Aalst niet te genieten als rolstoelpatiënt Nieuw fietspad naar Gijzegem heeft autosnelwegallures VEILINGEN DE VOS GEKATALOGEERDE KUNST- EN ANTIEKVEILING Degelijk ABW-jongerenfeest in Sint-Niklaas Tewaterlating in Temse UCB/F-Tal Schoonaarde luchtvervuiler? Sporthalperikelen te Berlare Ettelijke miljoenen voor (wegen)werken in Sint-Niklaas 2 - 23.4.1982 - De Voorpost Centrum vol palen, borden, meters Met hun «rolwandeling met hindernissen» brachten een dozijn mensen, waaronder uiteraard een aantal in rolwagen, een pijnlijke illustratie van de ook in Aalst voorkomende ontoegankelijkheid voor gehandicapten. Een initiatief van «Jebron» en «HAK» gesteund door «Teledienst». Betreurd werd alvast dat verleden zaterdagmorgen tal van verenigingen die zich met gehandicaptenzorg bezighouden blonken door afwezigheid... Wat eens «voetpad» was, werd en wordt hoe langer hoe meer volgestouwd met lantaarnpalen, parkeersmeters, verkeersborden en -lichten. En dit vaak op een weinig oordeelkundige wijze. Voor mensen in een rolwagen doch ook voor ouders met kinderkoets wordt zich veilig op de openbare weg begeven een zware opgave. Dit was een vaststelling van Centrum stelden belang- van de St.-Martinuskerk, Jebronmensen die eind hebbende zich vragen waar stonden ze andermaal in de 1981 het initiatief namen een echt toegankelijke in- kou waar onderstuttingen tot integratie van gehandi- gang ergens zou te vinden van een gevel de stoep af- capten. zijn. Ingang die ze zelfs in sluiten en de geïmprovi- Dit was ook een vaststel- de hobbelige Onderwijs- seerde houten bijgang ling van de Groene Fietsers straat niet vonden. Of evenmin toegankelijk na hun fietseling in okto- toch? bleek, ber. En tevens was het een Op het Priester Daens- Als ideale normen voor een vaststelling van HAK dat plein, vlak voor de ingang rolstoelwandeling werden bij een infoavond het «Jaar van de Gehandicapte» uit- geleide deed. De wandeltocht van deze mensen werd een schrij nende illustratie van «hoe het niet mag zijn». Gestart in de kille morgen van aan het Begijnhof werd de WC om het hoekje, naast de parkeergelegen heid in de Pontstraat, als totaal ontoegankelijk erva ren en dan ook voorzien van het bord «niet voor gehandicapten». In de Klapstraat werden de stoepen als veel te smal ervaren. Gelukkig hadden de organisatoren planken bij om te zorgen voor ver stelbare bijgangen! Door de Zoutstraat werd het evenmin een makkie en op de Markt was het van zelfsprekend slalommen geblazen. Onder de ogen van een enigszins verbaasd publiek dat echter, beladen met konsumptiewaren van de zaterdagse markt, wei nig oog had voor de proble men van deze mensen waarmede zij zelf persoon lijk nog nooit werden ge- konfronteerd. Ook bij het nog steeds in opbouw zijnde Kultureel dan gesteld - zo smal mogelijke voet paden - voetpaden dan waar je noch op- noch af kan rijden - liefst met parkeermeters in het midden van het voetpad - alle aanliggende gebou wen met minstens drie treden - er zeker geen geld aari besteden, liever aan auto verkeer te besteden Gehandicapten worden het echter stilaan «kotsbeu» en denken reeds aan 10 ok tober... Een schrijven zal worden gericht, vooral dan in ver band met de voetpaden, naar Openbare Werken en aan de verenigde mutuali teiten zal worden gevraagd een projekt over de ontoe gankelijkheid te realiseren samen met een passende inventarisatie. Eizachte en/of keiharde ak- ties worden daarenboven overwogen. Belanghebbenden kunnen zich wenden tot Jebron, Begijnhof 1, Aalst of HAK, St.-Martensplein 2, eveneens in Aalst. LH Onder het motto «Jeugd eist werk» (in het teken van de tomooi «Syndikale Jeuj jongerenmars voor werk van zaterdag 24 april), organi- 1982>> kwamen hun trofeeëni seerde de syndikale jeugd van het ABW - Sint-Niklaas onlangst nemen. Ze werde Hoor ioorliilrc innoeronfooct Ook Hit isar was alle mopelii- «"tgereikt door lullen Vl haar jaarlijks jongerenfeest. Ook dit jaar was alle mogelij- GeerKom gewestelijk „gj ke moeite gedaan om er een voortreffelijk programma van taris ABvv. te maken. Het avondprogramma start Wie energie genoeg had kon zich vanaf 14 uur een weg met het geanimeerde tone* banen in een overvol programma van film, video, muziek stuk «Just call me a doppt en debat. gebracht door een groep ABW-jongeren uit Leuven. Even een greep uit de behan- tuele toestand in El Salvador Daarna barstte het gro i delde onderwerpen. «Heeft en Nicaragua kwam daarbij rockgeweld los met de Gig Solidarnösc in Polen het pleit aan bod. lo's en als top of the bill «D verloren?» Aan de hand van Slotstuk van de informatiena- Polizei», de film «Arbeiders '80» werd middag was een geanimeerd Opmerkelijk aan deze gan het ontstaan geschetst van de debat over de vrije radio-pro- feest- en informatiedag was Poolse «vrije» vakbond Solida- blematiek. permanente aanwezigheid riteit. Een vertegenwoordiger Moderator Danny Pauwels Radio Progres uit Sint-1 van het 1 meikomité dat de radio Solidariteit kon een klaas, vanaf 14 uur stuurden akties met betrekking tot Soli- panel met vertegenwoordigers korte flitsen de ether in, liver1 dariteit koördineert, belichtte van diverse vrije radio's voor- vanuit het Koninklijk AtNnaa daarna de huidige moeilijkhe- zitten. Naast Freddy Willockx neum. in den in Polen. waren Calypso, Solymar en pjet feest tegen de jeugdwei h Ook de videofilm «Midden Progres vertegenwoordigd, loosheid lokte zo'n drieho recj, Amerika: achtertuin van Rudy De Saedeleer, BRT- derd aanwezigen. Dat de gro ,v0 liet utvrHp h.'r n/nnrH van Uncle Sam» werd vertoond. Jeaninne Coremans van de Ni- caragua-komités leidde de dis- kussie achteraf. Vooral de ak- journalist, voerde het woord massa er niet was belette namens Vebe, de vereniging dat het spektakel zeker van de «vrije radio's». moeite was. De winnaars van het voetbal- De Werkgroep Leefmilieu Aalst zorgt opnieuw voor enige sensatie. In een persmededeling wordt ditmaal de wijze aangeklaagd waarop het nieuwe fietspad aangelegd wordt op de vroegere spoorweg beding van Aalst naar Gijzegem. Reeds een twintigtal jaar geleden besloot de NMBS de treinverbinding van Aalst met Dendermonde af te schaf fen. Sporen, dwarsliggers en het grove grind werden door de maatschappij gerecupereerd, terwijl de natuur vlug voor een typische begroeiing zorgde op de oude spoorbed- ding. Deze werd een ideale wan- fietspaden. Met dit geld delweg in alle rust door- werd langsheen de rijksweg heen de landerijen. Slechts Aalst-Dendermonde een sporadisch zag men er ook tweede fietspad aangelegd een eenzame fietser die zig- tussen Hofstade centrum zaggend zich een weg baan- en Gijzegem centrum. Het de over dit ongerept na- voorziene budget geraakte tuurpad. Enkel een parking echter niet op, zodat de van een klein bedrijfje in overheid in plaats van te Hofstade en het bedrijf bezuinigen besloot het Martins Processing te Gij- voorziene bedrag uit te zegem, dat dwars over het geven, natuurpad een nijverheids- Nauwelijks drie maanden gebouw zette, schonden na de installatie van de het tracé. nieuwe regering- Martens, Op het nationaal budget met de Gentenaar De van openbare werken werd Clercq als vice-premier in 1981 een bedrag voor- werd door het Gents be zien van 1 miljard voor drijf Betonwegenbouw een aanvang gemaakt met de aanleg van een nieuw fiets pad op de vroegere spoor wegbedding. «Toch wel, minstens gezegd, een dub bel gebruik met het be staande fietspad langsheen de Rijksweg» aldus WLA. «En hoe gaat men tewerk: werkverschaffing, respekt voor de natuur, met grote zuinigheid»? zo vroeg de Op dinsdag 27 april vindt te Temse op de Boelwerf de tewaterlating plaats van de dwarshelling van de Magritte, een zeereus van 242 meter lengte en 75.720 ton. Vakantiegenoegens Temse en K.W.B. H. Hart organiseren bij deze gelegenheid een tweetal aktivi- teiten. Om 19 uur kan men in de parochiezaal Rozenhof, R. Lefèvrestraat in Temse (wijk Cauwerburg) de projektie meemaken van de- diamontage «Temse bouwt een schip». Hierin ziet de toeschouwer het totale proces van de opbouw van een zeeschip. Om 19.45 uur wordt aan de ingang van de paro chiezaal verzameld om gezamenlijk naar de Boel werf te gaan waar omstreeks 20.20 uur, bij de hoogste waterstand, de tewaterlating plaatsvindt. Iedereen is hartelijk welkom. De toegang is gratis. Rond hetzelfde tijdstip zal in Temse de Permeke, een mastodont van 249 m. lengte en 135.000 ton ten doop worden gehouden. Die plechtigheid is voor zien voor 19.30 uur. leefmilieuvereniging zich af. In tegenstelling met dit alles wordt de bedding uit gegraven over een breedte van 3 meter en een diepte van een halve meter. Soms wordt het natuurpad langs beide kanten nog verminkt over een breedte van 1 me ter door het opduwen van uitgewerkte grond, die na dien wordt platgewalst. Volgens WLA zou men ge loven dat hier een bedding voor zwaar vrachtwagen- verkeer wordt klaar gemaakt. De oorzaak van dit alles is te zoeken in een graafma chine Liebheer 961 die een breedte van drie meters no dig heeft om te werken. WLA klaagt dan ook het gebruik van mechanisch tuig bij dergelijk werk aan. Daarom worden dan ook enkele vragen gesteld over het nieuwe fietspad. Wat gaat men voorzien bij de kruispunten met de ge wone bestaande wegen? al dus de bekende leefmilie- vereniging. Om ongevallen te voorkomen suggereert WLA daarom houten palen dwars over het fietspad te plaatsen. Ook de wande laars moeten aan hun trek ken komen en daarom wordt voorgesteld eenvou dige rustbanken op het tra- jekt te plaatsen. Bij het begin en het einde van het nieuwe fietspad moeten tevens verkeerska- nalisatieschikkingen getrof fen worden. «Het is immers zonneklaar dat de erop fiet sende schoolkinderen op het begin en het einde er van een verkeersstroom in het leven gaan roepen die nogal wat anders ligt dan de huidige, en met kruisen van wegen op andere plaat sen dan nu het geval is», aldus WLA. De Aalsterse leefmilieug- roep verzet zich trouwens formeel tegen de herhaling van dergelijke projekten op andere spoorwegbed dingen, vooral gezien de vastgestelde wijze waarop de aanleg gebeurt. De noodwendigheid moet te vens vooraf realistisch be naderd worden. Tot slot pleit WLA voor een fietspadenuitvoering naast de bestaande weg die de verbinding vormt tussen het centrum van Gijzegem en Schoonaarde. Noodza kelijkerwijze voor men voor de aanleg van dit fiets pad wel arbeidsintensief en kleinschalig moeten te werk gaan. VEHE Er waren amper acht punten op de agenda van de Berlaarse raadszitting en zeven ervan na men nog geen kwartier in be slag, voor het achtste punt had men bijna twee uur nodig. De raadsleden hadden al leen een uitgebreid gebruiks- reglement, een lastenkohier en een tarief gekregen zodat ze zich konden uitleven als in een echte studiekommissie. Zij verdiepten zich dan ook in alle Oud» Vest 34 te 8330 Dendermonde Tel 062/21.40.60 H. Heymanplem 16 te Sfea-hfóda» Tel. 031/76.43.54 te Aalst Tel. 053/70.41.19 Stal DewaeMer, D» Sactter en W«W« Vloefaeigh VeterrtwoordeopMi Otid» VttK'34 t» Owdêrroond» DeCuyper Oud» Vest 34 *83» Dendermonde Tel. 05221.40.60 mogelijke wijzigingen die kon den aangebracht worden om deze sporthal een goede start te geven. Intussen zaten de persmensen en het publiek alle moeite te doen om de soms onverstaanbare raadsleden te volgen in deze sporthaldool hof. Sommigen kregen zelfs de indruk dat men de kandidaat raadsleden voor oktober, die talrijk waren opgekomen, schrik wilde aanjagen! Naast de reglementering van de sporthal werd er ook ge sproken over de aanleg van een riolering in de Turfput- straat, waarvoor een lening van 7,3 miljoen nodig is. In dezelfde straat zal het gedeelte kant Halve Maan slechts kunnen gerealiseerd worden als de riolering Bareel- Dorp wordt gelegd. Maar voor deze laatste moet de gemeente Zele mee instaan. Omdat de zangmaatschappij Eendracht van de Kamershoek haar 125-jarig bestaan viert, krijgt zij een bijkomende toe- lagè van 5.000 fr. Ter gelegenheid van de re novatie van de Berlaarse schandpaal zal een eigen munt te koop gesteld worden tegen 100 fr. Op het gemeentehuis kan men nog een eerst-aanwezen klerk, een klerk en een onder luitenant van de brandweer ge bruiken, waarna men besloot met de goedkeuring van de dienstjaarrekeningen der drie kerkfabrieken. In de geheime zitting werd nog bet ontslag aanvaard van de h. Ghislain De Nil, be- stuurschef bij bet gemeentebe stuur. JJ Dat wilde SP volksverte genwoordiger Norbert De Batselier nu eens persé we ten en hij stelde aan zijn stadsgenoot Minister voor leefmilieu, waterbeleid en onderwijs, Jan Lenssens (CVP) de vraag of dit be drijf dat te Schoonaarde is gevestigd inderdaad al dan niet poluerend werkt. Volksvertegenwoordiger De Batselier formuleerde zijn mondelige vraag als volgt: «Sinds enkele maan den veroorzaakt UCB/F- Tal Schoonaarde regelma tig vrij erge luchtverontrei niging. Reeds geruime tijd uiten de bewoners klach ten, gaande van reukhinder tot allerhande lichamelijke stoornissen, inzonderheid braakneigingen, hoofdpijn, evenwichtsstoornissen en prikkeling van de huid en de ogen. Opmerkeüjk is echter dat er gedurende ve le jaren slechts occasioneel stankhinder werd vastge steld, maar dat ongeveer gelijktijdig met het opstar ten van Philips-Petroleum te Tessenderlo de milieu hinder een haast perma nent karakter aannam. In de exploitatievergunning kan men vaststellen dat in het oorspronkelijk produktiestadium onder andere de volgende ingre diënten werden gebruikt: koolstof disulfide, tolueen, butyalcohol, ammoniak, enz. Hierin zou later een wijziging gekomen zijn meer bepaald met betrek king tot een xanthatenin- stallatie. Het gemeentebe stuur achtte het hierbij niet nodig een onderzoek de commodo et incommodo te verrichten. Graag had ik van de Minister antwoord gekregen op de volgende specifieke vragen: zijn de diensten van de minister reeds begonnen met een onderzoek bij de firma waarvan sprake? Welke zijn de uitslagen van dat onderzoek? Liggen de re sultaten hoger dan de toe gelaten normen? Is UCB/ F-Tal begonnen met nieu we produkties te Schoon aarde? Zo ja, kan dit de reden zijn waarom de emis sie van schadelijke stoffen in de atmosfeer een perma nent karakter heeft gekre gen? Is de installatie uitdrijvingsschouwen, enz. in orde met de wettelij ke voorschriften? Of zijn er tekortkomingen bij het uit storten van dampen of uit wasemingen? Wordt er vanop de plattegrond ge loosd? Ook tijdens de nacht? Heeft de firma een vergunning? Welke maat regelen en binnen welke termijn voorziet de minis ter? Zoals men kan merken een hele reeks vragen waarop Minister Lenssens volgende antwoorden gaf: «UCB/F-Tal Schoonaarde bekwam in mei 1967 een vernieuwing van de vergun ning voor de vervaardiging en de behandeling van deri vaten van de cokesfabrie- ken. Op 3 juli 1970 en 2 juli 1971 verleende de Be stendige Deputatie van de Provinciale Raad van Oost- Vlaanderen een bijkomen de vergunning voor de ver vaardiging van xantaten. Zeer preciese exploitatie voorwaarden met emissie- en immissiebeperkingen van de door volksvertegen woordiger De Batselier aangehaalde stoffen wer den opgelegd. Tot onge veer einde 1981 heeft deze produktie blijkbaar geen aanleiding gegeven tot klachten tot omwonenden bij de hogere overheid. Sindsdien werd een klacht ontvangen die afkomstig was van een persoon die ongeveer op 500 meter ten noorden van de inrichting woont op het grondgebied van de gemeente Berlare. Verschillende bezoeken werden intussen ter plaatse afgelegd: uit de verslagen van deze bezoeken blijkt dat geen overdreven reuk hinder voor de omwonen den werd vastgesteld. Dit sluit niet uit dat er zich sporadisch of misschien wel regelmatig ongemakken kunnen voordoen die kun nen toegeschreven worden aan het vrijkomen in de atmosfeer van waterdamp waarin sporen van kool- stofdisulfide kunnen aan wezig zijn. Koolstofdisulfi- de is immers een produkt dat in beperkte koncentra- ties reeds zeer goed kan worden waargenomen. De ze dampen worden in de atmosfeer verwijderd langs een schoorsteen van iets meer dan 100 meter hoogte en dit zowel gedurende de nacht als de dag daar de fabrikatie 's nachts niet wordt onderbroken. Het is op dit ogenblik voorbarig te besluiten dat de opgeleg de voorwaarden niet nage leefd worden alhoewel dit bij het onregelmatig verlo pen van het fabricagepro ces niet is uitgesloten. Het onderzoek wordt voortge zet en er werden instrukties gegeven om zowel tot emis siemetingen (in de schouw) als immissiemetingen (in de omgeving van de wonin gen) over te gaan. Deze metingen zouden kunnen toelaten, indien de nood zaak ervan zou blijken, doelgerichte sanerings maatregelen te overwegen. De sterke stijging van de grondstoffenprijzen en de eer ste olieschok in het begin van de jaren 70 verwekten een stroom van publikaties rond de grondstoffenschaarste. Daarin werd recyclage als een van de mogelijke oplossingen voorge steld. Het jongste nummer van «Weekberichten» van de Kre dietbank schetst bondig de hui dige stand van zaken inzake recyclage van vaste afvalstof fen in de papiersektor, de staalnijverheid, de non-ferro- industrie, de kunststoffennij- verheid en de glasscktor. Sint-Niklaas wordt omgewoeld, van Heimolen tot aan de Kuildam, behalve de al een poosje gestarte werken of in de loop van de eerste helft van '82 te starten projekten worden er op iets langere termijn nog een heleboel «baanbrekende» dingen gepland: werken die al in de gemeenteraad aan de orde kwamen maar nog de zegen én de subsidiëring van de overheid moeten krijgen. En dan is er een derde kategorie, dat zijn werken die men al heeft gepland maar die nog de goedkeuring moeten krijgen van de gemeenteraad. Om hoeveel centen het gaat kwamen we aan de weet na een interpellatie van Leo Van Hoeylandt van de Volksunie; schepen Mertens verstrekte de verlangde gegevens. De belangrijkste bedragen vindt u hierna. Bij de werken die al in uitvoer zijn of heel binnenkort zullen aangevat worden vermelden we (het gaat telkens om aanbestedingsbedragen) 34,5 miljoen voor de Kiemerstraat en de Heimolenhoek, 12,5 miljoen voor Driegaaienhoek en Botermelkstraat, ruim 14 miljoen voor wegenwerken aan de Drielindenstraat en meer dan 27 miljoen voor wegen aan de nieuwe begraafplaats; voor de koliektor en het zuiveringsstation aan de Kuildamstraat wordt 19,5 miljoen voorzien. In de tweede serie (al door de gemeenteraad goedgekeurde dossiers), uit te voeren op iets langere termijn vallen vooral op: 88 miljoen voor normalisatiewerken aan waterlopen 1270- 1273, meer dan 44 miljoen voor de verbindingsweg Populierenwijk-Belseledorp, ruim 26 miljoen voor de Mispel- en Weynstraat, 23,5 miljoen voor de Nauwstraat, 18,5 miljoen voor werken aan de Kallohoek- en Eekhoornstraat, 15,5 voor de herprofilering van de Kokkelbeek en Knaptand, 22 voor een deel van Tereken, 12,7 miljoen voor de herinrichting van het kerkplein Ten Bos in Nieuwkerken, 15 miljoen voor verbetering van het wegdek in de Weverstraat, aan de grens met Sint-Gillis kost de verbetering van de Warme Nauw- en Oude Kroonstraat ruim 6 miljoen en delen van de Etting- en Neerstraat worden tegen de prijs van 4 miljoen hersteld of aangelegd, wegenwerken aan de Beeldstraat vergen 6,6 miljoen frank. De derde kategorie dan: er is al een princiepsbeslissing, maar de dossiers moeten nog in de gemeenteraad voorkomen. Werken voor later dus, maar toch al in voorbereiding, In het noorden van de stad raamt men de verbetering van de Sint-Gillisbaan, de Lepelhoekstraat en het tweede deel van de Vrouweneeckhoekstraat op ruwweg 50 miljoen, eenzelfde bedrag moet worden uitgetrokken voor de Damstraat, De Cauwerstraat en Passtraat. De verbetering van de Hooimanstraat in Sinaai zal 35 miljoen kosten, rioleringswerken aan de Zwaanaardestraat in Sinaai zowat 10 miljoen, de verbetering van de Populieren- en Wilgenstraat vergt 17,5 miljoen Verder 6,5 miljoen voor Berkenhof, 2,3 voor de Castrodreef, 8 miljoen voor de Driegaaienstraat, 5 miljoen frank voor het autobusstation op de Grote Markt, 1,5 voor de herprofilering van de Hospitaalstraat, 5 miljoen voor de Cadzand- en Limietstraat, 7,5 miljoen voor de Aerschotstraat en 8 miljoen voor het aanleggen van een groenparking bij het Akademiënkomplex plus nog eens 2,5 miljoen voor fiets- en voetpaden aan de Heihoekstraat. En dan is er nog geen bedrag genoemd voor de verdere afwerking van de binnenring (wv) "istel Ier hij opt van ges- op wee april 1982 te 19.30 u. Kantoor van Gerechtsdeurwaarder R. Ph. DEKEYSER - Gent Lid van de Syndikale Kamer der Veilingzalen van België Keizer Karelstraat 75, 9000 GENT Tel. 091-25.63.68 van volledige inboedel wegens sterfgeval Maandag 26 Dinsdag 27 Donderdag 29 SCHILDERIJEN: wo. werken van de Antwerpse School, 17de eeuw. Tevens werken van: Ach. Van Sassenbrouck; Willem Delseaux; S Van Damme; Henry Schouten; Taf Wallet; Louis Clesse; Lea Van der Straeten; A. Delvigne; De Coster (Deurle 1932); Piet Lippens; Couwenberg; C. Vandenplas; Em. Verbrugge; Crehay; Oct. Soudan; W. Bevan; Demont; Minne enz... Kollektie Russische ikonen van de 17de, 18de en 19de eeuw. BEELDHOUWWERKEN: w.o. werken van P. Lecourtier; L. Sarteel; Sophie Debry; Balleste; Const. Meunier. Marmeren en houten beelden van de Vlaamse en Franse school, 19de eeuw. MEUBELEN: prachtige hallkast in eik, 18de eeuw; Vlaams tweedeurenkastje in eik, 18de eeuw; hoekkastje Renaissance, 19de eeuw; bed, Frans Provinciaals; salongarnituur poly chrome, Louis XV-stijl; eetplaats Louis XVI-stijl; eetplaats Empirestijl; wandconsole in acajou, Louis Philippe; openarmzetel Renaissance, 19de eeuw; schrijftafels; begijne- stoelen; speeltafeltjes; Verder afzonderlijke kastjes, canapés, zetels, stoelen, tafeltjes, enz. SIERVOORWERPEN: Europees porselein en aardewerk; kollektie oud kristal; koperwerk en tin. Belangrijke kollektie Chinees en Japans porselein van de 18de en 19de eeuw; een grote kollektie vaasjes en schaaltjes Ming en Sawankhalok van de 14de, 15de en 16de eeuw. Een kollektie Art Deco en Jugendstil o.a. glaspasta (getekend Gallé, Daum Nancy, Muller Frères Luneville, Legras, Corraies.'Carrillo). VERDER NOG: verzilverd metaal; oude juwelen; kollektie antieke tapijten uit nalatenschap (w.o. Beloudj, Afghan, Hamadan, Heriz, Sarouck, Mahal, Deventer, Kelim, Shiraz, Karadja- tapijten, Perzische en Kaukasische tapijten, enz) luchters; grafiek (w.o. werken van Leonor Fini, A Baertsoen, Rom. Malfliet, Cantré, R Dumoulin, Em. Stanton, Leop. Flameng, enz.) diversen, enz. TENTOONSTELLING: Vrijdag 23 en zaterdag 24 april 1982 van 14 tot 18 u. Zondag 25 april van 10 tot 12 u. en van 14 tot 18 u. Kleurenkatalogi verkrijgbaar op de tentoonstelling. Voor inlichtingen over deze veiling; tel. 091-25.63.68 Vragen naar Dr. Jean-Pierre De Bruyn, expert

De Voorpost | 1982 | | pagina 2