Nabeschouwingen veldcrossaktiviteiten A.V.L.O. atleten Bloemen voor De Winne, Vink en Dhanis AC Lebbeke derde in Interklubkampioenschappen Nieuwe atletiek- en joggingmogelijkheden bij ACW/afdeling BEL/Si Sterk opkomende Ronny Van De Moortel Cabrita Zele - Champions: 92-94 Panters Baasrode - Juniores winnen Oostvlaamse beker Leonidas Aalst basketbaltornooi 32 - 30.4.1982 - De Voorpost ATLETIEK Nu het pisteseizoen voor de deur staat kunnen we de vekfcrpssaktiviteiten gaande van november tot eind maart, van onze Lokerse atleten nog even overlopenBij de senio ren heren kan Raf Vervaet terugblikken op een geslaagde crosskampagne. Eenmaal derde en vierde maal vierde, 7* te Deinze, 11* in de provin ciale kamp. te Lebbeke met als beste resultaat een negen de plaats in de internationale cross van Roeselare juist na Geirnaert en Puttemans, en een verdienstelijke 33° plaats in de Belgische kampioen schappen te Waregem, dit op 430 deelnemers. Dirk Vervaet kon na een eerder matig sei- zoenbegin een prachtige der de plaats voorleggen in de Kerstprijs van Rieme, in de internationale cross «Beker der vriendschap» te Walferdin- gen (Luxemb.) en een vierde plaats te St. Niklaas. Broer Alex, die geen echte cross specialist is, liep een zeer re gelmatig seizoen met als re sultaat 2x een achtste, 1 maal een negende en enog 3x een plaats bij de eerste twintig, in de pistiers cross van Brune- haut werd zelfs een 1 plaatst gelopen op 14 deelnemers. Roland Adriaenssens liep een 8 tal crossen als marathon voorbereiding voor deze zo mer, zijn grote regelmatigheid en doorzettingsvermogen moeten hem in de zware ma rathonspecialiteit kunnen doen slagen. Dirk De Maesschalck kende een sterk seizoenbegin, met een 20 23 plaats als restultaat, hij kon echter door een zware knieblessure zijn goede konditie niet verzilve ren. Carlos de Smyter Luc D'Hooghe beperkten hun cross-aktiviteiten dit om krach ten te sparen voor het komen de piste seizoen, Carlos haal de wel een mooie derde plaatst in de Pistiers-cross van Brunehaut. Wilfried v.d. Hoe ven Dirk van Boxelaer kre gen na een moeilijk seizoen- begin goede resultaten na de jaarwisseling, voor Dirk kwam een achillespees ontsteking echter roet in het eten strooi en. Frangois Van Boven, die een 10 tal crossen liep, kende zijn beste seizoen. Leonard Buyssens beperkte zijn cross- aktiviteiten om beroepsrede nen. Dirk de Lombaertde, aan zijn 1* cross seizoen bezig, bewees uit het goede hout te zijn gesneden, maar mist al leen nog kompititieritme. Wal ter Anthuenis streed een gan se winter vergeefs tegen een weerbarstige konditie. Geert de Borger, kersverse sekreta- ris van A.V.L.O., nam deel aan de cross van Hamme, en aan twee pistierscrossen, en bleek daar beide aktiviteiten goed met elkaar te kunnen kombi- neren. Junior Wim Mouton los te de in hem gestelde ver wachtingen volledig in en kan wellicht in de volgende jaren volledig doorbreken. Bij de ve teranen Heren namen Roger Van Hoecke en Willy Puimège (ook wekelijks aktief bij de cy- clo-crossers) deel aan diverse veldcrossen, Roger zoekt vooral de lichtere omlopen uit en Willy houdt meer van het zware werk. Marcel D'Hanis, Romain Aerens en Gust Van Der Steen beperkten sterk hun crossaktiviteiten (zijn het de jaren die beginnen door te we gen?). Bij de kadetten liep Frank Thienpondt een zeer goed seizoen met talrijke ere plaatsen als resultaat, te Eke- ren werd zelfs een overwin ning behaald. Dirk Munchen Marnix De Vos liepen zich ook regelmatig in de kijker, terwijl AC Baasrode huldigde de winnaars van de reeksen in haar klubkampioenschap. De schiftingen van de interklubkampioenschappen van de derde afdeling werd georganiseerd door AC Leb beke dat uiteindelijk een derde plaats veroverde wat een pri ma resultaat is voor de ploeg van voor zitter Biesemans. Op de 100 meter waren het Greta Van Doorselaer 4* en Ingrid Meert 2* in de B reeks dat voor de punten zorgden. Gislaine Van Praet (3*) en Linda Bergh- man (2*) presteerden boven de verwachtingen op de 400m. En in de kampnummers wer den de punten verzameld door Ann Peytier (9*) en Martine Van Buggenhout (10*) die in het speerwerpen de eer van Lebbeke verdedigden. Op de 1500 m keek men naar Greta Berghman en zij won ook schitterend maar ook Mo nique Van Wemmei gaat niet zonder verdiensten want zij haalde een 5* plaats op dit nummer en dat was dan met een het beste resultaat van deze schiftingen. Was het re sultaat goed te noemen op de loopnummers in de kampnum mers hield men ook het been stijf om zodoende een ere plaats te verwerven. Ann Pey tier was knap Derde in het hoogspringen en Rita Van Hauwermeiren legde beslag op de 11* plaats 8ste en 9de waren Bea Steps en Linda Berghman in het kogelstoten terwijl Rita Van Hauwermeiren en Greta Van Doorselaer op dezelfde plaats eindigden in het verspringen. Kwamen dan de aflossingen die voor de af scheiding zouden zorgen. Als eerste nummer de 4x1 OOrn werd het een spetterend vuur werk en AC Lebbeke kon met Van Doorselaer Van Hau wermeiren Meert en Peytier Eddy Ketels David van Bo ven in een beperkt aantal cros sen aantraden. Bij de minie men en pupillen vinden we Donald van Boven, Mark Puimège Andy Hoste Geert Munchen regelmatig in de uit slagen terug. Bij de senioren vrouwen kende Catharina Pauwels een schitterend sei zoen 11* te Wetteren, 15* te Dendermonde, 17* te Zele, 20* te St. Amandsberg, en op de provinciale kampioenschap pen een mooie 18° plaats. Ve terane Leona Eggermont (in de zomer ook aktief bij de wielertoeristen) was zeer suc cesvol met een 9* plaats te Zele een 13* plaats te St. Amandsberg, in Dendermon de werd meegelopen bij de senioren met als resultaat een 16* plaats, en in de provinciale kampioenschappen een zeer verdienstelijke 12* plaats. Ce lesta Van Branden Cyrilla De Baere waren deze winter minder aktief in het veldcros sen. Bij de junioren meisjes bleef het betrekkelijk kalm rond Leen Vervaet die wel een mooie 2* plaats wist te behalen in Dendermonde. Marina De Borger kende succes met een 4* plaats te Dendermonde een 6* te Grembergen en 15* te St. Amandsberg. Van den Berghe Ann werd 9* te St. Amands berg. Karin Puimège behaalde bij de scholieren een prachtige 3* plaats te Dendermonde en een 9* te Wetteren, verder kon ze zich nog 3 maal klasseren bij de eerste twintig. Bij de jongeren traden vooral Lieve Puimège, Griet Verdonck en Veerle van de Jeugd op het voorplan, Veerle haalde zelfs een schitterende 6* plaats op de provinciale kampioen schappen, Ines Srobbe, Sofie Meersman, Annie Oosterlinck Peggy Verschelden, regel matig aktief bij de allerjong sten kunnen in de volgende jaren wellicht meer op het voorplan treden. een tweede plaats in de wacht slepen op de 4 x 400m werd het een vierde plaats en daar mee was de zaak rond. Linda en Greta Berghman - Van Buggenhout en Van Praet wa ren het die hier de punten binnenbrachten. AC Lebbeke kwam hier mede met 107,5 punten op de derde plaats te staan en is met deze plaats dan ook zeker van het behoud in derde klasse. A. De atleten van AC Baasrode liepen hun klubkampioenschappen te Sint-Amands MOTORCROSS De op 4 maart reeds negen jaar aktieve afdeling BEL/SI stelde in het Dorpspaleis te Sinaai zijn jaarprogramma 1982 voor In zijn welkomstwoord drukt voorzitter André Roets de hoop uit naast de Waasland trofee ook alle atletiekliefheb- bers van Belsele en Sinaai aan hun trekken te laten ko men door een programma dat voor iedereen wat heeft te bieden. Het huidige B/S bestuur omvat op heden: Roets André: voorzitter, Pop- pe Michel: ondervoorzitter, Van De Steen Gilberte: sekre- taresse, Raemdonck Leona: schatbewaarster. Verder de heren Wilssen Achiel - De Smet Ronny aan gevuld met 1 trainer - 1 afge vaardigde atleten en 1 jogaf- gevaardigde. Tevens werden aan de leden de nieuwe trainerskern voor gesteld. Voor de atletiekactlviteiten Verlaeckt Rudi (031) 77.78.28, Verhaeghen John: (031) 72.57.74, Van Hove Willy (deeltijds) Voor de nieuw gestichte jog- afdeling Van Vlierberghe Willy Trainingsprogramma aan de sporthall te Sinaai 1. Atleten Woensdagavond: 19 tot 20.30 Zaterdagnamiddag: 15 tot 16.30 uur 2. Joggingsafdeling Zondagvoormiddag: 10 tot 12 uur. Op al deze dagen en uren is kleedgelegenheld voorzien In de sporthal (1 kleedkamer heren en 1 kleedkamer dames). Op deze trainingsdagen zijn tevens alle belangstellenden welkom. De jogafdeling omvat nu reeds 30 sportievelingen. Alle leden zullen voortaan ook maandelijks het ACW clubblad «Olympus» ontvangen waar een ruime verslaggeving voor de afdeling BEL7SI is voorbe houden. Gewezen wordt meteen op de «Jeugdolympiade» van zater dag 22 mei te 14.30 uur inge richt door A.C. Waasland in het Stedelijk Sportcentrum te St-Niklaas. Scholen en alle individuele belangstellenden van Belsele en Sinaai kunnen met de voorbereiding op dit groot treffen terecht bij de trainers kern van BEL/Si (zonder aan sluitingsverplichting) op de da gen en uren zoals hierboven vermeld. Programma (zowel meisjes als jongens): 9 - 10 jaar: 60m - 800m - verspringen; 11-12 jaar: 80m - 800m - hoogspnngen 13 - 13 jaar: 100m - 800m - kogelstoten; 15-17 jaar: 100m - 800m - speerwerpen. Massa's aan medailles en tro feeën te winnen. Verder zal de BEL/SI afdeling onder vorm van regelmatlg- heldscrlteria de pisteatleten - j de veldlopers maar ook de joggers - op het eind van het seizoen belonen met geschen ken en trofeeën. Er is ook de «9de Internationa le Trofee van het Waasland» j voorgesteld die zal plaats heb ben op zaterdag 27 november 1982 met aan de start een massa buitenlandse kampioe nen gesponsord vanaf dit jaar ook door de sponsors van het «Belgisch Olympisch Comité», zulks door de bijzondere inzet van de heer Jos Van Roy- (Technisch Directeur der Vlaamse Liga) en de actieve BEL/SI organisatiekern. De Waasland Trofee 1982 zal worden voorafgegaan om 13.30 u door een «massale jogging» die beslist 1.000 sportievelingen naar Sinaai kan lokken. Kortom... ACW afdeling BEO SI die zo stilaan naar zijn 10- jarig bestaan stevent heeft de l wind in de zeilen. We wachten alleen nog op uw belangstel ling. Kom eens kijken.... Chris Wie in de voorbije wedstrijden Inters A Ronny Van de Moortel zowat gevolgd heeft kon dit wel enigszins voorspellen dat hij in de eerstkomende wed strijden wel voor de verrassing ging zorgen Na een handkwetsuur in het beginsei- zoen waar hij geen dichte plaatsen kon behalen, verbe terden de uitslagen week na week maar dan miste hij steeds dat geluk om een erep laats te njden. Te St. Laureins was het dan eindelijk zover. In de eerste reeks reed hij bij het zestal dat de wedstrijd beheer ste maar een slippertje haalde hem uit dit gevecht. Toch kon hij nog zijn zesde plaats veilig stellen. De tweede serie was hij er als de kippen bij en ging als tweede de eerste bocht in om na een viertal ronden de leiding van Martin de Winne over te nemen en deze reeks op zijn naam te schrijven zon der dat hij nog echt bedreigd werd. Voor de eindstand kwam hij op een derde plaats na Van Baelen en De Winne. Martin de Winne won de eer ste reeks en moest beslist geen risiko's meer nemen in de tweede reeks waar hij als leider gestart was. Hij had met een derde plaats voor de eind zege genoeg. John de Meyer deelde samen met Hugo Dhaemers de vierde plaats in de eindstand. In de reeksen werd De Meyer derde en vijfde en Dhaemers reed een twee de en een zesde plaats. Bij de inters B ging de eerste plaats in de erste reeks naar Raoul Waterschoot die zon der tegenstand die reeks op zijn naam schreef. Dirk Temmerman werd twee de voor Erwin Gabriel en Pa trick Slock. Omer Baetens reed hier lang als tweede inter B maar een gebroken achter as schakelde hem uit. Edward van de Klooster had in de start een hapering en kwam van de laatste plaats terug tot op de negentiende plaats als achtste inter b. In de tweede reeks werd De Splender eer ste der B's voor Meiresonne- Baetens, Temmerman en Gabriel. Raoul Waterschoot werd door defekte machine uitgescha keld en weer werd Van de Klooster door haperingen van een ereplaats weerhouden. Hier ging de overwinning naar De Splender voor Temmer man en Gabriel. Bij de nationalen 500 cc reed Noël Van der Steen terug een opmerkelijke wedstrijd, zeker in de eerste reeks waar hij slechts als 22e uit de start kwam maar ronde na ronde plaatsen kon inwinnen en als negende de reeks eindigde. In de tweede serie ging Noël als vierde de eerste bocht in en ook hier kon hij nog een plaats dichter komen waarmee hij dan een tweede plaats behaal de in de eindstand. Voor Mare Baetens verliep de wedstrijd niet zo goed, in beide reeksen was hij achteraan gestart, kon telkens naar een twintigste plaats terugkomen om dan weer door enkele haperingen plaatsen te verliezen. Als 500- cc-er werd hij zestiende en negentiende of achttiende in de eindstand. Peter Dhanis won bij de ju niors 500 cc zijn elfde opeen volgende overwinning. Voor de eerste reeks moest hij door slechte lottrekking op de twee de startrij plaatsnemen en kwam slechts als zeventiende uit de start. Toch kon hij snel naar een tweede plaats terug komen maar een slippertje zette hem terug naar de vierde plaats. In de tweede reeks nam hij dan terug snel de lei ding en liet zich deze plaats ook niet meer ontnemen "om ook de eindzege te behalen. Bij de 250 cc-ers werd er fel gestreden voor de ereplaat sen. Van de Geuchte treed hier zowat als grootmeester op maar toch konden Franckaert, Vereecken en Apers hun man netje staan. Guy Franckaert kon in de eerste reeks de tweede plaats innemen nadat hij slechts als achtste gestart was en de tweede reeks lever de hem een vierde plaats waarmee hij tweede werd in de eindstand. Dirk Vereecken wist zich bijzonder knap als derde in de eerste reeks te finishen en kon met een ze vende plaats in de tweede reeks nog derde worden in de eindstand. Franky Apers had in het begin der eerste reeks een valpartij en moest van he lemaal achteraan terugkomen. Strijdlustig als altijd kon hij toch opvallend remonteren naar een elfde plaats. De tweede reeks wist hij als twee de te eindigen wat hem een vierde plaats opbracht in het algemeen. In deze reeks komt ook Mare Vlassenroot aan de start maar in de eerste reeks werd hij door tegenslagen uit geschakeld. In de tweede reeks eindigde hij op een 27e plaats als veertiende 250 cc-er in een reeks waar toch vijftig piloten aan de start komen. Broer Dirk Vlassenroot ken de al betere dagen als te St. Laureins, in beide reeksen kende hij enkele slippertjes en was het op de snelle en moei lijke voorbij te steken omloop niet gemakkelijk om terug plaatsen te winnen waarbij hij met een vijftiende en zeven tiende plaats moest genoegen nemen. Ook in de eindstand kwam hij op een vijftien plaats. Eric Brems had de meeste tegenslagen. In de eerste reeks was hij al door valpar tijen achteruit gezet en finishte slechts als 28e In de tweede serie ging hij terug tegen de grond en moest door de hulp diensten verzorgd worden. In de B.M.B. wedstrijd te Meeu wen verkeerde Stan Feyaerts niet in optimale conditie door een slepende verkoudheid maar kon toch tot op een vijfde plaats komen. De B.V.M. wed strijd te Baardegem verliep te rug uitstekend voor Ronny Van Laere waar hij met een reekszege en een derde plaats uit de tweede reeks, derde werd in de eindstand. Vader Georges Van Laere die aan de start komt bij de vetera nen reed de ganse tijd op een tweede plaats maar een slip pertje in de laatste ronde zette hem naar de vierde plaats. Roger Vink behaalde de overwinning bij de inters 500 cc. De eerste reeks was hij als tiende gestart om bij de finish de vierde plaats in te nemen. Ook in de tweede reeks werd hij vierde maar nam van bij de start der derde reeks de lei ding en liet zich door niemand meer verrassen. Deze plaat sen waren toch goed voor de eindzege. Wedstrijden dit weekend B.L.B. wedstrijd op 1 mei te Oudenaarde en zondag te Maldegem B.V.M. wedstrijd gaat door te Virgenal en zon dag te Grand-dran. En de B.M.B. wedstrijd op 1 mei voor Stan Feyaerts en Tony Hofman gaat door te BASKET Hechtel D.H. Degenen die vorige zondag de verplaatsing maakten naar de Sporthal VHDV om Steveniers - Dierickx en hun Champions aan het werk te zien, zullen het zich zeker niet beklaagd hebben. Een beperkte Cabrita kem liep nochtans na 10 minuten uit tot 34-22 en hieraan was de pre ciesheid van een gemotiveer de Van Hoeyweghen, van jeugdtalent Blancquaert en Sylvain Deprez niet vreemd. De bezoekers trokken zich op aan de fastbreaks van de 44- jarige Willy Steveniera. en de kracht van pivot Walter An- naert. De Locht en Peter Moens konden aan de rust de Zeelse voorsprong intakt hou den. 52-44. In de tweede helft schakelden de bezoekers naar een agressieve man verdedi ging en Cabrita begon met enkele individuele nummer tjes. Steveniers en Annaert zorgden er voor dat hun ploeg aan de 10e minuut met 60-62 leidde. Het klikte toen niet meer tus sen coach Cornelis en spel maker Jan Van Hoeyweghen, maar Deprez - De Locht kon den toch nog 82-75 voor sprong nemen na een kwar tier. Cabrita zonder wisselspe lers moest tegen de sterke rebounder Annaert afhaken en de zege ging in extremis naar de bezoekers, die de laatste minuut de bal bijhielden om hun overwinning veilig te stellen Punten: Cabrita: Peter Moens 10-6, Van Hoeyweghen 12-2, Deprez 12-12, De Locht 8-10, Blancquaert 10-10, Van de Velde 0-0. Champions: Daniel Dienckx 6- 5, Willy Steveniers 14-12, Jack Van Tillo 0-6, Cois Van Swee- veld 4-3, Walter Annaert 18- 22, René Stevens 2-0, De Weerdt 0-2. BENO De Baasroodse basketters blijven zich tijdens het seizoen 1981-1982 in de kijker spelen Na een kampioenstitel voor de eerste ploeg, hebben de juniores, ook de kern van de eerste ploeg, nu ook de Oostvlaamse titel in hun reeks gewonnen. In finale versloegen ze Hellas met 57-68. Reeds aan de rust hadden de Panters een optie op de beker genomen met een 24-32. Guido Verstappen en Vermeersch hielden de voorsprong op het bord en samen met het ganse team werden ze gelauwerd om de overwin ning. Panters Baasrode kan het drieluik rondmaken door ook nog de Beker van Oost-Vlaanderen voor seniores te winnen en ook daar staan hun kansen het hoogst aangeschreven. Punten: Panters Baasrode: De Cock 0-2, Mark Verstap pen 6-2, Geert Moens 4-4, Peter Meersman 0-2, Ver meersch 10-10, Guido Verstappen 10-14, Dirk Peelman 2-2, Leys 0-0, Jan Pelman 0-0, Luc Meermans 0-0. BENO In de BLB-cross te Sint-Lau- reins won Martin De Winne. De eerste reeks waar Ronny Van de Moortel als zesde werd afgevlagd. Van de Moor tel won de tweede reeks waar De Winne op de derde plaats eindigde. De Winne werd eind winnaar bij de inters A voor Van Baelen en Van de Moor tel. Bij de inters B legde Dirk Temmerman beslag op de tweede plaats in de eindstand. Bij de nationalen werd Noél Van den Steen in de reeksen telkens zesde en in de eind stand legde hij beslag op de tweede plaats bij de 500 cc ers. Peter Dhanis werd vierde in de eerste reeks en won de tweede reeks bij; de juniores. Bij de 250cc ers werd Van de Gehuchte winnaar voor Franckaert, Vereecke en Franky Aper*. Bij de 500 cc ers ging de eindzege nog maals naar Peter Dhanis. Luc Goffin won de eerste reeks en eindigde als tweede in de slot- reeks bij de nieuwelingen 125 cc. Hij werd tevens eindwin naar. In de MCB-cross te Gits werd Jimmy Bauwens vijfde bij de seniores in de eindstand. Bij de juniores 250 cc moest Ed dy Van Geert met een slech tere totaaltijd de zege laten aan Delancker, Jullen Slag- muylders eindigde op de vijf de plaats. Roger Vink werd eindlaureaat bij de inters 500 cc in de BVM- cross te Baardegem omdat de favorieten De Cuyper en Fou- cart allebei in de slotreeks pech kenden. Vink behaalde in de reeksen twee vierde plaat sen en won zelf de slotreeks. Willy Baeke werd tweede bij de veteranen. In de BMB-cross te Meeuwen behaalde Dirk Van de Walle in een rechtstreekse finale bij de nationalen 250cc een zes de plaats. Bij de juniores 500 cc werd Guy Van Boom tien de in de eindstand en werd Constant Feyaerts vijfde bij de 125 cc ers. Jan Blancquaert die naar Spanje was afgereisd met de hoop zich te kunnen plaatsen voor de grote prijs 250 cc via de trainingstijden is daar niet in- gelukt. Guy Van Gljsegem deed het beter tijdens de trai ningen voor de Zwitserse 125 cc prijs en maakte zondag voormiddag een van de snel ste oefentijden. Doch hij mocht de start niet nemen omdat hij te laat was ingeschreven. MOTORCROSSKALENDER Zaterdag 1 mei 1982 BMB- motorcross te Hechtel om loop van de duinen. Wedstrij den voor inters 500 en 250 cc, nationalen 500 en 125 cc, zij spannen, juniores 500 en 250 cc. De zijspannen die voor het eerst dit seizoen aan het start hekken verschijnen rijden voor het Belgisch kampioenschap. BLB-cross te Oudenaarde. Wedstrijden voor inters A en B, zijspannen, nationalen 500 en 250 cc. juniores 500 en 250 cc, nieuwelingen 250 en 125 cc en de nationalen 125 cc. Kampioenschapsproeven voor inters en nationalen, Eerste start te 11 uur. BVM-cros8 te Virginal. Wed strijden voor inters 500 en 250 cc, nationalen 500 en 250 cc, zijspannen, seniores 125 cc, juniores 500 en 250 cc, nieu welingen 500, 250 en 125 cc en de veteranen. MCB-cross te Zillebeke. Aan het starthekken komen de in ters, zijspannen, seniores, ju niores en nieuwelingen. Zondag 2 mei BMB-cross te Mont-St.-Aubert. Wedstrijden voor inters 500 en 250 cc, zijspannen, nationalen 250 en 125cc, juniores 500 en 250 cc. Kampioenschapsproeven voor inters 250cc en voor de zij spannen. BLB-cross te Maldegem. Wedstrijden voor inters A en B, zijspannen, nationalen 500 en 250 cc, juniores 500 en 250 cc, nationalen 125 cc, nieuwe lingen 250 en 125 cc. Eerste start te 11 uur. Kampioen- schapsproef voor de zij spannen. MCB-cross te Ichtegem en de BVM-ers zijn aan de slag te Grand-Reng. BBC Leonidas Aalst, dat met sukses door de jongste kompetitie kwam het werd tweede in de hoogste afdeling organizeert ter gelegenheid van de tiende verjaardag van deze vrouwenbasketbalklub een tornooi. Waarvoor men enkele gereputeerde buitenlandse ploegen heeft aangeworven. De deelnemerslijst is inderdaad indrukwekkend en loont zeker een verplaatsing naar de zaal Dender- dal te Erembodegem, waar vrouwenbasket van het hoogste niveau zal te zien zijn. Het bestuur van BBC Leonidas is er inderdaad in geslaagd naast onze nationale damesploeg ook de ongeklopte kampioen van Nederland Kinzo Amstelveen aan te trekken. Deze ploeg telt in haar rangen liefst vijf internationa le speelsters met de topspeelster op Europees niveau, Blange. Ook Den Bosch dat zowat de revelatie was in de Nederlandse kompetitie verklaarde zich akkoord om deel te nemen. De vice-kampioen BBC Leonidas wordt dus met tegenstanders van formaat gekonfronteerd. Maar zal toch enigszins versterkt tussen de lijnen komen. Dit tornooi heeft plaats op zondag 9 mei. Het begint te 14.15 uur. Het programma: 14.15 uur; Nationale ploeg - BBC Leonidas Aalst 15.45 uur: Kinzo Amstelveen - Den Bosch 18.30 uur: Troosting 20.30 uur: Finale. JVH

De Voorpost | 1982 | | pagina 32