Noël Van der Steen sterkste bij Nationalen 500 cc de kiiker kampioenenploegen Kampioenen bij de miniemen Herleving Sinaai en Eendracht Sint-Gillis-Dendermonde Guy Van Gijsegem, Martin De Winne en Peter Dhanis Aalst organiseert twintigste juniorestornooi Buggenhout huldigde F jeugdige J Rekreatievolley in Sint-Niklaa 32 - 23.4.1982 - De Voorpost VOETBAL Het bestuur van K.S.C. Eendracht Aalst organizeert voor de twintigste maal In het P. Comellsstadlon een junlorestor- nool dat qua bezetting, zoals altijd in het verleden, met de beste ploegen van het land is gestoffeerd. Verleden jaar nog won Anderlecht de bergenswaardige trofee Voorzitter Daeleman. Trouwens dit tornooi lokt leder jaar flink wat belangstelling ook vanwege de scouts die naar jong talent zoeken. Ook het prijzenpakket Is aantrekkelijk. De winnaar van de finale krijgt E. Aalst; voor de meest ver- de wisselbeker «Frans Daele- dienstelijke doelwachter; voor man» mee, met daarbij 14 be- de beste speler uit de finale kerfjes voor de spelers. De alsmede acht individuele prij- tweede gerangschikte heeft zen. Alle prijzen worden defini- recht op de beker van het tief toegekend, behalve de Jeugdkomitee - E. Aalst en zij wisselbeker «Voorzitter Daele- die zich klasseren op de derde man» die pas definitief wordt en vierde plaats mogen een aan de klub die het tomooi drie herinnenngsbeker in ont- keer wint. Elke deelnemende vangst nemen. Persoonlijke klub mag slechts 22 spelers prijzen zijn er ook weggelegd opstellen tijdens de duur van o.a. voor de fair-play, de trofee het ganse tomooi en die moe- Louis Bosteels en Etienne ten minimum 16 jaar en geen Mertens, oud-voorzitters van 20 jaar zijn op 01.08.82. De inrichtende klub zal iedere speler die het voorwerp uit maakt van een scheidsrech- tersverslag uitsluiten voor ver dere duur van het tornooi. Kalender Dinsdag 20 april te 19.30 uur: E. Aalst - RWD Molenbeek - donderdag 22 april te 19.30 uur: V.C. Jong Lede - R.S.C. Anderlecht - Dinsdag 27 april te 19.30 uur: S.K. Beveren - R.W.D. Molenbeek - donder dag 29 april te 19.30 uur: K.A.A. Gent - V.C. Jong Lede - dinsdag 4 mei te 19.30 uur: E. Aalst - S.K. Beveren - donder dag 6 mei: Anderlecht - K.A.A. Gent - dinsdag 11 mei: te 19 u. finale 3# en 4* plaats, en te 20.30 uur; finale om de eerste en tweede plaats. (abl) Ook de miniemen van Sparta Buggenhout viel deze De provinciale voetbalkam pioenschappen lopen stilaan naar het einde. Alle ploegen hebben daar nog enkele matchen tegoed en dan is het er allemaal bekeken. Bij de miniemen in dit gewest wer den de reekstitels al verdeeld. FC Herleving Sinaai met FC Eendracht Sint-Gillis-Dender- monde veroverden daar elk ééntje van. Voor de geelhemden uit de Tinelgemeente gebeurde dit in reeks T. Daar verliep het kam pioenschap nogal spannend en de laatste match werd er trouwens beslissend. Toen versloeg FC Herleving Sinaai het team van FC Kruibeke met 5-1en meteen werden dit de nummers één en twee bij het eindklassement. Een fatale nederlaag voor FC Kruibeke evenwel dat daarmee slechts op één puntje van de titel sneuvelde. «Dat werd eigenlijk onze beste match van het seizoen,» beweert Paul De Wael, de Si- naaise jeugdtrainer. Samen met ploegafgevaardigde Fred dy Poppe leidde die de Herle- vingkern naar de top en voor dit suksesrijk kampioenschap kwamen een twintigtal jonge ren aan de bak: Kurt De Beule, Lieven Aerssens, Gerry Claus, Stefaan Cools, Johan De Smet, Stefaan D'Hondt, Evert Ongena, Stefaan Heirman, Gunter Michielsens, Guy Smet, Erik Maes, Jan Thuys- baert, Wim De Kinders, Johan Maes, Nico De Jaeck, Kris Van Gucht, Danny Smet, Ste faan Heirbaut, Bobby Stevens, Peter Smet en aanvoerder Luk Willaert. De voornaamste topskorers daarbij werden Luk Willaert (37) en Stefaan D'Hondt (27). Nochtans zag het er halfweg helemaal niet zo gunstig uit. Dan bengelde FC Herleving Sinaai op een vijftal punten van de toenmali ge leider FC Temse. Een reeks van veertien wedstrijden zonder nederlaag effende voor de Tineljongens de weg naar de titel. Voor Eendracht Sint-Gillis Dendermonde was het eigen lijk al eerder bekeken. In reeks P verloren die slechts één kompetitiepuntje. Tijdens een uitmatch bij FC Oudegem werd toen gelijk gespeeld. De ze uitstekende resultaten wer den tenslotte voor Sint-Gillis- Dendermonde met een logi sche reekstitel bekroond. De dichtste achtervolger SK Leb- beke eindigde op vijf punten. Een triomf voor de jeugdver- antwoordelijken en dan ver noemen we Luk Van Nuffel (trainer), Gaston Van Exter- ghem (adjunkt-trainer), Jozef Van Nuffel (ploegafgevaardig de) en Maurits Minnebo. Dit De kadetten van Sparta Buggenhout speelden kampioen en werden op het gemeentehuis ontvangen, (c) viertal beschikte over een uit stekende kern en met Kurt De Geyter, Mario Minnebo, Jaak Van Coppenholle, Peter Moens, Geert Philips, Evert De Bruyker, Dirk De Vlieger, Kris Van Nuffel, Filip Leybaert, Wlm Alens, Mark De Kinder, Geert De Vlieger, Steven Gou- bert, Christiaan Van Hazen- donck, Peter Duerinck, Pascal Thijs, Steven Broothaerts. Koen Segers en Bart De Wit werd glansrijk het hoogste schavotje gehaald. In een bijkomende kompeti tie om de trofee van een Vlaams dagblad, werd dan verleden week donderdag een wedstrijd tussen de twee eer der geciteerde kampioenen- ploegen gespeeld op het ter rein van FC Herleving éinaai. Dat gebeurde onder een meer dan behoorlijke belangstelling. Het werd daar onder de uitste kende leiding van Eddy Van Ackeren, een zeer attraktieve match. Technisch stond het allemaal op een degelijk peil en FC Herleving Sinaai ge raakte het eerst op voorsprong (1-0). Langs weerszijden werd de volle maat gegeven en meerdere jongeren bleken over onmiskenbare voet balkwaliteiten te beschikken. In Sinaai lieten zij heel wat bekijken. Omstreeks het half uur stelde Kris Van Nuffel voor Sint-Gillis gelijk (1-1). De tweede helft werd bijzonder spannend. Sinaai behield enigszins het overwicht maar op de counter waren de be zoekers steeds gevaarlijk. Op een tiental minuten voor het einde lukte Mark De Kinder voor Sint-Gillis de winning goal (1-2). Daardoor werd de be zoekende zege in de match der kampioenen een feit. Roger Van Laere Op zaterdag 22 mei vanaf 9.30 u. organizeert de sportklub van de rijksmiddenschool I het zesde volleybaltomooi voor rekreatieploegen op de terrei nen van de RMS, Parklaan 91 te Sint-Niklaas. De uiterste datum voor in schrijving is 12 mei. Deelne men kost per ploeg 300 frank. De organizatoren zorgen voor vaste scheidsrechters. Er wor den géén ploegen ingeschre ven die uitsluitend bestaan uit kompetitiespelers. Een reeks heren en een reeks Het wordt stilaan een traditie dat op het einde van hc voetbalseizoen het gemeentebestuur enkele jeugdploeget van Sparta Buggenhout ontvangt In de raadszaal. Des maal werd de titel veroverd door de knapen en de mini men. Mogelijk zullen ook nog de juniores op de eerst plaats eindigen, maar voor hen is de kompetitie nog nk afgesloten. De viering werd geopend Sportschepen Mark He) met een welkomstwoord door mans had vooral raadgevi burgemeester De Landtsheer. gen over voor de jonge voe Nadien werd het woord ge- ballers. Hij vroeg hen trouw voerd door jeugdvoorzitter Ro- blijven aan de klub en het ni ger Van Buggenhout. Deze te hoog te zoeken. Als ze t. dankte het gemeentebestuur lent hadden zouden de grolL, voor de blijvende steun ver- klubs wel naar hen komen ki leend aan het jeugdvoetbal, ken, zodat het onnodig is o De ouders werden betrokken met hun talent te leuren, in de huldeblijken betoond aan Trouwens ook aan de «gn de jonge spelers, hun inzet en te Spartanen» vroeg hij te boi entoesiasme is immers ook wen op de jeugd. Niets is zo belangrijk om het peil van de goede investering als de ploe jongens op te voeren. op te bouwen met eigen spt De beide trainers Hugo Til- Iers. Verder benadrukte ley (miniemen) en Alois Claes schepen ook nog dat de (knapen) kregen ook veel van de ouders, de inzet van dankwoorden toegeworpen, trainers en de steun van h Dankzij hun inzet konden deze bestuur onontbeerlijk zijn o ploegen het zover brengen, een jonge ploeg naar de titel De miniemen verloren geen loodsen. Bij de jongens zelf enkele wedstrijd. Al begon het voetbaltalent niet het enigj ?V seizoen voor hen niet zo bijs- noodzakelijke, ook een goedj ter goed, de topmatch met geest is zeer belangrijk, maf Aalst bracht de beslissing een daarover hoeft men bij Spart mogelijke kampioenstitel zat zeker niet te klagen, er in! Toch diende men nog Aan alle jonge spelers wer enkele malen af te rekenen een trofee uitgereikt, met sterke konkurrenten (o.a. Vermelden we nog dat he TR Meldert). Maar toch eindig- jeugdbestuur bij Sparta is sa- de men op de eerste plaats en mengesteld uit voorzitter Bu< kon men zich rangschikken genhout, sekretaris Jozef Bie voor de vierde finales van de seman, penningmeester John jeugdbeker Het Volk. ny Van Den Broeck en afge De knapen verloren op heel vaardigden: Alfons Daele het seizoen slechts één mans, Jan Hellinckx, Willy Va match, namelijk die tegen Leb- Belle, Wilfried De Cock, Fran beke. Het team dat samen met gois Van Hamme, Mare Va Buggenhout op de eerste - den Broeck, Jean-Pierre Wait gedeelde - plaats eindigde, ters en Louis Teyssens. Eén van de best spelende Bij Sparta Buggenhoi ploegen in hun reeks was wel duimt men nu nog voor d Eendracht Opstal. Deze kna- juniores die voorlopig gerano pen wonnen ook het paastor- schikt staat op 2 puntjes va nooi ingericht door Sparta. Het de leider, maar wel eon wee duel met Lebbeke werd tijdens strijd minder speelden, de kompetitie hard maar eerlijk LVfl uitgevochten, geen van beiden 1 kon het op de andere halen. dames zullen worden samen- gesteld, de gemengde ploe gen zullen bij de heren onda verdeeld worden. Minimaal vi wedstrijden van twee sets wet I den door elke ploeg betwis volgens een schema dat plekke zal worden meegr deeld. Informatie en inschrijvinger Fr. Keulemans, Rode Krui! straat 35 in Sint-Niklaa (031)76.63.85 of bij de RMS (031 )76.04.65, en dan vraag naar Betsy Van Remoortel. H De Dendermondse kadetten die reeds kampioen werden in hun reeks, speelden een eindronde tegen Sinaai. Zij wonnen met 1-2 en gaan dus verder, (dw) Deze knapenploeg van Sinaai werd kampioen in haar reeks, maar verloor tijdens de eindronde met 1-2 tegen Dendermonde. (dw) MOTORCROSS Bi Jan Blancquaert die naar Payeme in Zwitserland afge reisd was in de hoop zich bij de veertig beste oefentijden te kunnen plaatsen die mochten deelnemen aan de 250cc gro te prijs was er niet ingeslaagd en mocht onverrichter zake weerkeren. Guy Van Gijse gem won de eerste reeks bij de inters 250cc te Bergen- Ohlin en werd als tweede af- gevlagd in de tweede reeks. Hij werd eindwinnaar en on derstreepte hiermee zijn uit stekende konditie. Geert Van Gijsegem die aan de slag was bij de BMB-nationalen 125 cc te Musson behaalde een vier de plaats in de eindstand en elf punten voor het nationaal kampioenschap. Tony Hof man die met de week vorde ring maakt en het BMB-tempo bij de juniores 500 cc reeds goed aan kan behaalde een vierde plaats in het eindklas sement en telt reeds twintig punten voor het Belgisch kam pioenschap. Martin De Wlnne won de eer ste reeks bij de inters in de BLB-cross te Eksaarde waar Van de Klooster als vijfde de eindstreep overschreed. In de tweede reeks werd Van de Klooster tweede en De Winne derde. Omer Baetens, clubpi loot, behaalde hier een ver dienstelijke vijfde plaats. De Winne werd eindlaureaat bij de inters A terwijl Van de Klooster bij de inters B win naar werd, Dirk Temmerman werd hier vijfde. Bij de nationa len 500 cc werd Noöl Van den Steen eindwinnaar door zijn regelmaat. Bij de seniores 125 cc werd Philippe De Pauw vijfde in de eindstand. Bij de zijspannen werd het duo Van Langenhove-Verboven twee de in de eindstand nadat ze in de reeksen telkens als tweede werden afgevlagd. Bij de junio res wonnen Peter Dhanis en jlno Perreman de reeksen. 3ij de 250 cc-ers werd Perre man eindwinnaar voor Frank) Apers die in de reeksen e& derde en een vierde plaats lie optekenen. Bij de 500 cc-er ging de ovenwinning nogmaal naar Dhanis. In de MCB-cross te Moorsel won Eddy Van Geert bij dl juniores 250 cc de tweed reeks en eindigde als tiende i de eerste reeks. Hij werd eind laureaat in zijn kategorie. In de BVM-cross te Semmei zake behaalde Roger Vlnl een vijfde, een tweede en vierde plaats in de reeksen b de inters. In de eindstand wer< hij derde na De Cuyper er Foucart dit bij de 500 cc-ers Willy Baeke werd vijfde bij df veteranen. Motorcrosskalender BMB-motorcross op zonda 25 april 1982 te Meeuwer omloop van de Grote Heide Aan het starthekken komen d inters 500 cc, nationalen 50( 250 en 125 cc en de juniors 500, 250 en 125 cc. Karf pioenschapsproef voor de ns tionalen 500 cc. Eerste start I 12.30 uur. BLB-cross te Slnt-LaurelM Wedstrijden voor inters A B, nationalen 500 en 250 ct zijspannen, nationalen 125 a juniores 500 en 250 cc, niet' welingen 250 en 125 cc. Eer ste start te 11 uur. De nieuwe lingen betwisten er de eerst proef voor het Belgisch karr pioenschap. MCB-cross te Glts. Wedstr den voor inters A en B, z spannen, nationalen 500, 2J en 125 cc, juniores 500, 2i cc, nieuwelingen 250 en 12 cc. BVM-cross te Baardegeffl Wedstrijden voor inters 500 fl 250 cc, zijspannen, nationals 250 en 150 cc, seniores 12 cc, juniores 500 en 250 a nieuwelingen 500, 250 en 12 Op de harde, snelle en met vele putten bezaaide omloop der hoppevelden te Eksaarde lukte Noel Van der Steen terug om de beste wedstrijd in de rseksen voor nationalen 500cc. In beide reeksen ein- dtffde hij op een tweede plaats waarmee hij voor de eindstand hat beste puntenaantal had en da zege op zak stak. Naast deze overwinning werd hij ook winnaar te Lochristi en een derde plaats te Assenede, daar waar hij met iets meer geluk ook een zege had kun nen halen, uitkijken dus voor de volgende wedstrijden. Mare Baetens reed niet op zijn eigen machine en vond zeker niet de goede draai. Daar waar Mare anders bij de dichtste plaatsen te zien is, moest hij nu tevreden zijn met een twaalfde en vijftiende plaats en een tiende plaats in de eindstand. Marc Van Langenhove reed terug een opvallende cross bij de zijspannen en wist in beide reeksen na de grootmeesters Ramon-Goethals de dichtste plaats te behalen en werd dan ook tweede in de eindstand. Het duo Rombaut-Dhondt werd met een negende plaats uit de eerste reeks en zevende uit de tweede serie ook zeven de in de eindstand. Nieuweling 125cc Dirk Vlas- senroot was er te Eksaarde niet zo goed af, in de eerste ronde der eerste reeks werd hij in een valpartij betrokken en moest met een hoofdkwet suur de wedstrijd stoppen voor verzorging. Ook bezeerde hij zich aan de hand maar wou voor de tweede reeks toch de start nemen maar kon toch op geen dichte plaats rekenen. Broer Mare Vlassenroot wel ke uitkomt bij de juniors 250cc en nog maar aan de eerste wedstrijden van het seizoen bezig is, rijdt toch al dichtere plaatsen dan enkele weken geleden. De eerste reeks werd hij zestiende en kon zich in de tweede serie op een dertiende plaats nestelen, wat hem zes tiende maakte in de eindstand. Nog enkele wedstrijden en met de nodige training komt hij er wel terug bij. Deze reeks werd gewonnen door Glno Perreman, waar hij een zeer grote tegenstand kreeg van Peter Dhanis en ook Franky Apers. Afwisselend kwamen deze drie aan de leiding maar op de meet finishten ze in die volgorde. De tweede reeks liet Peter Dhanis zich door nie mand verrassen en reed van in het begin aan de leiding om deze plaats dan ook niet meer af te staan, Perreman werd tweede terwijl Franky Apers een vierde plaats behaalde en tweede werd in de eindstand. Guy Franckaert blijft over hoop mét dame fortuna, in de eerste reeks kon hij goed naar een vijfde plaats terugkeren maar in de laatste ronde der tweede reeks wanneer hij ook dan op een vijfde plaats reed ging hij bij een springberg over de kop en moest met een gekwetste knie de strijd stop pen. In de eindstand werd hij toch nog zevende. Erie Brems kreeg weer niet het geluk om een goede start te nemen en moest in de eerste reeks van rond een veertigste plaats terugkomen. Bij de fi nish bezette hij de twintigste plaats. In de tweede reeks werd hij veertiende en was zestiende in de eindstand. De wedstrijd daan/oor eindigde Eric op een tiende en een zesde plaats. Bij de 250cc- nieuwelingen waren er terug meer dan zestig piloten aan de start waar Hammenaar Her man Lenaerts met een 44e en een 46e plaats, 42e werd in de eindstand. Bij de nationalen 125cc eindigde Flllp De Pauw op een vijfde plaats met in de reeksen een zesde en een zevende plaats. De overwin ning ging hier naar Stouven- aeckers voor Combee en Standaert. Johny De Witte had in de eerste reeks enkele haperingen en eindigde slechts op een twintigste plaats. De tweede serie werd hij negende en had een vijf tiende plaats in de eindstand. Bij de internationalen werd er terug in beide reeksen een spannend vertoon gegeven. De tweede proef voor het na tionaal kampioenschap werd er verreden, de eerste reeks werd direct op gang getrokken door Martin De Winne met in zijn spoor Mare de Splender. Na enkele ronden trok dit duo zich los van de anderen Van Baelen en Van de Klooster maar tegen het einde der wed strijd kwam een opzettende De Meyer zich op de tweede plaats nestelen ten nadele van de Splender. Bij de inters B ging de reekszege naar De Splender voor Van de Klooster en Gerry Doms. Dirk Temmer man werd vijfde op de veer tiende plaats en Marc Van de Meersche zeventiende als ze vende Inter B. In de tweede reeks was het Willy Van Baelen die na de start de beste plaats innam voor Van de Klooster en De Winne. Gans de reeks bleef dit trio strijden om de reekszege maar veranderden niet van plaats. John De Meyer welke in de start was ten val geko men en van de laatste plaats moest terug komen wist zich na een keiharde reeks nog op een vierde plaats te eindigen. Als inter B won Van de Kloos ter de reeks voor een sterke Omer Baetens als plaatselijke piloot op de vijfde plaats. De Splender werd derde inter B, Gerry Doms vierde, Temmer man zesde en Van de Meer sche terug zevende. In de eindstand der B's ging de eindzege naar Van de Kloos ter voor De Splender, Doms, Meiresonne, Temmerman, Baetens en Van de Meersche. Bij de inters A ging de eindo verwinning naar Martin de Winne die zijn vierde zege be haalde van het seizoen. Twee de werd Van Baelen voor De Meyer, Joos en Luc Dhae- mers. In de B.V.M wedstrijd te Sem- merzake reed Ronny Van Laere in de tweede proef voor het kampioenschap een eer ste plaats. In beide reeksen was hij niet direct vooraan ge start maar kon toch opklimmen naar een eerste en tweede plaats. Inter Roger Vink ein digde op een vierde plaats nadat hij in de reeksen een vijfde, tweede en vierde plaats had gereden. In de eindstand gingen De Cuyper, Hamisfe- ger en Foucart hem vooraf. Dichte plaatsen voor Stan Feyaert8 en Tony Hofman Tony Hofman reed te Musson de tweede proef voor het na tionale kampioenschap waar hij de eerste reeks zich als vierde kon klasseren en finish te in de tweede serie als vijfde. De eindstand bracht hem een vierde plaats op en staat in de stand voor het nationale kam pioenschap op een vijfde plaats. Stanneke Feyaerts reed te Bergen de rechtstreek se finale der juniors 125cc waar hij als twintigste de eer ste bocht inging maar na een drie-viertal ronden reeds op een tweede plaats reed maar de leider op dat moment reeds meer dan een halve minuut voorsprong had. Bij de finish was hij reeds tot op een tiental seconden genaderd dit op de zware zanderige omloop. Dit weekend gaat de B.L.B. van start te St. Laureins; B.V.M. start te Baardegem en de B.M.B. heeft een wedstrijd te Meeuwen. FC Beenhouwerken speelde mee in het tornooi van VK'80 (dw)

De Voorpost | 1982 | | pagina 32