Boonwijk kampioen Knappe tweede lie voor Eendracht li Eendracht Aalst: zonder inzet 3 *u Voetbaltornooi voor jeugdhuizen te Aalst Klacht Eendracht Zele voor kontrolekommissie Champagne mocht zeker niet ontbreken nu Boonwijk kampioen geworden is (ks) De Voorpost - 30.4.1982 - 25 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 0Sy21.40.80 VOETBAL VOETBALKALENDER In het kader van de jaarlijkse sportweek van de stad Aalst organiseert de vereniging voor jeugdhuizen haar jaarlijks voetbaltornooi. Dat nu al aan zijn eerste lustrum toe is. Vorig jaar waren er liefst 32 deelne mende ploegen. En ook nu zullen sekretaris Jan de Decker en zijn staf wel voor een rimpelloos verloop zorgen. Deze kompetitie die op de terreinen van het Osbroekstadion en de Zandberg wordt betwist komt op zaterdag 1 mei van de helling. Dan worden de schiftingswedstrijden gespeeld. De achtste finales hebben plaats op 8 of 9 mei en we zijn aan de kwartfinales toe op 15 mei. Zondag 16 mei kennen we de finalisten, die dan op donderdag 20 mei die beslissende partij spelen. JVH Enkel een sterk gemotiveer de Peter Van Wambeke liet enkele van zijn technische staaltjes bewonderen en rond de tiende minuut liep Mare Cooreman dichtbij een kopbal- doelpunt doen hij Druart be laagde na een vrijschop van Van Wambeke. Na de rust was de thuisploeg zoveel be ter geïnspireerd toen kapitein Goossens het voorbeeld gaf. De Zeelse druk nam met de minuut toe en vooraan liet Jan Pieters zich opnieuw van zijn beste zijde zien. Pieters kwam rond het kwartier bijna aan een doelpunt maar zijn schot keil de in het zijnet. De eer om de vlam in de wedstrijd te schie ten kwam Van Wambeke toe. Na een kombinatie Jacobs- Pieters nam hij de bezoeken de defensie te grazen en schoot krachtig binnen. Intus sen was Benjamin Saey inge komen voor de bij de opwar ming gekwetste Cooreman en ook hij liet zich niet onbetuigd. Bij het halfuur dropte Van Wambeke een vrijschop op de bovenkant van de deklat en twee minuten later schoot hij een afleggertje van Pieters te gen Druart aan. Saey bevond zich op de goede plaats om de afgeweerde bal in doel te ver lengen. Eendracht kreeg na dit doelpunt meer ruimte en De- pret was verplicht een kopbal van Pieters op de doellijn weg te werken. Een herboren Saey vond zes minuten voor tijd nog een uitstekende Druart op zijn weg. Benjamin vuurde krach tig naar de rechtse winkelhaak maar de Doomikse goalie haalde de bal met een knappe reflex uit zijn doelviak. In de slotminuten kwam Doornik even dreigen via Berton maar Van Puyvelde bezweerde de ze poging met een doeltreffen de zweefsprong. Twee minu ten voor tijd waagde een pitti ge Casas zijn kans maar ook hij zag zijn knaller naast de linkerpaal buiten flitsen. Een uitermate verdiende zege voor de Eendrachters waarbij Ben jamin Saey zijn kansen voor een verlengd verblijf enige kracht heeft bijgezet. «Met een beetje meer geluk scoor ik vandaag drie doelpunten» wou de pittige Doomzelenaar kwijt. «Omdat ik vreesde voor een nieuwe kwetsuur aan de gewrichtsbanden van de rech tervoet liet ik na met volle kracht uit te halen. Nochtans mag ik bij mijn heroptreden niet ontevreden zijn». Trainer Hervé Van Lerber- ghe van zijn kant stak zijn tevredenheid niet onder stoe ien of banken over het behoor lijk spelpeil van de tweede helft: «Door de afwezigheid van Blomme en De Ferrere was ik verplicht de ploeg gron dig dooreen te halen. De Bra bander op de linksbuitenplaats was een experiment omdat ik Saey na één wedstrijd bij de reserven niet in de basis liet starten. Een Saey die mag invallen is steeds super gemo tiveerd, dat heeft men van daag opnieuw kunnen vast stellen. Ook Guido De Wilde speelde een voortreffelijke wedstrijd en Jan Pieters vond zijn snijdende bewegingen weer uit de eerste kompetitie helft. Nog een pluspunt in de ze wedstrijd is het aantreden van junior Erwin Van de Cau- ter, een snel en stevig element dat zich opdringt voor een plaats in de kern». Joost Arens Afscheid: uiterst rechts staat lijnrechter J. Cornette die op Zele zijn 500ste match vierde en er meteen zijn vlagje bij neerlegde (gb) Na de wedstrijd tegen Union Doornik deelde het be stuur van Eendracht mede dat de klacht tegen SK Sint- Niklaas aangaande de zaak Plaetinck donderdag 29 april door de kontrolekommissie zal behandeld worden. Filip Plaetinck was tijdens de wedstrijd aandachtig toeschou wer en pleitte nadien bij de pers onschuld. De speler bleek sterk onder de indruk van de gebeurtenissen in deze voor de betrokken partijen kiese aangelegenheid. Vindt de kontrolekommissie de klacht gegrond, dan zal het dossier aan het komité van toezicht toevertrouwd worden voor een grondig onderzoek. («W 2' Nationale OUDENAARDE - EENDRACHT AALST 4-1 Eendracht Aalst heeft het seizoen 81-82 afgesloten met een smadelijke 4-1 nederlaag op Oudenaarde. Nu kan men stellen dat die wedstrijd helemaal niets meer om het lijf had, maar langs de andere kant is let zo dat een eergierige Heylens zeker nog een flinke ereplaats in het vizier had. Diezelfde Heylens was zondagavond een ontgoocheld manager. «Eindeseizoenwedstrijd van mijn poulains die geen enkele nspanning leverden om er nog iets bekijkenswaardig van Ie maken. Geen enkele inzet te bespeuren en ik twijfel er echt aan of ik zal ingaan op die aanbieding die ik ontvangen leb uit Zaïre. Bepaalde spe lers hebben zich letterlijk naar het einde van het seizoen ge sleept en in die omstandighe den kan gerust een beloning voor de geleverde prestaties achterwege blijven. Ik ben een man die graag geschenken uitdeelt aan mensen die zich voor hun zaak afsloven en be wijzen leveren dat ze wat wil len bereiken in het leven. In de huidige omstandigheden kan men direkt gaan nadenken over het volgend seizoen», al dus Georges Heylens. Uit ons onderhoud konden we verder opmaken dat voorzitter Daele- man en zijn manager aan de «harde» kant van de tafel gaan zitten wanneer er zal gepraat worden over het ver lengen van de kontrakten van sommige Aalsterse spelers. Ondertussen is voorzitter Dae- leman al gaan snuffelen op de voetbalmarkt. Zaterdag II. had hij kontakt met enkele elemen ten die bereid zijn hun dien sten aan te bieden voor Een dracht Aalst. Wie die allemaal zijn wou men in de schoot van Eendracht nog niet kwijt. Dat is een taktiek die begrijpelijk is als men weet dat ook andere klubs hengelen naar verster king. Intussen is het echter zo dat bepaalde spelers die dit seizoen deel uitmaakten van de kern er volgend seizoen niet meer zullen bijlopen. Een dracht beschikt niet over een massa duiten om op gulle wij ze de voetbalwereld af te schuimen. Op financieel ge bied was het seizoen minder sterk dan vorig seizoen. Door het missen van de eindronde schoten een paar miljoenen aan de neus van de Een- drachtkassier voorbij. De kern zal intussen nog tweemaal per week trainen in het vooruit zicht van de wedstrijd op AA. Gent die aangevraagd werd voor 15 mei. Heylens hoopt tegen die tijd enkele nieuwe elementen te kunnen testen. (abl) E. Zele-US Doornik 2-0. Het ging er niet altijd even vriendelijk aan toe (wvc) 3° Nationale Wedstrijden van zondag 2 mei (aftrap om 15.00 uur) Eerste Nationale - Zaterdag 1 mei SV Waregem - SC Lokeren (Delacour) SK Beveren - KV Kortrijk (Van Volcem) Derde nationale a Willebroek - Eendracht Zele (Picard) Sint-Niklase - RC Doornik (Cauberge) VC Jong Lede - FC Izegem (Deroulou) Eerste provinciale Lovendegem - Dendermonde (Schrauwen) RC Gent - Lokerse (Lippens) St. Denderleeuw - SK Lebbeke (Van Acker) Tweede provinciale b Robur - E. Meldert (Lefevre) Sint-Gillis Waas - Buggenhout (De Bruyn) SK Aalst - St. Wetteren (Coppens) RC Wetteren - Oudegem (Anné) Kemzeke - Excelsior (Praet) Sint-Pauwels - Sint-Gillis Dendermonde (Arnou) Sint-Lievens Houtem - Temse (Mas) Derde provinciale b Moerbeke - Huise (Lambrecht) Derde provinciale c Grembergen - TK Meldert (Leroy) Schellebelle - Kerksken (Van Hoey) Baasrode - Berlare (Van Damme) Burst - Bambrugge (Van Zande) Mere - Ede (Van de Winckel) Herdersem - Wieze (Balthazar) Nieuwerkerken - HO Kalken (Drieghe) Terjoden - Moorsel (Van Droogenbroeck) Derde provinciale d Meulestede - Haasdonk (Huylebroeck) Bassevelde - Sombeke (De Keyser) H. Vrasene - Muide (Lauwereys) Kallo - Klinge (Colpaert) Melsele - FC Zelzate (Wiels) Sint-Amandsberg - Bazel (Ryndziewicz) Vierde provinciale c Wichelen - Dyn. Beervelde (Heirman) SK Kalken - SK Lokeren (Reyniers) Val. Overmere - Destelbergen (Moons) Lochristi - SK Overmere (Lievens) Heikant - Schoonaarde (Burm) Vierde provinciale g Erondegem - Oordegem (Dierickx) Hillegem - Serskamp (Van der Kelen) Vierde provinciale h Opdorp - Opstal (Mees) S. Moorsel - Gijzegem (Van der Haegen) R. Lebbeke - Doggen (Van de Velde) Boonwijk - Appels (Heiremans) Hofstade - Baardegem (Galle) Erembodegem - Lebeke (Strijpens) Edixvelde - Lutterzele (Matthijs) Vierde provinciale i Waasmunster - Rupelmonde (Vercruyssen) Hoogeinde - Eksaarde (De Waele) Stekene Sp. - WB Sint-Niklaas (Fierens) Kieldrecht - Gerda (Van Hoeyweghen) Meerdonk - KI. L. Vrasene (Van Mieghem) Moerbeke - Str. Stekene (De Maere) Kruibeke - Sinaai (Van Nieulande) E. Zele-US Doornik 2-0. Zele, dat een mooi seizoen achter de rug heeft, toonde zich haar rangschikking waard (wvc) 4° Provinciale Boonwijk en alle supporters in de wolken: volgend jaar derde provinciale! (ks) Ondanks de afwezigheid In de vuurlijn van Eugène Blomme en Dirk De Ferrere heeft Eendracht Zele dank zij een goede tweede speelhelft verdiend de maat genomen van een stug verdedigend Union Doornik. De eerste helft was niet veel zaaks omdat de gelegeo- heidsvoorlijn met De Brabander op links en Van Wambeke in het midden heel wat moeite had met de krachtdadige bezoekende verdediging. Na de match Gijzegem-Boonwijk was het druk genoeg in de kantine (ks)

De Voorpost | 1982 | | pagina 25