JONGE MENSEN MET FRISSE IDEEEN N, M T E n EDDY EN MARY-ANN HEBBEN NU GEWELDIGE KEUZE d D Huwelijksgeschenken De Voorpost - 30.4.1982 - 9 Mary-Ann en Eddy tijdens het officiële gedeelte en Mary-Ann nu volledig ten dienste staan van de klanten die hen komen opzoeken. Het is er trou wens zeer aangenaam winkelen. Niet alleen is de zaak nog eens met 150 vierkante meter vergroot, ook de binneninrichting werd aangepast volgens een ontwerp van Eddy zelf. Het plan groeide immers reeds vier jaar om er eindelijk eens wat van te maken en nu kwam het gepaste ogenblik. Samen met schoonvader André Cooreman werd alles besproken en nadien in mekaar getimmerd. e vele produkten liggen in overzichtelijke rekken, gemaakt volgens Zweedse methode in natuurhout. Hier en daar werd een kleine uit bouw aangebracht, waarop de artikelen tentoon zullen staan die gedurende die periode in rekla- me zijn. van de heropening. de klant echt in de watten leggen door hun vriendelijke service. Speciaal op het gebied van geschenkenlijsten voor kandidaat-trouwers wer den tal van inspanningen gedaan. Het jonge paar kan best eerst eens komen praten en dan wordt er in gezamenlijk overleg gesproken over de ge- schenkenlijst. Ook de ervaring van Eddy en Mary- Ann speelt daarbij een rol. Op basis van een suggestielijst, verschillende catalogi en de zaak zelf wordt er een definitieve lijst samengesteld volgens de smaak van het jonge paartje. ieuw is nu dat al die artikelen in een speciale afdeling worden samengezet. Degene die een geschenk wil aanbieden kan dus rustig bekijken wat hij geeft en welke mogelijkheden er nog zijn, in plaats van op een toch wel weinig sprekende lijst te moeten kiezen. Bijna de volledi ge uitzet wordt er dus uitgestald. Er is een immense keuze in huishoudartikelen: van de meest eenvoudige pannen tot ultramoderne en sembles in edelstaal of email, of series kookpot ten in gegoten ijzer, die niet alleen zeer degelijk zijn, maar biezonder geschikt voor interieurs die in retrostijl zijn opgebouwd. Siervoorwerpen ko men ook altijd van pas en daarom zijn er sinds kort kleine juwelen en de kristallen luxestukken van een wereldbekend merk als Swarovski (al weer een nieuwigheidje). JL^ e vele bezoekers die vrijdagavond een kijk je kwamen nemen in het Keukenpaleis, Zand straat te Appels, waren niet weinig verrast door de ingrijpende veranderingen die er hebben plaats gehad. De zaak werd niet alleen merkelijk vergroot, ook het interieur werd volledig ver nieuwd en het aantal aangeboden artikelen mer kelijk uitgebreid. Daarom mocht er wel even gefeest worden, maar voor de gezellige receptie begon, sprak burgemeester Cool, ingeleid door de h. Heuvinck, zijn waardering uit voor de dynamiek en de werkkracht van de familie D'Hondt wiens zakenleven nauw met de Appelse gemeenschap verbonden is. Na dit officiële ge deelte dankte Eddy D'Hondt de gasten en nodigde hen uit op een feestdronk. Een toast op het sukses. iJddy en Mary-Ann hebben nu een prachtige zaak met een ongelooflijk uitgebreid gamma artikelen, zowel gewone gebruiksvoorwerpen als sierstukken. Dit is natuurlijk niet in één dag opgebouwd. Reeds 35 jaar is de familie D'Hondt aktief in Appels en zelfs langer want ook de grootvader zat in dezelfde branche, zodat men er nu aan een derde generatie toe is. zien welke enorme keuze ze hadden. Deze brade- rij werd een enorm sukses. In 1953 verhuisden ze naar de Zandstraat 77, waar de huidige zaak gelegen is. Toen mevr. D'Hondt rond de nieuw jaarsperiode van '78 geweldig begon te sukkelen met de gezondheid van haar benen, werd beslo ten de zaak over te laten. Eddy en Mary-Ann, die in maart gingen trouwen, waren reeds een tijd op zoek naar een winkelruimte in het Brabantse, nl. in Merchtem. Dat was reeds in kannen en kruiken toen hen het voorstel gedaan werd door de ouders van Eddy om de zaak van thuis over te nemen. De overnameprijs werd besproken en er werd ook een huurprijs (een kleine 20.000 fr) voor het pand vooropgesteld. Dat bleek haalbaar voor Eddy en Mary-Ann die toen de verantwoordelijkheid van Jean en Bertha overnamen. De jeugd kon nu laten zien wat ze waard was en in het begin was het echt moeilijk. Het dragen van een dergelijke zware verantwoordelijkheid zou voor de een niet mogelijk geweest zijn zonder de steun van de ander. Aary-Ann die nog een kledingboetiek had in Dendermonde, besloot deze stop te zetten om Eddy volledig te kunnen bijstaan. Eigenlijk etala- giste van beroep, wist ze zich razendsnel aan te passen aan de nieuwe verkoopwaren en geleide lijk aan begon het te vlotten. Ook de klanten vonden het prettig in een jeugdig kader ontvan gen te worden en stilaan bereikten ze het huidige resultaat: een prachtige winkel waar men vrij kan a e ouders van Eddy, Jean D'Hondt en Bertha o Spruyt vestigden zich eerst aan de «handwijzer» maar bleven er slechts zeven weken. Ondertus- ite sen deden ze met paard en huifkar vier markten wi in de omgeving. Toen er een pand vrijkwam naast de zaal Concordia in de Zandstraat 5, J aarzelden ze niet lang. Dynamische handelaars als ze waren, stelden ze zich niet tevreden met de s kleine etalage die deze woning bood, maar orga- )e niseerden ze zelfs een achtdaagse braderij, waar- voor ZS de Concordia vol materiaal stouwden, ;S zodat ook de ménsen van de eigen streek konden :ki Volledige ensembles staan nu netjes bij mekaar. rondlopen en kiezen zonder verplichting te kopen, over een oppervlakte van 500 vierkante meter waarin een fabelachtige keuze produkten tentoon ligt. A eneinde de winkel van geschenk- en huis houdartikelen nog beter te kunnen verzorgen, werd afstand gedaan van de markten, zodat Eddy Eddy dankt de bezoekers voor him komst en nodigt hen uit op een feestdrankje. ebruiksvoorwerpen, keukenartikelen en sierstukken staan er netjes bij mekaar gerang schikt. Je vindt er werkelijk alles: van een aard appelmesje tot prachtige porseleinen sierstuk ken. Je kan echt niets misvragen, het meest onmogelijke hebben ze er nog! Het zou ons te ver leiden om alle artikelen op te sommen die er liggen uitgestald. Belangrijk is echter zeker de nieuwe afdeling elektrische huishoudapparaten en de bijzondere zorg die verleend wordt aan de huwelijkslijsten. *Jddy en Mary-Ann, jonge mensen uit onze eigen streek, zorgen niet alleen voor interessante prijzen door rechtstreekse aankoop, maar willen Gebruiksvoorwerpen kunnen ook een prachtig design hebben. l^^e tijd van paard en kar en van de eerste (legerJkamion is voorbij. Nu wordt er op een vriendelijke en weloverwogen manier handel ge dreven en dat in een vrije, prettige, gezellige omgeving om fier op te zijn. Publirep. DC MBD en EV Geluidsinstall. Televallé De h. Piet Heuvinck tijdens zijn inleiding. Links Jean D'Hondt nen en rechts de opvolgers Mary-Ann en Eddy. en Bertha Spruyt die ds zaak begon- Een enorme keuze...

De Voorpost | 1982 | | pagina 9