INDE VEN Ronald Van Avermaet klaar voor de klassieke periode eerste amateurszege morele opkikker Dirk Heirweg: Ronde van Spanje geen gelukkige inval van de ploegleiding ÜS SSUS",a" De'Jeu9t Ronny Westelinck: Gemiste strafschop ■HF Gevleide score voor de bezoekers Voor Svelta én de titel, én de eerste nederlaag Matthijs op de counter Op wraak belust WOLTEX TAEUiJÉK selektie voor de Oud-Berlarenaar William Bracke kwam met Herdersem zijn dorpsgenoten op eigen veld kloppen met 0-1. Op de 55ste minuut maakte Matthijs de Herdersemse winning-goal (jj) WIELRENNEN Kampioen Wieze heeft het niet onder de markt gehad met S.K. Grembergen. Deze ploeg bood meer tegen stand dan was verwacht. Nochtans kwam Wieze vrij vlug op voorsprong nadat een Grembergse speler tekort had teruggespeeld op zijn doel man. Marc Van Der Jeugt flit ste er tussen en doelman De Lathouwer kon vissen. Uit een haast identieke faze, maar dan langs de overzijde, kwam Grembergen aan het gelijk stellend doelpunt. Hier was het Julien Siccard die sukkelachtig de bal naar doel man Matthijs terugspeelde Hier had hij zonder Chris Buydts gerekend die er als de kippen bij was om het zaakje af te straffen. De tweede helft was nog met zo heel lang op gang getrok ken of Chris Dierickx zette Grembergen op voorsprong. Lang heeft de vreugde van de Grembergenaars niet ge duurd. Amper vijf minuten later werd Luc De Wit binnen de grote rechthoek foutief aange vallen. Dat resulteerde in een strafschop die door Marc Van Der Jeugt werd binnengetrapt. Meteen was Wieze opnieuw gelanceerd Toen Marc Van Der Jeugt bijna een derde doelpunt binnenkopte werd deze goal door een tegenstre ver met de hand verhinderd. Opnieuw penalty dus. Weer kreeg Marc Van Der Jeugt de taak toegewezen. Hij lukte meteen een derde doelpunt. Nog twee wedstrijden staan er op het programma voor de kampioenen. Zondag krijgen die Nieuwerkerken op bezoek. Afscheid van derde provinciale wordt de zondag daarop geno men op het veld van buur Herdersem. E.D.M. De Zeelse eerstejaarsliefhebber heeft adaptlemoellijkheden In de hogere kategorie. Ronny, vorig seizoen één der top- juniores met zijn 29 overwinningen, was uiteraard bij de overgang naar de liefhebbers een geviseerd renner. Aan die situatie moet Ronny zich alleszins aanpassen. Alhoewel hij van zijn oversten wel trainingsfacilltelten kreeg, voelde Westelinck zich in zijn militair pak niet zo in zijn schik als in zijn koerstenue. Vorige zaterdag bewees Ronald Van Avermaet dat de kondltle op een behoorlijk peil drijft. In Hamme met 143 vertrekkers aan de start, waaronder ruim 60 Nederlanders, was hij van de eerste tot de laatste kilometer attent en in de slotfaze toonde hij zich ontegensprekelijk de sterkste. Zijn vierde seizoenzege was meteen een realiteit. Voor Ro nald een welkome zege, met het oog op de eerste ama- teursklassieker die dit week end op de kalender staat. De Omloop van de Vlaamse Ge westen is een wedstrijd waarin hij zijn mogelijkheden wil to nen. Aan winnen durft hij met direkt denken, maar hij wil zich in de kijker fietsen, met in het achterhoofd de idee, dat er talentzoekers op de omloop zullen rondneuzen en prof worden is nog altijd het opzet van de ex-Zelenaar. Te Hamme zat Ronald al van de eerste ronde in een ont snapping met de Hammenaar Ronny Mettepenningen. Hun bedoeling was tweeërlei. In eerste instantie een serieuze schifting doorvoeren in het grote peloton en anderzijds met voorop te njden het risiko van valpartijen in de smalle straten vermijden. Ronald was bij de eerste ont snapping, maar hij was ook mee met de beslissende vlucht en ook daar zat de an dere streekrenner Ronny Met tepenningen in. Om de Hol landse koalitie te omzeilen was het noodzakelijk dat ze de handen in elkaar sloegen. Ronny minder spurter dan Ro nald probeerde met een eind- jump de Hollanders te ver rassen. Van Avermaet hield zich uiter aard afzjdig en het zware ach- tervolgingswerk was voor de anderen. Hij kende de aan komst als zijn broekzak, hij won vorig jaar ook die koers. Toen Mettepenningen werd in gelopen, verraste hij in de laat ste bocht zijn spurtkonkurren- ten, die hem in de laatste me ters niet meer konden remon- teren. Na zijn drie tweede plaatsen en een derde plaats, een nieu we overwinning voor Van Avermaet, die op weg is om een sterk seizoen te rijden en dit wil onderstrepen met een knalprestatie in een klas sieker. (beno) Ede - Terjoden 0-0 Ede en Terjoden hebben geen afstand van elkaar kunnen ne men na een weinig hoogstaan de partij voetbal. Kansen wa ren er in overschot maar de afwerkers waren in een totale off-day. Terjoden was na af loop best tevreden met het punt want dit stelde meteen een einde aan een reeks van opeenvolgende nederlagen. De bezoekers speelden zeer behouden daar de klassering zeer ongunstig was. Verlies te Ede zou een werkelijke afgang voor de ploeg betekenen. Ede was nochtans doorlopend de beste partij maar zijn schutters waren duidelijk in einde-sei zoen-stemming. Aan het eind van de eerste helft kreeg Roeckhout een ideale kans, maar tot grote consternatie van het publiek werd deze ge legenheid verkwanseld. Terjo den haalde echter de kans van de match om voorsprong te nemen. De Cock stond achter het leer vanop de strafschop stip. Deze strafschop werd echter gemist en meteen kroop Terjoden door het oog van de naald. Ede drong ver der aan maar Dame Fortuna was de bezoekers goed ge zind. Zo behaalde Terjoden het gewenste resultaat. Op weinig overtuigende manier echter maar wie ligt daar nu nog heden ten dage van te woelen in zijn bed. Guy De Tandt Ronny Westelinck In zijn eigen gemeente had Ronald Van Avermaet zeker geen supporters te kort (vh) Ronald Van Avermaet uit Hamme won de spurt voor de Nedertanaer vaicK m ut liefhebberskaers te Hamme (vh) De Zeienaar was wel beloftevol aan de Ronde van Spanje ploegmaats kreeg ik niet, ook begonnen, maar hij wist wel beter. Hij betreurt dat sport- dat heeft mij ontgoocheld In bestuurder Robert Lauwers In extremis Inging op de voor- de loop van de ritten, trachtte stellen van de organisatoren om deel te nemen aan de ik nog zo veel mogelijk hulp te Spaanse ronde, die één der lastigste uit de laatste jaren Is. bieden aan Schepmans, die «We moeten ons geen illusies moesten te veel doen. In één ziin le'dersP'aats ij1 de vlieg en- maken over de ploeg», ver- rit moest ik vier maal van wiel de sPurten verdedigde. Dit woordt Dirk Heirweg zijn te- veranderen. Veel hulp van de werk zou n°rmaliter door an" leurstelling. «We beschikken over tien renners. Dat bete kent dat elkeen mee moet naar een ronde. Mijn beste helpers Van den Bossche, Lerno, Van der Snickt, zijn jon gens die volgens hun moge lijkheden, op de vlakke wegen goed hun werk doen. Zij heb ben echter de mogelijkheden niet om dit op een heuvelach tig parcours te doen. Ook de vlakke ritten in Spanje lijken een omloop als de Ardense hellingen. Dit was initiaal fout. Anderzijds waren we op geen enkel vlak voorbereid op der gelijk avontuur De drie weken voordien hadden we amper drie wedstrijden gereden en we werden amper vier dagen voor de start verwittigd. Sport bestuurder Lauwers beredder de alles op eigen houtje en vroeg niet eens het advies van de renners. Ook ik werd voor een voldongen feit geplaatst. Alhoewel er met de nieuwe sponsor Van de Ven, was af gesproken om een nationaal programma te rijden, wordt dat onze nieuwe start. Binnen de ploeg zijn we daar organisato risch niet tegen opgewassen. Met één verzorger en één me- kanicien geraakt men er niet door. Deze twee mensen de- Dirg Heirweg: niet voor be- reid op de Ronde den hurt uiterste best maar deren moeten gebeuren. Ik trachtte in de aanloopritten er wat van te maken en het was alleen na konsultatie van de fotofinish dat ik van Eddy Planckaert verloor. Ik spurtte snel, maar dat drong bij som mige ploegmaats niet genoeg door. Marc Van den Brande, die mij in de slotkilometers van dienst zou kunnen zijn, bracht het nog voor mekaar dat hij me insloot. Sportbestuurder Lau wers brengt het te moeilijk voor elkaar om binnen de ploeg de puntjes op de i's te zetten. Ik heb hem dan ook onomwonden mijn gedacht gezegd. Het is zeker niet de reden waarom ik uit de Ronde ben gestapt. Ik vind het spijtig voor de nieuwe sponsor. Ik had al last voor het vertrek van de achillespees. Ik had er reeds een inspuiting voor ge kregen Het beterde er op de zware omlopen met op en moest wegens te erge pijn de strijd staken. De schuld zal nu wel weer allemaal op de rug van de renners vallen. We kre gen echter een onvoorbereide ojxlracht voor de wielen ge schoven, waar we als ploeg, niet tegen opgewassen waren». Dirk Heirweg, heeft, na zijn goede seizoenaanloop, weer een ontgoocheling opgelopen. De omstandigheden zitten hem tegen. Hij moet met een minder goed moreel opnieuw van vooraf aan beginnen en hopen dat hij de konditionele achterstand zo vlug mogelijk kan ophalen. De geboren winnaar had in seizoenbegin dan ook zijn fels. Hij had zich alles te doen voor een in de militaire ploeg voor wereldkampioenschappen Oostakker. Op dit vlak Ronny ook op twee fronten uitgespeeld. De selektiever- antwoordelijken wisten uiter aard goed dat Westelinck de nationale pistekampioen bij de juniores in de omnium sp< liteit is. Dergelijke troeven zijn! welkom voor de pistespecial' teiten. Dit betekende voc Ronny zowel trainen op de] weg als op de piste en dit i! zeker één der oorzaken datj het zolang duurde vooralet hij aan zijn eerste bloemtu geraakte. Te Wetteren was het dan t< zover. Ronny was reeds in eerste ronde bij de beslis de ontsnapping betrokken uiteindelijk bleven ze met vier over voor de overwinning. Dal zijn eindjump nog altijd even scherp is bewees de Zeienaar door van op kop de eindspurt te winnen. De week voordien te Woubrechtegem werd hij tweede en ook daar zat er een gg| overwinning in, maar het ver snellingsapparaat haperde in de slotmeters en dit kostte piet hem de zege. Ronny Westelinck zal in ieder trijc geval deelnemen aan de mili- Ier taire wereldkampioenschap- am pen. Hij werd geselekteerd iet voor de piste-ploeg en coach ars Helsen heeft met Westelindtpte veel mogelijkheden. Hij reed reeds de snelste kilometer en kan zijn mannetje staan in de Ne Olympische achtervolging mei Mc vier. (beno) 3* Provinciale 28 - 30.4.1982 - De Voorpost Sergant kansloos. Voordien hadden De Petter en Steen- haut reeds een kans gekregen om de voorsprong te vergro ten, maar beiden faalden. Na de rust verscheen een to taal anders Bambrugge op het veld en de bezoekers moesten alle hens aan dek roepen om onheil te vermijden. Toch za gen ze nog een kans om via Kamiel Errol, die De Petter verving, de stand op 0-3 te brengen. Er kwamen aan beide zijden nog mooie kansen, maar de stand bleef ongewijzigd. Te vermelden is nog dat de Nieu- werkerkse aanvoerder, Danny Roelandt, na een duel met Van der Eecken ten val kwam en zijn pols brak, waarna hij werd weggevoerd ter verzor ging en vervangen door ouwe taaie Paul Janssens. (gm) GREMBERGEN - EDE 1 Niettegenstaande geen van beide ploegen er nog iets bij te winnen of te verliezen hadden, mogen de bezoekers globaal gezien wel tevreden zijn met de puntendeling in Grember gen. Vooral tijdens de eerste helft moesten de gasten het meesterschap ondergaan van een thuisploeg die halfweg de eerste helft op voorsprong kwam. Een schot, afgevuurd vanop dertig meter door Wal ter Peelman sloeg tegen de dwarsligger. Valère Van den Neste die was ingevolgd, ■1 plaatste de terugkaatser met goed gevolg tegen de netten. Onverdiend was die voor sprong in geen geval. Grem bergen legde in die period^ een duidelijk meesterschap aan de dag. Toch kwamen de bezoekers tijdens de laatste tien minuten van de eerste helft wat meer in de wedstrijd. Dat resulteerde net voor in gaan van de rust in een gelijk stellend doelpunt, dat De Rouck had tot stand gebracht. Voegen we er onmiddellijk aan toe dat dit doelpunt uit een duidelijke buitenspeifaze was tot stand gekomen. Het protest van de Grembergse spelers leverde geen resultaat op bij de spelleider die onmiddellijk na het doelpunt het tijdsein van de rust floot. Eerder nog had men langs Grembergse kant geprotesteerd toen een overtreding op Chris Buydts gewoon met een vrijschop werd bestraft, daar waar men van oordeel was dat de fout was begaan binnen de grote rechthoek en er een penalty had moeten gefloten worden. De tweede helft bood een evenwichtig beeld. Men no teerde toen een tweetal kan sen langs Grembergse kant (Van Cauwenberghe en Buydts) en evenveel langs be zoekende kant (Bruylandt en De Rouck). Het meest spekta- kulaire deed zich voor in de slotfaze toen Asselman slechts in extremis een kop stoot van Buydts wist onscha delijk te maken. Dat was de beste kans in die tweede helft. Op grond hiervan, en boven dien nog de betere eerste helft, had Grembergen een overwinning kunnen recht vaardigen. Bij de bezoekers pleitte men verzachtende om standigheden. Van der Eec ken, Van den Brempt en Rene Annaert, drie titularissen ont braken ten gevolge van kwet suur op het appel. Hierdoor was, naar het oordeel van de bezoekers, de ploeg een flink stuk verzwakt. Men gaf beslist toe dat Grembergen de betere formatie was. E.D.M. KIJK OP DERDE PROVINCIALE Hoe dicht een lach en een traan in voetbal bij mekaar liggen is reeds genoegzaam bekend, maar wat de Sveltaspelers in vier dagen tijd overkwam is toch wel apart. Donderdag bleven ze makkelijk baas over Assenede met doelpunten van Bosman en 3.K. Neels (2 maal). Maar zondag stond er na de geïmproviseerde jers titelviering(en) een verplaatsing naar Sint-Kruis op het program- dezi ma. En deze formatie wou met behulp van alle middelen de blau ongeslagen leiders in het zand doen bijten. Neels tilde zijn ploeg had wel op winst, maar door strafschop raakte Sint-Kruis algauw vooi langszij. Een tweede keer raakte Svelta op voorsprong nadat Waem nog eens doorstormde. Op dat moment dachten de mannen van trainer De Clercq ten onrechte dat hun schaapjes op het droge waren. Na een tweede lokale treffer werd er in de slotminuten nog een strafschop toegekend voor duwfout op een lans Winkelspits. Van de Voorde benutte deze unieke gelegenheid en diende zo het eerste verlies toe aan de kampioenen. Ook Herleving Vrasene laat de armen wat zakken nu definitief bekend is dat ze het met een tweede plaats moeten stellen. Na een zwakke drawn tegen Wippelgem (1-1) op eigen veld, kregen ze zondag een nederlaag te inkasseren bij Sombeke met 2-1. Daar kwam wit-zwart wel degelijk te voorschijn maar kon veel te weinig gevaar brengen voor het Sombekedoel. Ook onderaan komt er uiteindelijk aftekening en dan wel ten voordele van Sportkring Kallo dat twee gelijke spelen afdwong tegen eerst Sombeke (2-2) en dan uit bij Assenede (0-0). De Klinge vergaat het inmiddels minder goed, met twee nederla gen: 4-2 bij Red Star Haasdonk en 0-2 verlies thuis tegen Meulestede. De twee afsluitende beurten voor donderdag en zondag beloven geen geschenken voor Kallo dat zijn lot nu in eigen hand heeft: eerst uit bij Muide een ploeg die juist evenveel punten heeft als geel-blauw en zondag dan nog eens moet optornen tegen het reeds veroordeelde Klinge. Bambrugge - Nieuwerkerken: 0-3 Berlare - Herdersem 0-1 Doggen-SK Erembodegem 0-1. Slordige eindpassen, verkeerde voorzetten, misverstan den allerhande, kortom een derby om vlug te vergeten (per) Eindeseizoensfeer te Berlare waar de toeschouwers getuige waren van een bijzonder rom melige wedstrijd. Tijdens de eerste helft werd er nauwelijks op doel geschoten en alles beperkte zich meestal tot de omgeving van de middencir kel. In de tweede helft is Berla re meer in de aanval gegaan. Maar dat overwicht bleek niet lonened te zijn. Zowat halfweg die tweede helft werd de thuis ploeg gecounterd op een uitval houd verzekerd hebben en van Matthijs. Dat was wel een kan het al uitkijken naar vol- Ondanks de konkurrentie van een wielerwedstrijd was er bijzonder koud stortbad. Berla- gend seizoen. Men beseft wel- een massale opkomst toen de plaatselijke sportvedette Luc re jxjogde langs Schreurs en licht dat er één en ander zal Dumont de aftrap van de wedstrijd gaf. Het was van bij het De Potter nog het tij te keren, moeten gebeuren wil men er begin te zien dat de bezoekers de nederlaag van voor maar de bezoekers en inzon- volgend seizoen een betere veertien dagen wilden uitwissen, derheid hun doelman hielden prestatie van maken. Wil men de nipte winstcijfers op het zijn supporters blijven houden Tijdens de eerste helft ont- dediging bleef de toestand bord. dan, mag men geen twee sei- snapte de thuisploeg dan ook baas. Zondag speelt Berlare zijn zoen na mekaar tegen de de- aan een echte afstraffing. Op Toen De Petter op de achttien- laatste wedstrijd op Baasrode, gradatie spelen. de tiende minuut kregen de de minuut oog in oog met Dan zal het meteen zijn be- E.D.M. bezoekers langs een zeer be- doelman Sergant stond, drijvige Moens een reuzekans schoot hij de bal recht op zijn maar Steenhaut kwam een tegenstrever en de terugkaat- paar centimeters te kort om de ser besloot hij naast. Op de bal in het doel te leggen. De 22* min. kregen de bezoekers Petter zou vier minuten later loon naar werken toen De Pet voor het ledige doel verschij- ter aan De Bosschere de kans nen maar jammerlijk missen, gaf om te skoren. Hoewel de Op het kwartier was er een thuisploeg nu beter ging kom- tijgersprong van de plaatselij- bineren, kwamen er toch geen ke goalie nodig om zijn kooi doelpunten van, integendeel vrij te houden op een prachtig De Bosschere schoot nog schot van Wellekens. eens raak, maar na overleg Toen bezoekend verdediger met de grensrechter, keurde De Boeck een niet noodzake- scheidsrechter Van Nieulande lijke corner toestond, kreeg het doelpunt af. Dat was maar ook de thuisploeg een kans, uitstel want op de 42* min. liet maar de Nieuwerkerkse ver- een ijverige Moens keeper

De Voorpost | 1982 | | pagina 28