TELETRIX TREKT EEN NIEUW KLEEDJE AAN Nieuwe karnavalgroep «Den troep» zamelde papier in Kluizenkermis... met hindernissen Steekkaart Teletrix Arbeidsinfobeurs te Aalst Om U nog beter te dienen... 6 - 23.4.1982 - De Voorpost Vorige zaterdag en zondag dagen plaats tergelegen- ren Etienne De Geest en hadden in de Overmeerse heid van de vernieuwing Francis Tombeux die aan Kruisstraat 2, waar Teletrix van de zaak. De vele hon- de stroom bezoekers meer nu een uitgebreide toon- derden bezoekers werden dan de handen vol hadden, zaal heeft, de open-deur- er verwelkomd door de he- Soms leek het wel op een Etienne De Geest en Francis Tombeux Kruisstraat 2 OVERMERE - Tel. 67.52.06 Openingsuren: dinsdag tot vrijdag van 17 u tot 19.30 u. Zaterdag van 9 tot 19u30 en zondag van 9 u tot 12 u. Vorige zaterdag werd over heel de gemeente van Dender belle een papierslag gehouden door de karnavalgroep «den Troep». Ook al was het voor vele BeUenaren een eerste kennismaking met deze groep, toch werd hun aktie een waar sukses. Wij gingen even praten met de groep om hen aan de Denderbellenaren voor te stellen. Ontstaan Ongeveer 6 jaar geleden begon Albien De Rauw met enkele vrienden een karnavalgroep. Drie jaar geleden nam zijn jongere broer Marc met enkele van zijn vrienden de aktivitei- ten van zijn broer over. Sedert enkele tijd verga dert de groep maandelijks. Naar de carnaval toe wordt dat wekelijks. Aktiviteiten Reeds ongeveer drie jaar trachten ze dus mee te wer ken aan drie karnavals nl. Wieze, St.-Gillis en Den- dermonde. Het eerste jaar was het alleen Wieze en St.-Gillis, vorig jaar Wieze en Dendermonde. Wieze is er elk jaar bij, want dat is zowat de pilootgemeente voor de groep. In de karna val daar staan ze bekend als de 'confettiemannen' om dat ze 'n confettieblazer hebben, die open ramen, deuren en poorten af schuimt. Dit jaar zetten ze de tribune te Wieze in een confettimist. De meesten zochten vlug een schuil plaats, tot grote vreugde van de hele 'troep'. Naam Waarom 'den Troep'? Wel, ieder jaar was er een van de leden, die in het leger was. Op een bepaald moment waren het er zelfs meerde ren. De naam lag dus voor de hand. Zijn lid van de groep: Roger Roggeman, Ivan Philips, Dirk Colman, Peter Van den Abeele, Jan Triest, Rudy De Nil, Marc De Rauw, Wim Caudron, Hofman Danny, De Nil Ronny, Bea De Rauw, Marleen Van Cauter, Chris De Rauw. Nieuwe leden zijn welkom. Wél moeten ze zich onderwerpen aan het reglement. De groep, heeft zoals elke carnaval trouwens, een paar zaken waaraan ze zich houden bv. geen dronkenschap, regel matig bijwonen van de maandelijkse vergadering. Die gingen vroeger door in 't Kroontje, nu is 'De Ster' hun stamcafé. Vermeldingen Dit jaar kregen ze te Wieze de Frans Merckxprijs voor het beste thema. De zesde plaats hadden ze in de alge mene rangschikking. Op het verkleed bal sleepten ze een tweede prijs in de wacht. De groep zelf is heel gelukkig met haar werking. Wel vinden ze het spijtig dat er een vorm van oneer lijke konkurrentie is. Som mige groepen huren name lijk bv. een wagen of van een andere carnavalgroep, bij voorkeur een eerste- prijswagen. Het spreekt vanzelf dat ze dan zonder slag of stoot eerste plaatsen behalen in andere carna vals. Maar dat laat de groep zich toch niet aan het hart komen. Ze vergaderen het heel jaar door, werken naar carnaval toe hard aan de wagen, beleven samen onzeggelijk veel plezier voor, tijdens en na karna val en dat alleen reeds is voor hen de moeite waard. Financiën De groep wordt zeer sterk gesteund door Kamiel De Rauw, die om klaar te zijn met de confettiblazer een stuk in de nacht en zelfs 's voormiddags, voor de stoet, aan de motor werkte. Op Kamiel kunnen ze reke nen, met raad en daad. Maar toch komt er finan cieel heel wat bij kijken. Daarom besliste deze groep een papierslag te houden en dit nu driemaan delijks te herhalen. Alle beetjes helpen. De groep zelf heeft een zeer gezonde opvatting hierover. «Wij worden niet door de ge meente gesubsidieerd en wij vinden dat ook niet no dig. Wij vinden dat ge zelf iets moet kunnen doen en het samen doen. En als ge iets wilt bereiken moet ge zelf ook bereid zijn er of fers voor te brengen. Bo vendien is de groep ook hechter met mekaar ver bonden. Wij zijn een echte vriendenkring geworden.» Wel zullen we in de toe komst misschien toch nog andere activiteiten op ge touw zetten om financieel toch wat meer armslag te hebben. Op 6 juni, Rita- kermis te Wieze, zijn ze ook van de partij voor de volksspelen, die te dier ge legenheid georganiseerd worden. We zullen vast en zeker nog van hen horen. Alvast veel sukses! Albien De Rauw, stichter van karnavalgroep Den Troep» met de hele ploeg tergelegenheid van Wieze-karnaval. Het onderwerp was de glascontainer en op de foto zien we de wegwerpflessen. Goed genoeg voor een eervolle vermelding. Met het doel de aloude Kluizenkapel, op de grensscheiding van Hekelgem en Aalst, in het kader van de aktie «Red de Kluis uit het gruis» te restaureren werd enkele jaren terug de oude Kluizenkermis, de «fluitjeskermis», nieuw leven ingeblazen door Aflligemse en Erembodegemse enthou siastelingen. Reeds heel wat werd er op zijn weide op te trekken verwezenlijkt doch ui ter- kon de zaak alhoewel ver aard rest er nog veel te minkt en noodgedwongen doen. O.a. was er nog een in laatste instantie groten schuld van enkele duizen- deels geïmproviseerd, toch den te betalen aan een aan- doorgaan. Echter op enke nemer in verband met het le honder honderden me- verleden jaar op de kapel ters van de Kluiskapel zelf. geplaatste kruis. Waren de Gewoon langs de laatste edities reeds tradi- hoofdweg, tioneel voltreffers gewor- Toch gingen een aantal ak- den waarvoor zowel Hekel- tiviteiten in en rond de ka- gem als Erembodegem en pel door. zelfs heel wat Aalstenaars Zo trok VTB-VAB-ver- graag een ommetje maak- tegenwoordiger Laurens ten op een zomerse dag, dit van der Schueren met een keer kwam er een kink in 45-tal wandelaars van aan de kabel. Groot was inder- de Abdij Affligem verleden daad onze verwondering zaterdag op naar de kapel toen we na een wandeling met de meiboom die er door de toegangsdreef op werd geplant waarna de zondag in de vooravond avondmis opgeluisterd aan de kapel zelf niet de werd door het Erembode- minste aktiviteit zagen, gems St.-Amanduskoor. Moeilijkheden waren gere- De fanfare «De Katholieke zen en de feesttent kon niet Gilde» uit Hekelgem worden geplaatst op de bracht er een serenade en voorziene plaats zodat de daarna, in de feesttent dan, hele festiviteit in het hon- een avondkoncert. Dit derd dreige te lopen. Door voor een massale opkomst, toedoen van Louis Van de Waarna akkordeonist Velde die aanbood de tent Louis Fardeau zorgde voor een vrolijke volkszang avond. Was er eerst bijna géén tent, uiteindelijk waren er zelfs twee wegens redenen alleen door ingewijden te begrijpen. De tweede stond dan in de Hekelgem- se Langestraat waar ook tal van kermisattrakties plaats vonden. Op zondag gaven een aantal uitgeweken Kluisburen elkaar rendez vous na de hoogmis en 's namiddags zorgden Leo De Rijck en Karei Boriau voor volksspelen als eggeschie- ten, hoefijzerwerpen en frisbee. Was er op zaterdag nog een tweede wandeltocht ge weest van een 25-tal Aal stenaars, op zondag startte VTB-Erembodegem met liefst 75 stappers langsheen de Dender naar Ressebeke en Ten Bos en kwamen, na kruisen van de hoofdweg, langs de pittoreske Steen- poelweg en de Langestraat aan de Kluis. Hun tocht liep langs drie natuurgebie den met vooral populieren en kreupelhout. E.H. Tem merman verstrekte uitleg bij de kapel, o.m. over de historiek en over de ge plaatste ramen waarin heel wat simboliek zit ver weven. De avondmis werd deze keer opgeluisterd door het Hekelgems St.-Michiels- koor doch de «Selderklub» die zou zorgen voor anima tie in de tent stuurde haar kat. Veel sukses had echter Ka- rel Witte met de projektie van zijn films over «De tijd van toen te Erembodegem en Hekelgem, 40 jaar te rug» met o.m. de viering van de eeuwelinge Maria Piron. Met de noodgedwongen verplaatsing van de tent op een zo grote afstand van de kapel ontstonden vanzelf sprekend niet alleen een aantal organisatorische moeilijkheden doch ver dween ook heel wat van de romantische landelijke sfeer waarin het gebeuren zich de laatste jaren af speelde. Hopelijk komt dan volgend jaar weer in orde. Aan de kapel is in derdaad nog veel te doen, in de eerste plaats restaura tie van het altaar. LH Op vrijdag 14, zaterdag 15 en maandag 17 mei heeft er een arbeidsinfobeurs plaats in de Keizershallen, Keizerlijk Plein 21-23 te Aalst. Deze infobeurs wordt georganizeerd door de Jonge Kamer Aalst in samenwerking met het stadsbestuur en de Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening. Bedrijven die betrekkingen hebben aan te bieden, kunnen aan deze beurs deelnemen. Dan moeten zij zich echter wel melden voor 30 april op het adres: Jonge Kamer Aalst, Arbeidsinfobeurs, Grote Markt 3 te 9300 Aalst. De openingsuren van de Arbeidsinfobeurs zijn vrijdag van 12 u. tot 18 u. en maandag van 10 u. tot 18 uur. verkeersknoop, maar de bezoekers hadden zeker geen ongelijk. De in de streek bekende Teletrix elektrozaak is im mers grondig veranderd. Waar er vroeger gewerkt werd in een gesloten huis, beschikt men nu over een winkel met toonzaal, waar van de totale oppervlakte honderd vierkante meter bedraagt. Men kan er vrij rondwandelen tussen een zeer uitgebreid gamma tv's, video's, stereo-HiFi's en al lerlei kleine en grotere huishoudapparaten, van een haardroger tot een ul tramoderne diepvriezer. Interessant is wel dat alle apparaten er kant en klaar staan voor een omstandige demonstratie zodat de klant onmiddellijk de voor delen van elk toestel kan afwegen. De heren De Geest en Tombeux zijn specialisten die al jaren in het vak zitten en dus een perfekte dienst-na-verkoop kunnen waarborgen. Zij helpen trouwens graag bij de aankoop van een toestel of geven belangloos advies. Zij zijn volledig op de hoogte van de mogelijkhe den en de techniek van alle apparatuur. Deze twee ge diplomeerde techniekers staan elk in voor een afzon derlijke branche. Zo ver zorgt de h. De Geest alles wat bijvoorbeeld met het plaatsen van een antenne te maken heeft en neemt hij bovendien de huishoudap paraten voor zijn rekening. Wie problemen heeft in verband met een wasma chine, een koelkast, een vaatwasmachine of een diepvriezer, vraagt dus best naar hem. De heer Tom beux anderzijds heeft alles wat ook maar iets met ra dio en tv te maken heeft onder zijn hoede. Deze twee dynamische mensen staan erop dat zij uitsluitend grote merken verdelen zoals Philips, SBR, Marantz, Constructa, Frigidaire, ITT, enz. Deze wereldmerken zijn natuur lijk een waarborg temeer voor de kwaliteit van de produkten die ze aan bieden. Naast aantrekkelijke en ge makkelijke kredietmoge lijkheden mag men er reke nen op een ervaring sedert 22 jaar, daardoor werd ook het vertrouwen van vele klanten gewonnen.

De Voorpost | 1982 | | pagina 6