Heikant alleen leider Armoe troef De too Buggenhout op weg naar het behoud Rudy Tackaert schouderletsel en gebroken duim Thuisploeg laat voorsprong teloor gaan EB tus-mm 30 - 23.4.1982 - De Voorpost VOETBAL Robur-Buggenhoul: 0-1. Eric Saerens van Robur kopt op doel maar de bal gaat over. (VA) 2' Provinciale ROBUR MOERZEKE-SPARTA BUGGENHOUT 0-1 De stoutste voorspelling die we noteerden voor de krijgen we Robur Moerze- wedstrijd Robur Moerzeke-Sparta Buggenhout, was die ke op bezoek. We spelen van de Buggenhoutse klubsekretaris Freddy De Bisschop, dan nog aan huis tegen Hy voorspelde een puntendeling voor zjjn ploeg. Anderen Meldert om tenslotte de reageerden hier prompt op voor zo een punt te willen kompetitie in Pollare af te tekenen. By de meesten echter waren de vooruitzichten sluiten», pessimistisch. Weinigen gaven Sparta een kans tegen een Bij Robur was de ont- ploeg die voor de titel speelt. goocheling enorm. Daar Robur-Buggenhout: 0-1. De Buggenhoutse doelman, goed bij de pinken, hield zijn kooi zuiver. vh Het resultaat werd uit- eincelijk de verrassing van de jongste speeldag. Bug genhout won niet alleen. Het kreëerde zich boven dien de beste kansen en was doorlopend de betere ploeg. De nipte, maar ver diende winst in het resul taat van de wilskracht. Al aan de eerste minuut ver scheen Patrick Verheyden alleen voor het Moerzeekse doek Hij zou de kans niet benutten. Moest de Bug genhoutse doelman Tilley later in die eerste helft nog wel even tussenbeide ko men, dan moest zijn over buur alvast heel wat meer moeite doen om een schot van Hugo Tilley via de dek- lat onschadelijk te maken. Onmiddellijk na de hervat ting dreigde Buggenhout opnieuw, deze keer langs Eddy Van den Steen, die oog in oog kwam te staan met de Moerzeekse doel man Haendenhoof. Met oog zowat een kwartier te spelen viel er dan een doel punt. Achille Verheyen plaatste een gepaste voor zet naar Mare De Meester die in de kortste tijd de bal tegen de Moerzeekse net ten tikte. Robur poogde nadien nog iets te forceren, maar de Buggenhoutse de fensie en inzonderheid doelman Hedwig Tilley bleven meester van de si tuatie. «Wij speelden kollektief een uitstekende wedstrijd,» zegde een gelukkige klub sekretaris Freddy De Bis schop na afloop van de ont moeting. «Ik had een gelijkspel in uitzicht gesteld. Het is meer geworden. De over winning hebben we zeker en vast verdiend. We kre gen betere kansen dan de thuisploeg. Aan de rust hadden we al kunnen lei den. Wij naderen stilaan de ontknoping van de kompe titie. Ik ben er nu vrijwel van overtuigd dat we ons zullen handhaven. We heb ben wel nog enkele harde noten te kraken. Maar Ro bur was ook een zware dobber. We hebben het er goed vanaf gebracht. Waarom zouden we niet bekwaam zijn om de vol gende tegenstanders pun ten te ontfutselen. Zondag spelen we aan huis tegen Appelterre. Ook al een ti telkandidaat. Ik besef bij voorbaat dat het niet mak kelijk zal gaan. Maar met de wilskracht van de laatste weken moet de ploeg be kwaam zijn om wonderen te verrichten. Nadien moe ten we naar Sint-Gillis, dan kwam dan nog de winst van Racing Wetteren bij, waar door deze ploeg met drie punten voorsprong de alge mene leiding aanvoert. «Onze titelkansen heb ben een flinke deuk gekre gen,» zuchtte klubleider Freddy De Maere. «Ik geef toe dat Buggenhout een verdiende zege heeft weten te behalen. Die ploeg legde een voorbeeldige wils kracht aan de dag. Nie mand bij ons zal het resul taat betwisten. Wij speel den eenvoudigweg slecht en lieten ons in de luren leggen. We tellen nu drie punten achterstand op lei der Wetteren. Zo te zien zou er al een mirakel moe ten gebeuren willen we nog in aanmerking komen voor de titel. Spijtig dat we nu, tijdens de laatste wedstrij den, punten verliezen. Een troost is wel dat we een flink seizoen hebben gerea liseerd. Eindigen binnen de eerste vijf is altijd op een ereplaats». Robur moet nu zondag op uitstap naar Standaard Wetteren. Indien het daar verliest mag het definitief de titelambities opbergen. Kijk op tweede provinciale Hand in Hand in de bedreigde zone staan onze vier Wase ploegen momenteel in de klassering afgedrukt. Dat kan ook moeilijk anders na de bijzonder ontgoochelende jongste speeldag waarbij alleen Kemzeke een puntje kon halen. Dat in de wedstrijd tegenover Sint-Gillis-Dender- monde waarin maar matig werd gevoetbald en alleen de Klauwaerts enkele kansen konden afdwingen met onder andere pogingen van Van Gulck en Stremersch waarop de bezoekende portier goed reageerde. Ook Mark Ver- eecken kreeg een open kans maar knalde over. Sporting Sint-Gillis kon het thuis niet redden tegenover Standaard Wetteren, dat hiermee zijn titelkansen gaaf houdt. Een vroeg doelpunt van Eddy Franckaert deed blauwwit al te gauw in winst geloven, en dat een match nog steeds negentig minuten duurt konden de Gillisnaars tot hun schande zondag ervaren. Doelman Van Hoeck liet zich in de 86e minuut verrassen door een eerder makkelijk schot van Buyle en daarna kon Lauwaert met een knal vanop ruime afstand een bijzonder gevleide overwinning vast leggen. Een bittere pil voor de mannen van Felix Seghers die in plaats van titelkandidaat nu nog op hun qui-vive moeten zijn om niet de degradatieboot in te gaan. Ook Herleving Sint-Pauwels heeft betere tijden gekend: in de streekderby tegen Temse gingen ze hulpeloos met zware 0-4 cijfers ten onder. De eerste helft konden ze wei nog gelijke tred houden met een beter kombinerend bezoekend elftal maar enkele minuten voor rust werd door Benoey een aanzet gegeven tot de rampzalige nederlaag die door dezelfde speler zou worden bewerkstelligd in de tweede helft. Erwin Benoey skoorde immers nog twee maal en liet Van Haver de skore volmaken. Excelsior Sint-Niklaas ging natuurlijk de defensieve toer op bij leider Racing Wetteren en dat bleek lange tijd puntenwinst mogelijk te maken. Junioresdoelman Ver strepen weerde zich voor wat hij waard was en kwam pas op slag van rust voor het eerst in moeilijkheden na een hard schot van Rombaut. De tweede helft bleef de Wetterse formatie gedurig drukken en door een fout van diezelfde Verstrepen kon De Pauw op het uur binnentik- ken. Ook verdediger De Breucker ging klungelen en schoot zowaar in eigen doel. (2-0 dus). Met deze dubbele achterstand moesten de groen-zwarten wel iets proberen en dat lukte nog ook doordat Bombeke tot tweemaal toe een tegenaanval kon verzilveren. Deze gelijke stand zou natuurlijk een knap succes geweest zijn maar de Sint- Niklase verdediging ging weer eens in de fout en dat is meestal fataal met een gevaarlijk mannetje als De Jaeg- her in de buurt. Die zorgde er vier minuten voor tijd voor dat de punten in Wetteren bleven. Zoals gezegd betekent een en ander dat onze vier besproken elftallen er bekaaid voorstaan in de rangschik king en eens te meer de punten moeten pakken zondag aanstaande. Vooral Sint-Pauwels mag bij direkte staart- gezel Sint-Lieven-Houtem niet falen, net zoals Sporting Sint Gillis in Oudegem trouwens. Excelsior mag op eigen terrein Sportkring Aalst een oplawaai verkopen en hoe Kemzeke daarentegen tegen het sterk opgekomen Tem se iets moet rapen is vooralsnog een raadsel. Manll VOETBALKALENDER Voetbalkataider Wedstrijden voor 25 april (aftrap om 15.00 uur) Eerste nationale SC Lokeren - SK Beveren (Schoeters) Tweede nationale Oudenaarde - Eendracht Aalst (Sanzot) Derde nationale a VK Ninove - FC Jong Lede (Siegers) Eendracht Zele - US Doornik (Salembier) Bevordering a Moeskroen - Vigor Hamme (De Bruyn) Eerste provinciale Dendermonde - Borsbeke (Lefevre) Lokerse - Haaltert (Van der Eecken) SK Lebbeke - Heimis (Lippens) Tweede provinciale b E. Meldert - Pollare (Segers) Buggenhout - Appelterre (Wiels) St. Wetteren - Robur (Matthijssens) Oudegem - Sint-Gillis-Waas (Van Zande) Excelsior - SK Aalst (Devisscher) Temse - Kemzeke (De Ruyck) Derde provinciale c HO Kalken - TK Meldert (Van Cauwenberghe) Wieze - Grembergen (Vereecken) Ede - Terjoden (Okladnicoff) Bambrugge - Nieuwerkerken (Van Nieuwerlande) Berlare - Herdersem (Redant) Kerksken - Mere (Dobbelaere) Baasrode - Burst (Opdecam, zaterdag 24 april om 19.30 uur) W. Moorsel - Schellebelle (Dierickx) Derde provinciale d FC Zelzate - Haasdonk (Van Hauwenhuyse) Klinge - Meulestede (Van Imschoot) Sint-Kruis Winkel - Melsele (Kneuvels) Assenede - Kallo (Van Renterghem) Sombeke - H. Vrasene (Van Extergem) Bazel - Bassevelde (Cooreman) Vierde provinciale C Schoonaarde - Edeboys (De Maere) SK Overmere - SK Beervelde (Burm) SK Lokeren - Heikant (Nijs) Dyn. Beervelde - Val. Overmere (Van Goethem) Zaffelare - Wichelen (Rietens) Vierde prpvinciale g Serskamp - Vlierzele (Lambrechts) Oordegem - Aaigem (De Corte) Massemen - Erpe (Vervondel) Vierde provinciale h Lebeke - Opstal (Herssens) Baardegem - Opdorp (Demesmaeker) Appels - Edixvelde (Leroy) Doggen - Erembodegem (Van Acker) Welle - Hofstade (Snoeck) Gijzegem - Boonwijk (Van Limbergen) Iddergem - R. Lebbeke (Simon) Lutterzele - S. Moorsel (Fierens) Vierde provinciale i Str. Stekene - Rupelmonde (Strijpens) KI. L. Vrasene - Waasmunster (Roelandt) Gerda - Kruibeke (Samson) WB Sint-Niklaas - Moerbeke (De Kimpe) Eksaarde - Kieldrecht (Moons) Sinaai - Hoogeinde (Philips) 4" Provinciale DESTELBERGEN-HEIKANT 0-6 Op de Zeelse wijk Heikant heeft men zondagavond de feestvlag gestoken. Heikant zelf ging niet alleen vlot win nen bij Destelbergen maar bovendien verspeelden de rechtstreekse konkurrenten van Overmere opnieuw de volle inzet. Met 1 op 6 is Overmere nu teruggevallen tot op 2 punten van Heikant. Heikant begon te Destelber gen traditioneel vrij voorzich tig. De bezoekers domineer den wel het spelverloop maar voor de rust werden geen of fensieve risiko's genomen. Toch kwam op de 25' de ope ningstreffer toen Paul Van Doorslaer een persoonlijke in spanning met sukses kon af ronden. Die eerste helft had de trai ner van Heikant blijkbaar ge rustgesteld want hij bracht een invaller meer in het veld en de doelpunten volgden nu op een rijtje. Onmiddellijk na de rust maakte D'Hollander er op voorzet van Van Cauter 0-2 van terwijl nog binnen het vier de kwartier D'Hollander en Erik Van Doorslaer elkaar beurtelings een gemaakt doel punt in de voeten schoven. Meteen was de wedstrijd ge speeld. Heikant bleef nadruk kelijk domineren en Van Cau ter knalde de forfait-cijfers op het bord. Zetfs toen Heikant na blessures van Paul Van Doorslaer en D'Hollander tot tien spelers was herleid, ble ven de bezoekers domineren en Van Driessche legde op vrijschop de eindstand vast. SK Lokeren Meteen zit Heikant in ei ideale positie om de eindspui aan te vatten. «We moetei wel opletten voor overdrevei zelfvertrouwenwaarschuw de de h. Van Lysebettens va Heikant. «Om te beginne reeds voor de uitwedstrijd va zondag op Lokeren. Dat voor Heikant steeds een moe lijke tegenstander gewees Op tweede Paasdag verio< het slechts met 2-1 op He kant. Bovendien hebben we te rekenen met de blessure van D'Hollander en van Pat en Luc Van Doorslaer. Kon daar nog de stress bij wat in d stadium van de kompetitie nie te onderschatten is. Gelukki moet Heikant geen midweek matchen spelen.» W.V.I EDEBOYS-SCHOON AARDE 1-2 Juventus Schoonaarde heeft haasje over gedaan met de Edeboys uit Wetteren. Het won er verdiend en was doorlopend de betere ploeg. Nochtans diende het een beroep te doen op enkele invallers. Zo deden Ivan Buyle, Freddy Van Huyck, Willy Van Nuffel en junior Guy Tackaert hun intrede in de ploeg. Het dient gezegd dat deze spelers het er voortreffelijk vanaf brachten. Halfweg de eerste helft kwam Schoonaarde op voorsprong via Renaat Michiels. Onmiddellijk na de her- Voor volgend seizoen kij- vatting verdubbelde Rudy ken we in ieder geval uit Tackaert de cijfers. Bij het naar een spits die zwaar op tot stand brengen van dit een verdediging kan we- doelpunt kwam hij in bot- gen,» besluit clubleider sing met een tegenstrever. Dat kontakt bleek nogal hard te zijn. Tackaert die gewond werd, kon onmo gelijk verder spelen. Ach teraf bleek dat hij een schouderletsel had opgelo pen. Ook werd een duim- breuk vastgesteld. Dat be tekent dat Juventus Schoonaarde voor de nog resterende Beuckelare. Niet alleen Schoonaard zoekt dergelijke witte me rel. Die zijn er schaarsEI Bovendien komt daar no de financiële kant van d zaak bij kijken. Ook dat niet altijd een meevalle f Schoonaarde speelt vai daag vrijdag om 19 uur ei kompetitiewedstrijd Zaffelare. Dat in tegenste ling met de meeste andei ploegen die een dag eerdt die wedstrijd betwisten. E.D.ltóai 8! SCHOONAARDE 3 bezoekers aan een tweedP' SK BEERVELDE 3 goal. Ook hier ontston ,e 0 protest vanwege de thuiw, H.-H- kJ"ventus Jch°onaa^e ploeg. Die hadden blijl wedstrijden heeft tegen SK Beervelde £aar6handspel gezien. fj, geen beroep meer ral kun- een komfortabele voor- voor h<_, e^de6 werd h( nen doen op deze voetbal- sprong prijs gegeven. Al na no 3.3 k* Ier. «In dat opzicht hebben twee minuten kwam de «OnvprHipnH Muf we al tegenslag gekend,» thuisploeg op voorsprong leider Beuckelare zegt klubleider Beuckelare. langs Freddy Van Huyck. afloop Ludwig Galle is vrijwel Die kon gebruik maken „We hadden een Qve een heel seizoen gekwetst van een misverstand in de wjnnj verdiend. TwJ|, geweest. Luc Vertongen bezoekende verdediging. bezoekende doeipume vervult zijn militaire dienst. Op het halfuur verdubbel- kwamen eieenhik ten 01 Hij kon zich weinig zonda- de Hubert Adam de cijfers. rechte to, s®and J Eers, w. gen vrijmaken. Marc Van Net voor rust kwamen de er de veel te licht toegekeg Hauwermeiren volgt urn- bezoekers tot 2-1 terug via de strafschop. In de tweed veraten en is aan zijn der- strafschop. Biezonder licht helft beging een bézoekei np mar rlnttnraat in np OP- tnf»nr»»lr<»nr1 -rpi mnn nnc a IF de jaar doktoraat in de ge- toegekend, zei men ons de speler handspel net vod neeskunde toe. Ook op achteraf ,n Schoonaarde. de jn on£ dod hem konden we met iedere Onmiddellijk na de her- jan^e zondag een beroep doen. vatting schoot Guy Cle- jeder js ook Hierdoor hebben we het ment vanop 25 meter een Schoonaarde de eindesei vooropgesteld doel met be- vrijschop binnen. Iedereen zoen.feer »„uiVen Tii reikt. Wij mikten voor de dacht dat het op dat ogen- STSetaSpSgedaa kompetitie op een ptaats blik voor de thuisploeg in fe, zuchtten de meesten. T" binnen de eerste vijf. Daar kannen en kruiken was. is het ons dus niet gelukt. Onverwacht kwamen de HE i eli SK Aalst-Oudegem: 0-1. Via enkele snelle counters kon Oudegem tijdens de eers periode het veldoverwicht van Aalst breken, (per) Kemzeke-E. Sint-Gillis: 0-0. Deze Kemzeekse aanval eindigde opnieuw op een schot naast de paal. (dw) De jongste uitgave van «Test- Aankoop van de Belas- tingsplichtige» is verschenen, In deze gids wordt uitgelegd hoe men zijn aangifte moet invullen, hoe men aan zijn be lastbaar inkomen komt, welke de berekeningswijze van de belasting is en welke weg men moet volgen in geval van be twistingen met de fiskus. Het nummer is verkrijgbaar op het adres: Test-Aankoop, Hol landstraat 13 te 1060 Brussel SK Aalst-Oudegem: 0-1. D'Herde kan de bal plukken voor een hoogopspringem Abbeel. (per)

De Voorpost | 1982 | | pagina 30