Koepelleden keuren Sint-Niklase SP-lijst goed Verenigingen en KMO's schouder aan schouder Filatelistische St.-Lutgardis-afstempeling te Affligem Vierde Setmarfeesten in de sporthal te Buggenhout Sjoelbakken voor federale titel VVB Kongresseert in Sint-Niklaas Wijkkomitee Gaverland koos nieuw bestuur Rik Mertens geen kandidaat meer Qg wdSCllBid OVBf Ü8 Lebbeekse examens De Voorpost - 23.4.1982 - 7 Het is een uniek feit dat een snel groeiende KMO de verenigingen de kans geeft zichzelf te verrijken of voor waarde dat die verenigingen bereid zyn enkele dagen in het jaar de handen uit de mouwen te steken. Dit unicum herhaalt zich voor de derde keer te Buggenhout, waar de doe-het-zelfzaak Setmar vier jaar geleden het initiatief nam een aantal verenigingen uit te nodigen om samen voor een denderend en meerdere dagen durend spektakel te zorgen dat tot ver buiten de beperkte gemeentegrenzen weerklank vond. Aan de basis van deze idee teren. Vermelden we graag liggen Marcel De Vos, en dat er tijdens deze mode- Etienne Saerens, beiden show nog voor een extra nauw betrokken bij het attraktie is gezorgd. «Dan- verenigingsleven en dus op de Reaction» is van de par- de hoogte van de vele in- tij en zal dit keer met of spanningen die de meeste zonder televisie zeker en organizaties zich moeten vast optreden. Hun overbe- getroosten om de eindjes kend suksesnummer «Dis- tan elkaar te knopen. co train» moet vele jeugdi ge feestelijkheden hebben ge harten sneller doen lit jaar plaats in de prachti- slaan. Radio Joy zal deze ie sporthal van Buggen- groep tijdens haar optre- lout en starten op vrijdag den begeleiden. Dezelfde april met een super zo- radio staat ook borg voor nermodeshow die vooral de publiciteitswagen die tal gericht zijn op de stand- drie dagen lang in de streek sport- en jeanskledij. Op rond Buggenhout zal rond- ieen prachtig podium van toeren (vanaf woensdag 28 iefct 40 meter zullen vier april) Op zondag 1 mei in Kralende mannequins de de namiddag is Radio Den- alrijke toeschouwers de der ter plekke om de judo aatste snufjes ter zake to- demonstratie van de ploe- ien. Linda, blond en pittig, gen Kumikata uit Melde- Irigitte, tweede eredame ren, Kodokan uit Lebbeke tin de Miss International en Sumo Kwai uit Sint-Gil- leauty Pageant te Tokio lis Dendermonde, te ver in brunette, Anicka moe- slaan. Deze wedstrijden Ier van elf kinderen en vangen aan om 13.30 uur. alender dan ooit en Er- De inzet is een prachtige n, de adonis voor vrou- door de inrichters geschon- 'en van alle leeftijden, zul- ken beker. Bovendien zijn in deze modeshow presen- er een aantal speciale zen voorzien; de svmDa- tiekste deelnemer, de be reidwilligste deelnemer, de jongste deelnemer en de verdienstelijkste deelne mer en dat in elke ploeg. Later op de dag is Paul Roelandt te gast met zijn orkest de Hitmasters. Paul Roelandt is trouwens een graag geziene gast op de feesten. Dit jaar viert hij bovendien het feit dat hij tien jaar op de planken staat en met het val van 1 mei wordt er natuurlijk iets extra's verwacht. Wie die dag in de sporthal aanwezig is, kan zichzelf overtuigen van deze speciale dag. Ook Mieke zal er dan aanwezig zijn als gastvedette. Haar voorstellen is gewoon over bodig geworden. Kortom, 1 mei wordt een dag om nooit meer te vergeten. Verenigingen doen mee Zoals gezegd doen aan de ze vierde feesten een flink aantal verenigingen mee die zich op een of ander vlak verdienstelijk willen maken. Zij kunnen door die deelname hun clubkas wat aanspekken. Een wel gekomen initiatief dus. Zo kan men rekenen op de inzet van de zaalvoet balclub ZVC Setmar die tijdens de modeshow koffie en gebak presenteert aan schappelijke prijzen. De- zelfde club nodigt ook uit tot een eetmaal op zaterdag 1 mei vanaf 17.30 uur en zondag 2 mei van 11.30 uur af. Er zijn twee schotels en ook nu werden de prijzen extra laag gehouden, zodat men er ook met het hele gezin terecht kan. De handbalclub van Buggen hout doet voor de eerste maal mee. Zij mikt met een ballonwedstrijd zeer hoog maar heeft daarnaast nog een stand met veel leuke attrakties aangekondigd. Zij zijn verantwoordelijk voor de rondritten met de huifkar. Een belevenis om nog lang van na te genie ten. Ritten zijn te maken op zaterdag 1 mei tussen 13.30 uur en 19 uur en zondag 2 mei op dezelfde tijdstippen. De kracht balclub van den Opstal is er al van bij de aanvang bij. Dat wil zeggen voor de vierde maal. Zij staan nu in voor de drank tijdens het bal van 1 mei. En dan is er de Buso school van Bug genhout. Buso staat voor Gemeentelijke School voor Buitengewoon Secundair Onderwijs. Zij mikt op een kindernamiddag op zondag 2 mei met allerlei attrak ties. Paul Roelandt zal deze namiddag presenteren. Op deze kindernamiddag wordt het optreden van Carlos Buyle en zijn zoon een van de hoogtepunten. Met goocheltrukjes en een sprekende pop en natuur lijk dolkomische grappen en grollen zorgen zij voor de plezierige noot in het geheel. Zij treden op voor «Kinderen van Ons», een vereniging voor verlaten kinderen. Op zondagnamiddag 2 mei is ook de volkskunstgroep «De Speleman» uit Op- puurs te gast. Zij brengen niet alleen volksdansen, maar tonen ook hoe oude instrumenten als vlieren, breugeliaanse doedelzak ken dwarsfluiten, hobo's, allerlei slagwerk en blaas bassen er uit zagen en die nen bespeeld te worden. Vermelden we ook dat de feesten de hele tijd door aan elkaar worden gepraat door Marcel Verbeeck, be kend van radio en televisie en we moeten eraan toe voegen dat die man niet op zijn tong is gevallen. In tegendeel! ar cel Verbeeck tijdens de voorstelling van de Setmarfeesten (c) In de zaal van de Bond Moyson te Dendermonde werd het derde federaal sjoelbaktornooi gespeeld. We zien hier de ploeg van de Baasroodse afdeling aan het werk. (c) Twaalf ploegen uit het ar rondissement Dendermon de waren, zaterdagnamid dag te gast in de zaal Moy son waar ze onder elkaar de titel van federaal kam pioen sjoelbakken betwist ten. Een aangename bezig heid zo te zien, al was de spanning op bepaalde mo menten meer dan te snij den. Twaalf ploegen en ie dere ploeg bestaande uit vijf, betekent toch 60 deel nemers. Reken daarbij nog de supporters en men kan zich best voorstellen dat de zaal afgeladen vol zat om 14.00 uur, het moment dat het grote gebeuren van start zou gaan. Aan de inschrijvingstafel kwamen zich de ploegen uit Denderbelle, Waasmuns ter, Sint-Gillis, Baasrode, Oudegem, Zele, Hamme, Appels, Berlare, ACOD Sint-Gillis, Dendermonde en Wetteren melden. Zij zouden onder elkaar in ver schillende wedstrijden kampen om de titel. Het federaal sjoelbaktor nooi van de Socialistische Gepensioneerden is een aktiviteit die om de twee jaar op het programma staat. Kende zij bij een eer ste editie 8 ploegen aan de start, dan was dat aantal nu flink opgelopen. Van de 20 afdelingen die de federatie Dendermonde kent, waren er dus meer dan de helft aanwezig. Dat komt allicht omdat bijna in elke afde ling een sjoelbak aanwezig is en er in het vooruitzicht van het kampioenschap druk kon worden geoe fend. In feite was het alleen maar de bedoeling de gepensio neerden van de socialisti sche federatie een gezellige en vooral ontspannende namiddag te bezorgen. Al moet gezegd dat het de 60 plussers zelf waren die niet alleen de leiding van de namiddag op op zich had den genomen, maar ook verantwoordelijk tekenden voor het initiatief. Aktiviteiten bij de vleet Uit het jaarverslag van de Vlaamse Federatie van So cialistische Gepensioneer den arrondissement Den dermonde leren wc dat er ook voor 1982 heel wat ak tiviteiten op het program»- ma staan. Er zijn niet al leen de federale be stuursvergaderingen, de kontaktdagen en de bege leiding van de afdelingen, er zijn ook de vele sportie ve mogelijkheden, kreativi- teitsaktiviteiten en natuur lijk tema-aktiviteiten. Daarnaast zijn er nog de federale vakanties die zo wel reizen in het binnen- als in het buitenland voor zien. Vermelden we ook de opleidingskursus voor mo nitor-animator die druk wordt gevolgd en tenslotte de federale koncentratie op 19 mei te Antwerpen. Op 2 mei De Vlaamse Volksbeweging is van oordeel dat het proces van federalizering en regionalizering aller minst beëindigd is en wil een algemeen gesprek op gang brengen over de sociaalekonomische struktuur van een meer autonoom Vlaanderen. Op 2 mei houdt men een «vervolgkongres» in de Sint-Niklase stadsschouwburg, Kollegestraat (vlakbij de Grote Markt). Deze VVB-bijeenkomst sluit aan op een kongres dat in november 1980 in Mechelen plaats vond en tot doel had, een beeld te vormen van de stand van welvaart en welzijn, de politieke struktu- ren en de verdraagzaamheid in Vlaanderen. Men wil straks in Sint-Niklaas standpunten en opties vastleggen. Zondag 2 mei om 9.30 uur start het kongres, voorzitter Paul Lerno opent om 9.45 uur. Van 10 tot 11.30 uur wordt verslag uitgebracht vanuit de voor bereidende werkgroepen en de resoluties worden besproken. «Industrie- en energiebeleid» met Gus- taaf Spaepen als voorzitter en Jan Lamers als referent, «ruimtelijke ordening» met voorzitter Wil- fried Wouters en Guy Danckaert als referent. Het Sint-Niklase stadsbestuur biedt om 12 u aan alle deelnemers een receptie aan en om 13 u gaat men middagmalen. Vanaf 14.30 uur komen de werkgroepen «havenbe- leid» (voorzitter en referent is Leo Storm) en «fiskale en financiële autonomie» (voorzitter Paul Daels, referenten Kris Barrezeele, Godfried Van de Perre en Edgard Van de Velde) aan bod. Om 16.30 uur verzorgt algemeen WB-voorzitter Jaak Van Waeg de slottoespraak. (wv) Beveren Sinds eind vorige maand heeft het wijkkomitee Gaverland te Beveren een vernieuwd be stuur. Jan Weyers, jarenlang verdienstelijk voorzitter, voel de het ogenblik gekomen om ontslag te nemen. In een alge mene vergadering werd Ro land Van Stappen aangesteld als de nieuwe voorzitter. Hij zal in zijn taak bijgestaan wor den door sekretaris Rudy Van Vossel, ondervoorzitter Jan Weyers en Omer Praet, schat bewaarder. Daarnaast zijn er nog een achttal vaste mede werkers. Uittredend voorzitter Jan Weyers, ook bekend als win naar van diverse t.v.-kwissen, ontving van het wijkkomitee een tinnen herdenkingsscho tel. Zijn echtgenote werd met een bloemstuk bedacht. Dit gold als uiting van dank na tien jaar inzet voor de wijk, maar tevens als uitdrukking van de hoop om verder op het dyna mische echtpaar te kunnen blijven rekenen in de wijkwer- king. T oekomst plannen Er dient een blijvende dialoog tot stand gebracht te worden met de Maatschappij voor Huisvesting, zodat sommige zaken in definitieve verwezen lijkingen kunnen omgezet wor den. Hier is men beslist op goede weg. Verder staat men voor de voorbereiding van de wijkspe- len die dit jaar in het begin van de maand september zullen doorgaan. Later op het jaar volgt het Sinterklaasfeest. Al vast een hele hoop werk voor het nieuw bestuur. Mensen die willen meewerken aan één en ander, of die inlich tingen wensen over diverse problemen, kunnen zich wen den tot voorzitter Roland Van Stappen, Anjelierenstraat 30 in Beveren. (w.v.d.v.) 1-4/ de deelnemers aan de Setmarfeesten te Buggenhout (c) Te Affligem in het Kultu- reel Centrum heeft, ter ge legenheid van de St.-Lut- gardistentoonstelling op 24 en 25 april en op 1, 2, 8 en 9 mei ook een speciale postze geltentoonstelling door, georganiseerd door de dina- mische fiiateiistenklub «Ter Kluizen» uit Hekelgem. De over het hele land ge kende postzegelverzame laarster uit Geraardsber- gen, ook in het buitenland lang geen ongekende, de Priores van de Abdij Hun- negem zal ook vertegen woordigd zijn met enkele buitengewone reeksen uit het Vatikaan. Ter dezer gelegenheid wordt een afstempelingslo kaal ingericht waar een al leszins zeer uitzonderlijke afstempeling zal plaatsvin den, nl. met een stempel in het teken van St.-Lutgar- dis, ontworpen door de heemkundige uit Asse Eu- geen Van den Broeck. Bo vendien kunnen verzame laars hier de merkwaar dige, 15 jaar oude postze gel die nu een grote waarde vertegenwoordigt, een ze gel van de Abdij zelf. laten afstempelen. De afstempe ling gebeurt op kaarten met tekeningen van de Opwijk- se artiest Bert Van den Broeck enerzijds en prach tige kleurenprenten ander zijds. Terzelfdertijd kan U genie ten van de St.-Lutgardis- tentoonstelling in de belen dende zalen. Postzegelklub «Ter Klui zen» was ook verleden week-end aan een aktiviteit toe, nl. haar derde ruil beurs. De familie Arijs-De Smedt toonde er. in zegels uiteraard, de «geschiedenis van de abdijen en haar monniken», Mia Lemmens «bloemen», Frans Buggen hout «schilders en schilder ijen», Gaston De Ridder «sporttakken» en Eddy Huysmans «steden en ge meenten toeristisch be keken». Vervolg van blz. 1 donk bij Sint-Niklaas gean nexeerd werd en waarmee die van Ten Bosse zich nau- ijwelijks kunnen identifice- ren. Een beetje naweeën jvan de fusieoperatie, maar géén echt intern SP-kon- fliktje, dat beslist niet. Belselenaar Urbain Ver- cauteren informeerde naar het waarom van het niet op de üjst fungeren van Aga- lev-gezinden of KP-ers. Dat kon niet, luidde het, de meningen liepen te zeer uiteen, de voorwaarden waren onaanvaardbaar. En dan een rood-blauw inci dentje, want Guido Ver- buyst, zelf Doorbraaklid en ex-KP-er, bespeurde met de jonge advokate Christi ne Smet een veeleer rechts georiënteerde op de socia listische lijst, waar ben je dan met de Doorbraakge dachte? Freddy Willockx replikeerde dat de juriste een duidelijk socialistisch engagement aan de dag legt en dat de drempels naar de partij toe verlaagd zijn. Jongeren, vrouwen, middenstanders Rik Mertens het was al langer geweten is géén kandidaat meer. Hij is met z'n 67 jaar de statutaire leeftijdsgrens voorbijge- strevend, heeft zelf ook te kennen gegeven, plaats te willen maken voor ande ren. Over een paar maand zal de huidige schepën van openbare werken uitge breid gehuldigd worden door de Sint-Niklase SP. Pros Matthys illustreerde de kwaliteit van de «lijst der 39» door te wijzen op het percentage jongeren, vrouwen en middenstan ders. Allemaal marginalen voor de SP? Ten dele. Want Freddy Willockx, 34, voert de lijst aan en hoort nog net tot de jongeren. En Elly Schoonvliet, fraktielei- der in de raad overigens, staat vijfde. Het aandeel van de jongeren bedraagt 36 procent (al staan die veelal op onverkiesbare plaatsen tenzij ze zelf heel hoog skoren), dat van de vrouwen 23 procent, de zelfstandigen zijn met 13 procent vertegenwoordigd. En dan de nieuwkomers20 van de 39 liefst, of 51 pro cent. Nieuw, nu ja, als je iemand die BBTK-propa- gandist is of ondervoorzit ter van de SP-koepel als dusdanig kunt bestempeld, de meeste neofieten heb ben hun rode sporen al ver diend. Maar toch: ver- koopsdirekteur William Rooselaer en eerderge noemde Christine Smet zijn een beetje verrassin gen op deze lijst. «Jong en representatief», zo karakteriseert Freddy Wil lockx de SP-lijst van Sint- Niklaas. Geen poll Het Koepelbestuur had in februari bij de onderafde lingen geschikte kandidatu ren opgevraagd, met ran gorde en toelichting om trent aktiviteiten en in breng bij het verenigingsle ven. De kandidaturen wer den dan, in maart, gerang schikt en eventueel aange vuld tot een ontwerplijst. Die lijst moest toen terug naar de onderafdelingen, er volgde een bespreking en een amendering. Tot maandag jl. de Koepel al gemeen vergaderde en de lijst bevestigen of verwer pen kon. Deze werkwijze werd in februari door de SP-Koepel goedgekeurd. Van het pollen is men afge stapt, vooral omdat de cen trumstad dan alles naar zich zou kunnen toezuigen en de deelgemeenten veelal in de kou blijven staan. De Sint-Niklase socialisten zijn dus, erg vroeg toch, gereed met hun lijst. Vóór de vakantie nog, in juni wellicht, wil met het pro gramma via de pers ken baar maken. Vroeg zijn is handig als je een gedegen propagandapakket wil op bouwen. Maandagavond kon je in de Commerce al een vleug opvangen van waar o.m. het aksent zal liggen: de CVP heeft het duidelijk verkorven in de ogen van de SP. En of Freddy Willockx kandi daat-burgemeester is? Het zal van de verkiezingsuit slag afhangen. De volgorde waarbij men in aanmerking komt om schepen te wor den ligt ook nog niet vast, daarover wordt ook na ok tober gediskussieerd in de Koepel. Maar de Sint-Ni klase SP dient zich beslist aan als beleidspartij. Wouter VLOEBERGH De Sint-Niklase SP-lyst: 1 Freddy Willockx 2. Pros Mat thys 3. René De Winne 4. René De Colvenaer (Belsele) 5. Elly Schoonvliet 6. Hunfred Schoeters 7. Camiel Pieters (Nieuwkerken 8. Marcel Van Gysel 9. Diane Van der Poten 10. René De Clercq (Sinaai) 11. Robert De Greyt 12. Ur bain Vercauteren (Belsele) 13. Mariette Van Bosch (Sinaai) 14. Herman Dobbelaere 15. Etienne Sterck 16. Erna Ca- thoor (Haasdonk-Nieuwker- ken) 17. Lucien Bats 18. Gui do Verbuyst 19. Christine Smet 20. Jean-Pierre Daman 21Hugo Thierens (Nieuwker ken) 22. Marcel Van Kerck- hove (Sinaai) 23. Yvette Ver buyst 24. Luc Maes 25. Berta Van Havermaet (Belsele) 26. Alfons Dresselaers 27. Lean- der Van Gavere 28. Roger Buyl 29. Leander Syvertsen 30. William Rooselaer 31. Ca- simir Sanchez 32. Bert Duel- laert 33. Frieda Groffy 34. Li- ly-Anne Christiaens 35. Julien Ivens 36. Edi Van Puyvelde 37. Laurent Bursens 38. Lu cien Janssens 39. René Heyninck Vervolg van blz. 1 het examen, de diktees gaan halen onder gesloten omslag, voor 's ande rendaags. Ik ben dan ex pres vertrokken om 8.30 en om 10.15 was ik terug. Een van de juryleden, die in Bonheiden boven Meche len woont, was namelijk ziek. We hebben angstval lig erop gewaakt eerlijk te zijn. U kunt zien: alle examenvragen waren on der gesloten omslag en de ze waren geparafeerd door alle juryleden. Na de examens heb ik de kopijen drie kwartuur later in Bon heiden afgeleverd» aldus de hr. Hiel. De voorberei dingen, die gebeurd zijn, waren met leerkrachten. die niet in de jury zaten. Bovendien is een voorbe reiding géén voorexamen. In de beraadslaging door de jury, komt de voorzitter van de examenkommissie ook niet tussen. Dat som migen goede resultaten ha len is niet te verwonderen: ze namen een hele week studievrijaf! Van de ge meentewerkers, die zelf een voorbereiding georga niseerd hadden, zijn er nog 4 gebuisd. Niet alleen voor die mensen zelf, maar ook voor ons komt dat hard aan. We vinden wat in 't Wielebelleke verscheen dus pure laster en zijn niet van plan er nog aandacht aan te besteden. LVG

De Voorpost | 1982 | | pagina 7