STADSBERICHTEN 15 mei: «Topdag» Topper? Medische zondag en feestdagdienst Opheffing sluitingsuur avondmarkt op 30 april a.s. te Baasrode Kermisprogramma «Halt» kermis 1, 2 en 3 mei MODEL GEVRAAGD DENDERMONDE SOCIO-CULTURELEINFO-KALENDER EVENEMENTENKALENDER «Gezond en fit» nieuwe wandelklub te Dendermonde Nieuwerkerkse Liniaaltjes» De Voorpost - 30.4.1982 - 19 dender^0' 1* jaargang - nr. 17 Dienst Secretariaat - A. De Decker Als de w eermaker van de party is, wordt de A als terse TOPDAG andermaal een voltreffer. ZATERDAG 1 MEI 9.30u.: Opluisteren van PI. Eucharistieviering t.g.v. Eerste Communie door het St.-Lutgartkoor in de St.-Lutgartkerk. 9.30 u.: Opluisteren van PI. Eucharistieviering t.g.v. Eerste Communie door het St.-Margaretakoor en het koperensemble Religioso in de St.-Margare- takerk te Grembergen. 9.30 u.: Uitstap op de wijk Keur door de K.H. St.- re Cecilia t.g.v. Feest van de Arbeid. s510.00 u.: Fototentoonstelling over Schoonaarde, ?jj ingericht door het Davidsfonds Schoonaarde in de Parochiale Zaal. Open: op zaterdag 1 en zondag 2 mei van 10.00 u tot 12.00 u en van 16.00 tot 22.00 oei 14.00 u.: Fietstocht naar Buggenhout Bos en daarna boswandeling, ingericht door K.W.B.-Den- dermonde-centrum. Vertrek aan de Mariakring te 14.00 u. 14.30 u.: Opluisteren van H. Mis t.g.v. de 9* Parochiale Zieken- en Ontmoetingsdag, door het Zwijvekekoor in de Kerk 0.-L.-V. van Zwijveke. 15.30 u.: Parochiale ontmoetingsdag voor zie ken, minder-validen en ouden van dagen met ontspanning door de groep Maria Teil, ingericht door K.A.V.-K.W.B.-Boonwijk in het Parochiaal Centrum «Boonwijt». 15.30 u.: Wandelconcert te Appels door muziek vereniging Ons Plicht t.g.v. 1 Mei-viering. 16.30 u.: Moederfeest met eetmaal en voor dracht «Gezond koken», ingericht door S.V.V. Dendermonde in zaal Volkshuis, Brusselse straat 35 te Dendermonde. 18.00 u.: Opluisteren van PI. H. Mis in de St.- Januariskerk te Sprockhövel (Duitsland) door de St.-Gregoriusgilde en het Resurrexikoor. Vertrek: Grote Markt te Dendermonde om 7.45 u. 19.00 u.: Kleinkunstprogramma rond oorlog, ver drukking enz., in het teken van 1 mei, ingericht door de L.S.V. -Dendermonde in zaal 't Potterken te St.- Gillis. Ook op mei-avond om 20 uur in zaal Bond Moyson, Dendermond. 20.00 u.: Concert van meerstemmige liederen en Vlaamse Volksliederen, in Pfarrheim St.-Januaris te Sprockhövel (Duitsland), door de St.-Gregorius gilde. 20.00 u.: Concert van meerstemmige liederen en Vlaamse Volksliederen, in Pfarrheim St.-Januaris te Sprockhövel (Duitsland), door de St.-Gregorius gilde. ZONDAG 2 MEI 8.00 u.: Scheldemars - Wisselbekertocht V.W.L.: vrije start van 8.00 u tot 15.00 u. in de Gemeentelij ke Scholen, Molenberg 1 te Baasrode, ingericht door W.S.V.-Baasrode. Afstanden: 42-20 - 12-7 km. 8.30 u.: Wekelijkse uitstap per fiets over een afstand van 40 km door W.T.C. Kuipersclub. Vertrek: café De Kuiper, Heirbaan te St.-Gillis. 9.00 u.: Wekelijkse uitstap per fiets over een afstand van 55 km door W.T.K. Blijf Jong Oudegem. Vertrek: café Prado, Oudegemsebaan 137 te Oudegem. 10.00 u.: Opluisteren van PI. Hoogmis in de St.- Maria Empfangnis-Kirche te Hattingen-Breden- scheid (Duitsland) door de St.-Gregoriusgilde en het Resurrexikoor. 10.00 u.: L.T.B. Interclub Afd. Oost-Vlaanderen: Eke - Dendertennis Terrein: Eke. 10.00 u.: Volleybalwedstrijd: Schellebbele - Boonwijk B. Terrein: Schellebelle. 10.00 u.: Volleybalwedstrijd: Boonwijk A - St.- Gillis. Terrein: Boonwijkschool, Rob. Ramlotstraat te St.-Gillis. 11.45 u.: Ontvangst door de burgemeester van Sprockhövel met concert van Vlaamse Volksliede ren in de Glückaufhalle te Sprockhövel, door de St.- Gregoriusgilde en het Resurrexikoor. 13.00 u.: Toeristische autorally voor gans het gezin, ingericht door B.G.J.G.-Oudegem-Mespela- re. Vertrek: cultureel centrum te Mespelare. DOKTERS Dendermonde, St.-GII- lls, Appels, Dender belle, Oudegem 1 - 2 mei Dr. L. Van Wezer, R. Ramlotstraat 64, Den dermonde (St.-Gillis), tel. 21.71.17 Dr. O. Mertens, Mevr. Courtmansstraat 56, Oudegem, tel. 21.92.83 Hamme - Grembergen - Moerzeke 1 mei: Dr. R. Verbraecken, Ka- pellestraat 63, Hamme, tel. 47.71.46 2 mei: Dr. K. Dupont, Au- broeckstraat 13, Moer zeke, tel. 47.16.62 Berlare - Schoonaarde 'Oudegem 1 - 2 mei: Dr O. Mertens, Mevr. Courtmansstraat 56, Oudegem, tel. 21.92.83 Buggenhout - Baasro de - Malderen 1 mei: Dr. Dobbeleir R., Kerk straat 155, Buggenhout, tel. 33.40.78 2 mei: Dr. Tierens, Vermae- senplein 9, Malderen, tel. 33.64.02 APOTHEKERS Dendermonde Centrum 30 april Ap. Dhaene, Fr. Cour- tenstraat 20, tel. 21.15.72 Dendermonde en om liggende 30 april (1 mei) Ap. Verhoeven, Oudegem. 14.00 u.: Deelname aan de Scheldemarsen door Willemsfonds Baasrode. Vertrek: Gemeenteschool Baasrode. 14.30 u.: Rondgang van het Ros Beiaard te St.- Gillis, begeleid door de K. Harmonie St.-Egidius. 15.00 u.: Voordracht en debat «Verbonden in en door het gezin», met daarna Alg. Vergadering en Moederfeest, ingericht door K.V.L.V.-Baasrode in zaal Scaldis «Huize Cardijn». MAANDAG 3 MEI 12.30 u.: Namiddaguitstap met gids: geleid be zoek aan de stad Herentals zijn stadhuis, museum, begijnhof en stadspoorten, door C.M.B.V. St.-Gillis. Vertrek: kerkplein te St.-Gillis. 13.00 u.: Bedevaart naar Oostakker, met daarna geleid bezoek aan een orchideeënkurkerij, door K.V.L.V.-Baasrode. Vertrek: Rosstraat. 13.00 u.: Bedevaart naar Oostakker door K.V.L.V.-Oudegem. Vertrek: kerk te Oudegem èé.00 u.: Bezinningsnamiddag te Oostakker, o.l.v. E.H Redaut, voor C.M.B.V.-Grembergen. 20.00 u.: Vergadering voor de ouders van de eerste communicanten, met als spreker E.H. R. Oste, ingericht door K.A.V.-Appels in zaal Gilden huis, Vrijstraat 1 te Appels. 20.00 u.: Voordracht en demonstratie «Eetbare planten, goed voor de gezondheid» door Dhr. F. De Block, ingericht door P.V.V. Vrouwenbond Dender monde in zaal Casino. DINSDAG 4 MEI 14.00 u.: Studiekring voor K.A.V.-Grembergen in het Parochiaal Centrum te Grembergen. 19.00 u.: Demonstratie met Belgische kaas: proe ven, nuttige informatie, recepten, ingericht door de Socio-Cult. Vereniging v. Vlaamse Liberale Vrou wen afd. St.-Gillis, in zaal Welkom te St.-Gillis. 20.00 u.: Maandelijkse vergadering: Voordracht «Gezin en beroepsleven» voor de Kon. St.-Ra- faëlsgilde in het Parochiehuis te St.-Gillis. 20.30 u.: Algemene ledenvergadering voor vzw Vrouwenhuis, in Vrouwenkaffee Den Heksenketel, St.-Jorisgilde 20 te Dendermonde. WOENSDAG 5 MEI 12.25u.: Halve dagreis naar Diest, met gids, voor C.M.B.V.-Oudegem. 20.30 u.. Fotomap: Schaal Ponsaerts - 22 proeven bespreken van de foto's door Dhr. K. Blindeman, voor de Fotografische Kring in de Nijverheidsschool te Dendermonde. DONDERDAG 6 MEI 20 uur: Concert - Het Groot Harmonieorkest der Gidsen - met dirigent Maj.-Kapelmeester Y. Ducè- ne, ten voordele van Unicef-Hongermaal, in de Sporthal te Appels. VRIJDAG 7 MEI Gezinsweekend in de Duinse Polders, vrijdag 7, zaterdag 8 en zondag 9 mei, ingericht door K.W.B.- Dendermonde-centrum. Vertrek: vrijdag 7 mei om 19 uur aan St.-Antonius, Zeelsebaan te Grember gen. 44 deelnemers. 19.00 u.: Gesonoriseerde diamontage over het jeugdbewegingsleven te Schoonaarde, met beel den over de jeugdkampen, de vroegere kajotters, Juventus, enz., ingericht door de Chirojeugd Schoonaarde in de Parochiale Zaal te Schoon aarde. 20.00 u.: Informatieavond rond jeugdwerkloos heid met als moderator Dhr. J. Roets, Nationaal Vujo-voorzitter, in vzw 't Vestje, Oude Vest 129 te Dendermonde. 20.00 u.: Aktle Rijbewijs: Hoe kan je met het systeem van vrije begeleiding de prijs van een rijbewijs gevoelig drukken - ingericht door K.W.B.- Grembergen in het Gildenhuis te Gremb. 20.00 u.: Gespreksavond «Praktische electriciteit» ingericht door K.W.B.-Boonwijk in het Parochiaal Centrum «Boonwijt». 20.30 u.: Maandelijkse werkvergadering voor Wielerclub Eendracht Oudegem aan de Oudegem sebaan 30 te Oudegem. V.V.V. Dienst voor Toerisme Stad Dendermonde Zaterdag 26 juni om 20 uur - Internationaal Taptoe Donderdag 26 augustus om 20 uur - Middeleeuwse Reuzenommegang Vrijdag 3 en zaterdag 4 september - 12* Internationaal Jazzfestival Zondag 5 september om 14 uur - 32* Bloemencorso (St.-6lllis) elke zondag en maandag om 11 uur - Beiaardconcerten Ter gelegenheid van de avondmarkt in de deelgemeente Baasrode wordt de avondslui ting voor de handelshuizen opgeheven op 30.4.1982 in de deelgemeente Baasrode Zaterdag 1 mei 9.30 uur: Vinkenzetting grote prijs Raymond Van Dam me (café Molenhuis) 15.00 uur: Antiekmarkt voor kinderen met gratis ballon wedstrijd tot 12 jaar (café Tijl) 19.00 uur: Disco-bar Radar speelt ten dans voor jong en oud (café Tijl) 19.30 uur: Eerste grote prijs sjoelbakken reglement ter plaatse (zaal Gildenhuis) Zondag 2 mei Grote monstervlucht uit Quiévrain en Noyon. In de namiddag grote jaarlijkse Haltkermis vlucht uit Lessen of Ninove met gratis 1.000 fr. (café Molenhuis) 9.30 uur: Vinkenzetting (zaal Gildenhuis) 14.30 uur: Ommeganck van het Ros van Den Halt door de wijk. Wegwijzer: Olieslagerstraat (vorming) - Buisstraat - Spoorwegstraat (tot aan over weg) - Koning Albertstraat - 5e Januaristraat - Potiaulaan - Otterstraat - Werkplaatsstraat (tot café de volle pot) - Bareelstraat - Pastoor Claeysstraat - Buisstraat - Olieslagerstraat (ontbinding). 19.00 uur: Tweede optreden van disco-bar Radar (café Tijl) 19.30 uur: Tweede gouden Veirkesworp door Veirkes- boer Frans (café Tijl) 20.00 uur: Drive-in show met Radio Albatros (café Molenhuis) Maandag 3 mei 14.30 uur: Gezellig samenzijn voor de 3e leeftijd. Koffie met koeken, gratis kaarting - bakschie- ting of sjoelbakken. (café Molenhuis) 19.00 uur: Grote demonstratie van politiehonden door Fidelitas (café Tijl) 20.00 uur: Sluiting van de lege portemonnee's in de drie lokalen (zaal Gildenhuis - café Molenhuis - café Tijl) VINKENZETTERS AANDACHT Speciale Haltkermis over beide zettingen (zaal Gilden huis - café Molenhuis) Aan de inwoners van de wijk «Halt» wordt gevraagd hun huizen te bevlaggen. Georganiseerd door de Middenstandersraad m.m.v. het stadsbestuur wordt op zaterdag 15 mei naast het «lanceren van de Aalsterse Vlaaienkom» een veelbelovend programma geboden met, doorlopend vanaf 9 uur massa gunstko- pen in acht dekenijen, wed strijd «de klant is koning», AHGRA met een tentoon stelling van nieuwe en twee dehandswagens, een kar rosserie-atelier en een wed strijd voor het meest origi neel voertuig op de Hout markt, de open-schooldag in de akademie voor scho ne kunsten aan de Oude Vismarkt, een prondel- markt van 9 tot 19 uur in de brandweerkazerne met, en kele bij inschrijving, van 12 tot 14 uur «waterzooi», Breugheliaans festijn, ani matie en verrassingen voor de jeugd door de Generale Bankmaatschappij, vlooi enmarkt op de parking van de Kattestraat, bloemen versiering in de Hoogstraat en aan de Houtmarkt, wed strijd «Tel de bloemen» met als eerste prijs 10.000 fr. in H'oveniersstraat, Molen- dries en Varkensmarkt, de- koratieve opsmuk van de Molenstraat, straat van een verkoopskampagne met liefst 50.000 fr. prijzen, een ware Top-markt, «het rad der fortuin» in de Zout- straat, «Herken uw stad op oude prentkaarten» met verkoopskampagne tot 15 juni en 100.000 fr. prijzen, showwagen Coca-Cola op de Grote Markt, arbeidsin- fobeurs georganiseerd door de Jonge Kamer in de Kei zershallen, onthaalcentrum met expo van typisch Aal sterse produkten eveneens in de Keizershallen en ten slotte op de Grote Markt infostand van de akademie schone kunsten, ballonne- tjeswedstrijd bij de Kre dietbank. Doorlopend vanaf 14 uur is er een tentoonstelling door het «Rode Kruis» met hul pmateriaal bij rampgeval- len op de Hopmarkt, lance ren van de uitgave «Elf ge sprekken», openlucht-ate lier van «Klakson» met door kinderen gemaakte voorwerpen in expo, voor stellen van het Teledienst- probleem en folklorist De Beul met 5000 spreuken, voordrachten en een de monstratie pentekenen, dit alles op de Grote Markt. In zaal «Netwerk» gaat er een animatieprogramma met kinderfilms en ten toonstelling. Hierbij, in een notedop, het verloop van deze Topdag: 9 uur: officiële opening en inhuldiging onthaalcen trum in de Keizershallen. 10 uur: infostand in socio- kultureel centrum Netwerk 10 12 uur: kindermarkt in Molenstraat 10.30 uur: inhuldiging nieu we gebouwen akademie schone kunsten 10.30 a 16 uur: zoutworp in de Zoutstraten. 14 uur: oplaten luchtbal lon, Nieuwstraat 14.30 uur: show «Robert en zijn Santeboetiek» op Hopmarkt 14.30 uur, 15.30 uur, 16.30 uur: judodemonstratie door «Hirano Kwai» op Hopmarkt 14.30 uur: «De Draecke- niers» herdenken Ros Ba latum in Molenstraat-Den- derbnig 14.30, 16, 17.30 uur: wa genspel «De Ketellapper» door Pact op Grote Markt 15 uur: kindertekenwed strijd in St.-Jorisstraat 15, 16.30, 18 uur: vlegel- dorsen door Meldertse vle- gelgroep begeleid door Fa- luintjeskapel 15 a 18 uur: Schots wandel- koncert in Nieuwstraat 15.30, 17 en 18.30 uur: ko- reografie en vlaggezwaaien door Vredon. LH KONINKLIJKE ACADEMIE VOOR SCHONE KUNSTEN voor dinsdag en donderdagavond van 17.30 u. tot 21 u. Zich wenden: Koninklijke Academie, Dljkstraat 91 op vrijdag tussen 18 u. en 20 u. en zaterdag van 10 u. tot 11.30 u. en 14 u. tot 16 u. Of telefonisch op 052/21.73.24 of 21.43.70 Zopas werd te Dender monde een nieuwe wan delklub opgericht. Ze luis tert naar de naam «Gezond en Fit». Voorzitter van de nieuwe klub is Rosa Wal- raevens (Vlasmarkt 19, Dendermonde 052/21.17.43) en sekretaris is Anita Van Lierde (Oude Vest 172 te Dendermonde 052- 21.24.42). Iedere eerste donderdag van de maand vergadert het bestuur en om de drie maand organizeert de klub een algemene ledenverga dering. Elke eerste en der de woensdag van de maand wordt er gewandeld. Men vertrekt op de Grote Markt te Dendermonde telkens om 19.30 uur. Ieder lid, zo staat in de statuten te le zen, heeft het recht wan delroutes voor te stellen. Die worden dan verkend door twee klubleden en na dien besproken en uitge stippeld met het bestuur. De klub heeft ook een ver zekering. Geïnteresseerden kunnen zich laten inschrijven op een van hoger vermelde adressen. Het lidgeld be draagt per jaar (verzeke ring inbegrepen) 100 fr. voor wolwassene, 50 fr. voor kinderen beneden de 14 jaar en 200 fr. voor steu nende leden. In ruil daar voor krijgt men niet alleen een deelnemingskaart voor de 24 geplande wandel tochten, maar bovendien een aangename en vooral gezonde ontspanning. Dendermonde heeft nog veel van deze mooie hoekjes. Dit prachtig natuurschoon kan je bewonderen aan de Kalendijk waar nog zeer veel idylische plekjes zijn. (c) Na de geslaagde lustrumviering eind januari, het bezoek aan «Het Laatste Nieuws» en de avond «Rubens, een mythe», zet de dinamische kulturele groep «Liniaal» die zopas de lente-aflevering van zijn driemaandelijks tyd- schrift liet verschenen, njn aktiviteiten onverdroten verder. Op zondag 2 mei vierde wandeling doorheen Nieu- werkerken met vertrek aan de kerk te 14 uur waar men hoopt te 17.30 uur terug te zijn. Afstand 7 km via Ediksvelde en de windmo len te Mere. Een familie wandeling waarbij ook kin deren meekunnen en ook niet-Linialers. Op woensdag 5 mei alge mene vergadering met naast een financieel Verslag evaluatie en toekomstper- spektieven. Ook leden van andere Nieuwerkerkse ve renigingen zijn welkom. Li niaal blijft steeds bereid tot samenwerking. Over de onderhandelingen met het stadsbestuur i.v.m. het Barbarabeeld komt men in volgend nummer uitvoerig terug. Momenteel werd nog geen enkel resul taat geboekt. «Liniaal» wijdt verder een belangrijke bijdrage aan «merkwaardige doods- prentjes» uit vorige eeuw door Fredy De Schrijver en publiceert verder een op roep uit te kijken naar eventuele verdere sporen van Gallo-Romeinse aan wezigheid te Nieuwerker- ken waar dertig jaar terug Romeinse dakpannen wer den gevonden. Wat betreft de restauratie van de kerk zijn de werken aan het kerkinterieur on langs toegewezen, toewij zing echter nog door de hogere overheid goed te keuren. In maart overleed te Gent medepastoor te Nieuwer- kerken in de vijftiger jaren Victor Van der Hulst, be zielende kracht destijds bij het oprichten van de hulp kerk te Ediksvelde. Aan de Dries werd behoor lijk gewerkt, bijgestort en beplant. De vijver dient nog te worden gereinigd en ook de weide heeft nog recht op een beurt. LH

De Voorpost | 1982 | | pagina 19