Prins der Nederlandse Letteren plechtig herdacht Opendeurdag in jeugdatelier «Wij> te St.-Gillis Mei in Sint-Niklaas: drukte van jewelste Het «schoon avontuur» van Karei De Cock Vierhonderd jaar geleden werd Justus De Harduwijn geboren Achtste Tiboka-feesten in revalidatiecentrum te Beveren Arbeidsinfobeurs in Keizershallen te Aalst Niet in de sporthal, wei in de Setjftar-feestzaal De passie van de pastoor (3-slot) Tweedehandsbotenmarkt in Lokeren - 30.4.1982 - De Voorpost Op 13 juni wordt te Oudegem, de parochie waaraan hij de beste krachten van zijn leven wijdde, Justus De Harduwjjn herdacht op een plechtige wijze. Ofschoon er al een eerder bescheiden viering plaats had op 18 april (een eucharistieviering in de Onze Lieve Vrouw ten Hemelopnemingskerk te Oudegem), wordt de 400" verjaardag van de geboorte van de «Prins der Nederlandse Letteren» op zondag 13 juni meer en beter in de verf gezet met een algemene openbare herdenking die aanvangt om 16.00 uur en onder meer een plecjtige eucharistieviering, een bloemenhulde en een akademische zitting omvat. Justus De HarduWijn werd 400 jaar geleden geboren te Gent in een zeer beroerdè tijd. Het 'was de tijd dat ook Gent zwaar te lijden had onder de hervorming. .Zijn ouders waren van no bele afkomst en waren het roömse geloof trouw geble ven. Justus' vader werd trouwens omwille van zijn geloof in 1584 samen met andere geloofsgenoten door de Calvinisten gevan gen genomen en opgeslo ten in een internerings kamp. Joost of Justus De Hardu wijn deed zijn humaniora aan het pas opgerichte kol lege van de Jezuïeten te Gent. Hij was nauwelijks 16 jaar toen hij op 15-16 mei 1598 de kruinschering ontving. Dat hield in dat hij voorbestemd was om pries ter te worden, ofschoon de ze kruinschering geen ver plichting bevatte. Tussen 1600 en 1605 studeerde hij aan de Leuvense Universi teit rechten. Hij kwam er in kontakt met Justus Lipsius en andere vooraanstaanden uit die tijd (onder meer Jansenius). In 1605 haalde Justus De Harduwijn aan de universiteit het bacca laureaat in kerkelijke en burgerlijke rechten en koos hij ook voor het priester schap. In zijn Leuvense pe riode schreef hij onder meer zijn dichtbundel «De Weerliicke Liefden tot Roosemond». Het was een bundel voortgevloeid uit een jeugdbelevenis. Hij werd op 20-21 september 1607 door bisschop Pieter Damant te Gent priester gewijd en werd op 3 de cember 1607 benoemd tot pastoor van de landelijke gemeenten Oudegem en Mespelare. Al vrij vlug voelde Justus De Hardu wijn zich thuis in zijn nieu we omgeving. Dat ondanks het feit dat hij gekonfron- teerd werd met twee leeg geroofde en beschadigde kerken. Ook de pastorij van Oudegem had fel te lijden gehad onder de beel denstormers. Hij werkte in dezelfde periode aan een gedegen vriendenkring in Dendermonde en Aalst. We denken hier meer be paald aan Guilliam Caud- ron van de Katharinistenre- derijkerskamer van Aalst. Het was trouwens deze Caudron die het literaire werk van de priester-dich ter meer bekendheid gaf. In 1620 verscheen te Gent zijn «Goddelicke Lof-sang- hen» en nog in hetzelfde jaar «Den val ende opstand van den Coninck ende prophete David met by- voegh van de seven leed- thuyghende psalmen». In 1623 werd de «Uytbrei- dinghe van den 88sten Psalm van David» uitgege ven. Van dit werk is helaas geen eksemplaar meer te vinden. Later verschenen nog (in 1630) het «Alexipharmacum» dat is het teghengift voor de cat- holijcke borcherije der ste de 's Hertogenbosch... overghezet uit het latijn» en (in 1635) «Goeden Ye- ver tot het vaderland, ter blijder inkomste van Ferdi nand van Oosten-rijck bin nen de stadt Ghend». Op 21 juni 1636 overleed hij te Oudegem. Programma van de viering Zondag 13 juni heeft te Oudegem-Dendermonde, de algemene openbare her denking plaats van Justus De Harduwijn, die vier honderd jaar geleden werd geboren. Om 16.00 uur is er in de parochiekerk van Oudegem een plechtige eucharistieviering in konce lebratie van de paro chiepriesters met de prie sters die afkomstig zijn uit de parochie. De gelegen heidshomilie zal worden gehouden door dr. J.G. Sterck, diocesaan inspek- teur Nederlands voor het Vrij Middelbaar Onder wijs. Tijdens deze eucharis tieviering zullen gezangen, gedicht en getoonzet door Justus de Harduwijn, wor den uitgevoerd door het parochiaal jeugdkoor in sa menwerking met het vo- kaal en instrumentaal en semble onder leiding van de heer Dirk Vermeir, prof. harmonie aan het Lemmensinstituut te Leu ven. Om 17.15 uur volgt er een bloemenhulde aan de gedenkplaat, gevolgd door een receptie in het oud- •gemeentehuis van Oude gem. Om 17.45 uur begint de akademische zitting. Tijdens deze akademische zitting zal het 25-jarig be staan van het Justus De Hardu wi j ngenootschap voor Oudegem-Mespelare worden herdacht en wordt hulde gebracht aan de Har- duwijnvorser en -kenner dr. Oscar Dambre die tien jaar geleden overleed. Priester-dichter Van Vos- sole zal de feestrede hou den. Het geheel wordt op geluisterd door voordracht en gezangen van Justus De Harduwijn. Zaterdag 8 mei hebben in het Revalidatiecentrum aan de Kallobaan te Beveren de jaar lijkse Tiboka-feesten plaats, die moeten meehelpen om de uitbouw van een nieuwe afde ling te verwezenlijken. Het gaat hier om een afdeling voor behandeling van zwaar gehan dicapte baby's en peuters. De opbrengst zal ook aangewend worden voor de verdere didak- tische, pedagogische en thera peutische uitbouw bij de be handeling van de reeds toever trouwde kinderen. De Tiboka-feesten hebben overal een kindvriendelijk ka rakter. Wat wordt dit jaar zoal geboden? Eerst en vooral een grote antiek- en rommel-speel- goedmarkt. Duizenden voor werpen zullen te koop aange boden worden tegen spotprij zen. Aanvang vanaf 14 uur. Buiten de lokalen van het cen trum zullen diverse kraampjes opgesteld staan. Denk maar aan «ballonnetje prik» viskraam - bloementombola gocarting voor kinderen - god de koppen van de therapeuten omver - petanque - kaas schat ten en tombola altijd prijs. De inwendige mens kan ver sterkt worden door hot-dogs, barbecue en voor het eerst ook door «smoutebollen bij Pros». Doorlopend tot in de vroegt uurtjes is er een sfeervolle bo dega ingericht en een café waar een vaste DJ Jeroen op nieuw aan het werk is. Nieuvt dit jaar zijn de 'bierkelder ma speciale biertjes' en het op nieuw in lijn brengen van <k waarzegster uit de eerste Tibo ka-feesten. Zij ontvangt vai 19.00 tot 22.00 uur. Diegenen die zelf niet kunnei deelnemen aan de feesten maar wél dit goed initiatie willen steunen, kunnen ee bijdrage storten via bankreke ning 293-0517255-09. (w.v.d.v. Zaterdag jl. hield jeugdatelier «WU» opendeurdag. De kunstwerkjes die men in de loop van dit jaar reeds gemaakt had, lagen in het atelier tentoongesteld. Je zag er kleurige glasraampjes, handwerkjes in macramé, aller hande voorwerpen gemaakt uit boetseerklei, enz. Onder tussen waren enkele kinderen druk bezig met het maken van schilderijtjes. Jeugdatelier «WU» werd in de jaren i953-54 opgericht door de Heer Luyks. Na zijn overlij den, ongeveer twee jaar gele den, kreeg de Heer Van Der Moortel het Voorzitterschap in handen. In het atelier dat zich bevindt in de Vijfde Januaristraat, zijn een hondertal kinderen inge schreven. Een aantal onder hen komen er elke zaterdag voormiddag naartoe om hun handvaardigheid te beoefenen. Zes begeleiders zetten zich vrijwillig in, om toezicht te houden over deze kinderen. De Heer Van De Moortel werkt met klei. Hieruit maakt hij o.a poppen. Mevr. Moort- gat borduurt en appliceert Ka- rine Van Ransbeeck, Griet en Lutgart Secelle houden zich vooral bezig met tekenen, schilderen, knutselen en alle andere expressievormen, waaronder de muzikale, verba le en lichamelijke expressie. Elk jaar knutselen deze men sen volgens een bepaald the ma. Het thema voor dit jaar is de poppenkast. Het decor wordt ontworpen en weer een andere groep ontwerpt de pop- penkleding. Vervolgens dient de gepaste muziek uitgezocht en enkele kinderen om een poppenstem na te bootsen. Wanneer alles klaar is, wordt door en voor de kinderen van het atelier een poppenkastver- toning gegeven. Tevens wordt iedereen uitgenodigd om naar de tentoonstelling van het ate lier te komen. Deze zal plaats vinden tijdens de jaarlijkse opendeurdagen op 26 en 27 juni aanstaande, telkens van 10 tot 12 en van 15 tot 18 uur. Het jeugdatelier «WIJ» heeft een tekort aan deskundige be geleiders. Men vraagt moni tors en monitrices die in het bezit zijn van een brevet van jeugdverantwoordelijke Wie geïnteresseerd is om elke zaterdagvoormiddag van 10 tot 12 uur, volledig gratis, enkele kinderen te begeleiden, kan kontakt opnemen met de Heer Van De Moortel of mevr. Moortgat. Het volstaat een be zoekje te brengen aan het jeugdatelier. Vijfde Januari straat nr 19/B. Deze mensen zullen uw hulp erg op prijs stellen. Riedel. De «Jonge Kamer Aalst» die verleden jaar het aksent legde met het multi-twinning week-end op het internatio nalisme en met de tentoonstellingen «ikonen» tr« «Valerius de Saedeleer» en het welsprekéndheidstornooi op het kulturele, viseert nu inzonderheid het sociale. Dit doöï ué organisatie van een arbeidsinfobeurs, vooral Han met de klemtoon op info. Het wordt dus geen «job- beurs». Reeds vorig jaar werd idee voor deze realisatie geop perd en in januari 11. kwa men in de «Borse van Am sterdam» A.V.C., A.B.V.V., A.C.L.V.B. direktje van de R.V.A., af gevaardigden van het Re gionaal Tewerkstellingsko- mitee, de Handelskamer, de scholen, de banken en het stadsbestuur samen. Alhoewel allen overtuigd waren van de moeilijke si tuatie in de Denderstreek qua tewerkstelling, zag echter niet iedereen de noodzaak en de mogelijk heden van de geplande in- fobeurs in. Toch wordt deze een reali teit met de steun van R.V.A., de Stad en de Handelskamer waarbij de Generale Banknlaatschap- pij een handje toesteekt. Geruchten als zou de ar beidsbeurs er niet komen worden dan ook gelogen straft. Deze beurs heeft inderdaad plaats in de Aalsterse Kei zershallen op vrijdag 14 mei (13.30 18 uur), zater dag 15 mei (topdag, 10 18 uur) en maandag 17 mei, meer speciaal dan voor de scholen (10 18 uur). De toestand van de regio Aalst inzake tewerkstelling is dermate dat men aangewe zen blijft op pendelarbeid. Met 13.500 werklozen wordt de kaap Van ue 10% werklozen t.o.v. de be roepsbevolking overschre den zonder het dan nog te hebben over verdoken werkloosheid. Volgens de organisatoren heeft tegengaan van de au- tomatisatie geen zin en moet men de jeugd nood gedwongen een ruimer in zicht brengen en hen «weg willen van onder de eigen klokketoren». Informatie kan wr,rden ver schaft door de RVA, be drijven en instellingen, KMO's en Middenstap^. organisaties, ae scholen en de vakbonden. Op interna tionaal niveau tevens door Sedoc in EEG-verband, ICM (emigratie naar Zuid- Amerika). ABOS, Interco- def, Iteco, DOS, multi-na- tionales en ambassades. Naast de organisatie van deze dan toch belovende infobeurs heeft het sociaal engagement van de «Jonge Kamer» een tweede luik, nl. de oprichting van een bloedbank. Een must als men bevroedt dat heelkun dige bewerkingen reeds moesten uitgesteld worden bij gebrek aan bloed. De «Jonge Kamer» wil dan ook in samenwerking met bedrijven de werknemers ervan overtuigen van de noodzaak zelf bloed te ge ven. Dit dan zeker niet éénmalig, doch volgens een zelf gekozen ritme. Einde mei. uegin juni hoopt men reeds aan de eerste bloedafname door het «Rode Kruis» toe te zijn. De vierde Setma'r.feesten, voorzien voor vrijdag 30 april, zaterdag 1 en zondag 2 mei, kondig^ zjch weer groots aan. Schreven wij vorige week dat deze feesten zouden plaatsvinden in de sporthal van Buggenhout, dan bleek dat een lapsus van format te zjjn, Etienne Servaes (het zetduiveltje maakte van zijn naam Saerens) 'wees ons er terecht op dat die vierde Setmar-feesten zoals in het verleden ook nu weer hun beslag zullen krijgen in de Setmar-feestzaal (Krapstraat te Buggen- hout). Het programma begint vrijdag met een zomermodeshow van de bovenste plank. Vier top-mannequins zullen daar de strand-, sport- en jeanskledij voorstellen. Dat allemaal terwijl er een optreden is voorzien van «Dance Reaction», een fameuze Nederlandse groep die met «Disco Train» een hit van formaat heeft gemaakt. Zaterdag en zondag kan men rondrijden in een huifkar of een kijkje gaan nemen naar de judodemonstratie waaraan drie gerenommeerde clubs uit de streek deelnemen. En dan is er ook nog op zaterdag het bal met als grote vedetten Paul Roelandt en Mieke. Voor Paul Roelandt is het zelfs een verjaardagsbal, want hij staat tien jaar op de planken. Zondag kan men er terecht voor een waar volksdansfestival en de kinderen hebben ook op zondag hun De eerstvolgende dagen en weken is het danig druk in Sint-Niklaas. Kulturele, politieke, sportieve bijeenkom sten, de milieuweek, vendelzwaaien, van het goeie teveel? De aktiviteiten zijn allemaal belangwekkend, laten we ze even op een rijtje zetten. Dit weekend kan je naar de open deur van de handels school van de Broeders, zaterdagavond naar een Vlaams- nationale cantus in de Nieuwkerkse zaal 't En Zal, zaterdagnamiddag jubileren de dansers van Het Centrum op akademische wijze en nog zaterdag 1 mei is er het toneelkongres van het AKVT in Nieuwkerken. Zondaga vond 2 mei worden om 20 uur in de Nieuwkerkse Katholieke Kring nog eens twee eenakters opgevoerd. Zondag 2 mei om 11 uur wordt op het stadhuis hulde gebracht aan de ere-burgemeesters en de ereschepenen en is er, in de schouwburg, het kongres van de Vlaamse Volksbeweging, Een uniek kultureei gebeuren is de komst van een Bulgaars knapenkoor naar Sint-Niklaas, op donderdag 6 mei, In dulci Jubilo speelt gastheer in de schouwburg. En 's anderdaags wordt in hotel Serwir modieus gedefileerd door het Technisch Berkenboominstituut (vanaf 20 u). Van de school naar de kuituur is maar een kleine stap, remember De wijze kater, het door de Broederschool- oudleerlingenbond opgevoerde toneel (8, 9, 15 en 16 mei). Kleinkunst: op 7 mei (vrijdagavond) treedt John Lund- ström op in Den Eglantier aan de Apostelstraat 25 in Sint- Niklaas. En diezelfde vrijdagavond verzorgen De Kunst vrienden een harmonieuze showavond in Dancing Star aan de Heidebaan in Sint-Niklaas, met orkest Le Grand Médard voorwaar. Diezelfde avond steeds, in de kerk van Belsele, koncert met tenor Guy De Mey, Patrick Denecker op de blokfluit en Luc Bastiaens aan het orgel. Zaterdag 8 mei wordt de Broederschool-oudleerlingen bond ontvangen op het stadhuis. Zondag 9 mei word', in de Baenslandwijk de meiboom geplant en start de «groene week», manifestaties die elders in dit blad toegelicht worden. Om 15 uur die zondag koncerteert de Nieuwkerk se fanfare De Eendracht aan het rusthuis van Nieuwkerken en om 16 verzorgen De Kunstvrienden een koncert in het Sint-Niklase stadspark. Op het stadhuis wordt om 11 u 's morgens de jubilerende toneelkring Kunst en Vermaak (uit Puivelde) ontvangen Onthou ook dat in Sint-Niklaas op 1 mei de meifoor start. En op 14 mei in de vooravond is er een bloemenmarkt in Sint-Niklaas (nabij het stadhuis), een initiatief dat op zaterdag 21 mei wordt overgedaan aan de Dries in Sinaai. Tussendoor wordt nog 1 mei gevierd, het feest van de arbeid, en dan zijn we op 20, 21 en 22 mei aan de Rerum Novarumviering toe. Tentoonstelling en genoeg: een Wase foto-expo van 7 tot 24 mei in de Bank Brussel Lambert (atelier Walter De Mulder), grafische kunst uit Tsjechoslowakije tot 30 mei in het 30 mei in het exlibriscentrum (Regentiestraat), en nog tot 2 mei in kasteel Walburg de groepsexpo van Camera club Waasland en op 20 mei start de triënnale voor beeldhouwkunst (met Brabant centraal) in het stadspark. Aan de Lindenstraat 51 opent het museum Barbierama, u verneemt daar binnenkort meer over. Noteer ook dat weldra de Berkenboornschooi zZ?. nieuw gebouwenkomplex in gebruik st»1,!. En op 2 mei om 15u blazen de turners uit dr fusie Sint-Niklaas verzamelen in de sporthal Dc Witte Molen. Op zaterdag 22 mei is er een rekreanevolleybaltornooi op de terreinen van R.M.S. 1 aan de Parklaan. Sportkring Sint-Niklaas is kampioen, zoals u weet. De SK- nacht vindt plaats op 22 mei en 's anderdaags wordt een rockmeeüng op het getouw gezet in een tent op het fiiarktplein. Inmiddels za! miss Sportkring verkozen zijn. Nog in mei wordt op het deelgemeentehuis in Belsele een debat georganizeerd door CSC-Belsele, we komen daar weldra op terug. En dit alles, beste mensen, is maar een greep uit de brede waaier aktiviteiten W.V. Het (heel exclusieve) interview met pastoor Karei De Cock deint onverbid delijk uit. In deze korte en laatste aflevering Iaat de zieleherder de Blauwvoet vliegen. Er vliegen ook bommen, in Lokeren. En dan neemt interviéwer Leo De Bock afscheid van E.H. Karei De Cock. Heeft men u niet vaak geportretteerd? Ik ander meegemaakt. Wrede dingen én het kan mij voorstellen dat atv gericht zich yho"e dm8en- ,^nZa,1 noo,t ver?e goed leent voor artistieke benaderingen. den tiende mel f94?' Mor8fa m Lokt KDC: «Juist. Ze hebben mij vaak gepor- was,'k ,U'S' bea8 de,^R e kümmul tretteerd. Zelfs artiesten uit Amerika heb- kante" les e 8ev.en' ®,nst de es ko.™cn ben mij gevraagd voor hen te poseren, enkele akademies ook.» Wat is het kostbaarste werk dat u momen teel in huis heeft? KDC: «Mijnen haas: 60.000 frank. Ik heb in Gaverland eens een schilderij van Theo Bogaert verkocht voor 75.000 frank, 't Laatste kwartier van de tentoonstelling LH zeggen: 't is oorlog, 't is oorlog, allemi naar huis! Iedereen vluchtte naar hi maar de pensionairkes bleven nog tot uur op school op hun tram wachten, moest surveilleren op de koer; ineens nt drom vliegmachienen in de lucht en di lieten een eskadron bommen vallen, o ons studiezaal, op de kerk, overal. AlU was aan 't donderen, de ruiten ramme den, braken kapot. Nen eind van mij vil ook een bom: ik zag ze vallen. Aan m was niets, maar één van de jongens zag afschuwelijk uit, die was zijn keel kwi vol bloed. Toen de vliegers weg wari kwamen enkele omwonenden hulp bi den. Ze brachten ook een meiske binne Op een blaffetuur zeg; ze hadden nie anders gevonden. Ze zag er verschrikk lijk uit, overal bloed, gapende wonde oeh! Ik wilde haar helpen, maar ze kc niet eens meer spreken. Eindelijk kwa een man van de luchtafweer binnen, m nen helm op, ne civieken. Hij zag ér ze vastberaden uit, maar toen. hij het meisl zag, verbleekte hij opeens en hij stamp met zijn voet op de plankenvloer, lijk m donderslag en dan ne vloek: 't was zi dochter. Da was wreed Maar daan heb ik iets beter meegemaakt. Na d eerste oorlogsdagen zijn wij bij een da op 't kasteel gaan wonen omdat het da veiliger was. Die dam was een zeer gieii prei. Om haar gunstig te stemmen hielp haar met vanalles en bracht ik haar eien en melk mee. Goed. Op nen dag kwam Van deze en andere vliegers een trein soldaten toe in Lokeren. We U bent nog leider geweest van het Jong zo'n eskadron Duitse vliegers. Al Algemeen Katholiek Vlaams Studentenver- soldaten sprongen uit de trein en verspr bond, heb ik gehoord. Klopt dat? den zich. Zo'n twaalf man heb ik dan KDC: «Ja, amai Dat klopt. Schone ons binnengehaald, omdat die dam sch periode. In het jong A.K.V.S. zaten jon- ne, ruime kelders had. Ik stelde voor a gens tussen 12 en 16 jaar, in het grote den baas, die ook bij ons was, om o A.K.V.S. de oudere studenten, veel stu- voor te bereiden op het ergste. Als i dent priesters ook. Vercruyssen bijvoor- dien ergerlijke wereld moesten verlate beeld en Mariman. In de jaren '24 was ik dan liever in staat van genade. Er kwi leider van het jong A.K.V.S. We deden enen biechten en na een tijdje kwamen van alles toen: elke dag naar de mis, veel allemaal. Maar het gestommel verstilt gaan wandelen fjjtSCü. Eén gebeuren we konden terug ademhalen en die dl herinner ik mij nog zeer goed: een stoet zei: als er een bom gevallen was, had van vliegers. Iedereen moest een vlieger gene wijn meer en ze trakteerde ons maken en in zijn tekening zo kunstig verschillende flessen van haren be mogelijk een Vlaamse gedachte verwer- wijn. Een schoon avontuur toch, hé?» ken. Om ter schoonst: met een Vlaamse Mijn laatste vraag is al bijna traditie:, kroon, ne Poolsen arend, ne leeuw, een voor mijn 'geestelijke' vraaggesprekk ijzerkruis. 't Was wel een probleem dat bent u bang om te sterJën? wij Vlaamsgezind waren en onze oversten KDC: (bewaart een kort stilzwijgt Fransgezind. Alles was in Frans te doen «Wie is niet bang om te sterven? Ik w en dat wilder, 'wij niet. Maar ik zal verder één zaak: ge kunt hier op aarde God vertellen: August Nobels kwam de vlie- vurig dienen dat ge recht naar den hen gers keuren, samen met monseigneur De gaat. Mijn vader bijvoorbeeld: iedere Keersmaecker. In de namiddag was er een zegt dat die recht naar den hemel gegJ stoet: we vertrokken onder de lindebo- is. 't Kan ook zijn dat ge wat mini men aan de Oude Kerk van Sint-Niklaas gedaan hebt en dan moet ge eerst I en al die mannen van de hogeschool maar vagevuur doen. De kleinste pijn in zingen van 'Vliegt de Blauwvoet storm op vagevuur, zeggen de geleerden is ijselijl zee' en nog andere Vlaamse liederen, dan de grootste pijn op de wereld in gri Zware, geweldige, diepe stemmen: won- en duur. Ik hoop dat ik God zo derschoon. Heel Sint-Niklaas kwam daar- gediend hebben dat ik geen vagevuur naar kijken. Op het voetbalveld, toen nog nodig hebben.» op 't Hert jen, hebben we de vliegers Stond u ooit al dicht tegen de dood? opgelaten. Dat was één van onze esbatte- KDC: «Al negen operaties gehad! Ma opgeiaien. uui w« ten »a.. wiua, mum» De jaarlijkse twecdehandsbo- 100 fr voor het te koop aanbie- menten, zi jong. Maar ja, Felix Vercruys- 't is kurieus, toen dacht ik weinig aan tenmarkt, door watersportver- den van een boot of jacht, 50 fr sen jjg ]ater vikaris-generaal geworden dood. Als 't erop aankomt, moet gf eniging WW-Lokeren dit jaar voor een kajak of zeilplank, 20 'zej ^at ^jj j,et A.K.V.S. niet goed natuurlijk voorbereiden, zij gereed jol voor de derde maal georgani- fr voor materiaal en slechts 10 n n„prctPn vonden het verkeerd da'c ne ooeie raad i voor de derde maal georgani seerd, begint nationale be kendheid te verwerven. fr inkomgeld voor een bezoe- vond. De oversten vonden het verkeerd da's ne goeie raad die ik u kan geven. Het is twaalf uur en de regen trorM illcl hoorzaamheid. Hij ontbond het A.K.V.S. tegen het raam. Karei De Cock toont Steeds meer mensen voelen en stichtte het J.V.K.A. (Jong Verbond nog zijn kollektie, 'zijnen ensembel' sd het belang aan van een okka- Vorig jaar werden ongeveer 60 Katholieke Aktie, n.v.d.r.), maar dat pak- derijen: een getroffen haas, zijn duW siebotenmarkt. Kommercieel vaartuigen aangeboden en, bij te njet zo goed. De mannen van het stuk, stillevens ook, met bloemen vooi zit er echter geen brood in om weten van de organisatie, wer- a K V S bleven nog elke dag naar de mis een kapelletje, een Mariafiguur, tolraci iacMen vri UeTten d™ cen vllf,,l!mal verkoehl komen'en daaruit is dan onze misbond schappen, portretten, in de hoek 'i aanbieden. Een vereniging van Iedereen kan er zijn vaartuig gegroeid 50 leden hebben we nog pracht,gen toren' van Verrtbroek. 0| vaarsportliefhebbers kan ech- tentoonstellen, indien het wel gehad!» elk werkje kan hij iets vertellen. Up de ter deze taak wel aan zonder degelijk tweedehandsmate- U heeft twee wereldoorlogen meegemaakt, heeft zijn meid de hartpilletjes klaargelt, dat er geld moet aan verdiend riaal betreft. Maakt zoiets geen bijzondere indruk? Het Het is bedtijd. De Cock laat mij en worden. Vandaar de uitzon- waren toch twee droeve intermezzi in de schudt mij de hand en tekent in de vo derlijk lage prijzen die aan Op donderdag 20 mei (Hemel- menseHjke geschiedenis met zijn duim nog een kruisje: «Daar Vr-vr vaart t aan H» M r.nncfmnlrin. P

De Voorpost | 1982 | | pagina 8