mr mmt Wase zwemkring bleef zevende Tweede volleybaltornooi te Nieuwkerken-Waas DERDE REKREATIEVOLLEYBAL TORNOOI TE KEMZEKE Kampioenen te sterk voor WZK Tweede volleybaltornooi van Nieuwkerken-Waas Ook Rapid Sint-Niklaas kon geen Oostvlaamse beker Zevende rekreatie volleybaltornooi te Kruibeke naar het Waasland brengen Vierde provincialers in het ootje genomen Nationaal volleybaltornooi te Hamme Stekene moest de duimen leggen voor White Star Sint-Amandsberg •VOLLEYBAL 30 - 30.4.1982 - De Voorpost IBS! mi Na Neerpelt en Eeklo, nu te Hamme op het Gemeentelijk Speelplein, Kaaiplein 9, het nationaal open volleybaltor- nooi ingencht door de gezinssportfederatie Bond van Grote en Jonge Gezinnen. Dit tomooi staat open voor alle jongeren kandidaat- volleybalspelers en alle ploegen al dan niet lid van een sportfederatie. Het heeft plaats op zaterdag 1 mei. De deelnamevoorwaarden zijn dat er telkens per ploeg minimum twee dames moeten deelnemen die gebeurlijk uit de andere deelnemende ploegen of losse kandidaten kunnen bekomen worden. Ook voor onze kinderen is door de sportfederatie ge zorgd. Zij zullen door de monitoren opgewacht worden. De niet-deelnemenden kunnen zich in de namiddag ontspannen met een gezonde wandeling naar Den Bunt. De gewaardeerde baby-sitdienst zal zich ontfermen over de allerkleinsten gedurende de dag. De gezinsfederatie hoopt ten stelligste u te mogen be groeten als deelnemer of als kijklustige op zaterdag 1 mei op het nationaal volleybaltornooi. Voor meer inlichtingen: tel.: 052-47.70.44. Zondag 16 mei 1982 Na het sportieve sukses van vorig jaar richten Nidak, Nivoc en De Spikkel dit jaar hun tweede volleybaltornooi voor rekreatieploegen in. Om iedereen zoveel mogelijk speelgelegenheid te geven hebben de organizatoren dit jaar besloten het tornooi te spreiden over een ganse dag. De eerste wedstrijden vangen dan ook aan om 10.00 uur, daarom is er gezorgd voor de nodige hapjes, zoals belegde broodjes, frieten, barbecue enz... In tegenstelling tot de eerste uitgave heeft heel het gebeuren plaats op en rond de terreinen van de Schakel in de Heihoekstraat te Nieuwkerken Voor ploegen die interesse hebben is er een afzonderlijke kompetitie voor heren (of gemengde ploegen) en voor damesploegen. Inlichtingen zijn steeds te verkrijgen bij: De Prijcker Marcel, T. Ellegierslaan 17, Nieuwkerken - 031/77.39.79 Andries Alfons, Gijselstraat 28, Nieuwkerken - 031/ 76.90.53 Geerts Frangois, J. Lonckestraat 39, St.-Niklaas - 031/ 77.54.62 Smet Marijke, H.-Hartlaan 4, Lokeren - 091/48.59.54 Het inschrijvingsgeld kan je storten op rekeningnummer 068-0620590-11, t.a.v. Volleybalklub Nivoc, Nieuw kerken. Waterpolo 1* Nat. WATERPOLO Voor de derde keer organi- zeert Volleybalklub Kemzeke een rekreatievolleybaltor- nooi voor de bevolking van Kemzeke. De bedoeling is dat per wijk of straat een of meerdere ploegen worden gevormd, die dan in ver schillende reeksen tegen el kaar zullen uitkomen. De in zet is een wisselbeker en nog een aantal andere tro feeën. Alle deelnemende ploegen krijgen een aandenken aan dit tornooi. Men verwacht dat een 20-tal ploegen op 8 mei het tegen elkaar zullen opnemen. De wedstrijden worden ge speeld op de terreinen van de gemeentelijke jongens school van Kemzeke en va gen aan om 9.30 uur, zod men het einde kan verwac ten omstreeks 18.00 uur. inzet is dus een wisselbek en verder zijn er nog 3 b kers voorzien voor de be gerangschikte ploegen een beker voor de sporti ste ploeg. Alle andere pl< gen krijgen dan nog e aandenken. Enkel spelei niet bij de bond aangesl ten, kunnen aan dit tomo deelnemen. Uitzondering deze regel maken de jong ren en de spelers, ouder dl 35 jaar. In elke ploeg mo minstens één vrouw wordi opgesteld. WZK 5 - AZC 13 WIELRENNEN Zaterdagavond ontving Wase Zwemkring aan de Parklaan Antwerpse Zwemclub. Na het puntenverlies van Gentse Zwemvereniging, de kampioen van de vier laatste seizoe nen, Is AZC de uitgesproken favoriet voor de nationale titel, en dat lieten ze In Sint-Niklaas dan ook duidelijk merken. Wase kon de vooropgestelde taktlek bijna niet in de praktijk omzetten. De routinevolle gasten daarentegen hadden vooral technisch en individueel een uitgesproken over wicht, wat hen een onaanvechtbare zege opleverde. De wedstrijdaanhef was alles- naties rondde Rudy Van Mie- behalve gunstig voor de thuis- ghem af. Kort voor de laatste ploeg. De eerste drie ballen kampwisseling kon AZC nog die in de richting van sterspe- een tweede penalty omzetten: Ier Van Peteghem gingen, wa- 4-9. De laatste set bracht een ren goed voor evenveel doel- ongewijzigd spelbeeld: Ant- punten, ondanks het feit dat de werpse wist zich de beste Wase afweer, en vooral Wim ploeg, en bouwde rustig op. Rombaut alle zeilen bijzette Wase daarentegen had het om dat te beletten. WZK raak- moeilijk om vlotte kombinaties te slechts moeizaam uit de in mekaar te zetten, en kon greep van de tegenstander, en nog nauwelijks voor gevaar leed te veel balverlies om ge- zorgen. AZC deed dat heel vaarlijk te zijn. Toch kon Wim vaak, en kon in de meeste Rombaut met een lobbal mil- gevallen ook keurig afwerken; deren. AZC liet zich echter niet zo was een uitsluiting voor verstoren; toen Franky Lys- Guido Maes goed voor een sens een strafworp tegen- doelpunt, maar ook in man kreeg, en toen even later Jan tegen man situaties hadden ze Foubert in het straf hoekje overduidelijk de bovenhand, ging, werden de kansen voluit wat resulteerde in een 4-13 benut: 1 -5 bij de eerste kamp- stand bij het ingaan van de wisseling. Met de tweede pe- laatste minuut. Een AZC-uit- riode leken de kansen enigs- sluiting, gevolgd door een zins te keren: Jan Foubert strafworp, gaf Wase de kans haalde verrassend uit, en toen alsnog te milderen. De keeper Bert Schiettecat met straftijd raakte de bal wel, maar geluk- bedacht werd bleef de Wase kig had Jan Foubert hard ge- afweer rustig in balbezit. Wat noeg geschoten, zodat de bal later kon Franky Lyssens na toch over de doellijn ging: 5-13 een mooie inspanning zelfs 3- eindstand dus. 5 skoren. De gasten gingen Ook de tweede ploeg van AZC toen echter weer op het gas- speelt dit seizoen naar de titel, pedaal staan. Een doelpunt en is momenteel onbedreigd bleef dan ook niet lang uit, en leider. Voor de WZK-jongens toen AZC in numerieke min- zag het er dus niet hoopvol uit. derheid kwam lukten zij er toch Het werd inderdaad spelen in in om uit te breken en af te de achtervolging, zonder dat werken. de kloof groot werd. Vanaf de De tweede wedstrijdhelft ving derde periode leek de thuis- aan met een uitsluiting voor ploeg fysisch de sterkste te Rudy Van Mieghem. Antwerp- zijn, en ook op het skorebord se speelde rustig de bal rond, kwam dat tot uiting, ook al werkte keurig af, en toen zij omdat de WZK-jongens als verder in deze periode zelf in ploeg speelden. Dit resulteer- numeriek nadeel waren, kon- de in enkele heel mooie kom- den zij hun netten ongeschon- binaties, en uiteindelijk in een den houden Hier was voorna- 13-12 overwinning. De doel- melijk Wase zeif de schuldige punten kwamen van de hand van, door onverzorgde kombi- van Erik Smet en Stefaan Thi- naties en overhaaste doelpo- baut (elk vier), Filip Schelfaut gingen. Op sommige ogenblik- (drie) en Wim en Kris Foubert ken tapte de thuisploeg noch- elk één. tans uit een qnder vaatje, en na een van de betere kombi- D.M. Van de waterpolospelers uit Sint-Niklaas krijgen we niet zo regelmatig berichten in de bus. Komen die wel dan wordt het plots een hoop informatie. Eerst toch de wedstrijden die WZK afhaspelde in de voorbije maand. WZK 12 DM 11 Een belangrijke match voor beide ploegen garandeert een spannend wedstrijd verloop. Wase was toch de betere ploeg maar gaf in de slotminu ten een 3 puntenvoorsprong prijs. Toch hield het stand en won met het kleinste verschil. Dat het verdiend was gaf iedereen achteraf toe. Na deze overwinning zei trai ner-coach Joos de klub vaar wel in de overtuiging dat nu het behoud verzekerd was. Om persoonlijke redenen kon hij zijn taak als trainer niet uitvoeren zoals hij het wou. De klub dankte hem voor de inzet en de begeleiding in de voor bije jaren. Brugge WZK Wase trad aan met als trainer coach André Milants. Door uit te lopen tot 3-1 liet Brugge zien dat het zijn huid duur zou verkopen. Het had immers de punten nodig. Wase herpakte zich echter vlug en vanaf de tweede periode was het al Wa se wat de klok sloeg. Het werd een vlotte en verdiende zege. Gentse Z.V. 11 WZK 10 Wase kan steeds iets meer tegen betere ploegen, maar dat het de kampioenenploeg aan het wankelen zou brengen was een verrassing. In de eer ste helft liepen de Wase jon gens immers uit tot 1-4 maar Gentse nam toen de leiding over en bij het ingaan van de laatste periode was het al 10- 7. Dat Wase zich toen nog niet gewonnen gaf laten de eindcij fers duidelijk zien. Met een beetje meer geluk leed Gentse een tweede nederlaag. Voor Rik Rijckaert mogen ze ginds wel een kaarsje branden. Hij maakte immers negen goals! Ghent SC 11 WZK 7 Deze verplaatsing naar Gent zal Wase zo snel mogelijk ver geten Kollektief was de thuis ploeg nogal wat sterker en Wase was weer aan het be kende paalschieten toe. Programma Met vier punten op acht blijft Wase vastgespijkerd op de ze vende plaats met 14 punten in het totaal. Er liggen nog een vijftal wedstrijden voor de boeg en er kunnen nog enkele punten bijkomen De spelers rekenen dan ook tenvolle op de steun van de supporters voor de komende wedstrijden: Zondag 9 mei te 13 uur: Wase - Macabi Antw. Vrijdag 14 mei te 20.30 u. Poseidon Brussel - Wase Maandag 24 mei om 21 uur Wase - Mechelen Zaterdag 5 juni te 20.15 uur Wase - Doornik WIELRENNEN Nederlander Carlo Delamelle won de wedstrijd voor juniores op de Spoele te Loken voor zijn landgenoot Carlo Steel (dm) Patrick Degaudinne tussen zijn supporters na zijn moeizame overwinning te Meldert Petrus Raeymaeckers won bij de juniores te Melsele (Iv) (per) Op 23 mei aanstaande organiseert volleybalklub Pardaf Kruibeke voor de zevende maal zijn massa volleybaltor nooi voor rekreatieklubs. Dus voor verenigingen die nauwelijks de kans krijgen zich met elkaar te meten in een werkelijk sportief treffen en in een prima organizatie. De vorige uitgave is Pardaf Kruibeke erin geslaagd een prima service te waarborgen voor een gemiddeld aantal van 60 ingeschreven ploegen, vrouwen en mannen. Het tomooi vangt aan om 10 uur op het gemeentelijk sportter rein in de Lindelaan te Kruibeke. Geïnteresseerde verenigingen kunnen nog inschrijven tot 8 mei aanstaande op het telefoonnummer 031-74.33.54 of 74.25.84 waar men ook alle inlichtingen kan vernemen in verband met deze organisatie. Het inschrijvingsgeld bedraagt 250 fr. per deelnemende ploeg. de grond tegen een te snel spelend Sint-Niklaas dat met de wedstrijd van de dag daarop in het achterhoofd (tegen Zonhoven in het ka der van de beker van België) blijkbaar vlug komaf wou maken met de wedstrijd. He- melveerdegem is echter een ploeg die ook al in kompeti tie ettelijke keren een 2-0 achterstand wist ongedaan te maken en begon nu ook weer aan deze achtervolging door de derde set met 9-15 binnen te halen. De 0-6 voor sprong van bij het begin werd immers nooit meer prijsgegeven. De vierde set ging meer gelijkopgaand al hoewel het toen al duidelijk Na het sportieve sukses van vorig jaar richten Nidak, Nivoc en De Spikkel dit jaar hun tweede volleybaltornooi voor rekreatieploegen in op zondag 16 mei. Om iedereen zoveel mogelijk speelgelegenheid te geven hebben de organizatoren dit jaar besloten het tomooi te spreiden over een ganse dag. De eerste wedstrijden vangen dan ook aan om 10.00 uur, daarom is er gezorgd voor de nodige hapjes, zoals belegde broodjes, frieten, barbecue, enz... In tegenstelling tot de eerste uitgave heeft heel het gebeu ren plaats op en rond de terrei nen van de Schakel in de Hei hoekstraat te Nieuwkerken. Voor ploegen die interesse hebben is er een afzonderlijke kompetitie voor heren (of ge mengde ploegen) en voor da mesploegen. Inlichtingen zijn steeds te ver krijgen bij: De Prijcker Marcel, T. Elle gierslaan 17, Nieuwkerken - Tel. 031/77.39.79 Andries Alfons, Gijselstraat 28, Nieuwkerken - Tel. 031/ 76.90.53 Geerts Frangois, J. Loncke straat 39, St.-Niklaas - Tel. 031/77.54.62 Smet Marijke, H.-Hartlaan 4, Lokeren - Tel. 091/48.59.54 Het inschrijvingsgeld (300 fr.) kan je storten op rekening nummer 068-0620590-11 t.a.v. Volleybalklub Nivoc, Nieuwkerken. VC lemse-Dilbeek 3-1. De dames van VC Temse gaan verder in de beker van belgie. Hier blokken Kris van De Velde en Godel Melis knap af. (dw) Was het voor het Waasland in de damesfinale misgelo pen met Stekene dan was bijna iedereen overtuigd van de overwinning van Rapid Sint-Niklaas tegen Hemel- veerdegem. Het klassever- schil tussen eerste en twee de zou wel het verschil ma ken dacht men. En in de eerste sets leken deze opti misten inderdaad gelijk te zullen gaan krijgen want on der impuls van een aanval lend sterke Kurt Heyninck (volgend jaar bij Herentals?) kon Rapid met 15-6 en 15-10 op een geruststellende 2-0 voorsprong komen. De be zoekers uit Hemelveerde- gem kregen geen voet aan was dat Rapid hetzelfde ter po van de eerste sets ni meer aankon waardoor o< de receptie al eens me faalde en waardoor het H melveerdegemse blok bet begon te draaien. In de vi de set (Hemelveerdege had de vierde met 13-15 bi nengehaald) werd e draaid op 6-8. Rapid Sii Niklaas kon opnieuw ov< nemen bij 12-10 maar twe de klasser Hemelveerdege bleek uiteindelijk fysisch sterkere te zijn van een to wel ontgoochelend Rap Sint-Niklaas dat weero met 13-15 de boot inging. Gezinssportfederatie B.G.J.G. Verschijnt er op 15 augustus een tekstje in het officieel ledenblad van de Oost- Vlaamse volleybalbond «Ti- me-Out» waarin men lezen kan dat er vanaf het seizoen '82-'83 drie derde provincia le reeksen zullen zijn en dat bijgevolg de eerste vier van elke reeks uit vierde provin ciale zullen stijgen. Er wordt natuurlijk geknokt voor die vier eerste plaatsen, en bij wijlen lijkt die strijd voorna mer dan de titel zelf. Groot gejuich bij de gelukkigen, geween en tandegeknars bij de vijfde gerangschikten. Hier en daar beginnen ploe gen, nieuwkomers in derde, zich al te versterken om de hogere reeks aan te kunnen tot... Tot op een provinciale vergadering, gehouden in Sint-Niklaas, de Oostvlaam se volleybalheren komen zeggen dat de procedure van het verschenen bericht niet helemaal volgens de let ter van het reglement zou zijn en dat er bijgevolg meer dan waarschijnlijk geen bij komende derde provinciale reeks gemaakt wordt. Hilari teit, meer nog, konsternatie in de zaal en men zou voor minder. Blijkt achteraf gans de kwestie terug te schroe ven te zijn tot een persoonlij ke tweestrijd tussen twee heren van het Provinciaal Komitee die elkaar het licht in de ogen niet gunnen. Wanneer er gevraagd wordt waarom het tegenbericht nooit eerder in «Time-Out» verscheen, antwoordt men lakoniek dat de kompetitie leider, de heer Ghys, van wie het voorstel tot een bijko mende reeks kwam, het tegenbericht niet in Time- Out wou opnemen en zodus... Hopelijk wordt een en ander nog rechtgezet in een bui tengewone algemene verga dering van alle provinciale volleybalklubs. En hopelijk zijn op die vergadering meer dan alleen de rechtstreeks betrokken klubs aanwezig want in feite gaat het hier om meer dan alleen maar om een bijkomende derde provinciale reeks. Het volley bal mag zijn gezicht dood eenvoudig niet verliezen. De finalewedstrijd van de beker van Oost-Vlaanderen voor dames begon ongeveer met een uurtje vertraging. De zenuwen waren er oor zaak van dat noch Stekene, noch Sint-Amandsberg goe de opslagen konden tonen tot bij een 4-4 stand, Rita Nicque, tweemaal kon toe slaan. Die tweepuntenkloof in het voordeel van Stekene werd door Sey en De Puys- seleiruitgebouwd tot 10-4. Sint-Amandsberg kwam nog even terug tot 10-8 maar Anita De Rudder zorgde er voor dat de eerste setwinst voor Stekene was (15-8). In de tweede set kreeg Stekene af te rekenen met Lieve De Backer die op haar eentje voor een 0-4 voorsprong zorgde voor White Star. De Gentse ploeg zou zelfs nog uitlopen tot 9-4 vooraleer Stekene opnieuw kon aan sluiten via het blok Nicque- De Smedt (9-8). Lieve De Backer (weerom) en Hilde Georges hielden het toen echter voor bekeken en met 15-9 kwam Sint-Amands berg opnieuw langszij. In de derde set konden de opsla gen van Nicque Stekene op 9-5 voorsprong brengen. Sey en De Smedt zorgden voor 14-11 en alles leek be keken voor de Wase ploeg. Onder impuls van Lut Buy se begon Sint-Amandsbe aan een remonte die sleet zou eindigen toen de geblazen werd (14-16) en 2 in het voordeel van Sii Amandsberg. Dit was mi een het cruciaal ogenb van de wedstrijd want alho wel Heyman Stekene op ei 8-2 voorsprong kon breng kwam Sint-Amandsberg een mum van tijd terug tot 8 en liet Stekene ter plaat om met 9-15 set, wedstri en beker voor de tweei opeenvolgende maal winnen.

De Voorpost | 1982 | | pagina 30