal afronden. Ondertussen zal het ver 12.45 uur geworden zijn en kunnen de deelnemers gaan aanzitten aan een lunch. Inschrijvingen voor dit unieke colloquium kunnen gebeuren op volgend adres: Sekretariaat Colloquium 82. Sint-Gillislaan 68 te 9330 Dendermonde (052/ 21.23.75). Op hetzelfde adres kan men ook alle ver dere inlichtingen verkrij gen. De kosten tot deelna me aan het colloquium be dragen 950 fr (lunch en syl labus inbegrepen) of 500 fr (zonder lunch). Het ver schuldigde bedrag kan men overschrijven voor 8 mei op rekeningnummer 442- 8589281-58 van de Jonge Kamer Dendermonde, Postbus 5 te 9330 Dender monde met de vermelding «Colloquium J.K. 82». e 'et «Infobo '82» lukte Na- beurs in de lokalen van het streekeigen «Batibouw», 3 bo te Aalst met de eerste Vrij Technisch Instituut zij het dan uiteraard in klei- rondissementeie bouw- aan de St.-Annalaan een nere dimensie. Alleszins te vroeger de schrijnwerker zich moest behelpen en liefde vond in zijn vak. (per) r blikvanger op de infobouw was ongetwijfeld de fraaie bouwstand van de school zelf. Van 16 tot en met 24 april organiseert het Nationaal aci ristelyk Middenstandsverbond van Lokeren opnieuw de Wk van de middenstand. Ook dit jaar nemen talrijke Netadelaars aan deze week deel. De week wordt in feite gezet met opendeurda- 'tn op de wijk Hillare. Op •ndag 18 april is een van hoogdagen van de week. in wordt het 35-jarig be- rQ0 ian van het NCMA/ Loke- plechtig herdacht. Maandag 19 april is er om 20 uur een gespreksavond door de heer F. Margot, sekretaris-generaal van het NCMV en de heer Mark Bontinck over «regerings maatregelen en gevolgen voor de zelfstandigen». De ze voordracht heeft plaats in het Middenstandscen trum, in de Kerkstraat 72 te Lokeren. Dinsdag 20 april eveneens om 20 uur wordt de tentoonstelling over de stadskernvernieuwing geopend. Ook deze mani festatie heeft plaats in het middenstandscentrum Woensdag 21 april is voor behouden aan de jeugd. In toch, waar gehoopt werd op een 50-tal exposanten die samen 1.500 m2 zouden nodig hebben, met liefst 60 tentoonstellers en een op pervlakte van ruim 2.200 m2. Enigszins onder een eerder ongunstig gesternte gestart, regen, afwezigheid van burgemeester (met vakan tie) en minister Akkermans (op reis) en met een ge luidsinstallatie die het zelfs in een gerenommeerd tech nisch instituut na een paar minuten liet afweten, had de arrondissementele voor zitter met zijn staf toch alle redenen van tevredenheid wegens het sukses dat de stoutste verwachtingen al leszins verre overtrof. Naast deze zeer grote expo- ruimte kwam dan nog de speciale V.T.I.-stand met een indrukwekkend aantal oude werktuigen uit de bouwvakkerijeen info- stand en niet in het minst ontmoetingsruimten en lo kalen ter verpozing. Had Hubert Vinck dankwoorden voor VTI wegens de verleende facili teiten en samenwerking, voor de medewerking van de minister en het stadsbe stuur. voor het eigen Nace- bobestuur en de vele expo santen, toch verheelde hij de schaduwzijde inherent aan de huidige recessie niet. 100.000 bouwjobs minder betekent inderdaad heel wat. Nu de golden six ties definitief voorbij zijn komt Infobo op het gepaste moment als reële kontakt- mogelijkheid van KMO's en de privésektor met de bouwlystigen. Ook bij on gunstige dienen de zeilen te worden gehesen, «wie stu ren kan zeilt immers bij elke wind». Ook deputee Jan Vallaeys heeft woorden van lof voor dit nieuw initiatief en de namiddag wordt er voor spel en animatie gezorgd voor de kinderen tussen de 6 en 12 jaar. Het Centrum voor Rekreatief Werk heeft deze taak op zich ge nomen. Donderdag 22 april is er om 20 uur in de zaal Torenstraat een informa tieavond over «Het aanvul lend pensioen voor de zelf standigen». Spreker is de heer L. Bavre, verzeke- ringsinspekteur. Vrijdag en zaterdag zijn er dan de opendeurdagen. Meer dan honderd handelszaken uit volgende straten nemen aan deze tweedaagse deel: Brouwerijstraat, Brug straat, Bergendries, Dur- melaan, Groendreef, Groentemarkt, Heirbrug- straat. Kazernestraat, noemt de door de overheid reeds getroffen maatrege len nog onvoldoende. Bo vendien wordt geld té duur en werkt een al te doorge dreven reglementering qua ruimtelijke ordening remmend. Infobo toont merkwaardige tips i.v.m. komfort, veilig heid, gezelligheid, energie besparing en zinvolle vrije tijdsbesteding en verdient zeker reeds haar sporen bij haar eerste editie. Als maatregelen ter aktive- ring en heropleving in de bouwsektor ziet Vallaeys maatregelen tegen sluik- werk, bundeling van de in spanningen van de onder nemers onder mekaar, op splitsen door de overheid van grote opdrachten tegen monopolisatie, herzien van de wetgeving op de vesti ging en het op elkaar inspe len van ondernemingswe reld en technisch onder wijs. In Infobo '82 ziet spreker andermaal het bewijs van het laaiend dinamisme van de middenstand die in de toekomst blijft geloven. Schepen van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening Jan De Neve opende dan officieel Infobo '82 nadat hij erop had ge wezen dat de beurs juist op tijd komt om nieuwe im pulsen te geven, als gespe cialiseerde beurs zeker de traditionele Aalsterse Jaar beurs niet te na komt en de gekozen plaats uitermate geschikt is vermits hier een groot deel van de toekoms tige arbeidskrachten dege lijk gevormd wordt. Via een rondgang konden prominenten en genodig den zich vergewissen van wat Infobo '82 allemaal te bieden heeft, iets dat dui zenden hen tijdens de paas dagen nadeden. LH Kerkstraat, Knokkestraat, Lindestraat, Markt, Oude Bruglaan, Oude Heerweg, Prosper Thuysbaertlaan, Roomstraat, Vrijheids plein, Stationsplein, Sta tionsstraat, Sterrestraat, Schoolstraat, Tweebrug genstraat, Zand en Zeie straat. Zaterdagnamiddag is het «joggingnamiddag». Dat wil zeggen dat men vanaf 14 uur in Lokeren kan lopen en wandelen tus sen het vele groen van de binnenstad. Het vertrek en ook de aankomst van deze grootscheepse jogging is voorzien aan het N.C.M.V. Middenstandscentrum in de Kerkstraat te Lokeren. Voor iedere deelnemer is cr na afloop een gratis ver snapering. Barkrukzitten in Sint-Niklaas. De skore is 80-0 (Iv) Barkrukzitten in Sint-Niklaas. De laatste rekordsekonden tikken weg, er heerst al heel veel enthousiasme (Iv) In een vorige editie meldde de Werkgroep Leefmilieu Aalst het rooien van de merkwaardige dreef aan- het Waterkasteel van Moorsel. Toen men ook een haag kapte, ging men verdere informatie inwin nen in verband met deze zaak. Volgens de huidige eige naar mededeelde wil deze de vijver reinigen, verwaar loosde bomen snoeien en verzorgen zowel in het park van het kasteel zelf als in de omliggende dre ven, terwijl hij de bewuste bomenrij langs rijksweg nr. 11 wil heraanplanten. Te vens zou de direkte omge ving van het kasteel zoveel mogelijk van nieuwe aan plantingen voorzien worden. Deze berichten noemt WLA dan ook zeer hoopge vend, vooral rekening hou dend met het feit dat het park en de dreven nog niet geklasseerd zijn, want wel het geval is met het kasteel zelf dat geklasseerd werd op 4 mei 1944. Tot slot herinnert de be roemde Aalsterse leefmi lieuvereniging eraan dat men zich reeds jaren over deze unieke omgeving te Moorsel bekommerde. In 1976 bekloeg men zich al dus over het feit dat in de kasteelvijver afvalwater ge loosd werd. Deze klachten werden gericht aan het Mi nisterie van Nederlandse Kuituur en aan het Ministe rie van Volksgezondheid. Ondanks beloften van de overheid is aan de verkom mering van de omgeving van het waterkasteel nooit iets gedaan. VEHE In haar jongste informatie blad onthult de Werkgroep Leefmilieu Aalst dat een autorally georganiseerd door een jeugdklub uit As- se, op zaterdag 13 maart jl. heel wat schade aanrichtte inhet natuurgebied De Fa- luintjes. Vooral de druk bewandelde wandelweg die leidt van de Klaarhaag te Meldert naar de Abdij van Affligem blijkt lelijk te zijn toegetakeld. WLA heeft het hierbij over honderdduizenden franken schade die aan de weideaf- sluitingen, aan de land bouwgewassen en aan het wegdek werd aangericht. Doordat zelfs de afsluiting van een weide stukgereden werd, veroorzaakten ver schrikte en wegvluchtende koeien op hun beurt voor onmoemlijke schade aan allerlei gewassen. Volgens de leefmilieuvereniging werd de losweg zodanig vernield dat het zelfs met een traktor niet mogelijk is om hem te berijden zodat de landbouwers opnieuw schade lijden door het feit dat het mesten, zaaien en planten niet tijdig zal kun nen uitgevoerd worden. Volgens WLA kregen de landbouwers van de stad Aalst te horen dat zijzelf voor de herstelling van de losweg dienden te zorgen, daar het een voetweg be treft, die officieel slechts één meter breed is. «De landbouwers vragen zich dan ook terecht af wie verantwoordelijk is voor al deze vernielingen en wie zich te Aalst de macht heeft toegeëigend om op een voetweg van één meter breed dergelijke baldadig heden toe te staan aan een bende vandalen die zich van de aangerichte schade niets aantrekken en onder politiebescherming op de vlucht sloegen toen een landbouwer hen wilde tegenhouden opdat deze personen zich tegenover hem zouden verantwoor den» aldus de Werkgroep Leefmilieu Aalst. Daarom zal WLA in de toekomst op wettelijke wijze verhinde ren, samen met de land bouwerverenigingen dat dergelijke feiten zich ooit nog zouden herhalen op het grondgebied van Groot-Aalst. De vereni ging is van oordeel dat Aalst niet geschikt voor manifestaties als autorallys, mptorwedstrijden, autoro deo's, ponykoersen en rui ters in het Kravaalbos. VEHE Weekblad van Dender Dunne Scheldestreek Dit jaar wordt het de 95ste uitgave van de wijkkermis Spoele te Lokeren. Het huidig bestuur wordt gevormd door Raphael Pieters, Willy Van Sompel, Willy Messemaecker, Roger Van Damme, Roger Van Neyghem, met als nieuw komer Luc Huyghe. Op zaterdag 17 april is er de jaarlijkse rally voor wielertoe risten. afstand 60 km. Inschrij ving en vertrek aan café De Statie bij Agnes. Start om 14 uur. Vrijdag 23 april is er een kaar ting man tegen man in hetzelf de café, gratis 1000 fr, inschrij ving en aanvang om 20 uur. Zaterdag 24 april volksspelen voor kinderen van de wijk met loopkoers en zakkenlopen, dit alles in de voormiddag. Men kan ter plaatse inschrijven in de Vlietstraat voor de loop- koers, en in de Marsstraat voor het zakkenlopen. In de namid dag wielerwedstrijd voor ju niors BWB. Over een afstand van 83 km of 18 ronden. Ver trek om 15 uur aan café Mos selhuis in de Beekstraat, aan komst aan café De Nieuwe Vaart aan de Lokerhoutstraat. De schutters kunnen terecht in café De Statie voor een schie ting op de liggende wip met 1500 fr gratis, aanvang om 15 uur. Een vogelpikking heeft plaats om 20 uur in het Mossel huis, eveneens 1000 fr. gratis. Op zondag 24 apnl is er een mis voor alle overledenen van de wijk om 8.30 uur Om 10 uur is voetbalwedstrijd voor dames tussen Lokerse SV en de Willy Girls van Temse op het vroe gere Racingplein. Om 14 uur is er oude markt in de Loker houtstraat tot 18 uur. Even eens om 14 uur paradropping op het voetbalterrein in de Beekstraat, en dit door de Pa raclub Wetteren. Bij slecht weer wordt dit verschoven tot 1 mei. Om 15 uur zet de rekla- mestoet zich in beweging, ge volgd door verschillende groe pen. Het neusje van de zalm zullen wel zijn de Hamse Wui- tens, groep die voltallig aanwe zig zal zijn; en ook het ver maarde Vikingschip is van de partij. Ook is er een schieting met 1500 fr gratis in café Luc- container in de Lokerhout straat om 15 uur. Bij slecht weer schiet men binnen. Maandag 26 april gaaibolling in café Luccontainer, gratis 1000 fr. Om 14 uur kunnen de milbolders terecht in café De Statie. Hier ook 1000 fr prij zen. Om 17u in de Lokerhout straat: mastklimming, met tal rijke prijzen. Om 19 uur ten slotte een slonzenstoet met 5000 fr prijzen. Deze stoet doet de rondgang over heel de wijk met begeleiding van «De Moedige Vlamingen». J.V.L.

De Voorpost | 1982 | | pagina 3