m 9 i Eric De Wilde uit Wichelen: lid van de blauwe garde Feniks Kampioen 1981-1982 Cabrita Zele breidt zijn aktiviteit nog uit «Bavo Moerzeke - Melsele: 111-74 Cabrita Zele speelt tegen de «Champions» Kampioenen in de hoek gezet Halve inzet Lebbeke kiest sportlaureaten Op zondag 25 april Cyclotoeristen aan de slag te Belsele De Voorpost - 23.4.1982 - 33 VOLLEYBAL Vorige zondag was in de Bel gische rolstoelbasketcompe- titie de dag van de waarheid aangebroken. In Gent moesten de vier eer sten uit de rangschikking (Gidos, Feniics, MEC en St.- Jan) tegen elkaar uitkomen in de play offs. h Gidos moest St. Jan partij geven, Feniks MEC Char leroi. BASKET Ink >rst Feniks Lokeren - MEC Char- ntyleroi: 38-37 Telkens weer is een confron tatie Feniks-Mee een topper. Ook nu weer. Spanning van het begin tot het einde. An derhalf uur zenuwen. Kon Feniks via Patrick Mees de score openen, dan maak te MEC al vlug gelijk. Feniks bleef steeds op één puntje hangen. Wat tegenslag en niet altijd zuivere afwerking maakten het voor de lokeraars onmo gelijk om de waaltjes voorbij te steken. Zij konden zelfs gaan rusten met een (mage re) vierpuntenvoorsprong. Na de rust was het nu aan Feniks om te bewijzen dat ze ambities hadden. Dat deden ze ook. In de vierde minuut van die tweede helft hadden een vierpuntenachter stand omgebogen tot een identieke voorsprong. Dank zij een uitmuntende Mare De Vos en een immer stimule rende Patrick Mees, kon men nog een laatste offensief van Mee afslaan en oprukken naar de finalewedstrijd. Scoorden voor Feniks: Mare De Vos 17, Patrick Mees 7, Rudy Van Boxelaere 6, Michel Cant 6, Ludo Bau- wens 2. het eind van de wedstrijd doen wachten op enige ze kerheid omtrent de finale plaats. ledereen (met uitzon dering van de Brugse aan hang) zat mee in de put om Gidos. Een ploeg die vol gend jaar zelfs (waarschijn lijk) niet meer zal bestaan. MEC Charleroi - Gidos Gits De twee verliezers. Mee en Gidos, kwamen in de namid dag tegen elkaar uit voor de derde plaats. Mee won deze wedstrijd en behaalde de derde plaats in de competitie 81-82. Gidos, dat zo goed als de hele com petitie op kop stond, moest uiteindelijk tevreden zijn met een vierde plaats. Het onredelijke van play offs? Finalewedstrijd St.-Jan Brugge - Feniks Lokeren: 31- 38 Wat een wedstrijd. Wat een sfeer. Kregen we de hele dag door spannende Wedstrijden te zien, dan was dit een échte finalewedstrijd. Feniks vergat de verloren Beker van België en trok in de aanval. Was Mare De Vos sterspeler in de tweede helft van de eerste wedstrijd, dan wilde hij het nu gaan doen in de eerste helft. Een dirigerende Patrick Mees liet zijn orkest op het gaspedaal duwen. St.-Jan snakte naar adem, greep soms naar de noodrem. Van daar een zware foutenlast. Zonder de laatste drie minu ten in die eerste helft zou Feniks een achtpuntenvoor- sprong hebben gehad. Nu kwam St.-Jan op gelijke hoogte voor de koffie. Feniks warmde het publiek verder op voor de tweede helft. Een tweede helft waar bij de spanning nog steeds te snijden was. Feniks nam voorsprong, St.-Jan kwam terug. Opnieuw voorsprong, St.-Jan naderde op één puntje. Het ging zo ver dat men door stugge verdediging gedu rende vijf minuten (en dat is in basket wat) geen enkele korf scoorde. Het was verdedigend dat men elkaar de loef wou af steken, de beste wou zijn. De beste verdediging won de wedstrijd. Sterk reboundwerk maakte snelle tegenaanvallen (hét Feniks-wapen) mogelijk, waaruit én Rudy Van Boxelaere en Patrick Mees konden scoren. Een overwinning voor Fe niks Lokeren. Een ver diende! Wilt U nog rolstoelbasket zien. Zaterdag 24 april is er in de lokerse sporthal een tornooi met de nationale ploegen uit België, Neder land en Frankrijk (resp. 15, 17h30 en 20h). Ga eens een kijkje nemen. Spanning krijg je er bij! Tijdens de rust van de laat ste wedstrijd huldigen de supporters van Feniks hun basket-team. Afspraak in de lokerse sport hal. De dames van VC Pardaf speelden de halve finales voor de beker van Oost-Vlaanderen. (dw) St.-Jan Brugge - Gidos Gits: 43-36 Moest deze wedstrijd voor Gidos een bevestiging wor den van een weerom uitste kend seizoen, dan mocht het niet zijn voor deze door Yvan Rabaut gecoachte ploeg. Afwezigheid (onbegrijpelijk) van twee basisspelers was de grootste reden. Gidos heeft nochtans ge vochten. Tot de laatste (let terlijke) snik. Het was een waardige afscheidswedstrijd voor de ploeg uit Gits. Men verloor met de punten, maar was de morele overwinnaar. Het heeft echter St.-Jan tot De laatste kompetitiewedstrijd zit er op in tweede provinciale en het was nog een belangrij ke ontmoeting, inzonder voor de thuisploeg, die ingeval van winst nog op gelijke hoogte kon komen van Lokeren. Moerzeke heeft de unieke kans niet gemist om tweede gelijk te worden. Het moet nu een testmatch spelen tegen Lokeren. De winnaar wordt tweede en speelt tegen de tweede geklasseerde uit de andere reeks met een plaats voor eerste provinciaal als inzet. In het begin van de match kon Melsele de thuisspelers het Voor het basketbalseizoen 1982-83 zal de Zeelse klub met 11 ploegen in kompetitie komen. Niettegenstaande de ambitie er nog altijd in bestaat om zo snel mogelijk te promo veren naar derde afdeling, kan men de klub moeilijk verwijten dat ze geen interesse voor de jeugd zou hebben. Vanaf vol gend seizoen komt Cabrita ook in kompetitie met meisjes- ploegen. Er zal in kompetitie worden ingeschreven met benjamins-meisjes, pupillen meisjes en een reserve- en eerste ploeg, waarin de ande re jeugdspeelsters spelgele- genheid zullen krijgen. Voor de nieuw opgerichte vrouwen afdeling werden er reeds be reidwillige bestuursmensen gevonden: mevrouw Luc Mur phy, Annette Van Hecke, Dia ne De Brauwer-De Kegel, My- riam De Vriese-Verschelden, het echtpaar Edmond Van Lokeren. Bij de jongens worden er vijf jeugdploegen ingeschreven; benjamins, pupillen, twee mi- niemenploegen en een kadet- tenploeg en uiteraard ook een eerste- en reserveploegen. De jeugdverantwoordelijken zijn Andre Van Doorslaer, Benoit De Cock, Frangois Chris- tiaens, Mare De Paepe en Luc De Brauwer. Er zal nog een algemene jeugdverantwoorde- lijke aangeduid worden. De jeugdtrainingen zullen geleid worden door Mare De Vriese en Luc Van de Velde. Tijdens de statutaire vergade ring van de VZW, werden voorzitter Omer Verneirt en penningmeester Etienne Van Driessche in hun funktie be vestigd. Bob Goetmaeckers wordt de nieuwe onder-voor zitter in vervanging van Walter Van Miegroet, die zijn plaats aan jongere elementen afstond. Door het Cabrita transfertko- mitee werd de lijst met de transferabele spelers bekend gemaakt: Mare Sacré (1,90 m), postspeler, Karei Colman (1,89m), postspeler, Jan Moens (1,90m), Eric Beirens (1,90m), Kris Hoogewijs (1,88m), Ben Bontinck (1,80m), Serge De Plecker (1,80m), vleugelspelers en Luc Van de Velde (1,74m), Edwin Jacobs (1,73m), Luc Permentier (1,75m) spelma kers. Geïnteresseerde klubs kunnen terecht op het secr. tel. 052/44.54.29. BENO. Zondag, 25 april om 17 uur speelt Cabrita Zele nog een interessante vriendenwedstrijd, in sporthal VHVD, Lan- geakker te Zele. Op die late namiddag komen de Champions op bezoek. De ploeg is samengesteld uit spelers die in België jarenlang het goede basketbalweer gemaakt hebben. «Keizer» Willy Steveniers geassisteerd door Kamiel Die- rickx, Cois Van Sweeveld en Jack Van Thillo, om maar de voornaamste te noemen, zijn nog tot heel wat basketbal- propaganda in staat. Voor de basketbalsupporters een unieke gelegenheid om de fastbreaks en de Bob Cousy's in de perfektie te zien uitvoeren, want daar zijn die «veertigers» nog altijd toe in staat. Attraktief basketbal, hetgeen ons meer bekoort, dan een Amerikaanse smash. BENO VC Stekene speelde de halve finales van de damesvolley beker tegen VC Pardaf. (dw) KORFBAL vuur aan de schenen leggen. In die beginperiode tonden Franky Van Goethem en Smet wedijveren met de lokale aan vallers. Als Bavo het tempo opdreef en het wapen van de fastbreak begon te hanteren, moest Melsele achterblijven. Van Looi-Van Riet waren niet te stoppen en na 28-21 aan de 11* minuut werd het een 49-28 en met een 60-32 ruststand was het verdikt gevallen. De tweede helft was niet meer dan een formaliteit en aan de 16* minuut had Jacky Raem- donck de eer om de drie cijfers op het bord te shotten (100- 65). Laureys gaf dan wei steun aan Van Goethem-Smet, maar dit volstond niet om de thuisaan- vallers te benaderen. Colman - Van Hautte - Van Cleemput zijn precieze basispionnen. Punten: Moerzeke: Colman 9-12, Van Looi 21-11, Van Riet 18-6, Van Hautte 4-8, Van Cleemput 8-4, Ost 0-4, Raemdonck 0-4, Van Broeck 0-2. Melsele: Staut 4-2, Laureys 4- 12, Franky Van Goethem 10- 20, Willy Van Puymbroeck 4-0, Smet 8-6, Waem 2-2. BENO Appels K.C. - V.O.L.B.A. K.C. 11-7 V.O.L.B.A. dat dit seizoen nog Coatch De Roeck Damien liep maar twee maal de nederlaag langs de lijn werkelijk een ma kende werd door Appels een raton en gaf zijn instrukties op derde nederlaag toegediend, zulk een wijze dat er steeds En, op welke wijze. Deze wed- korven uit voortkwamen. Hij strijd kende een zeer span- voelt als het ware steeds op- nend verloop die evenwel ont- nieuw aan waar het zwakke sierd werd door het uitvallen punt van de tegenstrever zit. van Annette Verstraeten, Dit is werkelijk vakmanschap voetkwetsuurDanny Van Den en kennis op hoog niveau. Bij Steen moest ook verzorgd het einde van de wedstrijd was worden wegens oogkwetsuur, vriend en tegenstander over- Deze beide fanionspelers zul- tuigd dat dit Appels niet te len in deze kompetitie niet kloppen was. meer kunnen aantreden. Deze De supporters van V.O.L.B.A. wedstrijd werd bikkelhard ge- vroegen zich af wie er de kam- speeld met het jeugdige team pioen in tweede nationale is? van Appels in de hoofdrol. Ap- Nogmaals een proficiat aan de pels nam van in het begin van ganse ploeg die werkelijk korf de wedstrijd voorsprong en bal speelde en eerste klasse naarmate de match vorderde waardig, werd deze steeds met een 5aSr,k£rrrsLer- Reserven: V.O.L.B.A. wilde kost wat kost deze wedstrijd winnen maar Appels - kon het superieure Appels V O L B A 2-14 maar niet bijbenen. Goossens Ann die inviel voor Verstraeten V.O.L.B.A. speelde zich op Annette deed dit op prachtige Appels eveneens kampioen wijze en speelde een zeer met hun reserven. De wed- knappe wedstrijd. Appels dat strijd werd volledig gedomi- overliep van zelfvertrouwen neerd door de bezoekers die drong zijn tegenstander werkelijk over een zeer goede steeds meer in het verweer, reserveploeg beschikken. Hiertegen was Appels niet op gewassen en moest dan ook naar de kleedkamers met een zware nederlaag. Er resten nu nog twee wed strijden namelijk op 25 april bezoek aan hekkensluiter Wil rijk die dit jaar degradeerd, op 2 mei de laatste uitwedstrijd tegen Merksem. In deze laatste twee wedstrij den zullen enkele reserven op gesteld worden in het fanion- team. Dit als dank om hun wekelijkse inzet zowel op trai ning als in de wedstrijden. Wij wachten nochtans deze resultaten met spanning af. Scholieren: Appels - Aarschot 5-4 De scholieren hebben tegen Aarschot werkelijk moeten knokken om deze wedstrijd te winnen. Na een achttal minu ten was het 0-3 in het voordeel van de bezoekers. Bij Appels liep nu eens alles mis. De schoten belandden op de rand van de korf en vele inlopers werden eenvoudigweg gemist. Dan volgde er een dolle vijf minuten van Appels en de bordjes hingen gelijk. Nadien liep Appels uit tot 5-3- Na de rust weer hetzelfde spelbeeld Appels miste alles en gelukkiglijk kon Aarschot slechts eenmaal doelen. Twee minuten voor tijd miste Aar schot nog een penalty. Uitein delijk bleven dan toch de punt jes te Appels. Volgende zon dag komt Schoten op bezoek en wij hopen op een knappe revanche. Aanvang van de wedstrijd te 10 uur terrein Rij- kelstraat Appels. Hemiksem - Atlantis Lebbeke 5-5 De Lebbeekse korfballers heb ben te Hemiksem een punt weten veroveren. De thuis ploeg die ook in nauwe schoentjes zit wat de algeme ne klassering betreft en lang niet zeker is van het behoud in bevordering heeft niet kunnen beletten de halve inzet te moe ten prijsgeven aan een moedig spelend Atlantis. De jongste weken heeft de Lebbeekse ploeg te kampen gehad met heel wat tegenslagen en die waren nu niet bepaald van aard om met een gerust ge moed de reis naar Antwerpse tegemoet te zien. Met dit punt blijft Atlantis op de 5de plaats in de klassering zodat er met de nog twee resterende wed strijden nog een derde plaats inzit. Joki dat op de derde plaats staat verloor op eigen terrein tegen Zelzate en blijft op 18 punten. Dan volgen Neerpelt en Atlan tis met 15 en vervolgens Aartselaar en Luchtbal met 14 punten. Zo te zien staat er nog heel wat te verwachten in die laatste speeldagen van de kompetitie. WIELRENNEN De Wlchelse amateur Is reeds aan zijn vierde seizoen bij de liefhebbers toe. Dit jaar hoopt de jongeman uit de Boter hoek dat hij definitief kan doorbreken. Voor veertien dagen kreeg hij vanuit de Bondszetel een brief In de bus, waarbij hij de blijde melding kreeg dat hij gepreselekteerd werd voor het wereldkampioenschap In Engeland. Een selektle bij de Blauwe Garde Is voor Eric de mooiste erkenning uit zijn wielerloopbaan. Hoe het begon? Hoopvol 1982 Eric rijdt vanaf zijn twaalfde Het seizoen is nog maar pas jaar op de fiets. Samen met gestart en op het palmares zijn broer en vrienden werd er van de belofte uit Wichelen onderling om het snelst en het staat reeds een mooie over- sterkst gereden. De natuurlijk winning. Hij werd primus van aanleg van de jonge De Wilde kwam aan bod en hij begon te dromen over wielrenner te worden. Aanvankelijk was moeder De Wilde er tegen, maar toen zoonlief met de eer ste palm naar huis kwam, werd ze vlug zijn beste sup porter. Als eerstejaarsnieuweling be haalde Eric één overwinning. Het tweede seizoen ging het stukken beter en kwam hij met zeven palmen naar de Boter hoek. Bij de juniores bleef hij zijn eerste seizoen zonder ze ge. Maar als tweedejaars was hij opnieuw goed voor zeven overwinningen. Ook bij de lief hebbers begon het niet zo denderend. Tijdens zijn eerste amateursseizoen bleven de bloemen achterwege. Het tweede jaar liet Eric zich al acht keer als eerste noteren. Het vorige seizoen kon ook beter met twee overwinningen. Eric De Wilde heeft geen spurt «n moet dus steeds proberen om een solovlucht te forceren. De tegenstanders weten dit en dan wordt het dubbel moeilijk. Hij hoopt, gestimuleerd door zijn voorselektie voor de we- «tel, in 1982 een groot sei- Eric De Wilde uil Wichelen: ,e "lden- feTfte. (bvw) de beschermde wedstrijd Ron- se-Waregem. Met een lot van honderd deelnemers over 160 km demonstreerde Eric zijn grote mogelijkheden. De be slissing viel al na 60 km met een zestal koplopers. Klep pers als Lippens, Van Lancker en ploegmaat Van Avermaet vormden een selekt gezel schap. In een wedstrijd, waar in Eric zonder ambities van start ging, voelde hij op het einde dat hij nog krachten over had en zijn ultieme demarrage kandidaat voor een wereldse- werd door niemand meer beantwoord. Hij hield tot de aankomst een kleine voor sprong over. Dit huzarenstukje ligt volgens hem aan de basis van de keuze die selektieheer Ferdinand Bracke deed. Tot hiertoe liet hij ereplaatsen op tekenen in de Omloop Het Volk (11*), G.P. Bodson (11*), Brussel-Opwijk (17*). De Fran co-Beige bekwam hem minder goed. Hij zat wél in de goede ontsnapping in de eerste rit en werd 7*. In de derde rit was hij in een valpartij betrokken. Toen hij niet wilde opgeven, bekwam hem dit slecht. In barslechte weersomstandig heden reed hij verder en kreeg als geschenk de griep mee naar huis. Vorig weekend moest hij gedwongen rusten. Hij stelt nu veel hoop op de Giro de la Reggione in Italië, die van 15 april tot 1 mei wordt gereden en waar Eric samen met Nico Emonds, Rudy Ro giers, Kenny De Marteleire, de basis van de Belgische ploeg vormt. Eric De Wilde is niet zo tevre den over zijn voorseizoen: «In iedere belangrijke wedstrijd re9d ik steeds vooraan, maar wanneer de beslissende ont snapping op gang kwam liet ik mij verrassen.» Na de Giro de La Reggione zal Eric De Wilde de verplichting van de BWB moeten nakomen en blijft de kompetitie beperkt tot twee wedstrijden per week. «Ik vind dit een goede zaak. De verplichte koersen in het buitenland zijn zeer zwaar. Ook de klassiekers in eigen land zijn niet van de poes. Indien alle koersen moesten meegepakt worden zit het erin dat tegen het moment waarop het wereldkampioenschap wordt gereden alle krachten opgebruikt zijn». Het streef doel van deze sympathieke jongeman is een plaats binnen de blauwe garde behouden. Hij kan nu de typische kermis- koersen terzijde laten en naar elke grote koers toeleven. Het is de rol die men in deze belangrijke konfrontaties speelt die uiteindelijk de door slag zal geven wanneer de ploeg definitief wordt samen gesteld. Internationale kontak ten vormen de basis voor een toekomst in het wielerleven. Erlcs kwaliteiten Eric De Wilde staat bij de ama teurs bekend als een man die geen schrik heeft om er de beuk in te gooien. Hij is altijd paraat om het tempo zeer hoog te houden en deze harde werker in het peloton hanteert met gemak de grote molen. Hij is er steeds op uit om zo vlug mogelijk de koers in een defi nitieve plooi te leggen. Omdat hij als spurter niet aan zijn trekken komt is hij dat wel verplicht. In hoeverre zijn mo gelijkheden in het hoogge bergte reiken, blijft ook voor hem een vraagteken. Op de Belgische hellingen moet hij voor niemand onderdoen, maar het Italiaanse hoogge bergte wordt nog wat anders. Hij is echter niet aan zijn proef stuk, want met W.S.C. Merel- beke reed hij reeds de Ronde van Auvergne en knap over de Puy de Dóme. Trainingsschema aan passen Eric De Wilde plant zijn trai ning goed. Hij begon reeds op 1 januari aan het seizoen van de waarheid en had er zelfs een 14-daagse trainingskamp in Spanje voor over. Na een wedstrijdweekend wordt de training de eerste dagen rustig opgenomen maar naarmate de week verder vordert wordt er opnieuw hard en intens geoefend. Hij wisselt kilome ters-malen af met intervaltrai- ning. Eric De Wilde let wel op zijn voeding, maar hij is geen voor stander van een dieet of spe ciale voeding. Als een renner in een Ronde zit moet hij ook eten wat de pot kookt en als men dat niet gewoon is wordt de kans op een ongestelde maag groter. De «blauwe garde»-amateur meent dat het noodzakelijk is om regelmatig op doktersbe zoek te gaan. Er worden zwa re inspanningen geleverd en de kans is groot dat men te diep in zijn krachtenarsenaal gaat putten. Alleen een dokter kan kontroleren hoever men mag gaan. Eric De Wilde wordt in zijn streek goed gesteund door zijn supporters. In de «Capri» en in het «Moleken» wordt er heel wat gepresteerd om hun idool zowel moreel als financieel te steunen. De steun van tweehonderd trouwe leden heeft hij dit sei zoen zeker nodig, want hij wil persé doorbreken, om volgend seizoen de aandacht op zich te vestigen en met resultaten in de hand te gaan aankloppen bij een ploegleider van een profploeg om een kontrakt af te dwingen. Op 23 september 1982 wordt hij 23 jaar, zodat hij in het seizoen 1983 prof kan worden. BENO. Op vrijdag 23 april 1982 te 20.00 uur wordt in zaal «Ons Huis» het 2° sportfeest georganiseerd, met medewerking van het BLOSO, gemeentebestuur en de gemeentelijke sportraad van Lebbeke. Dit feest waarbij een huldiging wordt gebracht aan sport laureaten, kampioenenploegen en verdienstelijke leden wordt opgeluisterd door Jef Burm en radio Freeland. Ook wordt er hulde gebracht aan «extra-Muros» sportve- detten: o.a. Julien Michiels, Jackie Munaron, Eddy De Smedt, Pierre De Vis, Gilbert Van Nuffel, Andre De Nul, Jos Abbeel en anderen. Vermelden we dat er 5 laureaten kunnen gehuldigd worden: één per klub of ploeg, één sportbeoefenaar, en een sportbeoefenaarster in kompetitiesport, en één speler of speelster in rekratiesport. Als norm voor de verkiezing worden de prestaties van het voorbije jaar in aanmerking genomen. Er werd ook een jury samengesteld om deze laureaten aan te duiden. Het betreft hier: Marc Stassijns (BRT-TV) Ivan Sonck (BRT-TV) en Bert De Cleyn en Herman Muylaert (Bloso). De algemene inkom bedraagt 100 F, tevens kunnen de klubs aangesloten bij de Sportraad meewerken aan dit feest. (A.T. Het Sportkomitee WAOD-St. Niklaas richt te Belsele een criterium in voor de renners-cyclotoeristen (categorie C) met de medewerking van net stadsbestuur en knjgt als titel de Grote Prijs Groenten- en Fruitcentrale André Heyninck. De renners worden ingedeeld in 2 reeksen. De eerste reeks wordt voorbehouden aan de renners boven de 30 jaar terwijl de jongeren (min 30 jaar) de 2* reeks zullen betwisten. De vele Waaslanders welke aan deze wielerkoersen zullen deelnemen zullen vele sportmannen aantrekken. Technische inlichtingen: 14 uur: wielerkoers voor cyclotoeristen boven 30 jaar, 46 km, 17 ronden, 3.000 fr prijzen. Inschrijven café «De Kroon», Dorp. Prijsdeling: café «Den Halt», Kerkstraat. 15.30 uur: wielerkoers voor cyclotoeristen tot 30 jaar, 46 km, 17 ronden, 3.000 fr prijzen. Inschrijven café «Stami neeken», dorp. Prijsdeling: café «Den Handboog», Kou- termolenstraat. Het vertrek en de aankomst zijn gelegen op Belsele-dorp. Omloop: Belsele-dorp, Kerkstraat, Gavermolenstraat, Ro- zenlaan en Belsele-dorp.

De Voorpost | 1982 | | pagina 33