Wilskrachtig FC Wieze bekwaam om ook in tweede provinciaal een vuist te maken «Volgend jaar spelen we opnieuw de kop> «Fijn in zo een sfeer te werken >Overgang naar Wieze heb ik mij nooit ibeklaagd» Van caféploeg naar tweede provincialer Match van de waarheid Viering VOETBAL De Voorpost - 23.4.1982 - 27 3" Provinciale FC Wieze is kerngezond. Moreel en financieel. Dat merk en voel je, als je je oor te luisteren legt in het bierdorp. Een klub die promoveert met een uitmuntend seizoen op haar aktief, straalt meestal een opvallende levenskracht uit. FC Wieze is echter krachtiger ingesteld dan algemeen wordt vermoed. De klub verenigt zoveel talent, dat je onbewust onder de indruk komt van zijn spel en zijn beleid. Op het veld word je gekonfronteerd met een geestdriftig en georganiseerd voetbal en in zijn klubhuis met een voorbeeldig klimaat, zodat je eigenlijk niet de minste moeite hoeft te doen om snel te wennen aan de mentaliteit van vriendelijke voetballers, klubleiders en supporters. Onvriendelij ke mensen ontmoet je nooit in Wieze, een sportief trefpunt, dat vandaag velen schijnt aan te trekken. De voornaamste troef van FC Wieze is de eensgezindheid. Voorzitter Dolf Moens en lijn dynamische sekretaris Staf Moens, voeren een be- I dat psychologisch ver antwoord is. Trainer Walter Poucke heeft zoveel er varing zodat hij met alle sportieve eigenschappen van zijn spelers kan rekening houden. Dat lijkt van primor diaal belang. Voetballers moeten ontspannen op het veld komen. Zij moeten el kaar begrijpen en waarde ren. Anders kun je hen niet verenigen in een elftal dat negentig minuten spontaan het volle pond geeft. Voorzit ter Moens geniet de waarde ring van de hele Wieze-voet- Julien Siccard van Wieze spoelt de emotie door met champagne, (vh) balgemeenschap. Die ge meenschap is demokratisch opgevat. Haar beheerders tonen begrip voor wat ande ren denken en verlangen. Weet je dat de spelers in spraak hebben en steeds de gelegenheid krijgen om hun eventuele problemen uit te praten met voorzitter Moens en trainer Van Poucke. Voorzitter Adolf Moens en zijn werklustige be- stuursploeg beseffen dat FC Wieze als kampioen van de derde provinciaal opnieuw initiatieven dient te nemen om in september als een waardige tweede provincia- ler van stapel te kunnen lo pen en zijn trouwe suppor ters rekenschap te geven. Zij vergelijken echter hun klub niet met een bedrijf dat zijn produktie opvoert, om te konkurreren. Want zo den ken zij terecht. Wat baat het eigenlijk voor een voetballer iets te kreëren als in het indi vidu de menselijkheid wordt gedood? «Ik geloof trouwens dat Wieze ook in tweede in blok zou kunnen aantreden,» al dus voorzitter Moens. Hier spekuleert hij ongetwijfeld op de samenhorigheid van zijn spelers, die vooral in topnummers tot uiting is ge komen tijdens de recente kompetitie. Hier is in ieder geval opgevallen dat FC Wieze zijn meeste doelpun ten heeft gescoord tegen konkurrenten of clubs die met ambities van start gin gen. In Wieze overweegt men geenszins om de kern uit te breiden. Die blijkt ruim Na de wedstrijd te Grembergen, ging het er biezonder gezellig aan toe in de kleedkamer van Wieze. (vh) genoeg te zijn. Er zal immers woord zeggen over profes- de principes van de klub. De niet onbedachtzaam worden sionele aanpak, maar onge- menselijke kwaliteiten van gehandeld. Wieze wil name- dwongen hun aanleg laten een voetballer zijn zo be- lijk een gezond blok blijven blijken voor de organisatie langrijk als zijn sportieve ei- en zijn zelfstandigheid be- en het beleid van een kam- genschappen. Dat zijn twee waren. Zulks hebben we af- pioen. Moest er in de ko- essentiële voorwaarden geleid uit een openhartig mende weken toch iemand voor een transfer... voetbalpraatje met sympa- aansluiten bij FC Wieze dan E.D.M. tieke klubleiders die geen zal hij moeten voldoen aan Rudy Matthijs Op het einde van de zestiger jaren was FC Wieze gekend als een caféploeg. In 1969 kwam het uit in •en liefhebberskompetitie. Tijdens het seizoen 1970- 71 nam het voor de eerste keer deel aan de Belgische 'lompetitie. Net voor de opening van de kompetitie verd een laatste oefenwedstrijd gespeeld tegen de ploeg van de NV Callebaut. Die werd gewonnen met .ge£-o. Het eerste seizoen in de rein Bonteghem. Dat terrein officiële kompetitie werd bleek na een simpele regen geen meevaller. Slechts na bui te drassig. Men verhuis- twintig wedstrijden werd er de in 1972 naar de Populie- een eerste keer gewonnen, renstraat. Met John Lissens Op dat ogenblik had men werd voor het seizoen 1972- zestien doelpunten ge- 73 een eerste belangrijke geoord en negenenzeventig overgang gerealiseerd. Lis- geïnkasseerd. In die periode sens, afkomstig van SK Leb- werd het bestuur gevormd beke zou drie seizoenen de door voorzitter Amedé Bru- funktie van oefenmeester lutein, ondervoorzitter Adolf waarnemen. Inmiddels was a Moens. Schatbewaarder ook een jeugdkomité opge- was Gilbert Van Brempt, se- richt. In 1974 werd voor het ^kretaris Freddy Coen en de eerst een tornooi voor kna- (jleden Frans Van Steen, An- pen ingericht. Dat wordt tel- (rn|dré De Smet, Clement De kenjare hernomen. Een vol- rïgSmedt en Etienne Moens. gende belangrijke overgang Tijdens het eerste seizoen was de komst van Frangois werd gevoetbald op het ter- Perdaens van Racing Lebbe- ke. In 1974 werd Frans Van Driessche trainer van de jeugdploegen. Hij heeft on tegensprekelijk enorm bijge dragen in de bloei van FC Wieze. Tijdens het seizoen 1977-78 speelde men kam pioen in de vierde provincia le. Datzelfde jaar werden ook kadetten en juniores kam pioen in hun reeks. In 1979 trad de ploeg die tien jaar voordien een vriendschap pelijke wedstrijd speelde te gen Callebaut, opnieuw aan tegen dezelfde tegenstan der. Dat was ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de vereniging. Momenteel heeft FC Wieze zeven ploe gen in kompetitie. Volgend jaar komt daar nog één bij. De klub verenigt verder bijna tweehonderd voetballers. Meestal afkomstig uit Wieze zelf, maar ook uit Denderbel le, Lebbeke en Moorsel. Op Johan Putteman na, is Rudy Matthijs de jongste spruit binnen de kern van FC Wieze. In Grembergen scoorde hij het enige en be slissende doelpunt. Dat was voldoende voor de titel. Ru dy Matthijs is nochtans geen opportunist. In het elftal van FC Wieze vat hij post als centrale middenvelder. Daar verhult hij zowat de rol van dirigent. Rudy Matthijs is be kwaam om een stevige voor zet te geven. Alhoewel hij zelfs slechts twee doelpun ten tot stand bracht, was hij geregeld in akties betrokken. Dat heeft geleid tot het suk- ses dat FC Wieze thans heeft behaald. Rudy Matthijs was net zestien toen hij lid werd van het eerste elftal. Het jaar daarop werd hij aangetrok ken door RWDM. In deze Brusselse club vertoefde hij één seizoen. Samen met Jan De Wolf van Herdersem speelde hij er met de Uefa- junioren. Sedert twee sei zoenen is Rudy Matthijs te rug lid van het fanionelftal van FC Wieze. Daarin laat hij zich opmerken als een sterke voetballer die knokt tot de laatste minuut. Een klubspe- ler is Rudy Matthijs in ieder geval. Zaterdagavondpretjes zijn bij hem uit den boze. Op I» dat ogenblik is hij al één en al aandacht voor wat er de dag nadien komen moet. Bo vendien is hij nog student. Hij volgt sporthumaniora. Het diploma behalen is uiter aard zijn eerste streefdoel. Zowel in de studies, als in het voetbal heeft Rudy Mat thijs ambities: «Met het hui dige FC Wieze moeten we Men zal in Wieze nog lang de herinneringen aan SK Grembergen bewaren. Op een bewuste donder dagavond in april 1982 veroverde men daar eens de titel. Op een presenteerblaadje heeft men er de punten niet gekregen. Men heeft er moeten voor knokken. De Grembergse voorzitter Herman Burgh- graeve had vooraf gesteld dat de punten geenszins zouden cadeau gegeven worden. Dat heeft FC Wieze ervaren. Wel had men in Grembergen een tuiltje bloemen achter de hand gehouden. Een kleine attentie, die achteraf in Wieze ten zeerste werd gewaardeerd. Van die memorabele wedstrijd geven we hier een korte inhoud. Na zes minuten toonde Jan Vermeir als eerste Wiezenaar een vuist. Doelman Luc De Lathouwer had daar alle moeite mee. Drie minuten later mocht doelman Danny Matthijs van geluk spreken. Grem.- bergenaar Parewijck liet immers een kans zo groot als een wolkenkrabber onbenut. Dat Wieze echter sterker was dan zijn opponent bewees de tweede helft. Marc Van der Jeugt liep kort na de hervatting dicht bij een doelpunt. Bijna was Wieze kampioen. De klok was twintig minuten ver in de tweede helft toen Marc Van der Jeugt de bal voor het Grembergse doel zond. Daar werd het leder met het hoofd onderschept door Rudy Matthijs. Maar via de dwars ligger ging de bal buiten. Bijna was Wieze kampioen. De aanvalsgolven van de Wiezenaars bleven echter aanrollen. Met nog ruim een kwartier te spelen kreeg Rudy Matthijs binnen de zone van de waarheid de bal op het hoofd. Hij wipte hoger dan al zijn kollega's en knikte het leder voorbij De Lathouwer. Het was gebeurd. Vreugde te over in het kamp van Wieze. Kort na dat doelpunt werd Michel Heyvaert ei zo na de auteur van een tweede voltreffer. Enkele minuten later klonk het laatste fluitsignaal. Het einde van de wedstrijd, maar het begin van een lange feestnacht. Wieze stond op zijn kop. De klubleiding kan metéén al beginnen aan het opstellen van een feestprogramma. Het behalen van een titel mag na zo een zenuwslopend seizoen geenszins onopgemerkt voorbij gaan. E.D.M. bekwaam zijn om door te stoten. Ik ben ervan over tuigd dat we volgend sei zoen opnieuw de kop spe len. De ploeg heeft genoeg talent in huis om dat te reali seren. Dat we dit seizoen zouden kampioen worden had ik eerlijk gezegd niet verwacht. Ik had meer ver wacht van o.a. ploegen als Nieuwerkerken en Thor Mel- dert. Na de jaarwisseling ben ik er echt gaan in gelo ven. Het aantrekken van Marc Van Der Jeugt en trai ner Van Poucke heeft onte gensprekelijk geleid tot het sukses. Toch kan ik het niet nalaten om ook eens op de prestaties van onze doelman te wijzen. Danny Matthijs is nu wel mijn bloedeigen neef. Hij heeft veel punten gewonnen. Soms krijgt hij al eens kritiek. Maar die is on gerechtvaardigd. Kortom Zowel hij als iedereen in de' ploeg heeft zijn bijdrage ge leverd. Het is een kollektief sukses geworden.» E.D.M. De voetballers van Wieze wonnen met 1-0 tegen SK Grembergen en werden kampioen, (vh) Speler-trainer Walter Van Poucke Speler-trainer Walter Van Poucke zag er stralend uit na de wedstrijd in Grembergen. Met volle teugen dronk hij van de champagne. Hij had daarvoor niet eens een glas nodig. De titel was op dat ogenblik binnen schot. Dat was voor hem het voor naamste. Daar mocht op ge klonken worden. Meer dan één keer zelfs: Sf Jan Vermeir nii Toen Jan Vermeir drie jaar geleden zijn handtekening pr< rnder een overeenkomst met FC Wieze plaatste, hebben iasi reien ongelooflijk de schouders opgetrokken. Toen was hij van de betere spelers van SK Lebbeke. Voor de meeste r. tbalkenners kwam het ais een degradatie over. tweeëntwintig jaar en mogelijkheden hebben. Veel te a Droeg om al naar de laagste voetbalregionen af te dalen, sl voor Jan was het meer te doen om in Lebbeke weg te remaken. Hij greep de kans met handen en voeten. Wieze toen sedert twee jaar een derde provincialer. erkir 3 twe nen Ik heb mij die overgang nooit beklaagd,» zegt Jan Vermeir. «Ik kwam daar on middellijk in een vrien denkring terecht in de ware tin van het woord. De men taliteit was helemaal anders dan in Lebbeke. De spelers reageerden wilskrachtig in hun streven. Tijdens mijn driejarig verblijf, heb ik zo wat op alle plaatsen postge vat. Aan kampioen spelen lsb ik nooit gedacht. Al lans niet tijdens de heen ronde. Geleidelijk aan is dat gaan groeien. Het geloof in de titel is er maar enkele weken geleden gekomen. De kloof met de onmiddellijke achtervolger werd alsmaar groter. Eerlijk gezegd, ik had meer tegenstand verwacht van ploegen als o.a. Meldert en Baasrode. Ook Grember gen heeft mij ontgoocheld. Uit de perskommentaren van de voorbije weken bleek dat^feze ploeg goed aan het spelen was. Na de jongste Sekretaris Moens is terecht fier op zijn Wieze-kampioe- nen. (vh) ontmoeting heb ik daar wel een andere mening over ge kregen. Uiteindelijk is Ede de enige ploeg die ons wist te bedreigen. In zoverre dat je dat mag stellen.» Jan Vermeir is hoopvol gestemd voor wat de toe komst betreft: «Met het elf tal waar we momenteel over beschikken, moet het moge lijk zijn om ook in tweede provinciale resultaten te boeken. Ik denk niet dat het verschil tussen derde en tweede provinciaal zo groot is. Die mening is ook onze trainer toegedaan. Aan hem hebben we zeker de resulta ten te danken: Walter is een Voorzitter Moens van kam pioen Wieze. (vh) uitstekend trainer. Op de training is hij streng en tij dens de wedstrijd is hij al eens opgewonden. Dat is de normale gang van zaken. Ve le spelers zijn nog van jeugdige leeftijd. Zij hebben leiding nodig. Begrijpelijk dat een trainer niet met zich laat sollen. Walter Van Pou cke kan zich al eens ergeren, wanneer het niet naar wens verloopt. Nadien is hij dat vlug vergeten.» Over het bestuur van FC Wieze heeft Jan Vermeir niets dan goeds te vertellen: «Onze voorzitter is zowat de duivel-doet-al. Hoeveel voorzitters gaan er op trai- Wiezes ondervoorzitter Van Steen, (vh) ning en tijdens en na ae wedstrijd achter de tapkast staan? Werken is voor hem geen ijdel begrip. Dat mag ook gezegd worden van mensen als een Danny Van Steen en sekretaris Staf Moens. Voor de buiten staander lijkt het in Wieze allemaal amateuristisch. Maar de mensen die lid zijn van de klub leven er voor. Ze besteden er hun vrije tijd aan. Zo leeft de voetbalge meenschap in Wieze. Prettig om daar in te vertoeven.» «Een eerste seizoen spe ler-trainer en al kampioen. Je moet maar 'chance' heb ben,» glunderde Walter. Lof had hij voor alle spe lers en het bestuur van FC Wieze. «Zelden ontbreekt iemand op de training, ledereen speelt voor iedereen. Wat is het prettig in een dergelijke sfeer te werken. De vruchten zijn er vandaag. Ik heb noch tans lang aan de titel getwij feld. Slechts sedert een paar weken ben ik daar rotsvast gaan in geloven». Walter Van Poucke is de ouderdomsdeken van de ploeg. Hij is vierendertig. Marc Van der Jeugt is net een jaar jonger. De rest van de ploeg zijn, op een paar uitzonderingen na, tieners. Hun leeftijd schommelt rond de twintig. Walter Van Pou cke kan best over de weg met ai dat jeugdig geweld. Ervaring heeft hij genoeg. Hij was zestien toen hij door zijn oorspronkelijke klub Standaard Wetteren aan de kortst bijzijnde buur werd overgedragen. Met Racing Wetteren degradeerde hij naar tweede provinciale. Met deze ploeg promoveer de hij nadien terug. Toen hij eenentwintig was, werd hij definitief aangetrokken door Cercle Brugge. Daar was hij een volwaardig lid. Eerst in tweede. Later in de eerste klasse. Bijna tien jaar kwam hij uit voor de Brugse klub. Een onderbreking van een jaar bracht hem bij Sporting Lokeren. Daar heeft hij min der goede herinneringen aan. Vooral aan Jef Jurion, die hij schuwt als de pest. Met Cercle Brugge speelde Walter Van Poucke o.m. een benefietwedstrijd in Barcelo na (Spanje) ten voordele van Johan Cruyff. Met datzelfde Brugge kwam hij uit tegen de nationale ploeg van Frankrijk. Toen hij de dertig bereikte verhuisde hij naar het Mee tjesland. Daar speelde hij drie seizoenen met FC Eeklo. Telkens werd de titel op de valreep gemist. Vorig jaar werd Walter Van Poucke aangetrokken door KAV Dendermonde. Tot nu toe is dat zijn kortste verblijf ge weest. Na één seizoen werd hij voor vier jaar afgestaan aan derde provincialer Wieze. «Dat was een grote veran dering,» zegt Walter. «Maar derde provinciaal en derde provinciaal is twee. Je hebt er ploegen die holderdebol der voetbal spelen. Anderen trachten er het beste van te maken. Zo een ploeg is FC Wieze. Spelers als o.a. een Marc Van der Jeugt, Michel Heyvaert, Van Driessche, kunnen aardig met de bal overweg. Andere jonge spe lers zijn technisch bedreven. Ik ben overtuigd dat we met deze ploeg ook in tweede provinciaal resultaten moe ten halen. Hiervoor is de ploeg technisch voldoende bekwaam. Mare Van der Jeugt kan het ondanks zijn drieëndertig nog best een paar seizoenen volhouden. Ik zelf voel me zeker nog niet versleten. Voetbal is voor mij mijn lang leven. Ik voel mij thuis in Wieze. Vooral omdat het prettig is omgang te hebben met de mensen die er de lasten van dragen. De spelers vormen onder ling een vriendenkring. Wrij vingen zijn er ternauwer nood. Het is aantrekkelijk in zo een sfeer te werken. Je vind er als ouderdomsdeken je tweede jeugd terug.» E.D.M. Het behalen van de titel zal in Wieze niet onopge merkt voorbijgaan. De laatste wedstrijd wordt ge speeld op zondag 2 mei. Die dag onderneemt men de verplaatsing per.bus naar het amper twee kilometer verderop liggende terrein van Herdersem. Het is de bedoeling na afloop van die wedstrijd een kroegen tocht te organiseren in Wieze. Alle cafés die het bierdorp rijk is, zouden worden bezocht. De officiële viering heeft plaats op zaterdag 22 mei. Er is dan een ontvangst, een souper en een dansavond. Dat heeft allemaal plaats in de feestzaal van het Wiezehof. E.D.M.

De Voorpost | 1982 | | pagina 27