pnieuw een zege voor Grembergse Rubbens wint toptreffen Jitsu-Kwai in nieuwe dojo te Hamme Els en Lieve Maesschalk: knap Nieuwe moto voor Tony Hofman Van Gaeveren wipt Rodania TAFELTENNIS JUDO De Voorpost - 30.4.1982 - 33 KAATSEN KSFB Tafeltennis eerste reeks van de Pardaf A heeft thuis de co- Patro-Tivoli C heeft geen last BAC C heeft een genoeglijke SFB heeft Grembergse A leiders met 8-2 ingeblikt zodat gehad om Smash B met 7-3 te avond beleefd op visite bij 'bezoekend BAC A met het nu vrijwel zeker is van de kloppen. Het duurde wel even Pardaf C. Halfweg wedstrijd n 7-3 uitslag huiswaarts ge- eindoverwinning. De lokale voor er een echte kloof kwam, was het pleit al beslecht met lurd hoewel de Hamme- spelers, met de sterkste op- al lag Patro steeds lichtjes een 0-7 stand. In de laatste ars een hele tijd hardnekkig stelling aan de tafels, gaven voorop tot 4-3. Toen werd het westrijd kon Van Strydonck de erstand boden. Grember- van bij het begin de volle maat. al Hamme wat de klok sloeg Pardafeer redden door Ver- naar Opdelocht was niet in Met drie overwinningen was en Patro stevende resoluut op specht te verslaan, i dagje en daar haalde BAC Messagie ongetwijfeld de bes- een forse zege af. Beveren A heeft een serieuze puntjes. Tot 3-2 bleef het te Pardafman. Zijn ploegmaats KWB A had minstens op één gooi naar de titel gedaan door annend maar toen schoot moesten echter buiten voor punt gehoopt voor de thuis- Madeion Buggenhout te ver- ambergse uit de krammen. Pierre De Schoesitter die weer wedstrijd tegen Triumf B maar slaan. Het werd een aantrek- tro-Tlvoll B kreeg Baasro- eens schitterde. de start was zo slecht dat ook kelijke en evenwichtige wed- A op bezoek en de gasten Pardaf B heeft niet veel moei- die illusie in rook opging. Van strijd tot 2-2 maar verder ren iets te sterk. Tot 2-2 te gehad om Triumf A op Bogaert en De Witte verloren kwam Buggenhout niet. Beve- ef alles mogelijk maar De afstand te houden. Eerst werd hun eerste match en dat zou ren begon toen echt goed te lyer en Van Damme zouden het nog 2-2 en zelfs 4-4, maar later fataal worden. Triumf spelen met vooral Van Gijsel n geen enkele steek meer dan toonde Pardaf zich de stond al direkt met 1-4 voor en en Ivens. Bij Madeion bood Bn vallen zodat Baasrode beste, ook al was het steeds in hoewel KWB nog terugkwam Wasteels meest weerstand, it mooie 3-7 cijfers naar huis een beslissende derde set. tot 3-5, bleek na een neder- Hij kon twee keer winnen. Be- icht. De verliezers mochten Rudy Felix was Pardafs sterk- laag in het dubbel dat de zege veren haalde toch een vlotte 8- één wedstrijd winnen. ste pion. voor een andere keer zou zijn. 2 ovenwinning. De leden van Jitsu-Kwai poseren in hun nieuwe dojo (vh) Zeelse kaatskompetitie iatsploeg Welleweg uit Erembodegem met Rudy Bal, uido Nelens, Willy De Waegeneer, Hendrik Maer- talck, Arthur Rooselaar en Luk Frank (per) atsploeg Geywa uit Moerzeke-Kastel won met 12-2 in Madeion Opdorp (vh) 't Hoeksken - Van Geete- ruyen Poppe 10-15: Ook in deze wedstrijd hebben de mannen van Wiezepoel vriend en tegenstander verbaasd door de bezoekers een onver wacht punt af te snoepen. Hun gereputeerde tegenstanders hadden zich beslist aan enige tegenstand verwacht maar ze ker niet dat 't Hoeksken hen het vuur aan de schenen ging leggen. De eerste helft en zelfs een gedeelte van de tweede verliep zo evenwichtig dat de stand op een gegeven ogenblik 9-9 was. De zeker heid van een wedstrijdpunt bracht de thuisploeg uit kon- centratie en hiervan maakten de bezoekers gretig gebruik om via 10-13 de eindzege vei lig te stellen. Rubbens - Neyt 15-14: In de ze topwedstrijd nam de thuis ploeg de beste start en bracht de skore op 3-0, hoewel twee spelen werden beslist aan een 40-40 stand. De supporters van beide teams voelden aan dat er een spannend duel in het verschiet lag en kwamen niet bedrogen uit ondanks de felle hinderende wind. Neyt ontbond alle duivels en ging in één ruk naar 3-4. Opmerkelijk was de prestatie van Eric Van Malderen en An- toine Bauwens. beiden ge kend om hun uitstekende op slag. Aan de rust leidde Neyt met 5-8. Onverwacht maar ze ker niet onverdiend. Het zag er voor de thuisploeg niet goed uit toen Neyt de voorsprong aandikte tot 9-13. Toen keerde het wedstrijdbeeld door het feit dat Neyt zijn opslag wijzigde. Rubbens vocht zich verbeten door deze kritieke ogenblikken en kwam aan een 14-14 stand op gelijke hoogte. De thuis ploeg wist tot vreugde van zijn supporters het laatste spel bin nen te halen na een wedstrijd waarin beide ploegen met alle eer het terrein verlieten. Rangschikking: 1Van Geeteruyen Poppe 3 3 0 45 20 8 p.; 2. De Meester A. 2 2 0 30 5 6 p.: 3. Neyt 3 2 1 44 31 6 p.; 4. Rubbens 2 2 0 30 21 4 p.; 5. 't Hoeksken 3 1 2 26 39 3 p.; 6. Durmen 2 0 2 20 30 2 p.; 7. Pimper nel 2 0 2 14 30 1 p.; 8. De Meester B. 2 0 2 8 30 0 p.; 9. Gemeentepersoneel 1 0 1 4 15 0 p. Bekerwed strijden voor zaterdag 8 mei tweede reeks: Terrein Pimper nel met De Meester A. en B. (Lucien Christiaens), terrein Neyt met Rubbens en Ge meentepersoneel (Willy Ver- cruyssen) en terrein Van Gee teruyen Poppe met Durmen en 't Hoeksken (Eddy De Beule). (ajz) De Hamse judoklub betrok haar nieuwe lokalen en dat trok nogal wat volk naar de sporthal. De groei van de klub werd geschetst door voorzitter De Clippeleir. In het Volkshuis begonnen werden de lokalen er snel te klein om in optimale omstandigheden te kunnen oefenen en toen deze zaal vrijkwam heeft men dan ook niet geaarzeld om huurder te worden. De voorzitter bracht hulde aan de mensen die van deze oude fabriek een juweel tje van een sporthal hebben gemaakt. Hij dankte ook tipge ver De Pillecijn die er de aan dacht van de judoklub op ves tigde dat hier heel wat moge lijkheden waren. Het inhuren van deze zaal zal de groei van de klub nog verder stimuleren. Emiel De Decker werd spe ciaal gehuldigd. Hij gaf het nieuwe lokaal een laag verf en wist er zowaar een oosters tintje aan te geven. De sekretaris-generaal van de De h. Plovier, sekretaris-generaal van de Vlaamse Judobond opende de nieuwe dojo van het Hamse Jitsu-Kwai (vh) Vlaamse Judofederatie sloot nog veel geluk en veel genot in werd alle eer aangedaan door zich bij de vele huldeblijken deze prachtige dojo. de vele gasten. Om deze ope- aan en meende dat Hamme Niet alleen kende de techni- ningsplechtigheid te besluiten een Klub heeft waarnaar vele sche judoles, gegeven door werd door Albert Borghans (4* mogen opkijken. Hij wenste Valère Steegmans (5* dan), dan) nog een katales gegeven het aktieve Jitsu-Kwai dan ook veel sukses, ook de receptie voor gevorderden. KORFBAL De wedstrijd Neerpelt-Atlantis Lebbeke werd met een 3-3 gelijkspel afgesloten. Een bes te wedstrijd die nu gekenmerkt werd door de beste prestaties van de Lebbeekse jongeren. Els Maesschalk die we reeds in een vorige uitgave onder de schijnwerper plaatsten, deed het ook nu weer schitterend en zorgde meteen voor het eerste doelpunt van de bezoekende ploeg. Nadien was het de kapi tein van de ploeg Mariette Van Praet die voor nummer twee zorgde en nadien was het dan weer aan de jeugd om met een doelpunt van Lieve Maes schalk de 3-3 stand op het bord te prikken, et dit gelijkspel blijft Atlantis Lebbeke op de vierde plaats in de klassenng en dat is een prima rezultaat voor de Lebbeekse bevorde- nngsploeg. Voor de kompetitie zou men zeker deze pronos- tiek niet hebben durven voor opstellen, maar na een paar zondagen waren zelfs de moeilijksten overtuigd en het team van Voorzitter Cyriel Maesschalk prijkte op een be nijdenswaardige plaats in de klassering. Men kan nu op een goed seizoen terugblikken en in de eerste plaats moet men hiervoor naar de seniores kij ken die het vrij verrassend pri ma deden. Maar daarnaast was er ook de inbreng van de jeugd die het wonder goed deed. De opleiding van de jeugd is van bij de start van Atlantis in handen van Marij- cke Dierick en haar degelijke opleiding werpt nu haar vruch ten af. Het moet Marijcke ple zier doen dat de rezultaten van haar werk zo vlug in de be langstelling komt te staan. Met een tomeloze inzet heeft zij de jongsten het ABC van de korf bal bijgebracht; het rezultaat was knap. SCHIETEN BOOGSCHIETEN Enkele tijd geleden mocht To ny Hofman een splinternieuwe 500 cc-machine in ontvangst nemen. Het grootste deel van het geld daarvoor was bijeen gebracht door z'n supporters- klub die gevestigd is in lokaal «De Hamer», Heikant 41 te Stekene. Motorcrosser Tony Hofman is nog steeds een belofte. In 1980 werd hij daarvoor door de Stekense Sportraad tot «Sportman van Stekene» gekozen. Vorig jaar sukkelde Tony mei kwetsuren én met z'n machi ne... Tot hij de «grote stap waagde: van de liefhebbers bond (BLB) naar de officiële bond, dus de BMB. Hier haal de Tony zéér voortreffelijke uitslagen, steeds was hij terug te vinden vooraan in de uitslag zodat hij na twee proeven op de 5e plaats staat in de voorlopige klassering voor het nationaal kampioenschap ju niors 500 cc. Stekene kijkt natuurlijk reeds met belangstelling uit naar de prestaties van Tony Hofman gedurende de «Motorcross der Gelaagputten» te Stekene. Want... het spreekt vanzelf dat crosser Hofman dan z'n beste beentje (of is het wieltje) zal voorzetten: zondag 30 mei in de Stekense Gelaagputten! De Be Er Herdersemse kaatsploeg: Ronny De Wolf, Geert De Filip Marcoen, Gilbert Van Herreweghe en Johan (pv) Alfons De Poorter werd koning van de wipschuttersvereniging «Ons Vermaakte Uitbergen (jj) Motorcrosser Tony Hofman uit Stekene met zijn supporters Madeion uit Opdorp verloor met zware 12- tegen Geywa Kastel (vh) De verrassing in deze tweede bekerronde en meteen laatste schifting voor de finale kwam inderdaad uit de Moerzeekse Kille-hoek. Rodania dat met een. zonder de thuisploeg één vijftien te gunnen, op 0-1 voor sprong klom moest nadien vooral door het eigen falen, toezien hoe Van Gaeveren uit liep tot 3-1 en verder tot 4-2. Pas dan leek de verwachte pletwals van de bezoekers voorgoed op gang te komen en in één forse ruk stelden zij orde op zaken om bij de rust reeds met 4-6 de leiding te hebben Voor velen leek de wedstrijd gespeeld, maar men mag het vel van de beer nu eenmaal niet verkopen voor hij gescho ten is en bij 7-6 kreeg Van Gaeveren weer uitzicht op een mogelijke overwinning. Vanaf dat ogenblik zat de spanning dan ook goed in de wedstrijd; de thuisploeg kon telkens uit lopen maar steeds beende Rodania weer bij: 7-7; 9-7; 9-9; 10-9; 10-10. Van Gaeveren kon het uiteindelijk tot op de meet volhouden en won heel verrassend, maar wel ver diend met 12-10. Voor Roda nia, dit seizoen vooropgezet als titel- en bekerkandidaat nummer één, was deze neder laag voorzeker een lelijke streep door de rekening. Van Gaeveren van zijn kant kan zich nu opmaken voor de be kerfinale op 19 juni en wie weet wat het dan wordt. Door deze prestatie hebben de Kil le-jongens in elk geval al het negatieve uit de voorbije kom petitiewedstrijden in één slag weer goed gemaakt en bewe zen dat men met de nodige inzet en overtuiging ook de sterkste ploegen aankan. Dat de vreugde na deze zenuwslo pende wedstrijd in het lokale kamp zeer groot was, hoeft zeker geen betoog: het bier vloeide rijkelijk, de mosselen worden later besteld en men heeft die avond nog vaak naar het uurwerk gekeken en onbe taalde reklame gemaakt. Profi ciat aan Moernaut, Beeckman, Van Haver, De Rijcke, De Schrijver en Ronsman! (fvr) De Aalsterse karabijnschutters vierden hun kampioen (vr) Door de Vereniging van Histo rische Steden worden in het Vlaamse landsgedeelte twee prijzen van elk 100.000 fr. toe gekend voor restauratiewer ken aan niet-geklasseerde ge vels, behorende tot het privé- domein en die een architektu- rale, historische of stedebouw- kundige waarde hebben. sckmmfiï) Werd kampioen bi> de Mierse karabijn-

De Voorpost | 1982 | | pagina 33