Neptunus Aalst op grote lenteprijs te Charleroi [ené De Bruecker: vorm is er Bekerfinalisten zijn gekend! Kaatsen: kaatsverbond «Lebbeke» Vierde zege voor Didier De Wine (St.-Niklaas) De Meester A rukt op naar de leiding Kaatsverbond «Hamme» Oost-Vlaanderen: sterke top, zwakke basis e nieuwelingen te Erembodegem teas de sterkste tegenstander voor V regenweer dat voor een zware selektie zorgde, (per) WIELRENNEN De stijl- en klasrijke Aalsterse renner begint er weer zin in te krijgen. Bij de aanvang van het nieuwe wielerseizoen heeft René De Bruecker zijn trainingsschema grondig veranderd. Misschien is dat ook de reden waarom hij dit keer niet bij de vroege vogels te vinden was. Maar nu staat de konditie op peil en Rene hoopt dat die goede vorm zo lang mogelijk zal aanhouden. KAATSEN r iny De Smet wint de spurt i Smme (vh) de derde plaats te Met een overwinning in Pe- pinaix, waar hij zijn metge zellen geen schijn van kans gaf toen er voor de bloe men moest worden ge spurt, onderstreepte hij de grote konditie ten volle. Mocht hij vorig jaar zes bloemtuilen meer naar huis nemen, Rene hoopt dat het er dit jaar flink wat meer zullen zijn. Klasse teveel Iedereen zegt het: René De Bruecker heeft klasse in overvloed. Bovendien weet deze amateur van het zui verste water zijn gelief koosde wielersport biezon- der goed te kombineren met zijn full-time job bij de Aalsterse stadsdiensten. De Bruecker is een realist die maar al te goed weet hoe broos de roem is en dat men in deze periode van krisis geen leven kan op bouwen op de wankele hoekstenen van het sukses. Daarom wil hij niet graag zijn werk kwijtspelen. Bo vendien loopt René met trouwplannen rond en dan wil men zeker kiezen voor een vaste baan. Verloofde Carina is het daar roerend mee eens. «Als ik de klasse bezit om het ook in de profrangen waar te maken, dan moet ik die zeker bij de liefheb bers kunnen etaleren», zegt René nuchter. De 22-jarige René De Bruecker heeft alles in han den om een schitterend sei zoen tegemoet te gaan. Hij beschikt over een felle de- marage, een snedige spurt, kan aardig temporijden (hij werd vorig jaar immers ook aangezocht om deel uit te maken van het viertal dat de 100 kilometer ploegen tijdrit moest rijden) en is ook taktisch een beetje daar. René is er bovendien nog sterker op geworden dan vorig jaar. Zijn grote voor keur gaat uit naar een mid delmatig zwaar parcoers. Vooral wanneer de lichte hellingen elkaar in een snel tempo opvolgen, mag men De Bruecker bij de favorie ten tippen. Denk maar eens aan de omloop te Me re. De supporters uit Café De Belgskens mogen dus op hun beide oren slapen. Zaterdag zal René te Mere de te kloppen man zijn. René behaalde zaterdag 1 mei een overwinning te Ni- nove en maandag 3 mei te Beveren voegde hij nog een zege aan zijn palmares. (André Üyttendaele) In de laatste drie wedstrijden moest de beslissing vallen over wie er in juni de finale om de kaatsbeker zal spelen. Uit eindelijk zijn het Toyota Le Patrimoine, Broekkant en Van Gaeveren geworden, op Toyo ta na nieuwkomers dust. Van Gaeveren - Rodanla 12- 11 De thuisploeg, totnogtoe wei nig schitterend in de kompeti tie, zorgde voor een ware stunt. Het onklopbaar gewor den Rodania, toch met de sterkste formatie gekomen, werd zowaar geklopt. Nadat Rodania het eerste spel op zijn rekening schreef, kwam Van Gaeveren op stoom en ver overde 3-1 Toen ging Rodania onder stu wing van Burril drukken en aan de rust wezen de bordjes 4-6. Op dat moment dacht ieder een dat de wedstrijd gespeeld was en dat Rodania op één been zou winnen. Toch bleek Van Gaeveren sterker dan verwacht. Men kampte fel tot 10-10. Toen Van Gaeveren 11-10 maakte kon men de sfeer snijden en in het laatste spel ging het van 30-0 naar 30-30 en 40-40. De thuisploeg zou de laatste vijftien ophalen en de finale bereiken. Toyota Le Patrimoine - Ma deion 12-1 De plaatselijke ploeg was wer kelijk te sterk en liet Madeion geen schijn van kans. Zonder veel inspanning bereikte ze 11-0. Toen mocht ook Made- Ion eens aan de bak komen, maar dat was voldoende. Broekkant - Van Malderen 12-11 Een zenuwslopende ontmoe ting met tal van incidenten. Bij een 4-3 stand werden er zelfs enkele spelers handgemeen. Een gekwetste Hugo Steels moest vervangen worden en de wedstrijd, meer een zenu wachtig gedoe, sukkelde ver der tot 11-11. Het laatste spel en meteen de zege ging naar de thuisploeg. Voor Van Mal deren een grote ontgoocheling om op één pas afstand van de finale gestuit te worden. Stand 1. Toyota Le Patr. 4 48 2 Rodania 4 48 3. Broekkant 4 48 4. Van Malderen 4 41 5. Hamse Groentenhalle 3 31 6. KWB/Christiaanssens 5 27 7. Van Gaeveren 3 27 8. Lamotboys 4 23 9. Zolderken 3 18 10. Ons Vermaak 3 13 11. Madeion 3 11 Wedstrijden voor deze week: KWB/Chrlstlaanssens - Ons Vermaak Madeion - Lamotboys Van Gaeveren - Rodania Broekkant - Geywa - Hamse Groentenhalle Competitiestart, kaatsklub Moderna Kaatsklub Moderna dat ieder jaar, een vaste klant is in het verbond van Lebbeke, tracht het dit jaar toch beter te doen dan de vorige seizoenen! Daardoor klopte het vorige week koploper Onder Ons met 15-13 met een sterk spelende thuisploeg. Bij de bezoekers kon men de verzachtende om standigheden inroepen, met een kwetsuur van Marissen Freddy. Zondag 9.5.1982, staat de Lebbeekse derby op de affi che. Moderna - Lindeken met Super 7 - Ons Vermaak Smisken - Gijzegem aanvang te 14.30 uur op het Kalender voor 9 mei 1982 stationsplein. Reeks B (A.T.) Popey's - Appels Bal Op - Mieregem Spelerskern: - - - kaatsklub Moderna Cleemput, Leunis, Laureys Luc, Roels Guy, De Vos An dré, Sanders Frans, Cardon Frans, V. Damme Herman, Philips Philemon. Terrein: Stationsplein Lebbe ke. Lokaal: Café Moderna, Stationsstraat te Lebbeke. Secretaris: Braekmans Leo, Kleine Snijderstraat 1 Lebbeke. (A.T.) Uitslagen van Bekerwed strijden van 2.5.1982 Lindeken - Onder ons: 15-5 Moerstraat - Oudegem 15-5 De Bekerwedstrijden van de B-reeks waren niet tijdig in ons bezit! Volgende week meer hierover! (A.T.) tergp'né De Bruecker met verloofde Carine en ouders, (yr) D cc, tpcffria Kennis uit Koningshooikt won met voorsprong in de hienmeswedstrijd te Hamme (vh) NIEUWELINGEN De wielersport floreert in het Waasland. Bij de profs Is de toonaangevende figuur waarschijnlijk wel Jan Bogaert maar ook bij de nieuwelingen zijn er kleppers die een belangrijke wedstrijd naar hun hand kunnen zetten. Daarbij denken wij dan vooral aan Guy Rooms (Temse), Gunther Van Steelandt en in het blezonder aan Didier De Witte (St.- Nlklaas). Van Steelandt. Het werd te Haasdonk dan ook, ondanks de ongunstige weersomstan digheden, een aangename spannende wedstrijd. De finale werd door zestien renners (van de 56 gestartte) gemaakt. Naast De Witte, 'Rooms en Van Steelandt ble ven bijvoorbeeld ook Francis Symoens, Patrick Buysse, Mark Tielemans en Gino De Pauw nog overeind. De plaat selijke Van Steelandt probeer de nog alleen weg te komen maar de andere favorieten zorgden dat het tot een spurt kwam. Daar toonde Didier De Witte nog maar eens dat hij over een stel snelle benen be schikt. Alleen Guy Rooms kon hem tot op de lijn bedreigen. (ha) Vorige zaterdag haalde Didier De Witte te Haasrode zijn vier de seizoenzege. Daarvoor moest de Sint-Niklase student aan de technische school afre kenen met de beste Waas- landse nieuwelingen waaron der natuurlijk ook Rooms en Zeelse kaatskompetitie Door de vlotte 15-3 overwinning van de Meester A tegen naam- en stalgenoot De Meester B komt eerstgenoemde alleen aan de leiding. Van Geeteruyen-Poppe verdwijnt hierdoor naar de tweede plaats. KLASSEMENT 1. De Meester A. 3 3 0 45 8 9 2. Van Geeteruyen-Poppe 3 3 0 45 20 8 3. Neyt 3 2 1 44 31 6 4. Rubbens 2 2 0 30 21 4 5. 't Hoeksken 3 1 2 26 39 3 6. Durmen 2 0 2 20 30 2 7. Pimpernel 2 0 2 14 30 1 8. De Meester B 3 0 3 11 45 0 9. Gemeentepersoneel 1 0 1 4 15 0 (ajz) Kaatsklub Steven Moorsel speelt in bevordering (per) Uitslagen van zaterdag Madeion - Lamotboys 24.4.1982 Van Gaeveren - Rodania Ons Vermaak - Toyota: 5-12 Broekkant - Groentenhalle Groentenhalle - Madeion 12-2 Vrij: 't Zolderken - Toyota - Rodania - 't Zolderken 12-0 (ff) Meubelen Van Malderen Broekkant - Van Malderen 12- 6 Lamotboys - Christiaansens 12-3 Kalender voor zaterdag 8 mei 1982 Christiaansens - Ons Vermaak Rangschikking «Hamme - kaatsverbond» 1. Rodania 2. Toyota 3. Broekkant Geywa/Groentenh. 4 48 4 48 4 48 4 43 5. Meub. Van Malderen 4 41 Kaatsklub Hoké uit Erembodeget ZWEMMEN De Voorpost - 7.5.1982 - 35 met Te Charleroi werd de Gro te Lenteprijs betwist. In feite is het een andere be naming voor de Grote Prijs van de Stad Brussel, die tot vorig jaar in het Molen- beekse zwembad werd in gericht. Financiële moei lijkheden hebben de Waal se zwemliga ertoe gedwon gen de meeting naar Char leroi te verplaatsen, met als gevolg dat praktisch alle Vlaamse clubs verstek lie ten gaan. Mol, Schoten en Neptunus Aalst waren de enige Vlaamse afgevaardig den, die zich moesten me ten met hoofdzakelijk Franse en Waalse ploegen evenals afvaardigingen uit Nederland, Duitsland en Italië. De Aalsterse ploeg bestond B won Gerrit Van Der Aa uit Haasdonk de wedstrijd voor Internationale sJechts drie deelnemers; dwhjhebbers te Sinaai. (dm) Marianne Permentier zal immers slechts eerstdaags haar trainingen hervatten na een virusinfektie waar van ze nu volledig hersteld is. Voor Jürgen Goossens le verde deze wedstrijd twee zilveren medailles op; bei de in vlinderslag. In de 100 m vlinder zwom hij zijn beste tijd in de finale 1.00.3. Ook in de 200 m vlinder presteerde hij ver rassend goed door in de finale 2.12.97 aan te teke nen; 6 sec. beter dan zijn tijd in de schiftingen en eveneens goed voor een zil veren medaille. Murielle Permentier liet zich aan een onbekende zij de zien: de rugslag. De 200 'eter Uaman won maandag bij de liefhebbers le Sinaai voor Ronny Mettepenningen m rug legde ze in de finale im) af in 2.33.13 waarmee ze goud behaalde en haar tijd met zomaar 6 seconden verbeterde. In de vrije slag werd ze 3C met 1.04.20; in dolfijn 4e met 1.11.35. Anja De Schrijver werkte zich ook op het voorplan door in de finale 1.07.8 te zwemmen in de 100 m vrije slag (geboren 69). Ze werd hiermee 4C en be wees hiermee dat er met haar in de toekomst reke ning zal moeten gehouden worden. Feit is dat Aalst fier mag zijn op de resultaten die haar zwemmers/zwemsters behalen op internationaal niveau. Milou ZWEMMEN: INTERDISTRICT TE SERAING Traditiegetrouw had op 1 mei de interdistrictontmoeting plaats; deze maal in het Olym pisch Zwembad van Seraing. Deze wedstrijd trekt heel wat belangstelling en wordt door zwemmers en zwemsters zeer gewaardeerd omdat elk in zijn specialiteit zich kan meten met de besten van het land. Oost-Vlaanderen bleek zwak te staan in de jongere leeftijds- kategorieén. Johan Dadamfort zilver (1.30.3) en Kathleen Smet goud (1.29.3) beiden in schoolslag, waren de enigen die zich bij de benjamins op het podium konden zwemmen. Bij de miniemen was er brons voor Wim Bruneel (1.08.8 in dolfijn) en Luc Verschraegen (1.11.4 in rug), goud voor Mie- ke Victoor (1 10 1 in rug) en zilver voor Ann Deramoudt (1.23 in schoolslag). De kadet- ten konden rekenen op goud voor Sabine Pauwels (1.08.3 op rug), zilver voor Inge Vic toor (1.09 op dolfijn), brons voor Peter Verbeken (1.06.6 op dolfijn), Bert Van Poucke (59.2 op vrije slag) en Winnie Biin (1.03.5 voor vrije slag). Bij de heren was er goud voor De fervente kaatsers t Jürgen Goossens (1.003) en Carine Van Praet (1.08.7) bei den op dolfijn, voor Karine Briessinck (1.11 op rug), en voor Pascale Verbauwen (1.01.2 voor vrije slag). Alex Bijn zwom zilver met 1.14.6 op schoolslag. De spijtige diskwa lificatie van de sprintspecialist Jan Neirinck was er de oor zaak van dat Oost-Vlaanderen dat van bij de kadetten de eerste plaats bekleedde, deze moest afstaan aan het driele dig district: Luik, Namur, Luxembourg en in extremis ook nog Antwerpen voorrang moest verlenen; zodat het zich moest tevreden stellen met een eervolle derde plaats. Milou i Opstal Pelote (c) Dieter Weihrauch rukt op naar het Kortrijkse doel. (Iv)

De Voorpost | 1982 | | pagina 11