Show en sport torgen voor vreugde op Freethiel Piet Pouliart een levende brok RC Boonwijk-geschiedenis Tien jaoren Jean Marie Internationaal rolstoelbasketbaltornooi te Lokeren De Voorpoet - 23.4.1982 - 25 De Voorpost SPORT Redaktia: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 VOETBAL lubileumwedstrijd Jean-Marie Pfaff 1° Nationale Een speler huldigen voor en jaar trouwe dienst is voor i klub steeds een bijzonder |jBestelijke onderneming. Wan- die speler Jean-Marie Jffaff heet dan wordt het vast Ifets speciaals. Meer dan 6000 1 aren er dinsdagavond naar reethiel gekomen om hun Ijtoelman een geweldige huldi- ing te bezorgen. Will Tura orgde voor bloemen vanwe ge de showwereld, Raymond Ceulemwns kwam als ver tegenwoordiger van de sport, terwijl vice-premier De Clercq Jean-Marie ook een politieke duw kwam geven. Nadien kwam Guske Lan der de leiding van de feeste lijkheden en werd het Freet- hielgras het toneel voor Vlaan- derens showtalent. Het Waas land zong vlijtig mee. De vreugde kon niet op. Veel later dan verwacht startte dan de eigenlijke jubi leumwedstrijd. Zonder de meest verwachte gast Johan Cruyff maar wel met een dege lijk uitgebouwd gelegenheids elftal dat Raff onmiddellijk werk gaf op zijn feestdag. Bij de selektie speelden ook, bij de geel-blauwe supporters blijkbaar nog heel populaire, Jean Janssens en Pol Van Genechten. Raff moest dus niet alleen geschenken in ont vangst nemen maar ook een massa schoten. Zoals men van hem verwachtte stopte hij ze allemaal met veel brio. Alle- <t» Tijdens de hulde van J.M. Pfaff stonden er honderden klaar met bloemen en geschenken, (dw) maal behalve de kopbal van de stoute Koudijzer. In de tweede helft mocht Raff nog een keer al het applaus voor zich opeisen wanneer hij zijn plaats afstond aan de jonge klassedoelman De Wilde. Daarna zorgden zijn maats er nog voor dat Beveren de jubi leumwedstrijd won dankzij doelpunten van Van Moer, Theunis en Schoofs. Zij zorg den ervoor dat het feest volle dig werd. Veel later op de avond bleef Raff achter met de beste van zijn vrienden, de vele bloemen en geschenken en de weten schap dat zijn jubileum bijzon der geslaagd was. En daar was hij terecht fier op. H.A. 4' Provinciale AFSCHEID NA TWINTIG JAAR INTENSIEVE INZET en supporter bracht J.M. Pfaff en zijn vrouwtje een s- uze-beker. (dw) Als de Dendermondse vierde provincialer aan kop kan blijven en binnen een paar weken kampioen speelt, dan mag de ganse Boonwijk-aanhang in de handen klappen voor Piet Pouliart. Niet dat deze «echte» Boonwijkspeler er op sportief vlak nog voor iets tussenzit, maar toen voor enkele jaren Boonwijk als een kaartenhuisje in mekaar stortte, was het Piet Pouliart die samen met Willy Van der Steen ervoor zorgde dat de klub, al was het in moeilijke omstandighe den, kon blijven bestaan. Er zal ons niemand van een vooroordeel kunnen verdenken als we schrijven dat Pierre Pouliart In de Boonwijkse voetbalgeschiedenis een apart hoofdstuk inneemt. Bij het jubileum van Pfaff: Raymond Ceulemans die de aftrap gaf, het leidend trio met o.m. Van Langenhove en Pfaff en Janssens. (dw) Wal manneken ze waoren der allemaole he. Den Gaston en de LeoDe Strangers, Nicole en Hugo, Johny en Jeanine, Willy De Clercq, Jespers. Kom alle vedetten van de show van die van de voetbal. Allee die, die gewoonlijk komen als er gedronken wordt. Maor allemaol hee op de jubileummatch van de Jean Marie. Alleen Johan uit Amsterdam was nie ter plekke. En weete gij, en da zijn geen leugens hee dan ze Johan in Holland wolden gaon oppikken mee nen helikopter om zu op de Freethiel te landden. Das straf hee en da onder de ogen van vice minister Willy De Clercq, die veur één keer de besparingen zou wollen vergeten. Mee nen helikopter van de basis van de marine die gelegerd zijn in Kallo en das nou bij Beveren gebracht. De Westakkers hebben ze aan meneer Devidts uit St.-Niklaas geschonken. Enfin en zu is dienen benefietmatch dan verlopen waar iedereen belangloos zijn medewerking had aan gegeven. Maor zondag dan zal onzen Jean Marie nie zu lachen want dan komen ze naor Lokeren. Of liever wie de beelden bekeken heeft op den teevee zal wal weten dan de jongens van meneerken Derijckere het nie gemakkelijk zulle krijgen zulle. Dus er zal wal spanning insteken. Zodat hopelijk meneerken Schoe- ters weer niet te vlug veur nen penalty zal fluiten. Maor ja, nou is den Anderlecht er nie. Nóu zal men wal wa meer meugen dan anders. Maor kom dan zijn veurspellingen. Jean Marie is gemotiveerd genoeg na zijn recepte waor dan mis schien wal duzend mensen waoren Iedereen was er. Van de bakker op het hoeksken tot den goudsmid achter den hoek. En drinken jongens allemaol op de kosten van Pfafken. Natuurlijk en da heb ik al gezegd waoren er heel wat 'vertegenwoordi gers van den bond. Die meugen niet ontbreken. Kwestie van er te zijne. En veur Jean Marie geeft da toch een zekerheid veur de reis naor Spanje. De receptie heeft een stuk in de nacht geduurd. Tot allemaol het bier en de andere dranken opwaoren. J" Jongens wa is der toch feest gevierd. Maor alleen was r' het spijtig veur Willy De Clercq dan toen ze afriepen in de micro da de vice minister op de Freethiel h-oï vele mensen begonnen te fluiten en te roepen. Da waoren vermoedelijk aanhangers van de politieker Freddy Willockx uit St. -Niklaas. En dan kwam de Willy op het veld en ging naor Jean Marie die op het podium stond en drukte hem de hand. Toen de Willy uit Gent terug naor de tribune stapte was er toch al meer handgeklap. Ge ziet de mensen veranderen vlug. Maor zeg den Gaston Berghmans was weer goe hee als hij opkwaam. De mensen hebben nogal gelachen zullen en de Leo. Geen voetbalbenen maor nen showman tot en met. Allee de jubileummatch Pfaff blijft zeker veur die welke er waoren een aangename herinnering. Tot de volgende ontmoeting Jean Marie. VUILPRATER Piet Pouliart: klubllefde Voetballer Pouliart sloot als achtjarige knaap aan bij KAVD en hij doorliep er alle jeugd reeksen tot bij de provinciale juniores. De toenmalige Boon- wijktrainer Louis «Nolle» Coo- reman sensibiliseerde hem voor een overgang naar Boon- wijk. Pierre vond er direkt zijn draai. Hij voelde zich daar op zijn gemak en was er met geen stokken weg te krijgen. Vier seizoenen later kwamen de KAVD-leiders hun vroegere jeugdspeler scouten en wilden hem opnieuw inlijven voor de bevorderingsploeg. Pouliart, die als halfspeler zijn loopbaan was en Wilfried Van Moer nog in de ogen keek, was toen reeds een stuk Boonwijk en de rots in de ver dediging. Hij wou niet meer wzg. Hij is dan aan een haast ongelooflijke reeks funkties begonnen. Hij bleef uiteraard een vaste waarde als speler, vooral zijn kopspel was opvallend sterk. Zijn slidings verhinderden ge vaar voor zijn doelmond. Maar het klubleven begon de werkkracht, de inzet, de liefde voor Boonwijk overal door te dringen. Hij werd sekretaris toen de klub wankelde, met selde tijdens zijn verlof de nieuwe kleedkamers, zorgde samen met zijn echtgenote Fabienne voor de kantine, stond op de eerste rij als de loten voor de tombola aan de man moesten worden ge bracht en was ettelijke keren interim-trainer. Als Boonwijk een «redder» nodig had, ie mand die sportief en admini stratief de stukken moest lij men, viel steeds de naam Pouliart. Allemaal zaken die niet in de krant hoeven voor Pierre. Hij vraagt geen dank. Hij wil geen huldeblijken. Hij deed het steeds met hart en ziel. Hij verwerkte de slechte momenten met de goede her inneringen. Iemand die zich gedurende twintig jaar onafge broken in dezelfde klub heeft ingespannen, mag als voor beeld gesteld worden tegen over de huidige gekommercia- liseerde konstellatie van de sport. «Ik heb het me nooit be klaagd omdat ik het graag deed. Ik voel mij vergroeid met de «Boomheid». Ik heb er schone voetbaljaren gekend. De Boonwijk is steeds mijn volle gedacht geweest en de dne laatste seizoenen die ik nu bij de reserven speelde, waren een zeer mooie apoteose We voetbalden en hadden een tof fe groep. Ik hoop dat Boonwijk dit seizoen kampioen speelt. Het zou mijn afscheid aan de klub en het kompetitievoetbal nog mooier maken. Zelf heb ik nooit het geluk gehad om kam pioen te spelen. Na twintig jaar 'kan ik evenwel de kracht niet meer opbrengen en regelma tig te trainen. Het heilig voet- balvuur is gedoofd». Piet Pouliart: sportiviteit Als sportman mag Pierre Pouliart als voorbeeld gesteld worden voor de jeugd, die niet altijd meer dezelfde regelen schijnt in acht te nemen. Ge durende zijn 20 jaar sportieve aktiviteit kreeg de jubilaris maar één strafzondag. Het had niets te maken met brutali teit of harde aanpak. Het was omdat hij de naam van een ploegmaat niet aan de scheidsrechter kon meedelen en de ganse ploeg naar de kleedkamer trok. Kapitein Pouliart kreeg samen met de ganse ploeg één zondag en mocht gedurende drie maand geen kapitein meer zijn. Later keek hij nog tegen een gele kaart op. De aantrekkingskracht naar Boonwijk toe werkte door in het gezin van Piet Pouliart. Zijn vrouw Fabienne was ge durende zes jaar aktief in de kantine en de voetbaldrift van de echtgenoot waaide ook bij haar over. Gedurende vier sei zoenen speelde ook Fabienne Van den Abbeele voetbal (van '71 tot '75). Het begon met een uitdaging aan het adres van de echtgenotes der Boonwijkspe- lers en het kreeg een vervolg in een paar seizoenen kompe titievoetbal. In 1971 kreeg Pierre de tro fee van sportlaureaat van Sint- Gillis Dendermonde. Een er kenning die hem nog altijd nauw aan het hart ligt en waar op hij nog even fier is als tien jaar terug. Dat jubilaris Pouliart over speciale gaven van doorzet ting beschikt is voor zijn vrien den en zijn ruime voetbalken nissenkring een uitgemaakte zaak. En hier komt vrouwtje Fa bienne, die de voetbalkarrière van manlief altijd heeft aange moedigd, even op het voor plan: «Hij moet het zich niet beklagen, maar het ging er bij mij soms niet in hoe hij het kon volhouden. Bijna wekelijks kwam hij met verwondingen naar huis. Zijn eerste betrachting was altijd om zo vlug mogelijk weer fit te zijn». Voetballen was een noodza kelijkheid voor Pierre. In 1976 werd hij. gehuldigd om zijn 500ste match bij Boonwijk, maar daar hij op zijn achtste met het voetballen begon mo gen we stellen dat deze ver knochte voetbalspeler zeker duizend matchen speelde. Dit betekent zowat 1500 kompeti tie-uren voetbal en daar zijn de trainingen dan nog niet bijge- rekend. Naast zijn aktiviteiten bij Boonwijk was hij ook aktief in het korporatief voetbal. Met zijn werkkring, Flat Opwijk speelde hij internationale tor nooien en was aktief in Neder land, Duitsland, Frankrijk en Denemarken. Hoewel het niet altijd op wieltjes liep in het Boonwijk- huishouden en Piet Pouliarts werk niet altijd in dank werd afgenomen, heeft hij toch een mooie tijd gehad als Boonwij- ker. Toch één zeer zwarte bladzijde: het fatale ongeval tijdens een training waarvan zijn vriend Pierre Van de Mee- rsche het dodelijk slachtoffer werd. Dat heeft hem lang ten- eer gedrukt en nu nog is elke herinnering eraan moeilijk draagbaar. Piet Pouliart: afscheid Vorige zondag speelde hij met de reserven, waarbij hij de laatste seizoenen een echte vriendenkring heeft gevonden, zijn laatste wedstrijd. Voor de aftrap had er een hulde plaats. Hij mocht van bestuur, vrien den, medespelers bloemen, geschenken en een mooie tro fee ontvangen. De 38-jarige voetballer trekt een streep on der zijn aktieve loopbaan. Hij meent dat men er moet mee kappen op het moment dat het entoesiasme vermindert. De dankwoorden werden uitge sproken door de kapitein van de reservenploeg, Fred De Landtsheer. Hij was hiermee de tolk van de vrienden en beklemtoonde het initiatief en de ondernemingsgeest van Piet Pouliart. Hij hoopte dat hij zich verder nog verdienstelijk zou maken voor de ploeg. Of hiermee deze uiterst ver dienstelijke sportman een ein de zal stellen aan het hoofd stuk voetbal, blijft een andere vraag. Hij zal om zich fit te houden aktief blijven in het zaalvoetbal. In het verleden werd hij meerdere keren aan gezocht als trainer. Indien die vragen er nu moesten komen zal hij erover nadenken. Hij heeft in ieder geval genoeg routine, mensen- en voetbal kennis om zich in die branche verdienstelijk te maken. Hij deed het verschillende keren in de eigen vereniging, meest al in geen ideale omstandighe den en bij de vrienden-medes pelers viel het hem soms moeilijk om een ijzeren vuist te maken. Het voetbalhoofdstuk Pou liart zal bij de Boonwijkmensen nog dikwijls verteld worden, om de vele voorbeelden van dynamisme om een kleine klub overeind te houden die erin besloten liggen. Beno Op zaterdag 24 april heeft een Internationaal Basket- baltornooi plaats. Het is een unieke kans om kennis te maken met het rolstoelbasket op hoog niveau, want aan het tornooi nemen de nationale ploegen van Frankrijk, België en Nederland deel. Het tornooi wordt georganizeerd door Feniks Lokeren en heeft plaats in de sporthal te Lokeren. De eerste wedstrijd wordt gespeeld om 15.00 uur tussen Frankrijk en België; om 17.30 uur spelen Nederland en Frankrijk en België en Nederland spelen de slotwedstrijd om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 50 fr. Racing Boonwijk nam afscheid van Piel Pouliart die gehuldigd werd voor zijn twintig jaren trouwe dienst aan de klub. (bvw) Piet Pouliart torst bloemen en geschenken, gekregen voor zijn verdiensten, (bvw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 25