16 - 23.4.1982 - De Voorpost voor kafee», je kan dan pratei ax Christi), Eric De Clera lercq (Anti-inten/entiekomi lileense groep Canto Libre omi en I 5 ui getui fein leidin) Haasdonk. Toneelkring Tassyns voerde op Het huis aan het meer» en Etienne Van de Velde regisseerde (dw) In Buggenhout organiseerde de jeugdraad voor alle jongelui van de gemeente een ganse namiddag ontspanning in h bos (v) Paaskoncert te Opstal Onder impuls van alle parochiale verenigingen heeft e.h. Jan Van Pottelberge, pastoor van de Opstalse Sint-Gerardusparo- chie, het initiatief genomen een jonge groep musicerenden uit het Antwerpse naar Buggenhout-Opstal te halen. Deze groep jonge musici zal licht klassieke muziek ten gehore brengen onder leiding van Theo Neuhard op vrijdag 23 april te 19u30. De toegang voor dit paaskoncert bedraagt 100 fr. Voor de organisatie van het koncert werd medewerking verkregen van het gemeentebestuur en de gemeentelijke mu ziekschool. Kaarten kan men verkrijgen bij alle bestuursleden van de Opstalse verenigingen, bij pastoor Van Pottelberge en in de Gemeentelijke Muziekschool. Aperitlefkoncert Om de reeks aperitiefkoncerten af te ronden organiseert de gemeentelijke muziekschool uit Buggenhout een laatste koncert op zondagnamiddag 25 april te 11 uur in de polyvalente zaal van de sporthal. Deze maal zijn het de leraars koperen blaasinstrumenten die voor het voetlicht zullen treden: Paul Lauwers (trompet), Frans Lauwers (trombone), Gerard Peetere (trompet) en Paul Mertens (hoorn). In een gemeente als Buggenhout waar vier fanfares bloeien zal er wel enige belangstelling bestaan voor de optredens van deze vier musici. Trouwens ook de vorige aperitiefkoncerten mochten rekenen op flink wat belangstelling, wat laat veronder stellen dat de muziekschool dit aperitief-koncert volgend jaar opnieuw zal invoeren. Feniks v.z.w. organiseert op 24 april een internationaal rolstoelbaskettoi nooi met de nationale ploegen uit België, Nederland en Franl rijk. Naast de wedstrijden om 15 uur, 17u30 en 20 uur is tussendoor aangename ontspanning te bekijken en te beluiste ren, Het tomooi gaat door in de Sporthal. «I Stedelijke Feestkommissie organiseert een openluchtkoncert en tumdemonstratie op h< Marktplein door de harmonie «Vooruit», Koninklijke Turnkrin Vooruit en Jonger dan je denkt. Op zaterdag 24 april om 15 uui ATB De Natuurvrienden Op zaterdag 24 april: algemene vergadering met voordracf en film door Marcel Van Acker. In het Volkshuis om 20 uur. Lokerse Postzegelkring Op zondag 25 april in de Torenstraat om 10 uur st6 G. Latheere een gedeelte van zijn verzameling over Isra tentoon. Lokerse Vogelvrienden beleggen op zondag 25 april een algemene vergadering i het Centrum om 10 uur. Hobbyklub Houdt een beperkte ruildag op zondag 25 april in het lokai De Beurs op de Markt om 10 uur. Er is ook een beperkt tentoonstelling. Intergem voorziet werken te Buggenhout Vanuit de woonwijk De Mosten zal een verlichtingspaal overgebracht worden naar de parking van de sporthal. Kostprijs van deze overbrenging 31.000 fr. is overigens ten laste van de gemeente. In de Sint-Jozefstraat wordt het laagspanningsnet licht uitgebreid (34.000 fr. kosten). Langs de Vidtsstraat noteert men erg veel spanningsvallen. Daarom voorziet men er verster kingen aan het bovengrondslaagspanningsnet. Hiervoor zal een nieuwe kabel van 490 m. aangelegd worden en zullen de bestaande aansluitingen overgekoppeld worden op de nieuwe kabei. Het betreft hier de zone tussen de kabine Reyntjes en de Veldstraat. De kosten hiervoor belopen 313.000 fr. (waarvan 35.000 fr. ten laste van de gemeente). Dezelfde werken zullen uitgevoerd worden langs de Veld straat, en de Drijtorenstraat. Dit tussen de Vidtstraat tot aan de Stenemolenstraat en van de Veldstraat tot aan de Dries. Hier is een nieuwe kabel van 385 m. nodig, de werken zullen 133.000 fr. gaan kosten. Ook langs de Houten Molenstraat zal men een versterking van het laagspanningsnet doorvoeren. Voor de prijs van 507.000 fr. legt men daar een kabel van 940 m. tussen Lijne- veldstraat en de kabine Houtenmolenstraat. Te Opstal wordt het gasnet uitgebreid om vijf woningen te kunnen bevoorraden. Buggenhoutse brandweer krijgt administratielokaal De aankoop van een nieuwe brandweerwagen met motor- pomp, gerealiseerd in 1981, maakte dat inzake voertuigen en blusapparatuur de gemeentelijke vrijwillige brandweer thans optimaal is uitgerust. Op te merken valt dat het korps zelf ook steeds bijzonder alert reageert op de sirenes en altijd erg snel aanwezig is bij noodgevallen. Het gemeentebestuur is zich nu bewust van het feit dat het korps naast de technische en uitvoeringsopdrachten ook steeds meer administratieve opdrachten te verwerken krijgt, opgedra gen door provinciale en andere overheden. Daarom heeft men nu beslist om in de oprichting te voorzien van een bescheiden administratief lokaal in de brandweerkazerne. Op de begroting van de gemeente werd overigens ook een bijkomende post 'inkomens' ingeschreven bij de brandweer. Een nieuwe ontvangst van 250.000 fr. werd voorzien als terug vordering van kosten door de gemeente gedragen bij blussings- werken en opruimingswerken daar waar deze risiko's gedekt zijn door verzekeringsmaatschappijen. Aanleiding hiertoe zijn vooral recente branden van industriële gebouwen die erg zwaar doorwegen in het uitgavenbudget van de lokale brandweer. De eerste inkomsten op deze post werden reeds binnengerijfd toen de brandweer het bedrijf «Moens» reinigde van stofresten teweeg gebracht door een defektie transportinstallatie. L.V.D. Heemkring De Souvereinen geeft voor de tweede keer op zondag 25 april een diavoorste ling «Het Gulden Boek van de Stad Lokeren», in het Stedeli Museum voor Oudheidkunde en plaatselijke geschiedenis, or 10u30. CSC Lokeren, SW Lokeren Op maandag 26 april allebei in het Volkshuis, voor de eerst diavoorstelling «Pompei en Herculanum» om 20 uur. Voor d tweede om 19u30 naaikureus voor dames. CMBV Lokeren Op dinsdag 27 april Informatieavond over de geschiedeni van de Vrouwenemancipatie door Denise Keymolen. In he Centrum om 19u30. Jong KAV St.-Anna Op wonesdag 28 april informatieavond «Chips, opkomst et invloed». Met video-opname door de heer Karei Reyns. Op d i Gentse steenweg 1 om 20 uur. IU KBG Vreugde in Vriendschap Op woensdag 28 april Kaartnamiddag op Daknamdorp 52. K.V.L.V. Slnt-Anna Gespreksavond «Hoed je voor stress» op donderdag 29 apr op de Gentse steenweg 1 (parochiaal domein) om 20 uur. Stedelijke Gezinsraad Organiseert van 25 april tot 1 mei voor de zevende maal D Week van het Gezin. Gedurende die periode worden volgend aktiviteiten georganiseerd, aangepast aan elke leeftijdfsgroej Woensdag 28 april: 1. voor de derde leeftijd om 14u30 eer gezellig samenzijn in Taverne Américain. Er is een optrede voorzien van de showgroep De Lachzaaiers, en dit ond« auspiciën van het ministerie van Nederlandse Kuituur, dieni volksontwikkeling. Houders van een plus 3-pas betalen 60 f voor deelname in de kosten. Voor de inwoners van de rusthu zen OCMW: koffietafel en een optreden van de showgroe Holder de Kolder. Dit is een realisatie van de grootoudersakti van de BGJG en het ministerie van Nederlandse Kuituur. Vo< de jeugd: vanaf 6 tot 12 jaar. filmvertoning in de bovenzaal va het Kultureel Centrum in de Torenstraat 1. Er is een vertonir om 14 uur, en één om 16 uur. De vertoonde film is Janko e Mariska. De toegangsprijs bedraagt 20 fr. Donderdag 29 april Voor de jongvolwassenen en volwassenen gaat een ge spreksavond door omtrent het aktueel onderwerp «Andere gaa leven in nieuwe tijden». Dit wordt ingeleid door de heer Maro Ploem, medewerker aan Teleonthaal te Gent. ledereen «c welkom. fa Berlare Maandag 26 april Te 8 uur Vormsel in de kerk te Berlare voor de plechtige kommunikanten. Te 15 uur wipschieting in het café Albert Van Hecke door Sporting Klappel. In de namiddag houdt CMBV Overmere kookles in de meisjesschool. Dinsdag 27 april Te 19 uur in het Judolokaal te Berlare loopt er een kureus zelfverdediging voor dames. Foto's In Joko Tijdens het weekend van 24 en 25 april zal er in Jeugdhuis Joko een fotoklubgebeuren plaatsvinden. In dit weekend wor den foto's, doka (donkere kamer)- en fotomateriaal tentoonge steld en worden er dia's en foto's vertoond. In de loop van de zondagnamiddag kan men pasfoto's laten maken die 's avonds zullen geleverd worden. Om het hele gebeuren af te sluiten zal zondagavond een deskundige een uiteenzetting geven over fotografie. De openingsuren voor dit weekeinde zijn telkens van 15 tot 22 uur. MINIVOETBAL Op vrijdag 30 april heeft in de turnzaal Hemaco, Nieuwstraat te Berlare, om 20 u. een informatievergadering plaats over kompe titie-minivoetbal, aangesloten bij de NOMB - Nationale Onaf hankelijke Minivoetbalbond. Om 20 u. is een bezichtiging van de sportzaal voorzien, waarna een informatie zal gegeven worden over de Kern en de Bond, over doelstellingen, organizatie, spelen, sportreglement, kost prijs per ploeg, aansluitingsmogelijkheden en dergelijke meer. Personen die op die vrijdag niet kunnen aanwezig zijn maar er toch belang in stellen kunnen kontakt opnemen met de sekreta- ris, Pol De Meyer, Bergstraat 9, te Berlare. (b) Beveren Volleybaltornooi Als vooruitloper op de vierde Puitenslagersfeesten op de O.L.Vrouwparochie te Beveren wordt zaterdag 24 april een groot KWB-volleybaltornooi georganiseerd. Er doen 15 ploegen mee en de start van de eerste wedstrijd wordt gegeven te 13 u. op de terreinen van de Moerstraat. Kamer Edelweiss Toneel Vrijdag 30 april, zondag 2 mei en maandag 3 mei speelt Ket in het Parochiecentrum aan het IJzerhand het toneelstuk «Groen ten uit Balen» van Walter Van den Broeck. Kaarten te verkrijgen bij W. Mertens, Markt 30. Tel. 031-75.80.38 waar ook gratis genummerd wordt. Naar Saeftinghe De jongerenwerking van CMBV-Beveren organiseert voor alle leden een tocht doorheen het Verdronken Land van Saeftinghe en op zondag 25 april. Samenkomst te Emmahaven om 11.30 u. Kniehoge laarzen gewenst. 100 fr. deelnemingsprijs. Oostenrijkse avond Voor een echte Oostenrijkse avond met Salzburgerorkest, kunt u op zaterdag 24 april terecht in de sporthal van de Broeders- school. De Mill Mountainclub heeft een en ander op het getouw gezet ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan. Aanvang te 20 uur, kaarten aan de zaal. Wandeling fotoklub Zaterdag 24 april gaat de Beverse fotoklub een geleide wande ling maken langs de oude hoeven van Beveren. Hier zal later een salon aan gewijd worden. Start te 14 uur op de Grote Markt. Naar het «Zwin» De Socialistische Vooruitziende Vrouwen gaan zaterdag 24 april op uitstap naar Brugge met bezoek aan het natuurreser vaat «Het Zwin». Vertrek aan het Volkshuis om 8 uur. 15 jaar dansklub Zaterdag 24 april viert de Beverse dansklub haar 15-jarig bestaan. Te 15 uur is er een akademische zitting op het kasteel Cortewalle, gevolgd door een receptie aangeboden door het gemeentebestuur. Te 20 uur volgt dan de grootse jubileum dansavond met demonstraties ball-romm, latin en disco door Belgische kampioenenparen. Dit feest heeft plaats in de zaal Hindra. Inkom 80 fr. Nele naar Antwerpen De Vlaamse Vrouwenbeweging Nele reist dinsdag 27 april naar Antwerpen voor een bezoek aan het Sint-Andrieskwartier. Samenkomst op de Grote Markt te Beveren om 13 15 uur. Toneel Reynaert Zaterdag 24, zondag 25 en maandag 26 april gaat in de parochiezaal van Melsele de opvoering door van de thriller «Tabita», een toneelspel in drie bedrijven van Arnold Ridley en Mary Cathcart. De regie is in handen van Luc Vemimmen. Aanvang te 20 uur, kaarten bij alle Reynaertleden en in de KB op het Kerkplein te Melsele, tel. 75.86.56. Rally te Haasdonk Zondag 25 april organiseert het Ouderkomitee R.B.S. in samen werking met de vriendenkring van Beveren RBS een toeristi sche autorally. Vertrek te Beveren om 13 uur. Kieldrecht. De plaatselijke PW-afdeling gaf haar eerste bal. Op de foto eregasten en bestuur (dw) Latijns-Amerikaans weekend Jongsocialisten, Wereldwinkel en Werkgroep Ontwikkelingssa jnr menwerking organiseren van vrijdag 30 april tot en met zondag; 2 mei een totaalprogramma waarin de problemen van Latijns Amerika uitvoerig aan bod komen. In zaal De Roos, Markt 73 f> Vrijdag, zaterdag en zondag doorlopend tentoonstelling. Zon^ dagnamiddag vanaf 17 uur «politiek kafee», je kan dan prate met Jef Sleeckx (SP), Karei Eilen (Pax Christi), Eric De Clera lati (El Salvadorkomitee) en Katlijn De Clercq té). Tussendoor optredens van de Chileense groep Canto er worden ook teksten van Pablo Neruda en Bertold BrechCS, voorgedragen. Dirk Van de Sijpe modereert het geheel. LEF Werkgroep Een gespreksavond over «Gemengde Huwelijken» genissen. Op vrijdag 23 april in de Torenstraat, lokaal 3 om 2( eg< uur. Muziekakademie Optreden van het Brussels Saxofoonkwartet onder van W. De Mey. Eveneens op vrijdag 23 april in de om 20 uur. Federatie voor toerisme in Oost-Vlaanderen Organiseert een stadswandeling te Lokeren. Vertrek zaterdag 24 april om 15 uur op de parking Markt tegenover Postgebouw. Terug rond 18 uur. De zeer kundige gids is J. De Canne-Veldeman. Haasdonk. De parochiale en burgerlijke overheid verwel komde e.h. Alfons Heirbaut als nieuwe pastoor. Tevoren was hij zieleherder in Hamme (Iv)

De Voorpost | 1982 | | pagina 16