af Luyckx: grote naam in Georges Roels, Maurits De Rijcke, Jules en zn Callaert t.-Niklase duivenwereld en De Backer-Janle kennen goed Noyon-begin Vitesse-sekretaris Goedeme vijf jaar geschorst Olympisch Kampioen Robert Van de Walle in Dendermonde Baasroods volley liefhebbersverbond eker van Oost-Vlaanderen tekene en Sint-Niklaas spelen finale 'andenabeele, Seghers en Goethals rinnaars bij WAOD te Temse en Belsele J DUIVEN De Voorpost - 23.4.1982 - 37 Pie •uta dulvenmlkrobe moe* bij Raf Luyckx wel bijzonder hard yn «keren om de kracht te blijven opbrengen zich zo intens -r or zijn dulvenkolonie te blijven Inzetten. Zijn hokken mbkan aan de Congostraat te St.-Niklaas twee hoog op het er. Inform van zijn woning. Op het vlak van hokbouw moet hij Lellen met de riemen waarover hij beschikt. 3bk il v geeft toe dat hij zeker niet gegeven met verschillende iae ideale voorstelling heeft duivers en daarnaast kweekte 3hr i wat er wordt verstaan on- beenhouwer Luyckx uit die nb een aangepast hok, waar duivin nog een duivin met het jrb luchting, droogte en be- ringnummer «87» en ook dat 2hi ndige temperatuur, de is een wonder kweekmoeder- jt. imaamste faktoren zijn. De tje, die goede duivers voorl ees lenbedekking met plastiek- brengt gekoppeld aan een go lichting zorgt in de winter Borgmansduiver, prjtor kondensatie en dus Raf Luyckx had de bewijzen in as :ht. In de zomer hevige de hand dat hij goed zat met i a rmte en 's nachts grote af- ziujn kweekstam, maar in het erc Hing en in de winter grote tussenseizoen schafte hij zich ^nd 'de. Bij Raf Luyckx primeert de bijna komplete kolonie aan Gin ook de kwaliteit van de van Werner Van de Wielle uit ven en het maakt een on- Stekene. Met die 28 duiven rdeel uit van zijn benadering zowel vliegers als kwekers zal me het duivenspel om steeds hij wat trachten te bereiken. 3ij zorgen dat er uit de beste e v edstrommgen kan geput NEST EN WEDUWSCHAP 9' rden. Het duivenspel is een In het voorjaar speelt Raf op V^ssie voor Raf Luyckx en hij nest en zijn weduwnaar-vlie- ter ft dan ook zwaar investe- gers van Ncyon moeten in de Git. Voor wat hoort wat, is zijn najaarsvluchten op nest hun |h ning en hij meent dat hij op kwaliteiten verder tentoon- r Vt vlak van rasverbetering spreiden. De vliegers worden >nh mi-present moet zijn om zijn bij Raf niet in de watten ge- j (jago van sterk spelende mei- legd. Voor de inkorving krijgen vo te behouden. Raf Luyckx de weduwnaars hun duivin ge- vo at reeds vele seizoenen toond. Raf Luyckx meent dat R#e aan de top van de Wase een liefhebber moet trachten srg alheidsspelers. Zowel uit om de duif zo gemotiveerd Ni iévrain als Noyon valt er mogelijk in te korven. Voor de eilijk aan zijn overwicht te rest past hij het klassieke sys- ma len. Iemand die jaarlijks teem toe. In het begin van de xl is voor zowat 20 eerste week lichte voeding, maar al- EN zen en die vanaf het voor- leszins voederen met de lepel, r tot diep in het najaar de Gedurende de dag worden de ite poules wint moet over weduwnaars opgesloten in sterke kolonie be- hun woonbakken. Ze hebben likken. geen afzonderlijke drinkbak- jes. Een ganse dag zonder LUYCKX-ORIGINE drinken, noemt hij een training, ■Jwat 15 jaar geleden vormde als het zeer warm is in de S zijn vitesse-vliegers uit de mand. 's Nachts zitten de vlie- rougstraete (St.-Niklaas) gers los op het hok. Meestal ven. En hij lukte wonderwel moet Raf wachten tot in de it het samengaan Veroug- maand mei om konditie bij zijn aete - Noens. weduwnaars te krijgen. Het ter bracht Raf er duiven van wordt dan warmer en dat heb- rgmans Turnhout en De ben zijn dakhokken wel nodig. >lf Hekelgem (het Steppe- De duiven gezond houden is bij. Hij had sukses met voor hem een heel probleem, n duivin Van Leemput Tre- Op het platform staan be- „^k> en kocht duiven van stendig plassen en de mazout- ;ter Dons Tisselt en Ar- schouwen, die er naast staan Roest Merksem. Ie- geven zeker geen gezonde die uit dergelijk kwaliteit lucht. Raf Luyckx heeft zich na putten en die daarnaast al zijn jaren duivenspel ook heel wat kaas gegeten een ideale voorstelling ge- van koppeling, sa- maakt van de bouw van een ikweek en noem maar op, duif. De keel is voor hem een uiteraard safe om op de barometer De gezondheid luchten zijn man te staan, van de.duif, staat volgens hem kweekmoeder van het hok in de keel te lezen. Ook de rekx is een zuiver Ben Smet vleugel speelt een rol bij zijn lukt. De «87» duivin van beoordeling. Een duif moet eé^ formidabele St.-Niklase- dikke luchtzakken hebben en van Ben Smet heeft bij Raf achteraan goed gesloten zijn. jjrckx goede afstammelingen Anderzijds staat het vast dat een slimme duif zeker een goede is en daar zijn de wed strijden voor om het beoorde len. Een duif, die goede prijzen haalt, wordt vlug een schone duif, is zijn logica. Raf Luyckx was van plan om in 1982 definitief naar het halve fondspel over te schakelen. Als middenstander zetten de Raf Luyckx, de Wase snel heidskampioen. (bvw) zaterdaglossingen hem zeker een serieuze pad in de korf. Hij overwoog zelfs om gans zijn kolonie te liquideren, maar hij is te veel duivenmelker om dat te doen. Hij zoekt nog altijd een oplossing om toch de hal ve fond te kunnen spelen. Vo rig seizoen nam hij een aan loop met zijn jonge duiven en het viel zeer goed mee. Hij behaalde zelfs twee eerste prijzen. Hij won in Union Waasland de derbyvlucht uit Etampes. Het was een produkt Merckx - Borgmans duivin. Met een afstammeling Borg mans x de «87» duivin speel de hij nog een eerste prijs uit Etampes en die pieper vloog verder uit Etampes de 4, 7,10, de 56 op de derby St.-Denis en de 96e uit Dourdan. Halve fondbloed heeft hij dus genoeg op de hokken om het met sukses te proberen. Het seizoen is nog maar pas gestart en Raf Luyckx speelt zich te Puivelde reeds in de kijker. Op 4 april de 1e en 3e prijs tussen 64 duivinnen en de 6de prijs van 70 jaarlingen. 11 april speelde hij nog suk- In het samenspel Zele - Uitbergen bewees Georges Roels dat hij reeds goed ge vorderd is met zijn halve fond vliegers. Bij de oude duiven klokte hij de 1*. 3* en 4* prijs. Hij kreeg het meeste tegen stand van Cyriel Van Hecke met de 2*, 6* en 10* prijs. Vroege prijzen voor Philemon Staes, Andre De Vnese, Rene Van den Hof, Modest De Kim- pe en Edward De Brandt. Bij de jaarlingen ging de palm naar Van Avermaet-Chris- tiaens voor Troch-Rupus, Georges Van de Wielle (3® en 8"), André De Vriese, Cyriel Van Hecke, Pierre Vergeylen, Remi Van Hauwermeiren, Mare De Coster en Willy Chris- tiaens (10° en 12*). Te Schellebelle stond er geen maat op de prestatie van Mau rits De Rijcke met de 1 2\ 6', 8", 9* en 10* prijs bij de oude duiven en de 1", 4', 5", 6*, 7* en 10* prijs bij de jaarlingen. De rest van de vroege prijzen ging naar Willy Christiaens, Abel Verhofstadt, Rene Blancquaert (5* en 7*). Bij de jaarduiven de 2* en 9* voor Lucien De Kerpel, Roels- Baeyens (3*) en Roger Roels (8*). Te Wanzele-Lede won Ed- mond De Pauw bij de oude duiven voor Jean Van den Bossche (2* en 4*), Steen- houdt en zn, Roger Roels, Al- bert Masure, Jules en zoon De Waele (7* en 9*), Alfons De Smedt, Maurice Uyttendaele. Bij de jaarlingen klokte Geor ges Keppens de hoofdprijs voor Albert Van der Borght, Serafien Van Malderen, Wal ter Roland, Jean Van den Bos sche (5* en 7*), Alfons Cool, Maurice Uyttendaele, Van Langenhove en zn en Benoit Lauwaert. Te Zele De Snelvliegers was het Hubert Vercauteren die de snelste oude duif had. Een knappe uitslag voor Pierre Vergeylen met de 2*, 3*. 7° en verder Christiaens - De Co- ninck (4* en 9"), Baziel Poppe, Luc De Maesschalck, Van Jules Callaert speelde met oude duiven de pannen van het dak in de Lebbeekse Verbroedering, (c) Winckel - Van Herreweghe, Frederik Christiaens. Bij de jaarlingen mikten Vercauteren - Moerenhout in de roos met de 1* en 3* prijs. Maurits Em- alsteen klokte de 2*. 11", 13*. Luc De Maesschalck (4* en 7*), Jozef Vercauteren (5* en 9*), Cesar Christiaens (6*), Willy Christiaens (8* en 10*). In Buggenhout - Lebbeke - St. Gillis maakte Jules en zn Callaert een goede beurt met de 1*. 4* en 5* prijs bij de oude duiven. Een knap resultaat eveneens voor Jules Man- naert met de 1*, 5", 6®, 7" bij de jaarlingen en de 2®, 3® en 8® bij de oude duiven. Bij de oude duiven klokten J. en J. Deb- baut de 6® en 8® prijs. Vroege duiven voor Zetelfabriek De Man, Alfons Vernimmen en Omer De Maeseneir. Bij de jaarlingen de 2® prijs voor Mar cel Van Haesendonck, de 3® en 7® voor Mare Verleyen en de 4® en 9* voor Jozef en zn Van Vondel. Te Lebbeke Verbroedering klokte Alfons De Plecker de 1® en 5® prijs, Gustaaf Beeckman de 2* en 4® en vroege consta- taties voor Maurice Van der Vreken, Gustaaf Bosteels, Gaston Van Biesen, Alfons Van Heyghemn, Jean Van Biese, Frans Kindermans. Bij de jaarlinge mikten Jozef en zn Tilburgh in de roos voor Jean Van Biesen P. en zn Van Langenhove (3® en 5®), Petrus Ravijts, Clement Van Biesen (7* en 10®), Robijns en Desire Van Mol. Te Baasrode - Buggenhout - St. Gillis - St. Amands was Louis Van Gerwen de primus voor J. Annerel, Pierre Van der Schrieck, Jean Becqué, H. en L. Van Hoorebeeck, Alex Put- teman, J. Waumans, P. en zn Boeman; Adolf Van Israel, An dré Pannekoeck. Bij de jaarlin gen stond de kolonie van het duo De Backer - Janlé aan de kop met de 1® en 5® prijs. Vroege duiven voor Edmond De Kerpel, P. en zonen Boe man, Albert Bosman, Frangois Kinders, Denis Annaert, Fran gois De Vijlder, Van Lande- ghem-Jacobs en gebroeders Verschueren. Te Odorp won Pierre Van den Berghe voor R. De Boelpaep, Karei De Bleser, Edmond De Wit, Gebr. Van Sande, die ook de jaarlingenvlucht wonnen voor Achiel Marievoet met de 2® en 3® en verder Jean Van den Broeck en Willy De Roos. Te Berlare waren het de kolo nies van Rene Van de Hof, Frans Sichien, Cesar Dauwe (3® en 4®), Frans Vrijdagh die bij de oude duiven op de beste plaatsen beslag legden. Bij de jaarlingen wonnen Van Malde ren - Merckx voor Roland De Wilde, Richard Verlaeckt, Frans Sichien en Gilbert Ver geylen. In Verbond Dendermonde - Noyon: Georges Roels won alles met de oude duiven in het verbond Uitbergen-Ze- le. (c) Hamme begint Jean Becqué aan een knap seizoen met de 1® en 4® prijs en de mise tot 500. Vroege duiven voor Ba- ziel Poppe, Ivens Smet, Cyriel Abbeloos, Lutz - Fierens, Gus taaf De Donder, Wilfried Rot- thiers. Een speciale vermel ding voor Omer Van Hautte met de 6®, 7®, 13®, 46® en 5 op 4. Bij de jaarlingen won Cesar Boon het pleit Vinck en zn (2® en 7®) Maurice 't Kindt, Gus taaf De Donder, Ivens-Smet, Jef Van den Branden, Charles De Geest, Alfons Spanoghe en Julien Cool. BENO VOLLEYBAL 194 oude: 2,4, 5, 33, 42, 45, 47, 53, 55, 57, 72, 76 95, 98 80 duivinnen: 1,9, 14, 16, 19, 20, 28, 29, 35 91 jaarlingen: 1,14,19, 22, 28, 29, 36, 46. En het is nog maar een begin. EBNO t zowel bij de dames als bij de heren een Wase ploeg de ale van de Beker van Oost-Vlaanderen zou bereiken, lag voor de hand. ®*el bij de dames als bij de heren stonden er Immers h rby's op het programma. Lag het In de lijn der verwach- 10 gen dat Rapid Sint-Niklaas de maat zou nemen van Oltisj z' zei dan Is de uitschakeling van Pardaf Krulbeke door ikene in de dames halve finale wel een grotere verras- ia- ide rst de mannen. Rapid Sint- de eersteklassers een setje af ïd daas had het eerder al ge- te snoepen. Voor de rest lag steerd zich te plaatsen voor het verschil voornamelijk in de kwartfinales van de Belgi- receptie die bij Rapid aanlei- 3afie Beker door op Maldegem ding gaven tot goede aanval- irc gaan winnen met 1 -3. De- len maar bij Oltisj heel moeilijk Ide cijfers werden bereikt in aankwamen. halve finales van de Beker Rapid Sint-Niklaas vertrekt Vep Oost-Vlaanderen tegen meteen als favoriet voor de provincialer Oltisj Ba- finale die nu zaterdag irsl De bezoekers konden 19.00 uur in de Zeelse sport- mr iter met opgeheven hoofd hal gespeeld wordt. Tegen- veld verlaten omdat zij er stander is tweede nationaler :k< fi maar in geslaagd waren Hemelveerdegem, een ploeg le< die men toch best niet zou onderschatten. Zij speelden zich immers op een knappe vierde plaats en behoren dus tot de top van de net lagere reeks van Rapid Sint-Niklaas. De Wase ploeg schijnt zich dit jaar echter als bekerploeg te kunnen waar maken zodat die Oostvlaamse beker volgens de meeste pronostiekers toch naar het Waasland zou verhui zen. In de beker van België treft Rapid het dan weer min der. Het ene puntje voor sprong op play-off mededinger Zonhoven zal meer dan waar schijnlijk niet volstaan om de halve finales te bereiken. Stekene heeft de finale van de Oostvlaamse beker kunnen bereiken door Pardaf Kruibeke met 1-3 te gaan overwinnen Vitesse Kruibeke verloor de titel in eerste provinciale twee wedstrijden voor het einde toen het derby tegen Bazel met 3-2 verloren werd. Na de wedstrijd ontstonden er inci denten tussen supporters, be stuursleden en scheidsrech ters. Vitesse-sekretaris Re- naat Goedeme werd als schul dige aangezien en geeft zelf toe op dat ogenblik over zijn toeren te zijn geweest en op zijn minst onbehoorlijke din gen gedaan te hebben. Een straf drong zich dan natuurlijk ook op en die kwam er: de Vitesse-sekretaris werd voor vijf jaar geschdrst. Een eerste reaktie van de man in kwestie: «Wat ik gedaan heb is inder- en meteen revanche te nemen voor de twee kompetitieneder lagen tegen dezelfde ploeg. In een wedstrijd die meer span nend dan mooi was kon Steke ne de eerste set winnen met 13-15 nadat een 13-7 achter stand was opgehaald. Won Pardaf de tweede set met 15- 10 dan kon een gemotiveerder Stekene zich uiteindelijk van een finaleplaats verzekeren via 13-15 en 11-15. Tegenstander in die finale wordt niemand minder dan de huidige bekerhouder White Star Sint-Amandsberg, tijdens het voorbije seizoen nog derde in de andere derde nationale reeks. Deze ploeg vertrekt dan ook als favoriet voor een finale die eveneens in Zele gespeeld wordt maar dan om 17.00 u. daad verkeerd, maar ik had toch op een eerlijker proces gehoopt. Vooreerst is de scheidsrechter die het verslag opstelde niet komen opdagen wat bij de klachtenkommissie wel enige paniek deed groei en. Telefonische oproepen naar de man in kwestie brach ten alleen met zich dat de klacht ongeveer een drietal kwartier te laat behandeld werd. En ondanks de afwezige scheidsrechter werd zijn ver slag volledig gevolgd. De an dere klachten tegen mij wer den ook behouden behalve het op de grond gooien van de klederen. Eén van de klachten was dat de tweede scheids rechter schoppen gekregen had. Welnu die man ver klaarde achteraf dat hij niet wist van wie die kwamen en ik heb dat toegegeven. In die klachtenkommissie zetelen zes scheidsrechters die over de strafmaat geen stemming houden maar gewoon alle voorgestelde jaren delen door het aantal mensen en zo tot vijf jaar kwamen. Het is duide lijk dat met deze uitspraak meer de klub Vitesse dan de persoon Goedeme geviseerd werd. Vitesse is immers niet zo sympatiek bij de andere Oostvlaamse klubs. Al bij al lijkt vijf jaar, wat ook de feiten zijn, toch heel zwaar. Afwachten of de beroepskom missie de eerste uitspraak gaat afzwakken dan wel be vestigen. Deze kompetitie, gestart half september, nadert na een zeer regelmatig en spannend ver loop, haar einde. Er blijft nog slechts één week te spelen. De stand na de 27e week ziet er als volgt uit: Maandagreeks 1. Middenstand 2. K.W.B. 3. Macadammers 4. Simiba 5. Gilvoc 6. Brandweer 7. Simplisten Vrijdagreeks 1. Pletsers 2. Toso 3. Iks 4. Falos 5. Kikkers 6. St. Donats 7. V.G.S. 72 59 69 58 69.34 69 30 69 28 69 27 69 54 69 49 69 39 69 38 69 28 69 22 66 13 Tussen de eerste twee ploe gen van iedere reeks wordt een halve finale en finale ge speeld en de nog te spelen wedstrijd kan geen wijzigingen meer brengen in de stand aan de kop van de rangschikking. Derhalve zullen Middenstand, K.W.B.Pletsers en Toso ir deze finales aantreden. De halve finales hebben plaats op donderdag 29 april e.k. vanaf 19.30 uur in de Sporthut te Baasrode, er wordt bij loting bepaald welke ploegen het te gen mekaar dienen op te nemen. Vrijdag 30 april, eveneens vanaf 19.30 uur, wordt dan de grote finale gespeeld tussen de twee winnaars voor de eer ste en tweede plaats en tus sen de beide verliezers voor de derde en vierde plaatsen. Dat het een groots volleybal- vertoon wordt lijdt geen twijfel en het wordt vast een enige gelegenheid om zich eens te vergewissen tot welke presta ties deze liefhebbers in staat zijn. Na de finales volgt dan de overhandiging van de wissel beker van het huis Verda. Voor het liefhebbersverbond was dit het 12e geslaagde win- tertomooi. WIELRENNEN (Destelbergen) de 83 km in 2.02 u., 2. Patrick Bolssens (Kieldrecht), 3. Eric Heir landt, 4. Alfons Dierickx, 5. Willy Vincke (Moerzeke), 6. Alan Dipple (Z.-Afr.), 7. Et. Sonck, 8. Roger Beelaert (Kieldrecht), 9. Raf Nobels, 10. Johan Brinkman (NI), 19. Alex Vaere- wijck (Hamme), 24. Luc Rot- tiers (Hamme), 26. Ludo Hoef- Roqer Seqhers na9els (Kemzeke), 27. Freddy Oelbrandt (Belsele). I cyclotoeristen namen te won vlot de spurt van Dewael Bolssens. nse de start voor 43 km. De en Dipple. Vandemaele vloer- Uitslag: 1. ling van de Ruisstraat zorg- de de eerste groep, en Omer voor een ware afvalling en Deblock regelde de rest van 160 renners gingen de laat- de 2® groep, ronde in. Slechts één ren- Uitslag: 1Paul Goethals (Lo- slaagde erin nog weg te vendegem) 86 km in 2.06 u., 2. len en won met 20 sekon- Wim Dewael (NI), 3. Alan Dip- voorsprong. ple (Z.-Afr.), 4. Roger Moens, lag- 1. Johnny Vandena- 5. Cor Verplancke (NI), 13. ©Ie (Zele) de 43 km in 1.05 Jaap Dewaard (Waasmun- 2. Ivo Piessens, 3. Raoul ster), 19. Roger Beelaert (Kiel- npaert, 4. Walter De- drecht), 21. Alex Vaerewijck iroodere, 5. August Van (Hamme), 24. Hilaire Maes lensel, 6. Hendrik Roels, 7. (Kemzeke), 30. Omer Deblock Vandenhoecke, 8. S. (Temse). :h, 9. W.Declercq, 10. M. Te Belsele 98 liefhebbers aan Hly, 11Patrick Thierens (St. de start. Na 5 van de 13 af te Jwels), 18. Hedwig Depluk- leggen ronden ontsnapten 6 (Vrasene), 20. Gilbert renners: de Nederlanders De- es (Beveren). wael en Gommers, Bolssens, 1 de 103 gestarte renners Seghers, Dierickx en Geir- de liefhebbers braken na landt. Zij namen tot 2 minuten l ronden 5 renners weg. De voorsprong. Hun voorsprong /n de junioreswedstrijd te Erondegem was iedereen ervan Ver' ÏToÏÏn™rsen ISJSSSS, °^d dat P«" Vm ,mP' de "'oementuil zou ncke, Goethals en Moens. van Dewael en Dierida. Drie W p"""/'""u Tl ™n heftige achtervolging deed renners boden zich aan voor voorsprong telde. Pas dan begon John De i peloton in twee breken de eindspurt en Seghers her- Mesmaecker uit Lede op de trappers te duwen [ch de vluchters namen tot 2 nieuwde zijn zege van vorig om nog met een ruime voorsprong te winnen (per) Inuten voorsprong. Goethals jlïar na hevig aandringen van BILJART 2' Driebandtornool B.C. 't Peirt Na 4 weken in het driebandtornooi van B.C. 't Peirt bleven tot voor vrijdag II. nog 32 spelers in koers. Verleden week vrijdag, zaterdag en zondag werden de 1/8e finales en 1/4 finales gespeeld. De meeste van de genoemde kansheb bers werden uit het tornooi gespeeld. Met name Karei Verhulst (B.C. Scotch Inn), Arthur De Herde (B.C. Concor dia) en Eddy Verhofstadt (B.C. Wik Bomem) werdén voorheen getipt als mogelijke winnaars. Ook Rudy Lam- brecht (B.C. 't Peirt) en Frits Straetman (B.C. Museum), in het 1e tomooi 2e en 3e hebben het niet kunnen bol werken. Uitslagen 1/8e finales 1De Clopper R. (B.C. 't Peirt) - Bogaert (B.C. Puurs) 15-8 in 24 b. 2. De Herde A. (B.C. Concordia) - Hemelaer F. (B.C. Museum) 12-13 in 29 b. 3. Laisnez V. (B.C. Klein Brabos) - Daelmans R. (Wik Bomem) 9-13 in 39 b. 4. Spiessens M. (Kot Wintam) - Waterschoot E. (Scotch Inn) 15-7 in 22 b. 5. Pauwels M. (Kot Wintam) - Batselier L. (Scotch Inn) 10-13 in 29 b. 6. Verhulst K. (Scotch Inn) - Walraevens F. (Wik Bor- nem) 17-7 in 14 b. 7. Van der Linden V. (B.C. Puurs) - Van Dessel R. (B.C. Puurs) 19-9 in 30 b. 8. Daems L. (B.C. Kalfort) - Houthooft (B.C. Klein Brabant) 3-13 in 20 b. 9. Van Dam X. (B.C. Kalfort) - Kennis A (Kot Wintam) 15-9 in 29 b. 10. Phariseau E. (B.C. Windsor) - De Troetsel D. (B.C. Green Star) 12-11 in 40 b. 11. Schollaert J. (B.C. Concordia) - D'Hauwe L. (B.C. Green Star) 9-8 in 40 b. 12. D'Haese Fr. (B.C. Concordia) - Pissens L. (B.C. Scotch Inn) 13-3 in 22 b. 13. De Clopper P. (B.C. 't Peirt) - Stilten J. (B.C. Museum) 13-3 in 31 b. 14. Van der Linden D. (B.C. Klein Brabant) - Heuvinck J. (B.C. 't Peirt) 11-3 in 18 b. 15. Meeus W. (B.C. Klein Brabant) - Straetman F. (B.C. Museum) 12-11 in 40 b. 16. Van Huffel A (Wik Bomem) - Verhofstadt E. (Wik Bomem) 13-8 in 28 b. Uitslagen 1/4 finales 1. Batselier L. (Scotch Inn) - Van Dam X. (B.C. Kalfort) 10-9 in 40 b. 2. D'Haese F. (B.C. Concordia) - Hemelaer J. (B.C. Museum) 13-11 in 32 b. 3. Daelemans (Wik Bomem) - Van der Linden V. (B.C. Puurs) 13-9 in 29 b. 4. De Clopper R. (B.C. 't Peirt) - Schollaert J. (B.C. Concordia) 15-5 in 26 b. 5. Van Huffel A (Wik Bornem) - Verhulst K. (B.C. Scotch Inn) 13-12 in 26 b. 6. Phariseau E (B.C. Windsor) - De Clopper P. (B.C. 't Peirt) 13-11 in 40 b. 7. Meeus W. (B.C. Klein Brabant) - Van der Linden D. (B.C. Klein Brabant) nog te spelen 8. Spiessens M. (Kot Wintam) - Houthooft (B.C. Klein Brabant) nog te spelen De 1 e en de 4e van het toumooi Batselier L. (B.C. Scotch Inn) en De Clopper R. (B.C. 't Peirt) komen tegen elkaar uit in 1/2 finale. Het is dus zeker dat één van de finalisten van vorig tomooi terug in de finale uitkomt. Als grote kanshebber mogen zeker Houthooft (B.C. Klein Brabant) en Alex Van Huffel (Wik Bomem) vermeld worden. Vrijdag worden de 1/2 finales gespeeld vanaf 19 uur. Zaterdag volgt dan de finale met 4 spelers die elk 3 wedstrijden moeten afhaspelen; 6 wedstrijden dus en het aanvangsuur is 18 uur. Voor de prijsuitreiking hebben de mensen van B.C. 't Peirt een en ander in elkaar gebokst. Dit gebeurt op zondaga vond vanaf 20 uur. In aanwezigheid van Jan Lenssens (minister Vlaamse Deelregering), Albert Cool (burgemeester van de stad), Frans Verberckmoes (volksvertegenwoordiger) en Mauri ce Dierickx (schepen van de stad) komen Ludo Dielis op dit ogenblik 3-voudig wereldkampioen (drieband, over- band en kader 47/1) en de Japanner Yashi Kai (tweevou dig juniores-kampioen van Japan in het driebandspel) hun kunsten tentoonspreiden op het groene laken. Robert Van de Walle (wereldkampioen en Olympisch kampioen judo) en Ingrid Berckmans (wereldkampioene judo) komen de prijsuitreiking verrichten als speciale attraktie. Reden genoeg dus om zich zaterdagavond en zeker zondagavond naar café 't Peird te begeven, ledereen is welkom en de ingang is natuurlijk kosteloos. 't Peirt, waar elk jaar een uitzonderlijk driebandentomooi wordt georganizeerd. (v)

De Voorpost | 1982 | | pagina 37