ivramer imnioesi mife nederlaag versais Kledingzaak Standing totaal vernield Jovanda, kampioen en bekerwinnaar MV Pimpernel start niet kansloos TV-Ekspres de dikste vriend van uw tv 40 - 30.4.1982 - De Voorpost MINIVOETBAL la. Dendermondse Minivoetbalkompetitie Zeelse minivoetbalkompetitie •Q N Van Damme 3 brachten 't Sloeberke op 3-0. de slotact want met nog enke- De Loose 2 Treffers van Paul De Roover, minuten te spelen had De Beide ploegen hebben met Luc Vanhecke en Geert Ver- Graeve de achterstand weg- aanvallend minivoetbal een stringe in de slotact maakten gewerkt (5-5). Edm Van de nederlaag voor Rombout Driessche schonk in de slotmi- zeer boeiend spektakelstuk af geleverd. Open doelkansen zwaar, werden vooral aan de 'thuiszij- Nells 7 de' in de beginperiode niet MV Zele 4 benut. In de tweede periode Ook MV Zele kon Nelis niet in brak de wedstrijd los met doel- nuut de zege aan een dolge lukkige Klodde. De Loose 9 Ness 7 het verlies spelen zodat de Zulke wedstrijden zullen we kampioenen een enig record zeker bij het seizoenbegin niet punten van Eric Van Doorsse- r laere en Freddy Van De Velde op hun naam schrijven. Een meemaken. Het spektakel (3) (1-1). Na de rust bleef de volledige kompetitie ongesla- A Van Kerckhove. Danny Van Mele en Patrick Herrebout wa ren de Neytschutters. ~'ndklassement 1981-1982 1is -'is 24/27,2. De Loose 24/ 37, 3. MV Zele 24/34, 4. O N Van Damme 24/32, 5. Arsenal 24/30, 6. De Graeve 24/24, 7. Van Cauteren 24/23, 8. Rom bout 24/20, 9. Klodde 24/18, 10. De Bisschop 24/17, 11. Neyt 24/16, 12. 't Sloeberke duurde alleszins tot in de laat- 24/9, 13. Ness 24/5. spanning erg hoog en beide gen doorwandelen is wel niet ste minuut. Rode lantaarn Zeelse bekerfinale op zater- ploegen wisten elk nogmaals iedere kampioen gegeven. Ness heeft zeker bijgedragen dag 1 mei 1982 te scoren. In de slotact beze- Jen Berkers scoorde op het tot het mooie scoreverloop in Zaterdag 1 mei staat de sport- gelde Freddy Van De Velde einde van de eerste periode deze wedstrijd, een wedstrijd hal VHVD centraal voor de het lot van vice-kampioen De _..rvia cornerbal. Een loeier van d'© uiteindelijk in het voordeel finale om de beker van Zele. In Loose. Freddy Meyskens formaat van Peter Van Dries- van De Looze eindigde. Na scoorde het tweede doelpunt sche (2) verdween in de rech- één act wezen de bordjes 2-2. het strijdperk treden de beide tenoren van de pas geëindig de kompetite. Met Nelis en De Loose krijgt de eerste een uit stekende gelegenheid om een dubbelslag te bereiken maar De Loose wil van zijn kant het verlies van de titel kompense- ren met een zege in de beker. Op het programma staat om 17.30 uur de troosting tussen Neyt en Van Cauteren terwijl de grote finale om 18.30 uur start met Nelis en De Loose. Omstreeks 20 uur is er een officiële prijsuitreiking voorzien met overhandiging van de di verse trofeeën en receptie. (S|2) Zoals verwacht werd Jovanda kampioen na een krampachti ge overwinning tegen Wit Hof, dat een knap seizoeneinde kende. Als klap op de vuurpijl veroverde Jovanda ook nog de beker na een fel betwiste finale tegen FC Plaza. De champagne van FC Plaza mocht terug in de ijskast. Jovanda, een klasse sterker dan de andere deelnemers, verzwakte enigszins naar het einde toe, maar bleek toch nog sterk genoeg om de dubbele bekronina - zoals de Minispar- tanen vorig jaar - op te eisen. Op deze laatste speeldag won Minispartanen nog overtui gend van Caxtus. UITSLAGEN Jovanda-Wit Hof 7-3 Mannaert-Sportvrienden 6-6 Schuttershof-Herdersem 10-0 Minishotters-Bus Boys 15-1 Plaza-De Markt 5-4 Edelweiss-Lucky Sport 0-10 Caxtus-Minispartanen 4-8 Mespelare-Pappenheimers 12-6 Eindrangschikking 1. Jovanda 51 2. Minispartanen 51 3. Caxtus 45 4. Lucky Sport 42 5. Minishotters 39 6. Schuttershof 34 7. Mannaert 33 8. Plaza 30 9. De Markt 29 10. Herdersem 26 11. Mespelare 26 12. Sportvrienden 24 13. Edelweiss 14 14. Pappenheimers 13 15. Wit Hof 13 16. Bus Bovs voor De Loose. Ness 2 De Bisschop 4 Toon De Paepe schoot De Bisschop vroeg in de wedstrijd i*jp winst, maar Martin Verhulst zorgde even later voor een passend antwoord door ter bovenhoek van het doel (2- 0). In de derde act benutte J.P. Christiaens (2) een strafschop en de score werd verder opge dreven door Jan Berkers (5-0). Paul Meirsman milderde tot 5- 1In de slotact had MV. Zele de bovenhand maar toen was scoren vanuit een erg scherpe de winnaar reeds gekend. hoek (1-1). Luc Poppe verzil verde een cornerbal en de bordjes wezen meteen 1-2 Theo Hofman, Johan Roels en Paul Quintijn scoorden voor de bezoekers. Michel Dauwe Ness sloot de tweede penode af met een 3-4 stand. De Loo se ging z'n tegenstrever voor bij na de rust (6-5). Ene Van Doorsselaere (4) en Eddy Van Puyvelde (4) vonden in de slotperiode voldoende trefkracht om Ness de neder laag toe te dienen. Frangois Michiels scoorde eveneens voor de Loose. Frank Jacobs (2), Luc Van Malderen (2), Fi- Vrijdag 30 april NOMB-bekerfinale te Zele aan. Albert Idens en Luc De scoorde het 200e doelpunt Maesschalck droegen in de voor Nelis. Vrijdag viert het Zeelse mini voetbal opnieuw hoogtij. Na dat MV De Grauwe vorig jaar lip De Wilde, Dirk Christiaens de nationale bekerfinale be- derde periode hun steentje bij om De Bisschop een zesde zege te schenken. Dirk Chris tiaens scoorde voor Ness De Graeve 5 Klodde 6 Door deze zege, die werd be haald in de slotseconden van eveneens in de derde periode de wedstrijd, verbetert Klodde (2-4). Rombout 0 't Sloeberke 7 Verrassende maar zeer ver- gevoelig de klassering zodat het nog op een mooie negen de plaats eindigde. Klodde startte geweldig offensief en diende zege van 't Sloeberke dit leverde vlug resultaten af. dat Rombout niet toeliet ook maar één keer te scoren. Wel Edm. Van Driessche (2), Fritz Raemdonck (2) en Vincent De moest er gewacht worden tot Smedt scoorden voor Klodde in de derde periode vooraleer en Jan Bogaert (2) tekende de bordjesman aan het werk een doelpunt aan voor De kon. Graeve (1-3). De wedstrijd "71a iaf dat ogenblik werd Rom- bleef boeien en de score werd bout van de kook gebracht verder uitgebouwd tot 3-5 na onder impuls van kapitein Paul twee periodes. Het zag er naar De Roover. Paul Roels, Paul uit dat De Graeve de studen- Herwege en Karei Willockx (2) tenploeg nog zou kloppen in Luc Van Doorsselaere scoorden voor een verdienste lijk Ness. Arsenal 8 Neyt 3 De slotdag van de kompetitie is voor Neyt niet rooskleurig geëindigd. De negende plaats ging verloren ten voordele van Klodde en De Bisschop. Arse nal haalde het vrij gemakkelijk tegen Neyt. Danny Everaert (3) en Gustaaf Poppe (4) bije weekend de promotie naar eerste nationale en bleven in de halve finale met 3-4 cijfers aan de winnende hand op het veld van Garka Brugge. Uitste- krijgt dorpsgenoot Pimpernel kende referenties om de plaat- reikte maar eervol sneuvelde, selijke minivoetbalsport een eerste waardevolle trofee te bezorgen. Het wordt beslist een warme meiavond voor een nieuwe kans om de fel begeerde beker voor minstens een jaar in Zele te houden. Met het Gentse Concordia treft Pimpernel een degelijk en Pimpernel dat zich gesteund sterk minivoetbalteam. Insi- weet door een lokale aanhang, ders gewagen van een span- Een niet te onderschatten nend duel waarvan de uitslag voordeel voor het Zeelse team moeilijk te voorspellen valt, dat moreel sterker start als omdat Concordia zowat de hun tegenstrever. Het pro vaandeldrager is van de mini- gramma voor 30 april omvat brachten Arsenal na één act voetbalsport in het Gentse en drje wedstrijden met om 20 u op 3-0. Op het einde van de zich om die reden onthoudt de troosting tussen MVK Over- van deelname aan de nationa- jjsa en Garka Brugge, om 21 Ie kompetities. Pimpernel van u Een selektieploeg De Grau- zijn kant beschikt over een we/ON. Van Damme tegen aantal spelers die tot knalpres- een ploeg vedetten en om 22 taties in staat zijn met Paul De u. Bekerfinale Concordia Kegel als vedette. De Zele- Gent-Pimpernel Zele. (ajz) naars bewerkten in het voor tweede periode was de score inmiddels uitgegroeid tot 5-2. De derde act bleef scoorloos en de ruime zege voor Arsenal werd in de slotperiode be werkt. Romain Van Driessche scoorde voor Arsenal. Geert Schade wordt op ettelijke miljoenen geraamd Donderdag omstreeks 2.10 uur in de morgen werd jje politie van Aalst ervan -erwittigd dat er brand was uitgebroken in de kl dingzaak Standing langs de Dendermondsesteenwt i te Aalst. Onmiddellijk werd de brandweer verw tigd die ook snel ter plaatse was. De buurt stc d in de rep en roer, want de vlammen sloege reeds uit het hele gebouw. De Dendermondsesteen- >ovenverdieping, de Du- weg is een biezonder e'en en ^e. magazijnen, drukke straat en een van e werden in een mini- de voornaamste invals- mum van t'jd helemaal wegen van de stad Aalst. door ^et VL\ur verteerd. De huizen vormen er een Er restte de brandweer lange ketting die enkel en alleen maar de omliggen- alleen maar wordt onder- de huizen voor een over- broken wanneer er een slaande brand te vrijwa- zijstraat op deze hoofd- ran- De aanpalende wo- weg uitmondt. ningen werden ontruimd. Toen het alarm werd ge- Enkele uren nadat de geven, rukte de brand- brand was uitgebroken, weer met loeiende sirene stortte het huis vlak naast en met man en macht uit. de kledingzaak in. Geluk- Een kledingzaak met een kig was iedereen tijdig uit ""oppervlakte zoals deze de woning gehaald. Het aan de Dendermondse- huis verder was een win- steenweg zou wel eens ^el die vandaag vrijdag een zware opdracht kun- zou worden opengesteld, nen meebrengen voor de Dat za' helaas niet kun- brandweerlui. Het bleek nan want ook deze wo- dat men het goed voor- ^jn9 kreeg heel wat te had, want toen men ter lijden van de verzengen plaatse kwam, stond het de hitte en het vele water, hele huis, dat een hele Aan de overzijde van de lengte aan de straatzijde straat smolten de plastic- beslaat en ook diep is, in rolluiken gewoon van de lichterlaaie. De brand- felle hitte. De ruiten ver weer stond dan ook voor tonen er barsten en vele een zo goed als onmoge- houten ramen zijn niet lijke opdracht het vuur meer open te krijgen. Het nog te kunnen bedwin- hout is door de warmte gen. Na verloop van tijd gebarsten of heeft zich moest men lijdzaam toe- helemaal uitgezet. De zien hoe het hele gebouw chaos is er volledig. Z uitbrandde" De'hèfe GEHKL UITGE®R*N° benedenverdieping, de De oorzaak van de brand is Jovanda kampioen, bekerwinnaar en een klasse sterker! In Brugge wordt voor de derde maal een «Reitjesprinses» ver kozen. Jonge dames die aan deze verkiezing wensen deel te nemen, moeten hun kandida tuur indienen voor 20 mei naar het adres: Produktiebureau LVA, t.a.v. Reitjesprinses '82, Astridlaan 502, te 8320-Brugge 4. Gelieve naam, adres/ leef tijd, werk, hobby, melden. Ook een recente foto moet er worden aan toege voegd. In zaal Casino te Dendermonde speelden «De Rosiers» het stuk «Nacht in hotel Regina». tot op dit moment niet be kend. Maar dat het vuur snel uitbreiding heeft geno men dat staat buiten kijf. Dat is trouwens ook de eni ge verklaring die men kan geven aan het feit dat het hele huis is uitgebrand, zonder dat daar ook maar iets tegen te ondernemen was. Geen enkele muur van het grote gebouw staat nog recht. Alles in ingestort en het puin ligt op hopen nog na te smeulen. Brand weerlui blijven ter plekke om een heropflakkering van de brand te bestrijden. Men is uiterst waakzaam. Ondertussen maken ook buren een eerste bilan 'op van de schade die zij heb ben opgelopen. Mannen en vrouwen staan met moeë ogen te kijken. De hele nacht hebben zij staan kijken naar deze ge weldige brand, de hele nacht hebben zij ook met de angst geleefd dat ook hun huis, hun inboedel, de prooi zou kunnen worden van de vlammen. Nu de morgen in de lucht is en dan nog een grijze trieste morgen kunnen zij de al evenmin de slaap vatten. Voor de enen wacht im mers de dagtaak, voor de anderen is de spanning en de bange afwachting over wat komen gaat te groot. Met verbijstering staart men naar de ruïnes van de kledingzaak. Hopen steen drukken elkaar smeulend vaster aan. Hier en daar steekt er een stompige balk als een verkoolde toorts doorheen. Een grillig schouwspel in een mistige ochtend. Grijze rookwolken stijgen uit het puin op en midden in deze troosteloze miserie staat een brand weerman de slang in de hand, na te blussen. Hij zoekt vaste voet op de zwart berookte stenen en de verkoolde balken, wrijft zich af en toe de opkomen de slaap uit de ogen, traant in de rook. Maar hij blijft op post. Naarmate het later wordt, druipt ook het volk af. De nieuwsgierigheid is weer bevredigd, men gaat nu gissen naar oorzaken. Maar niemand durft zich uitspreken. Achteraan het huis staan een reeks garages. Daar vonden we ook de auto een zilvergrijze mustang met op de naam van de kledingzaak in sierlijke let ters erop geschilderd van de eigenares van de zaak. Ze zag er moe en afgemat uit. Ze was niet thuis toen de brand uitbrak. Ze vertoefde bij het uitbre ken van de brand in haar buitenverblijf. Toen ze op de hoogte werd gesteld van het droeve nieuws, keerde ze onmiddellijk naar Aalst terug. Van de voorgevel rest nog alleen dit desolaat uitzicht. De schade beloopt ettelijke miljoenen, -(md) Er bleef gewoon niets meer overeind, (dm) Joanna Kramer is het echtelijke leven beu. Ze laat Ted Kramer onvoorbereid met hun zesjarig zoontje Billy achter. Achttien maanden later komt zij het kind voor zich opeisen. Het gerecht buigt zich over de zaak Kramer contra Kramer... en het oordeel van de rechter is overduidelijk; een kind wordt het best door zijn moeder opgevoed. Ont goocheld maakt Ted Billy's koffers klaar. Maar daarmee is het verhaal niet af. KRAMER contra KRAMER ..een van de beste en meest besproken films van de laatste jaren, een ontroerend - emotionele gezinskroniek met als hoofdtema het tragi sche lot van kinderen van gescheiden ouders TV - EKSPRES brengt u in EXCLUSIVI TEIT de novelle van AVERY CORMAN waarnaar regisseur Robert Benton het scenario schreef. Ik was in mijn buitenverblijf. Toen ik het nieuws vernam, ben ik onmiddellijk afgekomen, (dm) 5

De Voorpost | 1982 | | pagina 40