Sportkring Sint-Niklaas laat zich niet verrassen Geert Van Roy nog niet voetbalmoe Filip Plaetinck geschorst tot einde seizoen L Ernstig als het moet, plezant als het mogelijk is. Wilfried Van Moer speler-trainer bij Sint-Truiden Wordt Geert Van Roy topschutter in tweede nationale? i' Beveren, Sint-Niklaas en Aalst in de «Beker van Vlaanderen» Heylens: «Gelukkig loopt het seizoen naar zijn einde» Aalsterse kontrakten onder de loepe rss'isss'5-s^ -2lch Alex Querter verlaat Cercle Brugge 28 - 23.4.1982 - De Voorpost 2" Nationale VOETBAL weet dat in de huidige kern enkele spelers huizen die om wille van hun ouderdom als afgeschreven kunnen be schouwd worden. Heylens staat dus voor zware proble men en vreest bovendien dat men zijn koninginnestuk Van Roy zal komen weghalen. Een topploeg uit tweede nationale, om Seraing niet te noemen, en een klub uit eerste nationale namen reeds kontakt met hem op om goalgetter Geert weg te lokken voor de «zware poen». (abl) E. AALST - LEUVEN Het Is duidelijk dat voor vele ploegen het seizoen zwaar begint door te wegen. Een staaltje hiervan kregen we tijdens de wedstrijd Aalst-Leuven, die wel werd gekruld met vijf doelpunten w.o. een paar van fraaie makelij, maar voor de rest weinig kon bekoren. Bulten Geert Van Roy, die blijkbaar nog niet voetbalmoe Is, speelde de rest Eddy De Bolle uitgezonderd in de eerste helft onder de middelmaat. Aalst dat nochtans na tien mi nuten met 2-0 aan de leiding prijkte o.i. een paar late paaskadootjes van de bezoe kende verdediging vond na dien niet meer de kracht om er een volledig spektakel van te maken. Leuven kwam zelfs een kwartier voor de rust ster ker in de wedstrijd en bracht onzekerheid in de Aalsterse verdediging, ook al omwille van het feit dat Cornelis om de haverklap werd omspeeld zo dat coach Heylens zich ge noodzaakt zag hem aan de rust te vervangen door Luc Limpens. Ondertussen werd de jonge Patrick De Bolle scherper bekeken. In de Aal sterse katakomben had men ons verteld dat die Uefa-junior, amper zeventien, een klasbak was. De Bolle-junior liet inder daad enkele flitsen bewonde ren, maar het lijkt ons toe dat hij nog niet direkt geroepen is om in de kem van Aalst 82-83 te fungeren. Dat is trouwens ook niet het inzicht van mana- E. Aalst-Stade Leuven: 3-2. Deze mooi geplaatste achterwaartse kopstoot van C ger Heylens die gelijk heeft als R0y kon door keeper Van Sweefelt uit het doel gepuncht worden, (per) ie zegt dat talent niet te vroeg tussen hamer en aambeeld moet geplaatst worden. Die zelfde Heylens was na de wedstrijd blijkbaar geen al te gelukkig man wat de onmid dellijke toekomst van Een dracht betreft. «We staan op een belangrijk keerpunt» ver telde hij aan de verslaggevers. Neem van onze zestien kern- spelers de drie doelwachters weg en denk erbij dat we vol gend seizoen niet kunnen re kenen op Rootsaert, Salvador, Leo De Smet, Arnolis en wel licht ook een De Souza, dan staat men voor het feit dat die kem dient aangevuld te wor den door vijf nieuwe elemen ten, die bekwaam worden geacht Eendracht hoger op te tillen volgend seizoen.» Geen g Aalst-Stade Leuven: 3-2. Belemmerd door een licht tikje tegen de hiel kon C misse berekening als men g00y nje[ wegspurten van zijn twee schaduwen Dullers en Troyen. (per) m-v jy si a? CÊNJSêif mtsikm Zondag a.s. krijgt E. Aalst op Oudenaarde de laatste wedstrijd van het seizoen voor de schoenen geschoven. Beide ploegen hebben niets meer te winnen of te verlie zen, zodat men hier hoogstens van een prestigematch kan gewagen. Voor Geert Van Roy ligt het anders. Die kan mits het skoren van een doelpunt de topschutter van tweede nationale worden en hiermee zijn handelswaarde aanzienlijk verhogen. Het Aalsters koninginnestuk moet daartoe bekwaam zijn. Hij verkeert, in tegenstelling met sommige andere Een- drachters, in topkonditie. Voor de rest zal, ter gelegenheid van het sluiten van het seizoen 81 -82, Heylens uitpakken met quasi het zelfde team dat van Leuven won. Waar schijnlijk wordt Patrick De Bolle deze keer niet vanaf het startsein in de arena gebracht. De jonge Aaiaemmenaar speelde dinsdagavond reeds een volle wedstrijd tegen R.W.D.M. in het kader van het Aalsters juniorestornooi. De Eendrachtjongeren wonnen van de Brusselaars met 2- 1. Op het boekje van Georges Heylens verschenen goede nota's voor Verbeke, Limpens, De Bolle, De Wilde, Lapage en Kingambo, een jonge Zairees (20) die als middenvelder wordt getest. De laatste wedstrijd van de eerste ploeg heeft plaats op 15 mei a.s. op A.A. Gent om 20 uur. Dat is een eerste ontmoeting in het kader van de Beker van Vlaanderen. Komt de reis van E. Aalst, naar Zaire in kannen en kruiken, dan wordt die «vlaamse» bekerwedstrijd een paar dagen vroeger betwist. (abl) 3" Nationale Zondag lieten de geel-blau- wen zich in hun wedstrijd op verplaatsing bij het bedreigde Dottenijs niet beetnemen. De kampioenen kontroleerden im mers de eerste helft en sloe gen na de rust koelbloedig toe. Dottenijs ging in de beginpe riode onvervaard in de aanval en spits Bekaert dwong kee per Jan Smet enkele keren tot opgemerkte tussenkomsten. De terugslag op de thuisploeg was na de rust ook opmerkelijk want nu bracht trainer Van den Bergh Lacroix uitdrukkelijk naar voren. Erik toonde dat deze plaats hem nog zeer goed ligt en slalomde meermaals door de Westvlaamse verdediging. Na zulk een maneuver legde hij de bal tot bij Rodrigo, die zelf een prima center afleverde naar de meeopgerukte Geor ges Leekens. De Wase aan voerder lukte een haarzuivere kopstoot welke buiten bereik van de doorgaans erg attente keeper Santelé in doel beland de. De reaktie van de thuis ploeg was overigens ook niet mis want Harmattalach coun terde bijzonder snedig maar Smet liet zich niet verschal ken. Het overwicht bleef vanaf dat moment uitdrukkelijk bij de gasten die zich over alle lijnen als de beste aanstelden en toch pas ver naar het einde toe aan een geruststellend tweede doelpunt raakten. Dit kwam er via een onverbiddelijke knal van Swat Janssens van buiten de grote backlijn. Gerechtvaardigde tevreden heid dan ook bij trainer Staf Van den Bergh die een uitzege als deze zelfs op dit moment van het seizoen zeer verdien stelijk vindt en nog steeds een rekord najaagt van 50 punten. Buiten de reeds gekwetste Truyens moest ook de oor spronkelijk geselekteerde Ivo Wouters verstek laten gaan voor de partij in Dottenijs. Diens plaats werd goed inge nomen door Guy Rodrigo. Staf stipt verder ook de erbarmelij ke staat van het veld aan waardoor vaardig voetbal uit gesloten was. Het verder pro gramma van de Klaaskens vermeldt nog drie wedstrijden. Komende zondag is geel- blauw aan een rustdag toe omdat de wedstrijd tegen Dot tenijs dan eigenlijk moest doorgaan. Dan volgen nog een thuiswedstrijd tegen Union Doornik, een verplaat sing naar Zele waar een zekere Filip Plaetinck nog steeds huist en tenslotte de ultieme thuiskonfrontatie te gen S.K. Roeselare. Toch la ten Staf en de zijnen de spie ren niet stram worden want volgende week woensdag gaan ze in de clinch met de nieuwbakken kampioen uit be vordering S.V. Bornem en dat op het terrein van de Kleinbra- banders. M.N. «We wonnen vandaag de twee punten, maar hiermee is dan ook alles gezegd» aldus Heylens onmiddellijk na de wedstrijd Aalst-Leuven; die ondanks vijf treffers, zelden boven de middelmaat uitkroop. «Van Roy was vandaag weer out-standing en stak met kop en schouders boven iedereen uit en ook Eddy De Bolle maakte het waar tijdens de eerste helft. Maar voor de rest is alles gezegd. We keken deze namiddag op twee zwakke verdedigingen en op een heleboel spelers die duidelijk naar het einde van de kompetitie snakken», aldus Georges Heylens die er nog aan toevoegde dat de ploeg oud is geworden en er duidelijk naar nieuw en fris materiaal moet gezocht worden om een nieuwe kern op te bouwen. Voor Éddy de Bolle werd het een betere wedstrijd. De Brusselaar, die ten onrechte teveel wordt gevizeerd door het moeilijk Aalsters supporterspubliek, speelde totnogtoe vlotter op verplaatsing dan in het eigen P. Cornelisstadion. Tegen Leuven nochtans speelde hij dan vooral in de eerste helft op het middenveld weer pnma. Eendracht kon zich toen een halfuur lang aan hem optrekken. (abl) Na de laatste kompetitiewed- der de grens van 25 jaar voet- strijd op Oudenaarde vangt ballen. Tevens bestaat de voor manager Heylens en vrees dat Geert Van Roy zou voorzitter Frans Daeleman weggelokt worden uit de Aal- nog een drukke periode aan sterse kem. Seraing b.v. is al vermits een tweetal opties die- met een voorstel op de prop- nen gelicht te worden en met pen gekomen, ofschoon de een achttal spelers moet on- mogelijke vraagprijs van de derhandeld worden over hun Aalsterse spits zeer hoog ligt. kontrakt. Het is inderdaad zo Het voorgestelde maandloon dat de opties dienen gelicht te is voor Geert echter verlokke- worden van de beide doel- lijk en misschien voelt die er wachters Rosez en De Pape. wel iets voor om zijn loopbaan Naar we achter de schermen als profvoetballer verder uit te vernomen hebben zouden de- bouwen. Het is misschien nu Nu reeds zijn de verantwoordelijken van de voetbal ploegen reeds druk doende met het afsluiten van oefenwedstrijden voor het nieuwe seizoen dat in september een aanvang neemt. SK Beveren, Sportkring Sint-Niklaas en Eendracht Aalst hebben zich met het oog op dat nieuwe seizoen laten inschrijven voor de Beker van Vlaanderen». De finales van deze beker worden gespeeld op 14 augustus en Beveren, Sint-Niklaas en Aalst hebben als tegenstanders nog Oudenaarde en AA Gent. De kalender van de wedstrijden ziet er als volgt uit: Woensdag 14 juli: Beveren-Oudenaarde AA Gent-Eendracht Aalst Sint-Niklaas-A A Gent Oudenaarde-Sint-Niklaas (Aalst vrij) (Beveren vrij) Woensdag 21 juli: Zaterdag 17 juli: Aalst-Beveren AA Gent-Oudenaarde (Sint-Niklaas vrij) Zaterdag 24 juli: Beveren -Sint-Niklaas Oudenaarde-A alst (AA Gent vrij) Woensdag 28 juli: Beveren-AA Gent Sint-Niklaas-Aalst (Oudenaarde vrij) Zaterdag 31 juli: Aalst-AA Gent Sint-Niklaas-Oudenaarde (Beveren vrij) Dinsdag 3 augustus: Oudenaarde-Beveren AA Gent-Sint-Niklaas (Aalst vrij) Donderdag 5 augustus: Beveren-Aalst Oudenaarde-AA Gent (Sint-Niklaas vrij) Zondag 8 augustus: Sint-Niklaas-Beveren Aalst-Oudenaarde (AA Gent vrij) Woensdag 11 augustus: AA Gent-Beveren Aalst-Sint-Niklaas (Oudenaarde vrij) Eendracht Zele dient klacht In tegen S.K. Sint-Niklaas S.> Er deden zich In het Zeelse voetbalwereldje de laatste tijd gen reglementen indachtig, dere geval is «en allerlei transfergeruchten de ronde, waarvan de meest het aanklachtdossier aan ee pj g hpdendaaase voetbalsport. Om dit vast te stellen hoeft men echt geen «slapende honden» wakker te qaan of de 'reglementen wer- maken. kontrakten herzien te worden krijgen, maar langs de andere De voor één jaar getransfe- stanties. Zij kunnen nu op- qerespekteerd. In het an- (Joost Arens) van Van Kemseke, Limpens, kant is het ook zo dat het reerde voetballer van Hoger nieuw aan de slag om de ei- Cornelis, Dierickx, Sergeant, Eendrachtbestuur eveneens Op Kalken tekende als lid van den blijven. Verder dienen c Bevordering GEWEZEN STER VAN BEVEREN HAALT TWEEDE TITEL Na vier jaar trouwe dienst bij Cercle Brugge, gaat Alex Querter deze eersteklasser verlaten. «Meerdere klubs hebben mij op het verlanglijstje staan,» aldus de vroegere vedette van SC Lokeren die eraan toevoegt dat hij liever dichter bij huis zou spelen. «De verre verplaatsingen naar Brugge om er dagelijks de trainingen bij te wonen zijn er teveel aan geworden. Vooral omdat ik een hele dag aan het werk ben in de boek- en dagbladhandel Unicum te Lokeren». Querter, die om 16 uur er zijn dagtaak heeft opzitten, moet zich dan naar Brugge reppen waar de trainingen van Cercle dan aanvangen in de late voora vond. «Waarschijnlijk wordt het een ploeg uit eerste klasse. Wie het precies wordt kan ik nog niet zeggen. De besprekingen zijn immers nog druk bezig», zo zegt Quer ter die eerst voor twee seizoenen en dan twee keer voor één seizoen een kontrakt had lopen bij de Bruggelingen. de Souza, Ferrera en Vermeu- werd gekontakteerd door een Eendracht Zele tijdens de len. Wie van hen de kern 82- klub uit eerste nationale die al maand februari een kontrakt 83 verder zal blijven stofferen evenzeer een intense belang- dat hem voor drie seizoenen blijft voorlopig een vraagteken, stelling koestert voor de Aal- aan Sint-Niklaas verbindt. Vol- Enkelen onder hen zijn vol- sterse schutter nummer één. gens woordvoerders van de gens ingewijden de ouder- Maar we herhalen het: Een- beheerraad heeft Plaetinck J@an JanSSeCIS met SV DOmeiTl naaf derde KiaSSe domsgrens voorbij om nog dracht vraagt poen, veel poen! toegegeven door een be- met sukses een volgend sei- Boter bij de vis en dat is begrij- stuurslid van Sint-Niklaas te zoen in tweede nationale af te pelijk als men weet dat er om zijn benaderd voor een trans haspelen. Het is dus duidelijk hem te vervangen geld dient fer bij de nieuwe kampioenen, dat Heylens-Daeleman op de uitgegeven te worden op de na de wedstrijd, en een bur- markt moeten gaan zoeken transfermarkt. gerlijke overeenkomst te heb- naar versterking, maar dan (abl) ben getekend waarvoor^ hij liefst naar spelers die nog on- OP VAN MOER EN GAROT NA BLIJFT IEDEREEN BIJ BEVEREN reeds een som van 50.000 fr. werd overhandigd. Eendracht Op het einde van vorig seizoen verdween Jean Janssens mij de ideale suksesformule. Zele, lange tijd rechtstreekse uit het eerste klassevoetbal. Te vroeg, zo redeneerden Rnr_or_ unln_nH jnar in tegenstander van de klub in sommigen, want zijn laatste seizoen bij Beveren was zeker B°rne™ vwgena jaar in kwestie heeft klacht ingediend niet zijn minst suksesrljke. in 1978-1979 de landstitel, In derde klasse. Met Jaag tegen deze handelswijze, die 1979 de 'Gouden Schoen' suksessen die hem pas rond Janssens als speler-trainer, zij ongeoorloofd noemt en in- zijn 35ste in de schoot vielen. En dan speler-trainer bl Gaat er nu wat druist tegen de reglementen vierdeklasser SV Bornem. Een hele aanpassing. Dat SV bij Bornem of bij Janssens ,n, .n __j..L. M.jJ. LnmninAn An linlnünH laflf lAIn LaULa. Het ziet er naar uit dat de de bevestigden zowel Beveren Beverense spelersgroep voor volgend seizoen maar weinig wijzigingen zal ondergaan. Nadat vorige week Schoofs voor een seizoen bijtekende, verlengde Dieter Weihrauch van de KBVB. Zonder van het Bornem werd vorige week reeds kampioen en volgend jaar woord omkoperij te gewagen kan Jean met de Antwerpenaars naar derde. maakt de Zeelse klub zich w sterk dat de feiten kunnen lei- Voor het seizoen was lang bij Beveren was het toen de den tot de interpretatie ervan, niet iedereen ervan overtuigd grote euforie. Niemand had Eendracht beschikt immers dat SV Bornem het onder de het verwacht. Hier werd Bor- ook over een mondeling ak- leiding van Jean Janssens zou nem na een derde van de koord met de speler om in gaan waarmaken. Maar naar- kompetitie al als grootste aan- M.,n sir. l/nmnnlitio \mrHorHo „n Ja ftiftAl Kq. pok We hebben een ruime kern en nieuwe gezichten zullen er n volgend seizoen niet veel bij komen. Vanuit de jeugdreek sen staan er ook enkele knap pe voetballers te springen, Volgend seizoen zal de kem amet een paar van die jongeren instantie met de klub mate de kompetitie vorderde spraakmaker op de titel be- worden aangevuld. Ikzelf blijf ,s' als Sint-Truiden dat Wilfried over een definitieve transfer te bleek dat Bornem de ern- schouwd. Wat de spelwijze voorlopig speler-trainer maai Van Moer speler-trainer bij de spreken. Zele voelt zich ge- stigste titelkandidaat werd. betreft en ook wel de benade- wanneer ik ondervind dat da ook al geel-blauwen uit de zien in deze aangelegenheid Dankzij de speler of de trainer ring van de spelers, leun ik speler zijn te zwaar wordt, dar fruitstreek wordt. Trouwens, zodat Plaetinck prompt een Jean Janssens? wellicht het dichtst bij Goethals haak ik af. Dan pas kan ik m« na het ontslag van trainer Bers schorsing kreeg toebedeeld Ik had het in feite gemakke- aan. Die stelde zich tegenover volledig op het trainersvak toe bij STVV, is het zo dat Wilfried tot het einde van het seizoen lijk om mijn debuut als trainer de spelers ook altijd zeer men- leggen - j- t- u.j.AnA ...AA.jkrAiii/ m wa in maI/aa lja, aaIi L/ awot oon seliik oo. En de resultaten wa- Jean Janssens Is het voet- Zijn Koniraiu nei vuuiuijo vaiiai vunyo tioca ud uamoio nnjm» -• sL weekeinde. Dat betekent dat taak kompleet overneemt. Van klacht van Eendracht storm ruime, sterke spelersgroep te ren er toch toen. Maar ook van Moer heeft met het bestuur betekent in een glas water beschikken. Het geluk ook op andere trainers probeer ik het van Beveren persoonlijk alles hangt in grote mate af van het de hulp van hulptrainer Jan De beste te gebruiken, zo geregeld dat zijn opdracht bewijsmateriaal dat de Zele- Bruyn te kunnen rekenen. Een Bftrn.m wordt steeds als trainer bij Sint-Truiden en naars in handen hebben. Offi- geweldige kerel die vroeger ,H oloea zijn taak van speler bij Beve- cieel kan het slechts vanaf 1 jeugdtrainer was bij Bornem. hechte 'vrienden Een ren mekaar niet kunnen mei maar ingewijden beseffen Is nu ook aan zijn laatste jaar k J t d A/ft !aaa -I-I k.i AiUmAAl iiaaI w/aaaaf lja!-»aIaaHaaI hoVm \/ormitg ik- necnx DIOK OOR. IS UHl UB reden voor het sukses? op Van Moer na de ganse groep onder kontrakt staat. Wel wordt er rekening mee gehouden dat Philippe Garot weg kan. Alhoewel hij nog een seizoen onder kontrakt ligt, wil men de Waal die vier keer per dwarsbomen. En volgend jaar dat het allemaal veel vroeger Heizelschool bezig. Vermits week 350 kilometer moet af- wordt Van Moer dan inder- moet omdat deze gewoonten zelf meespeel werd Jan hoe leqgen, wel vrijlaten. Tongeren daad speler-trainer bij de Lim- zover ingeburgerd zijn dat langer hoe meer veldtrainer. De voornaamste reoen is en vooral Seraing zouden Ga- burgers. Mogelijk wordt het men ze straffeloos behandeld Ons sukses is voor een groot dat ook de nieuw aangetroK- rot willen overnemen. Nieuwe dus voor de 37-jarige Van Ook op dit gebied wettigt het stuk aan hem te danken. ken spelers snel aanvaara spelers komen er misschien Moer toch nog eerste klasse- doel de middelen. Wie het spel .nt#an. rilI_ d« i?" JT ÏSÜnt wel. Het is geen geheim dat voetbal want met Sint-Truiden eerlijk speelt krijgt het deksel Jean Ja"88®"8 du8- kombinatie r0JnJ laen' Beveren al kontakten had met heeft Van Moer ook nog de op de neus en dit vinden de gewezen 8te' Beveren en jeugd kregen. De sfeer op eindronde tweede klasse voor Zeelse beleidsmensen nu echt heeft nu een tweede titel bin- training was pnma. Daar wordt niet meer. Nu gaat alles vei de boeg. En dan is het ook van het goeie teveel. nen. Onder totaal andere natuurlijk de inbreng van de rustiger, het drukke gedoe i moqeliik dat we Wilfried vol- Eendracht Zele weet voor omstandigheden weliswaar, trainers heel belangnjk. Ik weggevallen. Ik ben weer vei qend seizoen met andere zichzelf en van zijn speler dat Maar er wordt gezegd dat tracht steeds het spelelement thuis. Daar is vooral ons Yvon qeel-blauwen op het hem zo er meer is gebeurd dan het J®an 8j8_tr0 rL s^Vt*a"" i"10 schakelen. Bij ons loopt ne gelukkig mee. vertrouwde Freethiel zien. leggen van kontakten en ver- leunt bij Robert Goethals, de alles soepel. Ernstig als hetaj Hugo Aert Hum Aerts langt thans een oordeel over man die toen ook Beveren eens nodig is, plezant als het de feiten vanwege de bondsin- naar de titel voerde. mogelijk blijkt. Dat is volgens bal dus nog bijlange niet moe. Geen ogenblik heeft hl eraan gedacht om na zijn Beverense karrière af tl haken. Neen, bij Beveren werd he te zwaar. Ik had er in feiti geen ogenblik rust. Als we nie moesten spelen of trainen wal er altijd wel ergens een per» jongen of een sportavond on me bezig te houden. En dal was er ook nog mijn werk aai de dokken. Neen, dat kon Sljivo en Clijsters. Vooral laatstgenoemde zou volgend seizoen wel eens de kleuren van Beveren kunnen dragen. Inmiddels staat het nu ook vast dat Van Moer aan zijn laatste wedstrijden met geel- blauw beziq is. Vorig weekein-

De Voorpost | 1982 | | pagina 28