Svelta blijft superieur De trefkracht van Verheuen Baasrode-Burst zaterdagavond om 19u30 Berlare bijna gered Ontgoochelend Grembergen Vertimmerde ploeg ;joch sterk Verdiend leesterschap vas groot Mare D'Hauwere van het veld gestuurd M goal VIERDE PROVINCIALE ia enkele sekonden De strijd voor de tweede plaats in beslissende fase Kijk op derde provinciale Na de overwinning in een inhaalwedstrijd tegen Sint- Kruis-Winkel met 3-0 en een uitzege bij Muide met vier doelpunten verschil lijkt het nu wel overduidelijk erop dat Melsele de titel in un reeks niet meer kunnen missen. En dat nog altijd zonder één enkele nederlaag oftewel een unicum in de Oostvlaamse voetbalreeksen tijdens dit seizoen! Vooral in de wedstrijd tegen Muide stond er geen maat op een ontketende Patrick Bosman, op zijn eentje was hij goed voor drie goals. Ook Bazel deed het best aardig in haar wedstrijd tegen Red Star Haasdonk (2-1 winst) en heeft misschien wel een derde plaats in de eindstand binnen bereik. Dus wel achter Svelta en Herleving Vrasene dat zondag op zijn beurt een krappe maar verdiende ovenwinning behaalde bij Assenede. Eerst raakten de Herlevingers wel op achterstand maar dat werd in eigen voordeel omgebogen na twee doelpunten van Ludo Lardenoit En dan zijn er nog de twee staartploegen uit het Waas land. Eerst Sportkring Kallo dat nog steeds een kans behoudt op redding hoewel er zondag wel verloren werd tegen Sint-Kruis-Winkel. En natuurlijk S.K. Klinge dat veroordeeld lijkt, tenzij er nog een groot wonder gebeurt. Ook in de thuiswedstrijd tegen Sint-Amandsberg mochten de Klingenaars naar hartelust stoeien maar gevaar was er zelden of nooit bij, een knal van Cocquyt op de staak niet te na gesproken. De wedstrijd werd beslist na twee tegendoelpunten van Fiers. In de nu volgende dagen staat er voor de Klinge een beslissende match gepland tegen Meulestede en die moet kost wat kost gewonnen worden. Ook Kallo zou puntjes moeten najagen maar bij Assenede zal dat waarschijnlijk een iets te zware op dracht zijn. En tevens kan Svelta Melsele zich in dit weekend van de titel verzekeren indien donderdag bij datzelfde Assenede wordt gewonnen en zondag bij Sint- Kruis ook één of twee puntjes worden weggehaald. Manil 3' Provinciale De Voorpost - 23.4.1982 - 31 SCHELLEBELLE-MOORSEL 6-2 S.O.S. Schellebelle is door de overwinning tegen Wilskracht Moorsel nu wel definitief buiten schot. Het won vlot van een tegenstander die blijkbaar ongemotiveerd binnen de krijtlijnen was verschenen. Al na drie minuten waren de bezoekers al voor een voldongen feit geplaatst. Op dat ogenblik had Schellebelle al twee keer toegeslagen. Met de rust was het al 4-0. Verheuen had drie goals op zijn rekening geschre ven en Wim Rasschaert had ook een voltreffer tot stand gebracht. Metéén waren de bezoekende kan sen volledig in rook opge gaan. Moorsel voerde wel nog twee wissels door en kwam terug tot 4-2 via Van Moeseke en De Lijber. Maar toen Johan de Moor en William Van Caene- ghem uit hun slof schoten, was de kous wel definitief af voor de bezoekers. «Het werd een gemakke lijke overwinning», zegde Guido Janssens na afloop van de ontmoeting. «Wanneer je na enkele minuten al met twee doel punten verschil aan de winst staat, gaat het nadien allemaal veel vlotter. Glo baal genomen werd het een aantrekkelijke wedstrijd, zeker en vast voor de toe schouwers. Die kregen er nog acht doelpunten bo venop. Dat is iets wat niet iedere speeldag gebeurt. We zijn nu definitief buiten schot en kunnen metéén al aan volgend seizoen denken.» Guido Janssens voelt zich thuis in Schellebelle. «Er heerst een goede sfeer,» zegt de gewezen K.A.V.D.'er. «In be- stuursmiddens wordt er bo vendien gewerkt. Voorzit ter Eric Schatteman doet enorm veel voor de klub. Hij denkt bovendien aan het installeren van een ver lichting. Dat zou het moge lijk maken om wedstrijden bij kunstlicht te spelen. Schellebelle heeft af te re kenen met de konkurrentie van de eerste klasse-ploe gen. Het veld van Gantoise ligt niet ver af, en is aanlok kelijk voor de voetbalfans uit Schellebelle. Wanneer men over kunstlicht kan beschikken wordt het mo gelijk om die konkurrentie uit de weg te gaan,» stelt Guido Janssens. E.D.M. ;de 1 ierNIEUWERKERKEN 1 rc*( Eede en Nieuwerkerken ebben van mekaar geen af- i.Mtand kunnen nemen. De partij fas vaak te grimmig om van 'ik voetbal te kunnen spre- en. De kontakten waren bik- elhard en bij Nieuwerkerken anteerde men achteraan ogal dikwijls de botte bijl. De etere voetbalideeën kwamen ooral in de eerste helft van de j misploeg, maar toch moest i machteloos toezien hoe Beuwerkerken steeds stok- u,! en in de wielen kwam steken ijkdoe het ook worstelde, Ede N< nam niet los uit de omknel- K tg van de bezoekers. De odhemden gingen dus moe dloos rusten bij een 0-0 De eindeseizoensfeer is duidelijk merkbaar gewor den in Baasrode. De ploeg heeft er niets meer bij te winnen of te verliezen. Tegen Schellebelle werd het eerder een zoutloze bedoening. Doelpunten bleven uit. Het dient wel gezegd dat het op bezoek zijnde SOS Schellebelle zich meer kansen wist te scheppen. De bezoekers troffen zelfs een paar keer het doel- hout. Globaal genomen vond men in Baasrode het eind resultaat logisch. In het kamp van de gasten was men van oordeel dat er best een punt meer had ingezeten. Maar ook zij hebben, na hun jongste zege tegen Moorsel, er niets meer bij te winnen of te verliezen. Dat de kompetitie op haar laatste benen loopt. Daarover is iedereen tevreden. In Baasrode gaat de aandacht vooral naar volgend seizoen. Wellicht zal speler-trainer Herman Steyle- mans niet langer de derde provincialer leiden. Steyle- mans is twee seizoenen in Baasrode geweest. Hij is afkomstig van het Brabantse Asse. Over zijn presta ties tijdens de voorbije twee seizoenen is men in Baasrode wel erg tevreden. Wie er volgend seizoen in Baasrode de sportieve leiding zal nemen, is voorlo pig een vraagteken. Aan kandidaturen zal het allicht niet ontbreken. Wij vermelden nog dat Baasrode zijn volgende kompetitiewedstrijd opnieuw op zaterdag speelt. Dat is nu zaterdag 24 april het geval. Dan komt Burst op bezoek. Theoretisch mag dat voor Baasrode geen problemen scheppen. De wedstrijd vangt aan om 19u30. E.D.M. stand. De supporters waren afloop'9 Z6ker n'et 96rUSt 'n de Staande de ploeg van Schellebelle, zittend de mannen van Baasrode, (v) Na de rust trachtte Ede de zaak te forceren, maar ook Nieuwerkerken voetbalde be ter. Er werd beter uitverdedigd en de kansen kwamen nu op een rijtje. Toch was de ope ningstreffer voor Ede. In de 80ste minuut scoorde Jos Himminck. ledereen dacht dat daarmee het lot van de bezoe kers bezegeld was, maar zij hadden het verkeerd voor want De Bosschere stak nog even zijn neus aan het ven ster. Meteen lag de 1-1 eind stand vast. Met dat resultaat was zeker Ede het minst ge lukkig. Guy De Tandt Op het veld van Herder- sem heeft SK Berlare een flinke stap gezet in de rich ting van het behoud. Het won met nipte maar ver diende 0-1 cijfers. Een ont goochelde verrichting gaf het nu op eigen veld weg. Tegen het vrijwel veroor deelde Mere kwam het niet verder dan een 1-1 gelijk spel. De wedstrijd op zichzelf bleef diep onder de ver wachtingen. De bezoekers kwamen in de eerste helft op voorsprong. Berlare bleek echter niet bekwaam om direkt de vuist te ma ken. Ook in de tweede helft zag het er aanvanke lijk naar uit dat de bezoe kers de minieme voor sprong op het bord zouden kunnen houden. Maar met nog twee minuten speeltijd voor de boeg schoot Rudy Buyle uit zijn slof. Van uit de achterste regionen kwam hij opgerukt. Zijn rush bezegelde hij met het gelijkstellend doelpunt. In Berlare was men na afloop geenszins tevreden over het resultaat. Het werd één van de slechtste prestaties van dit seizoen, zegden heel wat aanhangers. Berlare heeft nu nog een paar punt jes nodig om zich veilig te stellen. Daar zal het ver moedelijk wel in slagen. E.D.M. ERDE PROVINCIALE Schellebelle-Baasrode. De Baasrodenaars verkeken vele kansen, (v) ^ambrugge 2 HERDERSEM 0 t* Bambrugge was er voor de edstrijd tegen Herdersem i elemaal niet gerust in. Het is se nmers een groot nadeel om j en wedstrijd te beginnen als a r drie basispionnen afwezig ijn. Op het lijstje van de thuis- beg ontbraken immers Raf .Man Den Bossche, André Van en Bossche en Van Cauter. loodgedwongen zag de plaat- olijke trainer zich dus ver- a icht om zijn spelers ongewo- e opdrachten mee te geven, Jlnar toch liep de machine imeerd tot eenieders bevre- Ing. Al in de eerste helft •ÏJerliep alles feilloos en zelfs >et twee doelpunten als resul- J! at. Erwin Van Brakel scoor- 'f e in de tiende minuut en dat was het sein voor Bambrugge om tot ieders verbazing moei teloos door te gaan. Na 25 minuten was het alweer feest. Dezelfde Erwin Van Brakel lukte een tweede treffer. Het lokale overwicht was nu duide lijk merkbaar. Herdersem trok zich volledig terug maar kon toch de stand behouden. Na de rust kreeg Bambrug ge het even benauwd. Hoewel Herdersem meer balbezit ver wierf bleef de aansluitingstref fer uit. Uiteindelijk verloren de bezoekers elk uitzicht op enige buit en keken ze lijdzaam toe hoe Bambrugge de punten binnen haalde. Voor de loka len alleszins een goed resul taat, rekening houdend met de omstandigheden. Guy De Tandt KALKEN SK GREMBERGEN SK Grembergen blijkt uitgeblust. Tegen Wieze vertoonde het al tekenen van moeheid. Die kwamen in Kalken des te schrijnen der aan bod. Grembergen kon zelden een vuist maken tegen een opponent die tot de zwakste broertjes van de reeks behoort. De thuis ploeg kwam in de eerste helft op voorsprong. Grem bergen kon hierop moeilijk reageren. Ook in de twee de helft was dat het geval. Toen werd Guy Verschel den ingebracht voor Pare- wijck. Toen Kalken aan een tweede doelpunt kwam, mocht SK het met een vergeten. Leo Van Cauwenberghe miste nog een strafschop. Ook een bezoekende kollega ver keek zo een elfmetertrap. In Grembergen had men het achteraf over de slecht ste wedstrijd van het sei zoen. Heel wat jonge krachten blijken moe te zijn. Chris Buydts vooral ontgoocheld de laatste we ken. Dat heeft allicht een oorzaak. Chris vervult mo menteel zijn militaire dienstplicht. Hij is aan zijn opleiding bezig. Die blijkt nogal zwaar te zijn. Dat werkt blijkbaar negatief op zijn voetbalprestaties. Grembergen heeft thans nog vier zware wedstrijden op het programma. Zondag krijgt het Ede op bezoek. Een zware dobber. Wil SK het seizoen besluiten op een plaats binnen de eerste vijf, dan zal het nog punten moeten winnen. E.D.M. 4" Provinciale |flEZE JODEN |De spanning is er af bij leze. Dat was overduide- |jk te merken tijdens de idstrijd tegen Ter joden, kt liep allemaal op wiel- Wieze toverde be- kndig vlotte kombinaties lp de grasmat. Aan de rust dat slechts één doel- lint opgeleverd. Marc Van Ier Jeugt was er de auteur In de tweede helft wer- |en de bezoekers letterlijk het kastje naar de Ifcuur gespeeld. Marc Van Jeugt nam nog twee >elpunten voor zijn reke- Frangois Merckx bracht er ook twee tot stand. Verdediger, Johan Putteman, de jongste spruit uit het elftal, rondde de wedstrijd eveneens met een doelpunt af. Dat de bezoe kers in de slotminuten nog aan een doelpunt kwamen, was meer bedoeld als een cadeautje. Op de titel en op de afgetekende zege werd er nadien dubbel hard geklonken. De kantine die officieel geregistreerd staat als... koeienstal, is momen teel de beste drankinstel ling van het bierdorp. Wel licht zat dat zo nog enkele weken het geval zijn. Zon dag komt Grembergen op bezoek in Wieze. Of het een kans maakt om de lei der in eigen vesting een nederlaag toe te dienen is wel erg twijfelachtig. E.D.M. VC Ede-E. Nieuwerkerken: 1-1. Geert De Petter (Nieuwerkerken) belaagt hier opnieuw de Edense doelman, (per) 2 0 Serskamp heeft verdiend gewonnen van een moedig Aaigem. Maar moed alleen was niet voldoende om de lo kalen te verontrusten. Toch duurde het lang voor Sers kamp afstand kon nemen van de kranige bezoekers. Omdat de thuisploeg drie mooie kan sen onbenut liet luidde de stand aan de rust nog steeds 0-0. De tweede helft ging vlotter. Jean-Paul Goossens scoorde rond de 50ste minuut. Een hoekschop die in één tijd werd weggewerkt nam hij keurig op de slof. Iets later ontweek Rudy Coppens de buitenspelval en lobde op de deklat. Aaigem- doelman Dirk Labijn kon de terugkaatsende bal wegklop- pen. Dat was toch maar uitstel. Paul Clinckspoor verdubbelde de score. Toch volgden er nog enkele mooie kansen voor Clinckspoor ei. uuusmms maar de score bleef dezelfde. Op het veld veranderde er wel wat: Serskamp verving Paul Van de Velde door Guy Hen- drickx en bij Aaigem wisselden Patrick Geens en Peter Ver reman. Serskamp haalde dus een verdiende zege en blijft dus vooral thuis een te duchten tegenstander. Aaigem hoeft echter voor deze nederlaag niet te blozen. Guy De Tandt RP. LEBBEKE IDDERGEM Iddergem-Schr. Moorsel: 4-3. Hoewel de Schroevers driemaal raak troffen, gingen ze tegen Iddergem toch nog de boot in. (per) PELS EMBODEGEM indeseizoensfeer in Ap- }ls dat nochtans tegen mbodegem na pakweg intig sekonden tot scoren Aftrap-voorzet De in-center van Sterckx en ^elpunt van Peter Pieters. 'iar dat vroege doelpunt is nu niet het begin gewor den van een festival. Voor de rest van de wedstrijd zwegen de Appelse kanon nen. Het waren daarente gen de bezoekers die nog tijdens de eerste helft op gelijke hoogte kwamen. In de tweede helft was men gejpige van een. middelma tige en verdeelde wed strijd, zonder meldens waardige hoogtepunten. Voor Sparta is het seizoen afgelopen. Het heeft nu nog drie wedstrijden voor de boeg. Zondag krijgt het Edixvelde op bezoek. Dat kan misschien nog een wedstrijd met enige inhoud worden. Inmiddels heeft trainer Julien Van Hoorde nog altijd geen beslissing genomen in verband met volgend seizoen. Van Hoorde, die 45 is, is sedert twee seizoenen trainer bij Sparta Appels. E.D.M. Kijk op vierde provinciale Ondanks alles bleef kampioen Stekene overeind tegen Eksaarde. In de strijd voor de tweede plaats maakte Kruibeke een erg goeie beurt door een overwinning tegen Gerda (2-1) en een drawn tegen Klein Laar (1-1). Tevens kende Gerda op eigen terrein nog verlies tegen Moerbeke met een arsenalskore en mag als uitgeteld beschouwd worden voor de titel van vice-kampioen. In de volgende dagen kan Jong Vlaanderen zekerheid verwerven aan gaande die fel nagejaagde tweede plaats indien ze thuis de White Boys eronder houden en dan zondag bij Gerda niet verliezen. Klein Laar moet achtereenvolgens naar Rupelmonde en moet zondag Waasmunster thuis partij geven. Sportief Stekene mag daarentegen nog eens doelpunten aan de lopende band serveren tegen Hoog- emde en is zondag vrij. Rapide Lebbeke beves tigt de laatste weken als maar in gunstige zin. Tegen Iddergem won het vlot. Het behaalde zijn vierde opéénvolgende overwin ning. Na drie minuten had Hans Van Damme de bord jesman al aan het werk ge zet. Langs bezoekende kant werd wel geappelleerd voor buitenspel. Men was echter uit het oog verloren dat Hans zijn rush naar het bezoekende doel al vanop de eigen speelhelft had in gezet. Lebbeke zou gans die eerste helft de betere ploeg blijven, zonder even wel tot scoren te komen. Na de hervatting deed zich een incident voor. Mare D'Hauwere werd door de spelleider van het veld gestuurd voor natrap pen. In Lebbeke was men het niet geheel eens met die zienswijze van de ref. Hoe dan ook. De man in het zwart vertoefde op. het ogenblik van de feiten in de onmiddellijke omgeving en zal misschien beter dan wie ook bemerkt hebben wat er juist is gebeurd. De numerieke minder heid van de thuisploeg liet de bezoekers toe wat meer in de wedstrijd te komen, en een vuist te maken. Maar toen Lebbeke met nog een kwartier speeltijd voor de boeg, via Roland D'Hondt een tweede keer toesloeg, was de zaak me téén voor bekeken. Mare Van de Velde zou in de slotminuten de kroon op het werk plaatsen met een derde doelpunt. Die Van de Velde is de laatste we ken één der betere spelers bij Rapide. Op het midden veld levert hij uitstekend werk. Bovendien kan hij defensief behoorlijk zijn mannetje staan en is hij bekwaam om gevaarlijk uit te halen. Rapide Lebbeke kan aan deze negentienjari ge voetballer nog heel veel plezier beleven. Voor de Lebbeekse vier de provincialer is het sei zoen nu zo goed als be slecht. Had het tijdens de heenronde gereageerd zoals nu, dan had het be slist meegedraaid in de ti- telronde. Wordt dat een aangele genheid voor volgend seizoen? E.D.M.

De Voorpost | 1982 | | pagina 31