Bob Dalving: «Nog niet te vroeg viktorie kraaien» Van kwaad naar erger «Naar bekerfinale met rendement van drie jaar geleden...» Het feestje tegen Pfaff ging niet door Freddy Buyl: <Dat is voetbal, dat is wat het volk wil...» Tweede Pré-miniementornooi van E. Aalst van start Het geweer dient van schouder veranderd Miniemen E. Aalst in finale Beker van de Denderstreek Juniorestornooi te Aalst TEL. 4B1Q53 VOETBAL «Ons aanvalsspel miste spontaniteit en doorzettingskracht. De overwinning van Lokeren is moeilijk aanvechtbaar. Beveren heeft echt te weinig ondernomen om op een beter resultaat aanspraak te kunnen maken.» Tot zover Heinz Schönberger na de wedstrijd om de Waaslandse heerschap pij. Wedstrijd die verdiend door Lokeren werd gewonnen. Toch kunnen we niet volle dig met Schönberger akkoord gaan. Vooral in het eerste kwartier was Beveren zeer aanvallend ingesteld en kwa men eerst Martens en daarna Albert dichtbij een doelpunt. Daarna werd de Beverense druk veel minder en zochten de geel-blauwen het bijna uit sluitend op links. Rechts, waar Verheyen en Mommens ak teerden, werd volledig Lokers gebied. Schönberger dus, niet tevre den over de prestatie van Be veren. Misschien ook niet vol ledig tevreden over zijn eigen wedstrijd al waren alle pers mensen het erover eens dat Heinz zondag opnieuw dë on betwiste heerser op het mid denveld was. Schönberger blijft dus de goede wedstrijden opstapelen. Het loopt lekker voor hem. «Beslist. Sinds een paar we- Lokeren-Beveren 2-1. Doelman De Wilde grijpt kordaat in voor Laroy (md) ken draait alles weer goed. Ook met Beveren zelf trou wens. Wat we tegen Standard en Anderlecht toonden zal ook de grootste pessimisten heb ben verrast. Het was weer het grote Beveren. Spijtig dat we die lijn nu niet verder kunnen doortrekken.» Vooral op verplaatsing blijft Beveren moeilijk scoren. Waar ligt dan de fout? «Erwin Albert is er nog niet. Hij is nog altijd op zoek naar het vertrouwen. Op training lukt hij prachtige goals. Maar in wedstrijden loopt het te vaak mis. Hoe het komt? Misschien zijn de talrijke kwetsuren van Martens en Albert zelf er de oorzaak van. Misschien zijn Creve en bijvoorbeeld Schoofs nog te jong. Beveren speelde een min der seizoen. Men had toch meer verwacht? Al blijft er dan toch nog de Beker «Ik vind niet dat Beveren slechter speelde dan andere seizoenen. Er is natuurlijk wel een groot verschil in afwer king. En het moet ook meeval len. Men spreekt soms dat Beveren een spits van formaat nodig heeft. Maar maakt een ploeg daardoor dan plots meer goals? Er blijft ons nu natuur lijk de beker. Waterschei moet een haalbare tegenstander zijn inde halve finale. Al zijn de Limburgers steeds goed in be kerwedstrijden. Wanneer we echter de forme van tegen Standard of Anderlecht kun nen benaderen, dan zit het wel goed. Ook voor de finale trou wens». Inmiddels speelt Heinz Schönberger met de ambitie Lokeren-Beveren 2-1. Larsen scoorde reeds na zes minuten de openingstreffer, (md) van een jong voetballer. Heeft men op bijna 33-jarige leeftijd dan toch nog die motivatie? «Dit jaar was voor mij erg belangrijk. Mijn kontrakt liep af. Vorige maand heb ik op nieuw bijgetekend. Nu speel ik opnieuw rustiger. Beveren heeft me veel gegeven. Ik heb er de aangenaamste periodes meegemaakt. Nationaal en Europees. Het is een gezellige klub, aangenaam om te wer ken. Daarbij heb ik bij Beveren een statuut van semi-prof. Ge lukkig maar want zoals Mar tens, Albert en Weihrauch als full-prof dagenlang niets doen, dat zou me gek maken. Nee, niets voor mij. Ik werk bij de sponsor. Een full-time job ei genlijk. Licht bureauwerk, makkelijk te kombineren met voetballen. Bovendien kreeg ik de garantie dat ik er ook na mijn voetbalkarrière mag blij ven. Een geruststelling. Ik speel nu met het rendement van drie jaar geleden. De gan se ploeg is er trouwens toe in staat. Een nieuwe bekerfinale zit er dik in. Een bekeroverwin ning trouwens ook!». Hugo Aerts Lokeren-Beveren 2-1. Larsen en Lato komen dreigend opzetten (dm) Lokeren-Beveren 2-1. Dit keer is doelman De Wilde sneller dan Larsen (md) Ook al was de derbystrijd tussen Lokeren en Beveren voor laatstgenoemde niet zo onmiddellijk belangrijk met het oog op de punten, dan werd er toch hardnekkig, soms op het uitdagende, brutale af gespeeld. Vooral Buyl, anders een harde maar sportieve tegen strever voor Preben Larsen, viel hierbij op. Ook Erwin Albert kon door enkele ongepaste reakties zijn zenuwach tige opwinding niet verbergen. Na de wedstrijd zouden beiden nog betrokken geraken in enkele kleine, maar daarom niet minder spijtige inci dentjes Freddy Buyl: «Ik dacht dat eens de wedstrijd gespeeld ook alle animositeit moest verdwenen zijn. Dat bleek echter niet bij iedereen zo te zijn. Toen ik gewoonteget rouw aan de deur van de Lokerse kleedkamer een proficiat wou gaan uitspreken, werd mij dat door één van de plaatselijke bestuursleden verhinderd. Met heel wat beledigingen en het gezegde dat ik mijn vriendelijkheid maar op het terrein zelf moest tonen, werd de kleedka merdeur voor mijn neus dichtgeworpen. Een spijtig voor val dat eigenlijk niet van aard is om voor felle verbetering van de relaties in de toekomst te zorgen.» Erwin Albert: «Een wedstrijd met minder belang voor ons? Eigenlijk niet, want naaxt de prestigestrijd is er toch ook nog het feit dat wij profvoetballers zijn en er in geval van een overwinning een serieuze winstpremie te verdie nen valt. Mijn grootste teleurstelling lag echter na de wedstrijd. Bij het betreden van de gang die naar de kleedkamer leidt, werden mij bepaald onvriendelijke woor den in het gelaat geslingerd Met 'Sieg Heil' en 'vuile nazi' is geloof ik geen enkele Duitser gediend. Ik heb toen een slaande beweging gemaakt in de richting van de man die ze mij toeschreeuwde. Ik heb hem echter niet geraakt en werd toen gescheiden door mensen van de civiele be scherming die de bewakingsdienst uitmaakten». R.C. Met de twee punten van de wedstrijd tegen Beve ren erbij, het verlies van Antwerp op Standard en het gelijkspel van Gent krijgt Lokeren weer serieus uitzicht op een Uefadeelname. Een mogelijkheid die momenteel de ganse Daknamformatle in de ban houdt. Iemand die op een nuchtere manier over de huidige toestand van de klub kan praten is Bob Dalving. Wij laten hem hier graag aan het woord. «Eigenlijk maken wij geen we zes op zes halen en telde slecht, maar een eerder onge- in de eerste plaats het resul- lukkig seizoen mee. De eerste taat. Een noodgedwongen ronde en dan vooral thuis heb- overschakelen dus van attrak- ben wij het laten afweten. Tij- tief naar resultaatsvoetbal, al dens de tweede ronde boek- blijkt nog maar eens dat wij ten wij maar weinig slechte daar niet echt het type spelers resultaten, de wedstrijd tegen voor hebben. Club Brugge uitgezonderd. Na het ernstige gesprek dat Ook in de beker, waann we wij verleden week hadden met zeker niet slecht speelden, is de bedoeling de ganse groep het door omstandigheden wat meer motivatie bij te bren- tegengevallen. gen zijn we er nu toch in ge- Was de vertoning tegen Be- slaagd om kollektief wat ster veren eerder wat ontgooche- ker voor de dag te komen. De lend dan vindt dat mogelijk zijn bijkomende motivatie van de verklaring in het feit dat wij voorzitter, zeg maar financiële relatief vroeg op voorsprong inspanning, is daar zeker ook kwamen. Het mag paradoxaal niet vreemd aan geweest, klinken maar dan gaat men Maar eigenlijk zie ik de si- automatisch, zelfs zonder dat tuatie nog niet te rooskleurig zoiets op voorhand afgespro- in. We moeten nog naar Ware- ken werd, wat meer behouden gem en die ploeg ligt ons niet spelen, de risiko's meer en zo erg goed. Volgt dan nog de meer schuwen. wedstrijd tegen KV Mecheien We hebben het spektakel Over die laatste match praat dus dit keer niet gemaakt men niet, maar ze moet toch zoals dat reeds zo vaak is nog altijd gespeeld en gewon- gebeurd. In die wedstrijden nen worden. Een kwalijke tra- kregen wij echter niet altijd ditie wil immers dat een klub loon naar werken. Nu moesten die afscheid neemt van eerste Bdic dit maar al te graag met ee overwinning doet. In principe®10 hebben we ten opzichte va 120 onze konkurrenten wel nog h( er gemakkelijkste programmi 000 maar wat betekent dat alle L maal op papier? 0 We moeten ook kunne 1(101 toegeven dat er niet meer z 01 fris, zo vloeiend gespeek °9a werd de laatste tijd. De omP®® standigheden noopten er on '!dö toe dat er steeds moest ge "J" wonnen worden. Op die ma®00 nier iets forceren gaat onge 01 twijfeld ten koste van de kwali °Pt teit. m Er zijn echter ook nog ande faktoren: diverse kwetsuat i, de geschorste verdedi gende middenvelders, het t 800 gemakkelijk opnemen van be j®"' paalde spelers en de kontraklcfia verlengingen die blijven aar slepen. Totnogtoe werd er nj et gelaten om met de werkpaai we den van de ploeg te praten. D paradepaardjes werden reeds gestrikt, maar voor d r H anderen was er blijkbaar no* geen tijd... of geen interesse In dat geval zijn beneven mij ook nog Somers, Gudjoh# ST. sen, Van Bergen en Van Cai ter. Deze onduidelijke situati en zorgt voor ongerustheid en d Jog, heeft ongetwijfeld zijn mentatr,ac weerslag.» jaai R. Coremam ige Het was voor de zesde maal dit seizoen dat Lokeren en Beveren het tegen elkaar opnamen. Een echt hoogstaand spektakel werd het niet, een echte derby evenmin. Span ning kregen de 10.000 toeschouwers toch wel in deze wedstrijd die vooral voor Lokeren van bijzonder belang «Jean-Marie zal vandaag niet spelen en in het doel ver vangen worden door Filip De Wilde Niet dat een of andere kwetsuur daar aan de basis zou van liggen, maar het be stuur van SK Beveren hoopt dat deze beslissing een bijdra ge zal leveren tot een serene re sfeer in de derbywedstrijd.» Zo begon public relatio- nsman Dirk Maes zondagna middag zijn uiteenzetting in de Lokerse perszaal. Uit het vraag- en ant woordspel dat daar op volgde, haalden we nog volgende uit spraken van de heer Maes: «Dit moet hoegenaamd met aanzien worden als een sank- tie tegen onze doelman of een vorm van schuldbekentenis van zijnentwege. De beslis sing is gevallen nadat wij ken nis genomen hebben van de reakties van het Lokerse be stuur in de zaak met Dobias, de ongepaste lektuur in het klubblad en de geruchten van uit sommige harde kernen van supportersgroepen. Wij willen die mensen niet het genoegen doen om zich anderhalf uur lang te laten amuseren met iemand uit te lachen en wie weet wat nog allemaal. De tijd dat de incidenten zich voorde den is nog te dichtbij. Hopelijk komt men later tot andere ge voelens. De vaststaande kwa liteiten van De Wilde hebben ons toegelaten dit uit te voe- 09' iet ren. Zonder een waardige ver- en. vanger zouden wij dit uiteraarr 5t.-< niet aangedurfd hebben. Wjraei vestigen er ook de aandacN Wij op dat dit niet gebeurde o| aft vraag van Jean-Marie zelf. Hel ten liep wel in overleg met hem en )e met de trainer die zich beidafak akkoord verklaarden. Wij hebben hiermee in d« eerste plaats aan de neutralf sportieve toeschouwers ge dacht en willen op die manier bijdragen tot een attraktieve wedstrijd en een betere ver standhouding onder de beide klubs». Tot zover de Beverense pu blic relationsman. R. COREMANS De Waaslandse derby werd ditmaal inderdaad vrij rustig afgewerkt. De Beverense be stuursleden hadden voor de rust in het geburentreffen hun doelman Pfaff trouwens ver vangen door De Wilde. Filip De Wilde speelde ditmaal min der sekuur en het was na af loop van de wedstrijd dan ook de vraag of Beveren met Pfaff hier geen punt had kunnen weghalen. Urbain Braems wou daar niet over oordelen maar wel stelde hij dat geel-blauw op Daknam was gestart om te winnen. «Beveren had hier in feite niets te winnen of te verliezen. Lokeren was bijzonder gemoti veerd, ze moesten trouwens winnen wilden ze in de run blijven voor een Uefa-ticket. We kregen hier een vroeg doelpunt te verwerken en wan neer we na lang werken toch langszij kwamen, werden we door het doelpunt van Mom mens opnieuw op achterstand geplaatst. Na de rumoerige bekerwedstrijd is het wel goed te zien dat de twee buren op nieuw beter met elkaar kunnen opschieten». Toch was er nog enige animositeit, vooral bij de felle duels tussen Larsen en Freddy Buyl. De Beverense kapitein hield er trouwens een boeking aan over. Daar wou Freddy Buyl na de wedstrijd niets over zeggen. «Het is voetbal. Het hoort er allemaal bij. De toeschouwers willen het zo, ze vragen naar spekta kel. Na de wedstrijd ben ik Larsen een hand gaan geven, het was toen weer allemaal gebeurd. Beveren kreeg drie boekingen. Dat is toch niet teveel. Ik vond trouwens ook dat men Pfaff best mocht op stellen. Een groot gedeelte van de 10.000 toeschouwers had dat ook verwacht. Het is geen kwestie van fanatiek spelen, het is alleen maar wat het volk wil. Daar moet men rekening mee houden.» H.A. Deze week is het tweede pré-mlnlementornool van E. Aalst van start gegaan. Niet minder dan tien ploegen zijn dit jaar ingeschreven. De wedstrijden worden elke dinsdag en vrijdag gespeeld met de finale op zondag 23 mei vanaf 14 u. Alle wedstrijden gaan door op het terrein Zandberg, aan de Immerzeeldreef. Tijdens de eerste schiftings- die nog niet in competitie wedstrijd won E. Aalst A. van speelde haalde het van een F.C. Denderleeuw met 2-0. geroutineerde ploeg als Den- Onthouden wij de twee doel- derhoutem. Een mooie wed- punten van Jurgen Ruysse- strijd werd geleverd door St. veldt en het uitstekend spel Wetteren. Deze jongens won van Diederik De Waegeneer. nen met 6-0 van Wilskracht E. Aalst B. verloor zijn wed- Moorsel. Filip Van Castel en strijd tegen stadsgenoot S.K. Filip Claus scoorden elk 2 De nipte 0-1 zege was wel de maal, terwijl de overige doel- juiste en verdiende uitslag punten werden gescoord door voor de jongens van S.K. Jan Mertens en Werner Van Aalst. Koen Schockaert Appelterre. Alain Minnebo en scoorde. Mario Mabrouck waren de be- Tussen V.C. Ede en Verb, tere spelers bij St. Wetteren. Denderhoutem werd het even eens 1 -0. Kurt De Smet scoor- Voor de beker van de fair play de voor V.C. Ede. Deze ploeg staat F.C. Denderleeuw aan Zoals verwacht hebben de miniemen van E. Aalst zich geplaatst voor de finale van de Beker van de Dender streek. In de halve finale wedstrijden versloegen zij de ploeg van Geraardsbergen met 8-0 en 6-0. In de finale komen zij uit tegen de jongens van Meerbeke. De eerste wedstrijd had plaats op woensdag 28 april om 19 u. op het terrein van Meerbeke. De terugwedstrijd heeft plaats op woensdag 5 mei, eveneens om 19 u. op het terrein van S.K. Aalst. q.m de leiding voor Wilskracht 18.15 u.: W. Moorsel - R.C. Moorsel. Haaltert Volgende wedstrijden staan 19.15 u.: V. Denderhoutem - op het programma: EMI Essene Vrijdag 30.4.82: Vrijdag 7.5.82: 18.15 u. E. Aalst A. - V.C. Ede 18.15 u.: F.C. Denderleeuw - 19.15 u.: E. Aalst B. - St. V.C. Ede Wetteren 19.15 u.: S.K. Aalst - St. Dinsdag 4.5.82: Wetteren G.M. SK BEVEREN-R.W.D.M. 4-0 SK Beveren heeft steeds veel belang gehecht aan zijn jeugdbeleid en dat heeft de klub geen windeieren gelegd. In de kompetitie voor Uefa-juniores staan de Waaslanders afgete kend aan de leiding en deze week wisten de geel-blauwen het juniorentomooi van Aalst op hun naam te schrijven. R.W.D.M. werd werkelijk geen partij voor SK Beveren, Van bij de aanvang was het duidelijk dat de Beverense junioren een klasse sterker speelden. Na vijf minuten zorgde Janssens, eerder in het jaar ook al in de eerste ploeg voor het openingsdoelpunt na pas van de sterk spelende Daelman. RWDM poogde de bakens te verleggen maar wanneer de Brusselaars dan toch eens in de omgeving van het Beverense doel kwamen was Fissers steeds paraat. Het was toen Bordui die met een schot vanop twintig meter Beveren een tweede doelpunt bezorgde. Diezelfde Bordui deed nog andere aardige dingen en het was op een schot van Bordui, gelost door de Brusselse doelman, dat Janssens zijn tweede doelpunt mocht aantekenen. Rust 3-0 en dat was nog niet eens overdreven. In de tweede helft nam RWDM het eerste kwartier het initiatief maar echt gevaarlijk werden de Brusselaars nooit. Het was integendeel Beveren dat nog een vierde doelpunt scoorde langs Daelman. De overwinning had trouwens nog afgetekender vormen kunnen krijgen want Janssens, Daelman en Smet kregen nog doelrijpe kansen, (h.a.) SK Beveren: Fissers, Storms, Bettens, Maes, De Cock, Bordui, Keymeulen, Lorre, Daelman, Janssens, Smet. Er zit sleet op de derby's tussen de beide hoofdver tegenwoordigers uit het Wase voetbal. Tot die vaststelling moeten we komen als we de laatste wedstrijden tussen Lokeren en Beveren als maatstaf nemen. Hoe kan het ook anders? Zes maal tegenover elkaar in am per één seizoen tijd. Duidelijk van het goede te veel. De sfeer van de grote dagen kan niet meer opgebracht worden. Onderlinge rivaliteit heeft niet meer de tijd af te zwakken en op het speltechnische vlak kent iedereen iedereen door en door. Het taktische steek spel wordt er op afgestemd en dan moet men maar het beste hopen van de onvoorziene en niet te voorziene elementen. Wat vroeger steevast uit groeide tot evenveel spekta kelstukken haalt nu nog amper een degelijk niveau. Lokerenjerl heeft alvast het initiatief geno- mo< men om niet meer deel HKIa nemen aan de beker vanen! Vlaanderen. Op die manie Kor staan er toch minstens twetun» ontmoetingen onder buren Dat minder op het programma. Hel sko begin van een herwaardering) 3jx Wij hopen het alleszins. Twee teams die gans België door bekendheid verwierven omwil Ie van hun betere voetbal ko men niet meer aan hun trek ken als ze het tegen elkaar moeten opnemen. Integen deel. Een en ander is zelf» aanleiding tot onprettige rand- gebeurtenissen. Heren, gooi het in de toe komst opnieuw over een ande re boeg. Zowel spélers, klubt bestuur als supporters zuil# er wel bij varen. 26 - 30.4.1982 - De Voorpost HEINZ SCHÖNBERGER HEEFT ER WEER ZIN IN 1* Nationale

De Voorpost | 1982 | | pagina 26