Lebbeke huldigt kampioenen Lebbeke koos sportman en sportvrouw van het jaar Sportpers van Denderstreek reikte jaarlijkse trofeeën uit 36 - 30.4.1982 - De Voorpost De scholieren van SK Lebbeke (c) ter (inmiddels won hij al een nieuwe titel bij de scholieren). Ook is Dirk Van Verre pro vinciaal kampioen veldlopen bij de scholieren. Edward Goossens, provinciaal kam pioen veldlopen bij de vetera nen. Bloemen gingen naar at- letiektrainer Walter Van Ren- tergem. Bij de sportverdienste- lijken werden volgende perso nen geciteerd: Johny Leunis (bestuurslid en terreinafge vaardigde van tennisklub Veerle). Roland D'Hondt (mini voetbal). Achiel Van den Steen (meeste deelname aan het wielertoerisme). Pieter Pessemier (voetbal FC Sparta Royen). Denis De Sadelaer (bestuurslid atletiek). Benoni De Ridder (veteraan atletiek), Lieve De Man (volleybal Mo derns), Gustaaf Van de Velde (hondenafrichting De Trouwe Hond), Filip Renneboog (vol- Ter gelegenheid van het sportfeest in Lebbeke werd de uitslag bekendgemaakt van de verkiezing van sportman en sportvrouw van het jaar. Tot sportman van het jaar in de kompetitiesport werd Chris De Ridder uitgeroepen. Hij is lid van atletiekklub Lebbeke en won een nationale titel bij de scholieren in het polstokspringën. Tot sportvrouw van het jaar in de kompetitiesport werd Lutgarde Hauwelaert uitgeroepen. Zij is keeper van hand- balklub Avanti Femina, ploeg die ook de beker van België won. In de rekreatiesport werd Marcel Van der Steen uitge roepen tot sportman van het jaar. Hij is de meest geregelde deelnemer aan de uitstappen van de wielertoe- ristenklub van Lebbeke. Hij is er bovendien stichter van en sekretaris. Bovendien doet hij ook aan zaalvoetbal. Hij is lid van minivoetbalklub Moderna en nog aktief bij de voetbalveteranen van Rapide en voorheen van SK Lebbe ke. Sportvrouw van het jaar in de rekreatiesport werd Simonne De Winter. Ondanks haar achtenvijftigjarige leeftijd neemt ze nog tweemaal per week deel aan de tum- en zwemlessen. Ze behaalde ook het zwembrevet over tweeduizend meter. Ook in klubverband werd een trofee toegekend. Een eervolle vermelding ging naar handbalklub Ajax Lebbeke. De hoofdprijs werd echter toegekend aan Avanti Femina, winnaar van de beker van België. Al deze prijzen werden toegekend na beraadslaging door een jury, bestaande uit Mare Stassijns, sportjournalist bij de BRT-radio, Ivan Sonck, sportjournalist bij de BRT-televisie en Bert De Cleyn, provinciaal inspekteur bij BLOSO. De overhandi ging van de trofee had plaats tijdens het sportfeest dat jaarlijks in Lebbeke wordt gehouden, maar dat dit jaar ver onder het sukses van vorig jaar is gebleven. Toen zorgden de Strangers voor een hoogstaantrekkelijke afwisseling. Nu was Jef Burm te gast. Dat werd een tegenvaller. Een verkeerde gok vanwege de organisa toren Ter gelegenheid van het jaarlijks sportfeest werden in Lebbeke verschillende ploe gen en individuele atleten ge huldigd. De knapen van de voetbalklub SK Lebbeke wer den als eersten op het podium geroepen. Zij ontvingen het brevet van sportverdienste. De ploeg verenigt Johan Vinck, Jan Moens, Patrick Vinck, Bart Van Droogenbroeck, Alain Vermeir, Peter Bosman, Koen Cooreman, Stefaan Vermeir, Eric De Vis, Johan Meskens, Franky De Feyter, Danny De Backer, Geert Van Overber- ghe, Michel Elskens, Carlo Ri vera en Guy Uyttersprot. Hun trainer Kamiel Van den Meersch ontving bloemen. Ook de scholieren speelden kampioen. De kem bestond uit Filip Heirbaut, Kris Matthijs, Filip De Vis, Leonardo Diaz, Vrijdagavond werd in de feestzaal van het Stadhuis te Aalst door de Sportpersbond van de Denderstreek overgegaan tot de uitreiking van de trofeeën aan de meest verdienstelij ke sportbeoefenaars en klubleden. Men was al aan de vijfde opeenvolgende uitgave toe. Ook nu hadden M. Martens, Dirk Wellekens en Rudolf Maes voor prachtige trofeeën gezorgd. Al de verdienstelijke sportmensen van Lebbeke op een rijtje (c) inspanningen en zijn opeenvolgende overwin ningen in haast alle van de elf disciplines die deze sport telt, de gouden trofee (individueel toegekend). En naar ons gevoelen kon men ook hier bezwaarlijk een betere keuze maken. De Aalsterse schepen van Sport, Kuituur en Vrije Tijd, Monsieur, onder streepte in zijn toespraak dat de Sportpersbond met de organizatie van deze uit reiking eens te meer zijn doel bereikte. Hij loofde de inspanningen van deze vereniging en verheugde er Lieve De Man die te Lebbe ke een prijs van sportver dienste kreeg voor het vol leybal, zorgde ervoor dat de dorstigen gelaafd werden en kreeg hiervoor nog een tro fee die ze met smaak degus- teert. (c) Eddy Van Bosbeke, Dirk Van Ransbeeck, Kris Cooreman, Hamid Kadouch, Mare De Buyser, Dirk Klinckaert, Geert Moens, Dirk Sarens, Philippe Van Acoleyen, Patrick De Donder, Alain De Munck, Andy Florijn, Danny Van Gucht, Pa trick De Visscher, Wim Ver meiree. De ploeg wordt ge traind door Mare Goossens die eveneens in de hulde werd betrokken. De kaatsklub «Ons Ver maak» van de wijk 't Lindeken werd kampioen. Ook zij kre gen het brevet van sportver dienste. Het gaat om Pierre Van Der Jeugt, Raymond De Wilde, Frangois Van Cauwen- berghe, Freddy Van Handen- hove, Gustaaf Meskens, Michel Heyvaert, en Gustaaf De Nul. In het mini-voetbaitor- nooi D.S.D. speelde MVC zich voor de zesde opeenvolgende keer kampioen. Iedere speler werd bedacht met het brevet van sportverdienste. Het gaat om Marcel Verbeeck, Willy Meskens, Marc Van Der Jëught, Mare Goossens, Ka miel Van der Meersch, Jozef Caudron, Edmond Leys, An- dré Temmerman en Richard De Wilde. Voor manager Ro ger Van Elslander was een tuiltje bloemen weggelegd. De volleybalklub Moderna werd kampioen in vierde provincia le. Ook zij werden in de hulde betrokken. Het gaat om de spelers Robert De Meyer, Ed dy Van der Heyden, Ronald Pieters, Roland Van Beveren, Paul Vercauteren, Filip Hen- neboog, Ignace Lievens, Leo Tas, Luc Vercauteren, Eddy Cassiman, Ronny Parewijck, Filip Cassiman en Jan Van Der Vekens. Bloemen ontving Wilfried Doorns, de trainer van de volleybalklub. Tijdens deze huldiging werd ook gedacht aan de duiven sport. Emiel Van Den Abbeele, een bekende duivenliefhebber uit Lebbeke, kreeg een onder- icheiding. ndlvldueel Ook een ganse reeks indivi duele sportbeoefenaars ont vingen het brevet van sport verdienste. Het ging om Julien Michiels, nationaal kampioen over 800 meter in de seniores- reeks. Kns De Ridder, natio naal kampioen polstok bij de scholieren. Verder ook provin ciaal kampioen polstok en pro vinciaal kampioen hinkstap bij de scholieren. Verder werden drie personen gehuldigd die klubkampioen werden op de nationale maratonkampioen- schappen in Antwerpen. Het gaat om Jan Sebille, Jozef De Maeseneer en J.M. Lelon. Een brevet van sportverdienste ging verder naar Franky De Feyter die provinciaal kam pioen achtkamp werd bij de scholieren. Ook stak hij een provinciale titel op zak in het speerwerpen. Verder Geert Heyvaert, provinciaal kam pioen verspringen bij de kadet- ten en provinciaal kampioen over honderd meter eveneens bij de kadetten. Johan De Fey ter, provinciaal kampioen speer kadetten en eveneens provinciaal kampioen schijf ka detten. Dirk Van Verre, provin ciaal kampioen over 1500 me- leybal). Lode De Lathouwer (mini-voetbal Edelweiss), Wal ter Bosteels (clubleider Ajax Lebbeke), Prosper De Valck (kaatsen). Ook werden enkele personen «extra muros» in de ook nog een vraaggesprek^ met Frans Daeleman voor zitter en dit gedurende I reeds zeven jaar van Een- f dracht Aalst. Deze konver-| Kaatsklub 't Lindeken uit Lebbeke kreeg het brevet van sportverdienste (c) zich over dat ook mindei Bij de uitreiking van de sportpersprijzen was Frans Daelman, voorzitter van Eendracht bekende sporttakken aan Aalst, bereid om op alle mogelijke vragen over zijn ploeg een antwoord te geven (per) de beurt kwamen. Er wasl Er waren onderscheidingei voor de Aalsterse atleti Godelieve Roggeman. Ze ker geen onbekende in dt atletieksport en inzonder heid bij de veteranen. Go delieve Roggeman, die op het toppunt van haar loop baan moest stoppen, omdat ze in de huwelijksboot was gestapt en de zorg kreeg over de opvoeding van de kinderen, begon er echter vóór vijf jaar opnieuw mee. Eens te meer niet zonder sukses. En dat in meerdere disciplines. En die presta ties liet de sportpersbond niet onopgemerkt voorbij gaan. Ook deze niet van de jonge wielrenner Jery Cooman uit Denderleeuw, Schepen Monsieur overhandigde aan wereldkampioen- die naast vnfnen nalmen casl£g Vinck de verdiende trofee (per) De knapen van SK Lebbeke (c) die naast vijftien palmen ook nog de titel van kam pioen van België bij de nieuwelingen verwierf. Je ry is nu eens te meer aan een degelijk seizoen bezig. Ook Erwin Van Nieuwen- hove werd gelauwerd. En dan niet alleen omdat de prestaties die deze tien kamper totnogtoe neerzet te onvoldoende werden ge honoreerd, maar ook om dat hij in deze discipline, meer dan zevenduizend punten totalizeerde. Wat een uitzonderlijke prestatie vertegenwoordigde. Erwin Van Nieuwenhove moest noodgedwongen uitwijken naar Leuven. Hij werd lid van A.C. Daring Leuven Johnny De Bisschop, een bekende figuur in de basketbal- spanningen had gedaan omdat hij te Aalst in on- wereld, werd tijdens de uitreiking van de sportpersprijzen enminste de eindronde te satie werd met belangstel ling door de aanwezigen gevolgd. Hieruit blijkt wel duidelijk dat Eendracht ook nu de spelers die willen uitwijken naar een andere klub, wil laten vertrekken Ml' doch totnogtoe had nie-1 I mand om een transfer ver zocht ondanks de geruch ten die de ronde doen en ook dat voor volgend sei- zoen een paar spelers zul- jjg len worden aangetrokken. Men heeft reeds een paar namen op het boekje. Maar uiteraard wenste de Eendrachtvoorzitter daar vooralsnog geen ruchtbaar heid aan te geven. We doen ook nu inzake transfers L.| geen domme dingen, maar ha, willen geleidelijk aan de pai ploeg verder uitbouwen. Om dan mettertijd toch on ze betrachting die uiteraard de hoogste afdeling is, te kunnen bereiken». Frans Daeleman verheelde het echter niet dat dit seizoen voor hem het meest ont goochelende is geweest in^ de jaren dat hij de leiding K van de klub heeft. «Mis- P schien had ik mijn ver- fi. wachtingen te hoog ge-1, steld. Maar het kan niet™ ontkend dat het bestuur in- De vijf sporllaureaten in de zaal Ons Huis te Lebbeke (c) Minivoetbalklub Kleding Octaaf kreeg te Lebbeke een brevet van sportverdienste (c) huldiging betrokken Het gaat om Jacky Munaron, doelwach ter van Anderlecht en woon achtig in Lebbeke, André De Nul (oud-internationaal voet bal), Pierre De Vis (nationaal scheidsrechter kaatsen), Ju lien Michiels (nationaal kam pioen atletiek over 800 m.), Gilbert Van Nuffel (nationaal scheidsrechter kaatsen), Eddy De Smet (nationaal trainer handbal), Pierre Elskens (na tionaal kampioen tweede afde ling vrij spel biljart en Maurits Van der Straeten die 25 jaar betrokken is bij het atletiekle- ven in de gemeente. Na afloop van deze huldiging werd de sportavond muzikaal verder gezet dank zij de goede zor gen van Radio Freeland die instond voor de muzikale om- lijsting. E.D.M. gunstige omstandigheden moest trainen. Het was wel met een tikkeltje weemoed dat hij een klub als Een dracht verliet. De moge lijkheden in het Osbroek- stadion om tot degelijke prestaties te komen, zijn inderdaad niet groot. V.C. Ede kwam ook al in aan merking voor een onder scheiding. Deze voet balklub die tien jaar jong is en reeds de laagste regio nen verliet en dit seizoen strandde op het gerepu teerde Wieze, maar even tueel nog een kansje maakt op promovering, bereikte met beperkte middelen reeds heel wat. De inspan- ïingen die het bestuur, trainer en spelers brachten, werden door de sportpers bond ten zeerste op prijs gesteld. De «gouden tro fee» voor de klubs werd eigendom van de kaatsklub Zinkbal Appelterre. Deze werd vorig seizoen kam pioen en zette de huidige kompetitie beloftevol in. Het bestuur van deze klub draagt reeds gedurende ja ren in ruime mate bij tot het propageren van deze toch wel volkse sport. Er was ook een trofee voor Johnny De Bisschop. In de basketbalmiddens geen on bekende. Wat hij kan als speler, scheidsrechter en klubleider een enorme staat van verdiensten voor- met een trofee bedacht (per) leggen. Hij was ook de geveegde Black Boys stichter van de B.B.C. San- Aalst. Guido Vinck beoe- dersput Ninove dat in een fent en niet zonder sukses, paar seizoen een steile op- het werphengelen. Hij gang maakte. De Bisschop werd zelfs wereldkampioen is ook voor de Aalsterse in deze weinig bekende basketbalfans geen onbe- sporttak. Hij verwierf er kende. Hij hielp trouwens kenning in het buitenland gedurende meerdere jaren en vooral in de States. De het mooie weer maken bij sportpersbond heeft hem het inmiddels van de kaart uit hoofde van zijn grote bereiken» besloot hij. Ten slotte werd deze uitreiking, die in een zeer gemoedelij ke sfeer verliep, afgerond met een ontvangst aange boden door het Stadsbe stuur waarvan Schepen Monsieur die alle laureaten hartelijk gelukwenste de vertegenwoordiger was. JVH Zinkbal Appelterre was finalist en mocht met een prachtige sportperstrofee huiswaarts (per)

De Voorpost | 1982 | | pagina 36