Nu ook minivoetbal te Berlare Kampioen Nelis wint nu ook Beker van Zele Pimpernel Zele wint Beker van België Icaros-Oudegem wint minivoetbaltornooi Het Land van Beveren Rekreatieve ploegen in zaalvoetbalkompetitie te Temse iei De «fakteurs» tegen Maëva Schaal Verbauwen te Eeklo lie 38 - 7.5.1982 - De Voorpost Op vrijdag 30 april is in Berlare een minivoetbalbond gesticht die zal kunnen spelen in de nieuwe sporthal die waar schijnlijk geopend wordt tegen begin juli. Er is al een bestuur samengesteld met voorzitter Luc Melis, sekretaris Pol De Meyer en de bestuursleden Luc Vercruyssen, Mare Heir- man, Jan De Palmenaer en Luc Van Pottelberge. In de turnzaal van het H. Maagdcol lege waren een twintigtal ge- interesseerden aanwezig. Op verzoek van de aanwezigen werd een bezoek gebracht aan de in opbouw zijnde sporthal waar door Luc Ver cruyssen en René Vanhove de nodige uitleg werd verstrekt. Voorzitter Melis stelde nadien de reglementen aan de verga dering voor. Het sekretariaat zal in Berlare gevestigd zijn en klubs die tijdens het seizoen nog willen toetreden kunnen dat mits betaling van alle ge wone kosten. Het kernbestuur zal jaarlijks de kalender opstellen van alle te spelen matchen. De aangeslo ten klubs zijn ertoe gehouden de spel- en sportreglementen van de N.O.M.B., alsook het kern- en zaalreglement te eer biedigen. Nadien werden de namen van de toetredende klubs geno teerd: Joker uit Uitbergen met als kontaktpersoon Jan De Pal menaer (wit-paars), Spectrum Berlare met Paul De Meyer (blauw-wit), BGJG-Berlare met Eddy Heirman (kleuren onbek.), «De Sacrés»-Berlare met André Sacré (wit-blauw). Café Tijl-Berlare met Albrecht Arbijn (rood-wit), Pavo Sport- Berlare met Etienne Verhoven (blauw-wit), KLJ Vriendenkring met Frans Bosman (geel- blauw), Donkse Zeilklub met Jan De Bie en Guy Oosterlinck (kleuren onbe.), KWB-Over- mere met André Van Roy (geen kl.), Veteranen SK Overmere met Raf Pensaert (geen kl.), Was-O-Rama met Frans De Ridder (wit), Sint- Annavrienden met Gino De Wilde (geen kleur), KWB Ber lare met André De Schrijver (geen kleur), Wielerklub Donk vrienden met Mare Moerman (groen-blauw). In totaal zijn er dus reeds 14 aangesloten klubs, wat laat vermoeden dat dit aantal nog zal aangroeien als de kompetitie start in sep tember van dit jaar. MINIVOETBAL verc _erfdi Niet minder dan veertig aanwezigen waren opgekomen voor de stichting van een Berlaarse Minivoetbalbond. Veertien klubs schreven reeds in. (jj) Albert Cool die op de finale wedstrijd aanwezig was. Na learos volgden de minishotters Er heerste een prettige sfeer in de Regent Boys. Het tornooi van Pavo uit Berlare, de njks- de Appelse sporthal. Waar kende een spannend en ge- wacht eindigde op de derde een minivoetbaltornooi betwist nietbaar verloop. Icaros uit plaats, net voor de Dender- werd. Vijf ploegen namen Oudegem won het pleit en mondse politie. De Regent eraan deel. Icaros uit Oude- mocht daarbij de schaal van Boys van manager Cesar Van gem, Pavo uit Berlare, de rijks- de stad Dendermonde in ont- der Biest moesten vrede ne- wacht van Dendermonde, de vangst nemen. Die werd over- men met een vijfde plaats, politie van Dendermonde en handigd door Burgemeester Zeelse minivoetbalkompetitie Nells heeft op een schitterende manier de finale om de - Leker van Zele gewonnen. Onder het oog van de meer dan 150 kijkers hebben de kampioenen niets aan het toeval overgelaten om in dit seizoen een dubbelslag te lukken. Vorig seizoen werd de finale eveneens door dezelfde ploegen betwist. Ook toen werd De Loose in het verlies gespeeld (2-1). Op Nells stond ook nu werkelijk geen maat. Waren de winnaars van de Beker van België nog te vermoeid of was Nelis te sterk. Van beide veronderstellin gen zal wel iets juist zijn. De Loose 3 Nelis 7 De afwezigheid van de ge kwetste doelman, kapitein Wil ly De Schrijver en Frank Heir man heeft de kampioenen niet tegengehouden om een gave partij minivoetbal voor het voetlicht te brengen. Robert Van Dorp bracht een 1-0 op het bord na een vijftal minuten. De aanval van Nelis die hierop volgde was meteen raak via Jan Berkers (1-1). J.P. Chris- Jiaens gaf de thuisploeg niet de gelegenheid om te beko men en met een prachtig doel punt met zijn geweldige linker voet vlamde hij een tweede treffer tegen de netten. Jan Berkers en J.P. Christiaens, de twee uitblinkers in de wed strijd. brachten Nelis in de tweede periode op 1-4. Paul De Kegel kon in de derde periode z'n ploeg nog tot 2-4 terugbrengen maar J.P. Chris tiaens vergrootte de kloof weer tot 2-5. Een tweede doelpunt van Robert Van Dorp in die zelfde set bracht de score op 3-5. De laatste periode verliep in het voordeel van Nelis: Michel Dauwe en Jan Berkers gaven de rood blauwen zeker heid omtrent de beker en met een was de 3-7 eindscore be reikt. Uiteindelijk was dit een wedstrijd, een finale waardig, gekruid met de nodige doel punten. Paul De Kegel kreeg geel. Van Cauteren 5 Neyt 4 Ook de troostingswedstrijd om de Beker van Zele werd met veel inzet van beide ploegen betwist. Het scoreverloop in deze wedstrijd was wel eigen aardig. Neyt kwam met twee doelpunten van Luc Van Dam me op 0-2 in de eerste perio de. In de tweede set scoorde eerst Guy Goossens en Danny De Kinder bracht de ploegen op gelijke hoogte. Toon Van Cauteren bracht z'n ploeg in dc dorde periode voor het eerst op winst, maar Danny Van Mele zorgde even later voor het evenwicht (3-3). Het scoreverloop bleef gelijk op gaan (4-4) maar tenslotte kon Paul Van Cauteren een derde plaats in de Beker van Zele forceren. Voor Van Cauteren scoorde Marc Van den Berghe op cornerbal. Patrick Herre- baut scoorde het vierde doel punt voor Neyt. (ajz) ZMVK deelt prijzen uit voor het voorbije seizoen In aanwezigheid van burge meester De Bruyne en sche pen voor de sport Jozef Van Kerckhove had na de finale wedstrijd de officiële prijsuitrei king plaats van de diverse tro feeën verbonden aan deze kompetitie. Topschutter: 1 Jan Berkers 93 doelpunten, 2. Freddy Van de Velde 59, 3. Jean-Pierre Christiaens 41, 4. Danny Van Mele 36, 5. Peter Boeykens 32, 6. Marc Van de Velde 30. 7. Frank Goossens en Luc Poppe 28, 9. Geert Van Kerck hove 27, 10. Joris Willockx, Chris De Waele en Peter Van Driessche 25. Produktiefste ploeg: 1. Nelis 201 doelpunten. 2. Arsenal 132, 3. ON. Van Damme 127, 4. De Loose 125, 5. De Grae- ve 123. Langste reeks wedstrijden zonder nederlaag: 1. Nelis 24 wedstrijden, 2. De Loose 15, 3. MV. Zele en Van Cauteren, 7. Fairste ploeg: De Bisschop. (ajz) va: vade Y1Q c Ullage" 78 naar tweede afdelincj vc FC Halfweg - Mels.or 4-1 ken. |n de 2* afdeling w. Kr Los Amigos - Jong Edelweis Laar, Halfweg en Rg0b FC Sport - Roll. Bollaer. tl Keukens Cant - St.-Michael SVS en Smoutpot daler ëew' 5"2 derde. hij ►lgd. Beker Vergadering £jng Wembley - Keukens Cant 9-2 Op dinsdag 18 mei kon zaal Troubadour om 19.Jl;op Programma de p|oegen samen. Nclgc Sporthal Beveren 10.5 ploegen kunnen zich rr™ v 19 uur: Baert Keukens - Paro- 0p het sekretariaat, bij (?lin£ Remoorter, Vogelzang 1ïnd, PIMPERNEL ZELE 8 CONCORDIA GENT 6 Na een ware propagandawed- strijd voor de minivoetbalsport is het Zeelse Pimpernel erin geslaagd deze zo begeerde beker voor minimum jaar in Zele te houden. In een nokvol- le sporthal VHVD kwam Pim pernel vrij vlug op een riante 3- 0 voorsDronq door doelpunten van Robert Van Dorp en André Maes. Het sterke Concordia waarbij doelman Lammens voluit de aanvalsakties steun de kreeg in de tweede spelpe- riode greep op de wedstrijd. Nadat het eerder tweemaal de deklat trof kwam het met tref fers van de broers Patrick en Filip Lammens en Ghyselinck op slag van rust op 3-3. Paul De Kegel liep in de derde act dicht bij een doelpunt maar het was Droogers die de bezoe kers voor de eerste maal op voorsprong bracht 3-4. Toen André Maes met een fel betwiste strafschop Pimpernel op 4-4 bracht dreigde er even herrie bij Concordia. In volle furie tekende Ghyselinck 4-5 aan maar Maes knalde op nieuw raak na een sublieme soloren. In de laatste spelpe- riode bracht de beste Gente naar Ghyselinck de stand op 5-6 toen hij vanuit een scherpe hoek suksesvol besloot. Pim pernel voelde het gevaar en dreef de sfeer ten top wanneer Eddy Van Puyvelde tweemaal raak trof beide akties waarin het aandeel van Maes niet weg te denken was. Bij een 7- 6 stand en voor elke ploeg drie strafcorners kon men de span ning snijden bij de plaatselijke supporters. Concordia voelde zich verplicht risico's te nemen en had op de scheidsrechter gemunt toen deze de ogen sloot bi) een vierde comerbal van Pimpernel. Vijf minuten voor tijd beslechtte Robert Van Dorp de wedstrijd, met een achtste doelpunt. De bezoe kers vertoefden nog eenmaal in de hoop op een terugkeer maar Ghyselinck kon een strafcorner niet benutten. De Op een algemene vergadering van 20 april werd de zaalvoet balkompetitie voor rekreatieve ploegen in zijn laatste vorm gegoten. Sportfunktionaris Luc Verhulst gaf omtrent dit nieuw initiatief enige toelichting. «Door meer dere sportbeoefenaars werd deze kompetitie verzocht. Nu de kompetities in zaal hun eindpunt naderen of reeds achter de rug zijn is het tijdstip het meest gepast. Zaalvoetbal vereist immers een volledig zaaloppervlak in de sporthal en dit voor tien spelers, terwijl in andere sporttakken op een kleinere ruimte meer spelers aan bod kunnen komen. De basket- en volleybalkompetitie liggen achter de rug, zodat het moment nu rijp is om een mini- zaalvoetbalkompetitie in te richten. Enkel rekreatieve teams zijn uitgenodigd, dus geen spelers die behoren tot een zaal- en mini-voetbalklub. Over de toelating van veld- voetbalspelers moet een komi- meer dan 600 entoesiaste toe schouwers kregen uiteindelijk de gelegenheid om de Zeelse bekerwinnaar verdiend een staande ovatie te bezorgen. DE PLOEGEN Pimpernel Zele: Frangois Michiels, Paul De Waele. Paul De Kegel. Robert Van Dorp (3), André Maes (3). Eddy Van Puyvelde (2) en Ru dy Bruggeman. Concordia Gent: Guy Ghyselinck (3), Eric Lam mens, Patrick Lammens (1), Lucien Droogers (1), Filip Lammens (1) en Rudi Droo gers (ajz) TROOSTING GARKA BRUGGE 9 OVERUSE 3 Overtuigende zege van de Bruggelingen in deze troos tingswedstrijd. Grootmeester in dit treffen was Jacky Vaer- newijck die liefst zevenmaal raak trof. Reeds van bij de tee zich uitspreken. De rekrea- tiviteit, de on'.spannirg moet primeren.» Het bestuurskomitee met Car los Van Hoeylandt (voorzitter), Chris Tronkoe (sekretaris), Ronald Vercauteren (penning meester). Luc Verhulst (tor- nooileider), Marcel Van Meer- venne (P.R.), Etienne Cornelis (hoofdscheidsrechter) en Pa trick Peelman (reglemente ring) besliste dat maximum drie veldspelers toegelaten zijn. Na enkele punten van inwendige orde werden de ploegen in twee reeksen inge deeld: Reeks 1: Houtbriel, Fam. Bo- gaert, De Cauwerkes, Ge- meentepersoneel, De Pots en elektriciens Boelwerf. Reeks 2: Fam. Meersman, VC Kontakt, Cabrita, Oud-KLJ, SOS Veile en VMI Sint-Ni- klaas. De kompetitie stak van wal op 2 mei in de sporthal Temsica om 15 uur Meteen reeds een knalnummer, het gemeen- tepersoneel tegen de post. Rekreatie en kompetitie hand in hand, de organizatoren ho pen op een sportief verloop en zijn er van overtuigd dat dit een mooi huwelijk kan worden op de eerste zaterdag van juli, de dag van de finale ronde. Toch moet leergeld betaald worden, want twee teams na men het op deze eerste speel dag niet zo nauw en trapten niet enkel naar de reglemen ten met hun voeten, maar ook chiehuis 20 uur: Rupelladies - Zille- ve7en7tèL 7Ï96.48. beekgirls Sporthal Melsele 11.5 om 21 uur. Beverse Blau we - TV Sport Willens of FC Sport 22 uur: ZVC Laar - Renova 14.5 om 22 uur: halve finale Sporthal Beveren 14.5 om 22 uur: halve SK Rode Arend kampioen In de zondagreeks is dus de kampioen bekend. Rode Arend is zeker van de titel dank zij een nipte zege tegen Poldervrienden. Ook in de zaalvoetbal zijn alle kampioe nen gekend. FC Wembley haalde de titel binnen terwijl Den Buiten, Col RMS en VK Klassement Reeks 2a 1. SK Halfweg 2. Los Amigos 3. Melsior 4. Keukens Cant 2 5. St.-Michel 6. Jong Edelweis 7. Caross. De Bal 8. 't Paviljoentje Reeks 2b 1. Renova ZVK 2. Minicoll 3. FC Sport 4. S/S Meersen 5. SK Beestenhoek 6. SVS Beveren 7. Roll. Bollaert ?ege' een bij k op' jer t nciëi nsws kwej derf raat at is i S. ide ietei jwer j. Ei Minivoetbal Op zondag 9 mei e.k. is de Maëvaploeg te gast in sporth» w, «De Wuiten» op de Hooirt te Hamme om er te 15.50 ut'zaj een minivoetbalwedstrijd af te haspelen tegen «de fal;eu, teurs», een minivoetbalploeg van de Vriendenkring dr, Hamse Postmannen. Ben Van Praag geeft de aftrap de meest bekende deejays zijn er ook: Peter Michiet"1 'c Erwin Bergmans, Ron der Plas, Frans Babbelaar, Arflop Van der Loon, Patrick Valain, Tinneke, enz. ken Men verwacht dan ook heel wat belangstelling en cgesi toegangsprijs is amper 20 fr. t. o telle inwi k m naar de tegenstrever. Het entoeziasme op deze ope ningsdag was nochtans groot, zowel van het spelerspoten- tieel als van de opkomst der kijklustigen. Een hoopgevende start toch voor de organizato ren, die door hun sportief ini tiatief meerdere benen aan het bewegen brengen. lods (is t Ten de Je S Uitslagen eerste speeldag Gemeentepersoneel Poststampers: 4-7 De Cauwerkes-Elecon Ten*c 5-3 VC Kontakt-F. Meersman. rz'c Oud KLJ Temse-SOS Veilekin 4 heb Cabrita-VMI Sint-Niklaas: Oen Leb beginfaze scoorde hij driemaal en enkel Brankaer zorgde aan de rust voor enige repliek (4- 2). De derde act verliep even wichtig en beide ploegen trof fen met een strafcorner raak. In de laatste spelperiode be gon het recital Vaernewijck voorgoed, met vier doelpunten op een rij en bewerkte op su blieme wijze de eindcijfers. ZEELSE SELEKTIE 11 VEDETTENPLOEG 4 De selektie ploeg ON Van Damme - De Grauwe heeft het vedettenteam mooi ingeblikt. Het zag er van bij het begin naar uit dat de Zeienaars voor eigen publiek geenszins wil den ontgoochelen. Een attente Freddy Heirman vond twee maal naeen de goede weg en enkel Maeckelberghe milder de via strafcorner tot 2-1. Na de pauze was de ploeg van James Storme duidelijk dé mindere en de Zeienaars scoorden naar hartelust De- viaene bracht enige opluchting nadat hij vooreerst een straf corner verkwanselde. In de laatste spelriode aan een 6-2 stand hield de selektie nog maals doeltjeskermis en kon het vedettenteam door toe doen van James Storme met strafcorner en Peel de zware i va pil enigszins verzachten. st d ;en. DE PLOEGEN: imn Zeelse selektie: son Piet Abbeel (2), Freddy Vai^r Velde (2) Marnix Boeylu,, u (2), Theo Hofman (1), Fre Heirman (2), André Steef (2) en Luc Poppe luis' bell 'der Frénd. Norde Vedettenteam: James Storme (1), Maeckelberghe (1), Deviaene (1), Etienne fcn (1), Freddy Quick en Lukmee Doorsselaere. (akz) lee, ZWEMMEN Pimpernel Zele won de Belgische Minivoetbalbeker, (bvw) Een selektie van Oud en Nieuw en De Grauwe Zele speelde een wedstrijd tegen i vedettenploeg met o.m. James Storme, Norbert Deviaene, enz. (bvw) De dag, volgend op het interdi- stnet stonden zwemmers en zwemsters van alle districten weer op de startblokken voor de Schaal Verbauwen te Ee klo; de selectiewedstrijd voor de tweede nationale meiont moeting: de schaal Dauven te Luik en de schaal Beckaert te Zwevegem. De schaal zelf werd door de inrichtende club de Meet- jeslandse Zwemvereniging gewonnen met een grote pun- tenvoorsprong op de Wase Zwemkring, Temse Schelde- zwemmers en Rosas Oostak ker. Dendermonde werd 6', Aalst 7", Beveren 8°, Hamme 9°. De afwezigheid van het bijzonder sterke St. Martens- Latem beïnvloedde de strijd voor de titel in nadelige zin. Door de plaatselijke clubs wer den heel wat mooie prestaties ten beste gegeven. Zo kon Neptunus Aalst zich verheu gen op de opvallende prestatie van Jurgen Goossens, die voor het eerst 0.59.3 afdrukte. Murielle Permentier zorgde voor de Aalsterse verrassing door in de 100m dolfijn 1.08.3 af te drukken (2 sec. beter). Ook opvallende verbetering voor Patrick Meert (1.03.5), voor Anja De Schrijver (1.05.1) en Els De Troyer (1.07.8) in vrije slag en voor J. Robbrecht met 2.02 in de schoolslag. Dendermondse Zwemklub kon rekenen op goud voor Sabine Pauwels met een scherpe 1.05.9 op rug, voor Kris Rot- tiers 1.03.3 (- 1 sec.) öp vrije slag, voor Michel Beeckman (0.57.9), Nathalie Portaels (1.28.3) en voor Wim Bruneel 1.08.8 op dolfijn. Zilver was er voor Michel Van de Casteele (1.22.9 vrije slag) en Veerle Parijs (1.31.5 schoolslag), Phi lip Boivin noteerde een opval lende tijdsverbetering. Wase Zwemkring zwom goud in schoolslag met Marleen Verbraeken (2.02.2), Katrijn Beek (1.20.1), Bart Van der Meulen (1.31.3), Koen De Cor- te die met een 1.18.8 een opvallende come-back maak te. Ook goud in de vrije slag voor Sabine Bocklandt (1.40.5), Kristien Boon (102.9); voor vlinder Ann Boon (1.19.3), Nathalie De Vijlder (1.22.8) en Jeroen Thi- bault (1.13 9). Nog medaille winst voor Peter Dullaert, Inge De Vijlder, Noel Selis, Filip De Meulenaer. Bob Permentier, Nadine Daelman, Bea Ver- braecken, Els Verstraeten, Jan De Maesschalck, Annick Van Remoortel, Marleen Bocklandt en Katrijn Ver braeken. Bij Temse Scheldezwemmers stonden op het hoogste po dium in schoolslag Mario Ge- leyn (1.56.7), in vrije slag Yvan Van Herck (1.26) en Karei Moerman (1.04.9), in rug Greetje Vercouteren (1.16.7), Stefaan Vercruyssen (1.20.9), Franky Geleyn (1.34.6), Jean Paul Mijs (1.07.9) en Karine Briessinck (1.09.3). Ook me dailles voor Bruno Noens, Gunther Noens, Guido De Meyer, Chris De Meyer, Domi nique Van Buynder, Geert Van Strijdonck, Joeri Stoutjesdijk, Filip Brijs, Kathleen Van Lan- deghem, Maureen Van Dam me en Sabine Briessinck. Jastremski Hamme zwom goud met Johan Dadamfort (1.28.8) in schoolslag en Petra Mertens (1.13.6) in vrije slag. Ereplaatsen bekleedden Hilde Cosijns, Nicole De Waele en Jurgen De Backer. con Bij Beveren liet Kathleen t,; 1.27 afdrukken in schoc (goud) en Sam RooyP 1.20.6 in vrije slag. Verdei500 er eremetaal voor Geer» vt Rijcke en Karolien en Kaettc Blondeel. pla t en HANDBAL 115 ds elp t al VROUWENHANDBAL 2' LANDELIJKE Avanti Femina 2 - R.B. Dendermonde 2: 14-8 Avanti Femina 2 toonde zich voor het einde de 14-8 f vooral tijdens de eerste helft stand bereikt. ar heel wat sterker dan de gas- i d ten. Ros Beiaard met gelegen- Avanti Femina 2: Van heidskeeper M. Coeb, stond genhove Y. De Smedt 1jc na 18' reeds met 4-1 in het krijt Vermeiren 1De Geest 3^, en onder impuls van De Geest Handenhove 3, G. Lisser en De Busschere leidde Avanti De Busschere 3. Buc Femina met 7-2 na de eerste Quanin, De Klippel 2, Anr^ helft. 1 b Do jonge Y. De Smedt PTmTT",! ,2:.rd' maakte er onmiddellijk na de i or rust 8-2 van maar daarna kon Dendermonde langs Melis ge- Decker- Moonen. Heirman Q, lijke tred houden met de thuis- 'est ploeg. Via 10-4 na 40' werd 6' jn

De Voorpost | 1982 | | pagina 14